'agenaar pleit oor verleggen ran tankbaan Storm hielp een handje Politiebus igen boom: gewonden Oranjevereniging heeft plannen voor 30 april en 5 mei klaar Vergadering Rabobank Vrije sector voor f550,- per maand LAN TE STARTEN IN JANUARI '84 BIJ PROVINCIE EN DEFENSIE Bingospel SB Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal l/ltgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 3 FEBRUARI 1983 14e JAARGANG N0.82 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als er geen jnk in de kabel komt, yordt in januari 1984 be- jonnen in Leusden met de lieuwbouw voor Streek- ichool voor Beroeps Be- leleidend Onderwijs SBBO), die nu nog in tmersfoort is gehuisvest. Het nieuwe gebouw van de school zou moeten komen in de wijk Zwanenburg op de hoek Clarenburg/Burg. Van der Postlaan. Door het bestuur van de BBO is bij de gemeente een irincipebouwaanvraag inge- liend. De nieuwbouwplan- len kunnen nog doorkruist (orden door de minister van onderwijs. Medio deze maand zal hij zich uitspreken over de plannen en de kos tenraming. Als de bewinds man geen bezwaren heeft, staat de SBBO niks meer in de weg om in januari van het volgend jaar de eerste paal van de streekschool te slaan. De SBBO is momenteel in twee gebouwen in Amersfoort gehuis vest. waarvan er een aan de Leus- derweg staal Dit pand is echter da nig verouderd en biedt verder voor de toekomst onvoldoende ruimte. De school is daarom al circa twee jaar op zoek naar vervangende huisvesting in Amersfoort en om geving. Voor de SBBO viel Amers foort al vlug af omdat gereserveer de grond in het toekomstige be drijfsterrein De Hoef pas in 1984 gekocht kan worden De streek school had toen nog de keuze uit een lokatie in Hoevelaken en Leus den. Hoevelaken was echter ook snel van de baan, omdat de grond waarvoor de SBBO interesse had, werd verkocht aan een andere Amersfoortse school Leusden bleef toen over en sinds die tijd zijn er contracten over en weer ge weest. AVONDUREN De Streekschool voor Beroeps Begeleidend Onderwijs is een van de 31 streekscholen in ons land De Amersfoortse SBBO is gericht op 't Gooi, Eemland, de Gelderse Vallei en een deel van de Veluwe Ruim 2000 leerlingen volgen cursussen of opleidingen die zowel overdag als in de avonduren worden gehou den De cursisten kunnen zich hier mee verder in hun beroep bekwa men. De SBBO geeft verder ook onderwijs aan volwassenen en zet emancipatieprojekten op touw. [Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar van ruimtelij- s ordening heeft bij het mi- Isterie van Defensie en de rovincie gepleit voor het erleggen van de geplande inkrondbaan op de Leus- erheide. Volgens de wet- ouder moet de tankbaan en zodanig tracé krijgen dat geen overlast veroorzaakt ior de omgeving, met name voor de buurtschap Water loo. Wagenaar heeft deze wens meegegeven aan verte genwoordigers van Defensie en de provincie tijdens een vergadering dinsdag over het geplande Compagnies Oe fenterrein (COT) op de Leus- derheide. De tankrondbaan gaat onderdeel uitmaken van dit COT. „Of het succes heeft, weet ik niet Ik was een van de vijftig aan wezigen op die vergaderingzei Wagenaar dinsdagavond in raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Maar hij tonn- Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/WOUDENBERG - ee politiemensen van de 'oep Leusden van de rijkspoli- zijn woensdagochtend vroeg iwond geraakt, nadat het busje arin zij zaten, tegen een boom id. Het ongeluk gebeurde op Geeresteinselaan tussen loudenberg en Leusden tijdens in surveillance. Rond half vijf reed de witte VW- is vanuit Woudenberg in de rich- g Leusden toen de wagen plot ting door een windstoot uit de ers raakte en op het gladde weg- kslipte. De politiebus schoot van weg en botste tegen een boom ide politiemensen, H. de R uit usden en A B. uit Woudenberg, Bkten gewond. B. was er het ern- gst aan toe en moest in het zie kenhuis worden opgenomen DeR. kon na behandeling door een arts naar huis. Het VW-busje is total loss STORM De storm van de afgelopen da gen heeft, zover de politie bekend is, met zoveel schade veroorzaakt in Leusden Er kwamen meldingen binnen van enkele omgewaaide bomen Ten gevolge van de harde wind verloor dinsdagmiddag op de Arnhemseweg ter hoogte van res taurant De Hof een vrachtwagen zijn lading. Het opruimen daarvan zorgde voor een stremming van ruim tien minuten Het gezellige voor een nieuwe abonnee ^(Zie elders in dit blad) de zich lichtelijk optimistisch naar aanleiding van een opmerking tij dens de vergadering van een woordvoerder van het ministerie van Defensie. Volgens de wethou der had die gezegd: „Het verplaat sen van de tankrondbaan weer westelijker kan als onderdeel van