Raadszaal in gebruik inderkelderingsvoorstel ia „mitsen" goedgekeurd .eusden Onderwijs zoekt laar juiste overlegvorm Jeugdwerk in Leusden-zuid, vinden PvdA en het CDA Raad akkoord opknapbeurt sportvelden Geref. Bond m al van initiatieven Vandaag in de Leusder Krant Zwaargewonde bij aanrijding op Doornseweg Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Gjro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Met name de CDA- en PvdA-raadsfractie vin den dat de gemeente nog eens moet gaan praten met de omwo nenden van het gebouw De Woe lige Hoek dat binnenkort een sociaal-culturele bestemming krijgt. De betrokken mensen in Leusden-zuid willen niet dat het gebouw ook toegang verleent aan het jeugd- en jongerenwerk. Ze vrezen overlast van de bezoe kende jongeren. Daarom komt er voorlopig niets van deze aktivi- telten in De Woelige Hoek. Wethouder Gijs van Wouden berg (welzijn) toonde zich echter niet afkerig van de wens van het CDA en de PvdA. ..Ik ben best in om nog eens met de buurt te gaan praten", aldus de wethou der Voorlopig zullen met ingang van het seizoen 1983-1984 de volgende aktiviteiten in het voor malige schoolgebouw worden ondergebracht peuterspeelzaal van De Treeklopertjes. de UVV- seniorensociëteit. handenar- beidclubjes, yogalessen en cur sussen. Wanneer u voor dinsdaa- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. werd het ter hoogte van het Kruispunt Quatre Bras via Woudenberg en Leusden omgeleid. Op rijksweg 28 ontstond uit de richting Hoe velaken een kolometerslange file omdat het verkeer niet kon doorstromen naar de Doornseweg. Muziekschool probeert zoveel mogelijk docenten in dienst te houden pag. 3 Evelien Blom: ..Meer tolerantie nodig"pag. 3 Ijsbaan wordt naar Jan Bannink vernoemd pag. 5 PvdA met Jan Wagenaar in de clinch over De Korf pag. 5 krant DINSDAG 1 FEBRUARI 1983 14e JAARGANG NO. 81 LEUSDEN - Voor wie haarnog niet heeft gezien, dit ts de zaal waar de vroede vaderen van Leusden maandelijks bij elkaar komen. De raadszaal werd donderdagavond in gebruik genomen. Eén kinderziekte diende zich tijdens de vergadering aan: de werking van de geluidsinstallatie. Die was nog niet perfect, maar volgens de burgemeester wordt daar nog aan gesleuteld LEUSDEN De gemeente raad van Leusden is donderdag avond akkoord gegaan met het voorstel van B&W om 140 dui zend gulden uit te trekken voor de reconstructie van drie Lock- horsttennisbanen op het Burg. Buiningsportpark. De recon structie komt in feite neer op het opnieuw aanleggen van de ba nen. Het gaat om de oudste drie tennisvelden uit 1964} Door een verkeerde drainage bij de aanleg laten ze erg slecht water door Na regenval zijn de banen veel te lang onbespeelbaar De ge meente hoopt de reconstructie voor het begin van het nieuwe tennisseizoen klaar te hebben De raad gaf ook zijn goedkeu ring aan een krediet van 80 dui zend gulden voor het vernieuwen van een korfbalveld op het Bui ningsportpark Het gaat om het zogenaamde derde veld. dat vo rig seizoen nog werd gebruikt door voetbalvereniging Roda '46 Het speelveld is in een dermate slechte conditie dat regelmatig wedstrijden moeten worden af gelast. Eerder werden twee an dere (voetbal)velden op het Leusdense sportpark onder han den genomen met zeer positieve resultaten Na de opknapbeurt voor het korfbalveld zal het Buiningpark acht volwaardige grasportvelden en een zandtrainingseld tellen. LEUSDEN Op woensdag 9 februari zal ds. M. Baan uit Put ten voor de afdeling van de Gere formeerde Bond in Leusden een lezing houden over „Oordeel en bruiloft". Dit naar aanleiding van Openbaringen 20:11 tot Openba ring 22:9. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg. standpunt te bepalen, bleef de schoolraad van mening dat men een afvaardiging moet sturen naar de bijeenkomst van 10 fe bruari. Het voorstel van Jaap Brandligt om de hele zaak uit te stellen werd overigens met de kleinst mogelijke minderheid verworpen Vier stemmen voor, vier tegen en vier onthoudingen, reglementair is het voorstel dan verworpen Met uitzondering van de voorzitter zelf waren alle le den van de schoolraad er voor om een delegatie te sturen naar de bijeenkomst met de wethou der en de schoolbesturen van de diverse andere scholen in Leus den. Het „Leusdens schoolhoof- denberaad" is op sterven na dood. zo deelde schoolhoofd Rob de Boer de overige leden van de schoolraad mee Het schoolhoofdenberaad is een overleg tussen de diverse onder wijszuilen, waarbij iedere ..zuil" een schoolhoofd afvaardigt Dit schoolhoofdenberaad kon