nmausgangers weer in A'veld Toch voetbal bij Roda-zondag Geslaagde bazar in Regenboogschool bowler van Leusden BV'75 onderkomen in gebruik genomen ptilopen klopten SMS Gus Schillemans beste leusder krant Schoolvoet- bal 1983 Nimmerdor successen KP0 dames maakten poppen Boulers gaan vergaderen SVA-JEUGD niNSDAG 22 FEBRUARI 1983 5 dit jaar gehouden op 6 en 7 april. Reeds enkele aan meldingen van scholen zijn binnen. Oe overige scholen die deel willen ne men aan dit evenement moeten zich deze week nog opgeven bij Jan Lo- huis, Zuylenburg 32 in Leusden centrum. LEUSDEN Het schoolvoetbal in Leusden (voor de eltde keer) wordt fTERVELD Zaterdag 5 zullen de Emmaüsgangers ^en bezoek brengen aan Ireld. Zij zullen die dag van tot 12.00 en van 14.00 tot uur staan op de parkeer- [egenover hotel De Ros- Jen die niet meer gebruik- jfing en dergelijke willen in kunnen deze spullen lemde tijden bij de wagen van de Emmaüsgangers afgeven. Emmaus is een beweging die aan het eind van de jaren veertig werd gesticht door de Franse priester Abbe Pierre Deze kwam in contact met een aantal men sen die eigenlijk alle hoop op de toekomst en het vertrouwen in zichzelf verloren hadden. Door met hen op gelijke voet te gaan samenleven en werken, ontdek ten ze dat de toekomst wel dege lijk bestond en dat zij zelf wel degelijk waarde hadden, zowel voor anderen als voor zichzelf. Als werk werd gekozen voor het vodden rapen. Het verzame len en verkopen van spullen waarvan anderen dachten dat ze waardeloos waren. Het geld daarmee bijeengebracht, werd besteed aan mensen die het nog slechter hadden dan zijzelf. Deze kleine gemeenschap noemde zich Emmaus naar een plaats genoemd in de Bijbel. Een plaats waar na Pasen mensen die de hoop verloren hadden, ie mand ontmoetten die met hen brak en deelde en zo de verloren hoop weer deed oplaaien. Dit wil nu niet zeggen dat Emmaus nu alleen open staat voor de christe lijke gemeenschap. Emmaus staat open voor iedereen onge acht wie hij of zij is. Emmaus is inmiddels in veel landen over de gehele wereld werkzaam, ook in Nederland. In Nederland zijn meerdere groepen waarvan de oudste is gevestigd in Haarzuilen. Ook de ze groep bestaat van het ophalen en verwerken van wat er over is. leder jaar levert dat weer een groot bedrag op voor projecten voor de allerarmsten, meestal in de derde wereld, doch ook wel in Nederland. Een van de belangrijkste dingen die in Haarzuilen verwerkt wor den is kleding en textiel. Daarom is alle textiel in welke vorm dan ook zaterdag 5 maart van harte welkom. LEUSDEN/CENTRUM Het competitie-voetbal lag de afgelo pen dagen stil, maar Roda benut te de vrije dag met oefenwedstrij den tegen KVVA uit de keistad. Roda's standaardteam had niet veel moeite met KVVA 1, dat met de 4-0 nederlaag nog erg goed wegkwam. Johnny Jansen (3x) en Bert Staubach zorgden voor de treffers. Roda 2 klopte de KVVA-reser- ves met 4-1. Fred Telnekes (2). Jos Vrijhoef en Wim Ruitenbeek scoorden voor de roodzwarten. In de tweede helft debuteerde doelman Hilbrand v.d. Meer (ex- SC Amersfoort) bij de Buining- parkers Vanavond om 20.00 uur speelt Roda-zondag een licht- wedstrijd tegen vv Abcoude. Ajax-doelman Piet Schrijvers zal als Abcoude-trainer wellicht aanwezig zijn. ACHTERVELD De Her vormde vrouwenvereniging Ly- dia organiseerde afgelopen don derdag een bazar in de Regen boogschool. Er was voor elk wat wils. Er waren door de dames vervaardigde handwerken te koop, men kon zijn geluk be proeven bij het rad van avontuur, geboortedatum van poppen ra den, enzovoort. Ook voor de LEUSDEN - Leden van de LR Nim- merdoor nameh in Bunschoten deel aan een indoor springwedstrijd en be haalden de volgende prijzen 1R. v.d Burg, Troubadour, klasse B. 2. B. v e op de bazar van de Hervormde vrouwenvereniging Lydia jeugd waren