larmonie-orkest Lisiduna irengt 75 jaar muziek „Het gaat de verkeerde kant op met ,,'t Ruige Veld" Leusdenaar benoemd tot notaris Parkeerterrein nu af Gemeente schenkt boompjes Eenmalige voorstelling jeugdtheater Eendracht Optreden „Rockey Road" in De Geut leusder krant: Jaarlijkse muziekuitvoering op 25 maart mnt CML maandag bijeen Gemeente op 18 maart gesloten Harm Offereins (GPV/SGP): Opbrengst ZATERDAG 26 MAART IN DE KORF Aerobic-dancing Wilt u een stoel met 5j)oten? achterbergl wonen Termijn verlengd tot 18 maart 2 DONDERDAG 17 MAART 1983 plaatselijk nieuws 3 LEUSDEN - Het Leusdense harmonie-orkest Lisiduna be staat dit jaar 75 jaar. 75 jaar brengt Lisiduna muziek voor allen opleest- en hoogtijdagen. Of zó maar, om het dorp te laten jlen dat ze er zijn, en graag muziek maken. Met hun geel- [warte uniformen stappen ze door de straten in marstempo, rolijke klanken om zich heen strooiend. Vrijdag 25 maart gaat de jubileumviering van Lisiduna van Itart met het jaarlijkse concert onder het motto „Muziek voor In de zaal van Pon's Automobielbedrijf, Zuiderinslag 2 te eusden-zuid, zullen het harmonie-orkest, het tamboerkorps de majoretten een vrolijk muzikaal en ritmisch programma rengen. De zaal gaat open om 19.15 uur. De muziekuitvoe- ng begint om 19.45 uur. Hel harmonie-orkest onder lei van Rien Timmer, hel tam- ;orps onder leiding van Geert ■senau en de Majoretten aan- rd door Anita Voorburg zul- een afwisselend programma gehore brengen mei veel num- js van Randy Beek, de Loxie ie van Lex Abel, een medley evergreens van Peter Finn. De e van alle medewerkers zal vrijbuiters" van Th. van Cam- en „Alla Marcia" van Johan lers met veel bravour aan het iliek presenteren. Na alloop van concert zal er gezellig dansen op de muziek van Toon Steen- te dansorkest deze eerste aanzet naar de ileumviering toe zal er iets bij- Iers te beluisteren zijn. In de Onafhankelijk Nieuws blad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag |en donderdag. Verantwoordelijk edakteur: darnix Kreyns ledaktie: lertien Engelkens laspar van Loo wt, tilevering kopij en adver- enties: jori foor het dinsdagnummer 00 ot uiterlijk maandagmid- jag 12.00 uur, voor het londerdagnummer tot ui- erlijk woensdagmiddag 200 uur. ledaktie en administra- ie: Kantoor Leusder Krant, m lozendaallaan 9, Leus- "^•en-Centrum. Op werkda- -cAen geopend van 09 00 tot *200 uur en van 13.30 tot ■700 uur Telefoon 033- 141495 lbonnementsgeld: 59,40 per jaar; [30.20 per hall jaar, (15,35 per kwartaal ilachten bezorging: fe abonnee dient u de rant voor dinsdag- of don- erdagavond 18 00 uur te ebben ontvangen Is dat iel het geval, neem dan Jntakt op met onze hoofd- Sent bezorging (dinsdag ndonderdag tussen 18.30 i 19 30 uur), tel. 033- 10691. Bij geen gehoor mt u kontakt opnemen tonze inspekteur bezor- ig. overdag 03420- 141, toestel 44 abestellen foto's: meeste in de Leusder anl gepubliceerde foto's int u nabestellen (met uit kering van archief- en itorische foto s). bij voor betaling van f 5 - per ex- iplaar (formaat 13 x 18 'I op giro: 871441 t.n.v >U b.v. te Barneveld, met idelijke vermelding van wenste foto. aantal, mmer van krant, pagina larop de foto werd ge- "atst U kunt ook kontant lalen op ons kantoor, Ro- ndaallaan 9, Leusden inlrum. igeviper drie tot vier we betaling ontvangt u 9ew enste foto's thuis IE JSDER KRANT is tjgave van de BDU- "terjikombinatie te eld. feestelijk versierde zaal wil Lisidu na zijn publiek laten horen tot welke muzikale prestatie