aan De Korf kosten ruim 400.000 gulden Gouden Klomp klaar voor het carnaval I nt Schoolraad vergadert woensdag Wie ontwerpt vlag of bedenkt naam voor nieuwe school Loysden Jaarvergadering Oranjevereniging Aannemer ontwikkelt geluidswal In één jaar 170 werk lozen erbij Geen uitverkoop toch f 25.- korting bij Groeneveld L ELUIDDEMPING AAN BINNENZIJDE GEBOUW Handenarbeid- club Blijhof Retser tegen brommer IN LEUSDEN Tot en met zaterdag 29 januari a.s. krijgt f 25.- korting op een montuur. Onze collectie is altijd up-to- date, daarom kunnen wij geen uitverkoop houden! Toch 'n voordeel... Voor 't eind van de maand uw montuur gekocht, later (evt. na een bezoek aan de oogarts) uw glazen er bij uit gezocht. DINSDAG 25 JANUARI 1983 plaatselijk nieuws in één onzer verslaggevers) ■USDEN - Het meer ge licht maken van de Korf- ln aktlviteitencentrum tori gaat 409-dulzend gul- kosten. De gemeente- id zal donderdag door kW worden gevraagd dit drsg beschikbaar te stel- I. De geluiddempende itregelen zullen ervoor jen dat het geluidnlvo bij riteiten In de Korfzaal jen de wettelijke grenzen jerwetvoorwaarden) irdt gebracht. Daarmee Idoet de gemeente aan de ks van tientallen Hamers- (-bewoners, die steen en en klagen over het lawaai het aktlviteitencentrum en Mtregelen eisen, delingen verricht door het ad- ibureau voor bouwfysika, la- aibeheersing en akoestiek, Mveld en Buis Raadgevende In- ïieurs, hebben zoals bekend uit wezen dat de Korfzaal van het jsdens aktiviteitencentrum bij nnnge evenementen niet geluid- rend genoeg is. Het adviesbu- lU'concludeerde dat er voorzie- gen getroften moeten worden de buitenpui, het hellend dak ken het dak boven de Kortzaal. Onafhankelijk Nieuws- ad voor de gemeente usden. irschijnt elke dinsdag l donderdag. antwoordelijk lakteur: Itnpc.iKreyns daktie: 1ien Engelkens spar van Ljo illevering kopij en adver- tnties: OO' het dinsdagnummer uiterh|k maandagmid- ag 12 00 uur. voor het Mfiderdagnummer tot ui- ijk woensdagmiddag 0 uur edaktie en administra- e: Kantoor Leusder Krant, ozendaallaan 9. Leus- BH-Centrum Op werkda- geopend van 09 00 tot 0 uur en van 13 30 tot :|7.00 uur. Telefoon 033- 4j 495 l bonnementsgeld: 59 40 per jaar; 30.20 per half jaar: '16.35 per kwartaal lachten bezorging: si abonnee dient u de 4 voor dinsdag- of don- wdagavond 18 00 uur te )bben ontvangen Is dat et het geval, neem dan tijtakt op met onze hoofd- nt bezorging (dinsdag onderdag tussen 18.30 19 30 uur), tel 033- 691 Bij geen gehoor ■t u kontakt opnemen jd onze inspekteur bezor- ng overdag 03420- 15141, toestel 44 abestellen foto's: meeste in de Leusder ram gepubliceerde foto's ■int u nabestellen (met uit- jJddenng van archief- en sjo' sc-e foto's), bij voor- tbeiaimg van 5,- per ex it aar (formaat 13 x 18 hj op giro 871441 t n.v J b v te Barneveld, met lelijke vermelding van jenste foto, aantal, imer van krant, pagina kop de foto werd ge ilst U kunt ook kontant lien op ons kantoor, Ro- Jjdaailaan 9. Leusden Wtrum Jeveer drie tot vier we- m na betaling ontvangt u "Hewenste foto's thuis E LEUSDER KRANT is sn uitgave van de BDU- 'antenkombi natie te •rncveld Mei name voor de bewoners aan De Spinnen/ wordt aktiviteitencentrum De Kort meer geluiddicht gemaal In het voorstel aan de raad sommen B& W een reeks maatregelen op die reeds zi/n genomen om de geluidsoverlast in de omgeving van De Korf te beperken. Vervolgens werd onder andere door de dienst gemeentewerken, het adviesbureau, Projectontwik keling Drachten en de architect van De Kort bekeken welke technische aanpassingen aangebracht kon den worden. Uitgangspunten hier bij waren a) openingstijden tot 00.30 uur, b) gemiddeld geluidni veau vóór de gevel van de Hamers hofwoningen bij aktiviteiten in de Kortzaal van maximaal 30 decibels en c) een gemiddeld geluidnivo in de Korfzaal van 