Jsbaan wordt naar an Bannink vernoemd PvdA wees Jan Wagenaar als zondebok aan Kleuterschool mag blijven Amerikaans barokensemble onevenwichtig Kantongerecht Amersfoort Inschrijving carnavals optocht [even AMBC- itten in 1983 litslag Ons Genoegen Volksdansen bij Blijhof Krappe winst basketbalhere PROBLEMEN ROND KORF Kaartavond KPJ-bejaarden Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Raad in het kort TROUWKAARTEN plaatselijk nieuws DINSDAG 1 FEBRUARI 1983 I leusder krant ACHTERVELD Zondagmid dag 13 februari zal weer de grote gecostumeerde carnavalsop tocht worden gehouden. Aan de ze optocht kan worden deelge nomen door enkelingen, paren groepen en wagens. In verband met de opstelling van de optocht en wagens. In verband met de •«telling van Hp nntnrhl Hlpnpn de deelnemende groepen en wa gens zich tijdig op te geven bij de secretaris van de Carnavalsver eniging, de heer W. Hilverts, W. van Amersfoortstraat 2. Degenen die nog niet in het bezit zijn van een inschrijfformulier kunnen dit alsnog afhalen bij genoemd adres. De individuelen en de paren die aan de optocht willen deelne men kunnen zich in laten schrij ven bij boekhandel Vos 't Hoek je, bakkerij Henk Smit aan de Verjaagde Ruiterweg en mer. A Bijl-Bockstael, van Oldenbarne- veltstraat 18. Aan deze deelne mers zal dan een nummer wor den uitgereikt dat tijdens de op tocht dient te worden gedragen, dit in verband met de jurering. IDe overhandiging van het gemeentewapen in natuursteen. Het geschenk van de firma Van Schoonhoven E& aangebracht in de stoep voor het gemeentehuis ter hoogte van de commissiekamer. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De ijsbaan en de fletscrossbaan zullen wor den vernoemd naar Jan Ban nink. Dat heeft burgemeester mr. J.W.M. Rademaker ngstleden donderdag be nd gemaakt. Hij deed dat de overhandiging van een meentewapen in natuur- een, dat door de firma Van hoonhoven aan de ge- eente werd aangeboden. Het idee om de gemeente een rgelijk wapen aan te bieden as afkomstig van de vorig jaar plotseling overleden Jan Ban nink. Deze voormalige hoofduit voerder van de firma Schoonho ven had bedacht, dat dat een aardig geschenk voor bij het nieuwe gemeentehuis zou zijn. Helaas heeft hij de aanbieding er van zelf niet meer mee kunnen maken. Het kado van de firma Van Schoonhoven, die in Leus den al vele jaren grond- en straatwerkzaamheden verzet, werd aangeboden door G. van Schoonhoven jr., die de heer Bannink als hoofduitvoerder is opgevolgd. Aanwezig was ook mevrouw Bannink. Het geschenk werd in ontvangst genomen door de burgemeester en de wethou ders Wagenaar en Van Wouden berg. In zijn dankwoord maakte Ra demaker duidelijk, dat het colle ge van plan is om de nagedachte nis van Jan Bannink te eren. Gezien zijn vele verdiensten voor met name de crossclub ,,De Heuvelcrossers" is men op het idee gekomen om de accommo daties van die sportclubs naar hem te vernoemen Bannink is jarenlang bestuurslid van de ijs- club geweest. Mede door zijn toedoen kwamen de Heuvelcros sers in het bezit van de cross baan, die nu aan de hoek van de Noorderinslag en de Groene Zoom is gelegen (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Een kleuter school die bezocht wordt door minder dan dertig kleuters moet, zo luiden wettelijke bepalingen, eigenlijk opgeheven worden. De openbare kleuterschool „De Wip-Wap" In Leusden-centrum komt al lang niet meer toe aan het vereiste getal van dertig. Als de staatssecretaris van onder wijs en de gemeenteraad het goed vinden, blijft de school ech ter rustig voortbestaan. De zogenaamde „dertig leer lingennorm" wordt gehanteerd voor een school die drie jaar achtereen minder dan dertig leerlingen huisvest. In 1981 had de school eigenlijk opgeheven dienen te worden. Er is echter een ontsnappingsclausule die ook in dit geal gehanteerd werd. De gemeenteraad kan besluiten om de staatssecretaris