niet rmoedelijk begin volgend jaar Igië via Leusdens kabelnet waliteit RK-onderwijs 'veld niet in het geding" Optochten blijven creatief K;rvv- Functioneren zonder „beroeps" kan niet iNTE-ARTIKEL WEKT BEROERING IN DORP ABTB jaar vergadering Vandaag in de Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 11 HOORT ot KONING Ryx schooi in NOOT. Pornoboekjes gestolen JEUGDRAAD DIENDE BEZWAARSCHRIFT IN Verantwoordelijk redakleur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V. in het jeugdwerk werkzaam zijn, zouden de werkzaamheden door een klein aantal bestuursleden ter hand genomen kunnen wor den. Dat zou evenwel altijd op beperkte schaal zijn en dan ten koste gaan van de taakuitoefe ning zoals ten doel gestald. Wat betreft vrijwilligers. Ook voor hen kan een professionele kracht veel doen Hij kan vrijwilligers sneller wegen wijzen voor de aanpak van het werk. Bovendien kan een professionele kracht veel doen aan de kontinuïteit om dat hij vanuit zijn dekundigheid tijdig kan signaleren wanneer mensen weggaan of anderen no dig zijn. Ook wat betreft het verloop van de procedure en de finan ciële aanpak maakt de Jeug draad bezwaar. Door de lasten van de ambulant functionaris te subsidiëren heeft de gemeente zich een rijksbijdrage op grond van de rijksbijdrageregeling so ciaal cultureel werk verworven De laten die daardoor netto voor de gemeente overblijven zijn niet zo omvangrijk. Tijdens een ver der op deze vergadering gevoer de diskussie over uitvoerbaar heid van de taken van de Jeug draad zonder beroepskracht kon men aan de hand van een inven tarisatie van de werkzaamheden van de beroepskracht slechts tot de conclusie komen dat de Jeugdraad zonder ambulant functionaris zich niet waar kan Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. V p krant DINSDAG 15 FEBRUARI 1983 14e JAARGANG NO. 85 m onzer verslaggevers) JSDEN/AMERSFOORT ■rmoedelijk begin vol- N ld jaar zullen de abonnees de CAI-Leusden ook Bel- >he televisiezenders kun- "nntvangen. Dat signaal iet Leusdense CAI-be- dan krijgen via Amers- 2 ft In Amersfoort wordt de- ifojaand besloten over de I van een centrale an- Z In-inrichting voor de hele ?iR. Het is zo goed als ze- lat de gemeenteraad zal Hen om het net aan te jrmee volgt Amersfoort iet voorbeeld van Leus- iw i, waar de gemeenteraad Evorlg jaar de firma Sie- leeSde opdracht gaf om een ^kabelnetaanteleggen. de bedoeling dat begin UT jjmet de werkzaamheden 'leusden een aanvang wordt gemaakt. Tegelijk met de bouw van het ontvangst station op en in het nieuwe gemeentehuls zal dan begon nen worden met de bekabe ling van Leusden-Zuld. In de eerste week van augustus moeten de bekabelingswerk zaamheden In Leusden-cen- trum van start gaan. Als laat ste is Achterveld aan de beurt, voor de bekabeling. Als alles volgens schema verloopt, is het ontvangststa tion in de loop van augustus gereed. Dan kunnen de abon nees in de nieuw aangesloten gebied en in de wijken, waar al een nieuwe kabel ligt (Tweede Fase) via het nieuwe net televisieprogramma's be kijken. Zoals bekend zal het aanbod van televisiezenders op dat moment beperkt blij ven tot Nederland I en II en Duitsland I, II en II. Voor uit breiding van dat pakket is Leusden afhankelijk van wat Amersfoort gaat doen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Amersfoort op- korte termijn zou besluiten om over te gaan tot de aanleg van een stadsCAI. De wind Is echter gedraald en het colle ge komt In Amersfoort nu met een voorstel naar de raad om voor een bedrag van bijna twintig miljoen gulden een kabelnet aan te leggen. Dat omvat ook de bouw van een ontvangstation naast de wa tertoren op de Berg. Op 22 februari aanstaande komt de zaak In de raadsvergadering aan de orde en gezien de besprekingen in twee raads commissie vorige week kan worden aangenomen, dat de raad het besluit tot aanleg zal nemen. Een woordvoerder van de én onzer medewerkers) HTERVELD - Het be- in de Leusder Krant van week dinsdag over de nden zijnde fusie van de R.K.