Naam warenhuis blijft gissen College handhaaft tarieven voor gebruik van kelder gemeentehuis reinkaping in Leusden vreedzaam verlopen Eendracht brengt eerste produktie in De Korf Aktie tegen bezuinigingen in onderwijs Thema-avond post natale depressie Bingospel Leusder Krant COMMISSIE FINANCIËN HEEFT GEFN BEZWAREN MEER Vandaag in de Leusder Krant Humoristisch stuk „Wat doen we met tante" Natuurwandeling j Het gezellige FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Mê üssmm Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. LEUSDEN - Het gerucht als zou het Rotterdamse warenhuis Ter Meulen een vestiging openen in Leus den heeft volgens een woordvoerder van dit be drijf geen enkele grond Hij verklaarde, na contact te hebben gehad met de direc tie, dat Ter Meulen Leusden vanwege het lage aantal in woners oninteressant vindt Het Rotterdamse bedrijf ex ploiteert een warenhuis in de havenstad en is bezig met het op poten zetten van een vestiging in Spijkenisse. Daarnaast heeft Ter Meulen nog een postorderafdeling. Welk warenhuis dan wel in Leusden komt is niet be kend. Onlangs verklaarde wethouder Jan Wagenaar dat de gemeente voor 99 procent rond is met een wa renhuisonderneming. Hij bevestigde dat er geen on derhandelingen waren ge voerd met de KBB (onder meer Hema, Bijenkorf, Ma- xis) en Kwantum Hallen. Navraag van onze kant leerde dat Vroom Drees- man ook geen interesse heeft in het openen van een filiaal in Leusden. De spoeling is daardoor erg dun geworden. Nu kan het mogelijk zijn, dat de ge meente de directies van kleine warenhuisketens heeft weten te porren Te denken valt aan Blokker (die overigens al een kleine zaak in De Hamershof heeft), de Marskramer of Familiaal. Wethouder Wa genaar heeft beloofd bin nenkort opheldering te ver schaffen. voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemeester en wethouders handhaven hun lorstel over de huurbedragen die biljartvereniging BVL, de ouwenraad en de muziekschool moeten gaan betalen voor :t gebruik van ruimtes in de kelder van het gemeentehuis. Na een uitvoerige en rekenkundige uitleg in de vergadering van de raadscommissie financiën kon de commissie uiteinde lijk akkoord gaan met het voorstel. Daarom ziet het er naar uit it de gemeenteraad het voorstel zal bekrachtigen deze aand. Dit zal dan betekenen dat voor de biljartvereniging een kale huurprijs van 600 gulden per jaar in rekening wordt gebracht, voor de Vrouwenraad 1800 gulden en voor de muziekschool Leusden 8000 gulden per jaar. De bruto- lasten (dus inclusief energiekos ten en onderhoud) zijn berekend op respectievelijk 7700 gulden, 6300 gulden en 27.000 gulden. Vorige maand kon de gemeente raad geen besluit nemen over de hoogte van de tarieven voor het ge bruik van de kelder De raad zag de huurbedragen als versluierde sub sidies en vroeg zich af of er niet een andere methode is om de tarieven te berekenen Het collegevoorstel was gebaseerd op het gebruik dal naar verwachting door de verschil lende huurders van de ruimtes ge maakt zal worden De tarieven wa ren afgeleid van de huurbedragen die door de stichting SOCCLE wor den berekend. In het staatje dat de commissie financiën de afgelopen vergade ring werd voorgehouden, was een overzicht gegeven van de huurbe dragen die de biljartvereniging, de Vrouwenraad en de muziekschool zouden moeten betalen bij een commerciële rekening. Die bedra gen waren afgeleid van de investe ring die nodig om de afzonderlijke ruimtes in te richten voor gebruik BVL zou in deze opzet 18.700 gul den per jaar moeten betalen (exclu sief energiekosten en onderhoud), De