te verzoe ken de school in stand te hou den In maart 1981 kreeg de ge meente Leusden de gevraagde toestemming van de staatssecre taris. Men kreeg bovendien te LEUSDEN Behalve de in ize krant uitvoeriger behandel de raadsbesluiten ging de Leus- *»nse gemeenteraad verder met de volgende voorstellen van B&W akkoord: het voeren van een rechtsge ding tegen de heer Steenkamp j Inzake de ontruiming van een [fljemeentelijk pand; het geven van een subsidie van 10 duizend gulden aan stichting Moespot uit Achterveld; het verstrekken van een subsi die van 40 duizend gulden aan stichting De Geut; het geven van een startsubsidie van tien mille aan Scoutinggroep Manitoba voor de bouw van een nieuw clubhuis; subsidiëring emancipatiewerk 1983; het beschikbaarstellen van een krediet van een half miljoen gul den voor het inrichten van een (tijdelijke) gemeentewerf in de voormalige boerderij van De Groot aan de Hamersveldseweg. ACHTERVELD De AMBC [voluit de Auto-, Motor- en Brom- [fletsclub te Achterveld organl- jeert In het komende seizoen leven puzzelritten volgens een len opzichte van vorig jaar verbe- [erd (eigen) reglement. Dat is Wieden week woensdag beslo ten op een vergadering in de Roskam te Achterveld. Het be treft de navolgende activiteiten: 27 maart: Openingsrit; 30 april: Koninginnerit en 29 mei: Grasrit. 1 Zondag vóór deTourde Junior jtaat deTourrit op het program ma en vervolgens. 18 september herfstrit; 17 oktober Feestrit en 13 november: Snertrit. Tussendoor en vermeld in het clubblad worden zeven droogrit- ten georganiseerd, die gewoon thuis kunnen worden „gereden". Een mooie bijdrage in de brand stofbesparing! De Feestrit dd. 16 oktober staat in verband met het 25-jarig bestaan van de AMBC. Op 20 oktober wordt het zilveren bestaan herdacht met een recep tie en een grote feestavond in Ons Gebouw. Met het oog op de te verwachten extra werkzaam heden zoekt het bestuur naarstig naar een zevende bestuurslid, het liefst uit Achterveld. Wie inte resse heeft kan zich melden. De aftredende (en herkiesbare) be stuursleden J. Renkema en H Lemaire werden met algemene stemmen herkozen. ACHTERVELD Niet minder dan negentien schutters namen ^el aan de onderlinge schiet- edstrijd van Ons Genoegen. Het was Paul van Nimwegen die de eerste plaats wist te behalen met 97 punten, gevolgd door B. Voskuilen die met 96 punten 2e werd. De overige uitslagen wa ren: 3 P Smink 94, 4 A van Daatselaar 90. 5 J Blom 89.6 A. Vlug 88. 6 J E v Hamersveld 88, 8 G Tolboom 86. 9. J van Rossum 85, 10. R. Witte brood 80.11J van Nimwegen 77,11 T Daatselaar 77, 11. B. v.d Hengel 77. 14 W Wittebrood 76. 15 W v. d Kletersteeg 71, 16. J Voorbrug Gz 70,16 J J. van Hamersveld 70,18. Th v d. Koedijk 69 en 19 T. Bokma 63. punten LEUSDEN-ZUID - Het -hoofd zakelijk Amerikaanse- ensemble dat schuil gaat onder de enigszins buitenissige, maar wel sympathie ke naam: „Musick for the GeneralI Peace trad afgelopen vrijdag op in de Dorpskerk in Leusden-Zuid. De indruk die deze op de authentie ke uitvoeringspraktijk gerichte Re naissance en Barok-formatie bij mij achterliet, was er één van oneven wichtigheid. De groep zou, gelet op de kwaliteiten van de twee violistes Jean Lamon en Dana Maiben, de gambaspeelster Sarah Cunning ham en clavecin is te Mitzi Meyer- son, ergens in de goede mid denklasse thuisbehoren: respecta bel niveau, niet vlekkeloos, maar fraai ensemblespel, het geheel een beetje aan de saaie, weinig com municatieve kant Wat echter Mu sick for the General! Peace bijzon der maakt, is het aandeel van blok- fluitiste Marion Verbruggen. Zij tilt de muziek uit boven het schoolse peil, en verleent er een virtuoze al lure aan. Afgezien van die virtuosi- horen dat het niet nodig was vóór augustus 1983 opnieuw om toe stemming te vragen. Zolang het totaal aantal leerlingen niet on der de zeventien zou komen mocht „De Wip-Wap" rustig