-lagere scholen in Is #rveld heeft bij een deel lat eAchterveldsegemeen- e vraagtekens opgeroe- e het krantebericht, zo i het R.K.-schoolbe- het hoofd van de lagere >1 „Onze Wereld" en ou- van schoolgaande kin- zou de indruk worden kt dat er iets schort aan K.-onderwijs in Achter- In een gesprek met het ïlbestuur en het school- m heeft wethouder Gijs '^%oudenberg met nadruk lard dat de kwaliteit van nderwljs op de R.K.- en wat hem betreft niet geding is. ens de vergadering van de issie welzijn en onderwijs, rige week maandagavond vond, deed wethouder 'oudenberg de mededeling beide R.K.-lagere scholen iterveld met ingang van het e schooljaar gaan fuseren Iding tot de fusie is. aldus ithouder. het teruglopen aantal leerlingen op de Ir- en lagere scholen. In het (bericht werd gesugge- at de belangstelling voor -onderwijs in Achterveld zou dalen dan de belang voor de overige ..zuilen" [suggestie zou door wet- r Van Woudenberg gewekt Isdus het kranteartikel, anderhalve regel in de Krant is in Achterveld ijk verkeerd gevallen. Een mensen, waaronder het bestuur en het school- 'an één van de scholen die jeding zijn, is van mening de regels is af te leiden dat mankeert aan de kwaliteit R K.-onderwijs in Achter laar de mening van het schoolhoofd zijn veel mensen in Achterveld verontrust door het krantebericht en dat ..terwijl de zaken zeer gevoelig liggen in Achterveld". Wethouder Gijs van Wouden berg heeft In een gesprek met het schoolbestuur gezegd zich niets te kunnen herinneren over een mededeling dat de belangstel ling voor het R.K.-onderwijs In Achterveld sterker zou teruglo pen. Ook in de notulen van de desbetreffende vergadering is niets terug te vinden van een dergelijke opmerking. In het ge sprek, dat zaterdagmiddag plaats vond ten huize van de waarnemend voorzitter van het R.K.-schoolbestuur In Achter veld, liet de wethouder in het midden of de weergave in de Leusder Krant onjuistheden be vatte. Hij beloofde op de kwestie terug te komen tijdens de eerst volgende vergadering van de commissie welzijn. De wethou der zal bi] die gelegenheid elke mogelijke twijfel uit de weg rui men. Wat hem betreft is de kwali teit van het onderwijs op de R.K.- scholen in Achterveld beslist niet In het geding. Getalsmatig is het overigens niet zo dat de R.K. scholen in Achterveld geconfronteerd wor den met een sterkere daling van het leerlingenaantal in vergelij king met de P C -school en de openbare school. In percentages uitgedrukt worden de R.K.-scho len in vergelijking met het vorig seizoen door 10% minder leerlin gen bezocht. Voor de openbare school ligt dit percentage ook op dit niveau. Het percentage voor de P.C - school ligt op het dubbele van dit getal, zo blijkt uit de door de gemeente verstrekte teldatum- gegevens. De fusie van de beide R.K.- scholen in Achterveld is vooral ingegeven om ook in de toe komst het R.K.-onderwijs een gezonde financiële basis te ge ven. Omdat de beschikbare geld middelen afhankelijk zijn van het aantal leerlingen wordt het bud get van vrijwel elke school krap per. Juist met het oog op de toekomst werd in Achterveld ge streefd naar een fusie van de beide R.K.-lagere scholen, aldus de waarnemend voorzitter van het schoolbestuur, de heer Brinkhof. De aanvankelijke wens om de scholen in het gebouw van de Sint Jozefschool onder te bren gen kon om praktische redenen niet gehonoreerd worden. In overleg met het gemeentebe stuur werd het besluit genomen om de beide scholen onder te brengen in het gebouw van „On ze Wereld" aan de W. van Amers- foortstraat. LEUSDEN - De ABTB Hamers- veld houdt op donderdag 17 fe bruari zijn jaarvergadering in De Til, Hamersveldseweg 30. De aanvang is om 20.00 uur. De agenda Is als volgt samenge steld: Onjfhank«li|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden ■chljnt dinsdag an donderdag In de gemeente Leusden. «nllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. I kontrakten belangrijke korting. hnrBsusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). .vcUcsse nummers: 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: I kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur d. Zaterdags gssloten. 