cil Kantlijn S Leusder Krant j tig minuten -stop hijgen Zelf doen Kreyns t verwacht, [gekomen Sieshaar (laat ook Bjj De laatste dag alweer Brutale man in Achterveld wW'"*6'" B. K. Muller Kies Ben Sanitair foetsie, nog voor gebruik GeenZKH, maar gewoon Welke pet voorJaap? Beton voor gemeentehuis Gratis Boeren en Wagenaar Post uit Polen FOTO-KOPIE J NODIG? DNDERDAG 17 MAART 1983 loep op Leusden tie: Caspar van Loo ge: Marnlx Kreyns, Frits eda wie het nog niet wist: dancing Is in. Was tot ort joggen het einde en dé rom in conditie te blijven, et het volk geloven dat dancing gezonder is dan trlmoetening of sport dan Isu niet weet wat aerobic ig is zal deze omschrijving ifolder over aerobica u d klinken: „Aerobica komt ijk neer op minstens dertig |cn non-stop hijgen en Deze minder charmante en worden hoorbaar via lensieve istiekoefening, niet zo een teger op school kelijk was, nee een uiterst eve op de klanken van ne, ritmische muziek, lensde aangehaalde zult u in een partijtje nooit dertig minuten lop hijgen, laat staan bij itheffen. „Een uurtje hkomt er dichter inde vooropgesteld dat u de Drtdurend in beweging aldus de ca-tolder. Overigens de aerobic-dansers er hard tegenaan gaan, dan het doel voorbij wordt efd. „Uw spieren begeven ordat het half uur achter de zo zegt de folder. Dames len het veel), daarom is iaat geboden: drie tot vier er week oefenen, lusden kan men op twee sen terecht voor deze «rage. Hoewel niet van zijn partij en nog minder van zijn kerk. kan ik mij doorgaans aardig vinden in wat Harm Oltereins zegt Waar leden van andere fracties zich bij toerbeurt te buiten gaan aan het berijden van stokpaarden, het debiteren van stommiteiten of het preken voor eigen parochie, weet Offereins zich nu al zo'n jaar of vijf boven deze middelmoot te verheffen. Waren die partijen van hem niel zo ktein als zij willen zijn, dan had die man al zeker een half jaar deel uitgemaakt van hel college van burgemeester en wethouders. God zal Zijn redenen gehad hebben om dat verhoed te hebben. Nu echter verstaat ik mij te menen, dat de gedachte afgevaardigde van GPV en SGP zich vergist Otfereins denkt, dat het met 't Ruige Veld nietgoedgaat Ikweetzeker. dat het met dat veldhoven verwachting gaat. Goed, we weten niet helemaal precies meer, hoe we die toekomstige woonwijk moeten betalen, maar de creativiteit die zich openbaart bij eenieder, die zich met de oplossing van dat probleem bezighoudt, is wonderbaarlijk. Neem de PvfA. Is van mening, dal de woningdichtheid in die wijk nog best wat hoger zou kunnen. Kleinere stukkies grond dus om een huis op te zetten of kleinere huis/es of op een andere manier meer op dezelfde vierkante meter. Gewoon een beetje proppen, tot je..plop" hoort, wanldan ben je te ver gegaan en is een deel van de huizen in het Valleikanaal gedonderd. Meer bewondering heb ik nog voor de intellectueel, die heeft bedacht, dat die wijk betaalbaar wordt, wanneer je er minder openbaar en meer particulier groen in doet. Geef de mensen iets meer tuin, dan hoefje het als gemeente niet aan te leggen en te onderhouden. Bloemen voor die vent. Vermoedelijk beseft hiy het zelf nog niet, maar het kan het begin van een revolutie op het gebied van woning- en stedebouwzijn. Het wachten is op iemand, die er het etiket .particularisering" op plakt en 's mans kostje is gekocht Want wie zegt datje het bij een grotere tuinen en minder openbaar groen zou moeten laten. Straatverlichting?Kost ook een paar centen, als ik me niet vergis En kan dus beter door bewoners straks zelf verzorgd worden. Kaars voor je raam vannacht en alles wordt heel mooi. En wie zei daar trouwens, dat straten per definitie door de lokale overheid aangelegd zouden moeten worden? Je neemte eigen keien maar mee en graag even met de buurman overleggen, dat het een beetje op elkaar aansluit Riolering 7 Moet je toch geen gemeenschapsgeld meer aan uitgeven. Laat die mensen zelf er