Carnavalsoptocht groter dan ooit Gouden Klomp viert carnaval Huize Pruumtabak vierde carnaval leu5Klen fcrnnt u gaat trouwen, DINSDAG 15 FEBRUARI 1983 plaatselijk nieuws - De optocht trok voor het nieuwe gemeentehuis voorbij Veel plezier in de bakfiets. K Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen ■r x-,. kunnen snel op de hoogte zijn van het [X li heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. en zelfs een boze buurman werd liefdevol ontvangen. Zzwing, Black Power, Eddie en de Amers- blaozers zorgden voor de bijbe horende geluiden. Gelukkig niet allemaal tegelijk! De op polonai ses en andere carnavalsgebrui- ken hossende massa kreeg op gezette tijden de gelegenheid om even gewoon adem te halen. Zo als bij de optredens van onder meer dansmariekes, bij het uit reiken van eremetaal en als ie mand zo nodig via de microfoon wat in de openbaarheid meende te moeten brengen Ooit hebben wij ons afge vraagd. wat mensen beweegt hun vrije avond zo inspannend door te brengen. Ook hier zou energiebesparing op zijn plaats zijn. Een afdoend antwoord ont breekt nog altijd en dat zal wel zo blijven. Het leven van de ene op de andere dag ging doodgewoon verder en woensdag zien wij wel hoe. Een vreemd natuurbe- schijnsel trok veler aandacht. Bij het verstrijken van de avond ging enerzijds de temperatuur flink omhoog dat was nog te begrij pen maar gek genoeg steeg ook de vochtigheidsgraad. Je De vrijwillige brandweer, net iets te laat om een auto van de ondergang te redden een om gewaaide boom was die jongens iets te snel af zou later als troost de eerste prijs krijgen De koek was nog altijd niet op Van Heugten, met zijn grootvaders Chevrolet, liet zien hoe vroeger transport werd gepleegd en Po- sitivus uit Stoutenburg, dat de jeugd niet altijd negatief is. De Oranje-vereniging werd achter na gerold door een maxi-oliebol, van waaruit de warme bakker kouder wordende bolletjes (1200 ex) onder de kijkers verdeelde. Tota(a)l overbodig vond de Se naat de goedkope benzinepom pen van wethouder Wagenaar en het bed op rolletjes van Frans Vlugt en Jan Roos bleef met enige moeite de prinsenwagen net voor. Daarop prins Siepe in vol ornaat en omringd door zijn hofhouding luidkeels de lof der zotheid predikend Met een elan, een Koning waardig ste pret voor twaalf en Klim Op vertegenwoordigde als enige de Leusdense scholen. Achter een auto, die nooit meer bijgespoten hoeft te worden, trotseerde Ome Willem op een bakfiets de kou Warm was het wellicht in de maxi-kruit Leusder Spul en de Rockers deelde bierviltjes uit, alsof die niet kosten. Voorzwem- badspullen maakte de Leersum- se carnavalsprins in cognito reclame en ex-prins Goedge mutst regelde, met min of meer succes, op moeiljke punten het verkeer - De uitreiking van de sleutel. - Als ge maar leut hebt - Zo weggelopen uitAl leen op de wereld". LEUSDEN/CENTRUM Eén van de zeven betekenissen van „bordes" is volgens de dikke Van Dale een verhoogde stoep met treden en met of zonder leuning, aan de voor- of achterzijde van een gebouw. Ook ons kleurige gemeentehuls is In het bezit van zo n ding. Zonder leuning, maar dat was geen bezwaar om zater dagmiddag plaats van handeling te zijn voor de ontvangst van prins Siepe van de Gouden Klomp. Fris vriesweer en een prachtige sneeuwbui zorgden gratis voor een passende versie ring. Bijna had het hoogtepunt van het carnavalsgedoe geen goed einde kunnen krijgen, want de uit te reiken stadssleutel bleek ver dwenen. Een grapje van de Ach- terveldse prins en zijn kornuiten, die massaal naar het hart van Leusden waren gekomen. De sleutel bleek niet gejat, doch al leen maar even geleend Burge meester Rademaker, met als lijf wacht de wethouders Van Wou denberg en Ummels en wat be scheidener opgesteld secretaris Van Cool, ontving met prins Sie pe van Leusden en passant ook prins Bart uit Hinterfeld. Met ge schenken en een op rijm gestel de speech. Pluim nummer 1 gold de om vang van de optocht en het inha ken op de kleuren van het ge meentehuis