Groengeel overleeft Antilopen Roda (zon.) had geluk Winst voor SVA Haaien bestuur weer compleet Retscrossbaan wordt verlengd ongste voetballertjes zijn zo gezellig" Leusdense wiel renners uit winterslaap Tweemaal lustrum bij Impala PROMOTIES BIJ DE HAAIEN YSETKAL 'MtAI.ANS ■eusder krant flensen a de port s Martens, wedstrijdsecretaresse Roda'46 SPORTSPLINTERS pen in aktie JSDEN Een bijzonder grljke en spannende korf- tdstrijd tussen Antilopen en igeel werd zaterdag 26 fe- 1 in de Korf gespeeld. Op konden de Antilopen het Groengeel nog van het ioenschap afhouden, igeel opereert al enige ja- deze divisie debuterende ipen. itilopen speelden vaak slor- nisten veel ballen en de aanvallen liepen niet zo ge smeerd als die van de tegenstan der. De ploeg uit Wormer had een uitgelaten supportersschare meegenomen, die al toeterend en bellend voor een nokvolle Korf zorgden. Yolanda Versteeg van Antilopen opende de score, maar Groen geel had al gauw een voorsprong en naarmate de eerste helft vor derde, verloren de Antilopen de greep op het spel En in de rust stond het 7-2 voor Groengeel. Frans ter Maten mis te een strafworp, iets wat hij in de tweede helft weer presteerde. Gert Graafland miste ook een strafworp en toen de stand 9-3 was werd er gewisseld. Jerry Ulbach en Bob Leydes zorgden voor vers bloed Dit kwam de wedstrijd ten goede, want Groengeel kwam er een hele tijd niet meer aan te pas. Een prachtig doelpunt van Jerry, een afstandsschot van Pieter Kraaikamp. Groengeel had er geen antwoord op. En wat eerst een slachting van de Antilopen leek te worden, werd bijna een zege. want zij haalden de achter stand angstwekkend snel in Maar ondanks een doelpunt op de valreep door Yolanda Ver steeg kon Antilopen het net niet redden en werd de wedstrijd toch besloten met een 9-8 zege voor Groengeel Uitslagen Antilopen: Antilopen 1 - Groen Geel 1 8-9 ZKC 2 - Antilopen 2 13-6 Kameo 5 - Antilopen 3 3-4 Viko 7 - Antilopen 5 3-2 Junioren 1 - Archipel J 1 12-4 De Meeuwen J 1 - Junioren 2 8-7 SKF J 2 - Junioren 3 10-7 TZ A 3 - Aspiranten 3 9-1 Aspiranten B 1 - KVO B 1 8-0 Amersfoort C 1 - Aspiranten C 1 0-2 Soesterkwartier C 2 - Aspiranten C 2 0-0 MIA D 1 - Aspiranten D1 1-3 Pupillen 2 - SKF P 2 2-1 Pupillen Q 1 - Woudenberg Q 1 1-0 Pupillen Q 2 - Exakwa Q 3 0-2 VOETBAL. De eerder voor afge lopen dinsdag beloofde oefen wedstrijd van Roda (zondag) te gen Abcoude vindt hedenavond plaats op het Buiningpark. Aan vang 20.00 uur. Abcoude wordt getraind door Ajax-doelman Piet Schrijvers, die zo goed als zeker oc' aanwezig zal zijn VOETBAL. Op 31 januari werd de competitiewedstrijd SVMM- Roda (in de zondagse 2e klasse B) bij de stand 0-1 i.v.m. de weersomstandigheden voor tijdig afgebroken. Op 10 februari deelde de afdeling Utrecht mede, dat de wedstrijd t.z.t. in zijn ge heel zou worden overgespeeld indien dat i.v.m. promotie of de gradatie noodzakelijk zou zijn Inmiddels staat dit treffen voor 13 maart op het (inhaalpro gramma LEUSDEN/CENTRUM De Leusdense wielrenners komen zo langzamerhand uit hun win terslaap en inmiddels zijn ook de eerste resultaten behaald. Dit maal drie uitslagen bij de liefheb bers. Op een mooi nieuw par cours te Veenendaal (ruim 40 vertrekkers) werd Johan Ossen drijver 2e. Henk van 't Klooster en Paul Ossendrijver finishten als 4e respectievelijk 6e. Afgelopen zaterdag bij de Pe daalridders in Amersfoort (met ruim 20 man bij de liefhebbers) werd Johan Ossendrijver op nieuw 2e. Henk van 't Klooster eindigde als 5e en Paul Ossen drijver reed lek. De daarbij uitge spaarde krachten kwamen hem LEUSDEN/CENTRUM De v.v.l.o.s. Impala beleeft dit jaar tweemaal een lustrum. Op 4 juni a.s. bestaat de gymnastiekafde- ling 15 jaar en op 24 september viert de handbalsectie haar 20- jarig bestaan. Beide onderwer pen staan als punt 7 op de agen da van de Impala-jaarvergade ring, die morgenavond (2 maart) door de circa 650 leden tellende vereniging in sportzaal Groen houten aan de Meent wordt ge houden. Vooral