Plannen voor oude gemeentehuis vanavond in commissievergadering „Bent u wel eens zo naar uw werk gebracht..." PvdA kreeg de raad niet om feilig Verkeer controleerde stig auto's op verlichting BOUW VAN WONINGEN ROND HET GEBOUW Jeugdige autodieven betrapt op heterdaad i oncdor Vr,n. Valleicoiiceil met Maandag vergadering Welzijn en Onderwijs FOTO-KOPIE donderdag in nh-kerk NODIG? 1 II II i Leusder Krantn Vandaag in de Leusder Krant Amersfoorters aangehouden Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden LeUSDEN - In de verga fing van de raadscom- )sie openbare werken ruimtelijke ordening |len vanavond de plan- i ontvouwd worden met (rekking tot de toekomst het voormalige ge entehuis aan de Ha- Irsveldseweg 2. Het ziet DE LEUSDER KRANT KROONBEROEP WOONWAGENKAMP Geen krant ontvangen? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Rediktle en admlnletratle: Rozendaellun 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tetei B.D.U 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwerteal UHfleve B.D.U. B.V. krant DINSDAG 1 MAART 1983 - 14e JAARGANG NO. 89 fi één onzer verslaggevers). er naar uit dat het gebouw, dat met sloop wordt be dreigt, behouden kan blij ven. Op de grond rond het vroegere gemeentelijk on derkomen zullen naar alle waarschijnlijkheid tien tot twaalf woningen worden gebouwd. Wat met het pand precies gaat gebeu ren is niet bekend, maar daarover zal in de commis sievergadering naar ver wachting meer bekend worden. Als de transactie met het ge meentehuis rond gemaakt kan worden heeft Leusden ander half jaar na het in de verkoop hebben gebracht van de zes gemeentelijke gebouwen voor alle een oplossing gevonden. De opbrengsten zijn begrepen in de financiering van het nieu we gemeentehuis. Het grootste deel, 1,2 miljoen gulden, moet komen uit de verkoop van het voormalige gemeentehuis plus de hoeveelheid grond daarom heen. Voor het gebouw en de grond zijn de afgelopen tijd diverse plannen gemaakt. Sommige bestonden uit de sloop van het gemeentehuis ten behoeve van woningbouw. Een van de ont werpen bestond zelfs uit be scheiden gestapelde bouw die aansloot bij de omgeving WARENHUIS Het Is heel goed mogelijk dat in de commissievergadering door wethouder Jan Wagenaar nadere mededelingen worden gedaan over een warenhuis In winkelcentrum De Hamershof. In de vorige vergadering liet de wethouder weten dat de ge meente voor 99 procent rond was met een concern. Een naam kon hij toen niet noemen, maar beloofde wel zeer spoedig op heldering te verschaffen. Omdat V D, Hema, Ter Meulen en Ahold hebben verklaard geen in teresse te hebben in een vesti ging in Leusden is de spoeling erg dun en de nieuwsgierigheid bij velen des te groter. ÈUSDEN De afdeling kden van Veilig Verkeer Ne- jand. waaronder ook Stou- iburg en Achterveld ressorte- J hield vrijdagavond een ver- llngscontrole. controle kon door mede- klng van garage Buitenhuls tie garage In Leusden Zuid worden gehouden. Ongeveer 60 automobilisten maakten van de ze gelegenheid gebruik om de verlichting van hun voertuigen gratis te laten keuren. Verder werd ook gekeken naar de ver branding van de motor en de banden. Buiten een groot aantal leden vee/ auto's waren de lampen verkeerd afgesteld van de afdeling verschenen er ook een groot aantal die geen lid van V.V.N. waren De reactie van de deelnemers was zeer positief Het bleek dat een groot aantal koplampen verkeerd was omge wisseld De verwisselde lampen waren verkeerd geplaatst. Hier door ontstond een verblinde ver lichting Ook een aantal richting aanwijzers bleek niet goed te functioneren Bij ruim 10 voertuigen bleek de afstelling niet goed te zijn waar door een te hoog benzinever bruik ontstond Verder werden er nog een aantal andere gebreken geconstateerd waarbij zelfs een spoorstang die dringend aan ver vanging toe was. Dankzij de goede organisatie kon alles vlot worden afgewerkt Na afloop werd door de voor zitter van de afdeling, de heer Bijl. dank gebracht aan de heer Buitenhuis en diens personeel Het personeel had geheel be langeloos zijn diensten aange boden terwijl de heer Buitenhuis zijn materiaal en garage ter