.Muziekschool Leusden moet naam waardig blijven ranfc Muziekschool zal pogingen doen zo veel mogelijk docenten te houden Nieuwe volwassen leerlingen kunnen het wel vergeten MEER TOLERANTIE NODIG IN DORP" Overblijven is op steeds meer scholen mogelijk Commissie vergadert maandag Carnaval in Leusden BESLUIT GEMEENTERAAD VERMINDERT AANTAL LESUREN Ge-Vu-Eem competitie Geen vergunning, wel vuurwapens eusder Krant Ook Wegwijzer/Wip-Wap heeft regeling leusdHi FOTO-KOPIE NODIG? EVELIEN BLOM: INTENSIVE CRASH COURSES Talenpraktikum Amersfoort •DINSDAG 1 FEBRUARI 1983 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) .EUSDEN Naar schatting honderd docenten en leerlingen (plus enkele ouders) van de üsdense muziekschool demonstreerden donderdagavond tevergeefs tegen het voorstel i Burgemeester en Wethouders om de Stichting Muziekschool Leusden een extra subsidie geven. Rond een uur of zeven verzamelde een grote groep mensen zich in de hal van het uwe gemeentehuis. Gewapend met spandoeken maakten docenten en leerlingen hun genoegen kenbaar over het voorstel van B&W. Bovendien werd een protestlied meerdere len gezongen dat de titel Leusder Elegie (weemoedig muziekstuk) droeg. De tekst luidde: Luister een beste mensen, hierkomt onze zwanezang. Wat er binnen gaat gebeuren is voor insvan groot belang. Musiceren moetje leren. Veel minderen uren, 't is niet mis. Laat toch een muziekschool blijven die de naam nog waardig is". Dit lied werd zelfs aan het begin van de raadsvergadering gezongen, dit tot zichtbare lichte ergernis van de burgemeester. De demonstranten zorgden er in ieder geval voor dat de eerste raadsvergadering in het nieuwe gemeentehuis een apart tintje kreeg, mede door het feit dat zij allemaal plaats hadden genomen in de raadzaal en zelfs over de balustrade van de eerste verdieping hingen. Op verzoek van de muziekschool en omdat de burgemeester vond dat de kleinsten onder de demonstranten „om acht uur in bed moeten liggen" werd het subsidievoorstel met betrekking tot de muziekschool meteen door de raad behandeld. De laatste regel van de Leusder Elegie „laat toch een muziekschool blijven die de naam nog waardig is" had de meerderheid van de gemeenteraad echter niet goed verstaan. Dinsdag 8 februari 20.00 uur. Werkgroep Naamgeving, ge meentehuis LEUSDEN - Tijdens een huis zoeking bij de heer V. uit Leusden heeft de rijkspolitie een jachtge weer, een oefenhandgranaat en pi stoolonderdelen in beslag geno men. De man verklaarde tegenover de politie een verzamelaar te zijn Hij had echter geen vergunning hiervoor op grond van de Vuurwa- penwet Rozendaallaan 9 Leusden-C. Onafhankelijk Nieuws- ad voor de gemeente lusden. irschijnt elke dinsdag donderdag. rantwoordelijk dakteur: arnix Kreyns idaktie: irtien Engelkens ispar van Loo fevering kopij en adver- lilies: lor het dinsdagnummer uiterlijk maandagmid- ig 12 00 uur. voor het mderdagnummer tot ui- lijk woensdagmiddag too uur edaktie en administra- j: Kantoor Leusder Krant, izendaallaan 9, Leus- In-Centrum Op werkda- Jn geopend van 09 00 tot iJ2 00 uur en van 13 30 tot i«.00 uur Telefoon 033- 49*1495 innementsgeld: 59,40 per jaar; '",20 per half jaar, ,35 per kwartaal achten bezorging: abonnee dient u de nt voor dinsdag- of don- dagavond 18 00 uur te )ben ontvangen Is dat het geval, neem dan Hakt op met onze hoofd- ïnt bezorging (dinsdag donderdag tussen 18.30 19 30 uur), lel 033- )691 Bij geen gehoor it u kontakt opnemen t onze inspekteur bezor- overdag 03420- 141, toestel 44 nestellen foto's: meeste in de Leusder nt gepubliceerde foto's it u nabestellen (met uit- idering van archief- en orische foto's), bi| voor- letaling van 5.