Bouw warenhuis van Ter Meulen misschien in september dit jaar Gouden Klomp viert zaterdag halfvasten Kruisvereniging organiseert drie avonden voor ouderen Invulling van Ruige Velt SGA recipieerde in de Korfzaal moet vrij flexibel blijven Illllllll 11IIIIIIIHIIIIIII Illllllll I IIIIIIIHIIIIIII „Wagenaar, nog nooit van gehoord" Spelavond VLOEROPPERVLAKTE CIRCA 2000 M2; BONI VERDWIJNT Houdt Groeneveld voor ogen TERUG NAAR 30 WONINGEN PER HECTARE Conferentie over „Recht en Orde" Bij Groeneveld 20% korting op de zonnebrillen GERARD TER MEULEN: plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Gerard ter Meulen, een van de direc teuren van het gelijkna mige Rotterdamse wa renhuis en postorderbe drijf, reageerde gisteren verbaasd op de medede ling van wethouder Jan Wagenaar. Hij vond het zelfs hoogst onplezierig dat Ter Meulen als exploi tant van een toekomstig Leusdens warenhuis in het openbaar wordt ge noemd. „Ik kan u namelijk verzekeren dat de directie van Ter Meulen nog geen enkel contact met de ge meente Leusden heeft gehad. Die meneer Wage naar is mij onbekend, nog nooit van gehoord", liet Gerard ter Meulen ons desgevraagd weten. Hij bevestigde de interesse van het Rotterdamse con cern In de opening van een filiaal in Leusden. „Vla een tip van Flevo- zoom BV, die onze afde ling hardware (elektroni sche apparatuur) wil overnemen, is iemand van ons bedrijf zich wel gaan oriënteren in Leus den", verklaarde Gerard ter Meulen. De waren huisdirecteur heeft stellig de indruk dat wethouder Wagenaar de zaken aan het forceren is, een me thode waar hij zeker niet op is gesteld: „Als we op een dergelijke manier worden gedwongen, kan Leusden wat ons betreft de boom In. Bovendien wil ik geen ruzie met de ondernemingsraad, die nog wel eens verontwaar digd zou kunnen reage ren op de berichten uit Leusden". Feit is nu dat de mede delingen over de komst van een warenhuis van Ter Meulen zich tegen spreken. Ruim een jaar geleden was dat ook het geval met de berichten over een Hema-vestiglng in De Hamershof, die er toen uiteindelijk niet kwam. DONDERDAG 3 MAART 1983 I leusilen krnnl: (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Rot terdamse warenhuis Ter Meulen gaat toch een fi liaal openen in Leusden. Onlangs sprak de direk- tie van dat concern de geruchten over een ves tiging in deze gemeente tegen, maar dat is uit za kelijke en personele overwegingen gedaan. Wethouder Jan Wage naar maakte dinsdag avond het nieuws over de komst van Ter Meu len openbaar in de ver gadering van de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening. De vestiging van het warenhuis in De Hamershof heeft tot ge volg dat de supermarkt Boni uit dat Winkelcen trum gaat verdwijnen. Redaktie en administra tie: Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leus den-Centrum Op werkda gen geopend van 09 00 tol 12 00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Telefoon 033- 941495 Abonnementsgeld: 59,40 per jaar; I 30,20 per half |aar; 15,35 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of don derdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dal met het geval, neem dan kontakt op met onze hoofd- agenl bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel, 033- 940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Kranl gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uit zondering van archief- en historische foto's), bi| voor uitbetaling van 5 - per ex emplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro 871441 t n v BDU b v te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd ge plaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor Ro zendaallaan 9, Leusden Centrum. Ongeveer drie tot vier we ken na betaling ontvangt u de gewenste foto s thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. PERSONEEL De vloeroppervlakte van het Ter Meulen-warenhuis zal meer zijn dan de 1500 vierkante meters die lot nu toe in