er diverse attrakties. Het werd weer een druk be- j zochte bazar, hoewel er in de middag meer bezoekers waren dan in de avond. Over het resul taat zijn de dames van Lydia bijzonder tevreden. De netto op- brengst bedroeg ruim f 3000 gul- j den Deze opbrengst kom geheel ten goede aan de Regenboog- school A. Vrijhoef en wethouder Van Woudenberg probeerden hun kansen op het groene laken Uuivenboden, Stargazer, klasse B; 4, mej. C Eikleboom, Navarro, klasse B; 6 A. Baars, Robin B. klasse B; 3. H. A Ossendrijver, Nero, klasse L. Bij de veteranen indoorspringwed- strijd in Nijkerk 2e/4e H A Ossendrij ver, Nero, klasse L; 5. H Hoogendoorn, Krokant, klasse M; 5e A. Schimmel, Odette in klasse verkleed Enkele leden van de PC Nimmerdor waren aanwezig op een indoor spring wedstrijd in Houten: 3e Ankie Steen- j beek, Bonny, klasse L; 3e Jaon Kemp-1 kes. Toski, klasse Z. ACHTERVELD De K.P.O. dames kwamen dit keer bijeen voor het maken van poppen en dieren. Hoewel de carnavals feesten juist achter de rug waren, was de opkomst goed. Nadat de voorzitster enkele mededelingen had gedaan werd er al snel be gonnen met het knippen en vul len van poppen en dieren. Een vrij groot aantal was door een aantal dames reeds gedeel telijk klaar gemaakt zodat ze al leen maar opgevuld behoefte te worden. Mede dankzij de dames Jonk man en Pepping onder wiens leiding deze avond werd gewerkt en die ook een groot aandeel hadden in de voorbereidingen was het resultaat aan het eind van de avond geweldig. Ruim 40 poppen en dieren waren er klaar gekomen Binnenkort zullen deze poppen en dieren weer hun bestemming vinden bij de bewoners van huize Dennedal in Den Dolder. Quick A 2 - Achterveld A 1 vertrek 15 00 uur Achterveld A2 - SEC A2 kampioens wedstrijd 15 00 uur Achterveld B1 -AmersfoortseBoysB 1 15 00 uur VVZ '49 B 2 - Achterveld B 2 vertrek 15 00 uur Achterveld C 1 - VVZ '49 C 1 13 45 uur VVZA C 5 - Achterveld C 2 (terrein Achterveld) 13 45 uur Achterveld D 1 - Spakenburg D 2 12 00 uur Baarn D 4 - Achterveld D2 vertrek 12.15 uur Achterveld E 1 - HVC E 1 13.00 uur Achterveld E 2 - TOV E 2 13.00 uur Achterveld F 1 - KVVA F 3 12 00 uur Dames Junioren NSC - Achterveld vertrek 9.15 uur Meisjes Achterveld - CDW 11 00 uur. LEUSDEN/CENTRUM De zestien sterkste bowlers van de plaatselijke bowlingbond, waar onder twee dames, hebben zon dag in de Korf om het kampioen schap van Leusden gespeeld. Met 22 games van boven de 200 punten Arthur Grimscheid was met 246 de absolute topper werd zeer goed spel gede monstreerd. Volgens het „Ame rikaanse" systeem werden zeven games gespeeld om tot de halve finame met acht spelers te ko men en de vier sterkste daarvan betwistten elkaar in een echte knock-downfinale de titel. Dat er enorm geknokt is, mag blijken uit het feit, dat erkend goede bowlers als bijvoorbeeld Wim Kok, Sammy Richardson, John Hofstede, Wim van Harsse- laar en Len Upshaw de eindstrijd niet bereikten Uiteindelijk werd Gus Schillemans winnaar, met Arthur Grimscheid, Jan Toxo- 'Hans van Putten_als 2e, Beste bowlster (7e) werd Anya - Een van de zestien sterkste spelers van de Leusdense bowlingbond de Jonge, die later bij de prijsuit reiking als kiss-miss fungeerde Er waren grote bekers voor de toppers en een herinnerings standaardje voor alle deelne mers. üe organisatie in handen van de heer en mevrouw Hofste de was zogoed, dat ter plaatse al Veelgevraagd werd om een ver- volgtoernooi. LEUSDEN/CENTRUM A.s. vrijdag (25 februari) houdt de Leusdense jeu de boulesvereni- - Spel beeld uit de wedstrijd Antilopen - SMS LEUSDEN - Biljartvereniging BV'75 heeft vrijdagavond haar nieuwe onderkomen officieel in gebruik genomen. De biljarters verhuisden van de Rosmolen naar een boerderijzolder aan de Hamersveldseweg 71. Deze fijne ruimte met drioe biljarttafels en