het inrichtingsplan van het COT na der worden bezien". De vergadering waar Wagenaar als vertegenwoordiger van Leus den is geweest werd voorgezeten door Gedeputeerde A Schapenk en verder bijgewoond door af gevaardigden van de gemeente Amersfoort, Woudenberg, Soest en Zeist. Onderwerp van gesprek was de mogelijke inrichting van een terrein (circa 1000 hectare) op de Leusderheide waar compagnies op kunnen oefenen De genoemde gemeenten hebben stuk voor stuk te maken met dit COT Voor Leus den is met name de tankrondbaan in dat terrein van belang. Die is voor een gedeelte gedacht parallel aan de Doornseweg ter hoogte van de buurtschap Waterloo Volgens een herzien bestemmingsplan voor dat gebied dat bij de gemeente in ontwikkeling is, moet de baan ver diept worden aangelegd en worden afgescheiden met een geluidswal om overlast te voorkomen De in tentie van de gemeenteraad is altijd geweest de tankbaan zo veel mo gelijk westelijk van de Doornseweg te projecteren. Vermoedelijk van wege die intentie heeft Wagenaar nu voor een ander tracé van de baan gepleit. Mocht aan de wens van Leusden gehoor worden gege ven (Defensie beweert dat elke an dere route langer wordt waardoor de tanks meer brandstof moeten verbruiken) dan zal het ontwerp-be- stemmingsplan weer aangepast dienen te worden. i. JAkK*i». - Het gebiedje in Zwanenburg waar de nieuwbouw van de SBBO moet komen, ligt rechts beneden op deze archiefluchttoto (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Ook de Leusden- se Oranjevereniging moet „inle veren". Dat bleek zonneklaar uit het financieel verslag dat de pen ningmeester van deze vereni ging maandagavond presenteer de tijdens de jaarvergadering van de Oranjevereniging. De ver eniging wordt geconfronteerd met een teruglopend ledental en derhalve dalende inkomsten. Toch nam de vergadering het voorstel van het bestuur over om de contributie ongewijzigd op een tientje per jaar te houden. Wel zal men een antal zaken wat „goedkoper" uitvoeren. Zo zal de traditionele zeskamp op 5 mei geheel op eigen krachten geor ganiseerd worden. In het verle den werd voor de organisatie van dit festijn een beroep ge daan op „professionele" krach ten. Hel programma rond de viering van koninginnedag en de bevrij dingsdag ziet er voor 1983 in grote lijnen hetzelfde uil als voor 1982. Al leen de autocross zal men niet meer aantreffen op de agenda De cross heeft vorig jaar niet aan de verwachtingen voldaan, zo viel op Onattiankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden DtAJ I V*rtchi|nt dinsdag sn donderdag In da gamaanta Lauadan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor, Rozendaallaan 9 te Leuaden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur Oeopend. Zaterdags gaalotan. Nu de gemeente oplossingen heeft gevonden voor de leegstaande gemeentelijke gebou wen, is het niet langer nodig meer op diverse punten aan de rand van Leusden door middel van grote borden de panden onder de aandacht van het schaarse koperspubliek te brengen. Dit vindt het raadslid Sjef ten Berge (VVD) ook. In de jongste raadsvergadering betoogde de liberaal dat de opdracht aan de makelaar om de panden zien te slijten teruggenomen moet worden en de borden verwijderd dienen te worden. Dat laatste verzoek werd dezer dagen op wel zeer krachtige wijze ondersteund. De mini-orkaan, die over ons land raasde, woei in een klap het gammele te koop-bord in de bocht van de Heiligenbergerweg om. En daarmee kreeg Ten Berge gedeeltelijk zijn zin. te maken uit de woorden van Oran jevoorzitter G v d. Hengel. „We hebben onze buik vol van het ge drag van sommige coureurs", al dus de voorzitter. Vorig jaar bleek een aantal coureurs het niet eens te zijn met de beslissingen van de jury en probeerde het „recht" in ei gen hand te nemen „Voor ons is de aardigheid er af" aldus Van de Hengel, die de indruk had dat de coureurs er net zo over denken Als het aan de Oranjevereniging ligt gebruikt men voor koninginne dag hetzelfde draaiboek als vorig jaar. Wel hoopt men dit jaar ook gebruik te kunnen maken van de sporthal in De Korf Een binnenac- commodatie is vorig jaar een nood zakelijk iets gebleken. Het slechte weer en de lage temperatuur heeft veel volwassenen en kinderen vo rig jaar binnenshuis gehouden. De feestelijkheden starten overi gens al een dag vóór de officiële viering van koninginnedag. Op 29 april wordt er in Leusden-Zuid een lampionnentocht gehouden De dertigste april, overigens geen extra vrije dag omdat deze datum op zaterdag valt, wordt weer aangevangen met de reveille door de jeugd. Verder staat ook de aubade weer op het programma De olaats van handeling zal nu echter het nieuwe gemeentehuis zijn Voor dit