Inhaalprogramma Kantongerecht Amersfoort VftETKAL V VOORSPEL »J-'$ S- «4 2 r u LM l"jai* SVL schaak- compettiie Sterke 2e helft Impala-heren Indoor tenniscompetitie De Inslag Uitslag Leusden Troef leasden krant Bowlingbond uitslagen „Roda'46 Afgelastingen Leos heren op kop FOTO-KOPIE NODIG? jLeusder Krant Uitslag dames- schietclub t DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 S9h,v< - - "t. .ft»*;- 525 -v* v w v -4- '.-f LEUSDEN/ACHTERVELD - Weer geen voetbal In het afgelo pen weekend, maar wij gaan heel gewoon verder met een vooruit blik op a.s. zaterdag en zondag, al bestaat de kans, dat ook dan het slechte weer nog niet voorbij Is. De KNVB-afdelIng Utrecht probeert de weergoden gunstig te stemmen met een beperkt in haalprogramma. In de zaterdag se te klasse A zullen In Naarden de gelijknamige club en SEC el kaar weinig ontlopen. Roda moet, figuurlijk gezegd, In en te gen Lelystad met de billen bloot. Er heerst bij de Bulningparkers nog een duidelijke revanche-ge dachte voor de destijds tegen de Lelystedelingen geleden eerste nederlaag in dit seizoen. Kans op winst Is voor de Leusde- naren zeker aanwezig, hetgeen te vens betkent, dat de thuisclub voor dit jaar de titel verder wel kan verge ten. Gespeeld wordt' Naarden-SEC (1-5) Lelystad-Roda (2—0) In de zondagse 1e klasse A heb ben acht van de twaalf clubs geen carnavalsvrij. Zuiderzeevogels gaat in Lelystad tegen Hooglander veen in het schip, maar Nederhorst moet het thuis kunnen klaren tegen Naarden. In Hilversum blijven Actif en Laren dicht bij een gelijkspel en als Achterveld de uitwedstrijd te gen Odijk wint - dat moet kunnen - is het degradatiespook voorlopig weer even bedwongen. Program ma. Zuid'vogels-Hoogl'veen (2-0) Odrjk-Achterveld (2—1 Nederhorst-Naarden Laren-Actif (1—0) Ook slechts vier wedstrijden in Zondag 2B. Roda is vrij en kan de BBZA-kat, bij VSK op bezoek en dat is geen opgelegd pandoer, rus tig uit de boom kijken. De overige wedstrijden gaan om de rode lan taarn Wij denken aan winst voor Maluka Muda en Rivierwi|kers. Dat Faja Lobi zich in Veenendaal door Unitas laat verrassen, is erg on waarschijnlijk. Het programma om vat: Maluku Muda-Kockengen (-) Rivierwijkers-SVMM - Unitas-FajaLobi - VSK-VVZA - LEUSDEN/CENTRUM - De dinsdag voor de onderlinge compe titie van de SV Leusden gespeelde partijen hadden als resultaat: H. Vossebeld-H. Kroes 1-0. B. Une- ken-R. Berg 1-0, A. van Kuipers-J, van Santen 0-1C. Kerkhof-D. van Ooik '/z-Vz, W. v. d. Wetering-E. Halkes 0-1, A. Valkenburg-J. Ag- tenberg 1-0, J. v. d. Tang-J. Gre- vengoed 1-0, L. Boogaard-A. Riet veld Vz-'/z, G. Fröberg-A. Wisman 1-0, W. Schouten-J. Gerrits 1-0, Post-H. Struiwig 1-0, A. Tolboom- Van Dalen '/z-Vz en N. Loning-P. Sonder afgebroken. De eerder af gebroken partij D. van Ooik-A. Riet veld werd remise. Leusdens vierde team speelde voor de SGS-compe- titïe thuis tegen En Passant 3. De Spakenburgers wonnen met 1 Vz- 8Vz. mm LEUSDEN/CENTRUM-Te veel vrije tijd is voor velen een pro bleem. Zo n jaar of tien geleden was dat voor Leusdense huis vrouwen ook al het geval en in tegenstelling tot vandaag de dag bestonden toen nauwelijks of geen mogelijkheden om dat otium zinnig te vullen. Van geor ganiseerd yoga, tennis, hockey en bowlen was nog geen sprake. De Bankgirocentrale, waar nogal wat dames een bezigheid heb ben. was er nog