„Je hoeft vrouwen niets uit te leggen" I „2001, a space odyssey", befaamde SF-film van Stanley Kubrick en Arthur Clarke Romy Schneider als „La Banquière" Films in Filmhuis DONDERDAG 24 FEBRUARI IN DE KORF: DINSDAG-MO VIE-CY CLUS ROOIE VROUWEN LEUSDEN BESTAAN VIJF JAAR DONDERDAG 17 FEBRUARI 1983 kijk op de film ,,2001 - A space odyssey" (Zwerf tocht in de ruimte). 1968, G. B Regie Stanley Kubrick Produktie Stanley Ku brick. Scenario Arthur C. Clarke (met Kubrick), camera Geoffrey Unsworth, speciale effecten Douglas Trumbull (met Wally Veevers. Con Pedersen en Tom Howard). Muziek: onder meer van Richard Strauss In de hoofdrollen. Keir Dullea, Gary Lockwood. William Sylvester, Sean Sullevan. Robert Beatty. Leonard Ros- siter e a Keuring in 1968 14 jaar. Leng te 141 minuten. Genre: science fiction. Theater Cinemaclub De Korf, aktivitei- tencentrum De Korf, donderdag 24 fe bruari 1983 Zaal open om 19 30 uur, aanvang 20 00 uur. Toegang leden 2,50 p.p. Niet-leden (incl. tijdelijk lid maatschap) 7,50. (door Bert Vos) De science fiction-film begon bij ,,2001wordt door velen beweerd en ik ben geneigd om het daarmee eens te zijn. Stanley Kubrick - die later met ,.A Clockwork Orange" en „The Shining" zou bewijzen dat hij zijn vak als geen ander verstaat - maakte in 1968 met „2001in ieder geval de meest bespro ken, meest geroemde science fiction- film, die tot nu toe - ondanks toch excel lente pogingen - nog niet is geëve naard. Kubrick schreef het scenario sa men met de al even bekende science fiction-schrijver Arthur C. Clarke, geba seerd op diens SF-roman „The Senti nel". .2001" een zwerftocht in de ruimte, behoort tot de klassieke films en heeft die reputatie voornamelijk te danken aan het intelligente scenario, de meer dan voortreffelijke speciale effecten van filmtovenaar Douglas Trumbull (later medewerker bij tal van andere SF- spektakels) en het gebruik van hoofd zakelijk klassieke muziek, waarvan „Also sprach Zarathustra' van Richard Strauss de eer te beurt viel dank zij de film in de top tien terecht te zijn geko men. In het kort gezegd is het verhaal als volgt prehistonsche aapachtige wezens worden door het verschijnen van een rechthoekig voorwerp gestimuleerd tot geestelijke evolutie In het jaar 2001 ontdekt de ruimtemens op de maan op nieuw een monoliet, die hem inspireert tot dc verdere exploratie van het heelal Een paar geleerden maken in een kolossaal ruimteschip een reis naar Ju piter Onderweg komt het brein van het ruimteschip, HAL genaamd in opstand tegen zijn makers Natuurlijk dat is een zeer incomplete weergave van hetgeen Clarke schreef en Kubrick zo fascinerend in beeld bracht Maar dat is voldoende. Clarke en Kubrick hebben dit gegeven op een intelligente wijze uitgewerkt tot een film, die van het begin tot het metafysische einde blijft boeien. Dat was in 1968 het geval en dat is ook nu nog steeds zo. De film sloeg in als een bom en trok volle zalen, zowel in Engeland als de Verenigde Staten als daarbuiten. Met „2001" ontstond een qeheel nieuwe cultus van strips en kreeg de SF-film duidelijk een nieuwe impuls. En dat niet alleen: veel literatuurkenners en -re censenten verdiepten zich in de film en schreven talrijke beschouwingen en het bleek al gauw, dat de film veel meer was dan „zo maar een science fiction-film" Er was niet alleen de zeker voor die tijd perfekte techniek van de speciale effec ten waar filmkenners zich in verdiep ten, maar ook de symboliek (van getal len, tekens, symbolen, muziek) kreeg alle aandacht van geleerden en ken ners op dit terrein. Er