Kantlijn SPAANSE ONTBOEZEMINGEN Vertrouwen Vrouwenkrant Vislucht Voor Gerrit Kreyns Niet rood Bewegwijzering Geen potjes voor aardgas Geen gas? Dan bio-gas Politie bevrijdde katje Gemeen mens vrouwelijk? Veranderingen Dubbele bodem DONDERDAG 10 MAART 1983 loep op Leusden Redaktle: Caspar van Loo; Bijdragen: Marnix Kreljns, Frlts van Breda, Tea Middelkoop en Noortje Klinkenberg. Wethouder Gljs van Woudenberg heeft vertrouwen In de pers. Wij hebben hem dat duidelijk horen zeggen In de commissie welzijn en onderwijs. Alleen een beetje jammer dat het gezegd werd omdat de wethouder wil dat we graag iets In de krant zetten. We willen het vertrouwen van de wethouder niet verliezen en bovendien denken we de Leusdense gemeenschap een dienst te bewijzen met de volgende mededeling. De gemeente is in het bezit van een professionele filmprojector. Het apparaat kan gehuurd worden door verenigingen. Terecht merkte Ans van Kemenade tijdens de vergadering van de commissie welzijn op dat dat dan wel zo kan zijn, maar dat niemand dat weet. Zelf wilde ze ook wel weten hoe het nu zit met de projector. Mevrouw Bosma van de VVD had hetallemaal al uitgezocht. De projector Is te huur vla het actlvlteltencentrum „De Korf". Het bedrag dat er mee gemoeid Is beloopt 75,- per dagdeel. Dank zij het vertrouwen dat de wethouder in de pers stelt, weet de lezer van de Leusder Krant het nu ook. In de Vrouwenkrant van maart staan behalve diverse gedichten van CatoEsseboom verschillende aktuele zaken, zoals het Start-projekt waarvan afgelopen maandag, tijdens de Internationale vrouwendag, de belangrijkste aktie plaats vond. Aandacht verder voor het lustrum van de Rooie Vrouwen woensdag 23 april en een artikel overdeaktlemaandvan vrouwen In de bijstand met name in Amersfoort. De vrouwenkrant isó 1,-te verkrijgen in de bibliotheek en boekhandel van Leusden-C., In het Vrouwenkafé en op het veranderde redaktleadres, Albast 17. Subgroep A van de werkgroep ECW heeft zich gebogen over een probleem ten aanzien van de vrijdagmarkt In Leusden-Zuld. Voor wie de geheimtaal niet begrijpt: de werkgroep ECW is een adviesorgaan van het college van burgemeester en wethouders, waarin wordt gesproken over middenstandszaken, consumentenbelangen, werkgelegenheidsvraagstukken en zo meer. De werkgroep wordt bemand - er zit geen één vrouw Wal hebben buitenlandse kindertjes te maken mei verveloze raamkozijnen Wie zegIniets" is geen politicus. Politici namelijk welen, dal kindertjes en kozijnen volstrekt gelijkwaardig kunnen zijn. Ze moeien alleen op de juiste wijze over de afwijkende meningen van verschillende partijen verdeeld zijn De regeringsfracties van CDA en VVD onderhandelen over de mogelijkheid om le komen lol een ruil van de problemen rond de kinderbijslag voor buitenlandse kinderen en de aftrekbaarheid van groot onderhoud en buitenschilderwerk" Zie daar de mededeling in hel A vond blad van gisteren. WD is legen hel een. CDA legen hel anderlaai beide je bezwaren vallen en iedereen is weer gelukkig. Turkse kindertjes en raamkozijnen, die hier geen hout meer van begrijpen, mag ik graag.. De derde kamer" aanraden. Een boek geschreven door Jan Terlouw, die na het schrijven van kinderboeken en hel beoetenen van de weienschap zich op hel Binnenhof waagde, om daar na een groot aantal jaren uileindelijk door hel schorriemorrie van de pers le worden weggehoond. Overigens isDe derde kamer" geen kinderboek, maar bestemd voor lezertjes van boven de achttien. Maar zeker in het boek lol een televisieserie verfilmdis, moei hel voor eenieder toegankelijk worden geacht. Hel boek gaal over de