be schikking had gesteld Voor hun medewerking kregen zij een at tentie aangeboden één onzer verslaggevers). iUSDEN - De boven- en erverdleping van een iel woonhuis aan de dijkerweg 4 in Stouten- werden zondagmiddag brand aanzienlijk be- adigd. Het vuur was ont- n In de schoorsteen die indeugdelijk was dat de amen snel vat kregen op lafonds en muren van de énverdieping en zolder de woning. Volgens tdweer en politie is de schade omvangrijk. Schattin gen lopen uiteen van tiendui zend tot twintigduizend gul den. Bij het blussen van de brand raakte de Achterveldse brandweerman Smit licht ge wond toen hij een losgescho ten koevoet vanaf zolder op zijn hoofd kreeg. Op dat mo ment had hij zijn helm niet op, omdat de brandweerman via een uitgehakt gat in de muur de situatie daarachter wilde opnemen. De koevoet werd gebruikt door een collega. De wond aan het hoofd van de Verschijnt dinsdag an donderdag in de gameente Leutden. imilleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. I kontrakten belangrijke korting. Musderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm), ««se nummers: 75 cent per stuk. f" Bil Openingstijden van ons kantoor: 0n« kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- •|k» van 9.00 tol 12.00 uur en van 14.00 lot 17.00 uur lB*opend. Zalerdaga gealoten. heer Smit moest in het zie kenhuis worden gehecht. De brand werd bestreden door het korps uit Achterveld en Leusden. Om de schade aan het meubilair zo veel mo gelijk te beperken werden met man en macht deze spul len op straat gezet. LEUSDEN - Op Travertijn wer den vrijdagnacht twee jeugdige autodieven, een 15-jarlge Leus- denaar en een 13-jarige Utrech tenaar, door buurtbewoners op heterdaad betrapt. Het duo had een auto opengebroken en pro beerde die aan de praat te krij gen. Volgens de rijkspolitie wis ten mensen uit de buurt de twee jongens in de kraag te grijpen. De gealarmeerde politie nam het stel mee naar het bureau, waar ze na verhoor naar huis moch ten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Onderwijzer Henk van Andel van de lagere school Loysden in Leusden-zuid was afgelopen vri/dag jarig. Reden voor zi/n jonge leerlingen om die dag tot een onvergetelijke te maken voor hem. Henk werd namelijk door de kinderen op feestelijke wijze thuis opgehaald. Onder luid gezang liep vrijdagmorgen een stoet kinderen naar de woning van hun onderwijzer in de Julianalaan Twee leerlingen die voorop liepen, droegen een spandoek met de tekst ..Hoera! Meester Van Andel is jarig". De twee meegekomen ..juffen" belden bij Henk aan en begroetten hem met een stevige hand en een zoen. Na het luidkeels gezongen Lang zal hg leven werd de jarige onderwijzer op een karretje gezet en versierd met slingers. ..Ik voel me net Sinterklaas", merkte Henk onder de indruk op.Welnee", zei een van de kinderen ad rem. ,.u lijkt de Paus wel!" Na een korte rondrit door Leusden-zuid kwam de/arige met gevolg aan bij de school, waarna op het plein diverse kado's aan hem werden overhandigd Een van de omstanders die het feestelijk tafereel had gade geslagen riep gevat: ,,Zo ben ik nog nooit naar mi/n werk gebracht!" I Rozendaallaan 9 Cmmti Ttt CCtUM Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden. Dat is natuurlijk óók een manier Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak Uit de grote collectie 1983 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar. als het om snelheid én kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Telefoon 033-941495 LEUSDEN - Donderdag 3 maart wordt In de N.H. Kerk aan de Arnhemseweg In Leusden- Zuid een concert gegeven door Camerata Trajectina, getiteld ,,Die Tyranny verdrijven". Het gaat om politieke muziek uit de Tachtigjarige Oorlog, toen mu ziekboeken als het Geuzenlied boek en Valerius' Gedenck- clanck bijzonder populair waren. Aan het concert werken mee In- grid Smit Duyzentkunst en Sjabbe van Sillhout, zang. Jan Nuchel- mans, blaasinstrumenten; Saskia Coolen, gamba en blokfluiten; Eric Beijer. gamba en slagwerk en Louis Peter Grijp, luit en cither. Het programma wordt georganiseerd door de Stichting Valleiconcerten in samenwerking