jongeren in staat zijn, nadat ze amper één jaar muziekles bij „Lisiduna" hebben gehad. De orkestleerlingen zullen twee stukjes spelen waaraan men het gemeenschappelijk musiceer- plezter kan afluisteren „Helaas", zegt voorzitter C van Winden, „moest het instuderen van deze muziek ooit dit keer weer gebeuren zonder dat de muziekschool daar bij kon worden ingeschakeld Maar dat zijn we al 75 jaar gewend he laas'" MUZIEKSCHOOL Lisiduna's voorzitter vertelt, dat Lisiduna de laatste vijl jaar sterk heeft aangedrongen op het tenslot te tot stand komen van de samen werking tussen harmonie-orkesten en muziekschool, zoals die in vele plaatsen al jarenlang tunktioneed „De plannen zijn er al lang," zegt hij. Wij als vereniging willen zelf een derde bijdragen Ditzelfde be drag per leerling zouden dan ook de ouders moeten betalen De ge meente Leusden zou dan uiteinde lijk maar een derde voor zijn reke ning behoeven te nemen. Totaal komt dit op 2000,- per jaar voor de gemeente, als we een plafond inbouwen van een maxi mum aantal leerlingen per jaar. De eigen opleiding zal als selektie gaan dienen. Dus niemand loopt risico, en de muziekschool wordt dan wel betaalbaar voor de kleine re beurs en de grotere gezinnen!" Lisiduna telt met alle spelende en niet-spelende leden ongeveer 100 leden, en is een vereniging, die er zijn mag Lisiduna brengt vlotte programma's met voor elk wat wils opgewekte marsmuziek, Spaanse ouvertures, goed drumbandwerk met lyra's. De drumbandspelers zullen op het concert van 25 maart laten horen, dat zij met het invoeren van de lyra de juiste weg zijn inge slagen. De majorettes van Lisiduna zullen wervelend danswerk leve ren. vooral niet hun nummer. „A brand new day". INSTRUMENTEN Aan het orkest zijn twee nieuwe instrumenten toegevoegd: de tenor sax en de hobo De laatste zal nog een bescheiden rol spelen tijdens het concert. Door emigratie, verhuizing en studie is Lisiduna in het afgelopen jaar diverse klarinettisten kwijtge raakt. De groep klarinettisten is nu zodanig ingekrompen, dal Lisiduna dringend behoefte heeft aan nieu we klarinetspelers. Wie wil en kan deze groep komen versterken? Denk niet: dat kan ik niet, want je Leden van Lisiduna ti/dens de jaarlijkse muziekuitvoering op 12 maart 1982 krijgt les, en in no time blaas je je partijtje meel JUBILEUMAKTIVITEITEN Lisiduna gaat zijn jubileum vie ren mei diverse aktiviteiten zoals een marsconcours, een stertocht, een taptoe, feestavond en receptie De vereniging heeft naast z'n vaste aktiviteiten het terrein verbreed, en studeert momenteel een show in, die geschikt is om deel te nemen aan taptoes. Lisiduna heeft voor het oefenen de beschikking gekre gen over de grote hal van de firma Hoogevest in Amersfoort Op za terdag 9 juli zal Lisiduna voor het eerst met eigen taptoeshow mee doen aan de grote laptoe in Putten. Op zaterdag 16 aril speelt Lisidu na mee in het solistenconcert in Woudenberg, georganiseerd door de Woudenbergse muziekvereni ging Fidelio. Op zaterdag 4 juni or ganiseert Lisiduna als jubilerende vereniging een marswedstrijd in het Burgemeester Buiningpark Er zal door deskundigen worden geju reerd Ook zal Lisiduna deelnemen aan een concertwedstrijd in de Ve- luwehal in Barneveld, georgani seerd door de muziekvereniging „Ons Genoegen" in Renswoude. SEKRETARIAAT Inmiddels heeft één der oude ge trouwen van Lisiduna, sekretaris Bob Duimsbergen, die 32 jaar het sekretariaat voerde, onlangs zijn werkzaamheden overgedragen aan Anton Veenendaal. tot