niet en ook de actie Sportieve Recreatie kwam pas later tot stand. „Daar moet wat aan gedaan worden", vond de (gediplomeer de) recreatiesportleidster Wil Woudstra uit Soest en met een paar kennissen uit Leusden bracht zij tien jaar geleden de Trlmgroep Leusden op gang. Laaiend enthousiast waren de reacties op een huis-aan-huis verspreid stencil en een oproep In onze krant. Op 6 februari 1973 ging „TUF" (Trim U Fit) met 37 deelneemsters de eerste keer het bos in. Een week later was dat aantal reeds tot 68 toegeno men en nog steeds schommelt het „ledenbestand" rond de 75. Het klankwoord TUF Is, van ach ter naar voor gelezen, overigens een leuke tegenstelling tot VUT, een ander fenomeen uit de te genwoordige tijd) Trimmen is leuker dan vaak nog wordt gedacht en vooral wanneer dat gebeurt onder deskundige lei ding en volgens het hier toegepas te systeem van vrijheid-blijheid. Met een onderling leeftijdsverschil van pakweg 30 jaar (zeer voorzich tig geschat, want dat was moeilijk) wordt niets geforceerd, ledereen volgt gewoon het eigen tempo en doet of laat, wat zij wil. Al vrij kort na het begin van TUF werd zowel op dinsdagochtend van half tien tot half elf als op donderdagmiddag van twee tot drie uur getrimd Eerst in het Lockhorsterbos en later in Den Treek De dinsdaggroep ver trekt bij de loopbrug over de Dode- weg en op donderdag speelt een en ander zich af rond de boerderij van de familie Van de Lagemaat aan de Ooievaarshorsterweg (met een prima bewaakt parkeerterrein). Even belangrijk als het buiten be zig zijn in de gezonde boslucht, is het sociale contact. De trimgroep is een vriendinnenclub geworden en dat blijkt duidelijk uit de - weer of geen weer - regelmatige grote op komst. Niet in het minst bij de extra activiteiten als bijvoorbeeld de ge zamenlijke fietstochten en het „schoolreisje" naar zee voor de jaarlijkse strandloop en de daarop volgende „Chinees". Het tweede lustrum van TUF werd dinsdagmid dag informeel gevierd in De Korf. Met een kopje koffie plus gebak en om die extra calorieën weer kwijt te raken met twee uur lang bowlen. Nieuwe baanrecords werden niet gebroken, maar dat heeft de p(r)et geen moment gedrukt. Met dit on derdeel van het feest had Wil Woudstar niets van doen. Dat was bij Tina Hartog c.s. in goede han den. Vrijwel iedereen was aanwezig en namens de trimsters kwam Toos Hendriksz met een lustrum- speech, die heel wat uit het verle den in de openbaarheid heeft ge bracht Zij kwam ook met het idee om TUF om te dopen in „Wils kracht", met zowel de klemtoon op de drie eerste letters (de voornaam van de leidster) als op de laatste vijf, vanwege de krachtige aanpak van de sportieve onderneming. Zij hoopte op nog vele jaren voortzet ting daarvan, ondanks het feit. dat Wil onlangs „Sara heeft ontmoet" Wil en Tina hielden aan de vlotte preek een klein presentje over, al werd in eerste instantie de feest- Een trimster aktiet op de bowlingbaan plan voor Wil (uit nervositeit?) ver geten. Mevrouw Woudstra beloofde voorlopig nog niet met haar werk te stoppen (luid applaus') en ook zij vond de bowlingparty - met het slechte trimweer op dinsdagoch tend - een leuke afwisseling Om van de daarbij opgelopen ver moeienissen te bekomen krijgen de Irimsters in de a.s. week trimvrij. Waar de crocusvakantie al niet goed voor is! Een tiental dames van het eerste uur. maakt