Kantongerecht Amersfoort =5S33?sasnK~ llpSSSas.. Jaarlijkse muziek uitvoering van DWS bijeenkomst Camerata Trajectina met muzikale hagepreek Notaris Buters sprak over notariële zaken 8-0 overwinning voor SV A-dames Buurtschap hield feestelijke avond Nieuwe af gevaardigden Vrouwenraad 't Erf afgesloten voor auto's Leden vergadering lokale omroep leusder krant vloerbedekking ZATERDAG 19 MAART: KP0 Medewerkers gevraagd voor Simavi-collecte Geen voorrang: een gewonde zaterdag iq maart van 11 tot 15 uur REST. DE STRUIK schU Amerfoortsestraat 12 Hoevelaken i Valleiconcert in Dorpskerk ALCANTARA Bonthuis Miner DINSDAG 15 MAART 1983 plaatselijk nieuws AMERSFOORT Op de straf zitting van het kantongerecht Amersfoort van 3 maart ver scheen de heer v B een scholier uit Baarn. Hij was net een paar maanden in het bezit van zijn rijbewijs toen hij volgens het proces-verbaal betrapt werd op het rijden van 96 km in de bebouwde kom van Soest „Is dat zo?" informeerde de kantonrechter. „Ja, dat klopt. Ik kan er niets tegen aanvoeren". „Het is nogal wat" „Ja, dat is waar" beaamde ver dachte De officier vond verdachte er wel erg makkelijk over praten en wees hem op de gevaren vrijdag om kwart over 12, veel verkeer, voetgangers, bomen langs de weg, kortom een onoverzichtelij- kesituatie En dan bijna het dub bele van de toegestane snelheid! ,Je moet maar eens een tijdje zonder rijbewijs. Ik eis f100.— boete en een onvoorwaardelijke intrekking van je rijbewijs voor 4 maanden". Verdachte protesteerde „Dat vind ik wel erg zwaar Een boete hindert niet. die betaalt mijn vader wel. Maar intrekken van mijn rijbewijs, het is de eerste keer dat ik zo iets doe'" .Geen wonder, als je net je rijbewijs hebt" merkte de kanton rechter snedig op De medede ling dat zijn vader de boete wel zou betalen, werkte trouwens ook niet in zijn voordeel. „Juist omdat de geldboete u kennelijk niet zo veel pijn doet, is er des te meer reden om een bijkomende straf te geven Ik geef f 150,— boete en hoop dat uw vader u die zelf zal laten betalen. Daarnaast zal ik het rij bewijs intrekken voor 4 maan den. maar nog wel voorwaarde lijk" STOPSTREEP De heer v d.K uit Amersfoort was met zijn auto voorbij de stop- streep gestopt, terwijl het licht op rood stond Ik ben schilder en heb mijn auto vol verfbussen staan Als ik boven op mijn rem ga staan, dan gaat m'n hele lading door el kaar" Dan maar door elkaar, vond de officier. Voetgangers die groen licht krijgen, schrikken zich on gelukkig als er een auto door schiet Je moet gewoon rekening houden met je lading" vond ook de kantonrechter ..Als het licht op geel springt, moet je zorgen dat je tijdig voor de stopstreep kunt stoppen en je past je rijstijl aan aan je lading". Niettemin werd de heer v d.K ,een bijzonder geval" genoemd en kwam hij er met f 50,— van af. Dit in tegenstelling tot de heer v.d.W. uit Harderwijk die ook te laat gestopt was, maar wel '100— kreeg. „Een vrachtauto voor mij maakte dat ik het stoplicht niet kon zien en een auto vlak achter mij belette me om al te hard te remmen, want anders was er een aanrijding van gekomen". Jammer voor de heer v.d.W. dat er op de foto's geen auto achter hem te zien was Ook de schriftelijke verklaring van een collega die bij hem in de auto gezeten had, hielp niet. „Je moet er met je rijstijl reke ning mee houden als je achter een vrachtauto zit" vond de offi cier en eiste het standaardbe drag, dat hetzelfde is als voor het rijden door rood licht: f 110. Dat viel verdachte tegen. ,,Het feit dat ik als mens heb nage dacht, wordt me nu verweten. Ik word gestraft omdat een appa raat iets registreert De kantonrechter overwoog dat er chaotische toestanden zouden ontstaan als er geen wet tige bewijsmiddelen waren als een proces-verbaal en foto's ,,Wat betreft die auto achter u: ik heb de foto's op mijn kamer bestudeerd, ik wil best aanne men dat die achter u zat, maar toch niet zö dicht dat u niet remmen kon. anders was die auto op de foto te zien geweest. Ik vind de eis van f 110,— gema tigd maar ik wil rekening houden met de manier waarop u u hier verdedigd hebt f100.