Omwonenden en „De Boom" maken bezwaar tegen tijdelijke plaats gemeentewerf r™ Gemeente organiseert aktiviteiten rond opening nieuw gemeentehuis 't Erf 18 maart autovrij Comité probeert in Leusden Middenschool van de grond te krijgen Onder andere ballonnenwedstrijd en foto-expositie Leusder Krant BING0SPEL Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? «een krant mtvangen? Kwaliteithaaljebij VdDONK&ROMEYN vdDONK&ROMEYN DOKTERSDIENST: Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. pkrant DONDERDAG 10 MAART 1983 - 14e JAARGANG NO. 92 LEUSDEN - Bewoners van de Schoolsteeg en de Hamers- Hdseweg alsmede de stichting De Boom hebben bij het illege van B. en W. bezwaar aangetekend tegen de vestiging van de gemeentewerf bij de voormalige boerderij Hamers veldseweg 105. De gemeentewerf is daar begin dit jaar tijdelijk gevestigd. De omwonenden en de stichting „De Boom" vin den het onjuist om een dergelijke voorziening op die plaats te stigen. n lanuari van dit jaar ging de ge- •enleraad akkoord met de over using van de werf naar Ha- nsveldseweg 105. Deze ver- latsing, waarvan de kosten on- veer een half miljoen gulden be legen, was noodzakelijk gewor- ndoordat het terrein van de oude meentewerf was verkocht ten hoeve van woningbouw. De ou- werf lag aan de Berkenlaan en Hu daar vanweqe de overlast voor buurt, ook afgezien van de wo- igbouwplannen, niet lang meerte ïdhaven zijn geweest. Vermoe- i|k voor deduur van maximaal vijf .risdewerfovergeplaatstnaarde irmalige boerderij van Jan de jot Ondertussen wordt naar een finitieve plaats gezocht )i| het vestigen van de werf aan Hamersveldseweg 105 moest gemeente gebruik maken van kei 17 van de Wet op de Ruimte- i Ordening. Het gebruik van de irderij als gemeentewerf wijkt nelijk af van de bestemming, die lie plaats in het bestemmingsplan jtt. Deze is namelijk agrarisch, i de mogelijkheden tot het aan- enen van bezwaren, die de wet de Ruimtelijke Ordening biedt, Sben de omwonenden en de hlmg ,.De Boom" nu gebruik ge- akl ITSIEREND )e omwonenden en de bewo- s van de Schoolsteeg schrijven lun brief aan het college van B. |w. onder meer: SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwiigerlaan 8, Leusden-Zuid Telefoon 033 940928 Rozendaallaan 9 Leusden-C. /anneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder rant niet hebt ntvangen, bel dan onze oofdagent (dinsdag en onderdag tussen 18.30 119.30 uur). Tel. 033- 10691Wanneer hij - om at voor reden dan ook - et te bereiken is, kunt u intakt opnemen met :e inspekteur worging, overdag te reiken onder tel.nr. 120-16141. ,.De betreffende plaats, ingang van de Schoolsteeg en toegang tot de Schoolsteegbosjes, een be schermd natuurgebied met land schappelijke waarde, zal gezichts bepalend ontsierd worden door een hoge afrastering, een aarden wal, ronneyloodsen enz. Onze verontrusting is dermate groot, dat wij tegen de plannen, zo als ze thans voorliggen, bezwaar aantekenen. Wij zien graag, dat ze worden her zien, opdat de noodzaak van de afrastering vervalt. Dit zou kunnen door sorteerwerkzaamheden bin nen te laten plaatsvinden. Een voordeel daarvan is, dat de afhan kelijkheid van het weer nagenoeg vervalt. Indien geen mogelijkheid gevon den kan worden deze werkzaam heden binnen uit te voeren, zouden we in de plannen opgenomen wil len zien, dat de omheining door passende beplantingen aan het ge zicht wordt onttrokken. We willen ook bezwaar aanteke nen, als het terrein zich ook maar enigszins als industrieterrein gaat manifesteren en er overlast zou zijn in de vorm van stank, vuil, onge dierte en geluid, bijvoorbeeld wat dit laatste betreft de nachtelijke transporten van zout", aldus de heer Kampes namens de omwo nenden. KWETSBAAR Namens het College van Regen ten van de stichtino De Boom somt de heer G Wanner de volgende bezwaren op: - een gemeentewerf aan de in gang van een gebied hetwelk onder de werking van de Natuur beschermingswet valt is zeer be denkelijk. al was het alleen maar vanuit visueel standpunt bezien; - het gebied waar de gemeente wen - zij het dan tijdelijk, maar dat moet nog maar afgewacht worden - gevestigd gaat worden is als aangrenzend terrein aan gebieden welke onder de Na- tuurschoonwet 1928 en de Na- Bij v.d. Donk Romeyn maakt u keuze uit wel 10 verschillende badkamers. Compleet ingericht met kranen, wand- en vloerte gels. En met een vakkundig advies over materiaal en inrich ting. Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). Onaftiank*ii|k nieuwsblad U j voor de gemeente Leusden LU Verschijnt dinsdag an donderdag In da gamaanta Lauadan. familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Lausderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- •|ks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot f7.00 uur fuurbeschermingswet vallen zeer kwetsbaar Opslag van zout e.d. zal bij on- nazorgvuldige behandeling mi lieuvervuilend kunnen werken, waarvan de nadelen vele jaren later aan het licht kunnen ko men. - hef rasterwerk waf geplaatst gaat worden zal zeer ontsierend werken en doet afbreuk aan de omgeving, tenzij het door een zeer doelmatige en snelgroeien de beplanting wordl afge schermd, - de rust van de omliggende terrei nen zal naar wij aannemen door de verschillende activiteiten wor den verstoord, zodat een en an der in strijd is mei de aanwijzing als beschermd natuurgebied van de aangrenzende terreinen, voorzover die in eigendom toe behoren aan de Stichting ,,De Boom"; - gelet op het feit dat er voor aan grenzende eigenaren en grond gebruikers beperkende bepalin gen (kunnen) gelden met betrek king tot de uitoefening van de diverse (landbouw-) bedrijven, is de Stichting ,,De Boom" van me ning dat zulks voor alle activitei ten geldt en zeker een Gemeen te zou daarin een „voorbeeld" kunnen zijn. Derhalve verzoekt het College van De tijdelijke gemeentewerf in de voormalige boerderil van De Groot aan de Hamersveldseweg. Regenten van de Stichting „De Boom" Uw College beleefd in het overleg te worden betrokken bij de realisering van de plannen, zo die onverhoopt doorgang zou vinden. Niettemin hoopt de Stichting „De Boom" dat dit schrijven tot een her overweging mag leiden omdat de geplande werf beier thuishoort op een industrie-terrein of werkoele- genheidsgebied", aldus de Stich ting „De Boom" LEUSDEN - Sinds april 1982 is er in deze gemeente een initiatiefcomité aan het werk, dat streeft naar de op richting van een school voor Voortgezet Basisonderwijs in Leusden. Deze school, tot voor kort aangeduid als Mid denschool, zou in augustus 1985 zijn deuren moeten ope nen. Op maandagavond 21 maart aanstaande houdt het zes leden tellende initiatief comité een grote voorlich tingsavond in „De Korf", waar belangstellenden van harte welkom zijn. Deze voor lichtingsavond moet het startpunt zijn van een brede discussie, die in deze ge meente gevoerd moet wor den over dit onderwerp. Elders in dit nummer treft u een uitgebreid verhaal aan over het Voortgezet Basison derwijs en de bedoelingen van het Leusdense initiatief comité. Wagenaar betreurt zijn slechte presentatie van plan over warenhuis Ter Meulen3 Bezwaar minister tegen statuten OBD3 Interview op donderdag: Anco Mail in gesprek met dr. Haselhoff, bestuurslid Stichting Bedrijfsfonds voor de Pers5 Initiatiefcomité wil samenwerkingsschool voor alle geledingen7 Registratie woning zoekenden op één lijn7 •Sport 8/10 Loep op Leusden9 Filmnieuws11 •Servicepagina 13 Tel. 944600. LEUSDEN - De gemeente heeft rond de opening van het nieuwe gemeentehuis een aantal aktiviteiten op touw gezet, die het gebeuren een feestelijk tintje moeten geven. Op het programma staan onder meer optredens van Leusdense en Achter- veldse muziekkorpsen, een ballonnenwedstrijd, een op treden van een dansgroep van Blijhof en een foto-expo sitie. Volgende week vrijdag (18 maart) zal, zoals bekend, mr Pieter van