nog altijd deel uit van TUF (of Wilskracht?) en dat moet een bewijs zijn van de daar heersende plezierige sfeer. LEUSDEN/CENTRUM - Afge lopen zaterdag had het heren- team van Leos In Hellas uit Nun- speet een wat minder getalen teerde tegenstander. Niettemin werd het een spannende wed strijd met een qua score zeer merkwaardig verloop. De eerste set gaf de Leusdenaren uitzicht op een snel en goed einde. De gastheren kwamen vlot op 13-5, maar toen stokte de doelpunten- machine en Hellas kwam gevaar lijk tot 13-12 terug. Juist op tijd kwam het Leos'herstel (15-12). Toch had de Nunspeetse ploeg wat zwakke plekken bij de thuis club ontdekt. Daarvan profite rend was de tweede set met 12- 15 voor de bezoekers Ook in de derde set begon Hellas voortvarend. Bij 9-13 leek een ver- liespunt voor Leos op komst, maar vooral door toedoen van Jouke de Boer werd het toch nog een Leus dense zege (15-13). Het duidelijk aangeslagen Nunspeetse team bood in de vierde set nauwelijks nog tegenstand en in luttele minu ten stond 15-5 op het scorebord Opnieuw dus een zege voor Leos (3-1maar die kwam niet erg over tuigend tot stand Hoewel iets ge flatteerd staan de Leusdenaren nu op kop van de ranglijst en met nog zeven wedstrijden in het vooruit zicht hebben zij de titelkansen vol ledig in eigen hand De overigens zeer spannende competitie zal echter pas in de slotfase worden beslist. De stand aan de top is op dit moment. 1 Leos 22 uit 15 2.SDS 21 uit 14 3.SVH 20 uit 14 4.NVC 20 uit 14 5. Spirit 2 17 uit 14 LEUSDEN/CENTRUM - Het he renteam van Impala-handbal heeft met slechts één doelpunt verschil toch nog van Limvio ge wonnen. In een te Baarn ge speelde matige wedstrijd keken de bezoekers al snel tegen een achterstand aan en dat verschil van twee tot drie treffers bleek tot aan de rust gehandhaafd (12- 9). In de tweede helft kregen de Impala's meer vat op het spel. Bij 12-12 kwamen de Leusdenaren langszij en dat evenwicht bleef bewaard tot 19-19. Toen pas kwam Impala met twee doelpunten los en ondanks nog een tegentreffer kwam de zege bij de bezoekers terecht (20-21). Maarten Lindeboom schoot zes maal raak en Ron Hamersveld(4), Theo Prinsen (3) en Jos de Valk en Willem Rademakers (elk 1) scoor den de overige Impala-goals. - De viering van het tweede lustrum vond dinsdagmiddag in De Korf plaats PONYCLUB. De pas opgerichte ponyclub doet zaterdag mee aan de carnavalsoptocht van de Gou den Klomp. Leden, die mee willen lopen, worden tussen 09.00 en 10.30 uur verwacht op de boerderij voor het versieren van de wagen enz. Er is een prijs uitgeloofd voor de origineelste wageni Vergeet vooral je goede humeur niet. Ook niet op 15 februari, want dan wordt er op de boerderij vanaf 14.30 uur een poetsmiddag gehouden WATERPOLO. De herenploeg van de Haaien heeft in het Amers- foortse sportfondsenbad met 9-4 gewonnen van RWV uit Rotterdam. Met treffers van Harry Abbing (5). E. Wijers (1), Carel Venema (1 Wim Burger (1) en Jan Wanrooy (1). HANDBAL. De dames van Im pala hebben het in Leusden niet kunnen redden tegen het Utrechtse Achilles. Bij de rust was het 3-7 en het einde kwam met 8-12. Hetty Tessels, Annemiek v. d. Gun en Gien Greefhorst zorgden voor de Leusdense treffers. AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 3 februari werd schriftelijk vonnis gewezen in de zaak Flëkt BV uit Amersfoort. Het