Puupenkoppenland viert carnaval Confetti Ie—siler krant KRENTENPUUP VOOR PIET SMINK WETEN ONS PRINS VAN DE Achtervelds nieuws DINSDAG 15 FEBRUARI 1983 van St.-Jozef en „Onze Wereld" grepen in de optocht de fusie van beide RK-scholén aan. terveldse Prinsewagen. t minkontvanger de de Krentenpuup omringt door de dansmariekes. 00 gram gebouw hoefde niemand bang te zijn om om te vallen i&pe tijdens een van de vele polonaises die werden gelopen. ACHTERVELD Vrijdag avond gingen in Puupenkoppen land de carnavalsfeesten van start. Om 20.30 uur gingen de deuren van het 100 gram gebouw open en kwamen de carnavals vierders binnen. De muieiek werd deze avond verzorgd door de Hofkapel, de band Fix Fox en Black Power. Om ongeveer 21.00 uur verscheen Prins Bart Puup de 8e voorafgegaan door de hof kapel, de dansmariekes en ver gezeld van zijn gevolg In de zaal. De Prins verwelkomde liet inmid dels groot aantal aanwezige Car navalsvierders. Hierna werd een gezellige polonaise gelopen on der de klanken van de Hofkapel. Voordat de Prins met 2:ijn gevolg het podium verlieten, kwamen er twee dames uit de zaal het podi um op. Dit bleken Gerda Jonk man en Riena Herder te zijn die met een op rijm gemaakt epistel de beide heren even fin het zon netje zetten. Inmiddels was de burgemees ter van Leusden met ziijn echtge note de zaal binnengekomen Zij werden door de Prins hartelijk verwelkomd. Vervolgems ging de Prins over tot het uitreiken van een aantal onderscheidingen. Allereerst werd Joop de Jong met zijn echtgenote bij de Prins ontboden. Voor het vele werk dat hij als penningmeester van diver se Achterveldse verenigingen had gedaan en vooral het pen ningmeesterschap van de Stich ting Achterveld 600 werd hij on derscheiden in de oirden van de Puupenkoppen. Zijn echtgenote kreeg bloemen aangeboden. Ook Gerda Janssen werd onder scheiden in de orde van de Puu penkoppen voor het vele werk dat zij vooro.a.deEJH.B O. en de Rommelmarkt had giedaan. Door de voorzitter van de ver eniging, Cor de Vette, werd hier na aan de Prins een mooie door Jan Sieuwe gemaakue karikatuur aangeboden De Federatie van Carnavalsverenigingen Midden Nederland had twee^ onderschei dingen beschikbaar gesteld. Prins Bart en de vorige Prins Frans Stapelbroek vielen de eer te beurt om ze in ontvangst te nemen. Als dank voor de mooie karikatuur werd Jan Sieuwe door Prins Bart onderscheiden met de orde van Prins Barl Puup de 8e. KRENTENPUUP Inmiddels was het grote mo ment aangebroken waarop be kend zou worden gemaakt wie dit jaar de krentenpuup in ont vangst zou mogen nemen. Het bleek Piet Smink te zijn Hem viel de eer te beurt in verband met het vele werk dat hij o a voor de sportvereniging S.V.A.heeft ge daan Hij is reecis een aantal jaren secretaris van deze vereni ging, is trainer geweest van het dameselftal, trad op als scheids rechter enz. Ook heeft hij veel gedaan voor de plaatselijke E.H- .B.O.-afdeling Dat de aanwezi gen het met deze keus eens wa ren bleek wel uit het daverend applaus dat op de bekendmaking volgde. Hierna werd de krenten puup door mevrouw Kleinveld overhandigd. Zij was de winna res van vorig jaar. De moeder van Piet kreeg bloemen aangeboden. Vervolgens werd de burgemees ter verzocht de herinnering aan mevrouw Kleinveld te willen uit reiken ..Ik ben blij dat ik jullie weer allemaal hier mag begroe ten. Ik zie wel dat het weer een geweldig feest wordt gezien de grote belangstelling. Jullie alle maal van harte gefeliciteerd met de winnaar van de krentenpuup." Inmiddels was die zaal geheel vol. Men hoefde echter niet bang zijn dat men om zou