Vrouwenraad 13.300 gulden en op de muziekschool 69.800 gul den. Omdat deze bedragen niet op te brengen zijn door de huurders, en bovendien tot extra subsidiever zoeken zouden leiden, is er toch gekozen voor de tariefberekening van stichting SOCCLE, die namens de gemeente een aantal openbare gebouwen verhuurt. Een prijs laten betalen naar het aantal vierkante meters dat nodig is, vindt het colle ge van B&W niet fair. De gehand haafde tarieven zijn trouwens, mooni rjp fjjj>rrvQ_ente. onHyli >710, procentueel nagenoeg gelijk. Ze bedoelt daarmee dat de bruto-jaar- lasten voor de drie huurders in rela tie tot de afzonderlijke inrichtings kosten in procenten ongeveer ge lijk is. Voor BVL is dat 4,69%. voor de Vrouwenraad 5,39% en voor de muziekschool 4,41% In de commissievergadering werd door VVD'er Sjef ten Berge opgemerkt dat het college zich niet heeft gehouden aan de af spraak in het beleidsprogram ma, dat er geen versluierde sub sidies meer worden verstrekt. Wethouder Fons Ummels vond de opmerking terecht, maar kon er weinig meer mee doen. Harm Offereins (GPV/SGP) benadruk te de zinsnede in het oorspron kelijk voorstel van B&W om de tarieven voor de drie huuders na twee jaar onder de loep te ne men. ,,Over twee jaar moeten we bekijken of die kosten nog wel reël zijn. Aan de huurders moe ten dan ook duidelijk worden ge maakt dat de gemeente het recht heeft op de tarieven terug te ko enen", aldus raadslid Offereins. Laatste restjes carnaval pag. 3 Sport pag. 4 Interview op donderdag: met de architekt van de wijk Zwanenburg Loep op Leusden Rooie Vrouwen bestaan vijfjaar Servicepagina DOKTERSDIENST: vrij. en zat.: 944223. zo.: 944541. pag. 5 pag. 7 pag. 8 pag. 9 ACHTERVELD - Op maandag 21 februari van 20.00 tot 22.00 uur wordt er in de openbare ba sisschool 't Startblok een schrljfavond gehouden tegen de bezuinigingsvoorstellen op on derwijsgebied. Ouders, oud-leerlingen en an dere belangstellenden kunnen door het schrijven van brieven aan Tweede Kamerleden protes teren tegen deze bezuinigings voorstellen. Samen met brieven van andere scholen uit de regio zullen deze protesten aangebo den woiden aan de commissie onderwijs In de Tweede Kamer. Er zijn op deze avond voorbeeld brieven aanwezig. geschikt is voor Eendracht en of het voldoet aan de eisen die we op een bepaald moment aan een nieuw stuk stellen Vaak zijn dat inderdaad Engelse stukken, ja. Maar dat is geen vooringenomen heid We hebben trouwens ook vaak oorspronkelijk-Nederlandse stukken gespeeld, onlangs bij voor beeld nog de eenakter Gemengd Dubbel. Nu is ,,Wat doen we met Tante'' ook niet puur Engels. Want achter eenvolgens komen er een Franse hotelportier, een Engelse weduwe, een Amerikaanse barkeeper, en een Zwitserse horeca-exploitant op de planken. Lokatie voor het nieu we stuk is een Zwitsers hotel, zodat er sprake is van een internationaal treffen Tijdens de repetities zorgde dat af en toe voor een Babyloni sche spraakverwarring van Ameri kaanse, Franse, en Zwitserse tong vallen die Nic Pieters soms tot wan hoop dreef. Maar inmiddels is de „Euro-taal"' van de spelers toch tot een duidelijk verstaanbaar soort Nederlands geworden. „Wat doen we met Tante" is het eerste toneelspel dat Eendracht zelf produceert in De Korf. Welis waar werd eerder dit jaar de eenak ter „Gemengd Dubbel" in het acti viteitencentrum gebracht, maar dat stuk was een produktie in opdracht van John Visser. Een tijdje geieden besloot Een dracht het oude thuishonk het Ros om te ruilen voor De Korf, die de spelers veel meer mogelijkheden biedt Ze zijn dan ook enthousiast over de tijdens de