bedrijf Flëkt werd vrijgespro ken van de beschuldiging van discriminatie door het afgeven van niet-jood verkaringen. De Amersfoortse kantonrechter, Mr. H.C. van Eek, overwoog In zijn vonnis „dat het door de verdach te verstrekken van een zoge naamde niet-jood verklaring geen overtreding oplevert van art. 429 van het Wetboek van Strafrecht, aangezien er niet ge sproken kan worden van een Joods ras, doch uitsluitend van een Joods volk". Het betreffende wetsartikel stelt strafbaar om in het zakelijk verkeer onderscheid te maken op grond van ras. De officier had tweemaal een boete van f 750,— geëist omdat het bedrijf bij de visumaanvraag van twee werk nemers voor Saoedi-Arabië ver klaringen had ondertekend, waarin vermeld stonden de godsdienst van de betreffende werknemers, plus de verklaring dat ze geen relatie met Israël onderhielden. De combinatie van beide gegevens leverde vol gens de officier een zogenaamde niet-jood verkaring op en daar mee een strafbaar feit, want er was onderscheid gemaakt naar ras. Ook het internationale bouwbe drijf Ballast-Nedam uit Amstel veen is door de Amsterdamse kantonrechter vrijgesproken. In middels is bekend dat in die zaak door de officier van justitie hoger beroep is aangetekend Vermoe delijk is ook in de zaak tegen het Amersfoortse bedrijf Flakt het laatste woord nog niet gevallen SNELHEIDS OVERTREDINGEN Verder verschenen op de straf zitting weer een aantal snel heidsmaniakken. De heer B uit Leusden had 138 km gereden op de snelweg en 90 km op de Noorderinslag Verder gebeurde één en ander binnen de proefperiode van een voorwaardelijke veroordeling, zodat tenuitvoerlegging van het vonnis gevraagd werd, wat neer zou komen op een definitief kwijtraken van het rijbewijs voor 6 maanden. Verdachte sputterde tegen, hij herinnerde zich niets van een te hard rijden op de snelweg De kantonrechter bracht hem onder ogen dat hij zelf een verklaring tegenover de politie had afge legd waarin hij het zich wel herin nerde. ..Maar dat was telefo nisch. Dat betrof misschien wel parkeren" ,,Daar bent u inderdaad ook makkelijk mee" beaamde de offi cier. ..Toen ik straks aan kwam rijden, zette u uw auto vlak voor mijn neus op een verbodsplaats neer". De kantonrechter vond in beide zaken het wettig en overtuigend bewijs geleverd en veroordeelde tot resp f 400.— en f 300,— boete en tot tenuitvoerlegging van het vonnis, dat wil zeggen intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden De heer A uit Apeldoorn, een ondernemer in het kappersvak, reed zijn zes kapsalons regelma tig af en had inmiddels al 4 ver oordelingen achter de rug we gens te hard rijden. De raadsman betoogde dat zijn cliënt, een enthousiaste sport wagenliefhebber. inmiddels zelf had ingezien dat het zo niet lan ger ging en daarom zijn Porsche had weggedaan en speciaal een andere auto had aangeschaft ..Waar rijdt u dan nu in?" wilde de kantonrechter weten „In een Mercedes" ..Nou, daar kun je anders ook aardig hard in rijden" vond de kantonrechter, die zijn twijfels had over het veranderde rijge drag van verdachte Hij had wel enige waardering voor zijn ..jonge, enthousiaste ondernemerschap" zoals de raadsman het formuleerde en nam het rijbewijs dan ook nog niet definitief af: f1200,— boete en een voorwaardelijke ontzet ting uit de rijbevoegdheid van 4 maanden. ,.AIs u zich werkelijk