ups en downs van een Kamerfractie van bescheiden omvang. Wie enige trekjes meent te herkennen van de Tweede Kamerfractie van D '66 moet overschakelen op Armoede ".Als ik mij hel boek goed herinner, loopt het met die Kamerfractie allemaal niet tebeslaf. maar daar gaal hel nuevennietom. Ikwileven wijzen op de eerste scène van de aflevering, waarin twee fractieleden met elkaar een voorstel van een regenngspartij bespreken. Als de kleine fractie voor de aanleg van een omstreden weg stemt, dan zal zij van de regeringspartij stem krijgen voor de door haar verlangde mobiele drugteams Alsof hel om een bord linzensoep ging; maar Jan Terlouw heefI hel beschreven, dus moeien zulke afvallen zich in de politiek wel voor doen. Eigenlijk schnjfik dit stukje voor Gerril Valkhof Jong in de Leusdense politiek, geen lijd gehad om naar.,De derde kamer le kijken, dus zo 'n man moei je af en loe een duwtje in de goede richting geven. Valkhof zou graag, netalszijn liberale fractiegenoten, zien dal hel buurtsleunpunl bij Alandsbeek toch zo spoedig mogelijk wordt aangelegd. Dal kan met omdalereen uitspraak van de gemeenteraad ligl, die stelt dat eerst een warenhuis in de Hamerhof moet zijn gerealiseerd voor dal de buurtwinkel er mag komen De WD-ers willen van die afspraak af en lonken nu onverholen naar hel CDA. Zes WD-ers plus zeven CDA-ers dal is precies een raadsmeerderheid. Nu kan je van hel CDA een hoop gedaan krijgen, maar van politieke Irucs als hel afruilen van problemen, daar begin! men in christelijke kring inmiddels ook wel kaas van le eten. Zodat ik Valkhof zou willen adviseren: bied hel CDA iels aan. Kan mei schelen wal, als het maar een beetje controversieel is. Dus zeg bijvoorbeeld, dal jullie van de VVD voortaan legen iedere vorm van hoogbouw zijn. Ik noem maar wal. Dan komt hel mei dal buurtsleunpunl allemaal nog heel besl voor elkaar. Hel CDA kan nu op zoek gaan naar een mooi kado in - door raadsleden, middenstanders, vertegenwoordigers van de Bedrljvenkrlng Leusden, heren van de Kamer van Koophandel en het Gewestelijk Arbeldsburo. Naarstig wordt nog gezocht naar consumenten- vertegenwoordigers. Deze werkgroep nu kent twee subgroepen, waarvan er zich één onledig houdt met vraagstukken het Midden- en kleinbedrijf betreffende. Daartoe dient men ook te rekenen op de ambulante handel, zodat ook de markt in Leusden-Zuid tot het werkterrein van de subgroep van de werkgroep gerekend mag worden. Een lange Inleiding voor een probleem van beperkte omvang vislucht blijkt zich niet zo goed te verdragen met de geur van een kapperszaak of omgekeerd. Wanneer er op de vrijdagmarkt in Leusden-Zuld vis gebakken wordt, dan heeft de in het wlnkelcentrumpje De Bleshaar Vorige week donderdag sprak wethouder J. Wagenaar voor een groot gezelschap agrariërs. De woordenstroom kwam, overi gens geheel volgens afspraak, vooral uit de mond van de welbe- Het Is, zo hebben de deskundigen van de werkgroep ECW vastgesteld, „bewegwijzering". En niet wegbewljzerlng", zoals ECW-voorzltter wethouder Jan Wagenaar altijd placht te zeggen. Maar dit terzijde. Belangrijker is, dat het college van B. en W. en de genoemde werkgroep het eens zijn over het ten aanzien van de bewegwijzering te voren beleid. Zodat, naar wij vurig hopen, het zogeheten „bordjesprobleem" uit de Leusdense wereld Is geholpen. Wie mag er In Leusden bordjes ophangen ter verwijzing naar zijn bedrijf of Instelling? Waar mogen die bordjes komen te staan? Hoe groot mogen ze zijn? Kwesties waaraan In Leusden reeds menig woord is vuilgemaakt, want wat de Hamershof mocht leek De Blezenkamp niet te mogen en meneer