Nieuwe vakantie-gidsen Boekennieuws IcuGdcr hrant Kantlijn Knotgroep van start Huisnummerbor- djes sparen Want terug Dopjes zijn spoor bijster Gratis Kreyns Economische re cessie? Welnee LTV zoekt nieuwe zieltjes Hok gemeentewerken tegen de grond Eerste huwelijk in gemeentehuis j OONOERDAG 27 JANUARI 1963 loep op Leusden 8 REDAKTIE: CASPAR VAN LOO De bewoners van de wijk Zwanenburg, en waarschijnlijk ook van de andere Leusdense wijken, mogen wel goed op hun huisnummerplaatje letten. Voordat ze het In de gaten hebben, is het vierkante plaatje weg. Bij de rijkspolitie zijn namelijk diverse aangiften gedaan van diefstal van het huisnummerbordje naast de voordeur. De gedachten van de Hermandad gaan uit naar personen met een maniakale verzamelwoede. Mensen die ook verkeersborden, noodremplaatjes uit treinen en dergelijke sparen. Zouden deze figuren ook bij Hobbieskoop komen? Mevrouw C. Slager zit met een klein, voor haar vervelend probleem. Afgelopen vrijdagmiddag had ze, rond half vijf, haar fiets bij de kwekerij van Ton Hilhorst gestald. Even later woei haar rijwiel om waarbij een blauwe leren want uit haar fietstas viel. Omstanders wisten mevrouw Slager te vertellen dat een automobilist deze winterse want had opgeraapt en meegenomen. Met welke bedoeling Is niet duidelijk. In ieder geval zou mevrouw Slager de want dolgraag terug willen hebben. De handschoen is vrij nieuw en zeker niet goedkoop geweest. De onbekende automobilist kan haar bereiken In het gereformeerd dienstencentrum In Leusden. Een brief van een lezer die gisteren binnenkwam: „Ons fraaie gemeentehuls waaraan kosten noch moeite zijn gespaard, begint nu reeds tekenen van verval te vertonen, getuige bijgaand los onderdeel (de briefschrijver had een zwart dopje ingesloten, red.) dat ergens zwervend werd aangetroffen. Van de ongeveer 3 miljoen dopjes die met de hand op de trappen werden Ingehamerd, zijn er nu reeds tientallen het spoor bijster. Dat wordt oppassen geblazen, niet alleen voor de naaldhakken die een fraaie doodsmak kunnen veroorzaken als ze in het resterende gaatje vastblljven zitten. Maat het Is ook oppassen geblazen voor ons als medeburgers die tenslotte voor de dopjes op zullen draaien. Uit vrees voor vervolging wegens ontvreemding van gemeentelijke eigendommen moet ik helaas de weg van de anonimiteit volgen, hoezeer die mij ook onplezierig is". Even voor de goede orde: de witte trappen in het gemeentehuis zijn niet versierd met 3 miljoen zwarte dopjes maar slechts met 56.000 stuks. Dat voor niks zich slechts eenvoudige natuurverschijnselen als hel opkomen van de zon voordoen, werd mij dertig jaar geleden al geleerd. Ruim voor de oliecrisis dus ToenGijsvan Woudenberg zelt nog molk, bij wijze van spreken. ToenGernt Brokx zijn vader nog kwam vragen of honderd piek in de maand nou veel was vooreen kamer mei gebruik van keuken en douche, als hel ware Lang geleden dus. Toen wisl ik al: die zon is voorlopig nog voor noppes, voor de rest zal gedokt moeten worden. Daar geloof ik in. Vanuit zo 'n optiek verwacht men eerder op kwade dag een bericht in het Concurrerend Dagblad, dat vanaf heden ook voor de zon per straal betaald zal moeten worden. Dat via een ingewikkelde regeling, waarop vooral door de linkse minderheid in de Kamer werd aangedrongen, kinderen, ouden van dagen en kleurlingen een gereduceerd tarief zullen betalen. En dat de