purper, kardi naalsrood. oud roze, bordeaux en bourgogne, volgens de eerste burger en pluim 2 het vertrou wen in een waardig beheer van de stadssleutel. Beide prinsen kregen het advies om op de inge slagen weg verder te gaan. Öp- per-Puupenkop kreeg toen het sleuteltje van de achterdeur en Klompen-Siepe. na een grapje met een auto-moersleutel, in middels geretourneerde opener van de hoofdingang Prins Siepe. ook niet op zijn mondje gevallen, bedankte voor de mooie woorden en degra deerde burgemeester Radema ker onmiddellijk tot boer, al bleef hij hem, zoals het behoort, netjes „meneer" noemen. Voor de ogen van het volk hees de eerste bur ger zich in een boerenkiel en met het uit het oog verdwijnen van de ambtsketen viel ook het gezag weg. Een met bloemen opge maakte gouden klomp geldt als troost voor de afzetting en daar mee zal meneer R. zich vier da gen moeten behelpen. Een ge- meent-pilsje sloot de carnavales ke plechtigheid passend af. Omstreeks 21.00 uur heette prins Siepe zijn volgelingen en andere bezoekers op zijn manier wel kom. Het was toen al gezellig druk bij Gerrlt In de tent, maar na Dallas werd het helemaal te gek. Ook „meneer" R. Werd weer ge signaleerd In de zaal en later in de avond zelfs warm aanbevolen als prins voor het volgende sei zoen. Een praktisch pluspunt zal dan zijn, dat het wettig gezag ook op de vier dolle dagen niet wordt onderbroken. Het gezelschap in de Korf was een melange van zeer- tot onbe kende Leusdenaren en al dan niet bevriende relaties uit omlig gende steden en dorpen leder een sprak de taal van Carnavalië Kon nog net niet zwemmen op de - Het kindercarnaval in De Korf trok heel wat jonge deelnemers LEUSDEN/CENTRUM Bij prins Siepe privé aan de Rossen berglaan lagen zaterdagmiddag de zandzakken voor de deur. Wie hem daarmee van deelname aan de carnavalsoptocht wilde af houden, rekende buiten de waard c.q. kastelein. Zijne dorst- leutige hoogheid was reeds naar de startplaats vertrokken. De over circa 5 kllomter uitgestip pelde demonstratie van leut en plezier was groter en beter ver zorgd dan ooit en bestond uit 25 eenheden, de volgauto's ditmaal niet meegerekend. Het was fris jes, maar nagenoeg droog en dat is wel eens anders geweest. De optocht met zoals altijd de (nu nog7) Rijkspolitie voorop had de Gouden Klomper dames in hun Wolga- of Wodka-schip op de tweede plek. De Leusden se ponyclub en de goeddeels gekostumeerde Lisiduna-har- monie volgden massaal en een ondefinieerbaar trapautogeval individueel. Daarna bracht het Koning(k)lijke Klerenwinkeltje allerlei nieuwtjes uit Rademaker- city. „Tennis Overdag" was een - Leusden staat er gekleurd op" hele goeie! Een vijftigtal Heuvel crossers heeft tijdens en in de optocht twee uur lang getraind en ging een tweetal „zomergaar- keukens" vooraf. Oei Oei Achterveld had een zigeuner gestuurd met een orgel en zijn aapje en het vat bier op wielen had geluk het op het oog wat gammele gevaarte kwam on- geschadigd over de eindstreep. Op de mini-prinsenwagen heer- vloer. maar pootje baden lukte aardig. Naar de oorzaak van dit voorval wordt nog gezocht Uit- gefeest en moegehost ging uit eindelijk op zondagmorgen ieder zijns of haars weegs, om de schoonmaakploeg gelegenheid te geven, wat orde op zaken te stellen. Voor wie dat nog niet wist Karei van de Pijpekamp is de beste gekke bekkentrekker van de Leusdense jeugd Dat is zon dag gebleken bij de wedstrijd in die tak van expressie, door de Gouden Klomp georganiseerd in de Korf. Bij wijze van proef werd dit jaar het Kindercarnaval op een zondagmiddag georgani seerd Met een zeer grote op komst van pakweg honderd jon gens en meisjes en allemaal keu rig verkleed. Terwijl de jeugd aangenaam werd bezig gehou den in de grote zaal, konden de ouders zich verpozen in de Korf- bar. Prins Siepe en zijn mannen en vrouwen, geassisteerd door jeugdprins Frank en zijn mini- raad, hebben de kinderen van 14.00 tot 17.00 uur continu In actie gehouden. Niet alleen met hossen en klossen op muziek van Black Power, maar