„Meer betrokken bij alles" Het past det in de lemeente" Trouwzaal een beetje te zoet" „Mooi, wel wennen" ir. J. Oosterhuis de levrouw J. F lJong-de Keijzer, DE LEUSDER KRANT OPENING GEMEENTEHUIS LEUSDEN 5 Wat de enorme kelder betreft, waar ze de muziekschool, de biljartvereniging en de vrouwen willen onderbrengen, daar moet nog wel het nodige aan veranderenHet is er niet gezellig, hartstikke donker en allemaal beton. Dat zal veel geld gaan kosten! Voor het overige: ik vind de ramen binnen wel èrg klein. De mensen zitten allemaal met het kunstlicht op. Kleine ramen voor de energiebesparing, zeiden ze. Nou, met al dat licht op, dan weet ik nog niet wat zuiniger is! Die tweehonderd meter bloembakken: dat is mooi. De vijver vind ik zeer onpraktisch! Er staan hoge bloembakken voor. en als je er niet attent op wordt gemaakt, zie je die vijver niet. De ambtenaren zullen er ook niet veel aan hebben. En die trappen, met al die noppen, daar wordt ik kierewiet vanBij de raadzaal hebben ze gedemonstreerd, dat de ramen met luiken konden worden afgesloten, als de raadsvergadering besloten moest zijn. Ze zeiden verder, dat er plaats was voor nog een aantal raadsleden erbij tot een bevolkingsgroei van 80.000 mensen. Het archief vond ik erg mooi. Kasten op wielen, die je op railsen kunt open schuiven. Het kleine kamertje bij de trouwzaal met de rose wasbak, waar de bruid zich wat kan opknappen, vond ik wat wonderlijk. De bruid heeft zich toch al helemaal geprepareerd, en ze komt toch niet op de fiets? Ja, tenslotte: de kamer van de sekretaris vind ik mooier, lichter en ruimer dan de burgemeesterskamer!" View vanal dak gemeentehuis. P. Stelder, telefoniste LEUSDEN-Het nieuwe gemeentehuis betekent ook voor de twee parttime telefonisten geheel ande re werkomstandigheden. Zaten beide dames in het voormalige gemeente huis aan de Hamersveld- seweg ergens verborgen, in het nieuwe gebouw vormen zij een centraal punt, zo net naast de in- en uitgang. „Deze positie is veel leuker. We voelen ons meer betrokken bij al les", zegt Petra Stelder (48) die in dit geval ook namens haar collega Lies van Alphen spreekt. Het gevolg van deze centrale positie in het gebouw is, dat bezoekers afspraken komen melden bij de tele fonistes of naar een be paalde afdeling vragen. Dit contact met het pu bliek beschouwt Petra Stelder als een aange naam verschil met haar vorige stekkie. Ze voegt er onmiddellijk aan toe, dat het te woord staan van bezoekers het nadeel heeft dat het door de tele fonistes verzorgde type werk soms een beetje blijft liggen. Petra Stelder weet nog wel een verschil met haar plaats in het oude gemeentehuis. Ze zegt: „Omdat vroeger de ge meentelijke diensten ver spreid zaten over diverse gebouwen, wisten wij nooit precies wie nou aanwezig of afwezig was. Hier in het nieuwe ge meentehuis zien we met een wie naar buiten gaat of naar binnen komt. Dit werkt voor ons efficiën ter, omdat we niet meer zo als voorheen alle afde lingen moeten afbellen wanneer iemand niet op z'n plaats is". Gevraagd naar wat zij vindt wat met het voormalige ge meentehuis moet gebeu ren, antwoordt de telefo niste: „Ik zou het jammer vinden als het gebouw gesloopt moet worden". Volgens haar zou het ge bouw een sociaal-cultu rele bestemming dienen te krijgen. Ze denkt aan groepen of instellingen die een dak boven hun hoofd nodig hebben. Petra Stelder, die vijf jaar in dienst is bij de ge meente Leusden, is zeer content met het nieuwe gemeentehuis en desge vraagd kan ze wel iets op noemen dat volgens haar (nog) ontbreekt in het au- berginekleurige pand. Ze meent: „Ik vind de aan kleding hier in de gangen een beetje sober. Van mij mogen er meer planten worden neergezet. Ver der zou ik het erg leuk en nuttig vinden wanneer in de hal van het gebouw ex posities zouden worden gehouden. Echt waar". [(architekt voormalige I gemeentehuis, inwoner van [j Amersfoort) Ik heb het gezien en het is in ieder geval een totaal andere stijl, dat is duidelijk. Verder wil ik daar niet zo veel over zeggen. Ik ben geen onbevooroordeeld persoon. Het is zeker als positief