zonnestraalkaarten binnenkort via postkantoren en sigarenhandelaren in omloop zullen worden gebracht. Die kwade dag is echter nog nietgekomen. Integendeel. Wat meldde het Concurrerend Dagblad vorige week? ..Gratis wonen door lage rente en hoge premie". Vijf koloms-kop als opening van de voorpagina Een bericht dal de wereldvrede thans tot het eind der tijden gegarandeerd was, had mij niet harder kunnen verbazen Goed, de bovenkop wekte al weer enige cynische twijfel in me Er stond ..Kopers premie-A-huizen vallen met de neus in de boter dus ik dacht, dat gaat toch nog geld kosten Maar nee, het artikel meldt werkelijk dat de hemel partieel op aarde is gekomen. Sommige mensen, die een bepaald soort huis kopen kunnen een bepaalde tijd voor niets of vrijwel niets wonen ,,ln sommige gevallen kan het zelfs gebeuren dat mensen nog geld toe krijgen bij het bewonen van een huis of appartement", zo lebberbekt het verhaat verder, dat kennelijk geredigeerd werd door een jongen met een zware hypotheek op z 'n nek. Twee verschijnselen nemen - in eendrachtige samenwerking met elkaar - het wonder voor hun rekening. In de eerste plaats is daar de lage rentestand en ten tweede onze oude vriend Gerrit Brokx. die van staatswege op VROM blijkt te zitten Sinterklazen. Een vorige bewindsman op het ministerie - het zal Van Dam eens een keer niet geweest zijn - heeft een paar/aar terug nameli/k de premies voor gesubsidieerde koopwoningen tijdelijk verhoogd in verband met de hoge rentestand Nu die rentestand aanzienlijk lager is geworden, had het voor de hand gelegen, dat die tijdelijke verhoging teniet gedaan zou worden. Maar nee, Oosterhoutse Gerrit beschikte anders. Een woordvoerder van het ministerie heeft de verslaggever nog toevertrouwd, ..datde staatssecretaris zich ook bewust is van de gevolgen van deze rentedaling Een hele geruststelling om dat te vernemen over iemand die daar gedeeltelijk de dienst uitmaakt ..Maar", vervolgtde woordvoerder,hij vond dat echter geen reden de premies voor dit jaar te verlagen, zoals gebruikelijk is bi/ een dalende rente. De bewindsman beschouwt de markt voor koopwoningen als zo slecht, dat zij een dergelijke stimulans best kan gebruiken. Even gingen mijn gedachten naar andere terreinen van het maatschappelijk leven, die een dergelijke stimulans best kunnen gebruiken, maar helaas resorteren onder de Bnnkliedenende Smit-Kroezen Maar eigenlijk zit het fantastisch in elkaar de ene minister is er de schuld van datje nergens meer naar toekan, omdat bus en trein onbetaalbaar zijn geworden. De tweede minister schaft vervolgens alles af. waar je naartoe had kunnen gaan. En Gerrit, tenslotte, verzorgt het heel en al gratis thuisblijven. Fantastisch Zij het niet volmaakt. Het kabinet is er nog niet in geslaagd om ons allen dit geluk te schenken Denk niet: ik verdien een ton. en als ik er nou wat bij schnabbel, doe mij dan maar drie van die huizen. Zo werkt het niet. Je moet minder dan 28.000 gulden bruto per jaar verdienen om in aanmerking te komen voorde hoogste subsidie. En alleen in dat geval geldt de wet van vadertje Brokx. Maar toch. Voor Bogaartswoningen heeft iedereen altijd nog moeten betalen. Van Dam-eenheden waren weliswaar klein, maar er hing altijd nog een prijskaartje aan. En het is toch maar mooi even Gerrit Brokx die de voor-niks-gaat-de-doorzon- woning-op aan dit rijtje toevoegt Nog even en ik val