oorstel grondverkoop lan Total Nederland NV Stilte bij huwelijk Gemeente- werf in boerderij De Groot Kosten isolatie Korf verhalen op de POD LEUSDER DIERENHOEVE ruin café pand aan rarteweg 5 Hobby instuif en disco bij Blijhof Eendracht heeft plannen klaar voor gouden feest Vestiging SBBO in commissie 1FTANKSTATION MET AUTOWASSERETTE Bingospel Vandaag in de Leusder Krant IS INSTALL ATIE- j BEDRIJF jWEVA j voor al uw nieuwbouw, I verbouw en onderhoud aan I elektra, gas, water, I dakbedekkingen en C.V.-installaties. Oud papier voor „Haaien" W Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? Leusder Dierenhoeve nu asiel Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en adminlatratle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40281 Gjro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. O O O Q 44 krant DONDERDAG 27 JANUARI 1983 14e JAARGANG NO. 80 in één onzer verslaggevers) EUSDEN - De gemeen- .eusden heeft met Total Ierland NV uit Rotter- ri overeenstemming be- <t over de verkoop van jeveer 815 vierkante ters grond in De Ha- irshof. Total zal daar een ftankstation (zonder G) vestigen. Het voor van B&W om de grond verkopen wordt komen- dinsdag besproken in raadscommissie open- re werken en ruimtelijke Jening. Vermoedelijk neemt de gemeenteraad in februari een beslissing. De plannen voor een derde benzi neverkooppunt in Leusden-cen trum dateren al vanaf bijna een jaar geleden In maart vorig jaar sprak het college van B&W zich in een notitie uit voor de vestiging van een benzinepompstation in De Ha mershof. Na een vraag van de Leusder Krant wist wethouder Jan Wagenaar afgelopen zomer te mel den dat Total Nederland een se rieuze kandidaat was. De wethou der sprak toen ook de bezwaren te gen als zouden in Leusden-cen trum niet drie benzineverkooppun ten naast elkaar kunnen bestaan. Volgens hem moeten de huidige twee pompstations van Van 't Klooster en Bloemendal zich aan passen. Daarnaast is de liberale wethouder de mening toegedaan dat de inwoners van Leusden recht hebben op goedkopere benzine. WASSERETTE Behalve een zelftankstation zal Total ook een autowasserette be ginnen. Verder zullen klanten de mogelijkheid krijgen een beperkt assortiment spullen in een shop te kopen. Als de gemeenteraad ak koord gaat met de grondverkoop zal het Total-station verrijzen in de hoek Noorderinslag/Burg. Van der Postlaan. Automobilisten zullen dan het benzineverkooppunt kun nen bereiken via een nog te realise ren zoekroute die parallel aan de Van der Postlaan en Noorderinslag gaat lopen en de naam Mulderij moet krijgen. n één onzer verslaggevers) EUSDEN - Het college van gemeester en wethouders wil voormalige boerderij van De iot aan de Hamersveldseweg tijdelijk Inrichten als ge- sntewerf. De kosten die aan plan zijn verbonden bedra- 590-duizend gulden. De ge- enteraad zal vanavond zich oreken over het voorstel van w. e huidige gemeentewert (op- strooizout, materiaal voor aan stralen en trottoirs, stalling wa- park, ah/alcuntainers enzo- rts) ligt achter het oude ge intehuis aan de Burg. de Beau- veg Deze plaats is niet te dhaven in verband met de om- inde woonbebouwing en de ruit voortvloeiende problemen ip de plaats van de gemeente- 23 premiewoningen te bou- B W kiezen nu voor een tijdelij- ke gemeentewert omdat de proce dure van het structuurplan nog niet zo ver gevorderd is dat op dit mo ment al een definitieve lokatie kan worden aangewezen. Het college denkt dat een gemeentewert in de toekomst gevestigd moet worden op een werkgelegenheidsterrein. Echter voor een termijn van circa twee jaar willen B W de gemeen tewert onderbrengen in de boerde rij van De Groot die de gemeente sinds kort in eigendom heeft gekre gen. De kosten van de inrichting worden geraamd op 590-duizend gulden. Een deel van de investe ring. 231-duizend gulden, is aan te merken als een zogeheten „mee- neeminvestering" Dit bedrag kan in de toekomst in mindering worden gebracht op de kosten van een de finitieve werf. Van het resterende bedrag van 359-duizend gulden kan nog ruim 198-duizend gulden worden afgetrokken zijnde de net to-opbrengst van de oude gemeen tewert. Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) Ongeveer op de hoek Noorderinslag'Burg. Van der Postlaan moet het zelftankstation verrijzen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) wil de kosten van isolatie van het aktiviteitencen- trum „De Korf" verhalen op het Projektontwikkelingsburo „Drachten" (POD). Binnenkort zal Wagenaar hierover een gesprek hebben met de direktie van POD, dat in 1981 optrad als architect, aannemer, constructeur en installateur van het Leusdense aktiviteitencentrum. Zoals bekend is met name de toneelzaal van het centrum onvoldoende geluiddicht en zal er ruim vier ton uitgegeven moeten worden om in die situatie verbetering te brengen. De gemeenteraad beslist daar van avond over. Volgens een woordvoerder van het buro Voorlichting van de gemeente Leusden heeft Wagenaar vorige week tijdens een besloten commissievergadering de raadsleden al laten weten, dat hij niet van plan is de kosten van de geluidsisole- rende maatregelen voor rekening van de gemeente te nemen. „De wethouder gaat binnenJxrt met de direktie van „Drach ten" om de tafel om over de schade te praten", aldus Hans Hermans. Het college van B. en w. wil de maatregelen laten uitvoeren door „Drachten". Volgens Hermans wordt aan dat bedrijf de voorkeur gegeven, omdat de firma als architect en aannemer het best met de bouwkundige situatie van „De Korf" op de hoogte is. Hermans: „Gezien de gewenste snelheid in deze hebben we gekozen voor Drachten." De direktie van POD weigerde ieder commentaar. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Sport 5 Loep op Leusden 8 Kijk op de film met aandacht voor de eerste avondvullende Nederlandse tekenfilm „Als je begrijpt wat ik bedoel" met in de hoofdrol Ollie B. Bommel 9 Servicepagina: theater programma, Hussel, weekenddiensten, enz 11 Interview op donderdag: medewerker Frits van Breda praatte met Leusdenaar Dick Smit, die als jongere zeer ontevreden is over het jeugdwerk in onze gemeente „Je zou een wethouder voor jeugdzaken moeten hebben," vindt hij 4 DOKTERSDIENST: tel. 944600 LEUSDEN - Sinds 1 januari heeft de Leusder Dierenhoe ve aan de Horsterweg een aslelfunktie van de gemeente Leusden gekregen. Dit bete kent dat gevonden dieren hier naar toe kunnen worden gebracht. Ook huisdieren die om een of andere reden niet langer gewenst zijn, kunnen TEL 033-943756 nu een plaatsje krijgen in de dierenhoeve. Dit asiel zal in samenwerking met deze krant proberen een nieuwe baas of bazin voor het dier te vinden. De Leusder Dierenhoeve blijft daarnaast een pension voor dieren die voor een dag, een weekend of in de vakan tie gebracht kunnen worden (tegen betaling). De dierenhoeve zoekt op dit moment een goed tehuis voor: een lief zwart poesje van een jaar oud. Telefoon 943756. 'an eén onzer verslaggevers) EUSDEN - De gemeente sden en de heer Bosman uit terveld zijn akkoord over de oop van het pand aan de rteweg 5 waarin vroeger de leentelljke dienst perso- Iszaken en organisatie was luisvest. De Achtervelder is plan in het gebouw een bruin '/koffiehuis te beginnen. De eenteraad zal volgend nd eerst zijn goedkeuring Oeten geven aan de verkoop in het pand. en w. vinden de horecavestiging lanologisch oogpunt aanvaard- Hei toekomstige café/kotfie- is echter in strijd met het gel de bestemmingsplan, dat aan 3and Zwarteweg 5 de bestem- Bijzondere Doeleinden heeft even. Die zal dus moeten wor- aangepast via een, als de raad goedvindt, totale herziening hel bestemmingsplan. Vooruit- nd hierop moei vrijstelling wor- verleend op de huidige voor- iften van het bestemmings- i Daarvoor zal een artikel 19- :edure op de Wet van de ruim te ordening worden gestart. LEUSDEN - Ambtenaren en anderen in het gemeentehuis moeten bij het voltrekken van een huwelijk voor de burgerlijke stand op kousevoeten iopen en hun mond gesloten houden. Dit zou je tenminste kunnen concluderen als je deze opgehangen mededeling ziet in het nieuwe gemeente huis. Onze fotograaf Janus Visser trof dit bord aan op de eerste verdieping van het gebouw toen hij voor ons een plaatje moest schieten van de eerste huwelijksvoltrekking in het nieuwe gemeentehuis. Het viel hem toen inderdaad op dat het muisstil was op alle afdelingen (Zie ook de rubriek Loep op Leusden.) 0n4fti«nk«h|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verschijnt dinsdag sn donderdag In de gemeente Leuaden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bl| kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, RozendaaHaan 9 te Leusden-Centrum is dage- h|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur «nd. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Bij Blijhof, Ansfrl- duslaan 49, worden het aan staande weekend twee aktivitei- ten georganiseerd voor kinde ren. Zaterdag kan er van 10.30 tot 12.30 uur geknutseld worden. Er Is hout, verf, papier en garens aanwezig op deze hobby-Instulf. Toegangsprijs 1,50 voor leden, nlet-leden betalen een gulden meer. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar die van disco houden zijn zondag middag van 15.00 tol 17 00 uur van harte welkom in het Blijhol-ge- bouw Halverwege de disco wordt er een leuk spel gedaan en als af sluiting is er weer een verloting En tree 1niet-leden 2,-. Bij de prijs is één consumptie inbegre pen, daarna kost alles een kwartje (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De hele bevolking van Leusden zal moeten weten dat de plaatselijke toneelvereni ging „Eendracht" dit jaar haar vijftigjarig bestaan viert. Dat is althans het uitgangspunt van een commissie die de feestelijk heden rond het vijftigjarig be staan heeft voorbereid. Volgen de week zullen de leden van „Eendracht" moeten beslissen over de voortvarende plannen van de „feestcommissie". In het voorjaar van 1983 doet de toneelvereniging nog net of er niets aan de hand is. Zoals ge bruikelijk brengt men, ditmaal op 26 februari en 4 maart, een to neelstuk. Sinds augustus Is een groepje Eendrachtleden erg druk met het instuderen van het toneelspel „Wat doen we met tante", dat op genoemde avond en gebracht zal worden. EENAKTER FESTIVAL Als het aan de commissie ligt die het programma heelt gemaakt voor het leest rond vijftig jaar Eendracht wordt er in september in Leusden een groot ..eenakter-festival" ge houden. Gedurende drie avonden kunnen drie amateurtoneelvereni gingen tonen wat ze waard zi|n. Het hele festival, zo ligt het in de bedoe ling. zal een licht competitiekarak ter hebben De voorstellingen zul len worden gegeven in het „Ros Beyaart" In ieder geval zullen Fred Benavente en mevrouw Radema kers deel uilmaken van de jury. Eendracht blijft niet in de zaal In de maand september trekt een groep toneelspelers „de wijk in" met een wagenspel. Als alles goed gaat hoopt men de première te brengen tijdens de welbekende Hamershof-Avondmarkt Zoals dat ook vroeger het geval was wordt een „boertig" toneelspel gebracht vanaf een platte wagen. De keus is inmiddels ook al op een bepaald stuk gevallen, men streeft er achter naar teksten wat aan te passen aan Leusdense toestanden KINDEREN Eendracht denkt in dit jubileum jaar ook aan de kinderen Er zullen twee (gratis toegankelijke) voor stellingen in het aktiviteitencentrum „De Korf" gegeven worden. In sa menhang met deze voorstellingen wordt een wedstrijd uitgeschreven waarbij de ieugd van Leusden op een kreatieve manier haar indruk kan geven van het vertoonde to neelstuk. HOOGTEPUNT Het hoogte punt van de jubileum viering zal uiteindelijk een feestelij ke slotavond zijn in „De Korf". Er wordt daarbij gedacht aan een re ceptie. het opvoeren van een een akter en een optreden van „Tho- masvaer en Pieternel". Verder liqt het in de bedoeling het plaatselijk muziekkorps „Lisiduna" uil te nodi gen voor een „ludiek optreden". Als het aan de bedenkers van het feestprogramma iigt wordt de feestelijke slotavond besloten met het optreden van een bekende zan ger of zangeressen, dansen op mu ziek voortgebracht door een or kestje of een andere feestelijke af sluiting De Eendrachtleden zullen de komende maanden hard moeten werken om alle plannen ook daadwerkelijk gerealiseerd te krijgen. Inmiddels zijn er al ver schillende werkgroepen ge vormd die leder een stukje voor bereiding op zich genomen heb ben. r------ Hessenweg 42. Stoutenburg Tel 033 941162. Herman Kuijkstraat 76. Geldermalsen Tel. 03455 1785 LEUSDEN - De zwem- en polo club De Haaien houdt komend weekend weer een oud papier aktle. Van vrijdagavond tot en met maandagmorgen staat er bij het zwembad Bavoort een con tainer waar iedereen zijn oud pa pier in kan komen deponeren. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwiigerlaan 8. Leusden Zuid Telefoon 033 940928 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - In de vergadering van de raadscommissie openba re werken en ruimtelijke orde ning zal wethouder Jan Wage naar mededelingen doen over de (mogelijke) vestiging van de school voor beroepsbegelei dend onderwijs (SBBO) die nu nog aan de Leusderweg In Amersfoort is gevestigd. De school is al een tijd op zoek naar nieuwe, grotere huisvesting. In Leusden is grond voor onder wijsdoeleinden gereserveerd in Zwanenburg op de hoek Claren- burg/Burg. Van der Postlaan. De agenda van de raadscom missie OW/RO luidt 1. Opening 2. Inventarisatie vragenstellers woordvoerders 3 Verslag van 4 januari 1983. 4. Mededelingen vestiging SBBO, realisatie fietspad Woudenberg - Amersfoort (langs Valleikanaal). 5 Versnelling Claeverenblad- Wildenburg Algemeen besluit inzake verkoop v.s.-kavels (langs de Hamersveldseweg) 6. 't Ruige Velt 7 Instellen van beroep tegen al- keuring bestemmingsplan „Woonwagencentrum". 8. Grondverkoop t.b.v benzine verkooppunt in de Hamershof 9. Verkoop van perceel grond in werkgelegenheidsterrein Ach terveld. 10. Verkoop Zwarteweg 5. 11 Voorbereidingsbesluiten: ge deelte Oostrand Groenhou ten. Zwarteweg 5. 12. Rondvraag, De vergadering wordt gehou den In de commissiekamer van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1