vallen. Dit was gewoon niet mogelijk Op vallend was dat er dit jaar heel wat meer verkleden aanwezig waren dan voorgaande jaren. Er waren heel veel echte mooie kos tuums bij. Zelfs een bruidspaar met pastoor en gevolg ontbraken niet. Na de polonaise was het de beurt aan de dansmariekes voor een show. Zij gaven een nieuwe ingestudeerde show weg die ie ders bewondering had Voordat de prijsuitreiking plaats vond kreeg men nog een optreden van een Italiaanse zanger met bij- standsgroep De hofkapel had zich omgekleed in het kostuum van de Italiaanse gondelier. Zij vormden het achtergrondkoor voor de zanger die inmiddels op het toneel was verschenen. De zanger, Henk Schouten, bracht in de play back een gedeelte van een zeer bekende opera ten ge hore. - Polonaise Rosamunde langs de kant zag alles. PRIJSUITREIKING De jury had deze avond zeker geen gemakkelijke taak gehad, doch men was er uitgekomen. Bij de enkelingen was de eerste prijs voor Marin Westerlaak als "lek ker stuk". De 2e was voor Rens Wouters als de badgast en de 3e voor Greet Wessels als Italiaanse vrouw. Bij de paren waren de gelukki gen: Nol Wessels en Jan Jehee met.Alleen op de wereld", de 2e voor José Hak en Irma van den Berg als de Siamese tweeling en de 3e voor Gerda Jonkman en Marian Steenbeek als Mini en Micky Mouse. Bij de groepen was de 1e prijs voor de fam. v.d. Kolk uit Amers foort met Sesamstraat, de 2e voor fam. Verhoef als de kikkers en de 3e voor de dames van de Halve Zooien als De Peren. Om 24.00 uur werd Gerda Jonkman bij de Prins ontboden Deze dame bleek inmiddels jarig te zijn geworden. Dit wilde men niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Van de Prins kreeg zij als geschenk een jojo aangeboden en van zijn adjudant een mooie gouden halsketting. OPTOCHT Zaterdagavond was het carna valsfeest in café Buitenlust. Ook dit feest werd druk bezocht waar bij ook de Prins en zijn gevolg weer aanwezig waren. Ook hier werden weer enkele prijzen uit gereikt voor de origineelst ver kleden. Zondagmiddag ging dan de grote Carnavalsoptocht weer van start. Er waren 17 wagens en 6 groepen en een zeer groot aantal enkelingen. Er deed zelfs een wagen met Amerikanen mee van de vliegbasis Soesterberg De stoet werd begeleid door de muziekverenigingen D.W.S. en de muziekvereniging uit Soester berg. Het motto van dit jaar was „Achterveld gaat gewoon door", en er was voor de optocht ook weer een grote belangstelling van de zijde van het publiek. Na afloop van de optocht kon de jury aan het werk en begon in het 100 gram gebouw het kindercarna val. Gezien het aantal kinderen dat aanwezig was kan men zich niet voorstellen dat Achterveld aan het vergrijzen is. Door de Prins en zijn gevolg werd ook dit kindercarnaval bezocht. Het ging er heel gezellig aan toe Voor hotel de Roskam werd de prijsuitreiking gedaan van de op tocht. De eerste prijs bij de enkelin gen was voor de Wereldwinkel met 71 punten, 2e werden Astrid Smink en Petra v.d. Hengel met Donald en Katrien Duck met 70.8 punt en 3e werden Leoni Koppel als de Rups met 69.4 punt Vervolgens de groepen Eerste werden Ries Hazelaar en Martin Westerlaak met Rosamunde met 84 punten, 2e. De Emelaar met de Iedere dag is wel iemand jarig in Leusden. Zaterdag was een van onze oudste carnavallers aan de beurt. De heer P.A Waals werd 81 jaar, trotseerde de kou en kwam kijken naar de optocht, die wellicht ook een beetje te zijner ere werd gehouden. Kniesoren klaagden over de late aankomst van de Gouden Klompers bij het pimpelpaarse gemeentehuis. Het eerste onder deel van de stoet was ondanks de verkeershobbels