van mijn geloof INGEZONDEN Wat de Hamersvelder in het vorige nummer van deze krant schreef, is mij uit het hart gegre pen. Het oude gemeentehuls dient in de huidige vorm be waard te blijven. Bovendien dient dit gebouw beschikbaar te blijven voor de bevolking. Het is te gek wat de vroede vaderen van Leusden voor ons hebben uitgebroed in die „plumpud ding" (uitstekende benaming) aan het Erf. Driekwart miljoen gulden gemeenschapsgeld moet straks worden neergeteld om de Kelder onder het nieuwe gemeentehuls te verbouwen tot verenigingsruimten, geschikt voor de Vrouwenraad, Biljart club en Muziekschool. Een kwart miljoen per vereniging of organi satie. Dat Is niet niks. Menige vereniging zou zijn vin gers aflikken bij zo'n buiten kansje. Iedere logisch denkende Lesudenaar zou eerst eens heb ben gekeken naar het oude ge meentehuls, een niet te onder schatten herkenningspunt van het voormalige Hamersveld. Wat zou daarmee gedaan kunnen worden? Ons gemeentebestuur had daar niet zoveel woorden voor Deze rubberen gevalletjes hebben zoals bekend een anti-glij werking. Trouwens, de Kantlijn heeft voorspeld dat wethouder Fons Ummels In 1983 een keer van de trap zal rutschen. Uw sportieve toekomst ziet er gezellig uit als u lid wordt bij Lawn Tennis Vereniging Leus- den. Deze wervende slagzin stond in een grote advertentie die vorige week In de Amers- foortse Courant en dinsdag In de Leusder Krant verscheen. Vele mensen reageerden verbaasd, want de LTV moest vorig jaar toch zonodig twee buitenbanen erbij vanwege de lange wacht lijst, redeneerden zij. Tennisver eniging Lockhorst kreeg er toen drie banen bij, wat de Leusdense gemeenschap een slordige half miljoen gulden kostte. We vroegen Ben Swagerman, vlce-voorzltter van de LTV, naar het hoe en waarom van de adver tentie. Swagerman: „Onzeclub kan nog tien tot twintig seniorle den gebruiken. De advertentie was erop gericht deze mensen te bereiken." Vorig jaar bij de aanvraag voor twee nieuwe tennisbanen schermde de LTV met een enorm lange wachtlijst. Swagerman: „Dat klopt. Ech ter door de Ingebruikname van de twee banen is de wachtlijst voor senioren volledig uitge dund. Er is nu dus zelfs wat ruim te voor nog enkele leden. Ik wil Dezer dagen is een aanvang gemaakt met de sloop van het voormalige onderkomen van de dienst gemeentewerken aan de Zwarteweg. Het gebouw, dat ooit nog eens dienst heeft gedaan als varkensschuur, heeft een tijdje te koop gestaan maar blijkt onverkoopbaar. Daarom is tot sloop besloten en wordt de vrijkomende grond opgenomen in de exploitatie van het bestemmingsplan 't Ruige Velt. wel even benadrukken dat voor de junioren nog steeds een wachtlijst geldt. Men kan dus niet veronderstellen dat de twee nieuwe banen overbodig zijn ge weest. De tennisbanen zijn hard nodig." - Is het werven van leden vla een krantenadvertentie voor een vereniging niet wat uitzonder lijk? De leden hadden toch wel tien twintig nieuwe uit hun om geving kunnen recruteren? Swagerman: „Wewillen van onze 800 leden geen ronselaars maken. Bovendien Is het niet erg aannemelijk dat mensen uit hun omgeving niet tennissen. We hadden het geld voor de adver tenties gewoon over. Een tennis club is heden ten dage eigenlijk een middelgroot bedrijf. Daarom moetje de zaken commercieel aanpakken". Rest de vraag of de twee ad vertenties respons hebben op geleverd. Ledenadministrateur Gerrit Stekelenburg