larnaval in Puupen- oppenland losgebarsten Jubileumavond Tour de Junior Inentingen tegen DTP, rode hond en mazelen f.» Mr. Boven hield lezing voor KPO Avond vier-daagse in mei Cursus Frans en Engels in De Moespot I eusd en krant I Uitslag SVA kaarttoernooi Als gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Diefstal uit diepvries sva-jeugd itrijdig ONS GEMEENTE HUIS TROUWKAARTEN DINSDAG 25 JANUARI 1983 Achtervelds nieuws ACHTERVELD Zaterdag bon d werd het eerste carnavals- lest gevierd in de regerlngsperi- Se van Prins Bart Puup de VIII, Jlnde het boerenkielenbal. óm ongeveer 21.00 uur kwam de fins, voorafgegaan door de bfkapel en de dansmariekes en jrgezeld van zijn adjudant en de lad van Elf de zaal binnen. Na En kleine polonaise, die er di- iftct de stemming goed inbracht, tfelkomde de Prins alle aan- kzlgen. fervolgens ging hij over tot het jirelken van een aantal onder heldingen. Cor de Vette en Ad fezendaal werden onderschei en met de orde van de Puupen- Ippen. Willem Hllverts, Gijs ioskullen, Ad Rozendaal, Ries tezelaar en de dansmariekes terden allen onderscheiden in J orde van Prins Bart Puup de jéte. Dit voor het vele werk dat zij |ln de afgelopen jaren voor de |renlging hadden gedaan en harbij Ries Hazelaar zeker als Jpgenbouwer een groot aandeel Irfheelt gehad. De dansmariekes ^ren Gea Hllverts, Linda van Hamersveld, Paullen Ossendrij ver, Constance Blom en Hermien Herder. De echtgenote van Ries Hazelaar werd In de bloemetjes gezet. Hierna volgde onder de vrolij ke klanken van de Hofkapel weer een gezellige polonaise. Na de polonaise was het de beurt aan het Marimba Combo dat al heel vlug de dansers op de vloer wist te krijgen. Inmiddels was het tijd geworden om de gasten van deze avond te verwelkomen. Dit waren de prins met zijn gevolg van carnavalsver eniging De Keientrekkers uit Amersfoort. Prins Henk de 1e, Prinses Ans en adjudant Ton als mede de Raad van Elf werden door prins Bart hartelijk begroet. ,,We zijn blij dat jullie de keien- stad een ogenblik hebben verla ten om hier met ons in ons rusti ge dorp dit feest te komen mee vieren. We zijn er zeker van dat jullie straks zullen zeggen ze kunnen in dat rustige dorp best feest vieren". Hierna werd de Amersfoortse Prins onderschei den in de Orde van de Puupen- koppen Prinses Ans, adjudant Ton en de overige leden van de Raad van Elf kregen de orde van Prins Bart Puup de VIII uitge reikt. Vervolgens dankte Prins Henk de 1e voor de eer dat zij waren uitgenodigd om dit feest te ko men meevieren. We zijn er zeker van dat het een fijneen gezellige avond zal worden Prins Bart Puup de 8ste zijn adjudant en de Raad van Elf werden hierna on derscheiden met de orde van de Keientrekkers. Na dit officiële gedeelte kwam er een ijlbode de zaal binnen die de Achterveldse prins een protocol overhandig de. Het bleek een condoleance bulletin te zijn in verband met het overlijden van de S.C. Amers foort. Gevoelens van diep mede leven stonden in het protocol vermeld. Om het verdriet te kun nen wegdrinken regen de Amersfoorters een mooi bekertje aangeboden. Door de hele club werd weer een polonaise gelopen waarna het de beurt aan het Marimba Combo was. Prins Bart Puup de VIII en de dansmariekes Het dansen werd afgewisseld met een Show optreden van de dansmariekes hetgeen met een daverend applaus werd beloond. Tijdens dit gezellige samenzijn kwam tot ieders verrassing