in de praktijk niet erg slagvaardig ope reren Probleem was elke keer dat schoolhoofden ruggespraak moesten houden met hun avond zwaar gewond geraakt bij een aanrijding op de Doornseweg. Hij kwam met zijn auto in botsing met een vrachtwagencombinatie die ten gevolge van het ongeluk kantelde. De Doornseweg was gisteravond daardoor enkele uren afgesloten. schoolbestuur alvorens een standpunt kon worden ingeno men. Struikelblok was vaak het verloren gaan van de „identiteit van de school" als een gemeen schappelijk standpunt moest worden ingenomen Tijdens de laatste vergadering van het schoolhoofdenberaad is het P.C. onderwijs met het voor stel gekomen om een nieuw „platform" in het leven te roepen. Men zag de noodzaak van een ander overlegorgaan in nu de werkgroep onderwijs was opge heven. Het voorstel waarmee de verte genwoordiger van het P.C on derwijs kwam betekent het in het leven roepen van een overleg groep waarin alle schoolleiders van de 18 scholenkoppels en de afgevaardigden van de school besturen zitting hebben Op het moment dat dit voorstel gelan ceerd werd was er niets bekend over het initiatief van de wethou der voor onderwijs In de wat verwarrende toestand komt wellicht wat meer duidelijk heid als alle betrokkenen op 10 februari rond de tafel zitten met de wethouder als initiatiefnemer en voorzitter. Rond een uur of vijf reed de Amersfoorter, R. van der S., in de richting van zijn woon plaats. Ter hoogte van de Chevron-benzinepomp be gon hij ineens de rij auto's voor hem in te halen. Op dat moment kwam uit de andere richting een vrachtwagen met oplegger, bestuurd door D. de J. uit Stolwijk. Een bot sing volgde. De vrachtwagen beladen met suikerbalen be gon te scharen en kantelde. Na het ongeluk kwam de hulpverlening snel op gang. De brandweer moest er aan te pas komen om de zwaarge wonde Amersfoorter uit het wrak te zagen. De vrachtwa genchauffeur moest behan deld worden aan lichte ver wondingen. Het verkeer op de Doornse weg werd ruim drie uur ge stremd. Uit de richting Maarn Onafhank«li|k nieuwsblad voof da gamaante lausdan bw V*r*ctil|nt dlntdag an dondardag In da gamaanta Lauadan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leuaderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Lotte nummers: 75 cent per stuk. (Van één onzer verslaggevers) f LEUSDEN De gemeenteraad heeft donderdagavond na «n langdurig en gecompliceerd debat ja gezegd tegen het Jbgeheten onderkelderingsvoorstel van B&W. De Leusdense jad bedong echter dat de akoestiek en de geluidsisolatie van kelder van het gemeentehuis nadere aandacht krijgen en |b( de huurtarieven voor de drie gebruikers van deze ruimte bg eens worden belicht in de raadscommissie financiën, blitiek detail was dat het onderkelderingsvoorstel verdeeld- cid had gezaaid binnen de VVD-fractie, die anders altijd zo {écht naar buiten komt. Twee van de zes liberalen, Sjef ten érge en Puck Bosma, stemden namelijk tegenhet voorstel, n dat was des te frappant omdat de VVD-fractle juist daarvoor fchorsing van de vergadering had gevraagd om even de bppen bij elkaar te steken. Het onderkelderingsvoorstel helste het beschikbaarstellen in een bedrag van 750 duizend ilden voor de inrichting van de •Ider onder het nieuwe ge- •entehuis. Daarnaast vroegen ruimtes in de kelder per- ment te verhuren aan de Mu- ikschool Leusden, de Binnen- lorlvereniging Leusden (bil- en de plaatselijke Vrouwen- id. e VVD-fractie liet donder- jgavond bij monde van Allrich irson in eerste instantie weten it B&W het voorstel moesten ugnemen voor nadere bestu iring van de akoestische en latieaspekten van de kelder, liberalen hadden zich in de immissies reeds ongerust ge- akt over de kwaliteit van de iluidwerking. De toezegging het college dat men daar niet ivreesd voor hoeft te zijn had mnelijk weinig indruk gemaakt de VVD-fractie. Evelien Blom DA), Jan Jacobs (PvdA) en Ep istra (D'66) waren niet tevre- n met de in het voorstel ge- emde huurtarieven voor de muziekschool, BVL en de Vrou wenraad. Met name de bereke ning van de huurpenningen die de biljartvereniging zou moeten betalen konden niet de goedkeu ring wegdragen. Ep Oostra vond de huur voor die club zo laag dat er gesproken kan worden van een verkapte subsidie en daar is hij falikant tegen. Deze kwestie was al een keer breedvoerig in de commissie financiën besproken, reden voor het D'66-raadslid om zijn verwondering uit te spreken over het feit dat B&W voorbij waren gegaan aan die discussie. DESKUNDIGEN Wethouder Fons Ummels (fi nanciën) ging