90 decibels, te ga randeren met behulp van een ge- luidnivobegrenzer. Het overleg tus sen de diverse partijen leidde uit eindelijk tot mogelijke voorzienin gen aan de buitenkant van de Korf of aan de binnenzijde van het ge bouw. Om „esthetische en stede- bouwkundige" redenen hebben B&W voor geluiddempende maat regelen aan de binnenkant van het aktiviteitencentrum gekozen. CONTAINERS In het voorstel aan de gemeente raad sommen B&W voor de volle digheid op welke maatregelen op verzoek van omwonenden reeds zijn genomen om de geluidsover LEUSDEN/CENTRUM Het programma van de Gouden Klomp voor de eerste helft van 1983 is bekend. Huis-aan-huls heeft de Leusdense carnavals vereniging haar jaarlijkse boekje met evenementen verspreid.Met prins Siepe in vol ornaat op de omslag en een treffend voor woord van onze burgemeester Iets verderop. Ook al weet de heer Rademaker nu reeds, dat hij half februari een paar dagen in de schaduw van zijn dorstleutige hoogheid prins Siepe zal moeten leven. Leusden, je staat er gekleurd op!", is het motto van 1983 voor de komende feesten van de Gou den Klomp. Dat slaat zowel op het paarse gemeentehuis als op het rood van menige begroting. Met deze kleuren in de hand zijn er mogelijkheden te over voor de verenigingen, scholen, winke liers, bedrijven en inwoners van Leusden om aan de optocht deel te nemen. Voor de kinderen is daaraan een wedstrijd verbon den. Verzin en maak een leuke kop of wat anders, doe mee en kom na afloop naar de Korf. waar de prijsuitreiking wordt gehou den voor de leukste en origineel- LEUSDEN De gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs komt woensdag 26 januari voor een vergadering bijeen. De bijeen komst wordt gehouden In "t Startblok, Jan van Arkelweg 12 in Achterveld en begint om 20.00 uur. Er zijn deze avond twee vergaderingen. De eerste is de verkiezing van deze week in de gemeente LEUSDEN Woensdag 26 januari 13.30 en 15.30 uur: Kinderfilm Blijhof. Ansfriduslaan 49 Woensdag 26 januari 20.00 uur: BURGERLIJKE STAND Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 8 januari tot en met 20 |anuarl zijn: GEBOREN: 1 jan 1983 Luberlhus Adriaan, z.v. L. van Ravenhorst en A.P.M van Zijl 3 jan. Richardus Petrus, z.v R F Schoonderbeek en M G. Hart man 4 jan 1983 Maartje Janneke. d.v. J.M. Luteijn en M M. Perdok 6 jan. 1983 Pieter Gerard, z v P.C. Geljon en ME. van Lochem 7 jan. 1983 Robert Jan, z.v. Ch van den 8ovenkamp en E. 8ie- rens last in de omgeving van De Korf zoveel mogelijk te beperken: het plaatsen van een aantal ver wijsborden naar de parkeerterrei nen in en bij De Hamershot tenein de het onnodig rondrijden van au to's op de Smidse te beperken; het plaatsen van hekjes op het voetpad achter de woningen van De Spinnerij 1 tot en met 6 waar door het pad niet meer gebruikt kan worden door fietsers en bromtiet- een verzoek aan de sportver enigingen om niet bij de hoofdin gang van De Korf te verzamelen wanneer elders een wedstrijd moet worden gespeeld; een verzoek aan de schoolbe sturen om de leerlingen, met name bij het eerste lesuur 's morgens en 's middags, klassikaal naar De Korf te laten komen; het wijzigen van het tijdstip waarop containers worden leegge maakt of opgehaald. het aanpassen van de tijdstip pen waarop de fontein in winkel centrum De Hamershot in werking is; het realiseren van een helling- baan nabij de Centra waardoor een rechtstreekse verbinding ontstaan naar het parkeerterrein ten zuiden van het winkelcentrum, waardoor het parkeerterrein aan De Spinnerij ontlast kan worden. LEUSDEN - De christelijke la gere school Loysden wordt mo menteel verbouwd. Als deze ver bouwing klaar Is - naar men hoopt in maart - gaan kleuter school De Woelige Hoek en lage re school Loysden samen in eén gebouw. Ook Is het de bedoeling dat er een basisschool gevormd