worden de ge bruikelijke jaarstukken bespro ken. De vergadering begint om 20.00 uur. zondag in de eerste TAPA-rit te Soest (30 deelnemers) goed van pas. Paul won de rit door zijn twee medeweglopers in de eind sprint te kloppen Johan Ossen drijver werd 6e en Henk van 't Klooster 10e. - De Haaienploeg, die in de landelijke /eugdcompetitie van de 3e naar de 2e divisie promoveerde vorig jaar uit de 4e divisie gepromoveerd!) LEUSDEN/CENTRUM De zondagploeg van Roda heeft VSK kennelijk onderschat, want de roodzwarten kwamen in Westbroek niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. De Leusdenaren boekten In deze competitie-ronde toch nog winst omdat Voorwaarts, de grote con current voor de ook nog op pro motie rechtgevende tweede plaats, op eigen gras met 2-3 van open scoort uit een straf- LEUSDEN/ACHTERVELD In de zaterdagse 1e klasse A gingen slechts twee wedstrijden door. Sperwer hield Cobu Boys met 2-2 in toom en Unicum kwam met 1-2 tekort t.o.v. Naarden. De stand op de ranglijst veranderde maar weinig. Roda staat met 7 verliespunten op kop, gevolgd door Lelystad (9) en SVM Boys (10). In de zondagse 1e klasse A heeft Achterveld de doelpuntrij ke wedstrijd tegen Sporting met 4-3 gewonnen. De concurrent voor de laatste plaats kreeg een fikse nederlaag te pakken, zodat Odijk in de problemen is geko men. Hooglanderveen nam re vanche op Austerlitz, Naarden won van Actief en de rest ging niet door. De uitslagen waren: H'veen - Austerlitz 2-0 Achterveld - Sporting 4-3 Naarden - Actif 1-0 Odijk - Laren 0-6 Ranglijst: SDO 15 25 40-14 Austerlitz 17 20 37-26 Hoogl'veen 14 19 34-21 Barneveld 14 15 20-27 Zuid'vogels 14 14 20-18 Actif 16 14 25-25 Laren 16 14 26-31 Nederhorst 14 13 20-25 Naarden 16 13 27-35 Sporting 15 12 27-33 Achterveld 15 12 21-28 Odijk 14 9 22-36 In de zondagse 2e klasse B een volle pot. VVZA handhaafde zich met winst aan de kop van de ranglijst. Roda liet een puntje liggen, maar had het geluk, dat Voorwaarts verloor. De Utrecht se derby bij RUC werd 1-1 en de staartclubs weerden zich ge ducht. SVMM pakte een puntje en Unitas zelfs twee. De uitsla gen waren: VSK - Roda 0-0 VVZA - Faja Lobi 2-0 SVMM - Allen Weerbaar 2-2 Unitas - Maluku Muda 2-0 Voorwaarts - Kockengen 2-3 RUC - Rivierwijkers 1-1 Ranglijst: VVZA Roda Voorwaarts Allen Weerbaar RUC VSK Kockengen Faja Lobi Riv'wijkers Maluku Muda Unitas SVMM 15 27 15 24 17 23 17 18 16 17 16 16 14 14 17 14 14 9 14 9 16 8 15 7 36- 8 41-19 40-23 24-23 28-26 20-23 21-28 20-27 20-24 26-35 13-32 18-37 Kockengen verloor. Roda heeft nu vijf verliespunten minder dan voorwaarts, maar moet daar nog wel op bezoek. De uitslagen van de zondag-senioren waren: VSK 1 - Roda 1 0-0 APWC 2 - Roda 2 0-6 Hoogl'veen 2 - Roda 3 2-1 Roda 4 - Sios 2 1-5 Amsvorde 5 - Roda 5 1-2 Roda 6 - Veensche B 6 0-4 De zaterdagstandaardploeg was vrij omdat het veld van SVM Boys in Maartensdijk afgekeurd werd. De Leusdenaren gebruik ten de extra snipperdag voor een oefenwedstrijd tegen Hoevela ken 1koploper in de zaterdagse afdelings hoofdklasse Roda was qua spel bepaald niet de mindere ploeg. Het enige doelpunt, vrij kort voor de rust gescoord uit een goed door Fokko van Leyen- horst genomen vrije trap. bracht de eindstand op 1-0. De overige resultaten met de zaterdagsenio ren waren SDCP 4 - Roda 2 0-3 Veensche B. 3 - Roda 3 2-2 Roda 4 - CJVV 5 4-5 Roda 6 - Stroe 7 1-6 SDCP 7 - Roda 7 4-0 Op de noordoosthoek van Ro- da's hoofdveld staat inmiddels weer een (nieuw) scorebord. LEUSDEN Vrijdag 25 febru ari hield LZ/PC De Haaien de algemene ledenvergadering in het Roda-clubgebouw. Jaarver gaderingen van de zwemclub waren in het verleden met het nodige tumult verlopen doordat de leden in twee kampen ver deeld waren. Te weten: de water- polo-afdelingen en de zwemaf- deling. Een tijdens de vorige vergade ring ingestelde commissie van goede diensten, bewees inder daad goede diensten door als bemiddelaar op te treden, die de betreffende leden advies gaf, coördineerde