— boete". Op de staf zitting van het kantongerecht Amersfoort stond de heer de Z uit den Haag terecht, die een aanrijding veroorzaakt had in Baarn door geen voorrang te ver lenen aan een tegemoetkomen de auto, toen hij linksaf sloeg. ,,lk heb de auto niet gezien", ver klaarde verdachte ..Ik kwam uit de bebouwde kom een weg op draaien waar hard gereden wordt. Je moet dan gauw je snel heid opvoeren, maar niet teveel, want ik moest ook weer afslaan Ik werd opgejaagd door het ver keer, ingehaald en had geen al te best zicht toen ik snel weer af moest slaan Ik heb hard horen remmen, maar verder weet ik niets meer." De officier vond dat er weliswaar sprake was van verwijtbaar ge drag, maar ook dat verdachte beslist niet de indruk wekte een wegpiraat te zijn, die op het laat ste nippertje nog linksaf wilde. Hij volstond met een boete van f 100,— te eisen, waar de kan tonrechter f75,— van maakte, gezien de persoonlijke schade en ellende die er al uit voortge vloeid was. GEEN TREINKAARTJE De heer J. uit Rotterdam had zonder treinkaartje gereisd Hij was gecontroleerd op het traject Maarn-Driebergen en beweerde bij hoog en laag dat hij een wan- delkaart had gekocht in Drieber gen, die recht gaf op een gratis terugrit vanuit Maarn naar het uitgangspunt van de wandeling Driebergen Dat hij ook geen kaartje vanaf Rotterdam had be zeten, omdat er die dag een de monstratie geweest was tegen het dure openbare vervoer, maakte het verhaal niet geloof waardiger Dat deed echter in zekere zin niet terzake, omdat het voldoende zou zijn een gel dig plaatsbewijs voor het gecon troleerde traject te hebben. Terugverwijzing naar de NS voor opheldering over gecombineer de wandeltochten-treinkaartjes had niet veel opgeleverd en de officier besloot om maar niet meer overheidsgeld te besteden aan het uitzoeken van de zaak. ,,lk blijf het een gek verhaal vin den en het is meer om onszelf werk te besparen dan omdat ik u geloof, dat ik vrijspraak vraag." Uitspraak conform de eis. GELUIDSOVERLAST De heer S. had als beheerder van een café in Amersfoort pro blemen gekregen in verband met geluidsoverlast van de buurt Na dat het klachten geregend had, had hij een speciale vergunning gekregen voor bepaalde verster- kingsapparatuur. Toen die het (He.tapijt„Je,«„.den, ieverü,,(rMkohoiï ^énraD^er?e™ere?é°,ek?enl™^le"' trv,™ l^™^berberA,e,gegeméleerd. f 55,- 85,- 90,- (00 cm breed, van f 2^9^ nif' van 1289, -, nu per str mtr hnun en steenrood ook blauw a'rtS gTey' ameI' nu Per str. mtr. adv,esPnjs f 269, -, superstunt meter, nu als we?r™h0llen "P* »P dubbele en o.a. de We Jen 400 cm b'eed vajif439.