pening gemeentehuis door an Vollenhoven trok veel bekijks Nieuwe lokatie op Leusderheide voor crossterrein emeente overweegt de ïrkoop van tennishal Vooriopig weer auto's op't Erf Veel belangstelling voor informatie over VBaO-school Leusden K VEEL GESCHENKEN, BLOEMEN, TOESPRAKEN en VIDEO Vandaag in de Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 28 MAART OVERLEG GEMEENTEN loitant heeft moeite met pachtsom Verantwoordelijk redakleur: MARNIX KREIJNS Redaktle en admlnletrat»; Rozendaallaan 9 Poatbua 11 3830 AA Leuaden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnemenl 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. gemeenteraad plaats in de raadszaal, waarin diverse toe spraken gehouden werden MARKANT De eerste spreker was burge meester J. Rademaker Hij zei onder meer ..Gemeentehuis, raadhuis. Niet alleen een onder dak, met alleen goed verzorgde ruimten, niet alleen een markant bouwwerk dat in hoge mate me ningen en tweegesprek uitlokt, maar vooral een schepping die beleefd, bewoond en bewerkt moet en zal worden. Mensen zul len er in komen en gaan. er in vertoeven, inspiratie vinden, sa men de waarheid zoeken, de op lossing van problemen, de be vestiging van vreugde, zorgen, verdriet, hopen elkaar te vinden meeleven te ontvangen en te ge ven". De Commissaris der Koningin, mr Van Dijke, sprak als volgende spreker over een gemeentehuis, dat wat provocerend is. ..Maar dat zal wel zijn omdat het ge meentebestuur ook wel eens provocerend wil zijn", aldus de heer Van Dijke. Hij gaf zijn speech nog een beetje inhoud door te zeggen dat er geen poli tieke wil is om de reorganisatie van binnenlands bestuur in Ne derland door te zetten Het smoesje van geldgebrek ging er bij hem niet in. liet de Commissa ris van de Koninqin zijn gehoor weten. Vervolgens was het de buurt aan raadslid Henk van der Sloot, die als nestor van de gemeente raad een dankwoord richtte aan iedereen die aan de realisering van het gemeentehuis had mee gewerkt. Ik zou graag de hoop en de wens uitspreken, dat voor nu en de toekomst, dit gemeente huis niet alleen groot genoeg zal zijn. maar ook een huis dat voor een ieder uitnodigend zal open staan", aldus raadsnestor Henk van der Sloot spreker opvallender en langer van stof dan zijn voorgangers In bijna literaire bewoordingen, en met gevoel voor dramatiek, ver dedigde hij dubbelzinnig zijn creatie, het gemeentehuis van Leusden Een kenmerkend frag mentje ..Echt is beautiful, eigen tijds is ook mooi". Die vier spee ches werden afgewisseld door twee korte optredens van een jeugdensemble van de plaatselij ke muziekschool, die een ruimte heeft gehuurd in de kelder van het gemeentehuis. Na een slot woord door de burgemeester bo den de landbouworganisaties de ABTB Achterveld, de ABTB Ha- mersveld. de ULG en de CBTB de heer Van Vollenhoven een grote rieten mand aan met daarin vervolg op pagina 3 Na de onthulling van het gemeentewapen lieten tientallen leerlingen van lagere scholen ballonnen op Het waren er in ieder geval meer dan negenennegentig. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mede op verzoek van de Hamers hof-winkeliers mogen voorlopig toch auto's ge parkeerd worden op het plein aan 't Erf voor het gemeentehuis. B&W heb ben hun besluit om 't Erf autovrij te maken daar mee herroepen. Met in gang van afgelopen vrij dag gold namelijk een parkeerverbod op het plein vanwege het ge reedkomen van een par keerterrein tussen het ge meentehuis en De Korf. De autostalling op 't Erf blijft van tijdelijke aard. Vóór 15 april zal het colle ge van B&W met een voorstel aan de gemeen teraad komen voor de herinrichting van 't Erf, die nauw samenhangt met de (mogelijke) komst van een warenhuis naast het plein. Rozendaallaan 9 Leusden-C. L krant DINSDAG 22 MAART 1983 - 14e JAARGANG NO. 95 Miniatuurtjes3 Veel foto's van openingsprogramma gemeentehuis3 •Grote belangstelling voor optreden DWS 5 Sport: met onder meer voetbalverslagen9/11 EIGENTIJDS gtepunt van de bijeenkomst in de raadzaal was de ondertekening door de heer Van Vollenhoven oorkonde. De architekt van het gebouw, ir. Leo Heydenrijk. was als laatste Pieter van Vollenhoven bekijkt De Zwarte Maagd, een keramiek dat de gemeente kreeg aangeboden van architekt Leo Heydenrijk en bouwer UBA. èén onzer verslaggevers) USDEN Mr. Pieter van Vollenhoven, echtgenote prinses Margriet, heeft vrijdagmiddag het nieuwe eentehuis van Leusden geopend. Hij deed dat in instantie door het gemeentewapen boven de van het gebouw te onthullen en in tweede door het ondertekenen van een speciaal voor vervaardigde oorkonde. De officiële werd binnen en buiten door vele mensen om drie uur vrijdag had zich voor het ge- op't Erf een grote mensen verzameld, on- ie tientallen leerlingen openbare lagere scho- Leusden. Zij lieten na nthulling van het ge lewapen door de heer ollehoven ballonnen op om het geheel extra feestelijk te maken. Na deze handelin gen, even na halt vier, begaf mr. Van Vollenhoven zich in gezelschap van Burgemees ter Rademaker, de Commis saris der Koningin, mr. P. van Dijke, en andere genodigden zich naar binnen. Ze werden overigens op de voet gevolgd door een team van de Elektro nische Media Groep van de