gaat worden met een nieuwe naam. Op het ogenblik is een commis sie al druk in de weer om aan die heropening een feestelijk tintje te geven door middel van een aantal aktiviteiten. In ieder geval zal de vlag in top gaan. maar men zou het bijzonder leuk vinden als naast de nationale driekleur ook een eigen schoolvlag zou wapperen, leder een wordt uitgenodigd om een ont werp te maken voor deze school vlag. Men heeft alle creatieve vrij heid, maar de beoordelingscom missie stelt wel dat er iets kenmer kends van de school/scholen in de vlag terug te vinden moet zijn. Ook voor het bedenken van een nieuwe of aangepaste naam voor de basisschool wordt de hulp van Leusdenaren ingeroepen. Beide onderdelen van deze school zien echter wel graag iets of alles van hun eigen naam terug in de combi- natienaam Men kan zijn ontwerp voor een vlag of idee voor een naam tot eind januari inleveren bij het hoofd van Loysden of bij de hoofdleidster van De Woelige Hoek. Voor de winnaars van bei de onderdelen worden prijsjes ter beschikking gesteld. - Prins Siepe en zijn trawanten. ste deelnemers Aantrekkelijk voor ondernemers is. dat de wa gens zaterdagmiddag op 't Erf blijven staan. De carnavals dienstregeling voor de komende feesten is: Zaterdag 5 februari: carnavals avond voor de oudere Leusdena ren (voorheen voor de jeugd van toen) in het Ros Beyaert. Aan vang 20.00 uur Eddie Brink zorgt voor de bijpassende muziek en een nieuwe schoolraad en de agenda daarvan luidt: 1. Opening 2. Verkiezing leden School raad 3 Rondvraag en sluiting De agenda voor de eerste ver gadering van de Schoolraad in de nieuwe samenstelling is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2 Verslag vorige vergadering 3 Mededelingen. 4 Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Evaluatie muziekschool 6 Afvloeings- en herplaat singsregeling 7. Overlegstruktuur 8 Rondje stand van zaken Schoolraad aktiviteiten. 9. Voorlichtingsavond 10. Overblijven. 11 Rondvraag en sluiting. Schoolraad, 't Startblok, Jan van Arkelweg, Achterveld Donderdag 27 januari 19.30 uur: raadsvergadering, raadszaal Vrijdag 28 januari 20.15 uur Ba- rokconcert, Dorpskerk, Leusden zuid Maandag 31 januari 20.00 uur: Jaarvergadering Oranjevereni ging, De Til. Hamersveldseweg Dinsdag 1 februari 20.00 uur: Vergadering OW/RO, gemeente huis 8 jan. 1983 Henri Erik Johnny, z.v A. Bokhorst en W.M van de Poll; Pim, z.v. P M. Snoek en M.J. de Kruijff 18 jan 1983 Linda, d.v. A. van Kalsbeek en J. Reemst GEHUWD: Geen OVERLEDEN: 7 jan 1983 C.A.M. Bruens, geh. met W L. Morsink, oud 38 jaar 10 jan A A Klompe. geh. met W. den Herder, oud 58 jaar 11 jan. 1983 C.M.A, Bernards, geh. gew. met A Smulders, oud 63 jaar 12 jan. 1983 P.H. Valkenet, oud 64 jaar 14 jan. 1983 G. Posthumus, geh met F. Frankena, oud 78 jaar LEUSDEN De Oranje Ver eniging Leusden houdt op maan dag 31 januari haar jaarvergade ring in De Til, Hamersveldseweg 30. Aanvang 20.00 uur. De agen da vermeldt onder andere: 1 Opening 2. Notulen 3. Jaarverslag sekretaresse 4. Jaarverslag penningmees ter 5. Verslag kascommissie LEUSDEN - Op de handenar- beidclub voor kinderen van 6, 7 en 8 jaar bij Blijhof kunnen nog enkele kinderen worden ge plaatst. Deze club komt op dins dagmiddag van 16.00 tot 17.15 uur bijeen, en duurt tot en met de maand april. Tijdens de bijeenkomsten komt allerlei materiaal aan bod. Men kan o oenoeminy Kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Vaststelling contributie 1983 Pauze 9. Bespreking feestelijkheden rond Koninginnedag en 5 mee-viering, inclusief Ker mis. 10. Rondvraag en sluiting. Als het niet te laat wordt, zal er ook nog een bingo ge speeld worden. zijn kind opgeven bij Karin Os kamp, tel. 942015. Zij kan u ook alle informatie geven over de club en andere Blijhofaktiviteiten nader be lichten. LEUSDEN - Op het fietspad langs de Noorderinslag botste het afgelopen weekend een flet ser tegen een brommer op. De duopassagier op de bromfiets liep bij de val een gekneusde pols op. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aannemersbedrijf Van Schoonhoven uit Leusden heeft een geluidswal ontwik keld die zowel ruimtebesparend als kostenbesparend is. De constructie is bedacht naar een idee van twee Leusdense ambtenaren, die - met het kosten- en ruimte-aspect in het achterhoofd - naar een geluidswal zochten. Van Schoonhoven heelt het idee opgepakt en verder uitgewerkt. Het resultaat is nu te zien op het terrein van de aannemer aan de Burg. van der Postlaan. Daar staat een prototype van de wal, uitgevoerd in beton met schappen waarin groenbeplanting mogelijk is. Deze vorm van geluidwering neemt aanzienlijk minder plaats in dan een aardenwal. Het principe van een relatief smalle betonnen muur bestaat weliswaar, maar tot op heden zijn die opgebouwd uit kleine elementen die stuk voor stuk geplaatst moeten worden dat nogal wat tijd en dus geld kost. Het ontwerp van Van Schoonhoven bestaat uit vrij grote delen die sneller geplaatst kunnen worden. Het aannemersbedrijf denkt in april te starten met de produktie van de geluidswal die maximaal 5.60 meter hoog kan worden. Het is niet ondenkbaar dat dit nieuw soort geluidswal voor het eerst tussen Dongewijk en de Middenweg in Leusden wordt toegepast (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Het aantal werk zoekenden in Leusden Is in één jaar tijd met 170 mensen geste gen. Stonden er in december 1981 nog 336 Leusdenaren zon der werk geregistreerd, In de cember 1982 waren dat er 506: 311 mannen en 195 vrouwen. Het aantal vacatures In de gemeente bedroeg vorige maand slechts tien. Een en ander blijkt uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort. Het aantal werklo zen in het rayon Amersfoort (Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden. Soest, Woudenberg en Amersfoort) steeg afgelopen de cember van 6.546 naar 6 600 mensen. Bij de vrouwen daalde desondanks de werkloosheid met 42 naar 3.069. Deze daling was te danken aan meer vraag in de sektoren handel en medisch personeel. Kortingscoupon t Bij inlevering van deze bon ontvangt u f 25.- korting op een nieuw montuur. Slechts I bon per montuur, alk andere g> kortings afspraken vervallen t/m29- l-'83 JV>- Winkelcentrum Hamershof, Leusden, bij Piet v.d. Veer (telf. 941306) kunt u terecht als u eventueel vervoersproblemen mocht heb ben. Zaterdag 12 februari valt in twee delen uiteen Om 12.00start de carnavalsoptocht door Leus den-Centrum naar het nieuwe gemeentehuis, waar twee uur la ter prins Siepe probeert op een nette manier bij burgemeester J.W.M. Rademaker de stadssleu- tel los te praten. Daarna krijgt een verdienstelijke Leusdenaar vooreen jaardeLisidunes Klomp in zijn of haar bezit. Om 20.30 uur begint het groot gecostumeerd Carnavalsbal in de Korfzaal. Ho pelijk zonder geluidsoverlast voor de Hamershoveniers, want met de band Zzwing, de boeren- kapel Amersblaozers. Eddie Brink en Black Power naar wij aannemen niet allemaal tegelijk weet je dat niet bij voorbaat. Ook de dansmariekes treden op Zondag 13 februari (voorheen op een zaterdag, maar dan moe ten veel Leusdense kinderen sporten) vindt het Kindercarna val plaats van 14.00 tot 17.00 uur ip de Korfzaal (ook dat is nieuw)^ Maandag 14 februari staat, voor het eerst in Leusden, als ..dweilavond" op de carnavalska lender en wie daaraan deel neemt. weet precies, wat dat in houdt. Dinsdag 15 februari vindt het Vastenavondbal plaats in de Korfzaal met Eddie, Black Power en de Amersblaozers en op za terdag 5 maart daar komen wij later nog op terug wordt in de prinselijke residentie het Midvas- tenbal gehouden.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3