-.nuper 1 «"el en linde. Inlichtingen en stalen? f135,- f155,- f 175,- f200,- echter op een zaterdagavond begaf, had hij snel een andere ingebouwd, die echter niet aan de eisen van de vergunning vol deed. Gevolg was dat de politie op zondagavond naar binnen stapte en de hele boel in beslag nam Verdachte was het niet eens met de gang van zaken ,,Ze wilden me gewoon weg hebben. M'n heiezaak ben ik kwijtgeraakt en de nieuwe beheerder heeft wel een vergunning. Wanneer is iets nou geluidsoverlast7" ,,Als je het buiten kunt horen en dat kon je", verzekerde de offi cier die zelf een keer met de politie was meegeweest om te luisteren. ,.Het was toen echt niet zo dat je met je oor tegen de muur aan moest liggen om te luisteren. Incidenten kun je niet vangen, maar als zo iets met regelmaat gebeurt wel. U heeft uw kansen echt gehad met die speciale vergunning en het is gewoon stom om dan niet voor zichtiger te zijn De apparatuur is in beslag genomen, u krijgt niet apart nog eens een boete PLAKKERS De dames R. en B., scholieren uit Doorn, hadden affices aange plakt in de Langestraat in Amers foort zonder daar een vergun ning voor te hebben Ze wilden actie voeren: vrouwen-verzet te gen de kruisraket Maar het doel heiligde niet de middelen, aan plakken is en blijft verboden zon der vergunning ,,Zou je het zelf prettig vinden als jouw huis volgeplakt werd? Er zijn nu eenmaal spelregels als je wilt demonstreren". Toch wilde de officier ze niet te hard vallen „Het is geen commercie geweest en de boel is in beslag genomen, al zal de plaksel wel stijf zijn inmiddels. Ik eis van allebei een tientje" De raadsman van de verdach- tes merkte op dat hij na deze milde eis moeilijk een verplette rend pleidooi kon gaan houden, maar hij had nog wel een paar grieven over het optreden van de politie die hij graag in de publici teit gebracht wilde zien: „Ik heb ernstige bezwaren tegen fouille ren door de politie in zo'n geval. Iemand met een emmer plaksel heeft heus geen steekwapens bij zich en bovendien hebben deze meisjes 6 uur op het bureau ge zeten" De officier adviseerde hierover een klacht bij de politie in te dienen Mevrouw J. uit Mijdrecht had in Bunschoten een akelig onge luk veroorzaakt door geen voor rang te verlenen aan een auto die op een voorrangsweg reed Ze kende de situatie niet en had gedacht zelf voorrang te hebben Degene die aangereden was, had een verbrijzelde heup en beide auto's waren total loss. Zoals altijd in een dergelijk geval infor meerde de kantonrechter na drukkelijk of verdachte contact had gezocht met het slachtoffer Dat had mevrouw J. maar de andere partij had daar geen prijs op gesteld. „Dat kunt u dan niet helpen U vindt het geloof ik niet makkelijk om hier terecht te moeten staan en u heeft ook al veel straf gehad. Ik eis f150, boete, maar vind hier geen reden om u het rijbewijs te ontnemen Er is geen sprake van roekeloos rijgedrag". Aldus de officier De kantonrechter verlaagde de eis nog en gaf f 100,— boete ACHTERVELD - Zaterdag avond 19 maart zal de muziek vereniging DWS haar jaarlijkse muziekuitvoering houden in de grote zaal van Ons Gebouw. Voor de eerste maal tijdens deze uitvoering zal de nieuwe dirigent de heer Van Loo voor het voet licht treden. De aanvang is 20.00 uur terwijl de zaal reeds om 19.30 uur open zal gaan. De toegangs prijs Is 3,50. Voorverkoop van kaarten vindt plaats bij Wout van Hamersveld, H. van Vianden- straat 21 en Hans Janssen, Van Oldenbarneveltstraat 25. Het uit Ie voeren muziekpro gramma is zeer gevarieerd, waarbij o.a. de concoursnummers ten ge hore worden gebracht waarmee de vereniging op hel laatsl gehouden muziekconcours Ie Wehl het hoog ste aantal punten behaalde in de eerste afdeling Dit was een van de eerste optredens van de vereniging onder leiding van de nieuwe diri gent Deze avond zal ook de groep minimajorettes voor enkele verras singen zorgen. Ze hebben het af gelopen jaar hard gewerkt aan een nieuw programma onder leiding van drie instructeurs uit Hooglan derveen. De majorettes verschijnen deze avond in een geheel nieuw uniform, ontworpen en gemaakt