lidget-golf en glijbaan loeten bezoekers lokken ZORGT U VOOR EEN NIEUWE ABONNEE? DAN ONTVANGT U VAN ONS ZO'N GEZELLIG I Schrijfavond Amnesty International Route carnavals optocht Gespreks groep van aanstaande ouders Knotgroep aktief Bazar in Regenboog- school Hobby instuif Blijhof II Groeneveld heeft ook een bril voor llllllllllllii^fffitilM Houdt Groeneveld voor ogen Huisvuil op maandag opgehaald /EMBAD ZIET BEZOEKERSAANTAL DALEN Vakantieweken voor jongens Rapport energie discussie ter inzage Ie ii se Et" k n t; en*r><*,a kpanfc VANAF MAANDAG ra DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 plaatselijk nieuws (Van één onzer medewerkers) ■lEUSDEN - Het bestuur van het Leusdense zwembad gavoort wil nog dit jaar ko- Ben tot de aanleg van een jalne mldgetgolfbaan en de anschaf van een grote glij- aan. De zwembadstichting ,aopt met deze maatregelen liet teruglopend bezoek een halt toe te roepen en zelfs weer in de andere richting om te buigen. De gemeenteraad al akkoord moeten gaan met de Investering van 62.000 gulden die met de aanschaf van de recreatieve voorzie ningen is gemoeid. gEen teruglopend bezoekersaan tal is een verschijnsel waarmee alle ^Kembaden in Nederland te kam pen hebben. Allerwege ziet men dan ook dat in zwembaden voorzie- ngen worden getroffen die het be ek moeten stimuleren, lie het leukste zwembad heeft, eft de meeste klanten", zo drukte ithouder Van Woudenberg aandagavond het uit, toen hij het orslel van de zwembadstichting elichtte in de vergadering van de adscommissie welzijn, oor de aanschaf van een glij- n is een bedrag van 30.000 gul- nodig. Dit bedrag is zo hoog ndat er ook een installatie moet Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkerts Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmid- 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot ui- lerlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum. Op werkda- jen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Telefoon 033- M1495. Abonnementsgeld: I 59,40 per jaar; I 30.20 per half jaar; 15,35 per kwartaal. (lachten bezorging: (Is abonnee dient u de trant voor dinsdag- of don- Ierdagavond 18 00 uur te lebben ontvangen. Is dat net het geval, neem dan tontakt op met onze hoofd- igent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 140691 Bij geen gehoor iunt u kontakt opnemen net onze inspekteur bezor- |ing. overdag 03420- 16141. toestel 44 iabestellen foto's: )e meeste in de Leusder trant gepubliceerde foto's iunt u nabestellen (met uit- ondering van archief- en istorische foto's), bij voor uitbetaling van f 5 - per ex- mplaar (formaat 13 x 18 ril) op giro: 871441 t.n.v IDU b v. te Barneveld, met pidelijke vermelding van ewenste foto, aantal, ummer van krant, pagina raarop de foto werd ge- laatst. U kunt ook kontant etalen op ons kantoor, Ro- endaallaan 9, Leusden "ientrum. Ingeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. worden aangeschaft die er voor zorgt dat er konstant water over de glijbaan loopt. Het zwembad wil proberen of het mogelijk is een zo danige glijbaan te kopen dat deze in de winter binnen geplaatst kan worden Een berekening toont aan dat als er door het plaatsen van de glijbaan elke dag in het zomersei zoen 17 mensen meer komen zwemmen, de glijbaan „zich zelf terugverdiend". De mini-midgetgolfbaan moet komen op de plaats waar nu nog een plantsoentje ligt, direkt in de nabijheid van de entree van het zwembad. De man of vrouw achter de kassa zal vanaf haar plaats toe zicht kunnen en moeten gaan hou den op de midgetgolfbaan. De mid- getgolfbaan betaalt zichzelf in vier jaar tijd terug, zo luiden de progno ses. Voor het gebruik van de baan zal namelijk