de prins van de Valleiruiters uit Scherpenzeel met zijn Prinses en Raad van Elf de zaal binnen. Zij waren vergezeld van de Prins, de Prinses en de Raad van Elf van een Amerikaans onderdeel dat is gelegerd op de vliegbasis Soes- terberg. Deze Amerikanen vier den ook het carnaval zij het dan op hun manier. Allen werden hartelijk door Prins Bart verwel komt. Hij zei hierdoor zeer ver rast te zijn en het zeer op prijs te stellen dat Achterveld met een dergelijk bezoek werd vereerd Beide Prinsen en Prinsessen werden door hem onderschei den met de orde van prins Bart Puup de VIII De feestgangers gingen door tot in de kleine uurtjes V. mjum "TEMLD UMP1982 INT. - «T „IfST "P1962 LEUSDEN/ACHTERVELD Als erkendelljkheld voor het vele werk, dat het comité Tour de Junior Achterveld 25 jaar lang heeft verricht, ontvingen de or ganisatoren van het Internation aal Wielerfestival voor de Jeugd onlangs uit handen van Sport stichtingsvoorzitter B.W. Pedde- mors de Jaro van Rootselaarbo- kaal. Deze erkenning als „sport onderneming van het jaar 1982" Is niet het sluitstuk van het zilve ren jubileum. Op zaterdag 8 februari, aan vang 20.00 uur, wordt in d'Oude Peerdestal te Achtereld voor het bestuur en de leden van het Tourcomité en voor alle mede- werk(st)ers een „zilveren Tour avond" georganiseerd. Met naast een terugblik op de afgelopen kwarteeuw nog diverse verras singen. 9 Kampioenen van de zilveren Tour. ACHTERVELD Aan de vier de ronde van het SVA kaartoer- nooi namen 56 personen deel. Er waren 20 schutjassers en 36 kla verjassers. Bij de klaverjassers wist mevrouw Van Rossum de eerste plaats te behalen met 5092 punten. Hierdoor nestelde zij zich ook vaster op de 1e plaats van het algemeen klassement. De overige uitslagen waren: klaverjassers: 2 M. van Burgsteden 50613. G Hak 4896, 4 G. van Ruitenbeek 4807, 5. J Kok 4803. 6 A Tolboom 4737. 7 mevr. J v.d. Heuvel 4674. 8. KI. v.d Heuvel 4647. 9 H. de Vette 4628, 10 J v.d. Bedum 4608. 11 mevr. A. de Vette 4602,12 Leny Smit 4586.13. H. van Hamersveld 4583. 14 A Hak 4507 en 15. T Lammers 4599 punten De poedelprijs was voor mevrouw Prinsen met 3446 punten schutjassers: 1 G v d. Pol 94.1 A de Ridder 94. 2 J. van Laar 93. 4 G v Burgsteden 91 5. Mevr. deRidder90.6. H Herder89. 7. mevr. Smit-Bakker 87. 8 Th. Wijn tjes 87 en 9. C. de Vette 84 punten. De poedelprijs was voor mevrouw Ossendrijver met 67 punten. De stand na vier ronden is nu ACHTERVELD Een groot aantal leden was op de maande lijkse KPO-voorzltster verwel komde allen en was boij dat er zo een grote opkomst was. In het bijzonder verwelkomde zij de heer G.J. Boven uit Leusden die deze avond het onderwerp ali mentatie zou behandelen. Ver volgens deelde de voorzitster mede dat er van de A.B.T.B. een uitnodiging was ontvangen om deel te nemen aan de discussie avonden over energie. De leden die aan deze discussie willen deelnemen kunnen zich tot 28 januari opgeven bij de secreta resse, mevrouw Boersen. Verder werd besproken om in het ver volg bij jubilea of langdurige ziekten van de leden een attentie te bezorgen alleen na overleg met het bestuur. Hierna werd het woord gege ven aan mr. Boven. Deze is advo caat en procureur en ongeveer 11/2 jaar gevestigd in Leusden. Hij hield een inleiding over het be middelen bij echtscheidingen, alimentatie-regeling en alle pro blemen die hiermee samen gaan. Bij sommigen gaat een echt scheiding