door enkele dames van leden van DWS Zes majorettes hebben een twirlcursus gevolgd, hetgeen tijdens een uit voering zeker tot uiting zal komen Momenteel heeft DWS 14 jeugdle den in opleiding Deze jongelui hebben inmiddels allen een instru ment waarop de eerste noten zijn geblazen. In de pauze zal er een grote ver loting worden gehouden en na af loop van de muziekuitvoering zal er nog gedanst kunnen worden. Op 29 maart zal voor de tweede maal een kaartavond gehouden worden Er kan zowel geschut- als geklaverjast worden In elke cate gorie is een beker beschikbaar. Na afloop van de tweede ronde zullen de bekerwinnaars bekehd zijn Ook zal er dit jaar weer een rommelmarkt worden gehou den. Degenen die spullen heb ben op te ruimen kunnen deze bezorgen bij Hans Janssen, tel. 03425-2057, Jos Hoefkens, tel. 03425-2083 en Jurien Hilverts, tel. 033-945882. LEUSDEN Milieu betekent kring, omgeving; de omgeving waarin wij wonen. Over dit on derwerp en over de bedreiging van vrede en veiligheid, de bewa pening en discriminatie werd af gelopen dinsdag bij de K.P.O. een lezing gehouden. An Veen- stra die de lezing hield, zei vooraf dat het om vier moeilijke onder werpen ging. Zij bracht de on derwerpen echter op een pretti ge manier. De informatie die bij deze vier onderwerpen werd ge geven was zo veel dat het na de pauze moeilijk werd om vragen te stellen. De voorraad lucht, aarde, wa ter en grondstoffen blijven altijd gelijk mits er een evenwichtige balans is tussen milieuvervuilen en de aanvulling of reiniging door het milieu zelf Zoals water dat zichzelf op den duur reinigt, grondstoffen die zichzelf weer aanvullen Waardoor vervuilt het milieu sneller dan dat het zich weer herstelt7 Bij het toenemen van de welvaart en van de mensen is het evenwicht verstoord door de ma te waarin vervuild wordt Beken de vervuilers zijn onder andere gifiozingen en autogassen Min der bekende zijn onze wasbeur ten, alle stencils die er tegen woordig vervaardigd worden maar ook bijvoorbeeld de ont bossing van de tropische regen wouden. De bedreiging van vrede en veiligheid heeft volgens An Veenstra voornamelijk te maken met vervreemding van elkaar, met niet juist geïnformeerd zijn en de angst die bij mensen de boventoon gaat voeren. Zonder haar eigen mening te geen ver telde An op eenvoudige wijze de geschiedenis van de bewape ning. Beginnende bij het gevecht met de vuist, vervolgens het ge vecht met de knots om na ver schillende wapens zoals pijl en boog, katapult tank. en vliegtuig tenslotte bij de atoombom te recht te komen. Discriminatie tenslotte vloeit voornamelijk voort uit angst. Angst voor de onbekende mede mens. „Men voelt zich bedreigt en als daarnaast nog andere spanningen zoals werkeloosheid optreden, dan neemt de discrimi natie zeker toe", aldus An Veen stra. Als conclusie van de avond werd na de pauze vastgesteld dat je heel goed geïnformeerd moet zijn voordat je een mening gaat vormen. De mentaliteit van mensen is door de welvaart nadelig beïn vloed. Mensen zijn erg verspil ziek geworden. Het is belangrijk om nog bewuster te leven maar ook weer niet zo dat de wereld niet meer leefbaar is. LEUSDEN - Hel politiek geën gageerde lied is niet iets specifieks van de twintigste eeuw. Kurt Weill, het Chileense verzetslied in bal lingschap. Armando en Bob Dylan wortelen alle stevig in de traditie Voorat in lijden van onvrijheid bloei de het politieke lied altijd heftig, tal loos zijn de Ierse balladen waarin de Britse overheerser zij het niet inderdaad dan toch met het woord een kopje kleiner werd gemaakt. Dat een vergelijkbare periode in onze