een vergoeding be taald moeten worden. De zwem badstichting wil het niet bij deze twee voorzieningen laten. In de toekomst zal men met meer voor stellen komen om het bezoek aan het zwembad aantrekkelijker te maken. PESSIMISTISCH Evelien Blom (CDA) toonde zich maandagavond erg pessi mistisch over de naar voren ge brachte cijfers. Zij verwacht geen grotere toeloop als er een glijbaan en een midgetgolfbaan komt. „Men komt In de eerste plaats naar het zwembad om te zwemmen,,' zo meent mevrouw Blom. Het standpunt van mevrouw Blom staat lllnrecht tegenover de visie van deskundigen, zo ver klaarde Jan Jacobs (PvdA). Aan getoond is dat steeds meer men sen naar het zwembad gaan om te recreëren en minder om te zwemmen. De recreatieve kant van het zwembad zal daarom aantrekkelijker gemaakt moeten worden, aldus Jan Jacobsen. De PvdA-er die namens de gemeen teraad In de zwembadstichting zit, hield zijn mede-raadsleden voor dat het hier gaat om een kwestie van kiezen. „Of we kie zen voor een behoorlijk bezoe kersaantal met de bijbehorende voorzieningen of we accepteren een teruglopend bezoekersaan tal" meende Jacobs. Het ziet er naar uit dat de ge meenteraad straks het groene licht geeft voor de gevraagde In vesteringen. Alleen mevrouw Blom zei nog niet te weten hoe de rest van haar fractie denkt over het raadsvoorstel. LEUSDEN - Door de schrijf- groep van Amnesty International Leusden werden In 1982 426 brieven geschreven voor 49 per sonen naar 26 landen. Iedere maandag van de maand wordt door de plaatselijke schrljfgroep een schrijfavond georganiseerd. Op zo'n avond worden belang stellenden In de gelegenheid ge steld brieven te schrijven naar autoriteiten van diverse landen waar de mensen die onrechtma tig worden gevangen gehouden en/of gemarteld. Deze maand wordt geschreven naar Zuld-Ko- rea, Syrië, Zambia en Rusland. Welk effect het schrijven van brieven kan hebben blijkt uit een citaat uit de verklaring van een vroegere gewetensgevangene uit de Dominicaanse Republiek: „Ik zat naakt opgesloten in een onder aardse cel. Toen de eerste twee honderd brieven kwamen gaven de bewakers me mijn kleren terug. Bij de volgende tweehonderd kwam de gevangenisdirecteur met me praten. Toen de volgende stapel brieven arriveerde nam de direc teur contact op met zijn chef. De brieven bleven maar komen - drie duizend in toaal. De president werd op de hoogte gebracht. De brieven bleven komen en de president bel de de gevangenis en gaf opdracht mij vrij te laten. Ik werd bij de presi dent ontboden. Hij zei: „Hoe komt het dat een vakbondsleider als u zoveel vrienden in de hele wereld heeft? Hij liet me een enorme doos met alle brieven zien en gaf me deze toen ik wegging". Schrijven voor gevangenen is een goede zaak. De schrijfgroep Leusden hoopt daarom vele (nieu we) belangstellenden te mogen be groeten op maandag 14 februari van 19 30 tot 21.30 uur in de Ha- mersvetdschool, Lijsterbeslaan 54 in Leusden-Centrum. Naast voor beelden van brieven zijn briefpa pier, enveloppen en postzegels aanwezig. Tevens kunt u alle infon matie over het werk van Amnesty International inwinnen. Voor nade re inlichtingen over de schrijfavond: telefoon 943887. ACHTERVELD - Zondagmid dag zal weer de grote Carnavals optocht door Puupenkoppen- land gaan. De route van de op tocht Is, vertrek bij Kerstens- sportpark, Hessenweg, voor hui ze St. Joseph langs, Hessenweg, Verjaagde Ruiterweg, H. van Vlandenstraat, W. van Amers- foortstraat, Van Oldenbarne- veldstraat, Verjaagde Ruiterweg, Jan van Arkelweg, W. van LEUSDEN - Bij voldoende deelname starten de wijkver pleegkundigen Hannle van Voorst en Greet van Oosterom op dinsdag 15 maart met een ge spreksgroep