werden uitvoerige beschouwingen en scnpties op wetenschappelijke basis aan het fenomeen „2001" gewijd, ter wijl de gemiddelde filmkijker diskus- sieerde over met name het uitermate Romy Schneider als Emma Eckhert wordt gearresteerd. (Van de fllmredaktle). AMERSFOORT - In de Dinsdag- Movie-Cyclus draait komende dins dag In Grand 4 opnieuw een film met wijlen Romy Schneider in de hoofd rol. Het is de uit 1980 daterende Fran se film van regisseur Francis Girod: „La Banquière", geïnspireerd op het leven van Marthe Hanau (1886-1935), In de film Emma Eckhert genoemd. Marthe Hanau stond bekend om haar lukratieve flnancleel-politleke ma chinaties en haar uiterst libertijnse privé-leven. Zo ook de bankierster Emma Eckhert, die zeer Invloedrijk wordt in het Parijs van rond 1930. Emma's bank voor middenstanders bloeit vanwege haar ongewoon hoge rente (8%) en haar winstgevende speculaties. Het is duidelijk dat Eck hert (een voortreffelijke rol van Ro my Schneider) door haar optreden talrijke vijanden creëert, met name In de traditionele kringen van het bank wezen, de roddelpers en de politiek, die haar in de gevangenis doen be landen... Regisseur Girod is bekend geworden als een agressief filmer, die historische gegevens uit het 20-eeuwse Frankrijk gebruikt om op cynische wijze zijn haat tegen de Franse politiek en burgerij ge stalte te geven. Dat doet hij ook via „La Banquière", maar hij wil dat te precies doen. Girod zet het leven van de ban- fascinerende, maar allesbehalve duide lijke slot en de bedoelingen van de ma kers. hiermee En dan hebben we het nog niet eens over de muziek Kubrick heeft hoofdzakelijk klassieke muziek gebruikt en deed dat bijzonder knap en effectief. „Als sprach Zarathustra" van Richard Strauss werd - dank zij 2001 - een hit en dat is wel heel bijzonder voor een klassieke compositie. Een ander aspekt is de opstand van de boordcomputer HAL tegen de be manning van het ruimteschip „Dis covery". In 1968 was de computerin dustrie nog niet zo indrukwekkend gi gantisch als zij op dit moment is en je zou dit aspekt als een stuk toekomst voorspelling kunnen zien. De boord computer beheerst in feite het hele ruimteschip, kan vergeleken worden met een denkend wezen. Angstaanja gend zijn de koortsachtige dialogen tus sen de astronaut Bowman en HAL als deze laatste tot het besluit is gekomen, dat hij niet langer kan gehoorzamen aan zijn meesters. Het is niet onmoge lijk dat toekomstige, zeer geavanceer de computers van het gehalte van HAL misschien ook in opstand zouden kun nen komen. Zeker als de wetenschap er in geslaagd zal zijn om echt „denken de" computers (breinen) te konstrue- ren „2001Is een film, die je eigenlijke meerdere malen moet gaan zien om alle aspekten, alle symboliek die erin Is gestopt te kunnen herkennen. Maar de vraag is, of dat voor het on dergaan van de film zelf zo belangrijk Is. Kubrick en zijn effectenmakers zijn er zonder meer in geslaagd om een film te maken, die ook zonder diepgaande analyse, Indruk weet te maken. En daar gaat het uiteindelijk om. Donderdag 24 februari Is deze bij zondere film in het programma van de Cinemaclub de Korf te zien. Een kans om niet voorbij te laten gaan! kierster uiterst gedetailleerd op het doek, maar doet dat in korte scènes, afgewisseld met journaalbeelden en tussentitels Het gevolg van dit procédé is echter, dat het uiterste van de kijker wordt gevergd om de verhaallijn te kun nen blijven volgen. Dat de film ondanks deze tekortko ming niettemin redelijk goed overkomt, is (opnieuw) hoofdzakelijk te danken aan