BDU uit Barneveld. Het maakte video-opnamen van de opening die van de zomer in het gemeentehuis te zien zullen zijn. In de hal werden de heer Van Vollenhoven (de vervanger van de zieke prins Claus) en zijn gezelschap opgewacht door de heer P Biesta, voorzitter van de bedrijvenkring Leusden. Na mens deze kring bood hij de gemeente Leusden een kop in brons van Hare Majesteit de Ko ningin aan. De kop, die een plaatsje naast de ingang van de trouwzaal heeft gekregen, is ver vaardigd door Nel Lith. Na het voorstellen van een rijtje geno digden aan de heer Van Vollen hoven na het gezelschap inclu sief een groot gedeelte van de (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Ongeveer drie honderd inwoners van Leusden en omgeving waren gisteravond In de grote zaal van De Kort bij een om uitgebreid geïnformeerd te worden over de plannen, te komen tot de oprichting van een school voor Voortgezet Basis Onderwijs (VBaO-school, vroe ger Middenschool geneten) in De tennishal kort voor de oplevering, eind 1981 Wage's firma huurt de ac commodatie van de gemeen te voor een bedrag van 580.000,- per jaar. Over de laatste twee maanden van 1981 en het jaar 1982 kreeg TeHa een korting en moest men een bedrag van 325.000,- betalen. Dat be drag Is inderdaad betaald door TeHa. Het contract tus sen TeHa en gemeente heeft een looptijd van tien jaar plus een optie voor nog eens vijf jaar. Volgens Hermans is er bij n onzer verslaggevers) SDEN - Bij de gemeen- jnomenteel een herbe- aan de gang ten aan- m het beheer en de ex- Ie van de tennishal aan ene Zoom. Deze wordt /acht door TeHa B.V., te exploitant kan de ngekomen pachtsom k opbrengen. Vandaar E. Wage, direkteur iHa B.V. contact heeft omen met de gemeen ten, eigenaar van de ze in 1981 geopende tennis- accommodatie. Het gemeen tebestuur heeft in dit initiatief van Wage aanleiding gevon den om zich ten aanzien van beheer en exploitatie van de tennishal opnieuw te bezin nen. Deze heroverweging zou kunnen leiden tot ver koop van de tennishal. De problemen rond de ver pachting van de tennishal zijn vorige week maandag avond aan de orde geweest tijdens een besloten verga- Ontfhanktlijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dering van de raadscommis sie Financiële en Economi sche Zaken (FEZ). Wethou der Fons Ummels (CDA, Fi nanciën) heeft de commissie leden tijdens die bijeenkomst ingelicht over de thans plaatsvindende heroverwe ging. Volgens gemeente- voorlichter Hans Hermans is nog geenszins te zeggen, of die heroverweging inderdaad zal leiden tot verkoop van de tennishal. „Privatisering", zoals Hermans verkoop van de hal aanduidt, is inderdaad één van de mogelijkheden. Maar ook herziening van de voor vijf jaar aangegane overeenkomst tussen ge meente en TeHa behoort tot de mogelijkheden. chljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leueden. Illleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. "ntrakten belangrijke korting, lerheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm), nummers: 75 cent per stuk. NGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: ntoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage- 9.00 tot 12.00 uur en ven 14.00 tot 17.00 uur Zaterdags gesloten. LEUSDEN/UTRECHT Het ministerie van Defensie en de provincie Utrecht hebben een nieuw terrein op de Leusderhei de aangewezen dat gebruikt mag worden als regionaal cross terrein voor de periode van één jaar. Deze nieuwe lokatie ligt niet ver van de vorige, nog ongebruikte, die door de motor crossers werd afgewezen. Op maandag 28 maart zal de provincie de lokatie op de Leusderheide voorleggen aan de vier betrokken wethouders van Leusden. Amersfoort, Zeist en Soest. Een en ander heeft een woordvoerder de provincie de vaststelling van deze desgevraagd meegedeeld. pachtsom uitgegaan van een Het crossterrein dat nu in de picture is ligt in de buurt van de optimale exploitatie van de punt waar de Kolonel van Rooyenweg de verlengde A28 gaat hal. Deze blijkt nu echter niet kruisen. De provincie bestudeert momenteel welke procedu- haalbaar, wat door Hermans res nog moeten worden afgerond om crossen op het bosper- onder meer geweten wordt ceeltje, zoals een woordvoerder de lokatie omschrijft, moge- aan de teruggang in de eco- lijk te maken. Het terrein ligt op grondgebied van Amersfoort, nomie. Volgens de zegsman van de provincie is het groot genoeg om een crossbaan er op uit te zetten. De motorcrossers zouden reeds akkoord zijn gegaan met de lokatie. De vorige hadden zij Leusden-Centrum. Na een korte afgewezen, omdat ze die te klein vonden, inleiding en een boeiende multi- screen banddia produktie, gat ol het crossterrein volgende maand, wanneer het seizoen een torum van deskundigen uit- begint, inderdaad in gebruik genomen kan worden zal athan- gebreid antwoord op de vele vra- gen van het overleg met de vier wethouders. Vastgesteld kan gen uit de zaal. worden dat de omwonenden van de Leusderheide (bewoners Hoge Klei, Zon en Schild) bezwaar zullen maken tegen de Een uitgebreid verslag van deze lokatie vanwege de te verwachten geluidsoverlast, avond vindt u in de krant van a.s. donderdag.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1