ook met een poppenkast de prins voelde zich één met de jeugd en met films. De proef met deze carna valeske „zondagschool" is uit stekend geslaagd. - Brunus Lagerwey ontvangt de Lisidunese Klomp De brandweer deed aan public-relations in de Leusdense optocht. solo optreden van een dansmarieke LEUSDEN/CENTRUM -fl naval in Leusden-Centruml goed in de lift. De optochtf beter dan ooit en alle ec< mische recessiue ten spijt -) Groot Carnaval nooit eerdi druk bezocht als zaterdagavcj Met een minimum aan buren rucht en uiterst gezellig. In| Korfzaal hadden de Go Klompers visite van de Hil| sumse Beresteiners In co. en de Amersfoortse Kwltól met prins Kwak als kopmanlrl ornaat. Kwak vereerde alle| dame te onderscheiden I kers met een roos. ACHTERVELD Woensdag avond was weer een groot aantal bewoners van Huize Pruumtabak en bewoners van Sinecura in de recreatiezaal aanwezig om het Carnavalsfeest te vieren. De di recteur van het huis de heer Hil- horst verwelkomde alle aanwezi gen. HIJ zei blij te zijn dat er toch weer een grote opkomst was. Hij wenste allen een gezellige avond toe. Slechts enkele bewoners hadden zich in een echt carna valskostuum gekleed. Onder het genot van een kopje koffie en carnavalsmuziek werd de komst van Prins Carnaval af gewacht. Om ongeveer 20.00 uur verscheen Prins Bart Puup de 8e met zijn adjudant, de Raad van Elf en de dansmariekes in de zaal. fraai versierde wandelstok aan geboden. U hebt heel vermoei ende dagen voor de boeg en mogelijk kunt u deze stok dan gebruiken. Mogelijk kunt u hem ook nog gebruiken om de leden van de Raad indien zij buiten het spoor gaan lopen, tot de orde te roe pen Wil deze stok zien als een symbool van verbondenheid van Achterveld en St Joseph Na een polonaise en show van de dansmariekes verscheen ome Joop (Wil Enters) met een aantal zandzakken (enkele leden en da mes van de Raad) die het liedje „zandzakken voor de deur" op grandioze wijze brachten. Deze avond waren er door het huis een aantal prijzen beschik baar gesteld voor de origineelst verkleden. De jury werd gevormd door leden van de Raad van Elf. Gezien het geringe aantal verkle den was de jury vlug klaar en was het voor hen ook niet zo moeilijk. De eerste prijs werd toegekend aan mevrouw Brouwer-van We gen gekleed als een tennisspeel ster uit vroeger jaren. In overleg met de directie werd besloten de overige prijzen uit te reiken aan enkele personen die zoals zii graag wilden niet aan de fees konden deelnemen omdat zl een rolstoel zaten. Deze gl werd met een daverend appll beloond. De betreffende pef nen, zijnde mevrouw van Lef wen, mevrouw Schoorl, vrouw van Dijk, mejuffrou laar en mevrouw Bockstael.i den naar voren gebracht waal zij hun prijs uit handen vanl Prins in ontvangst mochtenl men. Hierna kreeg men nog| optreden van de pastoor (P Bokers) en zijn misdienaar (1 Jonkman). Op een ludiekevï werd door mijnheer pastoor! rooster voor de komende v voorgelezen alsmede een aai mededelingen. Na nog gerul tijd gezellig bijeen te zijn weest werden de kamers opgezocht. Prins Bart begroette iedereen enthousiast „We zijn heel blij dat we deze avond weer bij jullie mogen zijn en we zullen ons best doen er een hele gezellige avond van te maken We weten dat de jeugd van vroeger in huize Pruumtabak nog goed feest kan vieren en zijn daarom niet bang dat het vanavond niet zal lukken- Vervolgens werd de directeur de heer Hilhorst bij de Prins ont boden waarna deze hem de on derscheiding van Prins Bart Puup de 8e uitreikte De heer Hilhorst dankte voor de door hem ontvangen onderscheiding en verwelkomde de Prins met zijn gevolg. „We weten dat car naval een feest is voorde leeftijd van 8 tot 80 jaar Ik had u graag een sleutel van het huis willen overhandigen zodat u tijdens uw regeringsperiode vrij in en uit kan lopen. Helaas kan ik dit niet omdat ik geen sleutel meer over heb Doch ik heb toch wel wat voor u," De Prins kreeg een oude Prins Bart Puup de VIII tijdens carnaval in Huize Pruumtabak

Leusder Krant | 1983 | | pagina 6