Veel belangstelling voor optreden D.W.S Lichte teruggang van werkloosheid Leusden leusder krone IL zoekt edewerkers Succesvol optreden Rockey Road Twee inbrekers aangehouden Boekennieuws „Kijk op de groene provincies" fraaie kijk en leesboeken Kijk op het groene DRENTHE Vergadering Patiënten Belangen Vereniging M Boeken in 't kort Boeren (2) Geen krant ontvangen? DINSDAG 22 MAART 1983 plaatselijk nieuws SHTERVELD Zaterdag- fond hield de muziekvereni- ng D.W.S. haar jaarlijkse tvoering in de grote zaal van ns Gebouw. Reeds voor de invang was de zaal geheel >vuld met belangstellenden moesten nog stoelen wor- n bijgehaald. Opvallend s ook dat veel jongeren belangstelling voor een der gelijke avond hebben. De avond werd geopend met de mars Nonstop Hierna ver welkomde de voorzitter van de vereniging alle aanwezigen. Hij hoopte dat het een mooie mu ziekavond zou worden. In het bijzonder verwelkomde hij de burgemeester van Leusden met zijn echtgenote en een aantal afgevaardigden van zusterver enigingen uit de omgeving. Ver volgens stelde hij de dirigent, de heer Van Loo, aan de aanwezi gen voor Deze dirigent is vanaf april 1982 bij de vereniging werk zaam. Voor het optreden van de majorettes werden de volgende nummers uitgevoerd: Drumbo, Ruwe Stormen, Happy Suite en Lastima Ruwe Stormen is een De allerkleinste meisjes van DWS in aktie bewerking van een gezang. Hap py Suite is het verplichte num mer dat door de vereniging werd gespeeld op het gehouden mu ziekconcours te Wehl en waar mede de eerste prijs werd be haald Na dit eerste optreden volgde een optreden van de Mmi- rettes Deze meisjes oogstten veel bewondering. Dit gezien het feit dat deze groep nog maar sinds december van vorig jaar hiermee bezig is De leiding is in handen van drie meisjes uit Hooglanderveen, Marijke. Ada en Willy. Deze meisjes traden zelf op met mechanische muziek ,,Pop Corn". Het optreden van de majorettes met Albula Mars was ook geweldig De show van de Minirettes op de feedtmuziek van de Pico's werd heel vlot en mooi uitgevoerd Tot slot kreeg men een optreden van de majorettes op muziek uit Fame. Deze show was door deze meisjes geheel zelf in elkaar gezet. Ook dit op treden was een geweldig succes. Jammer genoeg was er geen op treden van de tambours daar er momenteel maar drie waren De voorzitter deed een beroep op de jongeren en eventueel ook op de wat ouderen om dit korps te ko men versterken. Vervolgens kreeg men het tweede optreden van de muziek vereniging met de nummers Air Baroc, Mars der Medici, Musique a la Carte, Mexican Trumpets en Solong Het was een muziek avond waarvan volop werd geno ten. Het was een genot om naar de ten gehore gebrachte num mers te luisteren. Er was voor elk - Majorettes brachten een optreden op muziek van Fame wat wils, een mooi gevarieerd programma. De majorettes traden deze avond op in hun nieuwe kos tuum Dank werd gebracht aan de zes dames die deze kostuums veel werk aan gehad, maar ze hebben het met plezier gedaan Zij kregen een bloemetje aange boden. Ook de echtgenote van de heer Van Loo en de drie da mes die de leiding van de mini rettes in handen hadden werden hadden gemaakt. Zij hebben er in de bloemetjes gezet. JSDEN De Stichting Loka- Omroep Leusden, kortweg )L, zit momenteel in een op- iwfase. Om eind volgend jaar unnen beginnen met experi- iten zijn nu medewerkers no- die op vrijwillige basis willen >en de lokale omroep van de ond te krijgen. Naast tekst en g over de stichting was dat win "de belangrijke punten op genda van de laatste leden adering van de LOL. Hoewel lokale omroep radio- en tele- uitzendingen zou kunnen lorgen houdt de LOL zich lopig uitsluitend bezig met Voor televisie zijn meer liteiten nodig dan voor radio tovendien zijn de kosten voor litzendingen