Van Galen kreeg weer wel toestemming, enzovoort, enzovoort, enzovoort. Om aan deze ellende een einde te maken zal er binnenkort een standaardvoorschrift op de bewegwijzering In Leusden worden afgekondigd. Daarin zijn de hoofdlijnen van beleid op dit punt vervat en deze luiden - er wordt vanaf de Invalswegen verwezen naar de bedrijventerreinen; - binnen de bedrijventerreinen wordt vla bordjes verwezen naar de verschillende bedrijven; - bedrijven en instelingen, die duidelijk niet op een bepaald bedrijventerrein liggen (voorbeeldenPon en het Gereformeerd Dienstencentrum) kunnen vanaf de invalswegen eigen wegwijzertjes krijgen; - er wordt verder verwezen naar de beide winkelcentra De Blezenkamp en Hamershof; - nieuwe bedrijven mogen een half jaar lang naar hun vestiging verwijzen via bordjes; - ten aanzien van de uitvoering van de bordjes dient enige uniformiteit te worden nagestreefd. Aldus de grote lijnen, die binnenkort aan belanghebbende zullen worden kenbaar gemaakt. Benieuwd of de conflicten nu Inderdaad uit de wereld zijn, voorzover het de bewegwijzering In Leusden betreft. aldaar gevestigde kapperszaak daar last van. De melange van haarverstevlgersen lekkerbekjes schijnt onverdraaglijk. Wat daar aan te doen? Volgens subgroep A het volgende: de viskraam een andere plaats geven en de exploitant van de viskraam opleggen op zijn verkoopwagen een afvoerpijp aan te brengen. Die pijp moet zo lang zlin, dat de visluchtjes over de winkels In de Bleshaar heen waaien. Wethouder Wagenaar, voorzitter van EC W. toonde zich meer content met deze oplossing van het conflict. De kapper en de visboer hopelijk ook. spraakte wethouder. Tegen het eind van de bijeenkomst kregen de aanwezigen de kans om vra gen op de wethouder af te vuren. Een actuele vraag en het ant woord daarop willen wij u niet onthouden. De vragensteller, die zich kennelijk al lange tijd ergert aan de kleur van het gemeente huls vroeg de wethouder welke kleur het nieuw te bouwen wa renhuis zou krijgen. Wagenaar greep de gelegenheid aan om te reageren op een artikel In de Leusder Krant van die dag waar in gestaan had dat meneer Ter Meulen geen meneer Wagenaar kent. „En Ik ken meneer Ter Meu len niet" aldus de wethouder, die er dlrekt aan toevoegde dat het hem „zou spijten als het waren huis er niet komt". Over de kleur van het warenhuis was de heer Wagenaar erg vastbesloten: „Ik zal proberen het een andere kleur te geven dan rood." De bewoners van de „Asschatterbuurt" zouden best aardgas willen hebben. Dat werd wethouder Wagenaar vorige week duidelijk gemaakt door een van de agrariërs tijdens een bijeenkomst van de vier standsorganisaties. Een aansluiting op het aardgasnet zit er op korte termijn niet In omdat de buurt tot de „onrendabele gebieden" zou behoren, aldus de wethouder. Vanuit de zaal werd daarop gereageerd met de mededeling dat Amersfoort een „potje" heeft waaruit zij geld haalt voor dit soort gevallen. „Leusden heeft toch ook wel van dergelijke potjes," suggereerde een van de aanwezigen. „U bedoelt zeker het befaamde potje van mevrouw Verduin van de Partij van de Arbeid waarin de nodige miljoenen zouden zitten," reageerde de wethouder gevat. „Dat potje heb Ikechter nooit gevonden, ik kan er dus ook niets uithalen," vervolgde de wethouder, die de bewoners van de Asschatterbuurt adviseerde de koppen bij elkaar te steken om gezamenlijk aktie te ondernemen. De verschillen tussen de agrariërs en de mensen die het „milieu" in hun vaandel hebben geschreven kwamen vorige week ooknogaandeorde. Wethouder Wagenaar meent dat met elkaar oplossingen gezocht moeten worden