voor aanstaande ouders. De bijeenkomsten wor den gehouden op 4 5 dinsdag avonden van 20.00 tot 21.45 uur In het wljkgebouw aan de Rozen- gaarde 33. De kosten bedragen per echt paar 15,- en 10,- voor ouders die alleen komen Op deze avon den die bedoeld zijn voorouders die hun eerste kind krijgen komen on der andere de volgende onderwer pen aan bod: zwangerschap; baby- uitzet en voeding. Ook zal er een film over een bevalling worden ver toond. Voor inlichtingen en opgave kan men kontakt opnemen met het wijkgebouw, tijdens het spreekuur van de wijkverpleegkundigen tus sen 8.30 en 9 00 uur. Het telefoonnummer is 941210. Opgave graag vóór vrijdag 4 maart. Amersfoortstraat, D. van Weede- straat, van Oldenbarnevelt- straat, Pater Stormstraat, Hes senweg waarna ter hoogte van de kerk de stoet zal worden ont bonden. De optocht zal om precies 13.00 uur van start gaan. In verband met de opstelling dienen de deelne mende wagens en groepen om 12.30 uur bij het Kerstenssportpark aanwezig te zijn. De enkelingen en paren dienen zich op te stellen bij eierhandel Van Dalen waar zij dan in de optocht zullen worden gevoegd. Inschrijven voor deelneming door enkelingen en paren kan plaats vinden tot a.s. zaterdag 16.00 uur. Daarna zullen er beslist geen inschnjvingen meer worden aangenomen. De inschrijving van enkelingen en paren kan geschie den bij boekhandel Vos, Henk Smit, bakkerij aan de Verjaagde Ruiterweg en bij mevrouw Bijl, Van Oldenbarneveltstraat 18. LEUSDEN - Zaterdag 12 te- bruarl start de knotgroep weer om 9.00 uur met knotaktivfteiten In de Pon-driehoek In Leusden- zuid. Er wordt doorgewerkt tot 12.00 uur. De aktlvltelt gebeurt met medewerking van het Stlchts Landschapsbeheer, dat ook zagen en dergelijke ter be schikking stelt. Voor laarzen en werkkleding moeten de deelne mers zelf zorgen. Contactadres: telefoon 943005. ACHTERVELD - De Hervorm de Vrouwenvereniging Lydla or ganiseert op donderdag 17 fe bruari een grote bazar In de Re- genboogschool aan de Walter van Amersfoortstraat. De bazar zal geopend zijn van 14.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zal op deze bazar weer voor elk wal wils aanwezig zijn, zoals een boekenstand, handwerken verkoop, sjoelen, grabbelton, rad van avontuur, enzovoort. Er zijn bij de diverse onderdelen leuke prij zen te winnen. De opbrengst van de bazar komt geheel ten goede aan de Regenboogschool. LEUSDEN - Zaterdag 12 fe bruari zal de hobby-instuif van Blijhof enigszins In het teken van carnaval slaan. Met op de achter grond gezellige carnavalsmu ziek kunnen de wat oudere kin deren een E.T.-masker maken. Voor de kleintjes ligt er wat an ders klaar. Voor leder kind ligt er bovendien een appel klaar die ze met wat snoep mogen omtove ren tot een poppetje. De knutsel- ochtend begint om half elf en duurt tot half één. Toegangsprijs voor leden 1,50; niet-leden 2,50. Een moderne bril met een vriendelijk accent Tijdloos ontwerp. De Gilde-opticien adviseert iets getinte glazen. Wordt vaak gekozen in verband met werken bij kunstlicht. De Groeneveld-opticien is in het bezit van de modernste oogmeetappiaratuur. Correcte bediening en oprechte interesse voor het vak, zijn kenmerken van de Groeneveld-opticien. De grootste trots is het enorme assortiment Van prettig voordelig tot hoogst exclusief. Modebrillen voor jong en oud. Op alle correctiebrillen I jaar qratis qarantie! Welkom. Bij de Groeneveld-opticien. Aangesloten bij het ttoor icfcerheid en service.1 de Gilde-Opticien. Leusden, Winkelc. Hamershof, Grutterij 3. tel. 033-944242 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Met Ingang van aanstaande maandag (14 februari 1983) wordt in de gehele gemeente het huis