Romy Schneider, die met haar ac teertalent er redelijk in slaagt om iets verder te gaan dan de buitenkant, die Girod eigenlijk had willen tonen. „La Banquière" is een verhaal vol politieke intriges, liefdesverhoudingen, genma nipulaties, haat en afgunst Dat alles tegen het turbulente decor van het Frankrijk uit het begin van de dertiger jaren. Op zich is dit al een interessant element in Girod's film. Scène uit „Jules et Jim" van Francois Truffaut. (Van de fllmredaktle) AMERSFOORT - In het weekpro- gramma van het Filmhuis Appel markt wordt de uit 1981 daterende Zwitserse speelfilm „Relsender Krle- ger" van Christian Schocher ver toond. Een film, die veel lof oogstte tijdens het elfde Film International festival In Rotterdam. De film is de odyssee van een par fumverkoper door het moderne Zwitser land Hij is 45 jaar oud, getrouwd, heeft geen kinderen en woont aan de rand van Zürich; dat wil zeggen: daar woont zijn vrouw. Zijn avonden brengt hij door in bars en kroegen, hij ontmoet veel mensen en zorgt ervoor dat de contac ten oppervlakkig blijven De film is een portret van een land en een portret van een man die door dit land reist, een eenzame trip door fassades van een land dat naar money, milk and honey stinkt, naar business, lood en beton, naar verstikte gevoelens en neergesla gen dromen (zaterdag tot en met dinsdag, 20.15 uur) JULES ET JIM In de nachtvoorstelling van het Filmhuis „Jules et Jlm" In het kader van een Francois Truffaut-retrospec- tief. (uit 1961). Een driehoeksverhouding waarin on derlinge jaloezie geen rol speelt is het onderwerp van „Jules et Jim". De vrouw die in de titel ontbreekt, maar die een overheersende rol speelt in de is Catherine, gespeeld door Jea Moreau De journalist/schrijver Ji een rol van Henri Serré, Oscar We speelt Jules, de natuurliefhebber ménage-a-trois speelt zich af oven periode van twintig jaar, die zichi strekt van de periode voor de Ee Wereldoorlog tot in de jaren dertig Bij de bioscoopreprise van dezea roemde film uit de tijd van de „nouJ vague" schreef Hans Beerekaro-l NRC/Handelsblad „Truffaut's dl speelfilm zou zijn meest bekend;! meest geliefde worden Voor eenl generatie (die naar de bioscoop b te gaan tijdens de opkomst van deh veile Vague) zijn film én boek eeni baar bezit datje steeds opnieuw ha en herleest. Vriendschap, liefde, c satie en vrijheid, sleutelbegrippen in oeuvre van Truffaut, spelen de hooi in het verhaal van een vrouw die leven lang twee mannen beminde, liefst beiden tegelijk. De situatie tas vriendschap tussen Jules et Jim; welijks aan, zodat hun geschied een studie in moraal en generositei noemd kan worden. De illusie van heid onder kunstenaars tijdens deB Epoque spreekt nog steeds tot de beelding, maar wat de film vooraio eind houdt is de schitterende hoof van Jeanne Moreau en de Ic speelse, romaneske verteltrant Truffaut. Men ziet de foutjes en he-1 met een glimlach de formele Spiel van de Nouvelle Vague, maar de zenlijke waarde van de klassieke blijft ongerept. Elke generatie za! kinderen „Jules et Jim" laten zien ze zullen steeds weer genieten" Vijf jaar geleden, 14 februari 1978, vond de oprichtingsvergadering plaats van de Rooie Vrouwen van de PvdA Leusden. Hoe het de afgelopen vijf jaar gegaan is met deze, toen nog, enige politieke vrouwengroeperingen in Leusden en hoe de Rooie Vrouwen landelijk tot stand gekomen zijn vertelt Tea Middelkoop in dit artikel over de Rooie Vrouwen van de PvdA. LEUSDEN - De komst van Vera Joosten in het bestuur van de PvdA betekende een poging om te komen tot een Rooie