Gegevens geschiedenis Leusden duidelijk herkenbaar bijeen Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. TROUWKAARTEN LEUSDER KRANT DINSDAG 15 MAART 1983 OPENING GEMEENTEHUIS LEUSDEN 19 Met dit gevaarte moest het uurwerk uit de woning van Loning worden getakeld. vervolg van pagina 17 Nic Loning laat vele vogels het Leusdense landschap opsieren, en bij de dierennem heeft hij getracht de tekens zoveel mogelijk in har monie te brengen met de afbeeldin gen. Wat kan men aflezen op het astronomische uurwerk? De ge meente Leusden heeft dat in een stencil opgenomen. De wijzer- met-het-handje geeft de plaatse lijke zonnetijd aan. De wijzer met de pijl geeft de plaatselijke „bur gerlijke" tijd aan. De onderlig gende wijzerplaat stelt de hemel koepel voor. in dag en nacht. De dierenriem draait in één sterre- dag over de wijzerplaat heen. Het zonnetje op de zonnewijzer, zo dat het in de dierenriem blijft, en men de plaats van de zon aan de hemel kan aflezen. De maanwij- zer-met-maanbolletje geeft de schijngestalte van de maan aan. De kruising van de maanwijzer met de buitenzijde van de dieren riem geeft de plaats aan, waar de maan aan de hemel staat. In 1981 aldus de informatie van de ge meente Leusden, verscheen bij Martinus Nijhoff in Den Haag een boekje van Andre Lehr, waarin u alles kunt lezen over de geschie denis van het astronomisch kunstuurwerk, zijn techniek en muziek. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hébben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie van de Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. Een detail van de schildering op het uurwerk: de Eurowoningen Het astronomisch uurwerk in de hal van het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 27