iets op vinden om van hun was- en ander water af te geven Stoepen7 Verkeersdrempels Kinderspeelplaatsen Trapveldjes? Winkeltjes? Scholen? CAf? Allemaal onzin om dat soort dure dingen door de gemeente te laten doen Christen-democraten willen altijd bijzonder graag iets aan het particulier initiatief overlaten Liberalen zijn immers van mening dat de mensen in het land mens genoeg zijn om dit te doen en om dat te doen En de sociaal-democraten hebben toch onlangs nog van hun leiders te horen gekregen dat ze altijd voor meer gepakt worden dan ze waard zijn. Ik bedoel: politiek is het haalbaar om van 't Ruige Veld een volslagen doe-het-zelf-wijk te maken. En wie weet is daar nog wel Rijkssubsidie op te krijgen ook Dus. in tegenstelling tot Harm, maak ik mij geenszins zorgen over 't Ruige Veld Integendeel Er is toch niemand die zegt dat je er moet gaan wónen? pecretans mevrouw Ginjaar (rechts) kijkt lachend toe hoe (vooral hoe inderdaad) aannemer Bloemendal dtekening zet onder een deelcertificaatbijzonder metselwerk", dat aan de WD-bewindsvrouwe werd tl! na hei inmetselen van de jaartal steen van boerderij 't Claeverenblad. De man die als schrijftafel art is makelaar Schoeman Itssecretaris mevrouw N. jrwas vorige week in lenom de jaartalsteen van Brij 't Claeverenblad, dat Gerestaureerd, in te Ten. De kwindsvrouwe heeft in brtefeuille onderwijszaken (hoofdzakelijk voortgezet onderwijs) en is de laatste tijd samen met haar minister Deetman het middelpunt van kritiek en protest. Het was dan ook niet verwonderlijk geweest wanneer tijdens haar bezoek in Leusden een demonstrerende menigte de staatssecretaris had onthaald. Echter niks van dit alles. De protesten schijnen alleen maar van nut te zijn op het Binnenhof en op de Dam. Mevrouw Ginjaar kon dan ook zonder een spandoek, protestlied of gymnastlekdemonstratie gezien of gehoord te hebben Leusden met haar onopvallende dienstauto weer verlaten. Voordat ze vertrok vroegen we haar of zij een protesterende menigte had verwacht? De staatssecretaris antwoordde lakoniek: „Ik zal je dit zeggen: Ik had het niet verwacht. En als ik Iets niet verwacht, gebeurt het ook niet!" week vroegen we ons rubriek af of de conflicten bewegwijzering In in uit de wereld zijn, nu er aeentelijk beleid Is *t wie wel en niet bord jes 1 verwijzing naar bedrijf riling mogen plaatsen, rkort zal er een rdvoorschrift op de rljzerlng in Leusden afgekondigd, we kunnen u meedelen nllicten nog lang niet de uitzijn hiermee. De 'ine: Leusden-zuld is niet :en tover het feit, dat in het «oorschrift slechts "-'gaan van ■n naar de ra De Bleshaar in Jld? Die wordt maar ergeten, heeft de uit dat deel van Iddels In een brief en weten, kan zijn borst nat l«W nli maken. Wijhoudenuopde hoogte van de nasleep. Voor de leerlingen van 5Havo en 6Atheneum van de Amersfoortse Rijksscholengemeenschap is het vrijdag 18 maart de laatste schooldag, dat wil zeggen dat zij alleen nog maar naar school hoeven om hun examen af te leggen. Om de laatste dag uit te luiden is er een feestprogramma gemaakt met onder meer optredens van het trio Jaap Dekker en de Braziliaanse band De Miranda. De sportlevellngen kunnen hun krachten meten in een kleine zeskamp. Voor een hapje en een drankje kan men terecht op een speciaal terras. De politie in Achterveld is op ir -*« 10 a. J 1983 Ik ben uw kandidaat voor de KRO verkie zingen Stem op mij in de periode van 10 - 20 maart Uw stem biljet zit in de Studio, Mikro-Gids of bet KRO Informatie-blad. Ruiterhorst 5 3833 WE Leusden Tel 033-942366 Zoals Maartje van Weegen, Hans van Willigenburg en de rest van de KRO-familie ons al maanden hebben ingeprent, zijn er dezer dagen KRO-bestuursverk lezingen. De KRO-leden hebben daar in hun lijfblad of mikro-lijfblad ook al alles over kunnen lezen. Tot de kandidaten in onze regio behoort Ben Muller, onder meer gekend als aktief CDA-er mede-samensteller van het r.k. parochieblad „Geloof