vuil op maandag opgehaald. Dus ook In de wijken, waar tot nog toe de vuilniswagen op dinsdag langs kwam, moet men voortaan op maandag de vuilniszakken bulten zet ten. Glas en papier worden met Ingang van aanstaande maandag nog maar eens per veertien dagen opgehaald. Bij de dienst Gemeentewer ken heeft men besloten om het ophalen van huisvuil in de ge hele gemeente op één dag te doen plaatsvinden, omdat het efficiënter is en daardoor kos ten bespaart. Voor het ophalen van glas en papier Is echter slechts één wagen beschik baar en daarmee kan niet in één dag de gehele gemeente bestreken worden Gebleken is echter, zo zegt men bij de dienst Gemeentewerken, dat per huishouden gemiddeld maar één keer per veertien da gen glas en papier naast de vuilniszakken worden gezet. Daarom is het qua kosten niet verantwoord om een tweede inzamelauto voor glas en pa pier in te zetten. Glas en papier zullen nu eenmaal per veertien dagen worden opgehaald. Leusden is voor de vuilophaal dienst in twee delen verdeeld. De ene week komt de alas- en papierwagen langs in Stouten- burg, Achterveld en de wijken in Centrum ten noorden van de Noorderinslag en de Midden weg (in het verlengde van de Noorderinslag). En de andere wijk komt deze wagen langs in Leusden-Zuid en de wijken in Centrum ten zuiden van de Noorderinslag en de Midden weg. Tussen nu en zaterdag wordt huls aan huis In Leus den een formuliertje ver spreid, waarop de nieuwe re geling bekend wordt ge maakt. Daarop staan ook de data vermeld, waarop de glas- en papierwagen bij u langs komt. Het kan daarom raadzaam zijn dat formulier tje te bewaren. LEUSDEN - De stichting jeugd- en jongerenwerk wil dit jaar voor de veertiende maal kampweken organiseren voor jongens in de leeftijd van 8 tot en met 15 jaar. De weken worden dit jaar op de kampeerboerderij van de familie Marseling in Ootmar- sum gehouden en deëïname staat open voor iedere belang stellende. In de week van 23 tot en met 30 juli zal een groep met jongens van 8 tot en met 12 jaar naar Ootmarsum gaan; de wat ouderen komen In de week van 30 juli tot en met 6 augustus aan de beurt. De kosten van deelname zullen rond de 100 gulden per persoon liggen, hetgeen betekend dat de stichting er dan nog een bedrag bij moet passen Jongens die geïnte resseerd zijn in zo'n vakantieweek worden vnendelijk verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. De leiding weet dan tijdig of de weken doorgang kunnen vinden, dit ook in verband met eventueel afzeggen van de boerderij Voor aanmeldingen of nadere in lichtingen kan men kontakt op nemen met Jos Vrijhoef, Laap- eerseweg 8, telefoon 03425- 1548. Men kan eventueel ook bel len naar De Til, telefoon 941&26. LEUSDEN Vanaf maandag 7 februari ligt gedurende drie maanden op het gemeentehuis 't Erf, bij de afdeling Voorlichting, ter inzage het tussenrapport van de Maatschappelijke Discussie Energiebeleid. Voor belangstel lenden is beperkt folder materi aal aanwezig. BINGOSPEL is een betaalbare krant die niemand mag missen, iedereen wil toch op de hoogte blijven van het plaatselijk gebeuren?Dus een mooie kans voor u het prachtige Bingo-spel geheel gratis te verdienen. Bovendien ontvangt de nieuwe abonnee als welkomstgeschenk een prachtige piant. Vul nu de onderstaande f"' bon in en u ontvangt binnen enkele weken het gezellige Bingo-spel in huis. Deze bon in open l envelop opsturen naar de B D.U.l afd. Abonnementen* Antwoordnummer 21 3770 VB Barneveld (postzegel plakken is niet nodig) \\tbeo Naar"'- Adres- Piaais Naa"1 Adres Code ptaais ^a^ee°P'" Abonnementsprijs 59,40 (Met betaling wacht ik tot ontvangst van acceptgirokaart)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3