brengt (na het raadplegen van een be stuurslid) uitkomst: „Tot nu (woensdagavond, red.) hebben we twaalf nieuwe seniorleden kunnen noteren plus een aantal junioren op de wachtlijst voor volgend jaar kunnen zetten." Gevonden: zilveren schakel- marmband (Tel. 943167) Verloren: Seiko dameshorloge (tel. 941490) LEUSDEN - Zaterdag 29 ja nuari zijn er weer knotaktivitel- ten In de Pon-driehoek. Er wordt om 9.00 uur verzameld bij de heer Jager, Roo van Alderwerelt- laan 2. Zagen en handschoenen zijn aanwezig. Zelf moet men laarzen en werkkleding meene men. Er wordt gewerkt tot 12.00 uur. Het kontaktadres van de Knotgroep Is 943005. nodig nadat niemand het ge bouw bleek te willen kopen. Af breken. Logisch, want met dat bijltje heb ben b en w in het verleden al meer gehakt en niets is gemak kelijker dan dat. Terecht dat met name de autoch tone Hamersvelders daartegen In het geweer komen. Het ver baast me overigens, dat niet méér Hamersvelders aan de bel hebben getrokken tot nu toe. Want het gebouw staat midden In de oude kern van Hamersveld en is dus prima geschikt als ver enigingsgebouw, als vergader ruimte en wat al niet meer. De Hamersvelders zouden eigenlijk zonder meer het recht hebben op een dergelijke ontmoetingsruim te, gezien de fraaie voorzienin gen die er voor de nieuwe Leus- denaren in de loop der jaren In centrum zijn neergezet. Finan cieel niet haalbaar, hoor Ik de vroede vaderen mompelen en zij kunnen het weten. Want zij heb ben Immers „maar" driekwart miljoen ter beschikking ter ver bouwing van De Kelder. Om nog maar te zwijgen over de vier ton, waarmee de Korf geïsoleerd moet worden, omdat nog maar nauwelijks enkele jaren geleden het gemeentebestuur en raad In hun oneindige wijsheid hebben besloten, dat dit soort centra géén lawaai zouden produce ren... Ach, hoor Ik de financiële wet houder nu mompelen, dat Is on vergelijkbaar. Het geld waar u het over heeft komt uit héél an dere potjes. Een deel ervan komt zelfs van het rijk, speciaal voor de verbouwing van de kelder. Dat zal dan wel zo zijn, maar daarom is het nog geen beleid. Het blijft gemeenschapsgeld, waar op een bijzonder merk waardige wijze mee wordt omge sprongen, alle berichten over bezuinigingen en economische recessie ten spijt. Het gaat hier om de geloofwaardigheid van het gemeentebeleid. En die daalt naar een bedenke lijk niveau met dit soort onbegrij pelijke grappen. Want hoe leg je de Leusdenaar (en de Hamers velder) nu uit, dat het veel goed koper Is om dat oude gebouw maar af te breken en nieuwe voorzieningen te scheppen voor driekwartmiljoen In de Kelder? Noch het gemeentebestuur, noch de raad heeft dat duidelijk M. Verheul (21) uit Hooglanderveen en W. van Eijden (21uit Leusden hadden dezer dagen de eer het eerste bruidspaar te zijn waarvan het huwelijk werd voltrokken in het nieuwe gemeentehuis. En omdat zij de eersten waren, was de krant erbij. De twee jonge mensen gaven elkaar het ja-woord voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer Goudswaard. Het stel (hij tuinder, zij ziekenverzorgster) zat overigens geen bestaan in Nederland opbouwen. Zij gaan hun geluk beproeven in Canada. kunnen maken. En afgezien daarvan: ook al is het oude ge meentehuls nog niet zo oud, het heeft met name voor veel oudere Hamersvelders een bepaalde (soms zelfs emotionele) waarde. Dat wordt gemakshalve terzijde geschoven. Zoals ook