Leos-dames mogelijk naar derde divisie Promotiekansen i.asketbalheren ERU, GOEDKOPER BETER! In Amersfoort en omgeving moet BV0'79 heeft nieuwe voorzitter SVA-dames kwamen routine te kort Zaterdag 26 maart: grote inzameldag b-volleybalteam mogelijk zijn" am Roos, trainer van LEOS leusJer krant Kent u de Kwiek Wens Winkel al? Oppascentrale gesloten Mensen in de sport Filmmiddag Roda-pupillen Rommelmarkt Boekje over begeleiden verenigingen DE LEUSDER KRANT te HCORDIJNfM KI/WEK EN5 WINKEL Een kattebelletje of een fijn gedrukt kaartje? Sommigen schrijven vlug even een briefje om te melden, dat er gezinsuitbreiding heeft plaatsgevonden Dat is natuurlijk óók een manier. Toch gaat er niets boven een fijn gedrukt kaartje, uitgezocht naar uw smaak. Uit de grote collectie 1983 hebt u enorm veel keuze. En wat de tekst betreft: wij zorgen snel en accuraat, dat er op komt te staan wat u wenst. In hand- of machineletter. Vandaag besteld, morgen klaar als het om snelheid èn kwaliteit gaat. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum. Op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur. Telefoon: 033 941495. Daar vindt u een onvoorstel bare variatie in wenskaarten voor werkelijk alle voorkomende gelegenheden In onze schrijfhoek kunt u de kaart schrijven en de envelop adresseren U kunt de kaart in de winkel posten Postzegels zijn uiteraard verkrijgbaar. Wij hebben wat wenst! DINSDAG 22 MAART 1983 Wanneer u vrienden, familie, kennissen of relaties eens een originele gelukwens wilt sturen, moet u zeker even een bezoekje brengen aan de Kwiek Wens Winkel in Amersfoort. f maakt alle zonweringen zelf. Omdat ze dan Ir èn goedkoper zijn. Vergelijk zelf. Bijvoorbeeld ie uit 20 prachtige dessins en kleuren. Met 'n slim ftjes-mechaniek voor altijd soepel op- en afrollen frites van 90 tot 240cm. Bijv.90cm breed en 2 meter hoog vanaf 25.- - Enorm veel belangstelling voor de wedstrijd van I *os tegen SSS - Spelmoment pij het net Leusderweg 7 Amersfoort Tel 033-631824 (tst 39) tussenstand niet opvallend. 14- 10. In de tweede helft plaatste Pa- pillon een tussensprint en bracht het verschil weer op 8 punten. Green Giants was wederom niet de mindere van Papillon, maar misten net te veel kansen om de achterstand in te lopen Zo bleef het verschil bestaan en het toch wel aantrekkelijke duel eindigde met 23-30 in het voordeel van Papillon. Topscoorder was Joke de Goede met 10 punten De heren van Green Giants moesten het opnemen tegen één van de medekandidaten voor promotie: Dunckers uit Hilver sum Het werd gelukkig een aantrek kelijk duel voordetoeschouwerd met een redelijk aantal punten en het nodige spektakel. Dunckers begon energiek aan het karwei en het doorgaans wat traag startende Green Giants keek na 10minuten tegen een 10-16 achterstand aan Toch waren de Leusdense heren nu blijkbaar op temperatuur ge komen en na 15 minuten was de balans weer in evenwicht. Green Giants ging echter onverdroten door en bij rust stond er een comfortabele 36-27 voorsprong op het scorebord In de tweede helft hielden bei de ploegen elkaar keurig in even wicht Tegenover het vaak spek- takulaire scoren van Green Giants speelden Dunckers sim peler, maar beslist even effec tief wat score betreft. De eind stand werd zo 70-62 voor Green Giants, waarmee een tweede plaats en dus promotie binnen Pr.Bernhardlaan 16-18, Veenendaal, Te1.08385 10682 'Meeneemprijzen incl.BTW voor doe-het-zelf-moruage. of 12544. Openingstijden: Maandag 13-18 uur. Dinsdag Meten en montage door Geru tegen meerprijs t/m vrijdag van 9-18 uur. Zaterd. van 10-16 uur. LEUSDEN De oppascentrale van mevrouw Van Mosel is niette bereiken in de periode van vrij dag 25 tot en met maandag 28 maart en van vrijdag 15 april tot en met maandag 1 juni °e i d JSDEN De dames van Giants