rijwel alle ouders doen mee aan schrijfaktie m CJ Startblok protesteert tegen onderwijs-bezuinigingen Veilig Verkeer houdt gratis autocontrole Raad vergalsrt Open dagen in gemeentehuis Commissie vergadert dinsdag EHBO 1ste BRANDSTOF ZES CENT GOEDKOPER Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? RIJDAG 25 FEBRUARI Overlast Klaveet DE LEUSDER KRANT Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallsan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V. krant DINSDAG 22 FEBRUARI 1983 14e JAARGANG NO. 87 (van één onzer verslaggevers) LEUSOEN - Bij de twee benzinverkooppunten in Leusden-Centrum zijn de brandstofprijzen in een ruk met zes cent omlaag gegaan. Daarmee komen de prijzen van een liter normaal, super en diesel op het nivo van die bij zelftankstations in de om geving van Leusden. De pomp in Achterveld is maandag in navolging van de prijsdaling in Leusden-Centrum de benzine ook zes cent goedkoper gaan verko pen. De eigenaar van het benzineverkooppunt in Leusden-Zuid zal naar verwachting spoedig het voorbeeld van zijn colle ga's volgen. In Leusden-Centrum gelden bij Van 't Klooster (Gulf) en Bloemendal (Es- so) nu de volgende liter- prijzen: normaal 151,8 cent, super 157,8 en die sel respectievelijk 110,8 en 110,4 cent. De daling is bij beide tankstations in overleg met de maat schappij gegaan. Dat wil zeggen, dat van de zes cent per liter drie cent voor rekening komt van de benzinemaatschappij. Van 't Klooster en Bloe mendal hopen met deze stunt hun vaste tankende klanten te behouden en er nieuwe bij te krijgen. De benzineprijsdaling in Leusden-Centrum moet ook worden gezien als een „prik-offensief" tegen het toekomstig zelftankstation van Total in winkelcentrum De Ha mershof. Dit benzinever kooppunt is naar Leus den gehaald, omdat de in woners volgens wethou der Jan Wagenaar „recht hebben op goedkope brandstof". De heer Klelnveld van Ongekende weelde in Leusden: benzineprijzen op hel nivo van de zelftank. de gelijknamige garage met een Shell-tankstation in Achterveld zei maan dagmorgen nog niets te weten van de prijsdaling in Leusden-Centrum. De mededeling was voor hem in ieder geval aanlei ding om direct zijn maat schappij te bellen. Later op de daq kwam Klein- veld met het bericht dat bij hem de benzine ook zes cent goedkoper uit de pomp komt. Zijn collega uit Leusden-Zuid, de heer Buitenhuis, wachtte maandag nog op bericht van Esso. Hij liet weten, dat de benzine bij hem naar alle waarschijnlijk heid ook voordeliger wordt. „Als ik niet omlaag ga met de prijs, kan Ik be ter de pomp dichtgooien, omdat er dan waarschijn lijk geen klant meer komt. Want niet alleen is de benzine goedkoper in Leusden-Centrum, maar ook in Woudenberg en Amersfoort," aldus de heer Buitenhuis. üemeente ontruimt parkeerplaats hockeyveldpag. 3 Zilveren speld voor van't Kloosterpag. 3 Sportpag. 5 Kabeltelevisie, de visie van Antenne Vrijpag. 7 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. ACHTERVELD-ln verband met de plannen voor bezuini gingen in het onderwijs is door het team van de openba re lagere school het Startblok een aktie op touw gezet tegen deze bezuinigingsvoorstel len. Ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden waren maandagavond in de gelegenheid om door het schrijven van brieven aan de Tweede-Kamerleden en de betrokken minister te protes teren tegen deze bezuini gingsmaatregelen. In een schrijven dal alle ouders van de leerlingen hebben ontvan gen werd een aantal punten duide lijk uiteengezet. In dit schreven werd duidelijk naar voren gebracht dat het niet zozeer om de school ging maar in de eerste plaats om de belangen van de kinderen. De maatregelen van de minister kun nen ook voor het Startblok konse- kwenties hebben. Een vacature van 5 6 weken voor de grote vakantie mag niet aangevuld worden. Een ziek qe- de LEUSDEN De afdeling yrLeusden van Veilig Verkeer Ne erland waaronder ook Stouten- rg en Achterveld ressorteren, zal op vrijdag 25 februari een 2 midwinter-verlichtingscontrole houden. Deze controle die ge- a|j£e' gratis zal zijn, wordt ditmaal maJfhouden bij en met medewer- n9 van garage Buitenhuis in Leusden Zuid. In het bijzonder Ml aandacht worden besteed aan de afstelling van koplampen. De controle vindt plaats van 18 tot 21 uur. Gedurende de afgelopen win termaanden heeft men veelvul dig met verlichting gereden Veel lampen zijn na doorbranden door de automobilist verwisseld. Dit gebeurt echter niet altijd op de juiste wijze Volgens de erva ringen bij de politie tijdens con troles opgedaan, wordt dikwijls de betreffende lamp er verkeerd ingezet en worden soms ook de verkeerde schroeven, zoals af- stelschroeven losgedraaid