vaderlandse geschiedenis (een godsdienstig getinte strijd te gen een onderdrukker van buiten de grens), de Tachtigjarige oorlog, een vergelijkbaar repertoire aan militante liederen opleverde is min der bekend Natuurlijk kent iedereen het Wil helmus (dat destijds heel wat min der plechtsstatig geklonken moet hebben), en ook een lied als Merck toch hoe sterek" uit Vale rius' Gedenckklanck is een bekend strijdlied Hoezeer deze verzet spoëzie echter symptomatisch was bleek mij pas bij het optreden afge lopen vrijdag van het gezelschap Camerata Trajectina Het bracht een selectie uit dit repertoire, ge bundeld in een programma ..poli tieke muziek uil de 80-jarige oor log op de plaat uitgebracht onder de naam ..Die tyranny verdrijven". Verscheidene facetten van deze opstandige volksmuziek werden daarin belicht. Hoofdzakelijk zijn deze ..Geuze-liederen" natuurlijk aansporingen aan het Opperwe zen of aan de landgenoten om toch vooral de Spanjaard te helpen ver drijven, politieke of religieuze satire en klaagzangen komen echter ook veel voor Camerata Trajectina toonde zich niet steeds een even geïnspireerd vertolker van deze Geuze-kunst Waar zanger Sjabbe van Silfhout het pathos niet schuw de. zoals in het lied van Maximi- liaan de Boss, bleek hij over een heel eigen vocale expressie te be schikken. en tilde hij het program ma uit boven het niveau van een musicologische verkenning Waar dat gebeurde was het optreden van dit zestal pakkend, overigens toch nog altijd interessant. De gooi naar een meer theatrale aanpak diue nu en dan gedaan werd. kwam naar mijn gevoel van het musicologi sche karakter niet helemaal los. Te vaak was er sprake van een muzi kale hagepreek voor eigen paro chie. Dat Ingrid Smit Duyzentkunst, Sjabbe van Silfhout, Saskia Coo- len, Erik Beijer. Jan Nuchelmans. en Louis Peter Grijp niettemin voor een onderhoudende avond zorg den, werd nog eens geaccentueerd door het voortreffelijk verzorgde programmaboekje, dat de partici patie van het publiek erg verge- makke likte; hetzelfde kan trouwens gezegd worden van het ..Geuze- bier", dat in de pauze te krijgen was R. de W ACHTERVELD De Kruisver eniging organiseert deze maand een drietal avonden met als the ma „Belangrijke zaken als men ouder wordt". Woensdagavond was de eerste bijeenkomst waar op notaris Buters uit Leusden informatie gaf over schenkingen, ergenissen, successierecht en zovoort. De voorzitter van de kruisver eniging opende deze avond. Hij gaf een korte uitleg hoe deze avonden tot stand waren geko men „Mochten er tijdens de drie gespreksavonden onderwerpen zijn die van belang zijn, doch die niet aan de orde zijn geweest dan kan dit naar voren gebracht wor den. Er zal dan bekeken worden voor een vervolg", aldus de voor zitter. Notatis Buters gaf een duidelijke uitleg gaf over een aantal onder werpen en belichtte ook de fi nanciële kant van de diverse re gelingen Een testament laten maken waarin wordt vastgelegd dat de langstlevende alles krijgt s wel een goede gedachte, doch dit moet men dan wel op jongere leeftijd doen De langstlevende blijft wel een schuld aan de kinderen houden Er dient rekening mee gehouden te worden dat bij een eventuele verkoop van goederen duidelijk naar voren moet komen dat dit noodzakelijk is in het belang van het levensonderhoud van be trokkenen Bij vertrek naar een bejaardente huis dient men ook met veel za ken goed rekening te houden. Vaak komt het echter voor dat men hier van te voren niet bij stilstaat. Verder werd ook uitvoerig stilge staan bij het vruchtgebruik, suc cessierechten. de huwelijksvoor waarden. Ook voor echtparen