tewaarderen, dat het een geheel eigen karakter heeft. Alleen vind ik de stedebouwkundige ligging liet veel kwaliteit hebben. Het lebouw heeft een heel mduidelijke. weinig jitgesproken ligging. Eigenlijk Is dat een meer algemene kritiek ,phet moderne ontwerpen. Als e niet meer kan zien, wat voor jebouw iets is, als je niet meer iunt zien: dat is een ziekenhuis indat is een gemeentehuis, dan Vind ik dat niet goed. Dat heeft tok te maken met de plaats van jen gebouw in de ruimte. De loorruimte voor een gebouw geeft de belangrijkheid er van ian. Kent u de Coolsingel in lotterdam? Daar heeft men het iladhuisvan Rotterdam pal egen de straat aangezet, terwijl en nabijgelegen bankgebouw iaar achteren ligt. Het gevolg is, lal hel bankgebouw het «langrijke gebouw is en niet het emeentehuis. Kennelijk heeft het lemeentebestuur van Leusden een belang gehecht aan een ergelijke overweging, lisschien had men juist de ehoefte om dat niet te doen. Dat ind ik jammer. De overheid blijft >ch de overheid, niet?". jenning meester Nederlandse eniging van ichthorenden). Kat ik van het rose paleis vind? bu, alleen de sultans inbrekenMaar die komen Isschien nog wel! Ik zie 't lemaal zitten: de ambtenaren haldie kamertjes met een fez PP! De ringleiding heb ik niet innen controleren. In de raadszaal hebben ze een dovenlus, hebben ze mij gezegd, en de geluidsinstallatie is er geweldig goed, zeiden ze. De trouwzaal is klein. De mensen zijn er kort in. Als er mensen bij zijn, die slecht horenze zitten bijna bij de ambtenaar op schoot! De loketten hebben geen glas. Dus je staat rechtstreeks tegenover elkaar. Dat zal dus wel gaan voor de slechthorenden. Voor de gehandikapten in een rolstoel: er zijn nogal wat drempels. Voor hen zijn de balies veel te hoog. Wel kunnen ze zelfstandig de lift in komen. Bert van Dijk, bode LEUSDEN - Bode Bert van Dijk (36) ziet het nieu we gemeentehuis wel zit ten. „Ik vind het mooi, of schoon je er wel even aan moet wennen", meent hij. De gemeentelijke bode vind het een verademing dat hij niet meer alle voor malige gebouwen hoeft af te rennen met post en boodschappen. Dit ver schil wil echter niet zeg gen dat Bert van Dijk het minder druk heeft. De man die onder meer de koffievoorziening in het gemeentehuis verzorgt, tijdens vergaderingen be dient, de interne post sor teert en gemeentelijke stukken rondbrengt zegt: „Er is genoeg werk aan de winkel. De koffievoor ziening voor de ambtena ren is nieuw. Dat betekent Bode Bed van Dijk de koffiecontainers vul len later de hele handel weer schoonmaken". Een aangenaam ver schil met de vorige ge meentelijke behuizing vindt Bert van Dijk, is dat iedereen direct bereik baar is in het nieuwe ge bouw. Daardoor zijn er meer contacten volgens de bode en ervaart hij de sfeer als gezelliger. Desgevraagd laat deze ambtenaar, die al zeven jaar bij de gemeente Leusden werkt, weten dat hij een voorstander is van kleine exposities in het gemeentehuis. „De hal leent zich prima voor een tentoonstelling", meent Bert van Dijk. Hij is trou wens erg in zijn schik met het nieuwe systeem voor het interne vervoer van de post. In de bodekamer bevindt zich een „sta tion" van waaruit bakjes met post over een soort rails naar de afdelingen worden gestuurd. Het systeem werkt volkomen automatisch. Het enige dat Bert van Dijk moet doen is de post in de bak jes leggen en vervolgens de bakjes programme ren: een knopje onder een letter schuiven die staat voor een bepaalde afdeling in het gemeente huis. Aan Bert van Dijk de vraag welk lot hij het voormalige gemeente huis aan de Hamersveld- seweg gunt (de vraag werd gesteld op het mo ment dat er nog geen plannen voor het gebouw waren). Hij zegt: „Als je het mij vraagt is het prima geschikt als politiebu reau. Anders moet je het pand slopen, vind ik. Aan woningen hebben we veel meer". Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? als het om snelheid èn Kwaliteit gaat Rozendaallaan 9 te Leusden- Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13 30 tot 17.00 uur. Telefoon. 941495.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 13