heel gemakkelijk ter wijl het bij anderen weer heel moeilijk verloopt Het kan heel moeilijk en soms ook triest zijn om in deze zaken te bemiddelen. Na een duidelijke uitleg over het een en ander werden door de aanwezigen nog een aantal vra gen gesteld over de alimentatie regeling, de mogelijkheden wan neer men kan scheiden, de kos ten, de eventuele bijdragen en zovoort. De vragen werden op een duide lijke en goed begrijpbare manier beantwoord. Na afloop werd de heer Boven dank gebracht voor zijn komsten voor zijn moeite het voorvelen zo moeilijke onderwerp te bespre ken en bespreekbaar te maken. Uitslagen zaterdag programma Achterveld A1 - Amsvorde A1 4-0 Limvio A2 - Achterveld A2 Achterveld B 1 - VVZ '49 B 1 4-0 Soest B 4 - Achterveld B2 5-2 Hoevelaken C2 - Achterveld C1 4-0 Soest C 4 - Achterveld C2 1-2 Soest D 2 - Achterveld D 1 2-1 Achterveld D2 - Limvio D 2 1-1 VVZA E 2 - Achterveld E1 1-3 Achterveld E2 - VVZA E 5 0-0 Roda F 4 - Achterveld F 1 0-1 Meisjes Achterveld - Celeritudo 5-0 Programma voor zaterdag 29 janu ari KVVA A1 - Achterveld A 1 vertrek 13.30 uur CJVV A 2 - Achterveld A 2 vertrek 14.00 uur CJVV B 1 - Achterveld B1 vertek 12 45 uur Achterveld B 2 - SEC-B 2 15 00 uur Achterveld C 1 - IJsselrneervogels C 2 13 45 uur Hoevelaken C 4 - Achterveld C 2 (Hoevelaken veld 3) vertrek 11.30 uur Achterveld D 1 - KVVA D 2 13.00 uur VVZA D 8 - Achterveld D 2 vertrek 12 15 uur IJsselrneervogels E 2 - Achterveld E1 vertrek 12.00 uur Soest E 3 - Achterveld E 2 vertrek 12 00 uur Soest F 2 - Achterveld F 1 vertrek 10.00 uur Dames Junioren Achterveld - Sparta (L) 10 00 uur Meisjes Geinoord - Achterveld ver trek 09 00 uur ACHTERVELD De Her vormde Jeugdvereniging Con klaverjassers: 1 mevr. van Rossum 20826, 2. H van Hamersveld 19586, 3. J van Rossum 19497.4 H de Vette 19484. 5 J Kok 19469 en 6 mevr v.d Hengel 19435 punten. Schutjassers: 1A. de Ridder 343, 2. mevr. Kok 340 en 3. Th. Wi|ntjes 339 punten. De volgende ronde zal worden ge speeld op maandag 21 februari. Amore zal ook dit jaar weer de avond-vierdaagse organiseren. Dit evenement zal plaatsvinden op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni. Het is voor de zesde maal dat de avondvierdaagse in Achterveld wordt gehouden. Er kan weer worden deelgenomen over drie afstanden: 5, 10 en 15 km. Er worden dit jaar ook enkele nieuwe routes uitgezet. Over de datum van inschrijving volgt na der bericht. DINSDAG 25 JANUARI 1983 algemeen da' fieacht College, i. docenten van de Stichting Mu- kschool Leusden willen onze t« I te- aad "er het raadsvoorstel: Subsidie- derslaande brief is jongstleden landag door de docenten van de jziekschool Leusden verstuurd n hel college van Burgemeester Wethouders. Aanstaande don- irdag wordt het college-voorstel aanzien van de subsidiëring p de muziekschool in de raads- rgadering behandeld. In dal orstel ontdekten de docenten p strijdigheid, die zij onder de pdachl van hel college en de ge- ienleraadsleden willen brengen >te verontwaardiging uitspreken Stichting Muziekschool Leus- i, dat 27 januari a.s in de Raad tandeld zal worden. keet, dat er over de (financiële) 'olgen van de invoering van de htspositieregeling overleg is keest tussen V.N G., het Minis- van C.R.M. en de muziek- olen. Men dacht toen dat een perkt) verhoogde Rijksbijdrage kosten van de invoering zou wen dekken. Voor 90% van de heenten klopt dit inderdaad, de overige 10% niet. Gemeente Leusden mag zich er beroemen tot deze 10% te be en. Het is werkelijk ongelofelijk om dan nog bij monde van de heer Van Woudenberg (wethouder), tijdens de vergadering van Commissie Welzijn van 10 januari j.l. te horen: wanneer wij deze 82.000.