de planning voorkwa men Naar verluidt zal de vlerop- pervlakt in de buurt komen van de 2000 vlerkante meters, waarvan meer dan twintig procent food-sec tor (levensmiddelenverkoop) zal zijn Het food-gedeelte zal in sa menwerking met Flevoznom BV worden gedaan Dit bedrijf is de ei genaar van de Boni-supermarkt. Het warenhuis zal naar verwach ting personeel uil de Ter Meulen- vestlging in Rotterdam krijgen. Om hoeveel mensen het gaat is niet bekend. Nu het nieuws over het waren huis volgens de wethouder 100 procent is, kan met de vestiging van een Ter Meulen-filiaal win kelcentrum De Hamershof twee jaar na oplevering worden afge bouwd. Tevens krijgen de mid denstanders hun door de ge meente beloofde „trekkerdie een bepaalde zuigkracht moet uitoefenen op het winkelend pu bliek en een uitstraling heeft naar de overige winkels in De Ha mershof. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdagavond wordt met het Haltvastenbal in de Korfzaal de nabrander van het Gouden Klomper Carnaval 1983 gevierd. Eerst evenwel nog een oud nieuwtje. Na het Vastenavond- bal dd. 12 februari heeft prins Siepe in zijn met zandzakken versterkte en daardoor vertrouwde eigen omgeving een flink deel van zijn aanhang een „koud buffet op basis van zoute haring" aangeboden. Ten afscheid en tegen een eventueel opkomende kater. Dat was althans de uitleg. Het afscheid nemen moet moeilijk geweest zijn, want dat heeft uren geduurd. Daar heett wethouder Ummels - in de boerekiel van en derhalve namens burgemeester Rademaker - de stadssleutel onbe schadigd weer terug gekregen. Wat a s. zaterdag betreft, gaat het zoals gezegd om het Haltvastenbal. De laatste volledige avond van Siepe en daarom met een uitgebreide muzikale bezetting: Eddie van den Brink, Black Power en de Amerblaozers. Wellicht treden ook de dansmariekes op. Het wordt beslist weer een gezellige avond. De Beresteiners uit Hilversum, de Puupekoppen uit Achterveld en de Amersfoortse Carnavalleien (met een man of vijftig!) komen bij de Gouden Klomper prins Siepe op audiëntie. Het Haltvastenbal begint om 20.30 uur. Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijk redakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en adver tenties: Voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmid dag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot ui terlijk woensdagmiddag 12 00 uur Dit om de verkoop van levensmiddelen in het warenhuis mogelijk te maken. Voor het pand van de Boni heeft zich inmiddels al een (onbe kende) kandidaat ge meld. Voor de bouw van het waren huis heeft de gemeente over eenstemming bereikt met pro- jektontwikkelaar Urbibouw/Bre- dero uit Nieuwegein. Dit bedrijf zal ook de realisatie van het PTT-kantoor naast Ter Meulen plus een aantal woningen voor zijn rekening nemen. Het hele proces komt aan 't Erf te liggen, schuin tegenover het nieuwe gemeentehuis. Volgens wet houder Wagenaar is het goed mogelijk dat in september van dit jaar de eerste paal voor het Leusdens warenhuis wordt ge slagen. De oplevering zou dan kunnen gebeuren in het eerste kwartaal van 1984 De bouw van het PTT-kantoor en de wo ningen zou pas later kunnen plaatsvinden. De keuze van de architekt is gevallen op Frans van de Werft, die het ontwerp van De Hamershof op zijn naam heeft staan. Vanzelfspre kend wordt als uitgangspunt genomen dat het project aan sluit bij de vormgeving van het woon/winkelcentrum. Hel koud bullet op basis van zoute haring. ACHTERVELD - Door de Ach- terveldse Kruisvereniging wor den een drietal avonden georga niseerd voor ouderen. Men heett het thema voor deze avonden ondergebracht onder de titel „Belangrijke zaken als men ou der wordt". De avonden zijn op 9, 16 en 23 maart in het Kruisgebouw aan de Walter van Amerstoortstraat en vangen om 19.30 uur aan. Dege nen die belangstelling voor deze avonden hebben kunnen zich hiervoor opgeven bij Zr. Geerst, tel. 1333. bij voorkeur tussen 