en Kerk". Ben heeft zich kandidaat gesteld en worstelde vervolgens met het probleem: hoe nu ook gekozen te worden? Gewoon een beetje de publiciteit zoeken, dacht Ben en hij stuurde ons enig propagandamateriaal. Bijgaand het verkiezings-visitekaartje van Ben, die wij van harte sterkte wensen met de rest van zijn campagne. zoek naar een man die het in zijn hoofd heeft gehaald om overdag een woning binnen te sluipen om iets te stelen. Zo werd vorige week het 5-jarige dochtertje van de families, inde Van Oldenbarneveltstraat In de woning aangesproken door een voor haar wildvreemde man die vroeg of haar ouders thuis waren. Toen het meisjes ontkennend antwoordde ging de man naar boven en nam uit een van de slaapkamers een doosje met sieraden (waarde ongeveer 1500 gulden) mee. Onderzoek door de politiek leerde dat de man zich ook nog bij andere woningen In Achterveld heeft opgehouden, maar nergens naar binnen Is gegaan. De rijkspolitie speurt na naar een man die tussen de 50 en 60 jaar oud is, grijswit achterover gekamd haar heeft, een kalend voorhoofd en een opvallende rode gelaatskleur heeft. Hij was gekleed in een lange groene loden jas. Wie deze man heeft gezien wordt verzocht de politie in Achterveld te bellen, 03425-1607. Behalve een brutale man In Achterveld, loopt er ook nog eentje (of misschien meerderen) rond in Leusden. In de wijk Claeverenblad is namelijk uit een woning in aanbouw al het sanitair gestolen. Bouwplaatsen In Leusden schijnen trouwens genoeg dieven en vandalen aan te trekken. Zo werd in Claeverenblad ook nog een speciale tijdklok gestolen en moesten de ruiten van twee bouwkranen het ontgelden. In de wijk Bosveld, samen met de naastgelegen wijk Munnikhove een en al bouwaktiviteit, sprokkelden dieven voor 1700 gulden aan gereedschap bij elkaar. Het doe-het-zelven wordt dus steeds goedkoper in Leusden. Tot onze spijt- en wellicht ook tot de zijne - is de heer mr. Pieter van Vollenhoven geen Koninklijke Hoogheid. Ten onrechte vermeldden wij dat dus op de voorpagina van het overigens prachtige extra-nummer van jongstleden dinsdag. Onze verontschuldigingen. Het is gewoon Pieter van Vollenhoven, die morgenmiddag het nieuwe gemeentehuis komt openen. Kan de wethouder voor onderwijs wel op de juiste manier het openbaar onderwijs vertegenwoordigen In het overleg met andere schoolbesturen? Een aantal leden van de schoolraad voor het openbaar onderwijs vindt van niet. De wethouder moet namelijk de belangen van het gehele onderwijs in het oog houden. De „dubbele petten" van de wethouder vormen en struikelblok, zo sprak vorige week een schoolhoofd als zijn mening uit. De meerderheid van de schoolraad vindt dan ook dat in het bestuurlijk overleg tenminste één lid van de schoolraad moet zitten. In de opgeheven werkgroep was dat onder andere de voorzitter van de schoolraad Jaap Brandligt. Over dubbele petten gesproken. Af en toe zijn we zelf de kluts kwijt als het om de heer Brandligt gaat. Dat hij voorzitter van de schoolraad is, is zo langzamerhand algemeen bekend. Brandligt komt echter ook regelmatig in het nieuws als voorzitter van de afd. Amersfoort van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel. Verder is bekend dat de schoolraadvoorzitter deel uitmaakt van een voorlopige medezeggenschapsraad van een openbare school, in de regionale schoolraad zit en in 't bestuur zit van de Onderwijs Begeleidings Dienst. De pet waarmee de heer Brandligt In de schoolraad zit is niet niet genoemd. In de schoolraad zit hij namens de vereniging voor het openbaar onderwijs. De Betoncentrale Hendrik Cirkel B. V. uit Amersfoort Is dinsdag een beetje tussen de wal en het schip gevallen. In geen van de beide bijlagen, die de plaatselijke kranten lieten verschijnen naar aanleiding van de opening van het nieuwe gemeentehuis morgen, komt de naam van dit bedrijf voor. Noch In redaktionele verhalen, noch op de advertentiepagina's. Ten