dan tweede sekretaris Bob Duimsbergen heeft enorm veel voor de vereniging gedaan in al die jaren Geen moeite was hem te veel. Allerlei aktiviteiten leidde hij met bekwame hand Want Lisiduna heeft altijd veel met zelfwerkzaam heid van de grond gekregen. Bus jes huren om naar een concours te gaan was er nooit bij. Dat was veel Ie duur De sekretaris regelde, dat de autobezitters keurig iedereen vervoerden Nog steeds kan men oud papier in de schuur van Bob Duimsbergen dumpen, die die pa piermassa éénmaal in de twee maanden in klinkende munt omzet om de kas van Lisiduna te verster ken. Bob Duimsbergen blijft bestuurs lid van Lisiduna, blijft zich met de uniformen bezighouden, met de donateurs en is voorlopig ook nog kontaktadres voor de O.U.G V de organisatie van Oosl Utrechtse en Gelderse Valleiverenigingen, die het onderling kontakt tussen de muziekverenigingen wil bevorde ren Leusden. Achterveld, Scher- penzeel, Renswoude, Amerongen. Woudenberg en Barneveld ont moeten elkaar in deze O.U.G V mei het doel om eikaars muzikaal nivo te stimuleren. Muziekvereniging Lisiduna op 9 oktober 1908, met tamboers sedert 1963 en majoretten sedert 1968. gaat een jubileumjaar vol afwisselende aktiviteiten tege moet. Anco Mali (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Het gaat de ver keerde kant op met 't Ruige Veld. Dat vindt Harm Offereins, raads lid voor GPV en SGP, vooral doe lend op de woningdichtheid in dit toekomstig uitbreidingsge bied van Leusden-centrum. In de vergadering van de raadscom missie financiële en economi sche zaken (FEZ) van jongstle den maandag wees Offereins er op, dat indertijd in de raad is af gesproken, dat er in nieuwe wij ken niet meer dan 27,5 woningen per hectare gebouwd zouden mogen worden. „Bij het Ruige Veld gaan we nu ai uit van dertig woningen per hectare en wie weet worden het er in de loop van de ontwikkeling van het plan nog meer. We gaan dus dik over het afgesproken aantal wonin gen heen, alleen maar omdat het financieel niet anders lijkt te kun nen. Ik vind dat geen goede zaak, temeer niet omdat straks in 't Ruige Veld specifiek voor eigen inwoners gebouwd zal gaan wor den. Moeten die er dan de dupe van worden, dat het economisch nu allemaal wat minder gaat? Of zouden we ook aan andere mo gelijkheden kunnen denken, zo als een lagere bijdrage dan ge woonlijk van dit deelplan aan het fonds „Bovenwijkse Voorzienin gen", aldus Offereins maandag avond. Kort daarvoor had wethouder Fons Ummels (CDA, financiën) nog eens benadrukt, dat het plan voor 't Ruige Veld financieel slui tend moet zijn. Dat toekomstige uit breidingsgebied van Leusden ligt aan de noordzijde van Leusden- centrum en loopt daar tot aan de Noorderrandweg, Het moest straks het vervolg worden op de Tweede Fase, die overigens niet voor eind 1985 voltooid zal zijn. Een eerste opzet van het plan vertoonde een tekort van 1,9 miljoen en dat was onder meer voor Ummels absoluut onaanvaardbaar. Toen werd uitge gaan van een woningdichtheid van 27 woningen per hectare, hetgeen overeenkomt met een eerdere uit spraak van de gemeenteraad op dit punt. Na het verwerpen van de eerste opzet van 't Ruige Veld is een twee de gemaakt, waarbij is uitgegaan van dertig woningen per hectare. Bovendien is er in die tweede opzet uitgegaan van minder openbaar en meer particulier groen. Door deze veranderingen heeft de planopzet nu een gering batig saldo. Maar niet alleen Offerens ziet het ondertussen met de plannen voor 't Ruige Veld de verkeerde