jaar hoopt men op wat meer belangstel ling voor de kinderoptocht. Vorig jaar viel de belangstelling van de kant van de jeugd erg tegen. VOLKSFEESTEN De „volksfeesten" hoopt de oranjevereniging wat grootster op te kunnen zetten. Vorig jaar is ge bleken dat de formule op zich erg goed was. Honderden Leusdena- ren hebben toen meegedaan aan eén van de vele spelletjes dip - boden werden. Om wat meer onaf- hankelijk te zijn van de weersge steldheid hoopt men dit jaar de Korf in het geheel te betrekken. Buurten, straten, verenigingen, bedrijven kunnen voor wat betreft de Oranjevereniging als aan het oefenen slaan voor de touwtrek- wedstrijden op koninginnedag. Als het nodig is worden er eerst voor- wedstrijden gehouden, de finale vindt echter plaats tegen het eind van de middag op koninginnedag. Mede op verzoek van het ge meentebestuur houdt de oranje vereniging zich ook bezig met het organiseren van aktiviteiten op en rond vijf meiOok dit jaar biedt men kinderen de gelegenheid om mee te doen aan allerlei spelaktiviteiten Voor de ouderen belegt men een klaverjas- en schutjastoernooi. Hoogtepunt zal echter de traditio nele zeskamp worden. Dit jaar geen T V.medewerkers die met een auto vol attributen komen voor rijden De Oranjevereniging is op dit moment al bezig allerlei spel letjes te verzinnen en de attributen verzamelen. De bejaarden zullen niet verge ten worden Voor hen wordt er een speciale morgen of avond georga niseerd tussen koninginnedag en bevrijdingsdag De jeugd komt aan haar trekken middels een grote disco-avond op 6 mei. De geluidswerende maatre gelen zijn dan al genomen in de Korf, zo was de voorzitter van de Oranjevereniging verzekerd Het gebeuren kan dan ook in dit aktivi- (eitencentrum plaatsvinden. KERMIS Ook dit jaar komt er weer een kermis in Leusden Het staat nu al vast dat deze gehouden wordt op 3. 5.6 en 7 mei De plaats van hande ling is echter op dit ogenblik nog onzeker Op het terrein waar vorig jaar de kermis werd gehouden be gint men binnenkort met de bouw van een groot benzinestation De kinderen die in Leusden een school bezoeken zullen ook dit jaar weer verrast worden met een klei ne attentie. In het verleden bestond de verrassing uit een hoeveelheid snoepgoed Van enkele kanten is tegen deze zoetigheid verstrekking bezwaar aangetekend. Vorig jaar is men er daarom toe overgegaan iets anders te geven. In 1982 bestond de attentie uit een blocnote en een ballpoint. Wat het dit jaar gaat worden weet het bestuur van de Oranjevereniging nog niet. De financiële situatie van de Oranjevereniging is nog altijd rede lijk gunstig. Ondanks het feit dat ruim tien procent van de leden om de eén of andere reden bedankt hebben voor de Oranjevereniging en een tegenvallende belangstel ling voor enkele aktiviteiten kon het boekjaar toch nog met een positief resultaat worden afgesloten. Dit gunstige resultaat is overigens ge heel te danken aan het feit dat men vorig jaar geen grote feesttent be hoefte te huren maar kon beschik ken over „De Korf'. De totale uitgaven over 1982 daal de, mede als gevolg van dit feit, met bijna vijftienduizend gulden. Woningen met grote tuinen in toekomstige wijk 't Ruige Velt3 Nu de brede plaatselijke discussie op gang komt over het lot van het voormalige gemeentehuis, leek het verslaggever Marnix Kreyns aardig om de architect van het gebouw aan het woord te laten. Interview op donderdag5 Sportnieuws 8 Een hele pagina Loep op Leusden9 Kijk op de film10 •Servicepagina,11 Tel.: 941210 LEUSDEN - De Coöperatieve Rabobank Leusden houdt van avond (donderdag) haar algemene ledenvergadering De bijeenkomst wordt gehouden in de Rabobank Leusden. Hamersveldseweg 72 en begint om 20 00 uur (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de ge- meente wordt gestudeerd op een idee om op vrije sectorkavels in Claeve- renblad/Wildenburg hui zen te bouwen met een netto-maandlast van cir ca 550 gulden. De wonin gen zouden 120.000 gul den moeten kosten. Een bedrijfs- of pensioen fonds zou aan de kopers een hypotheek met een twintig jaar vast renteper centage moeten geven, waardoor iemand met een bruto-inkomen van 35-duizend gulden per jaar 550 gulden per maand gaat betalen. De woonlasten zouden dan vergelijkbaar zijn met die van een woningwetwo ning in Leusden. Het idee voor deze goedkope vrije sectorwo ningen komt voort uit de vrijwel stagnerende ver koop van vrije sector- grond In Claeverenblad/ Wildenburg. De gemeen te heeft het prijspeil zelfs bevroren, maar zal toch moeten proberen de grond te slijten om niet fi nancieel in de boot te gaan. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- C1CS91. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1