onrechte, meent een woordvoerder van het Amrsfoortse bedrijf. Hendrik Cirkel heeft namelijk voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis betonmortel, metselspecie en containers geleverd. Wie het gemeentehuls kent, moet toegeven dat beton en specie inderdaad niet onbelangrijke elementen van het ontwerp van Heijdenrijk vormen. Volgens de woordvoerder van Hendrik Cirkel moet zijn bedrijf tot de grotere toeleveringsbedrijven voor deze nieuwbouw worden gerekend. Er zou een bedrag In de buurt van één miljoen gulden mee gemoeid zijn geweest. Nu hebben wij -evenals onze collega's van de Amersfoortse Courant- bij de voorbereiding van de extra-editie gebruik gemaakt van een lijst, die ons werd verstrekt door de afdeling Voorlichting van de gemeente Leusden. Daarop stonden de bedrijven vermeld, die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van het nieuwe gemeentehuis. Ergens moet iemand vergeten zijn de firma Cirkel te vermelden. Hetgeen de beton- en specieleverancier betreurt. Wij met hem. Wellicht dat dit berichtje een pleister op de wonde kan zijn. Belangstellende Leusdenaren kunnen aanstaande dinsdag bij de afdeling Voorlichting van de gemeente Leusden een boekje afhalen over het nieuwe gemeentehuis. Hetburo Voorlichting heeft het samengesteld en het is in een oplage van 6000 exemplaren gedrukt bij de firma Nagelhout in Hoevelaken. Het boekje omvat 24 pagina's met veel foto's, gemaakt door Leusdenaar Henk van Leest. Na een voorwoord van de hand van burgemeester mr. J. W. M. Rademaker geeft de tekst onder meer een uitvoerige beschrijving van het nieuwe gebouw. Verder een verhaaltje onder de titel „Waarom een nieuw gemeentehuls", een beschrijving van de hele procedure van plan tot opening, een aantal cijfers over het nieuwe gebouw, en een opsomming van de bedrijven die het nieuwe gemeentehuis gerealiseerd hebben. Tenslotte is ook de visie van architect Leo Heijendijk - fragmenten uit het verhaal dat hij schrijft ter gelegenheid van het gereedkomen van het gebouw - in het boekje opgenomen. Zolang de voorraad strekt vanaf dinsdag gratis af te halen bij het gemeentehuis, 't Erf 1 Mevrouw Tolboom, die jongstleden dinsdag een ingezonden brief stuurde naar de Leusder Krant, blijkt niet de enige te zijn, die het volkomen oneens is met wethouder Jan Wagenaar. Met name dan oneens met het betoog, dat de wethouder van onder meer ruimtelijke ordening vorige week heeft gehouden voor leden van een aantal boerenstandsorganisaties In Leusden. Wagenaar vertelde daar, dat de komende jaren ongeveer dehelftvande agrarische bedrijven in Leusden zal gaan verdwijnen, omdat op die bedrijven geen opvolgers zouden zijn. En braaf als wij en onze collega's van de Amersfoortse Courant zijn, schreven wij dat verhaal van Wagenaar op en vervolgens grote koppen in de kranten „Helft boeren zal verdwijnen, omdat opvolger ontbreekt". Dat is nu niet alleen mevrouw Tolboom danig in het verkeerde keelgat geschoten. Veel agrariërs vinden de door Wagenaar verstrekte informatie op z'n minst wat misleidend en ze betreuren het dat dat verhaal zo ongenuanceerd in de krant is gekomen. Wat is er aan de hand? Wagenaar heeft voor zijn verhaal gebruik gemaakt van gegevens uit een enquête, die in het kader van de opstelling van Wedden dat „De Boom" de boom in kan? Die gemeentewerf is dan wel tijdelijk, maar dat geld is per manent foetsie 't Erf op 18 maart autovrij. Hoe zo? WordI de straat vóór het gemeentehuis dan ook plein Vraag van oppositie na waren huis-uitleg „Moet Wagenaar niet met spoed een presenta tie-cursus volgen?" Vrijdag Pieter. volgend jaar een Total-liter De liberale wethouder heeft zich groen en geel geërgerd aan de berichtgeving over het warenhuis. Zijn dat misschien niet de beste kleuren van dat gebouw? Bio-gas in onrendabele gebie den en een mini-OPEC-wet- houder. Natuurlijk is Joost de Jongh een potlood. Hij streepte toch in de Planadviesgroep al