voor de problemen. Een van de problemen is de „Intensieve veehouderij". Boeren die op deze wijze vee houden krijgen te maken met steeds meer afvalstoffen die schadelijk zijn voor het milieu. De simpele oplossing voor dit probleem kwam uit de zaal: „Kan de gemeente geen biogas installatie neerzetten? In de onrendabele gebieden hebben we dan gelijk gas." De rijkspolitie moest het afgelopen weekeinde worden ingeschakeld voor een klusje dat niet alledaags is, maar eigenlijk wel op het lijf is geschreven van de Hermandad. Er moest namelijk op Vlasland een katje worden bevrijd dat knel zat tussen een muur en een houten berghok. Vermoedelijk was het diertje opgejaagd en uit angst in de te smalle ruimte gekropen. Nadat de politie een plank had weggehaald herkreeg het beestje zijn vrijheid. Volgens omstanders ging het er alseen haas vandoor. De planadviesgroep boog zich tijdens de laatst gehouden vergadering over een stapel vragenformulieren die waren Ingevuld door plaatselijke verenigingen die een gemeentelijke subsidie willen. In de praktijk blijkt dat het nogal moeilijk is om de juiste antwoorden in te vullen. Tijdens de vergadering werden ingezonden formulieren van vrouwenverenigingen als voorbeeld aangehaald. Zo zou het vrouwencafé geen doelstelling op schrift hebben gezet. „Ook een vrouwencafé kan toch wel een doelstelling op papier zetten", merkte een lid van de planadviesgroep op. De kwestie is nu of de vragen op de formulieren niet deugen óf dat mensen verkeerde antwoorden geven. Om dat uit te zoeken werd een clubje van drie ingesteld. Na de vergadering stelde voorzitter Joost deJonghvande planadviesgroep de aanwezige feministes, zoals hij ze betitelde, de vraag of „een gemeen mens" mannelijk dan wel vrouwelijk is. De feministes reageerden meteen met „mannelijk, natuurlijk". De Jongh was het daar niet helemaal mee eens en hield het bij vrouwelijk. Een feministe naderhand: „Er zijn mensen en potloden. Als de heer De Jongh konsekwent Is moet hij tot de konklusle komen dat hij een potlood is en zodoende trouwens bijzonder geschikt Is om alle vragenformulieren In te vullen!" We waren weer eens even tjes in onze geboorteplaats in hel westen des lands. Wee moedig rondgedoold om dal zoveel van vroeger er niel meer is. In de plaats van de oude vertrouwde straatjes en stegen zijn woontorens en win kelpaleizen gekomen. Waar ooit in de hofjes en gangetjes hel ,,arme volk" woonde, waar veel geleden en gelachen werd, draven nu gehaaste en ge spannen mensen langs de eta lages en over grote parkeer plaatsen. Niets vonden we in hel centrum van hel stadje meerterug. wal nog enige rela tie had mei vroegere lijden was hoogstens hier of daar een ge restaureerd pand dal probeert de voorbije lijd nog vasl le hou den. De haven waar vroeger de viool vissersschepen lag, is een jachthaven geworden en ook de Maas is niel meer als toen. Schepen die voorbij gaan lijken vaak op drijvende fabrie ken en soms zo groot dat er een schaduw valt op hel ha venhoofd. De overkant waar we als jongens mei een roei boot heen trokken voor wat avonturen, is lol de einder be zel met tanks en schoorstenen van petrochemie, een vale ge le smook verzacht de lijnen van al die vreemde bouwsels En ook de mensen zijn ons na al die jaren vreemd gewor den, een heel enkele keer me nen we een bekend gezicht te zien maar hel is alles even vaag De polders om hel stad je, nu een stad geworden, zijn verdwenen, letterlijk bezaaid mei knusse laagbouw en enor me woontorens. 