Puupenkoppenland is weer Achterveld Confetti Kantongerecht Amersfoort Illlllllllllllllllllllllll Illlllllllllllllllllllllll „Borstkanker hoeft niet meer fataal te zijn" krant la dagen met veel leut Wellicht zonneweide zwembad vergroten" Houdt Groeneveld voor ogen Tekenen en schilderen in De Moespot Tussenrapport BMD in bieb verkrijgbaar Gespreksgroep a.s. ouders Voor 'n betaalbare_bril mét service: Oud papier aktie Palet RAADSLID TEN BERGE: Informatie-ochtend bij Vrouwenraad Inbraak Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3 DONDERDAG 17 FEBRUARI 1983 plaatselijk nieuws jCHTERVELD - Hoewel men .ds drie vermoeiende Carna- tdagen achter de rug had, maandagmorgen toch weer groot aantal carnavalsvler- 's aanwezig In café-bar De luwe Knoop bij Rlen Koen- s. Ook de Prins met zijn ge il waren present. Om de ver- eldheld te doen verdwijnen de lege magen wat te vullen od de Prins de aanwezigen glaasje koele melk aan en krentenbol, mgeveer 11.45 uur werd de ïsenwagen voorgereden. Na- zlch nog een drietal wagens Rosamunde hadden aange- ten werd er een kleine ronde ir het dorp gemaakt. Deze op- ht eindigde bij hotel de Ros- waar de hele club naar bln- glng en nog geruime tijd ge- |g bijeen bleet, laandagavond was het de beurt ide tieners. De muziek werd de- ivond verzorgd door Black Po en later afgewisseld door de ziek van de Hofkapel. Reeds vrij na de aanvang van het leest een zeer groot aantal jeugdi- aanwezig om hun carnaval Ie en Hel bleek dat deze jeugd nu js al goed weet wal Carnaval en is. Ook deze avond gaven dansmariekes weer een prima iwten beste. Deze avond waren 3k weer prijzen voor de leukste lorigineelste kleding. De prijswinnaars van deze id waren: lelingen: 1e. Anja Smit als ;kie, 2e. Anja Voorburg als llemeisje, 3e Ed Schimmel Hie Sheik en 4e Fred Steen als Boef. Onafhankelijk Nieuws- |lad voor de gemeente usden. herschijnt elke dinsdag donderdag. lerantwoordelijk jedakteur: larrnx Kreyns ledaktie ertien Engelkens laspar van Loo «levering kopij en adver- Inties: joor het dinsdagnummer kt uiterlijk maandagmid- pg 12.00 uur. voor het bnderdagnummer tot ui- lrli|k woensdagmiddag 2.00 uur. edaktie en administra- Kantoor Leusder Krant, pzendaallaan 9, Leus- fen-Centrum Op werkda- pn geopend van 09 00 tot 00 uur en van 13.30 tot 700 uur Telefoon 033- (11495 onnementsgeld: >9,40 per jaar; 10.20 per half jaar; 5.35 per kwartaal achten bezorging: Is abonnee dient u de |ant voor dinsdag- of don- irdagavond 18 00 uur te bben ontvangen. Is dat Set het geval, neem dan mtakt op met onze hoofd- lent bezorging (dinsdag r en donderdag tussen 18 30 noSi 19.30 uur), tel. 033- 0691 Bij geen gehoor nl u kontakl opnemen iet onze inspekteur bezor- iejginq overdag 03420- epifl6141, toestel 44 bestellen foto's: De meeste in de Leusder ant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit- •ndering van archief- en torische foto's), bij voor betaling van 5.- per ex- plaar (formaat 13 x 18 op giro. 871441 t n v |DU b v. te Barneveld, mei idelijke vermelding van fwenste foto, aantal, 'mmer van krant.'pagina arop de foto werd ge- iatst U kunt ook kontanl Halen op ons kantoor. Ro- mdaallaan 9. Leusden inlrum geveer drie lot vier we- n na betaling ontvangt u 1 gewenste foto's thuis K LEUSDER KRANT is uitgave van de BDU- ntenkombinatie te rneveld. paren: Claudia Kuijer en Judith Keizer als de Twee Feeën, 2e. Ma rian van Burgsteden en Jeannette Rutte als de Wattenbolletjes en 3e. Ilona Hoogland en Marian Smink als de 2 baby's. groepen: 1e. Petra van Rossum- Annemarie Smit en Mieke en André Smink als de Muizen; 2e. Siska de Ridder-Ester Schuiten-Marian v d. Tweel-Vera Roest en Jantina Dankvoorl als de Nonnen. BEJAARDENCARNAVAL Het carnavalsfeest werd dins dagavond afgesloten met het be jaardencarnaval. Ruim zestig be jaarden waren deze avond aanwe zig alsmede het kerkbestuur met hun dames en de pastores Van Hattum en Goes. Voorafgegaan door de Hofkapel en de dansmarie kes kwam Prins Bart Puup