hoger. De loka- roep moet gezien worden in soort paraplu, waaronder plaatselijke organisaties worden samengebracht. Het stelt de organisaties in staat een programma te maken. De lokale omroep zegt een eigen identiteit te moeten ontwikkelen en mag geen duplikaat worden van wat in Hilversum wordt ge produceerd. Informatie en voor lichting van de plaatselijke be volking zal de hoofdmoot vor men van de op te zetten pro grammering In de programma's kunnen plaatselijke aangelegen heden worden opgenomen die variëren van aktiviteiten van ver enigingen tot politieke onder werpen Het is de bedoeling een aanvulling te geven op de al be staande pers Naast een informa tieve taak heeft de lokale omroep ook een edukatieve taak, onder andere door het uitzenden van kursussen Het merendeel van de programma's zal een informatief en edukatief karakter dragen. Een veel kleiner gedeelte zal be staan uit verstrooiende program ma's. Wie belangstelling heeft en mee wil werken kan kontakt opnemen met de Stichting LOL, Postbus 162, 3830 AD Leusden. kope veel du ij de UTIE, door Colin Patterson (Uit- Kosmos-Amsterdam) Voor hen ch interesseren in de evolutie van >ort, gebaseerd op de theorie van nn, maar aangepast aan de nieuw- eeèn en ontdekkingen, verscheen gs bij de uitgeverij Kosmos een ssante paperback ..Evolutie" De ver Colin Patterson heeft getracht op zich tamelijk moeilijke materie de lezer bondig, maar vooral be- lijke wijze uit de doeken te doen daar naar mijn gevoel redelijk in agd, ook al blijft de werking van de tie op zich toch een ingewikkelde Het boek is rijk geïllustreerd en aagt in niet geringe mate bij tot eter begrip. De voortreffelijke ver is van Hetty Schroevers JIEUWE MENS, DE SUPER- door Johannes van Buttlar. ve De Kern te Baarn, paperback) tische wetenschapper Johannes uttlar is geen onbekende in Ne- id Van zijn hand verschenen eer- Deken over boeiende onderwer- s „Sneller dan het licht", ..Reizen eeuwigheid" en ..Onwerkelijke iten" Bij uitgeverij De Kern ver- nonlangs zijn nieuwste boek „De e mens - een supermens?" Von beseft, dat het grote potentieel ernwapens een ernstige bedrei- ormt voor het voortbestaan van ns en dat de verdere technologi- >ntwikkelingen die bedreiging al- og maar kunnen versterken. An- ls gaat Von Buttlar uitgebreid in tgeen met de groeiende weten- pelijke kennis gedaan kan wor- n het leven van de mens te verbe- te veraangenamen, kortom hoe hnologie. de biochemie en ande- Bnschappelijke disciplines van de *9e mens een supermens kan ma- Niet de supermens zoals bijvoor- I Hitler die zag. maar een mens. I die wetenschappelijke vorderin- en goede zal gebruiken Von Butt- schrijft in „De nieuwe mens, de nens?" al die mogelijkheden, lonkludeert tevens, dat de mens ote hindernis te overwinnen heeft en dat is. dat voor elke maar denkbare dwaalweg vroeg of laat een politieke macht zal zijn, die deze dwaalweg in slaat. „De nieuwe mens, de super mens is een uitermate boeiend boek. waarin Von Buttlar met kennis van za ken beschrijft, wat de wetenschap voor ons in petto heeft Wat de mens echter met die wetenschap zal gaan doen. daar heeft ook Von Buttlar geen ant woord op HET ROSWELL INCIDENT, door Charles Berlitz en William Moore. (Uit gave Elsevier, Amsterdam, paper back). „In juli 1947 stortte een Ufo neer bij het plaatsje Roswell. New Mexico. USA." Boeken over Ufo's hebben altijd iets fanatieks over zich Hoe je er zelf ook over denkt, of je zelf van mening bent, dat vliegende schotels en dat soort niet-geidentificeerde vliegende voorwerpen bestaan, dan toch bekruipt je een licht gevoel van twijfel bij het lezen van boeken, die zonder meer stel len. dat ze bestaan, aan de hand van getuigeverklaringen of eigen waarne ming. Nu is de menselijke geest voor de meeste mensen een