een andere rijstijl heeft voorgenomen, dan zal deze stok achter de deur u ook niet hinderen!" De heer S. uit Amersfoort had 160 km gereden op de rijksweg bij Hoevelaken. Ook van hem was er de nodige documentatie van vorige keren. „Ik kwam uit Duitsland en was het ritme nog niet kwijt. Ik wilde gauw naar mijn vrouw" Dat was niet voldoende excuus f600,— boete en een voorwaar delijke ontzetting van 4 maan den GEEN TREINKAARTJE De heer K uit Naarden had zonder treinkaartje gereisd. Als scholier, die heen en weer pen delde, was hem dat wel vaker overkomen. Het was het 7e pro- ces-verbaal inmiddels ..Maar dat is nog niets vergeleken bij wat we meemaken" merkte de kanton rechter op, bladerend in de sta pel voor hem. ..Kijk. hier heb ik er één van 30 maal. 27. 17 en er is er zelfs één bij die voor de 88e maal een proces-verbaal heeft! Allemaal veroordelingen bij ver stek. Uit het feit dat u verschenen bent. wil ik toch concluderen dat u er iets aan doen wilt. Ik had f150,— in mijn hoofd, maar ik maak er f 70,— van" Op de stijl mag dan (wellicht?) wat aan te merken zijn. maar het is zeker een pluspunt als de manager van een tennishal zelf ook eens een balletje slaat. Rozendaallaan 9 j Leusden-C. jj LEUSDEN/CENTRUM - De voorjaars-indoortenniscompeti- tie in de Inslag is gevorderd tot en met de tweede (van de zeven) ronde. Enkele spelers hebben met het oog op de crocusvakan tie vast een partij vooruitge- speeld. In de B-poule hebben Dirkzwa ger/Timmermans nu zes punten uit 3 Maar dan wel op het nippertje behaald, want Correljé/Van Pelt boden verrassend sterke tegen- stano om tenslotte met u-14 te verliezen, nadat zij zelfs een voor sprong hebben gehad van 12-9! In de HD-poule C1 hebben, ook al buiten verwachting. Hoksbergen/ Hoksbergen met 4 uit 2 de leiding. In de Najaarscompetitie 1982 speelden zij nog in de D-klasse. Met dezelfde score staan Buys/ Bouman op kop in de poule HD-D2 De dames spelen vandaag hun tweede ronde. ACHTERVELD - Door 10 leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. Er vond wel een verschuiving plaats. De winna res van de vorige week eindigde nu in de middenmoot terwijl een lager geklasseerde eerste werd met 80 punten. Dit was Kitty van Hamersveld gevolgd door Tiny Tolboom die 2e werd met 78 pun ten. De overige uitslagen waren; 3. Nel Teunissen, 77; 4. Ria Vos, 75,5. An Voskuilen, 73; 6. Iny Kok, 72; 7 Annelies Huurdeman, 72; 8. Nel Tijmensen. 63; 9. Thea van Ruitenbeek, 60 en 10. Mem v.d. Burgwal, 54 punten. LEUSDEN/CENTRUM - Standen na drie ronden in de 3e periode: Poule A: TZN 34 5678; Gajes 30 5195; High Rollers 26 5162. Poule B: Ros Beyaart 2 36 6091Splin ters 1 31 5440; Splinters 2 29 5328. Hoogste games: Els van Dijk 171; Jacq Groeneveld 199. Hoogste games: Lies Eschauzier 173; John Hofstede 245. Poule C: Korf-team 35 5269; Stnkes 28 4665; Ros Beyaart 24 4399. Poule D: Heuga-team 35 5643; Flyo's 30 5076; STK 28 4927. Hoogste games: Wilma Heymers- kamp 173; Evert van Reemst 213. Hoogste games: Y. de Jogh en M v.d. Berg 157; Len Upshaw 204 Uitslag 3 februari: 1 Hr Hondorp 5479, 2 Hr Dekker 5468. 3 Mevr v Waterschoot 5329,4 Mevr G. de Ridder 4887 en 5 Hr Grimberg 4887 punten. Stand per 3 februari: 1 Hr Dekker 24171, 2 Hr Nijhuis 24096,3 Mevr Waterschoot 23983,4 Hr Hondorp 23866.5. Mevr. Kleefstra 23784. 6. Mevr Grimberg 23507. 7 Hr v.d Berg 22896. 