Vrouwenafdeling in Leusden. Eind 1977 werd op een bijeenkomst van zeven vrouwen, inclusief Vera Joos ten en de gewestelijke kon- taktvrouw Elga Schenk, be sloten een bijeenkomst te or ganiseren waarop de belang stelling gepeild kon worden voor een Rooie Vrouwen groep. Alle vrouwelijke leden van de PvdA Leusden kregen een uitnodiging. In de plaat selijke pers werden overige belangstellenden opgeroe pen 14 februari 1978 even eens aanwezig te zijn. Vera Joosten: „Toen ik in Leusden kwam wonen werd ik lid van de PvdA Ik wilde daarbij aktief zijn binnen de Rooie Vrou wen. Enkele weken later belde de toenmalige voorzitter Pieter Arts mij op en vroeg of ik een afdeling op wilde zetten Ik heb ja gezegd, wist ik veel! Ik had er alleen nog maar over gelezen. Van Pieter kreeg ik wat adressen van men sen die wel geïnteresseerd wa ren. De gewestelijke Rooie Vrou wen belde ik op om te vragen hoe ik het moest aanpakken en waar ik moest beginnen. Toen ik voldoende wist Is er een oprichtingsvergadering uit geschreven." Dertig vrouwen gaven aan de ze oproep gehoor en besloten eensgezind diezelfde avond de Rooie Vrouwen groep op te rich ten Een kerngroep die bestond uit Ted Janssen, Barbara Basti- aanssen, Jeannette de Jong en Sandra Nieuwenhuyzen werden gekozen; Vera Joosten werd kontaktvrouw. Door de aanwezi ge vrouwen werden ideeën aan gedragen welke thema's tijdens de maandelijkse bijeenkomsten behandeld moesten worden. Corri Verduin, raadslid voor de PvdA, sprak de verwachting uit dat de Rooie Vrouwen politiek zouden kunnen meedenken door bijvoorbeeld de agenda van de gemeenteraadsvergaderingen van te voren door te nemen en problemen vroegtijdig door te geven. DE DOELSTELLING De Rooie Vrouwen streven naar een feministisch-socialisti- sche samenleving: een samenle ving waarin een gelijkwaardige verdeling van macht, kennis, in komen en arbeid is, en waarin het stelsel van normen en waarden, dat vrouwen en mannen vastlegt op een bepaalde rol, ingrijpend veranderd is. Na de oprichting werd het eer ste jaar voornamelijk besteed aan een bredere oriëntatie onder andere aan de hand van de landelijk georganiseerde diskus- sie-thema's. In datzelfde jaar wa ren de provinciale en gemeente raadsverkiezingen De provinci ale verkiezingen werden door middel van een speciaal Rooie Vrouwenaffiche aangekondigd Rond de gemeenteraadsverkie zingen traden de Rooie Vrouwen voor het eerst naar buiten. Een plekje in de kraam van, toen nog, Progressief Leusden (PvdA, PPR en D'66) met Rooie Vrouwen pamfletten. het antichambreor kest en het vrouwenkoor van het vrouwenkafé zorgden voor de verspreiding van de voor de Rooie Vrouwen belangrijke za ken. In de afgelopen jaren zijn di verse werkgroepen tot stand ge komen. Enkele met een tijdelijke karakter, de meeste echter van blijvende aard. Rooie Vrouwen die geïnteresseerd zijn in een bepaald onderwerp kunnen in zo'n werkgroep daar wat dieper op ingaan dan tijdens de maan- delijke bijeenkomsten De werk groep gemeentepolitiek is in 1979 gestart Samen met Corri Verduin zijn de vrouwen van de werkgroep gaan bekijken hoe haar werkplan zou zijn. Hierbij heeft de werkgroep zich ten doel gesteld zoveel mogelijk mee te denken in het algemeen beleid van de gemeente, waarbij speci fieke vrouwenzaken extra aan dacht krijgen. Commissieverga deringen, raadsvergaderingen en andere belangrijke vergade ringen worden bijgewoond Vooraf bespreekt de werkgroep de agendapunten en bepaalt haar beleid Corri Verduin: „In eerste In stantie zijn mensen niet zo ge ïnteresseerd in gemeentepoli