„Het is net zo goed voor de mannen leuker als hun vrouwen over 't bedrijf kunnen meepraten" Kantlijn I Leusder Krant Kontaktpersoon Jong wonen 133 Redenen Kreyns Prima Kelner Trouwen Achtervelders in Weekentkwis FOTO-KOPIE NODIG? Pieter en Be hapjes [ieter voor pet stoplicht? Kwaliteit haal je bij VdDONK&ROMEYN Kitsch in gemeentehuis loep op Leusden vervolg van pagina 3 er zo veel werk is, en dat hij niet kan begrijpen, dat jij er bij gaat zitten. Hoe zou je daar op reageren? Door dit soort dingen van elkaar te horen leer je elkaar beter ken nen. Zo n ganzenbord fungeert als kennismakingsmogelijkheid In apnl komt één van onze mannen vertellen wat er op het land moet gebeuren Waarom het gras droog moet zijn voor het inkuilen. Waar om je pas kunstmest mag strooien wanneer een, van 1 januari afgere kend, opteltemperatuur van 200° op het land is bereikt. Momenteel is er al sprake van 250° tot 300°, ter wijl er nu eigenlijk pas begonnen is met strooien. Die avond vullen we verder aan met gezellig borrelen als afsluiting van dit eerste sei zoen". Wie zin heeft om méé te doen met de boerinnengroep A. J. K. Noord Oost Utrecht kan inlichtin gen vragen aan of zich opgeven bij de algemene kontaktvrouw Ria van de Grootevheen, Keienweg 21 te Nijkerk Of bij de kontaktvrouw voor Vraag: Wie geniet er van de mand voor Pieter? Zeven ton overgehouden in 1980. vertelt onze Fons De ene Fons is duidelijk de andere niet. Verheugde agrariër uit het bui tengebied ..Krijgen we dan nu toch onze biogas-installatie?" Wethouder Jan: ,.Eh ja. een potje. hmm. eh. De PvdA-fraktie: ..Zie je wel? Dat is het éérste potje Dat geld komt nu in het Fons- fonds voor slechtere tijden. Overigens: zeven ton, hoeveel jaren zou met dit geld een am bulant funktionaris in dienst gehouden kunnen worden? Of komt dat uit een ander potje? Nou? Heb ik niet gelijk gekre gen? Gerard Ter Meuten hééft wethouder Jan een aardige brief geschreven Nou ja, aar dig. Dat persbericht van de ge meente voorlichting over dat warenhuis is vast opgesteld door een cryptogram-liefheb ber. Rademaker spreekt voor het CDA over het onderwerp: Het compromis en legt uit dat de Hamershof overwegend groen van tint is. zodat het nieuwe gemeentehuis. Konijntje in De Wetering: ..Heb er nog héél even aan gedacht om naar 't Ruige Velt te gaan verhuizen, maar als ik het goed begrijp wordt al het groen parti culier bezit ..En bovendien met zóveel huizen op een vierkante meter zie ik echt geen kans om een fatsoenlijk hol te graven. Ze denken zeker dat ik poten als steenboren hebI" Melding bij de politie ..Ik heb wel een half uur lang een hijger aan de telefoon gehad!' Poli tieman. ..Weet u zeker dat het niet uw dochter was die even uitrustte van het Aeronic-dan- sen?" Opvallend verschijnsel sinds dieven en inbrekers hebben gelezen dat Achtervelders ab soluut doof zijn voor tractors die in de nacht auto's van een grasveld slepen, is het dorp een zéér geliefd oord gewor den. Waarom vallen nou al die boe ren over de liberale wethou der? Hij citeerde toch alleen maar Bureau Arnhem die op haar beurt de boeren citeerde Zoon van agrariër ..Nee Kant lij ner, zo zit het niet. Opvolgers zat. Maar als we dat gaan ver tellen. krijgen we om de ha verklap taxateurs aan de deur en aan die mensen van bureau Arnhem hadden we eigenlijk al méér dan genoeg Ook zo benieuwd of Ben het heeft gehaald Flauwe grap:Nou begint mijn balpen ook al te hijgen. Wat doe je als er op de Zuiderinslag veel te hard wordt geredenDe kruispunten re- konstrueren natuurlijk. En verkeersdrempels aanleg gen. En als dat niet helpt, dan in vredesnaam maar verkeers lichten. Verbaasde (fietsende) Leus- denaar ..Is het dan niet véél goedkoper om die wegen wat smaller aan te leggen met wat méér bochten?" Je ziet mr. Pieter op de foto in deze krant denken ..Zo. nu nog even tekenen en dan is de mand van mij. Omdat de Hamershoveniers dat wilden Ambtelijke insider: ..Nee hoor, zo zit het niet. We verwachten vooral tijdens de weekeinden nogal wat toeris ten als de nieuwe Michelingids voor Nederland uit is en Mogen die afzichtelijke oranje borden dan alstjeblieft verwij derd worden Ik heb al genoeg pijn aan mijn ogen Bij al hun beslissingen weet de raad zich vanaf heden ge steund en beschermd door de zwarte maagd En als het niet anders kan kan ze altijd nog haar handen in onschuld in het aquarium wassen zolang de vissen er niet al teveel schade van ondervinden. Nog een geluk trouwens dat het geen goudvissen zijn Video-team tijdens opnamen in het nieuwe gemeentehuis: ..Wedden dat wij straks de schuld krijgen van die kleu ren?" Gelezen in deze krant (jawel): Pieter van Vollenhoven, echt genote van prinses Mar griet OeiEn ze zijn aan het hof al zo overgevoelig voor dit soort zaken Als ik de vissen voor dat aqua rium uit had mogen zoeken zou ik beslist rode Poon heb ben gekozen Kop. ..LOL zoekt medewer kers." Iets voor de Gouden Klomp misschien? Verontwaardigde LOL-be- stuurder: ..We zoeken die mensen heus niet voor de lol. Ik mag trouwens een Boni zijn als ik iets van dat warenhuis snap Nieuwe lokatie voor crosster rein, lees ik ontzet. Arme Wa genaar! Was ie nét hersteld van zijn vorige misselijk heid Echt, dat antwoord op uw brief aan b. en w. komt nu vast snel. De ambtenaren kunnen nou toch weer gewoon aan het werk? Vraag: Welke idioot laat nou zoveel wagens op z'n erf toe Waardig antwoord: ..Eigen erf is een parkeerplaats waard" Verenigingen opgelet! De Am- ro-bank denkt met mee Zouden ze daar bij die bank misschien een mogelijkheid hebben gevonden om de aan u toegewezen subsidie héél voordelig te beleggen? Om niet al te gekleurd in deze rubriek over te komen, besluit ik bij deze, dat ik met geen woord meer zal reppen over de kleur van het gemeentehuis We zullen onze ogen in het vervolg gewoon voor de ver leiding sluiten V DONDERDAG 24 MAART 1983 Het tegeltableau in de leesruimte voor ambtenaren. De tegeltjes zijn afkomstig uit een schouw van een onbekende boerderij. endel Hanwrsveldseweg 22, UusdwvC. Tel. 033-941331. Tussen Winkelcentrum „Hemershof" en nkelcentrum „Blezenkamp" Leusden en Achterveld Marga Blom, Klettersteeg 27. Achterveld Er is een voorlopig bestuur ge vormd van vier vrouwen, die de or ganisatie van de bijeenkomsten en allerlei andere zaken in handen hebben. Het is de bedoeling dat een aantal mensen uit de groep daar in gaan meewerken, ledereen kan meedoen aan bepaalde onder werpen, waarvoor zij zich speciaal interesseert, ledereen kan mee or ganiseren ledereen krijgt de kans om ook es notulen te maken enzo voorts Begin oktoger komen de boe rinnen weer bijeen. Ze willen dan een dierenarts laten vertellen welke de meest voorkomende ziekten zijn onder de beesten, en hoe je ze kunt herkennen. Er zal een avond over bedrijfsveilig heid komen, en er zal een avond georganiseerd worden over waar de melk op gecontroleerd wordt en over het tot stand ko men van de melkprijs, ledereen is welkom. (Er is een leeftijds grens tot 35 jaar gesteld). Er is ook geen binding aan een be paalde godsdienst. De nieuwe boerinnengroep is een zéér ge mengde, streekgebonden groep die mee wil helpen aan de be- drijfsbewustwording van de vrouw. - De boerinnen in de stal van Marga Blom met loodrecht of strepenmotief. In grijs, beige en bruin. 