boerderij 't Claeverenblad bijna op dezelf de wijze het loodje legde. Zoals 't Spul tegen de vlakte ging en de Tabaksschuur In rook vervloog. Behoud van dit soort gebou wen még geld kosten. Zelfs drie kwart miljoen. Niet om er een verenigingsge bouw van te maken? Te duur? Prima, toon dat aan. Niet geschikt voor de Muziek school en biljartvereniging? Pri ma, toon dat aan. En zoek naar geschiktere en goedkopere al ternatieven, zónder afbraak of verbouw tot appartementen (waarvoor het gebouw wellicht helemaal niet geschikt Is qua vormgeving). Ik heb met belangstelling de „diskussies" over bovenge noemde zaken In de krant ge volgd. Nergens heeft het ge meentebestuur noch raad mij kunnen overtuigen van de nood zaak om driekwart miljoen in de Kelder te Investeren, terwijl er een gebouw ter beschikking staat voor het doel, waarvoor het grootste deel van de Kelder wordt ingericht. Wordt het niet tijd, dat autochtone Hamersvel ders een aktie beginnen voor be houd van het oude gemeente huls? Vierduizend handtekenin gen of meer zijn zó verzameld, dat heeft het verleden bewezen. Bert Vos Leusden. P.S. De mededeling van het ge meentebestuur, dat de Kelder voldoende geïsoleerd zou zijn, neem Ik met een korreltje zout. Wie de nieuwjaarsreceptie van b en w heeft bijgewoond kén beter weten. Want wat hoorden we luid en duidelijk zo rond half tien? Inderdaad het orkestje van ge meente-ambtenaren, dat in de Kelder aan het repeteren was. Dat gaat ons dus over een paar jaar weer ettelijke tonnen kos ten. De ABTB-ers uit Achterveld gaan mee diskussiéren over energie, lees ik in m'n lijfblad Altijd al een energiek volkje ge weest, die Achtervelders Als ik hel wal die kelder-huur prijzen betreft goed heb begre pen. is de Vrouwenraad een peer, de biljartclub een goed kope appel en de Muziek school de pisang. Vergelijkenderwijs natuurlijk Wat nou? De raad toch in be roep bij de Kroon wat betreft het Woonwagenkamp? Vijf jaar vertraging? Wat zei die meneer De Bruyn ook ai weer over de welwillendheid van Leusden? Ik moeter niet aan denken dat ik op m 'n vijftigste om zes uur 's morgens uit bed gezongen word.I Tussen haakjes: Ook zo'n lek ker speculaaspopje ontvan gen? Grappig klinkende kop: „In april veilig fietsen langs de Hei- ligenbergerweg. Korrektie: in de coffeeshop in de Hamershof werd niet tot 04.00 uur sterke koffie ge schonken. maar tot 01.45 uur en dat scheelt een slok op een borrel. Ze gaan in de Moespot een cursus Frans en Engels geven. Als dat maar geen mengel moesje wordt. De Bijenkorf hoort bij de Korf! Ik kan dat gerust zeggen, want <je gemeente heeft toch al haar §eld nodig voor dat wegwer ken van het geluid en het ver sieren van de kelder. Twee koppen, broederlijk naast elkaar „Inwonertal nam in 1982 met 702 toe.en Be woners zijn er nog niet uit". Ge lukkig maar Eventjes meedenken. Volgens b. en w. is die Kelder voldoen de geïsoleerd Als we de aktivi- teiten van de Korf nou eens verplaatsen naar Dat be doel ikl Alternatief. Moet je atijd heb ben. Die isolatie van de Korf kost vier ton. Het moet toch mogelijk zijn om voor de helft van dat bedrag de omliggende woningen te isoleren? Je piekert trouwens wat at in deze gemeente. Wat moet ik me bijvoorbeeld nou voorstel len bij een Jan Wagenaar in toga? Cynische Leusdenaar „Goed voor de show natuurlijk, maar moet het iets voorstellen dan Ik hou het er gewoon op, dat onze