- extra subsidie verstrekken, houden we toch nóg een keurige muziek school over!' Nog ongelofelijker komt ons de tweede alinea op blz. 3 van het raadsvoorstel over: 'Wij wijzen u er nog op, dat na de door uw Raad te nemen beslissing, door het bestuur van de Stichting Muziekschool Leusden eerst zal moeten worden besloten het aantal klokuren met ingang van het kur- susjaar 1983/1984 te verminderen, alvorens tot integrale invoering van de Rechtspositieregeling kan worden overgegaan.' De docenten van de Stichting Mu ziekschool Leusden zijn al vanaf 1978 aan het lijntje gehouden, dat er een landelijke Rechtspositiere geling zou komen. Gelukkig kwam deze er ook, wel laat, maar toch nog met terugwerkende kracht tot augustus 1980. Wat staat er echter in het raadsvoorstel??!!! Invoering per 1 september 1983, nadat het aantal klokuren is terug gebracht! Dit betekent, dat een aantal van de docenten, die óók jaren aan datzelfde lijntje zijn ge houden, eruit moet: en degenen die overblijven een Rechtspositierege ling krijgen. Resumerend: Het wettelijk invoeren van de Rechtspositieregeling met terug werkende kracht tot augustus 1980 en het voorstel van B W, invoe ring per 1 september 1983, zijn vol ledig met elkaar in strijd. Uitgegaan moet worden van de situatie au gustus 1980 en niet van een inge krompen situatie september 1983. Hoogachtend, Loes van den Akker Ineke Kiers Namens de docenten, werkzaam aan de Stichting Muziekschool Leusden. Volgens onze gemeentebestuur ders is ,,Ons Gemeenstehuis" (niet de nieuwe „Plumpudding") een waardeloos gebouw. Ner gens geschikt voor en dient dus afgebroken te worden. Een tien tal jaren geleden hebben ze onze naam (Hamersveld) al afgeno men en nu willen zij het enige rustieke plekje dat onze oude kern van het dorp bezit ook afne men. Een gebouw met zijn mooie historische gevelsteen, dat zelfs in het boek „Kijk op Utrecht" genoemd wordt Hamersvelders kunt u zich nog herinneren hoe een vorig bestuur wilde gaan uit breiden over het Valleikanaal en wat de burgers toen gedaan heb ben? Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder KrAnt, Rozendaallaan 9, Leusden-uentrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Zoals ik al gezegd heb is vol gens het huidige bestuur het ge bouw nergens geschikt voor. De Vrouwenraad bv. kan niet in de oude raadszaal waar vroeger on ze vroede vaderen vergaderd hebben Hadden zij het daar dan zo slecht, dat de vrouwen onmo gelijk daar met elkaar kunnen onderhouden? Nu moeten zij zo nodig naar de kelder evenals de Biljartvereniging en de Muziek school. Deze kunnen allen beter onder de grond (in de kelder) gestopt worden Ik ben maar een leek, maar m.i. is de zijvleugel aan de voorkant een prachtige ruimte voor bv, 4 biljarttafels, waar het buitenlicht van alle kan ten naarbinnen kan komen. Zelfs is het mogelijk publiek toe te laten zonder dat deze de spelers storen. De kamers van de burge meester en wethouders, evenals de ruimte aan de achterkant zijn die niet geschikt voor de Muziek school? De ruimte die ze hadden op de Zwarteweg was zeker niet beter. Nu moet voor f750.000,— de kelder