vervolgens om slachtig en ingewikkeld de bere kening van de huurtarieven ver dedigen en besloot met te zeg gen dat het plan is na twee jaar zo nodig deze tarieven te herzien. De uitleg van de wethouder had niet bij elk raadslid verhelderend gewerkt getuige de opmerking van zijn fractievoorzitter Evelien Blom: „Bedankt wethouder voor uw gloedvol betoog, maar ik heb er helaas niets van begrepen". Jan Jacobs (PvdA) grapte dat de echte deskundigen In de com missie financiën het onderwerp nogmaals zullen aansnijden. VERWARRING Daarmee was het bezwaar van de VVD over de akoestiek en de isolatie van de kelder nog niet van de baan. ondanks verwoede pogingen van wethouder Jan Wagenaar om zijn fractieleden in te prenten dat het allemaal wel goed komt met de isolatie Wage naar zaaide wat verwarring met de opmerking dat er een brief van de muziekschool was binnenge komen met de mededeling dat de school niet kan oordelen over de geluidwering tussen de kelderen de rest van het gemeentehuis. De indruk was ontstaan dat de mu ziekschool daar een gunstig oor deel over zou hebben, maar wat bedoeld werd was de geluidwe ring tussen de lokalen van de toekomstige school in de kelder. Na de gevraagde schorsing van de VVD-fractle verklaarde woordvoerder Parson dat het on derkelderingsvoorstel akkoord was, maar dat de VVD een nader akoestisch onderzoek wil. Bij te sterke negatieve resultaten zou de kwestie dan terug in de raad moeten komen. Vervolgens spra ken de liberalen Van Amerom, Valkhof, Parson en Bosma zich (ongevraagd) uit tegen een vrou wenontmoetingscentrum In de kelder. Tot verrassing spraken uiteindelijk bij hoofdelijke stem ming Sjef ten Berge en Puck Bosma zich tegen het onderkel deringsvoorstel uit. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur fleopand. Zaterdags gesloten. fan één onzer medewerkers) LEUSDEN De gemeente- ad heeft besloten om een aan- I werkgroepen op te heffen, ede omdat er voor de raadste- en veel tijd ging zitten in al het irgaderen dat de werkgroepen (den. Eén van de werkgroepen Ie het loodje legde was de werk- oep onderwijs. Het onderwijs If was niet blij met het opheffen Eg in de werkgroep, omdat deze enige plaats was waar bestu- van alle onderwijszuilen el kaar troffen. Ook de wethouder oor onderwijszaken, de heer fan Woudenberg blijkt niet blij te IJn met het staken van overleg issen de diverse onderwljsgele- Ingen en de gemeente. Als het Jn de wethouder ligt komt er Innen afzienbare tijd een ande- Ji overleggroep in plaats van de erkgroep onderwijs. In de werkgroep onderwijs za an, behalve de gemeenteraads den uit de commissie onder- ijs/welzijn afgevaardigden van He schoolbesturen plus twee af- flevaardigden van de school- aad. Met uitzondering van een antal gemeenteraadsleden ble- pn alle leden van de werkgroep voorstander van het voortbe staan van de werkgroep. De ge meenteraad besloot echter an- De schoolraad voor het open baar onderwijs, het orgaan dat de gemeente adviseert, sprak di- rekt na het opheffen van de werk groep als haar mening uit dat er een andere vorm van overleg moest komen. De schoolraad zou, als dat nodig was zelf wel de initiatieven nemen en in voorko mend geval de gemeente uitno digen om bij de vergaderingen aanwezig te zijn. Van Woudenberg heeft nu zelf het initiatief genomen om te ko men tot een overlegstructuur binnen het Leusdens onderwijs Van Woudenberg heeft alle schoolbesturen plus de school raad uitgenodigd voor een infor meel gesprek op 10 februari a.s ONBEGRIJPELIJK Voorzitter Jaap Brandligt noemde vorige week. tijdens de vergadering van de schoolraad het initiatief van de wethouder „volkomen onbegrijpelijk" „De wethouder heft eerst de oude overlegsituatie op en neemt ver volgens het initiatief voor een nieuw platform" aldus de hooglijk verbaasde voorzitter van de schoolraad Als het aan Brandligt lag zou de schoolraad niet ingegaan zijn op de uitnodi ging van de wethouder voor een informeel overleg. Liever wil de voorzitter van de schoolraad wachten op andere initiatieven die op dit ogenblik genomen worden door het over legorgaan van Leusdense shool- hoofden. De leden van de schoolraad bleken het over het algemeen niet erg eens te zijn met hun voorman. Zij wilden het initiatief van de wethouder best een kans geven. Ondanks sterk aandrin gen van voorzitter Brandligt om dan tenminste de wethouder te vragen de bijeenkomst uit te stel len zodat men de tijd had om een LEUSDEN - Een inwoner van Amersfoort is gister-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1