zonder kinderen kan het soms belangrijk zijn een testament te laten maken. Naar aanleiding van een daartoe gestelde vraag vertelde notaris Buters het ook mogelijk is om in een testament vast te leggen dat een erfdeel alleen aan de eigen kinderen wordt uitgekeerd en dat men aangetrouwd en daarvan kan uit zonderen. Een belangrijke zaak in verband met de tegenwoordig veel voorkomende echtscheidin gen. Aan het eind van de bijeenkomst werd de heer Buters hartelijk dank gebracht voor zijn duidelij ke en begrijpbare uitleg. Hem werd een leuke attntie aangebo den. De volgende bijeenkomst Is woensdagavond waar gesproken zal worden over sociale regelin gen voorouderen, functieverlies, ziekelijk zijn en relaties tussen oud en jong. ACHTERVELD De voetbal wedstrijd van de Achterveldse dames tegen de dames uit Hoog land werd door Achterveld ruim gewonnen. Achterveld kon in het begin van de wedstrijd moeilijk op gang komen. Dit had tot ge volg dat de Hooglandse dames vanuit het centrum wel gevaarlijk waren. Na ongeveer 20 minuten spelen kwam Achterveld er beter in en werd hun spel doortasten der. Het was Marion Hak die met een hoge voorzet de bal achter de keepster van de tegenpartij deponeerde Het spel was echter te simpel van opzet om de goed draaiende achterhoede van Hoogland te kunnen verrassen. Voor de rust werden er dan ook geen doel punten meer gemaakt. Na de rust een heel ander spel- beeld. Achterveld was opper machtig waardoor de tegenpartij vrijwel geen kans kreeg om van de eigen speelhelft af te komen Linda van Hamersveld scoorde op een fraaie wijze het tweede doelpunt Hoogland kon niet meer in het spel komen en ging steeds meer fouten maken waardoor de Achterveldse da mes veel kansen kregen Tengevolge van een van de ge maakte fouten kon Marion Hak het derde doelpunt maken. Vrij wel kort daarop was het weer raak door Lia Kerkhof. Het bleef nu goed lopen bij Achterveld en er werden veel kansen gescha pen, doch de Hooglandse keep ster wist veel te redden Het was Linda van Hamersveld die er 5-0 van maakte Dezelfde Linda gaf een heel goe de voorzet naar Jozé van Dijk die ook haar kans benutte en zo de stand op 6-0 bracht. In de laatste tien minuten van de wedstrijd wist Lia Kerkhof nog tweemaal te scoren waardoor de wedstrijd door Achterveld met 8-0 werd gewonnen. ACHTERVELD - De bewoners van het buurtschap Oud Gelders Achterveld hielden een feestelij ke slotavond in Ons Gebouw. De opkomst van de bewoners was zeer groot. De avond werd ge opend door de heer H. Ossen drijver. Hij verwelkomde alle aanwezigen en gaf een korte te rugblik over het feest Achterveld 600 en de werkzaamheden die door de bewoners van het buurt schap waren verricht. Hierna werd een groot aantal dia's vertoond van de onthulling van de buurtschapsborden en de verdere feestelijkheden. Na deze diavertoning bleef men onder het genot van een kopje koffie, aange boden door Ons Gebouw, gezellig bij elkaar. Een viertal consumpties en een hartig hapie werden aange- ACHTERVELD In de week van 14 tot en met 20 maart zal weer de jaarlijkse huis-aan-huis Simavi collecte worden gehouden. Si mavi is een vereniging voor di recte medische steun aan pro- jekten in ontwikkelingslanden. Simavi staat dit jaar voor een moeilijke opgave. Er is gelet op de slechte economische situ atie in de ontwikkelingslanden boden uit de Buurtschapspot. Tij dens dit gezellig samenzijn werden er enkele buurtbewoners in het zonnetje gezet voor het zeer vele werk dat zij in het belang van de buurtschap hadden verricht LEUSDEN Drie nieuwe ge zichten tijdens de jaarvergade ring van de Vrouwenraad