„American Graffiti" in Dinsdag-Movie-Cyclus Films in het Filmhuis Appelmarkt CINEMACLUB DE KORF BESTAAT EEN JAAR Filmfeest met gratis voorstellingen, filmmarkt en gast-regisseur Zaterdag 28 mei van 14 tot 24 uur „Grijpstra De Gier" bi Cinemaclub De Korf Zaalvoetbal programma Abcoude verslaat Roda-zon. Hessenkar Oud papiers ktic DWS Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Trail of the 'ink Panther: lont kmenraapse TROUWKAARTEN DONDERDAG 3 MAART 1983 kijk op de film (Van de fllmredaktie) AMERSFOORT - „American Graf fiti" zou je de eerste film kunnen noe men van de Amerikaanse jonge filmers, die later successen zouden boeken met films als „Apocalypse Now", en „Star Wars". De film - zo wel in Amerika als daarbuiten een succes - werd geproduceerd door Francis Coppola en geregisseerd naar eigen scenario (met Gloria Katz en Willard Huyck) door George Lu cas, die later furore zou maken met de „Star Wars-reeks" en samen met Spielberg „Raiders of the Lost Ark" maakte. „American Graffiti" zou je zo langzamerhand een „cult-film" kunnen noemen, waarbij het duide lijk Is. dat de film als voorbeeld heeft gediend voor de Hot Bubblegum en Lemon Popsickle-films die daarna volgden, maar lang niet de kwaliteit van „American Graffiti" haalden. Films, die zich afspelen in de roerige zestiger jaren. Volgende week dins dag te zien In het Grand Theater In de Dlnsdag-Movle-Cyclus. American Graffiti speelt in het begin van de zestiger jaren. Om precies te zijn in 1962. De plaats van handeling is een kleine provinciestad in Noord-Califor- nië. De film begint met vier schoolvnen- den die met elkaar afgesproken hebben bij het plaatselijke ontmoetingscen trum. Mel's Hamburger genaamd. Uit de autoradio's klinkt de stem van de legendarische disc-iockey Wolfman Jack. Het nummer dat hij aankondigt en dat je ook meteen als introduktie hoort, is Rock around the Clock van Bill Haley. Dat is dan het begin van een lange reeks van bekende nummers van o.a. The Platters, Fats Domino. Buddy Hol ly. die alleen als achtergrondmuziek te horen zijn. De hete zomeravond die aanbreekt is een speciale avond. Het is de laatste vond dat de vier vrienden samen zijn Twee van hen zullen de volgende dag naar de Oostkust vertrekken om daar op de Universiteit te gaan In de avond en de nacht die nu volgen worden nog eens alle trossen losgegooid en maakt ieder van alles me. Het zou teveel tijd vergen om de gebeurtenissen hier pre cies uit de doeken te doen, maar wat volgt zijn een aantal kostelijke en spec taculaire scenes. Zoals de pogingen van een minderjarige jongen om aan sterke drank te komen. Of de scene waar de politie op een enorme manier een loer wordt gedraaid Ook de beel den waar de grote, kleine, mooie, nieu we en oude auto's keer op keer luid claxonerend door de fel verlichte hoofd straat rijden, terwijl de muziek van het plaatselijke radiostation uit de autora dio's schalt, zijn bijzonder origineel De film laat ons het einde zien van het groepje, een afscheid van hun oude le ventje De volgende dag - na een ge- beurtenisrijke 12 uur - zal Curt per vliegtuig naar de Universiteit aan de Oostkust vertrekkenSteve besluit, dat hij hem het volgende jaar zal volgen en Terry en Big John zetten hun gezapi ge kleinsteedse leventje voort In de hoofdrollen. Richard Dreyfuss, Ronny Howard, Paul Le Mat en Charlie Martin Smith. (110 minuten - 12 jaar) (Van de fllmredaktie) AMERSFOORT - In het program ma van het Filmhuis Appelmarkt kan men van zaterdag tot en met dinsdag (20.15 uur) kijken naar „Mutter Klis ters fahrt zum Himmel" van Ralner Werner Fassbinder en in de nacht voorstelling op zaterdag (23 uur) naar „Touche pas la femme blan che" van Marco Ferreri. Van hem draait volgende week zaterdag overi gens nóg een film: de befaamde „La Grande Bouffe", eveneens om 23 uur. MUTTER KLISTERS FAHRT ZUM HIMMEL .Mutter Küsters fahrt zum Himmel" is misschien wel Fassbinders meest al- les-omvattende film over de Duitse maatschappij en tegelijk zijn meest con troversiële. De première op het festival van Berlijn in 1975 maakte een storm van protest en kritiek los, want zowel rechts als links