de 8e de zaal binnen waar hij met een ge weldig applaus werd ontvangen. Na zijn welkomstwoord werd er een gezellige polonaise gelopen waaraan door heel wat bejaarden werd deelgenomen. Na afloop hier van kreeg men weer tijd om wat op adem te komen en brachten de dansmariekes weer een hele mooie dansshow. Vervolgens werd door enkele dames van de leden van de Raad een sprookie opge voerd. Het was het sprookje van Roodkapje in een moderne versie. Het bracht de lachspieren goed in beweging. Een lid van de Raad van Elf. André Teunissen werd op het podium ontboden. Het bleek dat hij tijdens Achterveld 600 had deelge nomen aan een wedstrijd ..Schats- platten". Hem was daarvoor een oorkonde toegekend, doch deze was nooit door hem in ontvangst genomen. Hij kon deze alsnog knj- gen indien hij een demonstratie gal van deze dans Op de tonen van Bejaardencamaval Oostenrijkse muziek gespeeld door de Hofkapel gaf hij inderdaad eendansdemonstratie. Na een kor te pauze waarin een consumptie van het kerkbestuur werd aanqe- boden, volgde er weer een n ■>- uen van het operakoörlufoiivoó, lano_met de operazanger Enrico Italiana De leden van De Hofkapel en Henk Schouten voerden play back een gedeelte van een beken de opera op. Het was zo perfect dat verschillende van de aanwezigen dachten dat het echt werd gezon gen. Pieter Bokkers nodigde vier perso nen op hei ro.v.el uit om hem te helpen in een hoorspel. Deze vier moesten hem even assisteren met een aantal voorwerpen die gelui den nabootsen die in het verhaal voorkwamen,, giLdVhérï1. de 00r" loc,stro[jg.,bwor(jj er in fisJCrgdf héi'getrapp-^aiuerend k"1 en hel schieten als mt^ie |<0|»aantal oor logskreten. Dat dit enorme hi lariteit teweeg bracht was niet te verwonderen. Het volgende punt van het pro gramma was de prijsuitreiking. De eerste prijs werd gewonnen door mevrouw Van Hamersveld-Ver- wasch, de 2e door Ars van den Henijjvvan Esveld en de 3e door mevrouw Brouwer-van Wegen Inmiddels waren aan de aanwezi gen zakjes met lekkernijen uitge deeld. Hieraan waren nummers be vestigd Door de Carnavalsvereni ging was efcji .\Mal pr.jzë'be schikbaar gesteld die werden ver loot onder de aanwezigen De avond werd verder gevuld met een optreden van Pieter Bok kers met Tiny Jonkman als pastoor en misdienaar. Voor voetwassing was het ditmaal Henk Schouten die uit de zaal werd gehaald. Daarna een optreden van Vlermien Herder en Astrid Traa met hun .olxii.g van Foxie Foxtrot. Henk Schouten, Willem Wouters en Hans Janssen vulden het programma aan met een verhaal vol grollen en grappen dat werd besloten met een muzi kaal optreden van deze drie heren. Na nog een gezellige polonaise was inmiddels het eind van de avond weer aangebroken. Nadat de Pnns met zijn gevolg zich weer op het podium hadden opgesteld werd door de Prins Anton Kremers bij zich geroepen Hij werd onder scheiden met de orde van Prins Bart Puup de 8e voor de medewer king die zij tijdens Achterveld 600 van hem hadden ondervonden Vervolgens dankte de Prins allen die op welke manier ook. hadden meegewerkt aan het slagen van ook dit jaar weer geweldig ge slaagd carnavalsfeest De bedie ning van deze avond kreeg een driemaal Alaaf alsmede de heren Van Uhm en Coenders die deze avond evenals de carnavalsvereni ging een consumptie hadden aan geboden Een bijzonder woord van dank kreeg het bestuur van de ver eniging dat dit jaar voor de eerste maal naast de Raad had gefun geerd Ook een heel bijzonder dankwoord voor de dames van de Prins, adjudant en Raadsleden. Een groot gedeelte van de aan wezigen en de Prins met zijn Raad vertrokken hierna naar De Hessen- kar waar het Carnavalsfeest nog geruime tijd in een gezellige sfeer werd voortgezet. Tijdens dit sa menzijn werden Kees en Grada bij de Prins ontboden. Voor hun ge weldige inzet werd Kees de orde van Prins Bart Puup de 8e uitge reikt terwijl Grada werd benoemd in de orde van het Houten Glaasje. In de Hessenkar was ook de Oei Oei- club aanwezig Deze club reikt