volkomen raadsel en wetenschappers hebben zich meer dere malen gebogen over de vraag of die waarnemingen voort zijn gekomen uit het menselijke onderbewuste of rea liteit zijn geweest. Hoe het ook zij. schrijvers van boe ken over Ufo's geloven er in de meeste gevallen zelf in en dat is waarschijnlijk ook het geval met Charles Berlitz, die al eerder boeken schreef, waarin de UFO een vooraanstaande plaats in nam. „Het Roswell Incident" behandelt het „neerstorten van een ufo in of nabij de Amerikaanse plaats Roswell in 1947" Een gebeurtenis, die niet onopgemerkt is gebleven, maar wat de exacte gege vens betreft keurig is opgeborgen in ul- trageheime dossiers van CIA en FBI Dat is de mening van Berlitz en collega schrijver William Moore en dankzij de loslippigheid van verschillende kontak ten. die deze periode van nabij hebben meegemaakt, lijkt het erop. dat het zo genaamde „Roswell Incident" kon wor den gerekonstrueerd Het is met dit soort boeken - ondanks een mate van geloofwaardigheid - altijd moeilijk om het gelijk aan haar kant te krijgen, want regeringsinstanties die het zouden kun nen bevestigen, zwijgen in alle talen Ondanks dat is „Het Roswell Incident" een boeiend boek, dat zich laat lezen als een spannende thriller LEUSDEN Zaterdagavond 19 maart stond De geut in het teken van de rock roll. De muziek werd verzorgd door de goed spelende driemansforma tie Rockey Road. Ondanks dat de opkomst matig genoemd kan worden, was het een gezellige en sfeervolle avond. Sommige be zoekers hadden zich zelfs ge kleed in de oude rock roll-stijl uit de jaren vijftig. Jongens met zwarte punt schoenen en de karakteristieke kuif en meisjes gekleed in petti coat dansten volgens de rock roll met het nodige gooi- en smijtwerk op nummers van on der andere de Pole-cats, the Jets, the Blue Cats en Bill Haley Hoogtepunt van de avond was het moment waarop de bassist van Rockey Road op zijn bas ging staan en swingend door spelend een nummer van de Stray Cats „Roch his Town" be geleidde Het zuidelijke volkslied Dixie werd door de bezoekers luidkeels meegezongen. Na en kele toegiften ging het publiek tevreden naar huis. (Van één onder verslaggevers) LEUSDEN Het aantal werklozen in Leusden is in de maand februari iets gedaald ten opzichte van januari. Waren er aan het begin van dit jaar 648 Leusdenaren die een baan zochten, vorige maand lag dat aantal op 631: 389 mannen en 242 vrouwen. Slechts 18 vacatures in Leusden waren bij het arbeidsbureau geregistreerd. Een en ander blijkt uit het maandelijks overzicht van het Geweste lijk Arbeidsbureau (GAB) Amersfoort. Dat meldt verder dat in het rayon Amersfoort met de gemeenten Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden. Soest, Woudenberg en Amersfoort 8.438 werklozen in geschreven staan Een daling van 204 personen ten opzichte van januari dit jaar Het GAB geeft ook de werkloosheid in percentages aan Voor Leusden ligt dat op 8,9, na Woudenberg met 7.6 het laagste in het rayon Amersfoort De overige percentages zijn Amersfoort 14,4, Baarn 10.2: Bunschoten 9.8; Eemnes 9,3 en Soest 11,9. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Twee inwoners van Utrecht zijn gisteren aan de officier van justitie voorgeleid, nadat ze bekend hadden inbra ken gepleegd te hebben in Leus den en Bunnik. Het duo, F. van de K. en C. B. A., werd aangehou den op een parkeerplaats langs de snelweg tussen Amersfoort en Amsterdam. In hun auto lagen gestolen goederen en een porte feuille met rijbewijs van een Leusdense bij wie was ingebro ken. Net voor de aanhouding van de twee Utrechtenaren had zij aangifte gedaan bij de rijkspoli tie van de Inbraak. De twee mannen waren geen onbekenden van de politie. Ze biechtten ook Inbraken in Bun- nik op. DLZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN Dinsdag 22 maart 19.45 uur: Bijeen komst NCVB-centrum, Dienstencen trum, Burg de Beaufortweg Donderdag 24 maart 19.30 uur: Le denvergadering Blijhof. Ansfridus- laan 49 Donderdag 24 maart 20.00 uur: Le zing Geref Bond, Jeugdgebouw, Ooievaarshorsterweg Donderdag 24 maart 20.00 uur: Le denvergadering Patiënten Belangen Vereniging. De Vallei. Asschatterweg Donderdag 24 maart 20.00 uur: Be sloten bijeenkomst CDA. De Kom, Hamersveldseweg Donderdag 24 maart 21.00 uur: Openbare bijeenkomst CDA. spreker burgemeester Rademaker. De Kom. Hamersveldseweg Vrijdag 25 maart 19.45 uur: Muziek uitvoering Lisiduna. Pon-zaal. Ba- voortseweg Zaterdag 26 maart 9-14 uur: Grote inzameldag voor rommelmarkt t b.v jeugdhonk Zaterdag 26 maart 20.00 uur: Kinder voorstelling jeugdtheater Eendracht, De Korf (advertentie) Een tikkeltje laat, maar dat kon niet anders, vragen we aandacht voor een nieuwe reeks van Elsevier, die daar eind vorig jaar mee startte. Het is de reeks „Kijk op de groene pro vincies" met tekst van Sletzo Dijk huizen en fotografie van Kees Sche- rer. Een schitterende serie kijk- en leesboeken over de Nederlandse provincies, nu niet met de nadruk op de steden, maar op het groene, vaak schitterende landschap, waaraan wij, gehaast als we zijn, maar al te vaak voorbij gaan. De eerste drie delen zijn verschenen „Kijk op het groene Noord-Brabant", „Kijk op het groene Drenthe" en „Kijk op het groene Friesland" Sietzo Dijk huizen schrijft vnj persoonlijk, hoewel je natuurlijk van de „ik "-stijl moet houden. Mij stoort dat niet zo. Maar afgezien daarvan harmoniëren tekst en foto's uit stekend en het is een genot om deze drie kijk-boeken te lezen en te bekijken De fotografie van Kees Scherer mag er zijn. Vaak fraaie staaltjes van schoon heid en vooral ook vormgeving De beide samenstellers van het boek behandelen elke provincie in aparte de len, die in veel gevallen zo gekozen zijn om hun geografische eenheid van cul tuur en landschap Niet alleen fotoma teriaal is rijkelijk aanwezig, ook aan de hand van kaarten wordt men wegwijs gemaakt. Een apart hoofdstuk is gewijd aan het praktisch beleven van hetgeen in de reeks staat beschreven. „Op stap in het groen" heet dit laatste hoofdstuk van elk deel en daarin wordt aan de hand van kaartmateriaal en korte beschrijvin gen aangegeven hoe men het best via wandelingen, fietstochten of per auto de verschillende specifieke delen van de provincie met haar attracties kan be leven Dit toeristische deel zal erg han dig zijn voor al die Nederlanders, die voor dit jaar hebben besloten hun vakantie in eigen land door te brengen, ook al is de serie „Kijk op de groene provincies" niet in de eerste plaats als een reeks toeristische gidsen bedoeld- NU OOK BEKEND IN KONINKLIJKE KRINGEN Een Oudhollandse kruiden bitter, getrokken van talrijke natuurzuivere kruiden, met een heilzame en opwekkende werking. In donkerbruine kruik voor slechts I 15.95, verkrijgbaar bij: Slijterij en wijnhandel HERMAN v.d. HENGEL Hamersveldseweg 56. tel 941259 De Biezenkamp 7, tel 940282 Leusden centrum LEUSDEN - Donderdag 24 maart houdt de Patiënten Belan gen Vereniging Leusden haar al gemene ledenvergadering en te vens definitieve oprichtingsver gadering. De bijeenkomst wordt gehouden in De Vallei, Asschat terweg 36c, en begint om 20.00 uur. De agenda is als volgt sa mengesteld: 1 Opening voorzitter 2. Verslag sekretaris 3 Overzicht penningmeester 4. Behandeling statuten 5. Pauze 6 Verslag subgroepen voorlich ting en belangenbehartiging 7. Bestuursverkiezing 8. Verkiezing kascontrolecom missie 9. Contributie 10 Jaarprogramma 11. Rondvraag Naar aanleiding van het artikeltje over de terugloop van de boeren in Leusden, komende uit de ge meentelijke koker, en het daarna gepubliceerde