8. Mevr G de Ridder 22876, 9. Hr Bührer 22747 en 10 Mevr v. Egdom 22732 punten is VI Het lijkt op zijn minst gezi vreemd, dat de veldcompeir. van zowel de hockey- als de kt bal- en handbalbond worden derbroken door een winterstop die van de voetbalbond niet. In voor de beoelening van buitenst f. slechtste maanden van het j duiken de eerste drie categorii sporters gezellig de sporthallen terwijl het voetbalvolk (on)ru, J] blijft aanklooien in sneeuw, ha en vorst Het verblijf op en rond van moeilijk tot bi/na niet meen Is speelbare velden is dan verrei aangenaam. Het risico van bles e' res is groter en de accommodal lijden veel schade, die doorga, v pas na het seizoen kan worden I 'i' steld. Incidentele afgelasting van ui6' strijden - lang niet alle clubs schikken over weerbestendi, velden - beïnvloedt bovendien JC regelmatig verloop van de comp ie tie, met alle gevolgen van d Zelfs in de achter ons liggei maanden met overwegend gi sportweer, zijn grote verschi ontstaan in het aantal door deck b afgewerkte ontmoetingen. Ti inhaalweekends ten spijt Ik li dat aan met verwijzing naar ranglijsten van de Leusdense st daardformaties in de KNVB-al ling Utrecht. SA Achterveld en nog drie pl gen in Zondag 1A zijn 14 keei actie geweest. Hooglanderveer Odijk speelden een wedstri/d n l' der en Austerlitz kwam 16 maaf? de wei De overige teams blei steken op 15. In zondag 2B bra ten vier clubs, waaronder Roda, ontmoetingen tot een min of m goed einde. Alleen Weerbaar Voorwaarts zijn met 16 de topp en de rest van de geachte com L rentte heeft 15 of 13 in het eem" rijtje van de ranglijst. Hetzelfde geldt voor zaten 1A. Roda en nog drie teams h ben 15 ontmoetingen achter rug. vijf clubs speelden reeds keer, twee zelfs 17 wedstrijden J1 Naarden bleef steken op 14. betekent voor de competitielei en de overige betanghebbem |9 minimaal drie extra speeldagen de plooien glad te strijken en moet de echte winter nog kom S.V.A. PROGRAN MA SENIOREN Programma zondag 13 febru: Odijk Achterveld 14 S O. Soest4-Achterveld2 12 Achterveld 3 vrij De Kieviten 3 - Achterveld 4 12 Achterveld 5 vrij Achterveld 6 vrij Dames: B.V.C -Achterveld 10 De S.V.A. trainer P. Klsti heeft zijn contract met S.V weer voor een jaar verlengd gaat nu zijn vijfde seizoen |tV trainer bij deze vereniging in hoopt dat hij in het komende jtry meer succes zal hebben dan de achter hem liggende seizi nen. IC g< 01 d< Si ai Roda zaterdag: Lelystad - Roda'46 Roda 4- Hulshorst 4 CJW7- Roda5 Roda6-Hierden4 Roda zondag: Veensche Boys 6 - Roda 7 Roda-jeugd: Roda A1 - vrij Roda A2-APWC A1 Roda A3-VVZA A3 KWAB1 -RodaBI Roda B2 - Amersf b.B2 Hoevelaken B3 - Roda B3 WZAC1 -RodaCl Achterveld C1 - Roda C2 Hoogland C2 - Roda C3 Roda C4 - Spakenburg C2 Limvio C2-Roda C5 Roda C6 - Achterveld C2 CJWC4- RodaC7 Roda C8-Quick C6 RodaDI - VVZ'49 D1 CJWD1 -RodaD2 WZA D5 - Roda D3 Roda D4 - SEC D3 Roda D5-VVZAD8 RodaD6-IJsselm v D6 Hoogland D5 - Roda D7 RodaEI - Soest E1 Achterveld E1 - Roda E2 Roda E3 - Baarn E2 Baarn E3 - Roda E4 Roda E5 - Achterveld E2 Hoogland E4 - Roda E6 WZ'49 F1 - Roda F1 Spakenburg F2 - Roda F2 Roda F3 - Baarn F2 Roda F4 - Amsvorde F2 Roda F5- VVZA F4 Amersf Boys F3 - Roda F6 v.11 en uc er en in sr v.1- iv v.ifer v.i: v.i: 1! v 1' i: v.1 I II v.i: v.1 d 1! SOI v 1( v.1 n

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8