se dert zijn bestaan ook een orde uit aap een bepaald persoon. Her «as ditmaal een persoon die het gehele Carnaval op krukken lo pen had meegemaakt De eerste keus was niet komen opdagen waardoor de reserve zijnde Johnny Baaiman de orde van de Krukken werd uitgereikt. Inmiddels was het 24.00 uur geworden, het tijdstip dat het Carnavalsfeest weer achter de rug was Een goed verlopen carna valsfeest me' veel plezier en leut en zonoer éecl^$roblemen. Prins Siepe en Prins Cum l'Audi 183e Het vertrouwen van een groot aantal Woudenbergers in de stip te aankomsttijden van de Neder landse Spoorwegen heeft dinsdag middag een flinke deuk opgelopen De extra trein van Amersfoort naar Woudenberg, die om 14.08 uur moest aankomen in wat van het station is overgebleven, had circa 50 minuten vertraging. Dat een treinkaping daarvan de oorzaak was, geloofde niemand. .Zoiets gebeurt immers niet in het slaap- stadje Leusden!" Vooral Roda was op het Vasten avondbal sterk vertegenwoordigd Naar verluid is de training verlegd van het hardbevroren BuiningpaTk naar de betere temperatuur en de vochtigheidsgraad van de Korf. Voor het derde jaar (of langer) sleepte en dame, lid van de kern groep Wij Vrouwen Hijsen", een hondje aan een touw achter zich aan. Gelukkig maar een mini-tek kel. want waar laat je in het gedrang een Sint Bernard? ..Meneer R." heeft dinsdag avond de stadssleutel niet per soonlijk opgehaald Dat werd voor de Gouden Klompers woensdag ochtend een vroegertje om het ding ten gemeentehuize te deponeren. De laatste GK-steunpilaar, die dinsdag werd geridderd, was de heer Hey, sinds .mensenheuge nis" chef van de centenbak als kaartjesverkoper. Hij zorgt ervoor, dat bij de Gouden Klompers ook wat anders binnenkomt dan vocht. ACHTERVELD - Stichting De Moespot startte In oktober van het vorige jaar met een teken- en 99 LEUSDEN - Als de belang stelling voor het buitenbad van zwembad Bavoort niet toeneemt zou er een analyse moeten worden gemaakt van de concurrentie die het Henschotermeer veroor zaakt. Dit meent VVD-raads- lid Sjef ten Berge die de con currentie van het meer in de zomermaanden heeft gecon stateerd. In zijn ogen kunnen uit de analyse maatregelen vloeien waarmee de belang stelling voor het Leusdense buitenbad opgekrikt kan worden. Volgens Ten Berge zou het bijvoorbeeld heel goed mogelijk zijn om de zonneweide bij het zwembad te vergroten. Het liberale raadslid merkte een en ander op tijdens de ver gadering van de raadscom missie financiën. Daarin was een voorstel aan de orde om aan de zwembadstichting een bedrag van 62-duizend gulden te lenen voor de aanleg van een midgetgolfbaan en een glijbaan Deze zaken zijn vol gens de stichting nodig om meer bezoekers naar het Leusdense bad te trekken Als deze operatie niet het gewen ste effect oplevert zou volgens Ten Berge zijn beoogde analy se van de concurrentie van net Henschotermeer moeten wor den gemaakt. De commissie kon zich overigens in meerder heid vinden in het lenen van die 62-duizend gulden aan de zwembadstichting LEUSDEN - „Borstkanker hoeft nfet meer fataal te zijn, afs je er maar bijtijds bij bent. Als je maar weet wanneer je naar de dokter moet gaan. De afgelopen tfen jaar heeft de medische we tenschap diverse therapieën ontwikkelt die het proces doen stoppen". Dat zegt Corry Wesbonk. een van de twee vrouwen die woens dag 23 februari een lezing over „borstkanker" verzorgen voor de Vrouwenraad. Op deze ochtend zijn alle belang stellenden welkom. De bijeen komst wordt gehouden in Groot Krakhorst en begint om half tien. Voor kinderopvang wordt ge zorgd. VOOR VRAGEN NA BORSTAMPUTATIE AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 10 februari ver scheen de heer G. uit Bunscho ten, tot tweemaal toe gedagvaard wegens te hard rijden Van de éne beschuldiging moest hij vrij gesproken worden, omdat de heer G. verklaarde dat hij het niet zelf geweest was en de officier niet in staat bleek om het tegen deel te bewijzen. De andere zaak