opgeknapt worden, zo dat die verenigingen er letterlijk naar toe kunnen gaan. Waar je altijd moet werken met kunst licht. Laat het oude Gemeente huis te veel licht binnen, zodat men kan zien hoe gebrekkig deze verenigingen door de Raad on dersteund worden Wel geld voor prachtige tennisbanen, waarme de de tennisvereniging nu met een grote advertentie moeten leuren, daar zij anders deze niet kunnen onderhouden Maar om de jeugd goed muziekonderwijs te kunnen laten volgen is geen geld Zo kan ik nog wel een poosje blijven doorgaan Maar inwoners van Hamersveld (ik noem juist deze naam omdat het vooral gaat om de oude kern van ons dorp) vindt u niet dat wij maar weer eens van ons moeten laten horen? Een inwoner die zijn dorp lief had en dit wil blijven doen Naam en adres bij de redaktie bekend Toekomstige JUUISTEW YR6/WFKEN M4P64. )S HET WA4P Ö4T 'WIE 7ICH2ELF VEPDEDlGT EÉH DW/W6 TOT ACMXA/1T" HEEFT2 34. IWDECD4AD, IEDECEEN) BUITEN' Amersfoort allerlei LESGEVEN AAN BUITENLANDERS Op dinsdag 1 februari Is er In buurthuis „De Schakel" in de v. As- senraadstraat een Informatieavond over taalonderwijs aan buitenlan ders. Er wordt medewerking ver leend: door een taaiconsulent, door onderwijsdeskundigen voor les aan analfabeten, en door een juriste. Di verse taalmethoden en taalspelletjes liggen ter inzage met de mogelijk heid daar met anderen over te pra ten. Er is enige Informatie over land en volk d.m.v. een film (gedeeltelijk spelend in Turkije) en een video (over Marokko). Geïnteresseerden zijn hartelijk welkom. Aanvang van de film 19.00 uur verdere gedeelte 19.45 uur. LEZINGEN NIVON Door de afdeling Amersfoort van het NIVON worden In de komende tijd drie lezingen gehouden over libe ralisme, socialisme en humanisme, alle door Ebbe de Boer. De eerste lezing wordt gehouden over libera lisme en wel op donderdag 27 januari 1983 om 20.00 uur In één van de za len van Amershof aan de Snouc- kaertlaan. De toegang Is gratis en ook niet-leden zijn welkom. De twee de avond wordt gesproken over so cialisme. Dat zal zijn op donderdag 10 februari 1983 om 20.00 uur. Deze lezing vindt plaats in het Doopsge zind Centrum aan de Stadsrlng. Ook hier Is de toegang gratis, ook voor nlet-leden. De lezing over humanis me wordt gehouden op donderdag 3 maart 1983 om 20.00 uur In Amershof aan de Snouckaertlaan, onder de zelfde voorwaarden. CURSUS BIJENTEELT In 1983 organiseert de afdeling Soest/Amersfoort van de hiervoor genoemde vereniging een cursus Bijenteelt voor Beginners. De cursus start eind februari of begin maart en bestaat ul 16 lessen van ca. 2 uur (4 theorie en 12 praktijk). Zij wordt In de maand oktober afgesloten met een elndles. Indien de cursus met goed LEUSDEN - Deze week vinden in Leusden-Zuid, Leus den-Centrum en Achterveld inentingen plaats tegen difterie, tetanus, polio (DTP-inenting), ro de hond en eventueel mazelen. Alle kinderen die geboren zijn in 1974 en 1979 ontvangen deze week een oproep voor een DTP- nenting en meisjes die geboren :ijn in 1972 een oproep om in geënt te worden tegen rode Kond. De kinderen uit 1974 kun nen ook ingeënt worden tegen mazelen. De ouders dienen dan de invulstrook die bij de oproep is gevoegd aan de kinderen mee te geven. Het rooster voor de inentingen ziet er als volgt uit Leusden-Centrum 25 ianuari, wijkgebouw Kruisver eniging. Rozengaarde 33 van 13.15-14.45 rode hond; van 13.15 tot 16.15 uur