tiek, meer in de landelijke poli tiek. Enkele jaren geleden startten wij als werkgroep en besloten iedere maand de hele agenda van de raadsvergadering door te ne men. Om ingewerkt te raken was dat niet voldoende Zoveel mo gelijk informatie moest doorge nomen worden om verbanden te kunnen leggen Alle commissie vergaderingen moesten eigenlijk worden bijgewoond. Na een jaar of twee moesten wij concluderen dat het teveel was. Wij konden ons beter concentreren op één onderdeel en dat beter doen. Ge kozen werd toen voor onder wijs". BEDRIJFSBLINDHEID In deze nieuwe periode is een aantal Rooie Vrouwen aktiever geworden. Een vertegenwoor digster zit in dé VAC voor de woningbouw en een ander in de planadviesgroep. Verder zitten twee vrouwen in de fraktie en twee in de schaduwfraktie. De werkgroep heeft een aanlooppe riode nodig gehad maar fungeert nu als vooroverleggroep voor commissie- en raadsvergaderin gen ..Voor mij persoonlijk", aldus Verduin, is de werkgroep ontzet tend belangrijk. Na een aantal jaren treedt er een soort bedrijfs blindheid op. De werkgroep zorgt er onder andere voor dat je alert blijft op zaken die je langza merhand als normaal bent gaan beschouwen. Daarbij geeft het werken met vrouwen mij zakelij ke maar vooral emotionele steun Je hoeft vrouwen niets uit te leggen!" Landelijk stelden de Rooie Vrouwen in 1980 een vijfurige werkdag als oplossing voor de herverdeling van arbeid voor De Rooie Vrouwen in Leusden za gen dit niet als de beste oplos sing en een aantal vrouwen ging deze materie als werkgroep ver der uitdiepen Zij zagen meer in een drastische werktijdverkor ting per week De werkgroep werkte haar idee ën uit wat resulteerde in een artikel voor het landelijk blad van de Rooie Vrouwen. Het leidde tot diverse thema-avonden bij ande re groepen in het land en bij de eigen afdeling en in het voorstel len van diverse wijzigingen in het manifest arbeid dat tijdens het landelijke Rooie Vrouwenkon- gres goedgekeurd moest wor den Deze wijzigingen werden echter niet goedgekeurd. In 1982 werd de werkgroep opgeheven Aktie van de Rooie Vrouwen op de verkiezingsmarkt in mei 1978. omdat de nadruk bij de meeste vrouwen kwam te liggen op het zoeken naar eigen werk, eigen studie enzovoorts. De werkgroep aktie heeft in de afgelopen jaren diverse akties aangedragen en/of voorbereid, waaraan de meeste Rooie Vrou wen meededen De eerste aktie was het ondersteunen van een initiatief om te komen tot kinder opvang. Deze aktie vond plaats vóór en tijdens de raadsvergade ring waarop dit onderwerp ter sprake kwam. Om kinderopvang verder onder de aandacht te brengen vroeg de werkgroep alle scholen in Leus den tijdens de internationale dag van de vrouw op 8 maart 1980 haar deuren tussen de middag open te houden. Het overblijven werd per school door twee of meer Rooie Vrouwen geregeld Twee scholen deden hieraan mee Een volgende stap was het praten over de ervaringen met alle betrokkenen. Een van de scholen, De Hobbit, heeft inmid dels een overblijfregeling 1 mei werd in het licht van betaal de en onbetaalde arbeid gevierd. De burgemeester werd een peti tie overhandigd, tulpen werden uitgedeeld en het oranjeboom pje voor de bibliotheek werd om gedoopt tot 1 mei-boompje Tijdens de gemeenteraadsver kiezingen in 1982 heeft de werk groep aktie als coördinerend team de groots opgezette verkiezingscampagne van de Rooie Vrouwen geleid. De cam pagne bestond onder andere uit het ronddelen van speciale Rooie Vrouwenfolders en het zingen van liederen bij scholen, op de politieke markt, het bejaar