die aardige subsidies voor jonge ren uit de begroting7 Dat een feministe zich het be staan van potloden nog herin nert is overigens óók heel bij zonder Of is dat nou weer zo'n typisch mannelijke seksistische ge dachte van een gemeen mens7 Wethouder Gijs heeft vertrou wen in de pers Kan ie niet eens met wethouder Jan gaan babbelen Welzijns-gevoelige Leusde naar „Toch niet eerlijk van de commissie Welzijn dat ze haar/ zijn onwetendheid op de wet houder projekteert Ligt het bordje „Ter Meuten Warenhuis "al gereed conform de uniforme regeling ter be wegwijzering van de koopgra ge Leusdenaar? Kop. Gemeente op 18 maart gesloten Kan wel zijn, maar ik heb op die dag toch echt el ders een afspraak Morgen worden op 't Erf balon- nen opgelaten Paarse. De Jeugdraad voelt zich ge passeerd. lees ik. Is dat dan nieuw(s)? Kop. „Geen detailhandel in be drijfsgebouw Biezenkamp. Groothandel mag wel? Body Heal, zo lees ik, is een kombinatie van Aerobic Dan ce. Body Sculpture en Stret ching Gek. ik ken „Body Heat" als een tamelijk zwoele, sexy film waarin doden vallen Of hebben we het niet over het zelfde Epidemie: negatieve advise- rings-koorts Kunnen we al die adviserende commissies, werkgroepjes, sub-groepen en afdelinkjes ei genlijk niet beter afschaffen nu we net advies bii voorbaat ken nen? Cynische Leusdenaar „Lukt je nooit Ze geven allemaal een negatief advies aan b en Kop Notaris Buter sprak over notariële zaken". Tja. ik neem tenminste niet aan dat hij het over koolmeesjes in de lente zal hebben gehad. Nog een kop. „Laatste keer sportieve rekreatie.Logische hè? Zonder subsidie komt er na tuurlijk een eind aan al die sportiviteit. In plaats van aan BH zou je natuurlijk ook aan MRG kun nen doen. Sportkop ..Leusden omhoog. Morgen dus. Als een ballon, als 'n ballon, als een ballon netje, dansend in de wind. Aan een draadje, aan 'n. Een inbreker in Achterveld is op heterdaad betrapt. Een tractor midden in de nacht op het grasveld voor St. Joseph horen ze niet. maar inbrekers, déér zijn ze blijkbaar erg ge voelig voor. die Achtervel- ders. In de tijd van Mandemaker was alles toch véél eenvoudiger Toen ging alles nog per brief. Nu worden we murw gemaakt met verklaringen over verkla ringen, die niet zo erg klaar wa ren en waarde wethouder nog niet klaar mee is. Een moeilijk te klaren karwei soms? Gerard Ter Meuten (na een ge sprek met een Leusdense wet houder) tegen z'n secretares se „Die schnjven we een aar dige brief!" Nog een troost, dat de rest van de Leusdenaren in ieder geval „aardig vaardig" is Puzzel van de week wie is Z. K. H. MR. P. v. V EXTRA EDITIE IN VERBAND MET DE OFFICIËLE OPE NING VAN HET NIEUWE GE MEENTEHUIS: Nog enkele reacties op dat schitterende kleurrijke gebouw aan 't Erf. The Pink Panther: „Phma ca mouflage!" Joost de Jongh: „Wel iets méér dan een negatief pot loodstreepje Gijs van Woudenberg (CDA- wethouder):Ik heb er alle ver trouwen in dat de pers het ge bouw tóch nog mooi gaat vin den. Lily van Amerom (WD). „Lila is altijd al mijn lievelingskleur geweest Gerrit Valkhof (idem): „Voor onze fraktie is dit gebouw véél méér dan een buurtsteun- punt. Corri Verduin (PvdA): „Ik mag toch hopen, dat niet alleen de kelder vrouw-vhendelijk is. Gert de Weerdt (idem) ..Als ik het allemaal had kunnen voor zien. zou ik een bezwaarschrift hebben ingediend. En ten aan zien van die antenne-mast be houd ik mijn twijfels. Gemeente-bode van Dijk: „Ik wil nog aan mijn eerste reactie toevoegen, dat het astrono misch uurwerk in de commis sie-kamer thuishoort, zodat ik niet zo astronomisch laat meer thuis kom. Peter Noorland (Antenne Vrij): „Ik ben erg blij, dat ook op het gemeentehuis een antenne wordt geplaatst" Theo Heidenreik (bezwerend) „Mn broerBen je gekI 't Is zelfs geen familie van me1" Gerril van Tiet (De Korf) „Mn enige angst is. dat na een feestje van de ambtenaren, wij er de schuld van krijgen. Konijntje in de Wetering (na