kregen er van Fassbin der behoorlijk van langs. Twintig jaar lang heeft de echtgenoot van mevrouw Küsters braaf gewerkt op de fabriek, dan draait hij plotseling door. vermoord zijn baas en pleegt zelfmoord. De Duit se boulevard-pers stort zich op de lieve, maar naïeve moeder Küsters. haar zoon en diens zwangere vrouw vluch ten het huis uit, evenals haar dochter die er met een van de journalisten van door gaat Alleen moet Moeder Küsters naar de begrafenis van haar man waar ze opgevangen wordt door twee sym pathieke en rijke mensen, die echter sa lon-communisten zijn en haar, na haar gebruikt te hebben voor hun alleen maar theoretische strijd, laten vallen. ,,Met de groeten van of je vanavond kunt de baas en werken Scène uitTouche pas la femme blanche' van Marco Ferreri. Scène uit ..Mutter Küsters fahrt zum Himmel" van Rainer Werner Fassbinder. Vervolgens belandt ze bij een groepje anarchisten, die onmiddellijk het Küs- ters-Kommando oprichten, een aanval uitvoeren op de boulevard-pers en de vrijlating van alle politieke gevangenen eisen, uit naam van de niet-begnjpende moeder Küsters. slachtoffer van links en rechts (zaterdag tot en met dinsdag, 20.15 uur) TOUCHE PAS A LA FEMME BLANCHE Generaal Custer rijdt in nogal 19e eeuws costuum door modern Parijs, ge neraal Terry krijgt orders van Nixon. Buffalo Bill heeft een soloshow in zijn eigen boïte, de slag van Little Big Horn wordt 1 eeuw later in de zandkom van de voormalige Hallen uitgevochten, en als een Parijzenaar het over pieds-noirs heeft bedoelt hij Zwartvoetindianen. Touche Pas a la Femme Blanche is Marco Ferrari's scherpzinnig en boos aardig antwoord op de Amerikaanse western, op het Noordatlantische suc cespatroon in het algemeen. De India nen moeten geliquideerd om plaats te maken voor spoorwegen, de Hallen moeten weg om plaats te maken voor het verkeer (Van de filmredaktie) LEUSDEN - De Cinemaclub De Korf bestaat in mei één jaar en geheel in de traditie van De Hamershof wordt dat natuurlijk gevierd. Op zaterdag 28 mei a.s. wordt in de Korf door de cinemaclub een gratis feestprogramma aangeboden voor zo wel de kinderen als de volwassenen. Naast een kinderfilmpro gramma in aanwezigheid van de bekende Nederlandse jeugd filmregisseur Karst van der Meulen en een programma voor de ouderen 's avonds is er ook een filmmarkt met kraampjes onder meer van de eigen vereniging, maar ook van de Cine Club Leusden (amateur-super-8-filmclub), boekhandel de Ha mershof met filmboeken en een kraam van de filmverhuur- maatschappij Gofilex met informatie over films op 16 mm. gramma op zaterdagmiddag. Van der Meulen is bekend van films als „Martljn en de Magiër", De bende van hiernaast en de nieuwste jeugdfilm „Knokken voor twee". De regisseur zal in een speciaal programma de aan wezige kinderen iets vertellen over deze films, hoe ze zijn ge- KARST VAN DER MEULEN Het bestuur van de filmclub Is erin geslaagd om de bekende Nederlandse regisseur van jeugdfilms Karst van der Meulen naar Leusden te halen voor het verzorgen van een eigen pro- maakt en bovendien zal één van zijn films worden gedraaid. Wel ke dat gaat worden Is op dit mo ment bij het bestuur nog niet be kend. Vooraf aan dit programma met Karst van der Meulen (dat om streeks vier uur begint) zullen de kinderen in een doorlopende voorstelling (een soort cineac) vanaf twee uur kunnen genieten van een programma met teken films. onder meer van Walt Dis ney. De toegang tot de voorstel lingen is gratis, maar het bestuur laat de mogelijkheid open om le den vooraf In de gelegenheid te stellen een kaartje te bestellen. SLAPSTICK EN FRANSE HU MOR Het avondprogramma, dat om acht uur begint, bestaat uit twee delen In het voorprogramma zal men kunnen genieten van klassie ke slapstickfilms uit de stomme pe riode, waarbij een pianist voor de muziek zal zorgen, geheel in de stijl van de twintiger |aren. De hoofdfilm van de avond is de Franse komedie „Le coup du para- pluie" van regisseur Gérard Oury met de bekende Franse komiek Pierre Richard in de hoofdrol Ri chard wordt - met name in Franse filmkringen - de opvolger van de onlangs overleden acteur Louis de kraam over hun verhuurprogram- ma en bijbehorende aktiviteiten. De feestvierende Cinemaclub De Korf zelf tenslotte, zal met een kraam aanwezig zijn. waar men verder inlichtingen kan krijgen ten aanzien van het lidmaatschap van de vereniging, het programma voor het nieuwe seizoen etc Hel bestuur is nog druk bezig met de voorbereidingen en het pro gramma kan nog veranderd en of aangevuld worden. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1982 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Funès genoemd. Ook de toegang tot de avondvoorstelling is gratis. FILMMARKT Parallel aan de filmvoorstellin gen wordt in de wandelgangen van de Korf een filmmarkt georgani seerd. Verschillende kraampjes zullen informatie geven over allerlei aktiviteiten van de film. Zo zal de Leusdense amateurfilmclub ,,Cine Leusden" informatie geven over hun aktiviteiten wat betreft het ma ken van super 8 filmpjes Het ligt in de bedoeling om via video wat re sultaten van hun werk te laten zien.. Boekhandel de Hamershof is present met een boekenstalletje, waar geïnteresseerde filmliefheb bers kennis kunnen maken met boeken, die naar aanleiding van een film zijn verschenen of boeken, waar een film naar is gemaakt. De filmverhuurmaatschappij Go filex uit Nieuwegein, eén van de grootste verhuurmaatschappijen van 16 mm speelfilms, geeft acte de présence met een informatie- De Cinemaclub De Korf houdt overigens op donderdag 24 maart a.s. haar jaarvergadering In de filmzaal van De Korf. Tij dens deze vergadering zullen onder meer de statuten aan de orde komen, de uitslag van de onder de leden gehouden en- quete zal worden besproken, ter wijl na het huishoudelijke ge deelte een programma van korte Nederlandse films zal worden getoond. De vergadering begint om acht uur. De zaal is om half acht geopend. Aan de hand van de enquete heeft het bestuur het voorlopig pro gramma voor het seizoen 1983- 1984 samengesteld Op dit pro gramma staan onder meer de films van Francis Coppola The Godfa ther deel 1 en deel 2, de veelge roemde politieke thriller „Missing" van Costa-Gravas met Jack Lem- mon in de hoofdrol en „Being the re", met Peter Sellers in zijn laatste magistrale hoofdrol Het volledige programma zal op de jaarvergade ring bekend worden gemaakt Ferreri spuit een vuurwerk van ideeën en de componenten van zijn filmsequenties zijn altijd eikaars ana chronismen. Dat is leuk in eerste instan tie. en geeft te denken in tweede instan tie. Little Big Horn in de bouwput kan Viet nam betekenen en ook het stadion in Santiago de Chile. De nieuwe taktiek van de Indianen, die Custers paf doet staan, herinnert aan stadsguerilla's Ferreri bespot niet alleen imperialisti- sche-kapitalistische-kolonialistische toestanden, maar ook leuzen van links voorzover ze gemeenplaatsen zijn ge worden De meeste van zijn invallen zijn geestig, sommige briljant, alle sardo nisch Zijn film schijnt minder grimmig dan La Grande Bouffe, omdat de scè nes vaak aan clownesk straattheater doen denken en de personages aan fi guren van een levensgroot poppenspel. Maar de pret bijt door Scène uit: Trail of the Pink Panther (V. de filmredaktie) 'ERSFOORT - „Trail of the PSjii Parer" is de titel van de nieuwste Pinkanther-film van regisseur Blake Edwjs, waarin de onlangs overleden befaide acteur Peter Sellers postuu? de hfdrol speelt. Een grotendeel misluk stunt van Edwards, die van ou de dek film en niet gebruikte stukke- film eenjeuwe film heeft gemaakt D; vraag wat je in dit geval onfe „nieuw'unt volstaan, want het is eer, bont sa^nraapsel geworden zond» echt hetiveau van vorige Pink Pan ther-films» halen. In feite zijn hel grc. tendeels hhalingen, door Edwardsvr, de flash-^ck-truc van vertellen# hoofdpersoon uit vorige Pink Panthe:. films, in eeramelijk dubieus kader ge bracht. Maaenfin, voor de werkelfi heel echte hebbers van Pink Par- j ther-films is hellicht toch nog watts i genieten In Cema „Grijpstra De Gier", Nederland, 1979. Regie: Wim Verstappen Produk- tie: Rob Houwer. Scenario: Wim Ver stappen, gebaseerd op het boek ,Het lijk in de Haarlemmerhout-tuinen" van Jan-Willem van de Wetering Camera Mare Felperlaan. Muziek Rogier van Otterloo. Montage: Jutta Brandtstaed- ter Met Rijk de Gooijer. Rutger Hauer, Willeke van Ammelrooy, Donald Jones, Marina de Graaf, Frederik de Groot e.a. Genre, politiefilm Keuring. 