repetities opge dane ervaringen. Wie ook tevreden is over de overgang naar De Korf is de Leus- dense etalagebouwer Victor Vis ser, die de decors van Eendracht ontwerpt Als gevolg van de veel ruimere afmetingen van het toneel in De Korf is hij stukken beter in staat om te spelen met de ruimte De maquette die hij maakte van het Zwitserse hotel waar „Wat doen we met Tante" zich afspeelt, was duidelijk op die ruimte geïnspi reerd Eendracht-voorzitter Dick van den Engel daarover „Ik denk dat het publiek alleen al daarop zijn ogen zal uitkijken. Ik ben ervan overtuigd dat er weinig toneelver enigingen zijn die in een zo profes sioneel decor spelen als Een dracht." De uitvoeringen van „Wat doen we met Tante" zijn op za terdagavond 26 februari en vrij dagavond 4 maart, aanvang steeds kwart over acht. Kaart verkoop aan de zaal en onder meer bij het secretariaat van Eendracht: Dinkelwijk 17, tel. 943433. LEUSDEN - Eendracht-regis- seur Nic Pieters heeft zijn voor liefde voor Engelse toneelschrij vers nooit onder stoelen of ban ken gestoken. In het verleden zette hij onder meer „Celia" (een thriller), „Miranda", „Eigen haard is wel wat herrie waard" en „De Lieverdjes" op het repertoi re van de Leusdense toneelver eniging. En ook het nieuwe to neelspel dat Eendracht volgen de week in De Korf brengt, is zo i Brits ais maar kan. Het gaat om „Wat doen we met Tante", door Philip King en Parnel Bradbury. Een stuk met een fikse dosis - vaak morbide - humor, dat ech ter nergens kluchtachtig of plat vloers wordt. Pieters ontkent trouwens dat hij bij het maken van zijn selectie doelbe wust op Engelse schrijvers let „Ik kijk in de eerste plaats of het stuk DONDERDAG 17 FEBRUARI 1983 14e JAARGANG NO. 86 LEUSDEN - In het Vrouwenka- fé wordt maandag 21 februari een thema-avond gehouden over postnatale depressie. De bijeenkomst wordt gehouden in De Hakhorst. Waarden 25a, en begint om 20.30 uur. Eén ot meerdere vrouwen van de Stich ting In Postnatale Depressie (tel. 02977-23039) zullen aanwezig zijn om informatie te geven en vragen te beantwoorden. Ook worden diverse vrouwen uil- genodigd die beroepshalve met vrouwen te maken hebben In deze periode zoals kraamverzorgster, verloskundige, wijkverpleegkundi ge en maatschappelijk werkster Naast het beantwoorden van vra gen zal er ook gelegenheid zijn om ervaringen te vertellen en uit te wis selen Voor nadere inlichtingen kan men kontakt opnemen met K. de Jong. telefoon 946514 LEUSDEN - Het Instituut voor natuurbeschermingsedukatie (IVN), afdeling Amersfoort en omstreken organiseert zondag 20 februari een natuurwandeling in het gebied De Hoge Kiel. On der leiding van natuurgldsen zal in groepen aandacht worden be steed aan het ontstaan van deze stuwwal, de kenmerken die het daardoor heeft en in het bijzon der aan zijn bedreigingen. Er wordt om 14.00 uur verzameld op de parkeerplaats van het her denkingsmonument aan de Ap pelweg. tegenover de politie school. Deelname is gratis en honden mogen, mits gelijnd, mee. |De aktie is geslaagd. EUSDEN - Dinsdagmiddag 14.00 uur is een extra trein circa 450 passagiers op het i-spooriijntje gekaapt. Vlak ir de overweg bij het zwem- aan de Bavoortseweg werd personentrein door een veer- I gemaskerde en van bivak- en voorziene mannen en iwen tot stoppen gedwon- Aangezlen het merendeel de kapers gewapend was - ieraf bleek met speelgoedge- n - en revolvers - heeft de ouwereerde treinvoerder iddellijk aan de eisen van de irvallers voldaan. Tot schrik de Inzittenden en een aantal Igen werd een wissel omge- Id, waarna de trein met het rhoold van de kapers - de laskerde