400 cm breed Hoelangnogzalikdenaieve illusie koesleren, dat autoriteiten alti/d gegronde redenen hebben om iets te doen of juist te laten? Niet lang meer, vreesik. Vorige week nog het idee gehad, dat het gemeentebestuur met recht en redenen overging tot de uitvoering van een stuk Beleid. Met de vereiste poeha en tamtam aangekondigd dat 't Erf met ingang van 18 maart jongstleden autovrij zou zijn. Oranje borden met cryptogram geplaatst, waamit iedere intelligente Leusdenaar op kon maken, dat de auto voortaan elders gestald zou moeten worden Publikaties in de plaatselijke pers. Bezwaren van middenstanders ferm door de wethouder afgewimpeld. Maar nee, 21 maart: keutel ingetrokken Het is dat ik gezegend ben meteen slecht geheugen, anders zou ik mij al die avondjes moeten herinneren, die ik doorbracht bij diverse commissies en werkgroepen, alwaar verstandige dingen gezegd zijn over de structuur van het hoofdcentrum. Wagenaar, die alsof hij autobanden stond te verkopen, iedereen die het horen wilde een Zoekroute aanprees Rob Nord die niet afliet te verkondigen, dat alles nu juist op een verkeerde plaats gepland was. En heren als Pals en Roggenkamp, die dat keer op keer met hun aanwijsstokjes weer aaneen moesten zien te breien. Resultaat de Huiskamer van Leusden, de Boezem van de Hamershof, de Navel van Hamersveld, 't Erf dus zou aulovnj blijven. Persoonlijk heb ik het altijd een stom besluit gevonden Eerst een prachtig parkeerterrein met sierbestrating naast een winkelcentrum aanleggen en vervolgens zeuren, dat dat niet om te parkeren is. Terwijl iedereen weet, dat het ware geluk eerst te bereiken valt, wanneer de automobiel voor de toonbank van de winkel geparkeerd en de fiets inpandig gestald kan worden. Dus ik loop over van begrip voor iedereen - en ambtshalve niet in de laatste plaats voorde middenstand-, die zich verzet tegen het autovrij maken van 't Erf. Maar daar gaat het nu even niet om. De vraag is. wie die slimme aklie van de afgelopen dagen verzonnen heeft en meer nog waaróm Zou het iets te maken hebben met dat bijna koninklijke bezoek van afgelopen vrijdag''Dat ze de BMW van Pieter niet op het plein wilden hebben staan en daarom maar de hele boel lieten ontruimen. Zou ik flauw vinden. Zo 'n man komt hierin ruil voor een roggeboterham met worst een gordijn opzij schuiven en mag dan zijn autootje niet eens op de stoep laten staan. Of zou het een geraffineerd één-tweetje geweest zijn tussen de wethouder van warenhuiszaken en de winkeliers in de Hamershof, in een geslaagde poging te wijzen op de ruime parkeermogehjkheden nabij het hoofdwinkelcentrum Zou ik lullig vinden voor die van de Biezenkamp en die van de Bies haar. Toch moet er zoiets vreselijk listigs achter zitten. Ik bedoel: 't lijkt aan de buitenkant nog het meest op die grap over de tunktie van de twee zakken op het uniform van Jan Soldaat. De kleine zak is voor de orders en de grote voor de tegenorders. Maar dat kan toch niet Of toch? De heer J. van der Wiel van het gelijknamige restaurant In Leusden is trots op zijn werknemer Theo van Eist uit Werkhoven. Theo heeft onlangs examen moeten doen bij de Stichting Vakonderwijs Horecabedrijven en kwam als best geslaagde kelner van Nederland uit de bus. De heer Van der Wiel is zijn leermeester geweest. Weer eens een andere manier om je te laten vervoeren op je trouwdag Stephan Kuijt en Jeanet Hardeman maakten vorige week donderdag op hun trouwdag niet alleen gebruik van een zeer luxe touringcar, maar ook van een zogeheten cartransporter (een vrachtauto-combinatie waarop auto 's worden vervoerd). Dat ging als volgt Stephan en Jeanet nodigden hun gasten