voort blijven bestaan Tot op heden zit de kleuter school ruimschoots boven het gestelde minimum van zeven tien. Toch zal de raad opnieuw aan de staatssecretaris moeten vragen of de school mag blijven bestaan. Om een aantal redenen willen B. en W. graag dat de Wip-Wap blijft voortbestaan. In de eerste plaats, zo menen B. en W voor ziet de kleuterschool in een dui delijke behoefte. Opvang door een andere openbare kleuter school in de gemeente is, gezien het spreidingsbeleid van de ge meente, nauwelijks mogelijk. Ook om een andere reden kan er geen sprake van zijn dat de Wip-Wap" wordt opgeheven. De Wip-Wap vormt met de openbare lagere school „de Wegwijzer" een zogenaamd scholenkoppel. Belde scholen zullen straks op gaan in één geïntegreerde basis school. Ook zullen beide scholen binnen afzienbare tijd onderge bracht worden in één schoolge bouw. teit valt vooral haar geïnspireerd heid op, wat dan in dit verband heel letterlijk genomen moet worden: zij blaast wat ze speelt nieuw leven in, fraseert alsof ze de muziek ter plek ke bedenkt, en niet kan wachten haar aan het publiek mede te de len. Dit is de communicativiteit die haar collega's missen. Het repertoire dat werd vertolkt va rieerde van Clemens non Papa tot Vivaldi en bevatte naast goede be kenden ook enige mij althans vreemde componisten, zoals Gio vanni Battsista Fontana en Mon sieur Naudot. Het concert, dat on der auspiciën van de Stichting Val leiconcerten viel, werd gegeven voor een publiek dat, in aanmer king genomen de publiciteit op de valreep, behoorlijk talrijk was. R. de W. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De PvdA- raadsfractie heeft kritiek ge uit op de oorzaken van de slechte geluidwering van ak- tiviteitencentrum De Korf. In de jongste raadsvergadering wezen de progressieven een beschuldigende vinger in de i richting van wethouder Jan Wagenaar van openbare wer ken en ruimtelijke ordening. PvdA-fractievoorzitter Corri Verduin: „Wagenaar zei des tijds dat hij de vinger aan de pols zou houden. Onlangs probeerde hij echter de pro blemen rond De Korf af te schuiven naar ambtelijke ad viezen". In de gemeenteraad was het voorstel aan de orde om ruim vier ton beschikbaar te stellen voor geluldwerende maatregelen voor de Korfzaal in het aktlvitei- tencentrum. Aangetoond is dat bij sommige evenementen met muziek de volgens de wet maxi male geluldsgrens van 30 deci bels werd overschreven. Dit tot ongenoegen van direct omwo nenden die dan ook op diverse manier bij de gemeente (eigena resse van De Korf) aan de bel hebben getrokken. In de raadsvergadering werd door VVD-wethouder Wagenaar bevestigd dat de eerste klachten dateren van maart vorig jaar. Waarom de aanbieding van het voorstel voor maatregelen dan zo lang had geduurd, verklaarde hii met de woorden: „Het ging om de klachten van een paar bewoners waarvan het wegne men een klap geld zou kosten. Zo n voorstel produceren doe je niet zo snel. Dat moet mentaal worden verwerkt in het college van B&W. Je moet naar een der gelijk voorstel toegroeien'. Naar zijn smaak, zei Wagenaar, heeft het allemaal te lang geduurd. Hij ontkende de beschuldiging van de Partij van de Arbeid dat hij de schuld van de isolatieproblemen van De Korf heeft afgeschoven naar ambtelijke adviezen. Op een vraag van Evelien Blom (CDA) liet Wagenaar weten dat hij een gedeelte van de ruim 400-dui- zend gulden zal probeen te clai men bij Projectontwikkelings maatschappij Drachten, de reall- sator van De Korf. „De raad moet mij echter de machtiging geven een andere aannemer voor de isolatiewerkzaamheden te kie zen wanneer de POD zich niet soepel opstelt", aldus Wagenaar. De gemeenteraad ging uit eindelijk akkoord met het voor stel. Op initiatief van de PvdA- fractie werd er de volgende tekst aan toegevoegd: de raad ver zoekt het college de opdracht aan de aannemer zo te formule ren dat deze gehouden