Vollenhoven om 15.30 uur de officiële opening van het nieuwe gemeentehuis aan 't Erf verrichten. De openingshandeling bestaat uit het onthullen van het door de Amersfoortse émailleur De Valk gemaakte gemeentewapen, dat boven de hoofingang komt te han gen. De onthulling wordt gevolgd door een bijeenkomst voor geno digden in de raadzaal. Hier zal het woord worden gevoerd door de Commissaris' der Koningin in de provincie Utrecht, mr. P van Dijke, door burgemeester Rademaker, door de nestor van de gemeente raad, de heer H. van der Sloot en door de architect van het ge meentehuis, de heer ir. L. J. Heij- denrijk. Via luidsprekers is de bijeen komst op 't Erf te volgen. Graag had het gemeentebestuur zo veel mo gelijk inwoners in de gelegenheid gesteld bij deze bijeenkomst aan wezig te zijn, maar de beschikbare ruimte maakt een beperking tot 150 genodigden noodzakelijk. Tot deze 150 genodigden behoort een verte genwoordiging van de bejaarden uit Leusden en Achterveld Omdat de bouw van het nieuwe ge meentehuis rechtstreeks verband houdt met de uitgroei van Leusden in de afgelopen 12 jaar, zijn ook de 10 000e, 15 000e en 20.000e in woner uitgenodigd De laatste, de drie-jarige Johan Kraanen uit Ach terveld zal de heer Van Vollenho ven een boeket aanbieden, be stemd voor Prinses Margriet Voor, tijdens en na de bijeenkomst vin den er een aantal activiteiten plaats die de opening van het nieuwe ge meentehuis extra luister bijzetten. Te noemen zijn; GEZAMENLIJK OPTREDEN VAN LISIDUNA EN DWS Voorafgaande aan de officiële opening om 15.30 uur verzorgen Lisiduna uit Leusden en DWS uit Achterveld een - voor het eerst in hun bestaan - gezamenlijk optre den op 't Erf. Veertig muzikanten van Lisiduna en vijftien van DWS plus het majorettenkorps van Lisi duna staan borg voor een luisterrij ke ouverture van de officiële ope ning. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeentehuis wordt er voor de Leusdense scho lieren een ballonnen wedstrijd ge houden. Voor deze wedstrijd is de medewerking van de Leusden se scholen ingeroepen. De ballon nen worden op 18 maart vanaf 14.30 uur uitgereikt De bedoeling is dat zij onmiddellijk na de onthul ling van het gemeentewapen gelijk tijdig worden opgelaten. Wiens bal lon het verst komt ontvangt een ca deaubon van 35 - De tweede en derde prijs bestaan uit cadeaubon nen van 25- en 15,- De bijeenkomst in de raadzaal wordt muzikaal opgeluisterd door een jeugdensemble van de Mu ziekschool OORKONDE Tijdens de officiële openingsbij eenkomst in de raadzaal zal mr Pieter van Vollenhoven een oor konde ondertekenen, die in od- dracht van het gemeentebestuur is vervaardigd door het atelier van het Norbertinessenklooster ,,St Ca- tharinadal" in Oosterhout. De oor konde is versierd met afbeeldingen van de oude gemeentehuizen en het nieuwe en een aantal voor Leusden kenmerkende gebouwen. Door de plaatselijke afdeling van de land- en tuinbouworganisaties ABTB, CBTB en ULG zal ter afslui ting van de openingsbijeenkom sten in de raadzaal een mand met Leusdense land- en tuinbouw en zuivelprodukten aan de heer Van Vollenhoven worden aangeboden. Alle produkten waaronder fruit, kaas en bloemen, zijn gekweekt of gemaakt door Leusdense agra- nérs. Met dit cadeau wordt onder streept dat Leusden, ondanks de „verstedelijking" van de afgelopen tien jaar, toch nog veel van zijn oor spronkelijk agrarisch karakter heeft behouden. Na afloop van de openingsbij eenkomst treedt de dansgroep Blij hof op in de hal van het gemeente huis, CADEAUS Verschillende bedrijven en orga nisaties hebben laten weten ter ge legenheid van de officiële opening van het gemeentehuis een cadeau te willen aanbieden. Van een aan tal is bekend wat zij zullen aanbie den. Zo biedt de Bedrijvenkring Leusden een portret in brons aan van koningin Beatrix. Dit beeld krijgt een plaats in de hal, recht te genover de hoofdingang van het gemeentehuis