'k Word er een beetje Ireung van, waar we eens om en bij de boerderijen onze schelmenstreken uithaal den zijn huizen en tochtende winkelcentra gekomen. We zochten op een koude, natte avond een straal in zo n enorme woonwijk, geen mens le zien om het le vragen Drei gend keken die hoge torens op ons neer, we voelden ons zo miezehg en klein, na een halt uur rondtollen, toch gevonden. En dan in ons huidige woon oord. wal is er al niel veranderd in een kleine twintig jaar, ge lukkig geen overdonderende hoogbouw maar een verschei denheid van woonvormen die me soms weieens in verwar ring brengen D'r zijn huizen bij waarvan ik denk dal men er volgend jaar wel weer verder aan zal gaan, zon onaffe in druk maken ze. Andere lijken op de iglo 's van Eskimo 's, er is een lichtgekleurd wijkje dal me aan Noord Afrika doel denken, Marokko of zoiets. 'I Is alle maal mogelijk in ons goede dorp, als 'I maar geen hoog bouw wordI en niel alleen om dat ik hoogtevrees heb. Mei dal al verdwijnen er steeds maar meer weilanden, de be taamde Schoolsteegbosies komen al zeer dichtbij. We moesten geloot ik de oouwerij maar eens zoetjes aan ,,af gaan bouwen" Waarschijnlijk zullen de speculanten er ons wel loe dwingen, de lijd dal al les mogelijk was. is voorbij. Nu schijnt er ook nog een lang ge koesterde wens in vervulling le gaanhet Warenhuis. Na lang hengelen komI er dan mis schien wal van Oud Rotter dammers in hel dorp kennen hel wellicht en zullen mis schien de wenkbrouwen fron sen. Het warenhuis dal in 'I verschiet ligl. is een uitgespro ken „lage prijzen-zaak" mei een enorm assortiment. Als ik er nog weieens doorheen loop daar aan hel eind van de Lijn baan kom ik telkens weer on der de indruk van hel enorme aanbod en de scherpe prijzen op die vijf etages. 'k Heb het vermoeden dal deze vestiging wet grote gevol gen zou kunnen hebben voor hel dorpse winkelbestand En dan hoop ik maar op positieve gevolgen Verder is er vreugde in m'n ziel omdat hel voormalige ou de gemeentehuis zal blijven bestaan, hoewel er toch nog kleine lettertjes zijn die hel mo gelijk maken alleen hel Wapen uil de gevel nog maar le erven Zo zie je maar dal je geen chi rurg hoeft le zijn om iemand een oor aan le naaien. En nochlhans komt door alles heen de lenle aangeslopen, weer of geen weer, de krokus jes steken hun hoofdje om hoog rillend in de koude wind, mei de dag zie je de knoppen aan boom en struiken zwellen, hier en daar komen groene frulsels aan de schijnbaar do de takken. 'k Lees s avonds in mijn lijf blad een stukje van een mens m'v mei uitgesproken linkse idealen, wal links of rechts dan wezen mag, ik zie die scheids lijn niel zo scherp. Hel mens m/v schrijft over, Werken is niel leuk, niel werken nog min der leuk.De volgende mor gen loop ik op een wandelin getje een bijstandsvader tegen hel lijf, hondje bij hem, gezellig babbeltje over hel weer en hel dorp en over de huizen die uil de grond vliegen en over de politiek, maar dal is me le link. 'k Vedel hem dal ik een stukje gelezen heb waarin slaat dal werken niel zo leuk is. Hij barstte uil „werken niel leuk, 'k heb aan een lopende band ge slaan en ik wil erop mn knieën weer naar toe, werk is een sluk leven „En jij, vind jij werken niel leuk", zei ie bars. Ik moei wellicht dan tot m'n schande bekennen dal ik van mijn twaalfde jaar gewerkt heb, maar meestal met plezier en voldoening. „Zou je zo iemand niel een slomp voor zijn of haar kop geven", zei ie nog en kwaad liep de bijstandsvader weg Geen wer.riep hij nog uit de verte en stak z'n vuist omhoog! Sp INGEZONDEN Van de heer J. G. S. Overmaat uit Leusden ontvingen wij opnieuw een bijdrage over het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveld- seweg. Zijn schriftelijke