kant op gaan. Ook Alrich Parson (VVD) be treurde het verhogen van de wo ningdichtheid per hectare ten zeer ste Ook hij sprak de vrees uit, dat het in de loop van de planningspro cedure naar nog grotere dichtheid zou kunnen gaan, wat zijn partij ogewenst acht Alleen Corri Verduin had geen problemen met een hogere bebou wingsdichtheid van het nieuwe deelplan. Volgens de woordvoer ster van de PvdA zou de woning dichtheid in 't Ruige Veld nog wel hoger kunnen dan dertig per hecta re. zonder dat dat tot verlaging van het woongerief aanleiding zou hoe ven geven. Mevrouw Verduin be nadrukte dat het haar partij vooral ook gaat om de betaalbaarheid van woningen, wat eerder bereikbaar zou zijn bij hogere dichtheid Overigens wees wethouder Um mels erop, dat de tweede opzet van 't Ruige Veld weliswaar definitiever van karakter is dan de eerste, maar dat het hier bepaald nog geen eind voorstel betreft. De tweede opzet zal gaan dienen als uitgangspunt voor de verdere discussies. LEUSDEN - Bij Koninklijk Besluit van 3 maart jl. Is de heer mr. W. M. Bunnlk uit Leusden benoemd tot nota ris te Beneden Leeuwen (Land van Maas en Waal). Hij is opvolger van notaris B. H. A. M. Sormanl die met pen sioen gaat. De heer Bunnlk, die sinds 1968 In Leusden woont, begon zijn loopbaan in 1964 als kandidaat-nota ris In het Brabantse Gemert. Van 1968 tot 1973 was hij verbonden aan het kantoor van notaris Oele in Amers foort en de laatste tien jaar was hij werkzaam In Zeist, eveneens als kandidaat-no taris. Per 1 april a.s. treedt hij In Beneden-Leeuwen In functie. In Leusden Is hij beter be kend als Will Bunnlk. die zich In zijn vrije tijd bezig houdt met de edelsmeed kunst en een enthousiast lid Is van LTV Lockhorst. Mr. Bunnlk is secretaris ge weest van de stichting crea tieve handvaardigheid Leus den. welke Is opgegaan in Latent Talent, beijverde zich een aantal jaren voor de op richting van een Dorpshuls In Leusden zuid en was op richter en eerste voorzitter van Badmintonclub Leus den. LEUSDEN - De reumacollecte heeft in de gemeente Leusden totaal 9234,05 opgebracht. In Achterveld was de opbrengst 2125.95 en In Leusden-zuld 1736,15. Alle collectanten en gevers worden hartelijk dank ge zegd. LEUSDEN - Het parkeerterrein naast het gemeentehuis is af Ter afronding werden gisteren in bepaalde hoeken van de parkeerplaats door de gemeente boompjes geplant Het terrein zal als stalling voor auto 's't Erf gaan vervangen, dat met ingang van vandaag verboden is voor automobie len. Bezoekers van winkelcentrum De Hamershof of van het gemeentehuis moeten hun gemotori seerd vervoermiddel voortaan naast het nieuwe gebouw parkeren. Met de oplevering van de parkeerplaats is haast gemaakt in verband met de opening van het gemeentehuis morgen, 18 maart. Deze ceremonie zorgde de afgelopen dagen overigens voor een enorme bedrijvigheid in en rond het Leusdens gemeentehuis. De tuin werd tip-top in orde gebracht, verzakte tegels werden weer goed gelegd, schoonmaakploegen waren aktiefin het gemeentehuis en aan de organisatie van de officiële opening werd de laatste hand gelegd. LEUSDEN - Het is gebruikelijk in de gemeente Leusden, dat be woners van nieuwbouwwijken een boompje krijgen aangebo den van de gemeente. Voorwaar de om in aanmerking te komen voor een boompje is dat het boompje in de voortuin moet worden geplant. Er is deze keer keuze uit 7kleine bomen: Gouden regen, sierappel, sierkers, bolacacia, kor- poelje, krenteboompje en esdoorn. Grote bomen: lep, sierpeer