dentehuis en de dagmavo Ver der organiseerden de Rooie Vrouwen een forumavond met medewerking van onder andere Hedy d'Ancona, op dat moment staatssekretaris voor emancipa tiezaken Op initiatief van de werkgroep werden herhaaldelijk brieven naar de Kamer, naar de rechtbank en andere instellingen gestuurd, ondertekend door de Rooie Vrouwen, waarin zij hun ongenoegen kenbaar maakten over bepaalde zaken INTRODUKTIE Nieuwe vrouwen die zich wil len informeren en vrouwen die zich pas aangesloten hebben bij de Rooie Vrouwen worden door de werkgroep introduktie ge ïnformeerd Zowel mondeling als door middel van een stencil, waarin de struktuur en de werk wijze van de landelijke en de plaatselijke Rooie Vrouwen beschreven worden. De werkgroep emancipatie is naar aanleiding van de emanci patienota van de vier vrouwelijke raadsleden in 1979 zelf een emancipatienota gaan schrijven. In juni 1981 werd de definitieve Rooie Vrouwennota „emancipe ren kun je leren" verspreid onder burgemeester en wethouders, gemeenteraad, scholen, school raad, vrouwenorganisaties en politieke partijen. Er kwamen weinig reakties op de nota en de Rooie Vrouwen bezinnen zich er nog op hoe de nota verder ver werkt kan worden In 1981 is de werkgroep ontwa pening gestart naar aanleiding van een themabijeenkomst over ontwapening. Haar eerste aktivi- teit was een artikel in de Leusder Krant, samen met enkele vrou wen van vrouwen voor vrede, waarin een oproep aan andere vrouwen om na te denken over deze materie en zich zo mogelijk aktief te verzetten tegen kernbe wapening. Een groep vrouwen in Leusden waaronder de werkgroep, orga niseerde zich om samen over ontwapening te denken, te pra ten en eventueel aktie te onder nemen. De voorbereiding van een demonstratie in Soesterberg bleef bij voorbereiden vanwege dreigende charges. Voorlich tingsavonden en gespreksavon- den werden bijgewoond. Op ini tiatief van het IKV Leusden werd in 1981 hetVredesplatform Leus den opgericht waarin de werk groep zitting heeft genomen. In heel plezierige samenwerking zijn een aantal vredesakties uit gevoerd. Als laatste aktiviteit, ja nuari 1983 is het STAR-projekt gestart Een internationaal pro- jekt tegen kernwapens. De be doeling is dat in het weekend van 6 tot 8 maart tijdens een vrou wenmanifestatie in Brussel zo veel mogelijk handtekeningen worden overhandigd op het NA- TO-kwartier. BIJEENKOMSTEN De Rooie vrouwengroep heeft elke vierde woensdag van de maand haar gezamenlijke bij eenkomst in de Til In Leusden- Centrum. Deze avonden bieden de mogelijkheid tot ontmoeting en als totale groep met elkaar bezig te zijn. Er kunnen plaatse lijke, gewestelijke en landelijke zaken besproken worden, bij voorbeeld met betrekking tot werkgroepen, afdelingszaken, Rooie vrouwendagen of con gressen. Ook worden er vanuit de groep aangedragen thema's behandeld. Het afgelopen jaar werd er veel gedaan aan de voor bereidingen van de verkiezingen, inclusief het verkiezingspro gramma. Alle belangstellende Leusdense vrouwen kunnen de ze avonden bijwonen. HET ONTSTAAN De socialistische vrouwen in Nederland hebben zich al lang geleden georganiseerd. De eer ste sociaal-demokratische vrou- wenpropagandaclub dateert van 1904 In 1908 vindt de oprichting plaats van de Vrouwenbond van de PvdA die in 1969 wordt omge zet in het Vrouwenkontakt. In die tijd was praktisch alleen het hoofdbestuur van Vrouwenkon takt van mening dat vrouwen in de PvdA zelf hun stem moesten laten gelden, desnoods via akti- ties. De plaatselijke groepen die meestal sterk vergrijsd waren, vonden