afgelo pen woensdag. Fenneke Tigche- laar die als afgevaardigde van het CDA-Vrouwenberaad zitting gaat nemen, Anneke Schnijder die voor het gemeentediakonaat- Zuid voortaan aanwezig zal zijn en Hennie Huizer die als pen ningmeester het dagelijks be stuur gaat versterken en zich te vens bij de VAC inzake de wo ningbouw aansluit. De Vrouwenraad waar inmid dels 15 vrouwenverenigingen in afgevaardigd zijn stelt zich ten doel om, met inachtneming van het eigen karakter en de zelfstan digheid van de aangeslotenen, de bewustwording van volledige medeverantwoordelijkheid van de vrouw in de samenleving te bevorderen. De Vrouwenraad is vertegenwoordigd in diverse ge meentelijke werkgroepen en laat haar stem. daar waar nodig is om de doelstelling na te komen, ho ren. De aktiviteiten van het afgelo pen jaar zijn erg gevarieerd ge weest. Naast de vergaderingen van het dagelijks bestuur en het algemeen bestuur heeft het ont moetingscentrum voor vrouwen ruime aandacht genoten. Dit on der andere door middel van een discussieochtend Een ochtend met als thema „Hoe vinden Bui tenlandse en Nederlandse vrou wen elkaar" trok veel belangstel ling. Poëzie onder leiding van Trudy Pot was erg interessant en ook een avond over experimen teel toneel trok de nodige be langstelling. Woensdag 16 maart is er een open ochtend voor vrijwilligsters die mee willen werken aan het vrouwenontmoetingscentrum Aanvang 9 uur in de huiskamer van Groot Krakhorst. Dinsdag 3 mei organiseert de provinciale Vrouwenraad het thema: „Hoe representatief is de plaatselijke Vrouwenraad". Aan vang 10 uur in De Meern. LEUSDEN 't Erf wordt met in gang van 17 maart afgesloten voor auto's. Parkeren kan vanaf die datum op het onlangs aangelegde parkeer terrein tussen De Korf en het ge meentehuis. Het nieuwe aangelegde parkeerterrein wordt met borden aangegeven. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De stichting „Lo kale Omroep Leusden" (LOL) houdt morgenavond (woensdag 16 maart) een algemene leden vergadering. Deze wordt vanaf 20.00 uur gehouden in het ge bouw van de speeltuinvereniging „Blijhof" aan de Ansfriduslaan. Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Groene Zoom/ Noorderinslag is vrijdagavond een inwoner van Hoevelaken ge wond geraakt. Hij zat in de auto van T. van W. uit Hoevelaken die geen voorrang verleende aan de wagen van mevrouw J. van R. uit Leusden. die uit de richting Amersfoort over de Noorderin slag reed. Beide auto's werden zwaar beschadigd. een sterke stijging te zien in de vraag naar hulpverlening. Maar omdat het in Nederland ook slechter gaat, lopen de inkom sten van Simavi terug. In het afgelopen jaar werden er zo'n 130 projekten in tientallen landen gesteund. Hiermee was een bedrag gemoeid van rond de 130 miljoen gulden. Dit waren stuk voorstuk goede, kleinscha lige, overzichtelijke en betaalba re projekten. Zij waren gericht op het brengen van enige verlich ting in de nog steeds bestaande medische nood. Zonder de steun van de Nederlandse bevolking is deze medische steun onmoge lijk. Voor de te houden collecte zijn nog collectanten nodig Degenen die aan deze collecte hun medewerking willen verle nen kunnen zich opgeven bij Corrie Vons, Walter van Amers- foortstraat nr 15, tel 1843 In verband met de indeling van de collectanten opgave liefst zo spoedig mogelijk. Onze voorjaarscollectie is binnen L.mantels - K.jasjes- Pakjes Tevens verzorgen wij B0NTBEWARING REPARATIE M0DELM0DERNISEREN op eigen atelier KORTE BERGSTRAAT 12-14 AMERSFOORT tel. 033-15283 Lid stichting Bontwaarborg

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5