en valse christusdoorn. Deze keer zijn de bewoners van Claeverenblad/Wildenburg, Zwa nenburg, Bosveld en Munnikhove (met uitzondering van de houtske- letbouw), middengebied Langen- beek (Slokkerwoningen), en de nieuwbouw in Achterveld aan de beurt. Wie voor een gratis boompje in aanmerking komt, wordt verzocht vóór 18 maart as de afdeling Plantsoenen te berichten welk boompje gewenst wordt. De afdeling Plantsoenen is te bereiken onder nummer 941247, tst. 229. De boompjes zullen op zater dag 27 maart tussen 10.00 en 12.00 uur op de Boswachterhoek Landjonker worden uitgereikt. LEUSDEN - Een helicopter. Een toverstafje. Een prinsesje. Een paar domme politieagenten. Een wijze toneelknecht. Om al die dingen, plus nog een hele boel andere gaat het in de spe ciale eenmalige kindervoorstel ling die het jeugdtheater „Een dracht" volgende week zaterdag 26 maart geeft in De Korf. „Stel je eens voor datis de titel van het door Annet van Battum geschreven stuk. Uit gangspunt is: in de fantasie kan alles en op toneel kan alles, maar als er een paar kinderen met een rijke fantasie het toneel op stap pen, gebeuren er opeens hele ra re dingen. Een gewoon meisje wordt een prinsesje, en ze wordt opeens belaagd door een le vensgevaarlijke heks, die ze zelf heeft bedacht. Haar vriendje snapt er niets van. Tot hij ook zijn fantasie laat gaan en zichzelf tot helicopterpiloot fantaseert - en daar staat opeens een glan zende helicopter waarmee hij z'n vriendinnetje moet zien te red den uit de handen van de heks. ,.Een heel leuk, maar tegelijkertijd ook heel spannend stuk", vertelt Dicky Rep, die samen met Mia Um mels de leiding van het jeugdtoneel bij toneelvereniging „Eendracht" heeft „Leuk omdat er heel veel te lachen valt Om die domme politie agenten bijvoorbeeld, en een lakei en een hofdame die er ook allemaal niets van snappen. Spannend om dat het er om gaat: hoe wordt het prinsesje gered uit de klauwen van de heks9 Het bijzondere van dit stuk is dat alles mogelijk is, maar dat je toch moet oppassen met de dingen die je bedenkt Het prinsesje bijvoorbeeld bedenkt wel een heks, en die staat dan opeens voor haar neus, maar ze kan die heks niet meer weg-denken. Daar neemt die heks namelijk geen genoegen mee" Het jeugdtheater Eendracht neemt elk jaar éen stuk op het re pertoire De belangstelling daar voor van de zijde van het publiek is altijd erg groot. Vorig jaar puilde het Ros Beyaart uit voor het volwas senentoneel de voorstelling, net als trouwens bij voorgaande stukken het geval was. In navolging van het volwassenentoneel heeft het be stuur van Eendracht besloten ook het jeugdtoneel over te brengen van het Ros Beyaart naar de Korf. waar de accomodatie beter is en bovendien meer publiek plaats kan nemen Om zeker te zijn dat nie mand naar huis hoeft te worden ge stuurd, is de hele zaal qehuurd, zo dat honderden kinderen - én ou ders - kunnen genieten van de ver richtingen van de jonge tonelisten Het bestuur van Eendracht heeft wel vertrouwen in een grote op komst. In het verleden is bijvoor beeld gebleken dat het jeugdtoneel door veel kinderen gebruikt wordt als attractie voor hun verjaarspartij- tje; een leuke toneelvoorstelling is weer eens wat anders dan de film, het zwembad of de patatzaak En dat het leuk moet zijn, staat voorop bij Eendracht Nogmaals secretaris Martin Rep „Dat jeugdtoneel is heel fijn om te doen Daarom leg gen we er graag geld bij Met vol wassenvoorstellingen willen we er nog wel eens uitspringen - al zijn we