- per ex- plaar (formaat 13 x 18 op giro 871441 t.n.v U b v te Barneveld, met lelijke vermelding van renste foto, aantal, nmer van krant, pagina ïrop de foto werd ge- atst U kunt ook kontant alen op ons kantoor. Ro- daallaan 9. Leusden itrum leveer drie tot vier we- na betaling ontvangt u jewenste foto's thuis LEUSDER KRANT is uitgave van de BDU- "tenkombinatie te neveld. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De Stichting Muziekschool Leusden zal proberen per 1 april duidelijkheid te verschaffen over hoeveel en welke docenten ontslagen worden met in gang van het seizoen 1983-1984. Voor die tijd zal een werkgroep bestaande uit twee bestuursleden, een do cent en de directeur een plan maken voor de muziek school „nieuwe stijl". Daarin zal de werkgroep trachten aan te geven hoe door bepaalde aanpassingen zo veel mogelijk docenten aan de slag kunnen blijven. Een en ander is nodig, nadat de gemeenteraad in meerderheid donderdagavond besloot aan de Stichting Muziekschool Leusden (SML) een extra eenmalige subsidie van 82 duizend gulden te verstrekken in plaats van de 125 duizend die de SML verlangde. Dit bedrag zou nodig zijn om in het nieuwe seizoen hetzelfde niveau te handhaven. Het bestluit van de raad heeft in ieder geval tot gevolg dat het aantal lesuren met 27 procent moet worden terug gebracht. Daardoor zal met ingang van het komende mu ziekschooljaar sowieso geen plaats meer zijn voor nieuwe volwassen leerlingen. Als er geen aanpassingen zouden volgen had de SML twaalf docenten naar huis moeten sturen. „Maar", zegt directeur Henk de Ridder desgevraagd, „zo erg hoeft het niet te zijn. Door gecombineerde lessen en grotere groepen en wat andere wijzigingen zullen we proberen zo veel mogelijk do centen aan het werk te hou den". Alles draait om de invoering van een rechtspositieregeling voor de docenten van de Leus- dense muziekschool Om de rechtspositie (pensioen onder meer) veilig te stellen zou de muziekschool per jaar een kleine 200 duizend gulden meer nodig moeten heben aan gemeentelij ke subsidie. In deze tijd van be zuinigen voelden B&W daar ech ter weinig voor, maar waren ze wel bereid 82 duizend gulden dit jaar als extra subsidie (boven de jaarlijkse vier ton) te geven. Ze hebben daar wel de voorwaarde aan verbonden eerst het aantal lesuren te verminderen alvorens de rechtspositieregeling voor de docenten in te voeren De SML heeft daar sterk tegen geageerd, omdat vermindering van het aan tal lesuren ontslagen inhouden van docenten die dan geen rechtspositieregeling hebben. Officieel had deze door de cen trale overheid opgelegde rege ling reeds in augustus van het vorig jaar ingevoerd moeten zijn. IN STRIJD Raadslid Jan Jacobs (PvdA) zei donderdag in de raadsverga dering dat de eis van de qemeen- LEUSDEN De commissie Welzijn en Onderwijs komt maandag 7 februari voor een ver gadering bijeen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur In de com missiekamer van het gemeente huls. De agenda Is als volgt sa mengesteld: 1. Opening. 2. Notulen 3. Mededelingen 4 Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet ten behoeve van de RK. kleuter- 10. 11. 12. 13. school „Hummeltjeshonk" te Achterveld. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de RK lage re school „Onze Wereld" te Achterveld. Instandhouding openbare kleuterschool „De Wip- Wap" te Leusden-centrum Diverse extra-kredieten openbare scholen. Vaststelling bedrag per leer ling bedoeld in artikel 55bis der Lageronderwijswet 1920 voor 1983 Subsidiëring Oranjevereni ging Leusden. Sociaal Cultureel Program ma 1983 Goedkeuring begroting 1983 van de Stichting Fede ratieve bibliotheekvoorzie ning Leusden. Rondvraag. Sluiting. De VVD-fraktie vond duizend gulden per leerling meer dan voldoende. zend gulden". te om eerst het aantal lesuren terug te brengen voordat de rechtspositieregeling wordt in gevoerd, in strijd is met de richt lijnen van het ministerie van on derwijs. Een opmerking trou wens waarop niemand verder doorging Zijn fractie vond het subsidievoorstel onaanvaard baar en kwam daarom met een tegenvoorstel geef de muziek school voor het nieuwe seizoen 125 duizend gulden. „Daarmee kunnen we in de pas lopen met de wens van de SML die het met dit bedrag wel denkt te redden Ep Oostra (D'66) sloot zich bij de opmerkingen en het voorstel van de progressieven aan Het CDA en de VVD waren het daarentegen eens met het voor stel van B&W. Raadslid Puck Bosma zei namens de VVD: „Dit komt misschien negatief over, maar Ik kan verzekeren dat mijn partij de muziekschool een warm hart toedraagt. De extra subsidie kan echter niet omhoog omdat de gemeente aan het plafond van haar kunnen zit". Evelien Blom (CDA) sprak van de bekende broekriem die aangehaald moet worden en van bezuinigen waar aan ook de muziekschool niet kan ontkomen. Het voorstel van de PvdA om 125 duizend gulden extra subsidie te verstrekken in plaats van 82 duizend werd uit eindelijk met 12 tegen 5 (PvdA, D'66) verworpen. Harm Offereins (GPV/SGP) en Bram Vroom (CDA) waren afwezig. Evelien Blom (CDA): ,,Meer tolerantie" (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN Franktie- voorzitter Evelien Blom van hel CDA heeft don derdagavond in de ge meenteraad een lans ge broken voor meer ver draagzaamheid en tole- dig in het gordijn als in zijn omgeving meer dan dertig decibels worden geprodu ceerd. Dat is toch te gek. Als Leusden zo door blijft gaan krijgen we een on leefbaar dorp", aldus een duidelijk geïrriteerde Eve lien Blom. De directe aanleiding voor haar noodkreet was het voorstel van B&W om van het schoolgebouw De Woelige Hoek in Leusden- zuid een sociaal-cultureel tretpunt te maken, echter zonder enige vorm voorlo pig van jeugd- en jonge renwerk. Dit op uitdrukke lijk verzoek van de omwo nenden die anders over last vrezen van jongeren- aktivitelten In De Woelige Hoek. B&W hadden nog wel naar andere oplossin gen voor een jeugdhonk in Leusden-zuid gezocht, maar stuitten daarbij steeds op bezwaren van de wijkbewoners. Evelien Blom vond het daarom maar eens nodig rantie in Leusden. Zij zei dit naar aanleiding van het groeiend aantal klachten van mensen die van het een of ander overlast on dervinden. „Iedere Leus- denaar klimt tegenwoor- donderdagavond een noodkreet te slaken. Haar betoog werd ondersteund door wethouder Jan Wa genaar. „Ik vind dat u te weinig bijval krijgt", aldus de weihouder. (van één onzer medewerkers) LEUSOEN Het is in het ver leden niet mogelijk gebleken om voor geheel Leusden één en de zelfde overblijfregeling tot stand te brengen die zou gelden voor alle kleuter- en lagere scholen. Ondanks verwoede pogingen van onder meer de schoolraad voor het openbaar onderwijs en de Leusdense vrouwenraad is het nooit tot een uniforme rege ling gekomen. Het gemeentebe stuur, uiteindelijk het bestuur van de openbare scholen nam met betrekking tot het creëren van een overblijfregeling, een passieve houding aan. Het ziet er echter naar uit dat steeds meer openbare scholen op eigen hout je een regeling voor hun leerlin gen gaan maken. Op twee scholen voor R K onderwijs en de montessorie- school in Leusden-centrum kent men al lange tijd een overblijfre geling De beide R K. scholen houden zich aan de schooltijden zoals ze in het verleden voor alle scholen in Leusden golden De montessorischool heeft afwij kende schooltijden, hetgeen be tekent dat de lunchpauze korter is dan gebruikelijk in