Stijging van aantal werklozen Leusden door andere telling Particuliere boodschappendienst aktief in Leusden Leusdenaar afgeperst Motorcrossterrein I april in gebruik Commissie en werk groepsvergaderingen Knotgroep aan de slag 388 MANNEN EN 260 VROUWEN ZOEKEN BAAN Vandaag in de Leusder Krant RUUD PEDDEMORS (21) NEEMT INITIATIEF BINGOSPEL Leusder KrantHeus kunstwerk? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden DOKTERSDIENST Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlnletrstle: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartasl Uitgave B.D.U. B.V. krant DONDERDAG 24 FEBRUARI 1983 - 14e JAARGANG NO. 88 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Door een andere telling van het aantal bij de arbeidsbu reaus ingeschreven werklozen per 1 januari is het werkloosheidscijfer In Leusden sterk geste gen vergeleken met dat van de maand december. Door invoering van een nieuwe definitie voor werkloosheid, naar aan leiding van een advies van de Centrale Commis sie voor de Statistiek, worden bepaalde groe pen ingeschrevenen in de statistieken opgenomen, die vroeger niet werden meegeteld. Het gaat dan onder andere om mensen die bij het arbeidsbureau staan ingeschreven voor een deeltijdbaan. Vol- gens de nieuwe regel is iedereen werkloos, die werk zoekt voor twintig uur of meer per week. Vroeger werden alleen die mensen meegeteld, die een baan zochten voor 25 uur of meer per week. Daarnaast worden in de nieuwe werkloosheids statistieken voortaan ook de mensen opgesomd die bij het arbeidsbureau staan ingeschreven, maar „tijdelijk niet bemid delbaar" of „voor bemid deling ongeschikt" zijn. De eerste term slaat op mensen die een beroeps keuzetest hebben afge legd, die een medisch on derzoek moeten onder gaan of voor wie het ar beidsbureau om andere reden tijdelijk niet kan be middelen bij het zoeken naar werk. Onder de cate gorie „voor bemiddeling ongeschikt" vallen de mensen voor wie het ar beidsbureau niet aktief bemiddelt, bijvoorbeeld omdat de eisen die zij aan een baan stellen niet te realiseren zijn. De nieuwe telling van de werklozen moet een objectiever beeld geven van de werk loosheid en beter aan sluiten bij internationale statistieken. 17 VACATURES Door de nieuwe bereke ning telde Leusden in ja nuari 648 mensen die een baan zoeken: 388 man nen en 260 vrouwen. In december van het vorig jaar waren er dat volgens de oude berekening 506. Een en ander blijkt uit het maandelijks overzicht van het Gewestelijk Ar beidsbureau Amersfoort. In het rayon Amersfoort, bestaande uit de gemeen te Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, Soest, Woudenberg en Amers foort, bedroeg het werk loosheidscijfer vorige maand 8758. Door de nieuwe telling steeg in dit rayon het aantal werklo zen met meer dan 2000. Het aantal geregistreerde vacatures bedroeg in ja nuari 258, waaronder 17 in Leusden. Dick Miggelbrink is hoofd van het nieuwe dagbehandelingscentrum van Lisidunahof. Anco Mali sprak met hem 3 C. A. van 't Klooster zette vorige week een punt achter het voorzitterschap van de plaatselijke A.B.T.B. Reden voor een interview. „Een boer is in feite veel kwetsbaarder geworden" 5 Rob Ton Is de nieuwe trainer van Roda-zondag 8 Loep op Leusden 9 Veel belangstelling voor onderwijsmarkt 9 Tel.: 03425-1222. Kijk op de film. Servicepagina 11 13 (Van éen onzer verslaggevers). LEUSDEN - Sinds een week of twee is in Leusden een particuliere boodschap pendienst aktief. Initiatiefne mer is de 21-jarige Ruud Ped- demors die tot nu toe toen opdrachten heeft gehad. Voor bedrijven in Leusden heeft hij post, kaarten en bloemen moeten vervoeren: voor particulieren bestond de service uit het rondbren gen van boodschappen en pakketjes. Ruud Peddemors: „Ik vind dat de zaken redelijk lopen. Voorlopig wil ik het eens drie maanden aanzien. Eens kijken of er genoeg be langstelling voor een bood schappendienst bestaat." Onvermijdelijke vraag is waarom de Leusdenaar met een dergelijke service is be gonnen? Hij zegt: „Ik kon geen werk vinden. Het geld dat ik nu met deze job ver dien, kan ik gebruiken voor de financiering van een stu die die ik wil gaan volgen". Ruud Peddemors heeft een technische opleiding ge volgd. Nadien heeft hij voor uitzendbureaus gewerkt en allerhande baantjes aange pakt. Om als kleine zelfstandige van start te gaan moest Ruud wel eerst nog - met een kni poog naar zijn vader - enkele investeringen doen. Een ge bruikte auto werd aange schaft en een boodschap- penkarretje. Ook kocht hij wat spullen om de admini stratieve rompslomp te rege len. Ruud Peddemors, die te bereiken is onder nummer 942394. is na veertien dagen nog steeds vol goede moed, dat zijn boodschappendienst een kans van slagen heeft in Leusden. LEUSDEN - In de maand maart worden de volgende openbare commissie- en werkgroepvergade ringen gehouden Dinsdag 1 maart Commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Maandag 7 maart. Commissie Wel zijn en Onderwijs. Dinsdag 8 maart Werkgroep Eco nomische Zaken, Consumenten belangen en Werkgelegenheid Donderdag 10 maart: Commissie Algemene en Bestuurszaken Maandag 14 maart Commissie Fi nanciën De vergaderingen