Leusdenaar S. - op oc, In het gebouw van Pon s imobielhandel verdween en Dpte op perron 1. Daar werden de inzittenden door de kapers opgevangen en naar de kantine gebracht. Toen pas bleek, dat de hele kaping maar een overigens goed geslaagde carnavalsgrap was van de Gouden Klomp. Met medewerking van een aantal Puupenkoppen en met medewe ten van VW-prins Cum L'Audi 1983. De passagiers, leden van vrijwel alle Amerstoorlse carnavalsonder nemingen. werden zeer hoffelijk behandeld en voorzien van vier en jus d'orange (resp. 200 en bijna 50 liter) uil de voorraad van de eerder genoemde automobielhandel. On dertussen hielden de Amerblao- zers en de Hofkapel van Joris VII de stemming op peil. De prinsen Cum L'Audi, Siepe van Leusden en Joris VII benutten hel oponthoud met het uitdelen van allerhande on derscheidingen, waarbij de VW- prins, die een aantal auto's weg On«fhjnk®lijh nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag sn donderdag in da gemeente Leusden Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1.20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor, Rozendaallaan 9 te Leuaden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 0*opend. Zaterdags gesloten. gaf, als royaalste. Jammer was slechts, dat die auto's maar au tootjes waren Aandoenlijke troostwoorden van Siepe tot Joris - „in Amersfoort is het ook niet allemaal koek en kei!" - brachten de stadsprins al spoedig in een vrolijke stemming. De drukte in het Pon-finarium was enorm en de twee tappunten konden de dorst van de weer op verhaal gekomen treinreizigers slechts met moeite lessen. Uiteindelijk was de in korte tijd van simpel kevertje tot luxe Audi opgeklommen gastheer de ver standige aanwezige Hij liet de „ge vangenen" vrij en hoopte, dat zij onderweg naar Woudenberg niet nogmaals het slachtoffer van een wisseltruc zouden worden in de prinselijke resiaentie de Korf werd dinsdagavond het Gou den Klomper Vastenavondbal ge vierd. Weer met veel gekostumeer de aanloop, met muziek van Black Power, de Amerblaozers en Eddie, met de dansmariekes in supervorm en met een nieuwe stunt: het voca le optreden van Jan Roos, de zan ger zonder stem' Daar moest op gedronken worden, hetgeen dan ook lang en veelvuldig gebeurde. Opmerkelijk was ook, dat de vloer van de korfzaal dinsdag avond droog bleef. De lekke water leiding van zaterdag was kennelijk een juiste diagnose! Op die avond hebben drie mensen aan de actie „Zwemgolf" gedacht en in de Korf hun C-diploma gehaald De klok was niet tegen te houden, hoe ge zellig het ook was en vroeger dan velen lief was, sloeg het tikkertje van gehoorzaamheid. Om goed twaalf uur ging alles (behalve de kleding) uit en was het Aswoens dag, het begin van de Vasten. Voorlopig hebben de carnavallers drie weken (ijs)vrij gekregen Op zaterdag 5 maart wordt het legertje lolbroeken en pretrokjes op herha ling verwacht bij Siepe en zijn kor nuiten voor het Halfvastenbal. KONING Na afloop van het Vastenavond bal zijn Siepe en een vijftigtal geno digden nog „even" gezellig bij el kaar geweest in het met zandzak ken versterkte prinselijke stulpje aan de Rossenberglaan. Om af te kicken, werd beweerd en vlak voor de slotdienst van Carnaval '83 liet prins Siepe (bepaald geen miskoop voor de Gouden Klomp') nog los, dat hij de Minister van Onderwijs enz zeer erkentelijk is voor de combinatie van carnaval en cro- cusvakantie Voor een prins met een nevenbaan in het onderwijs een koninklijke vondst. Tot 5 maart is de prins weer drie weken De Koning. - De kapers wachten op de trein

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1