Tengevolge hiervan krijgt men dan een verkeerde afstelling van de lampen waardoor verblinden de verlichting ontstaat. Deze ver blindende verlichting irriteerd weer de tegenligger waardoor die dan met zijn lichten gaat zitten knipperen of met groot licht gaat rijden. Vandaar dat deze gratis verlich tingscontrole zal worden gehou den. Tevens wordt een bandencon trole gehouden en advies gege ven. Bij de betreffende garage is ook de mogelijkheid aanwezig om gratis de motor optimaal te laten afstellen en de uitlaatgassen op de juiste verbranding te meten Bij geconstateerde ingrijpende reparaties kan dan een afspraak worden gemaakt bij de eigen de aler Tijdens de controle kan een eventuele kleine wachttijd ont staan waarvoor begrip wordt ge vraagd. Tijdens deze wachttijd kan men bij de leden van de worden collega mag in die periode ook niet vervangen worden. Dit heeft tot gevolg dat de leerlingen dan over de andere klassen ver deeld moeten worden. Dit heeft dan tevens tot gevolg dat de onder wijzers en onderwijzeressen min der aandacht aan de leerlingen zul len kunnen besteden. Ook minder gelegenheid voor kringwerk en groepsgesprekken. Door vrijwel alle ouders werd aan deze schrijfavond deelgenomen. In het schrijven aan de Vaste Com missie Onderwijs kwam duidelijk naar voren dat de ouders zich erg ongerust maken over de kwaliteit van het toekomstig onderwijs. De gedane voorstellen zullen indien deze worden aangenomen stuk voor stuk de kwaliteit van het on derwijs aantasten. In de brief aan de minister lieten de betreffende ouders ook heel dui delijk naar voren komen hoe ge schokt ze waren over de voorgeno men bezuinigingen. Als ouders voelden zij zich wel verplicht de be trokken minister te wijzen op de ge volgen die het kind in de komende tijd als de bezuinigingen doorgan, hiervan de dupe zal worden. vereniging inlichtingen krijgen over het werk van Veilig Verkeer Nederland en kan men ook in de garage of showroom even rond neuzen. De controle zal plaats vinden van 18.00 tot 21.00 uur. Alle automobilisten uit Leusden, Stoutenburg en Achterveld kun nen deze avond dus bij garage Buitenhuis in Leusden Zuid te recht voor deze gratis controle De mogelijkheid is niet uitgeslo ten dat dergelijke controles zul len worden herhaald in Leusden Centrum en Achterveld indien de medewerking van garagehou ders kan worden verkregen. Men dient er echter wel rekening mee te houden dat deze controles dan later in het jaar zullen plaatsvin den. De ouders brachten duidelijk naar voren dat veel dingen, die in de afgelopen jaren zijn verworven, waarvan de noodzaak werd inge zien omdat ze de zwaksten meer kansen boden nu in eén klap teniet wordt gedaan De ouders kunnen zich niet voorstellen dat het de be doeling van de minister is dat in werkelijkheid hun kind het is dat in moet leveren De minister wordt gevraagd zich open te stellen voor argumenten van anderen en hun kinderen niet het kind van de reke ning te laten worden. De geschreven brieven zullen samen met de brieven van andere scholen uit de regio ter bestemder plaatse worden aangeboden. Uit gesprekken met ouders en leerkrachten bleek dat men zich geweldige zorgen maakt over de toekomst van de leerlingen Maar niet alleen voor de leerlingen, ook voorde leerkrachten. Grotere klas sen geeft meer inspanning en ook is de mogelijkheid niet uitgesloten dat er, indien het zover komt dat er ontslagen vallen, de jongere leer krachten het eerst de dupe zijn. Dit heeft tot gevolg dat men op een gegeven moment met alleen oude re leerkrachten te doen krijgt en wanneer deze op welke manier dan ook, hetzij door ziekte, pensione ring enz met ontslag gaan, men te doen krijgt met jongeren leerkrach ten die geen enkele ervaring heb ben en ook niet meer door ouderen kunnen worden opgevangen. LEUSDEN De leden van de gemeenteraad komen aan staande donderdag voor de maandelijkse vergadering bij een. Vanaf 19.30 uur wordt er vergaderd in de raadszaal van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening 2. Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Wijziging samenstelling werkgroep Economische Zaken. Consumentenbelan gen en Werkgelegenheid 6. Verordening tot de 4e wijzi ging van de Verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden 7. Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuteronderwijswet t.b.v. R.K. Kleuterschool ..Hummeltjeshonk" (plaat sing afvalcontainer) 8. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager onderwijswet 1920 ten behoeve van de R.K. la gere school ..Onze Wereld" (plaatsing afvalcontainer) 9. Instandhouding openbare kleuterschool ,,De Wip- Wap" te Leusden-centrum 10. Diverse extra credieten openbare lagere scholen 11. Vaststelling bedrag per leer ling bedoeld in artikel 55 bis der Lager onderwijswet 1920 voor 1983 12 Subsidie Oranjevereniging Leusden 13. Sociaal Cultureel program ma 1983 14 Aanleg minigolf- en glijbaan zwembad Bavoort 15. Instellen beroep tegen ont houding goedkeuring aan het bestemmingsplan Woonwagencentrum" 16. Voorbereidingsbesluit Zwarteweg 5 17. Voorbereidingsbesluit ge deelte „Oostrand-Groen- houten" 18. Verkoop van grond in de Hamershof ten behoeve van een benzineverkooppunt 19. Verkoop van grond in het werkgelegenheidsgebied ,,De Fliert" te Achterveld 20. Verkoop van het pand c a gelegen aan de Zwarteweg 5 21. Goedkeuring begroting 1983 van de Stichting Fede ratieve Bibliotheekvoorzie ning Leusden 22. Garantie geldlening ter fi nanciering van een tweetal woningbouwprojecten in Achterveld 23. Aangaan van langlopende geldleningen in 1983 24 Energiebesparing en bouw invalidentoilet boerderij Groot Krakhorst 25. Rondvraag 26 Sluiting Verschijnt dinsdag an donderdag In da gemeente Leueden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallsan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening komt dinsdag 1 maart voor een vergadering bij een. De bijeenkomst wordt ge houden in de commissiekamer van het gemeentehuis en begint om 20.00 uur. De agenda voor deze vergadering bevat de vol gende punten: 1 Opening. 2. Inventarisatie vragenstellers' woordvoerders. 3 Verslag van 1-2-83 4 Mededelingen - verbetering bestrating nieuwbouw Achter veld; aansluiting RW-28; tijde lijke verhuur Hamersveldse- weg 5. brug Lockhorsterweg, herverkaveling zuidrand Groenhouten 5 Versnelling Claeverenblad- Wildenburg. 6. 't Ruige Velt (onder voorbe houd) 7. Verkoop gemeentehuis (onder voorbehoud) 8. Notitie onderhoud openbaar groen Leusden-Z 9. Ontwerp-woonruimteverorde- ning 10. Rondvraag 11. Sluiting. LEUSDEN - Voorafgaande aan de officiële opening van het ge meentehuis op 18 maart a.s., be staat er op twee vrijdagavonden en een zaterdagochtend en -mid dag voor de inwoners van Leus den gelegenheid om een kijkje In het nieuwe gemeentehuis aan 't Erf te nemen. Gemeentelijke gastvrouwen en -heren staan dan klaar om u rond te lelden: van de cv-lnstallatle op de twee de verdieping tot het archief In de kelder en alles wat daar tus sen ligt aan bezienswaardigs, zoals het astronomisch uurwerk, de raadzaal, het hypermoderne LEUSDEN Vrijdag 18 febru ari werd de rayonwedstrijd voor de katholieke nationale bond van de EHBO gehouden in Werkho- ven. Leusden deed met drie groepen mee, Benschop en Co- then beiden met een groep. Iede re ploeg bestond uit drie perso- nen die om de beurt twee slacht offers moesten behandelen. Zij werden weer beoordeeld door de jury bestaande een arts en twee kaderinstructeurs. Leusden 2 met de dames Wa genaar en Heneweer onder lei ding van de heer Bakker kwam als winnaar uit de bus. Leusden 1 werd een goede tweede en Leus den 3 werd derde. Ook de leiders werden apart beoordeeld en ook hier werd Leusden 1 eerste met als leidster mevrouw v.d Pijpe- kamp De leider van LeusÖen 2 werd tweede. De Leusdense ple- ogen 1 en 2 zijn nu uitgenodigd voor de distriktswedstrijd op 4 maart in Vinkeveen. documententransportsysteem en de patiovijver. Bezichtiging van het gemeente huis vindt plaats door middel van rondleidingen op de volgende data en tijdstippen: vrijdag 25 februari, rondleidingen om 19.30 uur, 20.30 uur en 21.30 uur. zaterdag 26 februari, rondleidingen om 10.30 uur, 11.30 uur en 14.00 uur. vrijdag 4 maart, rondleidingen om 19.30 uur, 20.30 uur en 21.30 uur. Op bovengenoemde dagen is ie dere inwoner van Leusden vanaf een kwartier voor het begin van el ke rondleiding van harte welkom in het gemeentehuis. Wie met een groep, vereniging of schoolklas het gemeentehuls wil bezoeken, wordt verzocht contact op te nemen met het bu reau Voorlichting, telefoon 941247, toestel 116. In gezamen lijk overleg kan dan een geschik te datum worden uitgekozen. LEUSDEN - Bij de rijkspolitie kwamen afgelopen zaterdag klach ten binnen over geluidsoverlast van ,,de Klaveet" in Achterveld. Omwonenden stoorden zich aan de harde discomuzlek die in de voormalige manege werd ge draaid De politie zal voortaan er op toezien dat de jongerendisco in de Klaveet niet te lawaaierig wordt. Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden. Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1983 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft, wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machlneletter. Vandaag besteld, morgen klaar. als het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon: 033-941495.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1