stukje van de ver ontruste boerin uit Leusden. Me vrouw Corrie Tolboom, wilde ik toch ook een duit in het zakje doen. Ik behoor tot geen van de hier- bovengenoemde partijen, maar ben gewoon een inwoner van deze plaats. Ik kwam circa 20 jaar geleden naar Hamersveld. een plezierig menselijk dorp en heb de hele verandering met lede ogen aangezien Het ene herken ningsbeeld na het andere ver dween, waaronder bijvoorbeeld het klooster en de meelfabriek Van het klooster werd gezegd dat het slecht en onbruikbaar was en alleen maar geschikt voor af braak De meelfabriek moest wel uitwijken om te voorkomen, dat dit Hamersveldse familiebedrijf de deuren moest sluiten. Geluk kig dat de 300 jaar oude boerderij en de Schoolsteegbosjes dit lot niet hoeven te delen Nu zijn kennelijk de boeren aan de beurt om „opgeruimd" te worden. De heer Wagenaar. of moeten we misschien zeggen de Heer „Bouwmaarvoort" is met een verhaal gekomen over de achteruitgang van de boeren stand. ondermeer door gebrek aan opvolging Ik zou wel eens willen weten WAAR hij die gege vens vandaan haalt en WAN NEER hij deze verzameld heeft Er zijn al diverse boeren verdwe nen, die door onteigening, hun bedrijf niet meer rendabel kon den maken Ik vraag me af of de eerste „Boerenopstand" van zo'n 10 jaar geleden een vervolg moet krijgen om aan de ongeremde bouwwoede van deze gemeente een halt toe te roepen. Laat er eerst maar eens orde op zaken worden gesteld Er zal ook veel meer aan welzijn moeten worden gedaan, om te trachten enige vorm te geven aan de onsamen hangende massa die Leusden is Ik word „kriebelig" van mevrouw Van Ameron (VVD), die blij zal zijn als de gemeente zich weer eens niet aan zijn belofte houdt, om na 1986 alleen maar voor eigen behoefte te bouwen Met de beste wil kan ik daarin geen betutteling zien' Het zal niet de eerste keer zijn, dat wij, de inwo ners van deze plaats met een kluitje het riet worden inge stuurd, door de door ons geko- zen gemeenteraadsleden Bij verkiezingen wordt ons altijd al lerlei moois voorgespiegeld, maar is de stem binnen, dan kunnen wij weer terug naar af! De gemeenteraadsleden kunnen dan weer verder tot meerdere eer en glorie van zichzelf j In de Leusder Krant van 17 maart '83 lees ik. dat mevrouw Corri i Verduin (PvdA) geen problemen I heeft met een hogere bebou- wmgsdichtheid van het Ruige Veld. Heel gemakkelijk gezegd als jezelf comfortabel woont. Hebt U zich, bij deze uitspraak, wel afgevraagd hoe de bewoners van de Eikenlaan daar over den ken En hoe zal het straks zijn voor diegenen, die daar gaan wonen9 Zou het mogelijk zijn dat B&W en de gemeenteraadsleden bij al hun doen en laten eens wat meer rekening houden met de wensen van de burgers, die bij de diverse dingen betrokken zijn, en zich wat meer houden aan min of meer gedane toezeggingen Ver geet U vooral niet dat wij burgers minstens zo belangrijk zijn als U. M Bruineman. Eikenlaan 21. Leusden Naschrift: Voor alle duidelijkheid: de door wethouder Jan Wagenaar geda ne uitspraken over de opvolgers van de Leusdense boeren zijn gebaseerd op een onderzoek van Adviesbureau Arnhem, dat als extern adviesbureau Leusden heeft geholpen bij de opstelling van het structuurplan. In het ka der van het onderzoek hield Ad viesbureau Arnhem een paar jaar geleden een enquête onder de plaatselijke agrariërs. Hieruit werd de volgende veronderstel ling afgeleid: 50 procent van de boeren is ouder dan 50 jaar, de helft daarvan (dus 25 procent) heeft te kennen gegeven geen opvolger te hebben. De gemeen te gaat ervan uit dat de helft van hen (dus 12y2 procent) toch nog wel een opvolger vindt. Dit zou dus betekenen dat slechts 12y2 procent van de boerenbedrijven in de toekomst gaat verdwijnen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5