is De Korf zodanig te isoleren dat voldaan wordt aan de normen ingevolge de Hinderwet. Tevens spreekt de raad als zijn oordeel uit, dat na het aanbrengen van de isolatie slechts toestemming mag wor den gegeven voor aktiviteiten met levende en/of discomuziek indien is aangetoond, dat de nor men en criteria in de Hinderwet niet meer worden overschreden. De wethouders Van Woudenberg en Wagenaar luisteren naar het debat De Korf. Op de achtergrond in het ambtenarenbankje voorlichter Hermans en directeur gemeentewerken Pais ACHTERVELD Vorige week woensdag vond de jaarlijkse kaartavond plaats tussen de KPJ en de Bejaarden. De KPJ was deze avond de uitdager. Er werd door 28 personen deelgenomen van wie er 20 klaverjassers waren en 8 schutjassers. Nadat KPJ-voorzitter, de heer Schimmel de bijeenkomst had geopend en allen een prettige avond had toegewenst kon men van start gaan. Het werd een gezellige avond. Er was een aan tal mooie prijzen beschikbaar gesteld. De winnaars van deze avond waren klaverjassers: 1. dhr. van Rui tenbeek. 2 dhr G. Born, 3 Ton Ossendrijver. 4 dhr. Tolboom, 5 Lida v.d Bedum, 6. Jan v.d. Be- dum, 7 dhr Wouters. 8. Ronald de Vette, 9 AndréHak, 10. KI. v.d. Heuvel, 11. Aart Tolboom en 12. John Verdam. De poedelprijs was voor Johan van den Hengel schutjassers: 1 mevr. Smink. 2. mevr. Born, 3. mevr. Smit-Bak ker, 4. mevr. van Dijk. Hier was de poedelprijs voor mevrouw Tol boom. LEUSDEN - Woensdag 2 fe bruari start er bij Blijhof een nieuwe cursus van tien lessen Internationaal volksdansen met extra aandacht voor de Israëli sche dans. De kosten bedragen voor volwassen leden 35.-; niet-leuen t»,-; kinderen f 25,- - respectievelijk 35,-. Voor In lichtingen kan men kontakt op nemen met llona van den Burg, telefoon 942252. Al jaren is woensdag dansdag bij Blijhof 's Ochtends zijn er lessen voor huisvrouwen, maar ook huis mannen zijn op deze ochtend wel kom. 's Middags is er volksdansen voor kinderen en 's avonds kunnen jongeren en volwassenen komen dansen Wie over deze groepen meer informatie wil, kan ook kon- takt opnemen met llona van den Burg STOUTENBURG - Op De Drie sprong in Stoutenburg raakten vrij dag twee auto's flink beschadigd doordat J. G. uit Nijkerk geen voor rang verleende aan J. P uit Achter veld. G sloeg linksaf de Horster- weg in maar zag de Achtervelder over het hoofd die uit tegenoverge stelde richting kwam en rechtdoor reed LEUSDEN/CENTRUM Za terdagavond speelde Green Gi ants in Hoevelaken tegen BVH. Evenals enkele weken geleden in Hilversum hadden de Leusdena- ren meer problemen met de scheidsrechters en met zichzelf dan met de tegenstanders. Beide arbiters waren stipt in hun optre den en gaven om vrijwel elke overtreding een „technische fout". In plaats van zich ten con centreren op het maken van doelpunten werd door de Leus- dense heren meer energie be steed aan commentaar op de leiding dan aan het spel. De gevolgen bleven dan ook niet uit De oorspronkelijk opge bouwde 2-14 voorsprong liep te rug tot 29-29 bij de rust Ook in de tweede helft hetzelfde beeld Een positief verschil van 13 pun ten veranderde in een 55-54 ach terstand Pas toen kwam het keerpunt. Met twee spelers (vijf persoonlijke fouten) op de band en nog twee met reeds vier „prentjes" kwam het eindsignaal met de krappe 62-65 overwin ning voor de Leusdense ploeg. Berg Weber en Les Moore (16 resp. 15 treffers) waren de top- scores van Green Giants. Overige uitslagen: Meisjes jun - Dunckers 21-14 Welpen - Dunckers 42-14 Jongens kad - Top Stars 30-80 Heren 2 - Woodpeckers 43-44 AMERSFOORT Op de straf zittmg van het kantongerecht Amersfoort van 27 januari stond |je heer H. terecht, verdacht van |wee feiten- hij was na een in naalmanoeuvre op de snelweg |n|et naar rechts gegaan en had Bjnder noodzaak plotseling op «)n rem getrapt. De heer H. voer- |j* ter verdediging aan dat hij niet jjeweten had dat