bandenkoning ook wel eens een huwelijksband w1 smeden. De fontein in de Hamershof wordt aangepast aan de ge middelde slaapgewoonten van de omwonenden De Planadviesgroep is vóór subsidie aan de Geut. Ik slaak een hele diepe zucht van pure opluchting. De Geut mag blijven. Moeilijk probleem. Wat doen we aan die verdomde eenden in de Smoussegracht? Die beesten kwaken op de gekste tijden. Goed nieuws. We krijgen nu ook een hellingbaan. Jawel, in de Hamershof. Daar zullen al onze wintersporters blij mee zijn nu het buitenland zo duur is geworden Het kon natuurlijk niet uitblij ven. met al dat verkeerslawaai. Leusden heeft een eigen geluidswal-ontwikkelaar En een handige bloemen- koopman maakt er. als Ie z'n hersens tenminste bij elkaar houdt, z'n vaste stekkie van. Uit een gepubliceerd politiebe richt heb ik begrepen, dat er bouwmateriaal was gestolen aan de Hondsdraf, waar de Wegwijzer wordt verbouwd. Wat heet verbouwen, her bouwd zullen ze bedoelen Een rasechte Hamersvelder bedacht een geschikte bij naam voor ons nieuwe ge meentehuis: plumpudding Dat is, dacht ik, een extra ver melding waard. En wat ie schreef over het nu afgedankte gemeentehuis hoort iedere Hamersvelder aan te spreken, tenzij de Bijen korf er brood in ziet. Kop:Leos-heren weer op de goede weg. Dat zal iedere echtgenote van deze heren deugd doen, denk ik. Overigens blijft spiorl maar merkwaardig. Wat te denken van de kop: „Wisselspeler Bransen breekt been. Roda- zondag loopt in op koploper"? Zou die Hamersvelder van hierboven nou echt hopen dat het ook op de overeenkomsti ge wijze in elkaar zakt? De vosjes zijn opgeborgen in DE kelder, 'k Heb daar lang over nagedacht. Eigenlijk is die wonder-kelder een oplossing voor alle problemen - a B. en w. zullen tijdens het neer storten van die Kosmos daar ook wel hebben gezeten. De VVD heeft traditioneel het jaar ingeluid Door het drukken op een deurbel Argwanende Leusdenaar: Als ze nou maar niet denken, dat ze bij mij naar binnen kunnen Leusdenaar van concurreren de partij: „Welnee. Ze hebben zich al een paar jaar een rotje gezocht naar die klepel en hebben het nu maar opgege ven!" En tenslotte een advies: Als u vanavond naar de raadsverga dering gaat, laat uw jas dan thuis of hou 'em aan. En doe voorzichtig op de trap, ook al hebt u daar niks te maken. En wees niet zo stom om te belo ven. dat u rond half elf thuis zult zijn. CANTECLEER KUNSTREISGIDS: FLORENCE Hoewel minder Nederlanders dan vorig jaar in 1983 hun vakantie buitenlands door zullen brengen, zullen er toch nog veel mensen zijn, die een vakantie in het buitenland prefereren boven een drieweekse standplaats in het toch wel volle Nederland. Voor hen verscheen bij Cantecleer in de reeks ..kunstreis gidsen" een nieuw deel: Florence, een Nederlandse versie van de bekende Duitse serie, zoals die wordt uitgegeven door DuMont Buchverlag. ..Florence" werd geschreven door My Heilmann en vertaald door L. Torenbeek De kunst- reisgidsen van Cantecleer zijn in de eerste plaats bedoeld voor hen. die vooral tijdens hun vakantie willen genie ten van de kunst en de cultuur van de streek, waarin zij vertoeven. Daarnaast biedt de gids ook andere informaties, de praktische, gericht op het verblijf, met nuttige tips. adressen, etc Wie veel of (bijna) alles over de kunstschatten van Florence wil weten, kan ik dit boek van harte aanbevelen Heilmann is tamelijk volledig en