X woningen bij het oude gemeentehuis, dat antoor wordt Twaalf woningen op lege hoek in Groenhouten-zuid Pieter van Vollenhoven opent gemeentehuis !ICHT OP GEBOUW BLIJFT VRIJ; GEEN AANTASTING JE IE JI LEUSDENS BOUWBEDRIJF KOOPT GEMEENTEHUIS EN BIJBEHORENDE GROND Vrijdag 18 maart aanstaande Bezichtiging gemeentehuis Tienerdisco in De Til Politieauto veroorzaakt aanrijding Tuintjes bedolven met slik J:-J GEMEENTE MAAKT ONTWERP VOOR Openingstijden van ons kantoor: Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden /Smom iMI Geen krant ontvangen? Bingospel Verantwoordelijk reda kleur. MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 O "T> o <o> krant DONDERDAG 3 MAART 1983 - 14e JAARGANG NO. 90 LEUSDEN - Bij het jiormalige gemeente lijs zullen vijftien wo- lingen in de vrije sector orden gebouwd. Het ebouw zelf wordt dus et gesloopt, ma?< [ijgt een kantorenfunk- en zal vanaf de Ha- ersveldseweg te zien |jjven. Dit zijn de be- ngrijkste aspekten in fct plan dat is gemaakt oor het oude ge- eentehuis aan de Ha- ersveldseweg 2 en de jrecte omgeving. gemeente heeft over- fcnstemming bereikt et het Leusdens bouw- edrijf Van Buuren BV over de verkoop van het gebouw plus de grond daaromheen. De archi- tekten Bram Roos en Wim Vrolijk van het Amersfoortse buro Ate lier 3 hebben het ont werp gemaakt voor het gebiedje. De vijftien geplande wonin gen zijn onderverdeeld in acht half-vrijstaande wonin gen langs de Hamersveldse- weg, twee semi-bungalows (voor bijzondere woonvorm) aan de Burg. de Beaufortweg en vijf kleine woningen (met één slaapkamer) haaks op de Wiggeruslaan. De huizen langs de Hamersveldseweg krijgen een woonkamerop pervlakte van zo'n veertig vierkante meters, drie tot vier slaapkamers en een bijzon der grote achtertuin, in som mige gevallen meer dan vijf entwintig meter diep. Voor het voormalige gemeente huis zullen zestien parkeer plaatsen worden gereali seerd, voor het merendeel openbaar. De overigen zijn bestemd voor de bedrijven die zich in het oude ge meentehuis willen vestigen. In principe is daarin plaats voor drie afzonderlijke kanto ren, die een centraal gedeelte in de hal van het gebouw zou den kunnen maken. Op de vraag of er al of niet genoeg kantoorruimtes in Leusden zijn, antwoordt architekt en '■w. VE 1 '-'if T' FT t J j fep" f* c-..y- j. De maquette van het gebiedje rond het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg 2 rchitekten Bram Roos (links) en Wim Vrolijk bij hun ontwerp. ex-Leusdenaar Bram Roos: .,Het oude gemeentehuis is een pand met karakter. Het heeft een smoelwerk. Zoiets spreekt bedrijven aan, omdat het gebouw dan veel meer re presentatief wordt". De ar- chitekten, aannemer Van Buuren en de gemeente zijn dan ook niet bevreesd dat he* voormalige gemeentehuis lang leeg zal blijven staan. RISICO Bram Roos en Wim Vrolijk had den zelfs ook een ontwerp gemaakt van drie woningen in het gebouw Er was echter geen beleqqer te vin den die het risico wilde dragen, al dus de architekten. Aan sloop heb ben beiden niet gedacht, omdat het pand prima is en een goed aanzien heeft De ontwerpers hadden aan vankelijk gedacht om ook woonvor men vóór het oude gemeentehuis te realiseren, maar van het plan zijn ze in overleg met de gemeente af gestapt Uitgangspunt moest blij ven dat aan het voorterrein vanwe ge het karakter niks veranderd mocht worden. Bovendien moest de hoek vrij blijven uit verkeersvei ligheid In de verkoopovereenkomst met aannemer Van Buuren zal de be paling worden opgenomen, dat zonder toestemming van de ge meente het voormalige gemeente huis niet gesloopt mag worden en geen uiterlijke veranderingen mag ondergaan Mocht onverhoopt toch tot afbraak moeten worden overge gaan, dan zal in ieder geval het gemeentewapen boven de centra le ingang (gratis) aan de gemeente worden gegeven. De prijs die met de Leusdense aannemer over de verkoop van het gebouw plus bijbe horende grond is bedongen, is niet bekend maar zit