1Opening door voorzitter C. A. v. '1 Klooster 2. Notulen 3 Jaarverslag secretaris 4 Jaarverslag penningmeester 5. Verslag en benoeming kas- commissie 6. Bestuursverkiezingen wegens periodiek aftreden van de heer C. G. J. Tolboom. Deze is her kiesbaar en wordt door het be stuur voorgesteld. Ook de heer C. A. v. 't Klooster is pe riodiek aftredend, maar deze is wegens bereiken 65-jarige leeftijd niet herkiesbaar. Kan didaten voor deze plaats zijn. W. H. v Burgsteden, Tabak- steeg 2 en A. J. Vrijhoef, Laap- eerseweg 9. 7. Afscheid voorzitter v 't Kloos ter PAUZE 8. Pastoor B J. ter Bekke 9. Bespreking Zomerprogram- ma Uitstapje Zomerreis. Een fietsdag door de gemeente Leusden. En wat u verder wilt invoegen 10. Eventuele mededelingen. Rondvraag 11Indien mogelijk voorzitterswis seling SLUITING Als de tijd het toelaat vertoning filmpje zomerreis en vakantie jon gens. gemeente Amersfoort ver wacht, dat vervolgens in au gustus of september met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. Er moe ten zich dan natuurlijk geen complicaties bij het afwikke len van de procedures voor doen. Het is, aldus dezelfde woordvoerder, inderdaad het plan, dat Leusden het Bel gisch t.v.-signaal van Amers foort gaat overnemen. Bij de aanleg van het ontvangststa tion en het net wordt daarmee rekening gehouden. Hij ver wacht, dat dat begin volgend jaar het signaal aan Leusden geleverd zal kunnen worden. Met de aanleg van het totale kabelnet in Amersfoort is twee en half jaar gemoeid. Siemens gaat het leveren, ter wijl de firma Baars uit Wad- dinxveen het aannemerswerk gaat doen. Een woordvoerder van de gemeente Leusden meld desgevraagt, dat het inder daad de bedoeling van he gemeentebestuur is om Bel gische televisiezenders tezij nertijd van Amersfoort te be trekken. Wel moeten Amers foort en Leusden nog mei elkaar in de slag over de prijs van een en ander. Medio vorig jaar heeft over dit onderwerp een eerste gesprek plaatsge vonden tussen Leusden en Amersfoort. Kort na het raadsbesluit in Leusden is weer contact met Amersfoort opgenomen om de bespre kingen voort te zetten. Deze moeten uiteindelijk resulte ren in de levering van Bel gisch (en eventueel andere buitenlandse) televisiesigna len aan Leusden, waar de abonnees er dan een geringe meerprijs voor moeten beta len. lii rir^m i E UtVOtuN ONk Sv Natuurlijk bijdragen met De Kort en de muziekschool als onderwerp LEUSDEN - Carnaval vie ren is niet alleen maar hijsen en hossen, maar ook een ma nier om, door middel van de gebruikelijke optochten, een stukje creativiteit en handvaardigheid aan ande ren te laten zien. Dit bleek af gelopen weekeinde wel weer tijdens de bonte stoeten in Leusden en Achterveld. In beide carnavalsoptochten was weer een groot aantal bij dragen te zien waarin de no dige tijd en creativiteit was gestoken. Grappen worden ook tij dens carnaval uitgehaald. De „rivaliteit" tussen de Leut- broeken in Achterveld en Leusden kreeg het afgelopen weekeinde een spontane uit barsting toen de Puupenkop- pen ome Joop zijn raad op volgde en de voordeur van de Leusdense Prins Siep met zandzakken barricadeerden. Zie voor meer nieuws over het carnaval elders in deze krant. Zandzakken voor de deur van Prins Siep. De brandweer in „aktie" tijdens de Achterveldse optocht. Artikel Leusder Krant werd misbruikt 3 IJzig geduld beloond 3 Volgens groepscommandant van de rijkspolitie, R. van Doorn, nemen in Leusden winkeldiefstallen toe en valt de jeugdcriminaliteit mee 3 BV'75 in nieuw home5 Sportnieuws5 Zuster Polycarpa 50 jaar geleden geprofest5 Nieuws over het carnavals- geweld in Leusden en Achterveld vindt u op 6/7 Dus: verslagen van de optocht, impressies van andere aktiviteiten en kleine wetenswaardigheden. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft een jeugdige Leusdenaar aangehouden die maandag uit de boekhandel in De Hamershof drie pornoboekjes had gestolen. De winkeldief werd betrapt door middel van het monltorbevelll- gingssysteem. LEUSDEN Het bestuur van de Stichting Jeugdraad Leusden maakt bezwaar tegen het genomen besluit van de gemeenteraad om met ingang van 1 augustus geen subsidie meer beschikbaar te stellen voor de betaling van de ambulant funktionaris. De Jeugdraad vindt dat er gesproken kan worden van een procedure-fout en dat de genomen beslissing als ondeugdelijk moeten worden aangemerkt. Er wordt namelijk in het raadsvoorstel melding gemaakt van de uitnodiging aan de werknemers-, de werkgeversorganisatie en het bestuur van de stichting Jeugdraad om te komen tot een gesprek over de eventueel te nemen beslissing waardoor deze funktionaris voor het jeugd- en jongerenwerk zou moeten worden ontsla gen. In dit raadsvoorstel wordt niet vermeld dat dit gesprek nooit op reguliere wijze heeft plaatsgevonden, omdat het op een zodanig tijdstip moest worden gehouden, dat het bestuur van de Jeugraad niet vertegenwoordigd kon zijn. Een beslissing moet genomen worden op juiste gronden. De gronden waarop de Raad heeft besloten deze subsidie stop te zetten zijn naar de mening van de Jeugdraad, die donderdag ver gaderde, niet als zodanig aan te merken. Dit geldt met name voor een aantal argumenten Als op lossing bij het wegvallen van de ambulant funktionaris noemt de gemeenteraad zelf-werkzaam- heid en het vaker een beroep doen op de ambtenaar voor het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente Leusden en landelijke en provinciale organen. Daar mee wordt de situatie weer naar drie jaar geleden teruggedraaid Naar de Jeugdraad bekend is. is er geen ambtenaar met zo'n spe cifieke taak aanwezig. „Wat een beroep op landelijke en provinci- ale koepels betreft, het moet de gemeente bekend zijn dat deze organisaties ook in zeer grote mate door de bezuinigingen wor den getroffen. Ook van die kant kan geen intensieve bemoeienis verwacht worden", aldus de Jeugdraad. Een Jeugdraad kan niet zonder professionele onder steuning zijn taken goed waar maken en functioneren zoals hij zich dat ten doen stelt. Is deze ondersteuning niet aanwezig dan zou het zo moeten zijn, dat de bestuursleden zelf halve be roepskrachten worden Daar het bestuur voor een groot deel be staat uit mensen die ook al elders maken. Voorzitter Gerard Cloos- terman zei dat wanneer je het rijtje werkzaamheden van Pim van Esch (de man om wiens functie het gaat) langsgaat er weinig over blijft wat je zou kun nen overnemen. Peter Ytsma zei dat er misschien wel wat moge lijkheden zijn maar laat anderen het dan oppakken. „We kunnen wat op papier zetten. Je haakt dan wel af maar legt wat neer voor anderen". Zonder beroeps kracht liggen er te veel taken voor de Jeugdraad. Wordt het bezwaarschrift geaccepteerd, dan ligt het natuurlijk anders. In deze vergadering kwam ook aan de orde een subsidieverzoek accommodatie gereformeerd en hervormd jeugdwerk. Peter Yts ma stelde voor eerst meer Infor matie in te winnen en pas daarna advies uit te brengen. Wat De Geut betreft kon Pim van Esch melden dat er weer een prille start is van iets echts nieuws. Een aantal medewerkers gaat proberen de boel draaiende te houden. Er begint vorm in te komen. Het bestuur volgt kritisch de gebeurtenissen. Eerst moet de exploitatie erg goed geregeld worden voordat men op vormend gebied iets kan ondernemen. „Maar je kunt ook stellen dat het samen proberen de Geut draai ende te houden al vorming op zich is voor de jeugd", aldus Van Esch.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1