was wel duidelijk Verdachte gaf zelf toe 140 km gereden te hebben i pv. 80 met een auto met een aanhangwa gen. In de aanhangwagen ver voerde hij verse vis in een plastic tank waarin een zuurstoftankje is geplaatst. De heer G. legde uit dat de zuurstof na ruim een uur op is. zodat het zaak is om op tijd op de plaats van bestemming te arriveren. In de week voor Kerst, juist een drukke periode voor een vishandel, overkwam het hem dat hij door drukte op de weg niet op kon schieten en zijn ,,zuur- stoftijd" overschreed. Uit angst dat hij met een partij rotte vis bleef zitten, had hij de snelheidsovertredingen maar overschreden toen hij zijn kans schoon zag. Toch kon de officier het ver weer niet erg waarderen Een overschrijding van 60 km en dan nog wel met een aanhangwagen. als het bovendien ook nog druk op de weg is, vond hij een levens gevaarlijke combinatie, die hij met een hoge boete (f 750,—) en een voorwaardelijke intrekken van het rijbewijs bestraft wenste te zien. De kantonrechter besloot tot een boete van f800,—, maar liet de voorwaardelijke straf achterwe ge, tot opluchting van verdachte, die met 20 man personeel in dienst geen problemen wenste met zijn rijbewijs. TEGENSTRIJDIGHEDEN De heer v.d. A. was volgens de politie in Maarsbergen met zijn auto de spoorwegovergang op gereden terwijl de knipperlichten al brandden. In het proces-ver baal stond vermeld dat zijn snel heid zo gering was dat hij makke lijk had kunnen stoppen en dat de lichten al begonnen te knip peren toen hij er nog 10 m van daan was. Verdachte beweerde met stelligheid dat hij al bijna op de rails was toen ze gingen knip peren en dat hij met geen moge lijkheid meer stoppen kon. Heeft u de bomen naar beneden zien gaan?" informeerde de offi cier. ,,Nee, de agenten reden achter mij en zijn er ook nog overheen gegaan. Ze hebben mij aan de andere kant staande gehouden" Dat wekte verbazing, gezien de korte tijd tussen het begin van het knipperen en het naar bene den gaan van de bomen. ..Dit proces-verbaal heeft teveel tegenstrijdigheden" vond de offi cier. ..Ik heb me er ook al over verbaasd dat ze u een waarschu wing gegeven hebben dat u te hard gereden zou hebben, terwijl tegelijkertijd gezegd wordt dat u de spoorbomen zo langzaam na derde dat u makkelijk had kun nen stoppen. En het is onwaar schijnlijk dat ze er ook nog over gekund zouden hebben als u er werkelijk nog 10 m vandaan ge weest was toen de knipperlich ten begonnen. Ik vind dat ik vrij spraak moet eisen". Uitspraak conform de eis. GEEN STRAF Mevrouw R uit Amersfoort had voor haar eigen uitrit gepar keerd om even boodschappen uit te laden. Omdat ze in de buurt van het station woont, staat de straat altijd vol met geparkeerde auto's, vertelde verdachte ter verdediging. Ze werd schuldig verklaard zon der toepassing van straf. For meel mag parkeren voor de eigen uitrit met omdat het voor de poli tie niet waarneembaar is of het een eigen uitrit is of niet, maar ,,de strekking van de wet is niet om de eigenaar te straffen" De heer K moest terecht staan omdat hij met zijn motor over een ononderbroken streep was ge gaan. ..Toen ik begon met inhalen was de streep nog onderbroken" ver dedigde verdachte zich, die er bij vertelde dat hij kort ervoor voor hetzelfde bekeurd was en het toen met f35,— aan de politie had kunnen afdoen. ,,lk heb deze keer maar niet be taald, want ik begreep niet waar om het nou opeens f 80,— moest zijn". De officier legde uit dat inmid dels de tarieven waren opgetrok ken. wat altijd gepubliceerd wordt. ,.U kunt geen beroep doen op het tarief van de vorige keer: f 100,— boete" Corry Wesbonk en Wies van den Wildenberg zijn beiden lid van de werkgroep GAMMA die zich bezig houdt met vragen rond borstampu- tatie. Corry is zelf geopereerd en van uit haar ervaring praat zij onder an dere met mensen die geopereerd moeten worden of al geopereerd zijn. Wie is als verpleegkundige in de werkgroep gekomen Preventief geeft de werkgroep gastlessen