de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen biedt een zelfvervaardigd wandkleed aan Door het bouwbe drijf Urbibouw-Bredero wordt een glasappliqué van de bekende gla zenier Van Tetterode aangeboden. Het wordt aangebracht in de toe gangsdeuren naar de trouwzaal. Namens buurtgemeente Amers foort zal burgemeester Schreuder een schaal aanbieden en ook de in het gewest Eemland samenwer kende gemeenten hebben aange kondigd een gezamenlijk cadeau te zullen aanbieden. Door de plaatse lijke agrarische organisaties wordt een kleurenreproduktie geschon ken van de voormalige boerderij ,.De Zwarte Steeg". Tot de inge bruikname van het gemeentehuis aan de Burg de Beaufortweg in 1883 werden in deze boerderij in raadsvergaderingen gehouden De Uithoornse Bouw- en Aannemings mij. UBA en het architectenbureau ED. respectievelijk hoofdaanne mer en ontwerper van het ge meentehuis bieden een keramiek aan een van de hand van Nicolaas van Os Reeds eerder bood het plaatselijk aannemingsbedrijf Van Schoonhoven een in natuursteen uitgevoerd gemeentewapen aan, dat een plaats heeft gekregen op het bordes voor het gemeentehuis. Van de eigen personeelsvereni ging heeft de gemeente een weer station aangeboden gekregen. De ze barometer in hedendaagse uit voering krijgt een plaats in de hal. FOTO-EXPOSITIE Ter gelegenheid van de opening is in de hal van het gemeentehuis een foto-expo sitie te bezichtigen van de ge bouwen die in het verleden tot gemeentehuis of raadzaal hebben gediend. Aan de tot standkoming van deze expo sitie heeft mevrouw Annema rie van den Berg een belang rijke bijdrage geleverd. Vanaf maandag 21 maart kan elke werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur een bezoek aan deze ex positie worden gebracht. LEUSDEN - Met Ingang van 18 maart aanstaande - de dag waar op het nieuwe gemeentehuis of ficieel wordt geopend - wordt 't Erf autovrij. Door het neerleggen van trottoirbanden zal het vanaf die dag onmogelijk gemaakt worden om op het plein voor het gemeentehuis te parkeren. Het is de bedoeling, dat ,t Erf een voet gangersdomein wordt. Voor mindervaliden zullen er enkele parkeerplaatsen behouden blij ven, terwijl ook bij trouwpartijen de auto's voor het gemeentehuis geparkeerd kunnen worden. Een en ander heeft wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening en Economische Za ken) dinsaagavond medege deeld tijdens de vergadering van de werkgroep Economische Za ken/Consumentenaangelegen heden/Werkgelegenheid (EWC). Wagenaar herinnerde er aan, dat het parkeren op 't Erf van meet af aan een tijdelijke zaak is ge weest. Nu het parkeerterrein aan de zuidkant van het nieuwe ge meentehuis zijn voltooiing na dert, kan aan het parkeren op 't Erf een einde worden gemaakt. Het parkeerterrein aan de zuid kant van het gemeentehuis telt ongeveer 85 plaatsen. De winkeliers in de Hamers hof zijn niet erg gelukkig met het voornemen van de gemeente om 't Erf nu al autovrij te maken. Vanal de publieke tribune merk te woordvoerder Joris Kniep dinsdagavond op, dat de Hamers- hofondernemers begin dit jaar over dit onderwerp een brief hadden geschreven aan de ge meente. Daarin vroegen zij de gemeente om 't Erf pas autovrij te maken, wanneer het waren huis gerealiseerd is. Dat zal op z'n minst nog wel een jaar duren. Wethouder Wagenaar zei de door Kniep genoemde brief niet te kennen. Overigens zag de wet houder in de opmerkingen van de ondernemer geen aanleiding om op het besluit terug te ko men: 't Erl wordt vanaf volgende week vrijdag autovrij. - Ter gelegenheid van de opening van nel nieuwe gemeentehuis wordl in de hal van hel gemeentehuis een kleine foto-expositie gehouden. Geloond worden historische opnamen van panden, die vroeger als gemeenle huis gebruik! zijn Deze opname van Annemarie van den Berg toont het gemeentehuis Hamersveldseweg 2 vlax na de oplevering Langs de Hamersveldseweg stonden loen nog bomen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1