hebben zaterdag- In de Korf de wedstrijd koploper Papillon uit met 23-30 verloren. De deden het hierna beter en egen Dunckers 3 uit Hil- met 70-62. damesploeg van Papillon per in de tweede klasse is, auwlijks aan hun spel te zien en Green Giants heeft dan ook beslist wel kansen gehad op winst, maar misten op de beslis sende momenten de kansen om te scoren. Papillon begon de wedstrijd met een voorsprong op te bou wen van 11-4, maar hierna kwa men de Leusdense dames wat beter op dreef en bij rust was de Bram Roos, LEOS-lrainer viseploeg moet gevoed worden vanuit de clubs. Dat betekent ook dat je een jeugdplan samen moet maken, het beleid in één richting sturen en de technieken op elkaar afstemmen. Als vereni gingen daartoe bereid zijn, be houdt je als club je eigen identi teit met daarnaast een topteam." De organisatie van LEOS is in handen van een vrij jong bestuur j Het hoofd van de technische com missie brengt verslag uit naar het bestuur Streng gescheiden is daarbij de dames- en de herenaf- j deling. ,,Wij proberen ons zo min mogelijk met elkaar te bemoeien," zegt Bram Roos. Tijdens de be stuursvergaderingen wordt het he le reilen en zeilen van de club op een prettige manier doorgelicht Bram: „Het bestuur hanteert een soepel beleid en laat haar kaderleden de vrije hand. Als be stuur is men bewust van het feit dat wanneer zij de club in de top willen laten groeien de lagere klassen niet verwaarloosd moe ten worden. Alle leden zijn nodig om ook topklasse te kunnen spe len. LEOS is overigens een ver eniging waar iedereen aan zijn trekken kan komen. Landelijk heeft LEOS inmiddels naam ge kregen niet in de laatste plaats door zijn jeugdtoernooi waar voor alle topclubs op jeugdge- bied uitgenodigd worden.'' LEUSDEN/CENTRUM De Leusdense badmintonvereni ging BVO '79 hield verleden week de jaarvergadering 1983 in Blijhof. De gebruikelijke jaar stukken passeerden zonder pro blemen de revue. BVO zat al enige tijd zonder voorzitter en ook de vice-voorzitter, aftredend en niet herkiesbaar, stapte op. De heer E. Matray werd gekozen als nieuwe opperhoofd. Voor zijn rechterhand beschikt men nog niet over een geschikte candi- daat. Penningmeester A. van Meeteren neemt voorlopig het vice-voorzitterschap waar. Se cretaresse, mevrouw I. Timmer man, blijft nog een jaar, evenal de heer M. Oey als algemeen be stuurslid. Met het oog op het eerste lustrum in 1984 werd een nieuwe activiteitencommissie gevormd. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdagmiddag, aan vang 14.00 uur, vindt in de Roda-kantine een film middag plaats voor de D, E en F pupillen. ACHTERVELD De Achter- veldse dames speelden een licht- wedstrijd tegen de N.S.C.-dames uit Nijkerk. N.S.C. komt uit In de hoofdklasse en voert de ranglijst aan met 5 punten voorsprong op nummer 2. Deze wedstrijd kon voor Achterveld een goede graadmeter zijn om eventueel naar de hoofdklasse te kunnen overstappen. Met nog 8 wedstrij den te spelen is er voor Achter veld nog volop kans om het kam pioenschap te behalen. Het was Achterveld die in de beginfase de beste kansen kreeg Deze kansen werden jam- mergenoeg niet benut deels door pech en deels door te gehaast schieten In de 20ste minuut kreeg N.S.C. een hoekschop toe gewezen Door foutief ingrijpen van de Achterveldse keepster kon de N.S.C. midvoor makkelijk scoren Achterveld bleef fris en open spel spelen. Ongeveer 5 minuten voor rust konden de Achterveldse da mes gelijk komen. Na een goed aangegeven bal door Marion Hak was het Lia Kerkhof die de zaak afmaakte en de stand op 1-1 bracht Na de rust een iets beter spe lend N.CS doch Achterveld was met counter ook gevaarlijk. Het was NSC die weer een voor sprong nam. Uit een voorzet van de rechtsbuiten kon de N.S.C. middenveldster fraai scoren. Achterveld