met Joannes Tol- lius. werkgroep voor oude muziek Dit is het eerste samenwerkings project van beide stichtingen die ook in de toekomst hopen vaker samen te gaan werken. Het concert begint om 20 15 uur. Volle zaal terecht enthousiast over „De Eendracht" - Dagbehandellngscentrum Lisldunahof geopend - Veel belangstelling open dag Don Bo8co - Leerzame lezing over borstkanker - Leusdenaar leidt vlskweek- projekt in Israöl - Scoutlngdag in „Den Treek" - Sport (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De PvdA- fractie heeft tevergeefs ge probeerd de rest van de ge meenteraad te weerhouden van het instellen van een Kroonberoep tegen de afkeu ring door Gedeputeerde Sta ten van het bestemmingsplan Woonwagencentrum. De fracties van CDA, VVD, GPV/SGP en D66 zagen geen reden om het besluit van GS niet aan te vechten. De PvdA vindt een Kroonbe roep niet zinvol, omdat de raad dan als het ware zijn eigen be stemmingsplan gaat aanvallen Volgens de progressieven is het beter om :n overleg met het Woonwagenschap de exploita- tieopzet van het plan. waar GS over zijn gevallen, bij te sturen. Het provinciaal bestuur is name lijk van mening dat de kavelprij- zen voor de standplaatsen in het woonwagenkampje veel te hoog zijn. ..Inmiddels is ons gebleken dat het met onmogelijk is op korte termijn tot een aanvaard bare kavelprijs te komen. Dit kan gebeuren door versobering en verkleining van de kavels. De exploitatieopzet schijnt dan zo aanvaardbaar te worden dat tot economische uitvoerbaarheid van het plan kan worden over gegaan". aldus PvdA-er Gert de Weerdt donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Hij stelde voor om het Kroonberoep te la ten varen en het overleg met het Woonwagenschap over de kavel- prijzen voor de standplaatsen ..met voortvarendheid ter hand te nemen" De PvdA-fractie vind het overigens merkwaardig, dat de gemeenteraad geen ontwerp heeft gekregen van het be roepschrift dat bij de Kroon wordt ingediend, Gert de Weerdt Harm Offerems (GPV/SGP) liet weten het eens te zijn met het aanvechten van de afkeuring van het bestemmingsplan Woonwa gencentrum Toch waarschuwde hij B&W ervoor niet een te for meel standpunt in te nemen waarmee de indruk gewekt kan worden dat Leusden geen woon wagenkampje aan de Midden weg wil Offereins stelde zich op het standpunt om ondanks het Kroonberoep door te gaan met het overleg over de omstreden kavelprijzen. Verantwoordelijk wethouder Jan Wagenaar onderstreepte nogmaals dat het overleg met het Woonwagenschap (zorgt voor aanleg, beheer en exploitatie van woonwagenkampjes In de regio) gaande is. Hij drukte de Partij van de Arbeid op het hart, dat als de gemeente met het schap eens wordt over lagere kavelprijzen, het Kroonberoep onmiddellijk wordt ingetrokken. LEUSDEN De leden van de raadscommissie Welzijn en On derwijs komen maandag 7 maart bijeen voor hun maandelijkse vergadering. De vergadering vindt plaats in de commissieka mer van het gemeentehuls en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Notulen. 3 Mededelingen 10. 11. 12. Overlegsituatie onderwijs. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Gerefor meerde lagere school Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van de Gerefor meerde lagere school Goedkeuring jaarrekening 1981 en vaststelling kosten vergoeding van Stichting Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden. Statutenwijziging O B.D - Eemland. Toepassing artikel 101 ter van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van P C. lagere school ..De Regen boog" te Achterveld. Woonruimteverdelmgs- verordening Rondvraag Sluiting LEUSDEN - De Amersfoortse gemeentepolitie heeft met assis tentie van de rijkspolitie vrijdag avond drie jongens uit Amers foort Ingerekend die zich ophiel den in het open jeugd- en jonge rencentrum De Geut in Leusden. Het trio had die avond In de Kei- stad vernielingen aangericht en was daarom met een taxi naar De Geut gereden. De politie van Amersfoort kreeg lucht van deze vlucht en volgde de jongens naar Leusden. In De Geut kon den ze worden aangehouden. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1