reactie plaatsen we als een ingezonden stuk. ledereen die je spreekt is het er over eens dat het oude stadhuis onverlet en ongehinderd moet blij ven staan. Dit hoeft niet te beteke nen dat men dan ook wegloopt met de stijl waarin het is opgebouwd Ik kan me dit best voorstellen vooral van mensen die tegenover de mo derne bouwkunst (begonnen met Berlage) onwennig blijven staan. Als ze maar niet het monopolie van de goede smaak voor zich opeisen. Waar niet over te twisten valt is de voorkeur voor een bepaalde stijl. Maar ondanks een versleten dood doener; na aanvaarding van een bepaalde stijl vélt over de smaak wel degelijk te twisten Naar de menselijke maat gemeten zijn de verhoudingen in b v. een bepaald gebouw wel of niet juist en dan hoef ik nog niet eens te spreken over de gulden regel van de Grieken; het m.o.m. geoefende oog van de mens herkent de juiste proporties zonder er de meetlat bij te halen. Zelfs architect Roos (die er zich in eerste instantie toch blijkbaar voor heeft willen lenen het voormalig ge meentehuis aan de voorzijde ge heel in te sluiten, geeft toe dat het gebouw karakter en (in architecten- bargoens) „smoelwerk" heeft. En al mag je het gebouw dan mis schien nog geen cultuurmonument noemen (wie deed dat overigens wel en bovendien: wat heet voor Leusden heeft het veel waar de en datzelfde Leusden heeft alle redenen voortaan zuiniger te zijn op zijn spullen Meen nu niet dat wethouder Wa genaar zich helemaal gewonnen heeft gegeven. Om te beginnen staat in de geplande overeenkomst een zinnetje dat het ergste doet vrezen; een echt addertje onder het gras. we lezen dat „zonder toe stemming van de gemeente het voormalige gemeentehuis niet ge sloopt mag worden en geen uiterlij ke veranderingen mag onder gaan". Op deze manier wordt zon der meer de mogelijkheid van af braak opengelaten en dus a.h.w. gelegaliseerd Dit is geen addertje meer, maar een regelrechte Boa constrictor, verborgen in één van de vele dubbele bodems van Wa genaar. De clausule moet zonder meer worden vervangen door de, uit regelrechte consequentie voort vloeiende bepaling dat het gebouw eenvoudig voor beschermd wordt verklaard, in architectonisch zowel als stedebouwkundig opzicht. Maar, er is nog een andere reden om vooralsnog niet te juichen. Wie bijgaande foto, die de heer De Groot zo vriendelijk was in record tijd voor ons te ontwikkelen, ook maar even bekijkt, zal toe moeten geven dat ook dit kleine bijgebouw tje „smoel" heeft Qua liqginq is het Waarschuwing, deze rubriek is niet bestemd voor zwadkij kers. Hel nu gelanceerde plan voor het voormalige gemeentehuis maakI me tenminste weer vro lijk. Op wat details na in de roos. heren architecten1 Als Pieler nu denkt, dal ie in Leusden nel zoiets gaat ope nen als zon Observan tenklooster in Amersfood, krijgt hij straks de schrik van z'n leven Als ie z'n zonnebril maar op houdI valt hel misschien nog wel mee. Eend in de voormalige ge- meenlehuis-vijver fmel een diepe zucht):Moei ik nou óók naar de Hamershof verhui zen?" Tuintjes bedolven onder slik. lees ik met diep medeleven. Dal was dus even slikken van de schrik. Voor de volkstuinplantjes zou hel best weieens een kwestie van slikken of slikken kunnen zijn Politieauto gaf geen voor rang." Brandende vraag wie verzorgI de bekeuring De ad judant? HebI u al zo n leuk zwad rub beren dopje als souvenir ver sierd? Gerard Ier Meulen: „Wage naar? Nóóit van gehoord Tol voor kod een gelukkig man waarschijnlijk. Deze krant verwarde Boni met Bonifacius en de Hamershof mei Dokkum Gouden Klomp vierde half vasten. En daarna komt zeker de viering van een