executie) „Schandalig1 Die zwarte dingen op de trap zijn zo taai als rubber Puck Bosma (VVD): „In ieder geval kunnen we ervan over tuigd zijn dat het welzijn van onze ambtenaren is verze kerd. Gerard Cloosterman (nog steeds Jeugdraad) „Ik zou aan één procentje van de bouwsom al genoeg hebben gehad. Evelien Blom (CDA): „Eigen lijk wat aan de hoge kant, maar de ambtenaren houden zo wél een goed overzicht. Rinze Bloemhof (CML en ten nisvereniging) „Ik mag toch hopen, dat óók de UW een plaatsje in de kelder krijgt Pas getrouwd paar „Was er verdorie toch nog een ambte naar die z 'n mond niet kon hou den toen we „ja" zeiden Burgemeester Rademaker: „Ik spreek er mijn voldoening over uit, dal toch rekening is gehouden met de bouw van een torentje met carilloni" Wethouder Fons: „Ik kijk wei- uit m'n doppen Jan Wagenaar (wethouder) Wacht mijn verklaring maar af. heren van de pers!" Redaktie van de Michelin-gids „We horen van onze Holland se kontaktman. dat Leusden eindelijk z 'n (haar) felbegeerde toeristische bezienswaardig heid heeft gekregen Vereniging Flehite (Amsters- foort en omstreken). „Gut, heeft de gemeente Leusden een monument gebouwd? Gehoord in de wandelgangen: „Ze willen ook de midden school in de kelder onderbren gen". Cynische Leusdenaar „Kan dat benzinestation niet op het Erf worden gebouwd als kunst- objekt? Kunnen de auto's er tenminste toch nog eventjes parkeren En tenslotte de reactie van Kantlijner: „Pieter, sterkte morgenI" het structuurplan onder de boeren is gehouden. Eén van de vragen was, hoe de opvolging van op de verschillende bedrijven geregeld was. Nu stonden veel boeren op zich al sceptisch tegenover die hele enquête en vragen over de opvolging vond men al helemaal te ver gaan. Vanuit enige gevoelens van wantrouwen tegenover de gemeente - wat zou die met dat soort gegevens gan doen? - hebben veel agrariërs zich bij de beantwoording van dit soort vragen enigszins op de vlakte gehouden. Nogal wat boeren gaven op die vraag geen concreet antwoord. Maar daar moet niet uit worden afgeleid - zoals Wagenaar kennelijk wel doet - dat op veel bedrijven de opvolging niet geregeld Is, zo valt in agrarische kring te beluisteren. Bovendien wijzen de boeren er op, dat de enquête al weer enkele jaren geleden werd gehouden en dat veel van de gegevens, die ze heeft opgeleverd, inmiddels als verouderd moeten worden beschouwd. Mede door de veranderde werkgelegenheidssituatie Is het aantal boerenzonen en -dochters dat wel het bedrijf van hun ouders wil voortzetten juist de laatste jaren sterk toegenomen. Daarom, zo Is de mening In boerenkringen, Is het onzinomnutegaanstaan beweren, dat de helft van de Leusdense agrarische bedrijven kampt met opvolgingsproblemen. Bakker Hennle Schouten uit Achterveld werd onlangs verrast met een wat merkwaardig geadresseerde envelop bij de post. Het adres luidde: „Schouten in Achterveld; de ambachtelijke zaak met service en kwaliteit; Hessenweg 313; tel. 03425-1216; Holland". Blijkens de postzegels en het adres van de afzender was de envelop afkomstig uit Polen. Ze bevatte een ansichtkaart met een Inderdaad Poolse tekst, die een bevriende relatie voor ons inmiddels heeft vertaald. Op de kaart staat: „Groeten uit Polen. Prettige kerstdagen en een gelukkig 1963. Dat wenst u S.N.K.W. Solidariteit. Help." De letters S.N.K.W. staan vermoedelijk voor „Zelfstandig Comité Arbeidsverzet Hoe nu Is de afzender aan dat merkwaardige adres gekomen? Hennle Schouten weet zeker dat het de tekst van een advertentie Is, die hij een tijd geleden in de Leusder Krant heeft geplaatst. Vermoedelijk heeft In een zending hulpgoederen uit Leusden of naaste omgeving Iets gezeten, dat was verpakt in een pagina van de Leusder Krant met daarop de advertentie van Schouten. De afzender heeft de advertentietekst gebruikt als adressering voor zijn noodkreet. Rozendaallaan 9 Leusden-C.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 9