plaatst kunst en cultuur van Florence steeds in een historisch per spectief, waardoor veel zaken meer gaan leven, relief krijgen. REISBOEK VOOR PREHISTORISCHE GROTTEN Veel mensen brengen tijdens hun be zoek in het buitenland aan een bepaal de streek een bezoek aan een grot Een leuk uitstapje voor de kinderen, soms nog spannend ook zo diep onder de grond en als het even meevalt erg leer zaam. vooral als je de gids kunt volgen. Met name de grotten in Frankrijk kun nen zich op een grote belangstelling verheugen. In de afgelopen jaren heb ik in Frankrijk menige prehistorische grot bezocht en me mee laten voeren door een tamelijk haastige gids, die met na me de Fransen volledig aan hun trek ken liet komen, maar weinig of geen andere talen sprak om de rest van het toeristische ..klootjesvolk" voor te lich ten over de schoonheid van de pré-his torie En dat is erg jammer, want zo'n bezoek aan een grot wint zoveel aan waarde als je wéét, waar je naar moet kijken en wat onderzoekers allemaal over de grot en eventuele tekeningen hebben ontdekt. In al die jaren heb ik me daar in verdiept en het resultaat was. dat je bij volgende bezoeken aan een Franse grot steeds beter de gids begreep ook al verstond je de helft niet je had het gewoon ergens gelezen Eind vorig jaar verscheen bij uitgeverij Fibula-Van Dishoeck in Haarlem een zeer uitgebreide gids. die eigenlijk het antwoord kan worden genoemd op vele vragen over grotten en hun inhoud ..Reisboek voor préhistorische grot ten". geschreven door Bert Schaap. Alle informatie op een rijtje en dat is niet niks. Schaap heeft een erg volledig handboek geschreven met als enig eu vel. dat een index ontbreekt En dat is jammer, want daardoor moet je. als je ter plaatse snel bepaalde informatie op wilt zoeken, tamelijk veel bladeren. Al leen van de opengestelde grotten zit achterin het boek een lijst en dat is erg praktisch Maar als ik in een prehistori sche grot of museum ben en ik zie een naam. dan is het erg handig om via een index die naam terug te kunnen vinden in het toch zo complete boek van Schaap Misschien voor de volgende druk Voor het overige niets dan lof, ook al ben ik toch een beetje bang. dat het boek niet helemaal voor het grote publiek is geschreven, eerder voor hen, die geboeid zijn geraakt door het onder werp en zich zijn gaan interesseren voor de geschiedenis, de ontdekkingen en de wetenschappelijke verklanngen en veronderstellingen. Voor hen is deze ..inleiding tot de grotkunst uit de ou« steentijd" een boek, dat in een dringe de behoefte voorziet Meenemen a's naar Frankrijk gaat deze zomer! DE MOORDENAAR VAN ONDRO door Eli Asser (uitgave Elsevier le sterdam) Eli Asser schreef vroeger gelmatig televisie-series voor het li gezin, maar de laatste tijd horen we genlijk weinig van hem. Bij Elsevier v scheen eind vorig jaar een boekwer getiteld ..De moordenaar van Ondro geschreven door Eli Asser en aan^ zien ik geen lezer ben van het t>' „Weekend" waarin dit verhaal als fe: leton verscheen, was ik meuwsgie genoeg om me snel aan het lezen zetten Asser is echter niet zo grappig a's me altijd heb voorgesteld en „De m<x denaar van Ondron" is - hoewel wei zodanig bedoeld - ook niet echt Ie- Als „doldwaze satire" op de wereld James Bond. zoals de achterflap w meldt, is dit geschrift van Asser wal' betreft gewoon mislukt.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8