uit bijeen te komen bil het ouderli/k huis van de bruidegom Daar werden vrienden, kennissen en familieleden in de bus geladen om vervoerd te worden naar het nieuwe Leusdense gemeentehuis, waarde voltrekking van het huwelijk plaatsvond. Ondertussen werden de auto 's van de gasten op de cartransporter geladen en vervoerd naarhet restaurant in Hoevelaken, waar later op de dag receptie en diner zou plaatsvinden Degasten werden met de bus tater ook naar dat restaurant gebracht, alwaar hun auto 's dus weer keurig op hen stonden te wachten Misschien een wat ingewikkelde procedure voor een trouwdag Maar Stephan werkt bij Michelin Beroepshalve heeft hij nogal eens contacten met onder meer de firma Van Amerongen van de cartransporters En daar bleek men wel ,,in" te zijn voor dit geintje. Zodat het voor Stephan en Jeanet op hun huwelijksdag geen koetsjes of taxi 's werden. En zo haalden zij bij uitzondering de krant. Een van de overgebleven tegeltjes op een pilaar in de raadzaal. en anderen getuigt dit van een lichte wansmaak: ergo kitsch. Benieuwd als we waren vroegen we de afdeling voorlichting van de gemeente om opheldering. Chef-voorlichting Hans Hermans brengt het verrassende nieuws dat de suggestie om de tegeltjes op de pilaren te plakken afkomstig is van archltekt Leo Heydenrijk, de ontwerper van het provocerende gemeentehuis. „De tegeltjes", aldus Hermans, „waren over na vervaardiging van een tegeltableau. Ze hangen nu op proef op de pilaren. We zullen eens kijken hoe het staat. De tegeltjes kunnen er zo weer af als het moet". Het Achterveldse echtpaar tan de Burgwal Is uitverkoren jm mee te doen aan AVRO's Veekentkwls. Aan dit spel voor lanstaande paren, 12'/2 jaar letrouwden en 25 jaar lehuwden werden de ichtervelders na een roorselektle toegelaten. Het ichtpaar Is in april 25 jaar etrouwd. Woensdag 30 maart zullen In Ie A VRO-studlo opnamen van lekwls worden gemaakt. Het htpaar Van de Burgwal zal orden bijgestaan door een hare supporters. De uitzending Is vrijdag 1 april :n grap) te zien. Rozendaallaan 9 Leusden-C. We hadden Pieter zo graag lillen vragen wat hij vond van de |ipjes die afgelopen vrijdag lerden geserveerd tijdens de lestelljkheden na de opening In het gemeentehuls. Volgens ■pjes- en drankleverancler nhn Visser waren ze namelijk ■n een ongekende en loninklijke kwaliteit. [Pieter mag dan geen Hoogheid i, diens oordeel Is volgens hn Visser wel maatgevend er de smaak van het bninklljk Huis. We zullen het ■arschljnlljk nooit aan de weet ■men. e aankomst van mr. Pieter n Vollenhoven bij het meentehuls vrijdagmiddag hs om half vier gepland. Het haal luidt dat leden van het nlnklljk Huis bij officiële eurtenlssen altijd - tot op de Inuut - op tijd zijn. Je kan er de jok op gelijk zetten bij wijze van Veken. Het Is zelfs zo, dat als ze te leg zijn even stoppen om cles op het geplande tijdstip |kunnen arriveren. Vrijdagmiddag ging het echter I. Pieter was niet op tijd. Zo'n I minuten na half vier gleed hij i voor In zijn zwarte BMW, de |27. nde nabijheid van uw rslaggever werd meteen «merkt dat Pieter van ftlenhoven ongetwijfeld voor Vof meer Leusdense ipllchten heeft moeten ichten. De grijze betonnen pilaren in de raadzaal van het gemeentehuls worden sinds kort „gesierd" door blauw-witte vierkante tegeltjes. Volgens ons vdDONK&ROMEYN Havenweg 5, 3812 PR Amersfoort Telefoon 033-16946 Redaktle: Caspar van Loo Bijdrage: Marnlx Kreyns, Dlck Bijl De deskundigen van v.d. Donk Romeyn weten alles over tegels en plavuizen. Zeker als het om de technische details alB slijtvast heid en toepassing gaat.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 11