12 jaar Lengte. 102 minuten. Theater Cinema club De Korf, Aktiviteitencentrum De Korf. Datum donderdag 17 maart 1983 Aanvang 20 uur, zaal open: 19.30 uur Leden/ 2,50, met-leden 7,50 (incl. tij delijk lidmaatschap) (Van de filmredaktie) Nederlandse recensenten hebben vaak de neiging om een film van ei gen bodem tot de grond toe af te kra ken. Of dit altijd terecht is kun je je afvragen. De film „Grijpstra De Gier" van regisseur Wim Verstappen en geproduceerd door Rob Houwer, kreeg In 1979 bij de première in leder geval vrijwel alleen maar negatieve beoordelingen te verwerken. Is dat een reden om de film dan maar niet te draaien? Nee Want recensenten zijn ook maar mensen die in veel geval len een subjectief oordeel geven en daarbij vaak maatstaven aanleggen, die misschien niet geldig hoeven te zijn in bepaalde gevallen. In het geval van „Grijpstra De Gier" is er duidelijk spra ke van een teleurstelling. Verstappen maakte immers het artistiek succesvol le „Pastorale 1943' en producent Rob Houwer had furore gemaakt als de pro ducent van „Soldaat van Oranje", zo dat van deze nieuwe kombinatie best wat mocht worden verwacht, zeker nu een boek van de In Nederland veelgele zen schrijver Jan-Willem van de Wete ring als basis werd gekozen. Dat het resultaat tegenviel werd door de kritiek dan ook breed uitgemeten. Politiefilms worden zelden in Neder land gemaakt „Grij^a De Gierisi een Alleen al uit cj oogpunt is hs interessant om dez<fj|m op het ps gramma van de Cineaclub De Korft zetten Een ander asikt is. dat de ft door deleden werd gozen uit tienë len andere. De Amsterdamse recherche» Grijpstra (Rijk de Goor) en De Ge (Rutger Hauer) onderzeen de moa op Piet Verboom, die dode beide pa tiemannen opgehangeiis aangetrd fen Moord of zelfmocj, dat is vraag. De beide recheneurs kom» tijdens hun onderzoek ter;ht in hetw reldje van de drughandels en inö van een religieuze „oosrse" sekt- Uiteindelijk wordt de moij geklaa- dat spreekt In totaliteit gezien is „Gastra&Dt Gier" een film van de midiimaatg* worden zonder echte arttieke ut schieters (op Rijk de Gooir na mij schlen). Voor liefhebbers \n deN? derlandse film (en dat zijn (vele)l er wellicht nog voldoende genii ten van twee vrije recherc^ursi het „vrije" Amsterdam. Programma voor vrijdag 4 maart in de Korf 1e klasse B: 19 00 uur. Pon Voorwaarts - De Bagge- laars Res. 3e klasse D: 20 00 uur Wilco Rustenburg 4 - Vebo 78 8 2e klasse A: 21 00 uur DKRV De Groene Panters - Veldwijk 22.00 uur De Kolkrijst - Veer 2e klasse B: 23 00 uur: Kamerbeek Groep - Calluna LEUSDEN - Het eerste van Ro- da-zondag heeft dinsdagavond een oefenwedstrijd tegen Abcoude met 2-3 verloren Bij de rust was de stand 1-1. Abcoude, dat getraind wordt door Ajax-doelman Piet Schrijvers, scoorde als eerste waarna Jan van Eyden voor Roda 1-1 kon aa na nen. Na rust bleven beide plof aantrekkelijk voetballen. Dickv Klooster werkte in de tweede' de opgelopen achterstand van nog wel weg. maar Abcoude s vierde uiteindelijk met 2-3. ACHTERVELD - Vrijdagavond 4 maart zal de zesde ronde wor den gespeeld van het Hessenkar klaverjastournooi. De aanvang is om 20.00 uur. Er zijn weer een aantal mooie prijzen beschik baar gesteld. Tevens zal het deze avond mogelijk ook al bekend zijn wie de winnaar van het gehe le tournooi zal worden. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. zal za terdag de container weer ge plaatst worden op het bekende plaatsje ter hoogte van de Coö peratie. ledereen die zijn oud pap« wil ruimen kan het in bedoelde tainer komen deponeren Dey die door bijzondere omstanö den niet in de gelegenheid zf oud papier zeil te komen brei kunnen dit voor vrijdagavond I uur telefonisch mededelen 0 tredenden teletoonnummers 033-941197 en 03425-1688 De inwoners van StoutenW omgeving kunnen hun oudP eventueel deponeren bi) Wouters Hessenweg 95 fê; tenburg.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 8