en hen compro missen aanbood. Met als resultaat nu. na lange tijd, weer een volledig bestuur Vice-voorzitter A.Chr. Fieseler werd tot voorzitter benoemd en ook de andere functies die open stonden werden opgevuld Dat de sportieve prestaties on der al deze problemen niets te lijden hadden, bleek uit het feit dat onder andere het poloteam gepromoveerd is, de zwemjeugd van de derde naar de tweede divisie ging en dat de A-selectie naar de landelijke C-afdeling ging De clubkampioen Ronny Baars werd gehuldigd als snelste zwemmer en ook zijn zuster Ju liette sleepte heel wat prijzen in de wacht. Bij het vaststellen van de begro ting '83 werd duidelijk dat de crisis ook hier had toegeslagen. De begroting had dan ook diver se ombuigingen en inleverings- posten Daardoor zal bij beleid getracht worden continuïteit in het leden aantal te handhaven en eventu eel te doen stijgen, waarbij het wervingsbeleid speciaal gericht is op de jongste jeugd. Er werd een ouderraad inge steld die de coördinatie van de zwemjeugd tot de ouderen beter moet doen verlopen Dit naar aanleiding van een onderzoek van een medewerker aan de pe dagogische faculteit van de Uni versiteit van Utrecht over het on derwerp? Hoe kindvriendelijk is de sportclub? Toch had dit onderzoek als eind conclusie: De Haaien is een en thousiaste vereniging, die goed functioneert, waar alles goed ge regeld is, waar het gezellig is en waar de overige sociale contac ten naast het zwemmen zeker niet worden verwaarloosd. DINSDAG 1 MAART 1983 11 LEUSDEN Tijdens de alge mene ledenvergadering van Fiets Cross Vereniging „De Heu velcrossers" werd vastgesteld dat het de vereniging beslist niet tegen zit. Afgelopen jaar was er een enorme ledengroei te con stateren. De vereniging, die ge heel eigenhandig van de grond is gekomen, gaat het ook financieel en organisatorisch voor de wind. En 1983 neemt een aanvang met een positief saldo. Gelukkig wel, want het toekomstig beleid ziet uit op royale investeringen. De huidige baan aan de Noorderin slag zal geinnoveerd worden. De 80 leden staat een lange re baan in het verschiet (424 meter), die meer spektakel zal geven dan nu het geval is Ook de toeschouwers, die vorig jaar in eigenlijk geheel onverwachte massa's kwamen toestromen om het kleurig gebeuren te aan schouwen, zullen een betere plaats krijgen toebedeeld Het beste zicht op de baan zal de bestuurswagen krijgen, die door enkele leden spontaan werd aan geboden. Hier zullen de eindtij den verwerkt worden, waarbij de jury wordt geholpen door onder- andere een electronisch start hek. De heer G. Boogmans nam de taak over van voorzitter A W Kreber, die de club onder zijn handen zag groeien. En de heer Dn^nmanc 731 Hit nnnptwi ifolH ook bemerken want het District West, waaronder de Heuvelcros sers ressorteren, zal worden ge splitst in drie regio's Dit houdt in dat de afstanden die vroeger voor uitwedstrijden moesten worden gereden door enthou siaste ouders drastisch worden ingekort De Heuvelcrossers liggen nu centraal en zullen nu alleen in het Gooi en omstreken opereren. Hierdoor worden de afstanden voor iedereen bereikbaar wat de deelnemerslijst voor uitwedstrij den natuurlijk zal doen groeien. Op het programma voor dit sei zoen staat vermeld clubwedstrij den, ploegencompetities. een open dag en sleutelmiddagen. - De Haaienploeg I promoveerde van de landelijke D- naar de dito C-competitie. Rechts op de foto trainer Jules Baars. Ans ..Dat is heel gezellig, vooral als het mooi weer is. Er zijn overigens nog meer festivi teiten voor de jeugd. Wij hebben wel eens een filmavond en Sin terklaas wordt gevierd. Als af sluiting van het seizoen gaan we ieder jaar met de pupillen naar het KNVB-sportcentrum in Zeist. Tot slot zegt ze: „Als jeugdbestuur willen we ei genlijk nog meer doen. Wij zijn van plan in het voorjaar een rom melmarkt te houden om te pro beren wat centjes voor de jeugd binnen te krijgen. Gewoon om wat extra leuke dingen te doen!" Leusden beoefenen veel