het voldoende maande lijks bijeen te komen, niet teveel initiatieven te ontplooien en de leiding over te laten aan het dagelijks bestuur De ommekeer van de geschiedenis van het Vrouwenkontakt in de PvdA werd bewerkstelligd door een persconferentie, gevolgd door divere akties. waarin de Rooie Vrouwenplannen in de publici teit kwamen. Een van de akties was vrouwen attent te maken op de rol die hen wordt toebedeeld in de STER-reclame In 1975 kreeg het Vrouwenkontakt een nieuwe naam: Rooie Vrouwen in de PvdA DE ORGANISATIE De struktuur is opgebouwd uit drie bestuurslagen plaatselijk, gewestelijk en landelijk. Het plaatselijke Rooie Vrouwenwerk wordt opgezet en gestimuleerd door de plaatselijke kerngroep, die bestaat uit een kontaktvrouw en twee of meer kerngroepleden Ook het gewest kent een kern groep met een kontaktvrouw en enkele kerngroepleden, die zich inzetten voor het Rooie Vrou wenwerk in hun gewest. De lei ding van het landelijke Rooie Vrouwenwerk berust bij de landelijke kerngroep; een van de elf leden van deze kerngroep is de landelijke kontaktvrouw, een ander de plaatsvervangend landelijk kontaktvrouw De Rooie Vrouwen kennen drie soorten vergaderingen, waar heen vertegenwoordigsters wor den afgevaardigd Het landelijk Rooie Vrouwencongres. Dit con gres komt eenmaal per tweej bijeen en bestaat uit afgevj digden van de plaatselijke gr pen Het is het hoogste org van de Rooie Vrouwen. Hete gres kiest de landelijke ke groep en twee jaar later legl landelijke kerngroep woording af aan het congres voert de opdrachten uit die ze haar verkiezing heeft meege» gen van het congres en ben het nieuwe congres voor M Rooie Vrouwen zijn gebonl aan de uitspraken die het cl gres doet De Rooie Vrouwenraad Dl raad komt minstens eenmaal! jaar bijeen en bestaat uit al vaardigden van de gewesten! telt zo'n zeventig leden De tal van de raad zijn: het goedkeil van het jaarplan en de begrol van de landelijke kerngroep! het nemen van beslissingen! bijzondere aard. De geweste! Rooie Vrouwenvergadering jk ze vergadering komt mins! eenmaal per jaar bijeen en! staat uit afgevaardigden var! plaatselijke groepen. De geil telijke kerngroep wordt gekol door de gewestelijke Rl Vrouwenvergadering en legt! die vergadering verantwoord! af in haar jaarverslag. Ook! beleid voor het komend wordt door die vergadering tl gesteld, aan de hand van! door de gewestelijke kerngrl opgestelde beleidsplan Del westelijke kerngroep is gel den aan de besluiten van del westelijke vergadering. )u Er worden regelmatig lanl ke Rooie Vrouwendagen geol niseerd. Over een onderwerp! vrouwen na aan het hart ligl dat van politiek belang is. »l op initiatief van de lande! kerngroep een diskussiel geschreven Dit wordt eerst! de plaatselijke groepen in el kring besproken Zo'n d:'ui sieronde wordt op de Rl Vrouwendag afgesloten; I worden konklusies getrokkel politieke beleidslijnen uitgeij peld. HET LUSTRUMFEEST Het lustrumfeest zal woe 13 april gehouden worden schuur van „de Hakhorst datum van het feest is wat geworden aangezien de Vrouwen van plan zijn een programma te organiseren feest zal van 's middags vier tot 's avonds twaalf uur g den worden. Op het progr staan onder andere het dens vrouwenkabaret wenkant", een tentoonst over vijf jaar Rooie Vro Leusden, feministische films en een speciaal progr voor kinderen. Het defln programma zal nog nader den bekend gemaakt. Tijde officiële dag van het vljfja staan, 14 februari zullen de Vrouwen zelf een gezellig dje houden. Tea Midd

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8