er als toneelclub niet om winst te maken, maar we moeten onszelf draaiende kunnen houden - met het jeugdtoneel is dat per definitie niet het geval. Toch heeft de ver eniging unaniem besloten dat juist dat jeugdtoneel een belangrijk deel uitmaakt van wat wij als toneelver eniging ons als doel hebben ge steld toneel bieden in de meest ruime zin van het woord, voor ie dereen in Leusden". De „Een- dracht-junioren" zullen dan ook ui teraard worden ingeschakeld bij de festiviteiten rond het 50-jarig be staan van de toneelclub dit najaar De voorstelling van „Stel je eens voor dat" begint om 20.00 uur en duurt ruim anderhalf uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar en in de voorverkoop bij het secretariaat van Eendracht. Din- kelwijk 17, tel. 943433. LEUSDEN - Zaterdag 19 maart speelt „Rockey Band" In De Geut. Het Is een driemansformatie die een stijl speelt die bij de liefhebbers be kend Is als Rockabilly-muziek. Deze stijl dateert uit het midden van de vijftiger jaren. In het zuiden van de Verenigde Staten mixte men de R&R met plaatselijke stijlen als Hllll- bllly en blues en zo kreeg men het karakteristieke geluid: rockabilly. Deze sound wordt gekenmerkt door de slap-bass sound, op wel het geklap- per van de contrabas die in deze mu ziek de boventoon voert Andere instru menten zijn drums en solo-gitaar. Roc key Road schuwt ook de pure Rock Roll niet en staat garant voor een swin gend optreden De band begint om 20.30 uur en de deur is open om 20 00 uur. Om een beetje uit de kosten te komen vraagt De Geut een entree van zes gulden Omdat er zaterdag een optreden is zal het sirene-bier dit weekeinde op vrij dag zijn, evenals op vrijdag 1 april om dat op 2 april de Double Use Road Show in De Geut komt spelen. Waarschijnlijk begint woensdag 23 maart de Rock Roll-cursus van 20.00 tot 21.00 uur in De Geut De Geut is op woensdag, vrijdag- en zaterdagavond geopend en binnenkort misschien ook op vrijdagmiddag LEUSDEN - Het Comité Milieuzorg Leusden komt maandag 21 maart voor een openbare vergadering bij een. De bijeenkomst wordt gehou den In de hulskamer van Groot Krak- horst en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt samengesteld: 1 Opening 2 Vaststelling verslag 21 februari 3 Ingekomen stukken en mededelin gen 4. Mededelingen werkgroepen en com missies. 5. Excursieplan 6. Huishoudelijk reglement. 7 Wat verder ter tafel komt 8 Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Op vrijdag 18 maart zullen alle afdelingen van de gemeentesecretarie en de dienst gemeentewerken de ge hele dag gesloten zijn in verband met de officiële opening van het gemeentehuis. De afdeling Bur gerzaken zal voor het aangifte doen van geboorte en overlijden geopend zijn van 8.30 tot 9.30 uur. LEUSDEN - Ju Sei Do, insti tuut voor bewegingsonderwijs, organiseert zaterdag 19 maart demonstraties aerobic dancing In het danscentrum van Van de Heuvel aan de Lepelaar. Belang stellenden kunnen om 19.00 uur en om 20.00 uur terecht. Sportstudio Achterveld start met ingang van 21 maart met het geven van lessen in Body Heat, dat een combinatie is van Aero bic Dance en Body Sculpture en Stretching. De lessen worden gegeven in Achterveld en Leus den. Voor meer inlichtingen tele foon 03425-2226 of 033-946590. of geeft u de voorkeur aan een zitzak? Achterbergh is al 100 jaar ambachtelijk bezig samen met u te bekijken hoe uw woning te verrijken. Amersfoort.Westsingel Tel. 033-13048

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3