het politie was niet zoveel vaart achterop j^am stuiven en vervolgens ach- J®rzijn bumper bleef rijden, «waren wel meer „grapjurken" we zo iets uithaalden. De verbali st, die als getuige was opge- J^Pen, vertelde op de zitting zijn Jjsie op de gang van zaken. "jJ had een aantal lichtsignalen HP9even omdat hij wilde passe- ■J1- maar in plaats van opzij te ™an, ging verdachte afwisse lend harder en zachter rijden tot hij uiteindelijk 60 km reed, wat een hele file veroorzaakt had. Officier: „Ik vind dit niet fraai. Onopvallende surveillancewa gens zijn bedoeld om vreemd weggedrag op te sporen, dus uw argument dat u niet wist dat het politie was, is weinig steekhou dend". Voor het eerste feit f 100,— boete en voor het remmen zonder noodzaak f250,— 4 maanden voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van 1 jaar. SNELHEIDSOVERTREDING De heer L. uit Amersfoort had met zijn motor 103 km gereden binnen de bebouwde kom Vol gens het proces-verbaal had hij tegenover de politie verklaard dat hij aan het optrekken was. Officier: „Waar dacht u dan te eindigen?" Verdachte „Moeilij ke vraag". Vanage het feit dat de heer L. nog niet eerder voor iets dergelijks berecht had gestaan, bleef het bij een boete „Normaal is f4,— per te hard gereden km, maar ik geef u f6,—, dus dat wordt f300,— boete". Ook de volgende verdachte hadden de nodige kilometers te hard gereden, maar dan niet voor de eerste keer. De officier legde nog eens uit dat zijn tarief voor de eerste snel heidsovertreding f4,— per te hard gereden km bedraagt, f6. als het binnen een jaar weer ge beurt en bij de derde keer een voorwaardelijke ontzetting uit de rijbevoegdheid. De heer H had 145 km gere den en was voor de derde maal gepakt: f 270,— boete en 4 maan den voorwaardelijke ontzetting met een proeftijd van 1 jaar De heer S. had als driemaal een veroordeling gehad voor resp. 55, 65 en 70 km te hard rijden. Deze keer was het 65 km Hij kreeg f 500,— boete en een voor- waardeiijKe ontzetting van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De heer v A uit Woudenberg tenslotte had 70 km te hard gere den en had één veroordeling achter de rug, uit 1979. Zijn ver dediging „Ik probeerde de auto even uit, ik had juist wat proble men met de motor gehad", viel niet in goede aarde De kanton rechter leek dat eerder een reden om aan de kant te gaan staan en op de Wegenwacht te wachten De officier gaf het advies mee om een Eend aan te schaffen Boete f600,— De heer de J. uit Amersfoort had zonder rijbewijs gereden op een snelweg Hij had even het stuur van zijn vrouw over geno men omdat zij niet lekker werd Uitgerekend op dat moment kwam hij in een politiecontrole terecht: f 150,— boete De heer V een taxichauffeur uit Hilversum, werd aangehou den omdat één van zijn koplam pen het niet deed Hij had geen lampje bij zich zodat hij het niet op staande voet kan repareren, maar beloofde om het onmiddel lijk te doen als hij weer op zijn standplaats was Zijn papieren werden vervolgens gevraagd en teruggegeven met de woorden „Dat is dan in orde" Hij concludeerde hieruit dat hij door mocht rijden, maar in plaats daarvan kreeg hij een verzoek om de kofferruimte te openen. Toen werd hij kwaad en weiger de, waarop een geïrriteerde dis cussie ontstond die enigde op het politiebureau. Verdachte: „Eerst zeggen ze nou dat is in orde en vervolgens krijg ik toch een bon en boven dien geen enkele toelichting als ik daarom vraag". De officier vond het een storm in een glas water „Normaal isdat je geen bon krijgt als je de lamp ter plekke kunt repareren De woor den „dat is dan in orde" hebben u het verkeerde idee gegeven dat u er zonder bon afkwam en toen is er over en weer wrevel ontstaan We zullen het tarief op de zitting maar niet verhogen: f50,— boe te. d.i. het bedrag waarmee u het af had kunnen doen" Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5