beginnen om 20 00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, t Erf 1 te Leusden- Centrum De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1tel. 941247, toestel 116 LEUSDEN - Op zaterdag, 26 februari zullen wederom knotac- tivitelten plaats vinden in de Pon-driehoek te Leusden-Zuid. Om 9.00 wordt begonnen. Verza melen bij de boerderij, de R. van Alderwereltlaan 2. Men moet zelf voor laarzen en werkkleding zorgen. Contactadres: 033- 943005. en in de bibliotheek Nieuw-Langen- beek. De verslagen van de hierbo ven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Crossterrein Leusdertieide uissteden overleg is een ambtelijke werkgroep ingesteld, die in samenwerking met de be langhebbende motorcross verenigingen, de exacte plaats, de inrichting en het beheer daarvan nader zullen uitwerken. Tevens zal wor den bezien welke geluidswe- rende mogelijkheden kunnen en moeten worden getroffen. Het provinciaal bestuur be schouwt het komende jaar als een proefperiode. Gedu rende dit jaat zullen uitge breide geluidsmetingen wor den gehouden en zal de ver eiste procedure in het kader van de Wet op de Geluidshin der worden gestart. Deze pro cedure is noodzakelijk om te komen tot een definitief cros sterrein. Deze procedure geeft voorts aan alle belang hebbenden alle mogelijkhe den om op de plannen van de aan te leggen definitieve crossbaan in te spelen. Pro vincie en de betrokken ge meentebesturen zullen hier aan binnenkort de nodige pu bliciteit geven. Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). I Rozendaallaan 9 Leusden-C. Innilactie naaimachines! Uw oude machine is veel geld waard bij aankoop HEUWE NAAIMACHINE Laat nu tijdens de 2-weekse inruilactie uw naaimachine vrijblijvend taxeren (wi) repareren ase merken LEUSDEN - Het zou een heus kunstwerk kunnen zijn, dit stukje gevel van het nieuwe gemeente huis. Misschien zijn er mensen die deze gevelconstructie zonder meer artistieke waarde toedichten Komende maahd zal deze gevel plus de rest van het gebouw in het middelpunt van de belangstelling staan Vrijdag 18 maart wordt namelijk het nieuwe gemeentehuis officieel geopend Aanvankelijk was voor deze openingsplechtigheid prins Claus uitgenodigd, maar aangezien hij met klachten van depressieve aard in Zwitserland wordt behandeld, is zijn komst naar Leusden afgelast Vermoedelijk zal nu de man van prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven, het gemeentehuis openen. Voorafgaande aan de ceremonie is er op een aantal dagen de gelegenheid voor de inwoners van Leusden het nieuwe gemeentelijk onderkomen te bezichtigen. Er is genoeg bezienswaardigs zoals het astronomisch uurwerk dat beschilderd is door Leusdenaar Lohning, de raadszaal, het ultramo derne interne transportsysteem en de patiovijver. Het rondkijken kan op vrijdag 25 februari door middel van rondleidingen om 19.30 uur, 20.30 uur en 21.30 uur. op zaterdag 26 februari om 10 30 uur, 11 30 uur en 14.00 uur en op vrijdag 4 maart om 19.30 uur. 20.30 uur en 21.30 uur. Wie zo n rondleiding wil meemaken moet een kwartier van tevoren aanwezig zijn in het gemeentehuis (Van één onzer verslaggevers). LEUSDEN - Aan de officier van justitie in Utrecht zijn acht mensen voorgeleid die ervan worden beschuldigd de Leusdenaar S. te hebben afgeperst. De acht, afkomstig uit Ridderkerk en Hooge- veen, zouden in januari het huis van de man uit Leusden zijn binnengevallen om geld te eisen. S. verzorgt reizen naar Indonesië, waarover waarschijnlijk onenigheid bestond met het achttal. Na een fotoconfrontatie werden in Ridderkerk en Hoogeveen de belagers van S. door de politie aangehouden. LEUSDEN - Naar aanlei- Ing van een verzoek van het 'rovinciaal Bestuur heeft de itaatssecretaris van Defen- iie besloten voor 1 jaar een rrein op de Leusderheide n te wijzen om in regionaal lerband te kunnen moter ossen. Het gaat om een ter- Ingedeelte gelegen in de lestpunt van de kruising van de toekomstige Rijksweg 28/ oionel van Rooijenweg. Het itreven is erop gericht het irossen op het thans aange- lezen terrein op 1 april mo- lélijk te maken. Een langere termijn dan 1 jaar kon niet worden toege- gd in verband met de onze kere situatie over de militaire terreinen, waarover in het structuurschema nog een be sluit moet worden genomen. De procedure hiertoe is in middels gestart. Vanuit het provinciaal bestuur is tevre denheid geuit aangaande de medewerking van het Minis terie van Defensie om mede een oplossing aan te dragen over het nijpende tekort aan motorcrossterreinen in de re gio. Overleg hiervoer heeft op 23 februari plaatsgeboden tussen vertegenwoordigers van de provincie, het ministe rie van defensie en de ge meentebesturen van Soest, Amersfoort, Leusden en Zeist. Naar aanleiding van dit V»r«chi|nt dinsdag en dondsrdag in d« gsmMnte Leusdsn. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: On» kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 lot 17.00 uur gsopsnd. Zaterdags gesloten. De omcirkeling geeft de nieuwe lokalie crossterrein aan Onjfhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente leusden «JU

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1