Leusden- centrum. LEUSDEN - Deze week barst het carnaval In Leusden los. Na dat vorige week, met een ge slaagd bejaardencarnaval In het Hamersveld, al officieus was ge start, begint De Gouden Klomp nu zaterdag met het bejaarden bal. Dit feest voor bejaarden, en oojé toegankelijk voor eigen le den, wordt In 't Ros Beyaart ge houden. Eddie Brink zorgt voor de muziek. Daarna manifesteert De Gouden Klomp zich op straal en wel op za terdag 12 februari Dan wordt er van twaait tot twee uur een optocht door Leusden-centrum gehouden. Deelnemers kunnen zich nog op geven bij Klomp-secretans Jan Roos (tel. 942650). Onder het mot to Leusden. je staat er gekleurd op" is er voor de optocht heel wat te versieren. De optocht eindigt bij het gemeentehuis, waar de burge meester de sleutel aan de carna valsvereniging overhandigt. Daar na is er nog een rondje carnaval in residentie „De Korf". Ook de kinderen mogen in de optocht meelopen. Voor hen is er een speciale wedstrijd Wie een leuke tekening of een gekke kop maakt, kan dat zaterdagmiddag na de afloop van de optocht in „De Korf" komen brengen Met deze at tributen wordt De Korf versierd en de leukste tekening of gekke kop krijgt een „klompje" als beloning! ACHTERVELD - De Ge-Vu- Eem biljartcompetitie is gevor derd tot de finale. De eerste halve eindstrijd tussen de teams van café Sport (Soesterberg) en Ruimzicht (Spakenburg) eindig de in 7-3. De tweede halve finale werd afgelopen woensdagavond gespeeld in de Roskam te Ach terveld met de Roskam en de Faam (Hoogland) als participan ten. De uitslag 4-6 betekent, dat de beslissing zal vallen in de op 2 februari in café Houteveen te Hooglanderveen te spelen finale van Sport tegen de Faam. Als eerste openbare school in Leusden-centrum is de ..Hobbit" in de wijk Groenhouten al ruim een jaar geleden overgegaan tot een overblijfregeling Men denkt er niet over om te stoppen, inte gendeel. iedereen lijkt best tevre den met de mogelijkheid om kin deren te laten overblijven op school. Op dit ogenblik hanteert men op de Hobbit nog de „oude" schooltijden Men denkt er ech ter hard over om in de toekomst de lunchpauze wat te verkorten Deze week start ook het scho lenkoppel Wip-Wap/Wegwijzer met een overblijfregeling. Een onderzoek dat de schoolraad an derhalf jaar geleden hield, wees uit dat de belangstelling onder de ouders van leerlingen van de Wegwijzer niet zo erg groot was Een recent onderzoek leerde echter dat de belangstelling op dit ogenblik echter vrij groot is. De voorlopige medezeggen schapsraad en de ouderraad van het scholenkoppel hebben dan ook besloten een overblijfrege ling in te voeren In tegenstelling tot wat op ande re scholen gebruikelijk is gaan de ouders toezicht houden op het overblijven zonder dat daar enige vergoeding tegenover staat Wel betalen de kinderen die overblijven per keer f 1,50 Dit geld wordt voorlopig besteed voor de aanschaf van speelgoed. Voor het overblijven wordt de „gemeenschapsruimte" van de „Wegwijzer" gebruikt. Zolang de kleuterschool „Wip-Wap" nog niet in het schoolgebouw aan de Assachtterweg is onderge bracht, worden de kleuters iede re dag voor het overblijven naar de lagere school gebracht en aan het eind van de middagpauze weer opgehaald Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl 033-729097 DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN Dinsdag 1 februari 20.00 uur: Commissie OW/RO, commissie kamer. gemeentehuis Woensdag 2 februari 20.00 uur Jaarvergadering Eendracht, 't Ros Beyaart Maandag 7 februari 20.00 uur: Commissie Welzijn en Onder wijs, commissiekamer, gemeen tehuis Dinsdag 8 februari 20.00 uur: Commissie ECW, gemeentehuis

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3