toch nog wat horecagedeelte werd door de leden zelf opge knapt en aangekleed. De ope ning op 18 februari met ruim vijf tig aanwezigen werd een gezelli ge avond, waarbij het officiële gedeelte gemoedelijk werd door lopen. Het openingswoord werd ver- ncht door voorzitter J. Kramer die de wethouder van sportzaken G. van Woudenberg aankondigde. Van Woudenberg prees in zijn speech vooral de zelfwerkzaam heid van de leden. Als openings stunt probeerden pandeigenaar A. Vrijhoef en de wethouder hun kun sten op het groene laken. De heer Vrijhoef die met drie biljarttafels wat meer oefengelegenheid heeft, bleek de langste adem te hebben en de wethouder moest, na hulp van derden, helaas de witte vlag hijsen. Toen vervolgens enkele vertegenwoordigers van de andere biljartverenigingen hun woordje de den, waarbij veel lovende woorden vielen, kwam voorzitter D. van der Meer van het district Eemland ook aan het woord Zijn opvatting was dat het vooral goed van BV'75 was, dat zij de jeugd een kans geeft en ook begeleidt, zodat de Leusdense biljarttoekomst een rooskleurig vooruitzicht heeft. tduivenhouders die m de pri/zen vielen Lambrechts werd 2e, B. Peters 3e, W. Vrijhoef 4e en J. Pouw 5e. De beste duif van 1982 was van J. Pouw en de beste jonge duif van degebr. Bransen. Het kampi oenschap van de jonge duivin- nen was voor R. Tijmensen en in de B- Poule voor de combinatie Vrij-Bra. H. Lambrechts won met 41,7% de meeste prijzen. Het koppelkampioenschap ging naar H. Lambrechts en M. Louw R. Tijmensen werd met zijn jonge duiven 1e in de kring Eemland (afd. M) en 2e in de A.C.C., waar ook de gebr. Bransen hoog scoorden. De tentoonstellings- prijzen werden vrijdag eveneens uitgereikt. Daarbij was A van Dusschoten de topper. Met bin go en een dansje werd het feest plezierig voortgezet. LEUSDEN/CENTRUM In de Korf won Antilopen zaterdag met 10-7 het duel om de tweede plaats tegen SMS uit Utrecht. Het begin van de wedstrijd was voor de Anti's, maar de 2-0 voor sprong liep via 3-4 terug tot de ruststand 4-4. Het vroege uitval len van Nancy Laheij heeft mede het ritme verstoort. Ook Pieter Kraaikamp speelde het trefferv-FMet-u*tt—Anita -van Buren en Richard Urbach bleken goede vervangers Uiteindelijk werd het toch nog een ruime Leusdense zege met Antilopen- doelpunten van Gert Graafland (3), Frans ter Maten (2), Richard Urbach (2). Pieter Kraaikamp, Margret Versteeg en Anita van Buren. Uitslagen Antilopen: Antilopen 1 - S.M.S. 1 10-7 O.V.V O 2 - Antilopen 2 10-6 Antilopen 4 - Telstar 6 4-2 M.I.A 5 - Antilopen 5 4-4 K.V.O. 6 - Antilopen 6 4-2 Rhoda - Junioren 1 8-5 Aspiranten 1 - D V S. 9-1 Aspiranten 3 - Woudenberg 0-6 Aspiranten B1 - Telstar 8-0 Aspiranten C1 - Dalto 2-6 Aspiranten C2 - Meeuwen 0-4 Dalto - Pupillen 1 0-2 Telstar - Pupillen Q 1 4-0 Telstar - Pupillen Q 2 0-1 ging in de Hakhorst haar jaarver gadering. Een zeer belangrijke praatavond omdat de staturen nog notarieel vastgelegd moeten worden. Die statuten passeren vrijdagavond de revue. Onder punt 8 staat de bestuursverkie- Beeld van het scratch bowlingtoernooi afgelopen zondag in De Korf zing op de agende. Aftredend zijn mevrouw N. Bouwer en de heren C. Blsschops en R. v.d. Werve. Beide laatsten zijn her kiesbaar. pigingspogmg bij de Korf DEN/CENTRUM Vrlj- d hield de postduiven vereniging Leusden rfeest in het eigen club- verband met de binnen re tijd plaatsvindende ld kostende) verhuizing ftat bescheiden gebeuren, s ditmaal geen bandje, maar met een platenspeler werd ook spoedig een plezierige stem ming bereikt. Voorzitter W. Vrij hoef opende om 20.30 uur de avond met het uitreiken van de in het vliegseizoen 1982 gewonnen prijzen. Daarbij werd C. van Val kengoed, na vele jaren 2e te zijn geweest, generaal-kampioen. H.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5