12.30 en 13.30 uur. De eerste avond zal notaris Bu- lers uit Leusden aanwezig zijn die informatie zal geven over schen kingen. successie-rechten, ver koop van woningen enzovoort De avond op 16 maart zal hel de heer Van Niebergen, ambtenaar van Sociale dienst van de gemeen te Leusden, zijn die samen met een maatschappelijk werkster met de aanwezigen van gedachten wisselt over de volgende onderwerpen sociale regeling rondom ouderen; functie-verlies, ziekelijk, wat dan?; relaties oud en jong Tevens zal er dan ook een film ver toond worden De laatste avond zal de heer Hit- horst. directeur van het bejaarden centrum Huize St. Joseph, aanwe zig zijn. Deze zal spreken over het gaan naar een bejaarden tehuis of een bejaardenwoning. Daarna zal Lenie van Duin, maat schappelijk werkster de belevings kanten hiervan toelichten. Ook zal zij dan informatie verschaffen over de gespreksgroep voor ouderen, opgezet door de Maatschappelijke Dienst Verlening Eemland LEUSDEN/CENTRUM - Dat wethouders kennelijk nogal eens plaatsgericht denken, bleek zaterdagavond toen het Schaakgenootschap Amers foort haar 90-jarig bestaan her dacht in de Leusdense Korfzaal. De keistedelijke wethouder A. v. d. Weij (van o.m. sportzaken) hield tijdens de van 19.00 tot 20.00 uur gehouden receptie een toespraak, waarbij hij het had over „onze gemeente", terwijl hij zien in Leusden bevond. Als ca deau voor de 90-jarige had hij een schaakklok meegebracht. Hij was daarbij even origineel - wat heeft een schaakvereniging bij voorbeeld aan bloemen? - als voorzitter J van Bolhuis van de Stichts Gooise Schaakbond, die even eerder ook al met zo n schaakattribuut op de proppen was gekomen. De heer H. Huizenga (steunpilaar van het persoonlijk kampioenschap van Amersfoort) en oiveise zusiervereiiiyiuycii ya- ven eveneens acte de présence. Voorzitter J van Santen van de schaakvereniging „Leusden" merkte terloops op. dat het hem genoegen deed het SGA ook eens niet achter de borden in Leusden te hebben ontmoet. Tegen het einde van de goed bezochte ontvangst sprak voorzitter R. Zegen namens het 90-jarige SGA een dankwoord. Onderling werd nog geruime tijd ..nageschaakt" met bowlen en een koud buffet in de Korf. LEUSDEN - Jaarlijks wordt door de Katholieke Plattelands Vrouwen Organisatie een thema aangedragen, waarmee de ver schillende afdeling kunnen gaan werken. Dit keer luidt het thema: „De aarde bewerken en bewa ren." Mevrouw An Veenstra uit Zeist is bereid gevonden dit on derwerp voor de Leusdense KPO toe te lichten. Samen zal zij met de aanwezige leden zoeken naar mogelijkheden die kunnen bijdragen tot het waarborgen van het bestaan van aarde en mensheid. Deze avond wordt ge houden op dinsdag 8 maart om 20.00 uur in De Kom. LEUSDEN - Van vrijdagavond 18 tot en met zaterdagmiddag 19 maart wordt er in de Internatio nale School voor Wijsbegeerte een conferentie gehouden over „Recht en Orde" met dr. R. Veld huis, drs. J. Horn en drs. Th. de Roos. De laatste jaren kan men van al lerlei acties zeggen dat zij grimmi ger en gewelddadiger worden. Soms gaan deze akties zelfs ver der dan wat men in het alge meen nog als ..burgerlijke on gehoorzaamheid" wil bestempe len. Het onderwerp staat midden in de (politieke) belangstelling. Wat zal er gebeuren als het parlement ondanks groot maatschappelijk verzet toch voor kernenergie kiest? Wat zal de consequentie zijn van een positief besluit de kernraketten toch in Nederland te plaatsen? Hoe gaat het verder met de kraakbewe ging? Een kernpunt in de discussie is het functioneren van de parlemen taire democratie Deze blijkt niet volmaakt te zijn en parlementaire besluiten zijn niet voor alle burgers even heilig een beroep op een de mocratische besluitvorming wordt vaak aangevallen door de kreet „jouw rechtsorde is de mijne niet", met als verdediging dat een morele argumentatie het ongelijk van de meerderheid kan aantonen. In deze conferentie wordt van een aantal