kwad vas ten en dan een achtste vasten totdat hel vieren een vasle ge woonte is geworden Natuurlijk kun ye in hel Ruige Veil weinig huizen op veel grond bouwen. Wat je aan grondopbrengsten tekod komt vraag je toch extra voor de woonwagenkavels Kop Invulling van hel Ruige Veil moet flexibel blijven. Als ik dal lees word ik een beetje wantrouwend. Zou de liberale weihouder misschien nog een verrassing (al dan niel in tropi sche verpakking) voor ons in petto hebben? „Leusden kan de boom in. "zei Gerard Ier Meulen. Wal jam mer nou da! de meeste bomen wegens ziekte inmiddels zijn gekapt Maar geen nood, hel alede ge meentebestuur reikt meieen longe boompjes uit. Even ge duld. ze moeien nog groeien, maar dan Nou we het loch over bomen hebben hoe vaak zal de ge zonde appelboomgaard bij de Blezenkamp nog blozend bloeien en vmchl dragen vóór dat er èchl gebouwd gaal wor den? Als ik hel goed lees vindt WSL- voorzilter Ter Weijden ook. dal de WD-raadsleden mei spoed een kadercursus moeien gaan volgen. Onze weihouder van crossza ken wordt misselijk als hij hel woord crossen hood Politiek gezien is misselijkeen zwaar beladen woord, zoals Fons van der Stee ongetwijfeld kan bevestigen Niel Boni was in de bonen De raadsleden krijgen nu een doosje voor hun microfoons Zogenaamde anli-klels-doos- jes Krijgt Jan Wagenaar de sleutel van hel anti-TV-piralenslol van de kabelDal is geen grapje, dal is levensgevaarlijkI ,,U kijkt naar uw liberale wet houder. In hel kader van pira- lenzendlijd voor politieke par tijen, pralen we vanavond over de WD en haar welzijn Dan is hel voor de PvdA maar behelpen met die simpele tele foon Toch een waarschuwing voor Wagenaar Wie Gerard Ier Meulen onder druk zei moei wèl kontanl betalen Leusden heeft een eigen Isola tie Voorlichtings Punt Een IVP dus. Om de gemeentelijke iso latieproblemen nu eindelijk eens duidelijk aan de Leusde- naren uil le kunnen leggen? De Plannegaliefadvies- groep Gemeente schenkt boompjes. Pas als ze flink gegroeid zijn mogen de burgers er in Ruim de helft van de Leusden se boeren heeft geen opvol ger. lees ik mei droevenis En Wagenaar zich maar suf pie keren wal ie nou met al die boerderijen moet doen Staatssecretaris Ginjaar mag jaartalsteen Claeverenblad in metselen. Ook een leerling bouwvakker? Aerobic dansen dansen mei een balpen op zak? De crossers zijn niel tevreden met hel terrein op de hei. Oei! Nou wordI onze liberale wet houder heleméêl kotsmisselijk' Begrijp ik hel goed, dat we straks onder gemeentegaran tie veilig naar Amersfoort kun nen fietsen? Konijntje in de Wetering: „Is een dichtheid van Hen wortels op een vierkante meier ook mogelijk Laatste waarschuwing: deze rubriek was niel bestemd voor zwartkijkers V. zelfs uniek te noemen Vanaf een punt nabi| de kruising Hamersveld- se en Asschatterweg heeft men er een riante ki|k op Echt wat je noemt een plaatje. Dergelijke plaatjes worden in Leusden steeds zeldzamer. Hoewel Wagenaar dus, zij het voorlopig, onder de druk is bezwe ken (daar zijn we toch echt wel dankbaar voor) liet hij door Atelier 3 bi) tekenpenne van Roos en Vrolijk een ontwerp maken waardoor dit gebouwtje geheel aan het oog van de voorbiiganger wordt onttrokken De man heeft A gezegd; laat hij dus ook En het wordt nu ook hoog tijd dat niet alleen buurtbewoners (tijdens een onder-onsje) maar alle Leus- denaren met het plan en de ge maakte maquette kennis kunnen maken en wel op duidelijk bekend gemaakte plaats en tijd En na tuurlijk ruimschoots vóórdat de eer ste paal in de grond zit. J. G. S. Overmaat. Leusden.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9