aan leerling-verpleeg kundigen Wijkverpleegkundigen en ziekenverzorgsters zijn door middel van een lezing wel eens in kontakt gekomen met de werk groep. Corry ,,Wij zijn erg blij een lezing te kunnen "^via£j«VrqiJwen- raao: rftA•iQelan^rJirfe'weten hoe je na zo i^/operatie met een patiënt omgaat Daarbij spelen je eigen angsten ook een rol. Het is de bedoeling om mensen vertrouwd te raken met borstkan ker en aan te geven hoe je jezelf kunt kontroleren Er zijn vrouwen die uit angst te laat naar de dokter gaan Die het pro bleem wegstoppen alsof het er dan I niet is." Werkgroep GAMMA is in januari 1977 vanuit de werkgroep Liendert 1 Leefbaar in Amersfoort gestart. I Een echtpaar, van wie de vrouw j geopereerd was. vroeg naar zo'n groep omdat het begeleiding ge mist had na het ontslag van de vrouw uit het ziekenhuis. In eerste instantie bestond de werkgroep voornamelijk uit profes sionele hulpverleners zoals artsen, een maatschappelijk werkster en een wijkverpleegster De werk groep had toen alleen als doel de aanzet te geven tot de begeleiding Na een jaar zijn de eerste mensen begonnen met begeleiding geven. Corry en Wies kwamen anderhalf jaar na de start de werkgroep ver sterken Momenteel bestaat werk groep GAMMA voor het grootste deel uit ex-patiënten. Corry. ,,De eerste reaktie van mensen die met werkgroep GAMMA in kontakt ko men na een operatie is vaak van: O, wij kunnen het zelf wel" Er zijn ook mensen die wel meteen willen icat^p en het g^eurt ook dat men sen al voor de*operatie met iemand willen praten. De verwijzing naar de werkgroep gebeurt vaak via het ziekenhuis maar ook via de huisartsen. Huisartsen hebben vaak langer met een ex-patiënt te maken en kunnen als het nodig is altijd nog doorverwijzen." De leden van de werkgroep heb ben door middel van cursussen ge leerd hoe zij mensen moeten bege leiden, Daarbij wordt er ieder jaar een soort herhalingscursus geor ganiseerd van zes ochtenden waarin onder andere ervaringen worden uitgewisseld. Corry: ,,Het is heerlijk wanneer je met je eigen ervaringen iets posi tiefs kunt doen." schilderavond in groepsver band. Met veel enthousiasme gingen 12 deelnemers aan de slag. Na verloop van tijd zakte de belangstelling echter sterk met het gevolg dat de ploeg momen teel nog maar uit vijf personen bestaat. Te weinig om mee door te gaan. Op deze avonden die op dinsdag gehouden worden wordt vrij gewerkt zonder leraar. De deelnemers proberen van el kaar het een en ander op te ste ken. Belangstellenden die aan deze avonden mee willen doen zijn van harte welkom De aanvang van de bijeenkomsten is om 20.00 uur en de kosten bedragen tien gulden per maand in verband met zaalhuur. Voor koffie wordt gezorgd. Inlich tingen kunnen verkregen worden bij de heer Bergenhenegouwen, D. van Wedestraat 1, telefoon 1797. Ook kan men gerust op de dinsdag avond in De Moespot eens een kijk je komen nemen. LEUSDEN - Het tussenrapport van de Brede Maatschappelijke Discussie is vanaf heden bij de bibliotheek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldseweg ver krijgbaar. Het rapport kost 5 gul den. LEUSDEN In het bericht over een te starten gespreks groep voor aanstaande ou ders in deze krant van afgelo pen donderdag is het tele foonnummer foutief vermeld. Het telefoonnummer dat men kan bellen voor nadere Inlich tingen en opgave moet zijn 941218. LEUSDEN - Dinsdag 22 fe bruari staat er weer een contai ner voor oud papier bfj 't Palet In Leusden-Zuid. Van 8.00 tot 15.00 uur kan men zijn oud papier In bedoelde container deponeren. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie Is aangifte gedaan van een In braak in de sportstudio in Ach terveld. Het is nog niet bekend wat er gestolen Is. Een onder zoek is ingesteld. Een dure of 'n voordelige bril, voor Groeneveld maakt 't niets uit. Ons advies blijft zorgvuldig. Onze service zoals 't hoort. Omdat we blij zijn u te kunnen helpen. De Groeneveldopticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3