probeerde terug te komen, maar bleek nu toch die routine te kort te komen om het de tegenpartij erg moeilijk te ma ken. Vlak voor het einde wist Linda van Hamersveld haar te genstandster te passeren doch haar schot belandde op de lat N.S.C. won deze wedstrijd met 1-2 Tea Middelkoop handbereik is gekomen Top scoorders waren Bert Weber en I Les Moore met respectievelijk 20 en 19 punten Overige uitslagen: Welpen - Keizer otto 26-40 Meisjes junioren - Woodpeckers 47-26 Jongens junioren - Ee, '78 49-66 Jongens aspiranten - Eem '78 39-28I SVA-JEUGD- UITSLAGEN Achterveld A2 - KVVA A2 0-5 APWC B1 - Achterveld B1 4-1 Achterveld D2 - CJVV D2 1-1 De Glind E1 - Achterveld E2 2-0 LEUSDEN - Zaterdag 26 maart van 9.00 tot 14.00 uur worden in heel Leusden huis-aan-huis spullen ingezameld voor een op 14 mei a.s. te houden Rommel markt op het plein van de Dorps kerk in Leusden-zuid. De op brengst is bestemd voor de bouw van het nieuwe gerefor meerde/hervormde jeugdhonk. Bij de voorjaarsschoonmaak ko men veel spullen van hun plaats, die vaak gemist kunnen worden Gooi ze niet weg, maar sta ze af voor de rommelmarkt. Ook op zol der, in de schuur of garage staan vaak dingen die uitermate geschikt zijn voor een rommelmarkt. Alles is welkom: glas- en aardewerk; snuis terijen, huishoudelijke apparatuur; speelgoed; doe-het-zelf attributen, tv's, radio's, boeken, meubels, en zovoort. De rommelmarktcommis sie en andere helpers zullen op za terdag 26 maart door de wijken gaan en de spullen die tussen 9 00 en 14 00 uur op straat zijn gezet, komen ophalen. Heeft men iets af te staan dat bijzondere zorg vraagt, dan kan men kontakt opnemen met Janette Lodders, telefoon 946478 of Jaap Meijers, telefoon 941139. Ook voor andere vragen kan men bellen. LEUSDEN/CENTRUM Het oprichten en besturen van een vereniging houdt meer in dan zo op het eerste gezicht lijkt. Legio is het aantal regels en al dan niet wettelijke voorschriften, die in acht genomen moeten worden. Om de in- externe contacten zo efficiënt mogelijk te laten verlo pen is bovendien een goede or ganisatie vereist. Een uitsteken de hulp bij dat veelomvattende maar toch dankbare werk is het boekje, dat de Amro-bank onder de titel „Leiden en begeleiden" uitgeeft. Drie jaar geleden introduceer de deze bankinstelling de ..pa pieren medewerker". Met zoveel succes, dat onlangs de derde is verschenen. Helemaal bijge werkt tot en met december 1982 Het ruim 150 tellende boekje in handig pocketformaat, beschrijft uitvoerig alles, wat met het leiden en besturen van een vereniging te maken heeft. Ook de derde editie is gratis verkrijgbaar bij het kantoor van de Amro-bank in uw woonplaats. Het is alleszins de moeite van het afhalen waard. lagen daaraan ten grondslag. Hoewel de Barneveldse dames zich wat konden herstellen, bleef Leos, gesteund door het publiek, de overhand houden Met 15-9 res pectievelijk 15-8 pakte het Leus dense team ook de tweede en der de set. Vooral Fia Morren en Jolan- de de Wild blonken uit in een atten te net-verdediging. De ploeg van trainer Bram Roos won met 3-0 en heeft nu een riant uitzicht op pro motie naar de 3e divisie Leos heeft 48 punten uit 19 wedstrijden en SSS volgt met 5 punten achter stand. Dat verschil is vrijwel niet meer te overbruggen. erste damesteam met coach Bram Roos LEUSDEN/CENTRUM - Zater dag werd de met veel verwach ting tegemoet geziene dames- volleybalwedstrijd Leos-SSS (Barneveld) gespeeld. Het mas saal opgekomen publiek was ge tuige van de ontmoeting van nummer 1 (Leos) op de ranglijst en de directe achtervolger. Dat de eerste klap (meer dan) een daalder waard kan zijn. bleek ook hier. De Leusdense dames beheersten als eerste hun zenu wen en kwamen direct in actie met een 15-1 zege In de eerste set. Betere serves van de thuis club