kanten op deze proble matiek ingegaan. Een van de eer ste vragen is wat dan wel rechtsor de is, en hoe men de gehoorzaam heid aan die orde kan rechtvaardi gen Daarnaast zijn er een aantal praktische vragen. Tijdens de con ferentie zal zoveel mogelijk ge werkt worden vanuit praktijkvoor beelden om een beter inzicht te krij gen in deze complete problema tiek. De conferentie begint vrijdag avond om 8 uur en wordt zaterdag middag tegen 5 uur afgesloten Voor nadere inlichtingen kunt u telefonisch of schriftelijk con tact opnemen met de administra tie van de ISVW, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden, tel. 033-15020. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Hoeveel wo ningen er precies in de toe komstige wijk 't Ruige Veld in het noorden van Leusden worden gebouwd is op dit moment moeilijk te zeggen, hoofdzakelijk vanwege het onzekere woningsubsidiebe- leid van de overheid. Uit gangspunt zal echter zijn om dertig woningen per hectare te realiseren, zodat het in principe mogelijk is 667 wo ningen in 't Ruige Veld te bouwen. Het stedebouwkun dig plan dient echter zo flexi bel te zijn, dat aanpassing van dit aantal makkelijk mo gelijk moet zijn. Dit kwam naar voren uit de zo veelste gedachtenwisseling rond de totstandkoming van het bestem mingsplan voor 't Ruige Veld in de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening In de vori ge vergadering hadden de com- 11 iiooicicuci ue wens te kennen ge geven om als uitgangspunt 27 wo ningen per hectare te nemen. Zij zagen wel wat in woningen met grote tuinen in een wijk, waarin in eerste instantie alleen Leusdena- ren mogen gaan wonen. Volgens de gemeente is 27 woningen per hec tare wel mogelijk, maar dan zal er geld bij moeten. De opbrengsten uit de verkoop van grond zullen dan lager zijn dan de uitgaven en terug kerende kosten. De balans zou meer in evenwicht gebracht kun nen worden door meer grond in de vrije sector uit te geven en minder in de woningwet. Naar de mening van de gemeente is zo'n plan ech ter in deze tijd niet meer te verko pen Uitgaande van 10% vrije sec tor, 30% woningwetwoningen en 60 premiewoningen is het mogelijk om dertig woningen op een hectare te krijgen en de exploitatie van het plan sluitend te maken. In het ste debouwkundig ontwerp van 't Rui ge Veld in dit stadium is geen reke ning gehouden met de aanleg van een geluidswal langs de Randweg. De woningen aan deze doorgaan de weg zouden zodanig geïsoleerd moeten worden dat een vorm van geluidwering niet noodzakelijk is. De woningen zullen daardoor duur der worden, maar de grond daaren tegen goedkoper. VVD'er Sjef ten Berge zag toch liever 27 woningen op een hecta re. „De negatieve opbrengst die daaruit zou volgen, kan opge vangen worden door een tientje per vierkante meter grond méér te vragen. De gemeente houdt dan zelfs honderdduizend gul den over", aldus Ten Berge. Vol gens chef afdeling ruimtelijke or dening, de heer J. Roggenkamp, is die beredenering niet zo sim pel als die lijkt. Hij liet de com missie weten dat door een tientje opslag de kavel voor een premie woning bijvoorbeeld tweedui zend gulden duurder zou wor den. In de huidige situatie vindt de gemeente een dergelijke prijsstelling niet verantwoord. „Met 27 woningen op een hecta re heb je inderdaad een mooie ruime wijk, die echter niet ver koopbaar is", aldus Roqqen- kamp. LEUSDEN - De voetbalvereni ging Roda'46 organiseert op vrij dag 4 maart a.s. voor alle D-Pu- pillen een spelavond. Aanvang: 19.00 uur in de Rodakantine. Nu het zonnige SfiiïfijMBiy voorjaar weer voor de deur staat, geven wij maar liefst 20% korting op onze gehele collectie zonnebrillen '82. Snel even langs komen is natuurlijk de moeite waard, want de aanbieding loopt t/m 12 maart. Leusden, Winkelc. Hamershof, Grutterij 3. tel. 033-944242 De Groeneveld opticiens zijn aangesloten bij het Optiek-Gilde.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3