op de Land weg aardig op tijd. Dat prins Siepe pas om half drie arriveer de, lag zuiver aan de lengte van de karavaan. oelanaoe met nachtpon en al in de naast de weg liggende sloot. Spannende dingen gebeuren meestal elders, maar hedenmid dag om 14.00 uur vond in Leus den een treinkaping plaats. Het Pontreintje met 400 passagiers en op weg van de keistad naar Woudenberg, werd even voorbij de overweg bij het zwembad door een aantal gemaskerde mannen gekaapt Bij het ter per se gaan van deze editie was over de juiste toedracht nog maar weinig bekend De Lisidunse Klomp komt die jaar op het dressoir bij Brunus Lagerweij, penningmeester van de Oranje-vereniging. Als de ge meente de gevraagde subsidie overhoopt afwimpelt, heeft hij toch nog wat. Mevrouw L. ten Wolde, de vorige houdster, kreeg een oorkonde als blijvende her innering. Voor de best verzorgde onder delen van de optocht waren prij zen beschikbaar. De vrijwillige Leusdense brandweer kreeg (weer) de 1e prijs, de Oranje-ver eniging de 2e en het Klerenwin- keltje van (prinses?) Ans de 3e De onpartijdige jury had Gradus van den Hengel als voorzitter. Inzake de treinkaping in Leus den Zuid vernamen wij nog, dat drie prinsen tot de passagiers behoren. Dat zijn de Amersfoort- se stadsprins Joris VIII, de VW- prins Cum l'Audi en prins Siepe van de heerlijkheid Leusden. De kaping lijkt tot nu toe vreedzaam te verlopen. Rijmen is toch wat anders dan dichten Dat heeft burgemeester Rademaker bewezen. Zijn wel- komstspeech op rijm tot Siepe en Bart was voortreffelijk. Hetgeen niet gezegd kan worden van het dichten (van bijvoorbeeld de ge meente-begroting). Althans tot nu toe De dierenhoeve die te koop staat en de pas geopende amusementshal inspireerden deze lieden in de optocht van Leusden. Rups met 81.7 punt en 3e. de Kwibussen, fam. Klettersteeg uit Stoutenburg met 76.7 punt. Bij de wagens was het de Oli fant van de Halve Zooien die eerste werden met 883 punt, 2e. De Vriendenschaar met het Weerhuis met 817 punten. De derde prijs was voor St. Jozef/ Onze Wereld met fusie scholen met 799 punten, 4e. het G.A.K./ snoephuisje, fam Andriesen, Stoutenburg met 792 pnt., 5e Ons Genoegen met Jachttafe reel met 776 pnt en 6e. de Post bus met kaarten, De Postweg met 758 pnt De prijs voor het actueelste onderwerp wered door de burge meester Rademaker uitgereikt aan de familie Andriesen uit Stoutenburg De wisselbeker werd ditmaal gewonnen door de Halve Zooien Bij het kindercarnaval werd 1e de twee smurfen, 2e. de drie ne- - De Dansmariekes van de Gouden Klomp germeisjes en 3e. Mini Mouse. Bij het kindercarnaval werden in to taal 25 prijzen uitgereikt. Zondagavond was het weer Carnavalsfeest in D'Ouwe Peer- destal. Ook hier was de Prins met zijn gevolg aanwezig Voordat de Prins met zijn ge volg vrijdagavond in actie kwa men hadden zij in de loop van de middag ook de R.K basisscho len Onze Wereld en St. Jozef bezocht alsmede de kleuter school Hummeltjeshonk. Ook op deze scholen heerste er een ge weldige stemming en waren veel kinderen verkleed, zeker op Hummeltjeshonk Ook hebben de Prins en zijn adjudant donder dag en vrijdag een groot aantal zieken en bejaarden bezocht. Het heeft maar weinig ge scheeld of het rijdende bed van Frans Vlugt en Jan Roos had de trektocht door Leusden gemist Het geval wou niet starten en Jan zou dat men aanduwen verhel pen, maar Frans nog niet wak ker? deed iets verkeerd en Een positief element in de optocht van Achterveld. - Er waren op het Groot Carnaval meer verkleden dan vorige jaren r f N KWAAD

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7