onder de verwach te 1,2 miljoen gulden. SLUIPROUTE Leuk detail in het stedebouwkun dig ontwerp voor het gebiedje is, dat de bestaande sluiproute voor voetgangers vanaf de Wiggerus- LEUSDEN - Voor het braakliggende terrein op de hoek Groenhouten zuid Burg. Van der Postlaan is [een eerste ontwerp gemaakt voor de realisatie van twaalf woningen. In ieder geval zal J>P deze hoek ook het nieuwe kantoor van de Woning stichting Leusden worden jebouwd. Voor het bewuste terrein wa- en aanvankelijk kantoorvesti- Jingen en een zelftankbenzi- ïestation gepland Van dat dee is de gemeente terugge- lomen, omdat er geen markt neer is voor nieuwe kantoren en het zelttankstation een plaatsje krijgt in winkelcentrum De Hamershof. De eigenaar van het perceel grond, een aannemingsmaatschappij uit Naarden, wil daarom twaalf woningen daar bouwen. Wat hun ontwerp betreft zullen ze aansluiten op de woningen in de omgeving. Op de plaats waar vroeger het noodwinkelcentrum aan de Torenakkerweg stond zullen naar alle waarschijnlijkheid vier woningen worden ge bouwd Volgens het bestem mingsplan zouden er slechts twee op die plek mogen verrij zen, maar omdat de kavels dan zo groot zijn, zou de ge meente geen kans zien ze te verkopen In overleg met de omwonenden wordt er door de gemeente nu een plan voor vier woningen gemaakt en zal een bestemmingsplanwijzi ging volgen De gemeente en aannemer Hurks hebben overeenstem ming bereikt over de ver koop van grond in Claeve- renblad ten behoeve van wo ningbouw in deze nieuwe wijk. Hurks gaat nu voor de Bohan Bouwgemeenschap premie-B-woningen realise ren in de wijk Munnikhove. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mr. Pieter van Vollenhoven, echtgenoot van prinses Margriet, komt op vrijdagmiddag 18 maart aanstaande de officiële opening verrichten van het nieuwe gemeentehuis. Van Vollenhoven komt in de plaats van prins Claus, die zich aanvankelijk bereid verklaard had de opening te verrichten, maar die nu in verband met ziekte verstek moet laten gaan. Mr. van Vollenhoven zal door middel van het onthullen van het wapen boven de ingang van het nieuwe gemeentehuis de officiële opening verrichten. Ook zal hij zijn handtekening plaatsen onder een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde oorkonde. In totaal duurt het programma rond de opening van het nieuwe gemeentehuis bijna vier uur. Het omvat onder meer speeches van burgemeester mr. J. W. M. Rademaker, commissaris van de Koningin mr. P. van Dijke, architect ir. L. J. Heijdenrijk en het raadslid H. van der Sloot. Deze toespraken worden afgewisseld door een optreden van een jeugdensemble van de Muziekschool Leusden. Verder vermeldt het programma een optreden van de Achterveldse muziekvereniging DWS en de dansgroep Blijhof. Het gemeentebestuur heeft voor de openingsmiddag enkele honderden gasten uitgenodigd. Tot de genodigden behoren de 10.000ste, 15.000ste en 20.000ste inwoner van Leusden. Verder de winnaar van de vliegerwedstrijd rond de eerste-steenlegging, een afvaardiging van de Leusdense bejaarden, de burgemeesters van de buurgemeenten, politie, brandweer, de bouwers van het gemeentehuis, vrouwen verenigingen, de Muziekschool en de leden en oud-leden van de Beleidsgroep Nieuwbouw Gemeente huis. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Onafhankelijk nieuwsblad voof de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. pj kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm), osse nummers: 75 cent per stuk. Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- |l|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur d. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Op vrijdag 4 maart bestaat voor belangstellenden de gelegenheid het gemeente huis te bezichtigen. Rondleidin gen zullen worden gehouden om 19.30, 20.30 en 21.30 uur. In ver band met de grote toeloop op voorgaande bezichtingsdata, is het gewenst tijdig aanwezig te zijn. - Onlangs opende mr. Pieter van Vollenhoven in Amersfoort het gerestaureerde Observantenklooster Ook daar verving hij prins Claus. LEUSDEN - Eenmaal in de maand is er in het jongerencen trum „De Til" volop gelegenheid voor de wat jongere jeugd om zich te vermaken. Het principe om iedere maand een speciale attractie te bieden hebben de or ganisatoren van de tieneravond laten vallen. Aanslaande vrijdag 4 maart dan ook geen speciaal programma in De Til Wel volop discomuziek voor de jeugd van zo'n tien tot veertien jaar In de praktijk blijken de jon gens en meisjes volop te kunnen dansen op de tonen van „hun" ei gentijdse muziek. De discjockey heeft allerhande platen in huis. Een favoriete plaat aanvragen behoort tot de mogelijk heden „Zelf je liefste plaat meene men kan natuurlijk ook," aldus een van de organisatoren, „tien tegen een dat wij die plaat echter al lang in onze discotheek hebben Een plaat meenemen heeft dan ook niet veel zin De Til rekent er op dat deze keer niet alleen de „vastebezoekers komen. „Als iedereen een vriendje of vriendinnetje meeneemt wordt het nog veel gezelligerDe deuren van het jongerencentrum gaan vrij dag om 19.00 uur voor de jeugd open. De toegangsprijs bedraagt slechts één gulden De prijzen van de consumpties worden aangepast aan de leeftijd van de bezoekers, wat betekent dat een flesje limona de voor een gereduceerde prijs ge kocht kan worden. Wagenaar zegt dat Ter Meulen naar Leusden komt; warenhuisdirectie noemt mededeling voorbarig 3 Invulling Ruige Veld moet flexibel blijven. 3 Interview op donderdag met de voorzitter van de Woning stichting Leusden, J. van der Weyden: „De mensen hebben recht op een huis met een tuintje"5 Loep op Leusden met Kantlijn en Kreyns7 Kijk op de film: feest bij Cinemaclub De Korf met gratis voorstellingen, filmmarkt en gast-regisseur. 8 Servicepagina9 DOKTERSDIENST 03425-1222 laan naar de Hamerveldseweg ge handhaafd blijft en zelfs geaccen tueerd wordt Zijdelings met het plan heeft de rijwielroute langs de Burg. de Beaufortweg te maken. De gemeente is van plan die ter hoogte van het toekomstig kanto rengebouw te wijzigen. Op welke wijze precies is nog niet zeker. De bedoeling ervan is de oversteek van fietsers op het kruispunt Ha- mersveldseweg/Zwarteweg Beau fortweg veiliger te maken De raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening, die dinsdagavond van het plan op de hoogte werd gesteld, toon de zich daar positief over. Bin nenkort zullen de direct omwo nenden van het voormalige ge meentehuis worden ingelicht over het plan. (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij een botsing op de kruising Burg. Van der Post- laan/Hamersveldseweg raakten dinsdag twee auto's zwaar be schadigd, waaronder een geel Fiatje van de rijkspolitie. De be stuurder van de politieauto ver leende geen voorrang aan een Renault 4, bestuurd door een in woner van Leusden. Volgens de lezing van de onfortuinlijke rijks politieman was hij verblind door de laag hangende zon. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Vele Leus dense volkstuinders zit ten met de handen in het haar. nadat bij het gron dig schoonmaken van een sloot het slik daaruit op de tuintjes is gekiept. Volgens wethouder Jan Wagenaar. die deze me dedeling in de raadscom missie openbare werken en ruimtelijke ordening maakte, is het niet een beetje, maar een ruime hoeveelheid blubber en rotzooi waaronder de volkstuintjes aan de As- schatterweg zijn bedol ven. De rigoreuze schoon maak van de sloot is, al dus de wethouder, op ini tiatief van het waterschap Barneveldse Beek ge beurd. Eventuele schade claims worden door hem doorverwezen naar het bestuur van dit water schap. De tuinders heb ben de gemeente ge vraagd monsters te ne men van de slik op hun volkstuintjes om er zeker van te zijn dat er geen chemische stoffen in zit ten. Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad)

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1