DTP/mazelen Leusden-Zuid 24 januari, wijkgebouw Kruisver eniging, De Roo van Alderwerelt- laan 13, van 13.00-14 00 uur DTP/ mazelen; 14 00-14.30 uur rode hond. Achterveld 27 januari, Wit-Gele kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 36, van 13.00-14.00 uur: DTP/maze len; van 14 00-14 30 uur: rode hond. De inenting kan alleen plaatsvin den wanneer het kind het oranje of witte inentingsboekje bij zich heeft Bent u niet meer in het bezit van dit gevolg Is doorlopen, wordt hierop een getuigschrift uitgereikt. De cur- suskosten bedragen 60,- Aanmeldlng kan geschieden bij: Cursusadministratie, P.J.H. See- gers, Braamweg 20, 3768 CH soest, tel. 02155-19073. MARX-MANIFESTATIE Op 14 maart 1983 Is het 100 jaar geleden dat Karl Marx is overleden. Ter nagedachtenis van Karl Marx or ganiseert de afdeling Amersfoort- Hoogland van de PvdA een manifes tatie op zaterdag 12 maart 1983 In gebouw „De Drietand" te Amers foort. Het programma omvat een aantal sprekers (benaderd zijn o.a. Kees Smulders, lid Partijbestuur PvdA; Al- bert v.d. Heuvel, voorzitter VARA; Marcel van Dam, lid Tweede Kamer voor de PvdA), een expositie en op tredens van cabaret- en muziekgroe pen. Deze manifestatie begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Het organiseren van een dergelijke manifestatie brengt hoge kosten met zich mee. De organisatoren zijn daar om genoodzaakt toegangsprijzen te hanteren. Er zijn verschillende mo gelijkheden; - van 10.00 tot 13.00 uur (incl. kof fie), 2.50; - van 14.00 tot 17.00 uur (Incl. kof fie). 5,-; - van 10.00 tot 17.00 uur (Incl. een koffietafel), 15,- boekje, dan kunt u bij de afdeling burgerzaken gratis een duplicaat inentingsboek|e aanvragen. Is uw kind geboren in 1974 of 1979 of uw dochter in 1972 en hebt u geen op roep ontvangen, dan kunt u hier over eveneens contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, tele foon 941247, toestel 121. ACHTERVELD Gevonden: goudfazant, skate board, kleur zwart. Verloren: lipsleutel; aansteker in rood hoesje, ingegraveerd de letter A ACHTERVELD Vrijdag avond kwam een inwoner uit Achterveld tot de onaangename ontdekking dat ongewenste be zoekers in het achter zijn woning staand schuurtje waren geweest. Bij controle bleek dat er voor ongeveer f600,— aan voedings middelen uit een in het schuurtje staande diepvrieskist was ont vreemd. De diefstal moet hebben plaatsgevonden tussen donder dagavond 20.00 en vrijdagavond 23.00 uur. Het is de laatste tijd al verschil lende malen voorgekomen dat dergelijke diefstallen werden ge pleegd De plaatselijke politie die een onderzoek heeft ingesteld verzoekt degenen die iets ge hoord of gezien hebben contact met haar op te willen nemen. Dit kan zowel mondeling als telefo nisch 1607 ACHTERVELD - In het activi teiten-programma van de Stich ting De Moespot is weer een nieuw onderdeel opgenomen. Bij voldoende deelname zal er gestart worden met cursussen Engels en Frans voor beginners. De cursussen zullen gehouden worden in de Moespot. Het zul len 10 lessen zijn van 1V2 uur die worden gegeven op dinsdag avond. Bij voldoende aanmeldingen zul len er ook cursussen gegeven kun nen worden op de donderdagmor gen De kosten bedragen 50,-, exclusief lesmateriaal. Degenen die deze cursussen willen gaan vol gen kunnen zich tot 25 januari op geven bij Ineke van Oevelen, tel. 2125.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5