nsen een sport. Tennis eert, voetbal, korfbal, vol- bal en zo zijn er nog wel er sporten die zich in een goede belangstelling mogen verheugen. Voor het over grote deel gebeurt dat in ver enigingsverband. In zo'n club zijn mensen ach ter de schermen aktief en daar staat niet iedereen bij stil die ervoor zorgen dat er wedstrijden zijn, dat er ge traind kan worden, dat het clubhuis draait en andere or ganisatorische werkzaamhe den opknappen. Die mensen proberen we vanaf vandaag in een serie even aan u voor te stellen. SDEN „De jongste voetballertjes zijn het allerleukste. nog zo open en gezellig. Er wordt ook nooit nagetrapt. een wedstrijd wordt er regelmatig naar de kant &en: „Ma ik heb een doelpunt gemaakt" of „Ik heb een t gegeven!" Martens is wedstrijdsekre- van de F-pupillen van Pvereniglng Roda 46. F- •n zijn de jongste kinderen '»ot 8 jaar. Ans: „Dat F-se- jjat houdt eigenlijk niet zo- •o. Wij hebben een apart Jjestuur met daarin drie Pidsekretarissen; voor AB, CD en EF. De pupillen zijn dus over drie sekretarissen verdeeld. Met de jongste kinderen heb je eigenlijk het minste problemen. Iedere maandagavond ga ik naar de training en houd het trai- ningsboek bij. Daarin wordt aan getekend wie niet is gekomen en ook niet afgebeld heeft. Wij wer- Korf Juist omdat er veel wed strijden in de winter worden af gelast heeft deze groep in ieder geval zijn wekelijkse training. Er is ook veel animo voor deze trai ning De F-pupillen hebben sinds kort twee groepen erbij zodat Roda nu draait met zes groepen F-pupillen Officieel spelen F-pupillen nog geen geregistreerde wedstrij den Vriendschappelijke wed strijden worden gespeeld in de omgeving of op de eigen velden Als wedstrijdsekretaris ziet Ans automatisch in het jeugdbe stuur Zodoende heeft zij ook te maken met het organiseren van toernooien voor alle pupillen, met festiviteiten, en andere za ken die besproken moeten wor den en niet alleen de allerjong sten aangaan. Roda heeft onge veer 650 leden onder wie 400 junioren. Behalve de organisato rische kant in het jeugdbestuur het wedstrijdsekretariaat van de F-pupillen is Ans leider van een groep E-pupillen. Samen met ie mand anders verzorgen zij het vervoer bij uitwedstrijden, bege leiden en coachen de kinderen. HELE GEZIN De overige zaterdagen is Ans te vinden op het Burg Buining park. Maar Ans gaat met alleen Het hele gezin gaat meestal 's ochtends om een uur of negen de deur uit en komt er 's avonds om zes uur weer in. De man van Ans is evenals zij leider van een pupillengroep en de twee kinde ren zijn fervente voetballers. „Ik ga dan nog wel eens tus sendoor naar de bakker maar ik zie graag het eerste elftal spelen en de elftallen waar mijn kinde ren In spelen. Tussendoor vouw ik in de kantine het wekelijkse Rodakrantje „Binnenbal". In dat krantje staan de wedstrijden van de volgende week en wat korte berichtjes. Het is gek maar enke le jaren terug gaf ik niets om dat voetballen. Ik wist niet eens dat een voetbal een binnenbal heeft. Door de kinderen en mijn man ben ik het hartstikke leuk gaan vinden." Wanneer het voetbalseizoen voorbij is, dat is ongeveer in mei, verzorgt het jeugdbestuur voor alle pupillen nog enkele toer nooien. Dat wil zeggen. Roda organiseert zelf een groot toer nooi en de overige toernooien worden „uit" gespeeld. De zo meravondcompetitie wordt voor de eigen pupillen georganiseerd De pupillen worden door elkaar Ans Martens. ken met een soort puntensys teem. Van kleinsaf aan leren wij de kinderen rekening te houden met het elftal. De trainer verzorgt de verdere les. Als die F-jes voor het eerst naar De Korf gaan om te trainen blijf ik wel even om te kijken of alles reilt en zeilt." De F-pupillen trainen 's win ters een keer in de week in De gegroepeerd en een aantal we- Daar zijn zij een hele dag bezig - ken wordt er 's avonds gevoet- met zwemmen, speurtocht, van Tea Middelkoop bald aHes. Dat is zo leuk .,Het

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11