en zwakke afweer van SSS ÈUSDEN - „Volleybal van ies is veel leuker dan van |n. Bij dameswedstrijden B heel veel spelwisselingen het volleybal van heren l'rneer dode momenten laat lam Roos is hoofdtrainer van jes I en traint een aspiranten- I. alle twee bij volleybalclub jS. LEOS heeft ongeveer 400 n van wie ruim de helft jeugd voor een volleybalclub is zo- fjeugd uniek", aldus Bram fc. „Het is zowel uniek in de ais landelijk." Bram heeft 'duidelijke mening over de di- t afdelingen binnen de vol- jgl en over de manier waarop 's moet geven, wil je met je I tot goede resultaten ko- De |eugd die LEOS heeft is on derverdeeld in mini, dat zi|n de jon gens en meisjes vanal acht jaar, aspiranten en junioren. Alle groe pen spelen regionaal Bram: ,,lk ben era beaaan met de ieugd. Door hard te trainen en goede leiding ont staat er een evenwichtig competi tiebeeld. Op minigebied hebben wij drie jaar keihard gewerkt zodat wij heel erg voor liggen op andere clubs. Daarom durven wij ook com mentaar te geven." Wat de competitie voor deze jon gens en meisjes van een jaar of acht betreft, Bram ziet die liever af geschaft. ,,80% van de kinderen is bepaald slecht als ze minicompeti- tie gedaan hebben", aldus Bram. Kinderen van deze leeftijd kunnen alleen door een verkeerde techniek Ie hanteren de bal over het net gooien. Waar Bram in het gesprek loch het meest op terugkomt is Dames I. Dit team staat landelijk heel hoog Waarschijnlijk is het nu al een uit gemaakte zaak dat Dames I Neder lands kampioen wordt in de eerste divisie, terwijl het seizoen nog maar op de helft is Bram Ik selecteer zon groep op lengte, lichaams bouw en vaardigheid maar vooral op gelijkgestemdheid. Mei de ach tergrondinformatie die je hebt moet |e proberen van de groep een een heid te maken Vooraf laat ik de doelstellingen door de groep on dertekenen Het voordeel van Da mes I is dat alle negen meiden prestatiegericht zijn ingesteld. De technische vaardigheden van deze groep uit zich in de punten die onze club net wel en een ander net niet maakt." INGELIJFD Als zestienjarige begon Bram met zeven vrienden voor de aardig heid wat te volleyballen Bram woonde toen op Goeree-Overflak- kee en na drie maanden daagden het groepje vrienden de enige vol leybalclub van het eiland uit en de ze club werd finaal verslagen. Een week later waren alle jongens inge lijfd bij deze volleybalclub Zes van de acht|ongens hebben in het eer ste gespeeld Bram „Bij die club heb ik ontzettend veel geleerd en ben daar gehard. Ik heb ontzettend veel moeten trainen om in het eer ste te komen en te blijven. Op een gegeven moment ga je dan stude ren, dat was voor mij in Utrecht, en ik ging werken in Hoevelaken. Ik heb een tijdje gezocht naar een vol leybalclub en ben in Amersfoort gaan spelen, maar dat beviel me niet. Drie jaar heb ik niets gedaan en via een kennis kwam ik bij LEOS. Eerst bij de recreanten en daarna toch weer competitie maar ik kreeg last van allerlei blessures. Ik werd gevraagd te gaan coachen en dat is eigenlijk het begin ge weest." TOPTEAM Dames I heeft een gemiddelde leeftijd van 17 jaar en zoals Bram het uitdrukt: „Het barst van de kwaliteiten." Als trainer is Bram best trots op de resultaten maar liever zou hij zien dat de dames met de beste kwaliteiten eredivi sie zouden kunnen spelen. Bram: „Ik denk dat het te doen Is om in de omgeving van Amers foort met z'n alle eredivisie mo gelijk te maken. De besturen van de diverse volleybalclubs moe ten hun kaderleden de gelegen heid geven een plan de campag ne op te zetten en hun krachten te bundelen. Dat houdt tevens in dat je als trainer je persoonlijke ambities opzij moet schuiven, je verder moet verenigen en je bes te speelsters leveren. Zo n eredi-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11