SB T*o_c §5 ir X jeugdhonk voor praatje, pilsje of een kop koffie Nieuwe brug over Valleikanaal mag niet Tekenlessen bij Blijhof JL Vandaag in de Leusder Krant Oud papier aktie Palet BINGOSPEL Leusder Krant ITIATIEF VAN GEREFORMEERD/HERVORMDE GEMEENTE BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? INSTALLATIE BEDRIJF WEVA FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREMNS Redaktle an administratie: Rozandaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Lau aden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Tele* B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V O 3 44" 4 i* krant DONDERDAG 24 MAART 1983 14e JAARGANG NO. 96 ■nMmnat Kroon: fietspad langs Asschatterweg is nodig SC&^&8MHMaasRaaflnMBBSflMBiMMMaR£!>HMMHBMBMHnanttSSMcamManMaaBaafiKF9i ■aaMaaaaaaaaaMHBmasHaaaaMSBaaMBaaaMHMM LEUSDEN - Vanaf dinsdag 29 maart start er weer een nieuwe cursus tekenen voor ouderen en jeugd bij Blijhof. Er wordt indivi dueel les gegeven aangezien be ginnelingen en gevorderden bij elkaar werken. Men kan portret figuur tekenen naar model maar ook stilleven, planten en bloe men tekenen behoren tot de mo gelijkheden. Bij mooi weer kan tevens in de tuin van Blijhof ge tekend worden. Nieuw bij Blijhof is de mogelijk heid om op dinsdag zowel "s och tends als 's middags tekenles te krijgen Wie hiervan gebruik maakt, betaalt voor de tweede les de halve prijs. Overblijven is mogelijk. De lessen vinden 's ochtends van 9.30 tot 11 30 uur plaats en 's middags van 13.30 tot 15 30 uur De lessen voor kinderen vanaf 11 jaar zijn van 16 00-17 30 uur Voor opgave en inlichtingen kan kontakt worden op genomen met Anneke den Duik, te lefoon 941947. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42 Stoutenburg Tel 033-941172 Misschien in 1985 Middenschool 3 Boerinnengroep opgericht3 Interview op donderdag Lislduna bestaat 75 jaar 5 Sportnieuws 9 Loep op Leusden 11 Kantlijn 11 Film 1| Servicepagina15 DOKTERSDIENST: 033-941210 LEUSDEN - Dinsdag 29 maart staat er van 8.00 tot 15.00 uur weer een papiercontainer bij 't Palet In Leusden-Zuid Al het ou de papier is welkom. De op brengst komt ten goede aan de school. Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). Zo zal hel jeugdhonk aan de Hamersveldseweg er uil gaan zien Hel gebouw wordI overigens geprefabriceerd in een onzer verslaggevers) .EUSDEN/DEN HAAG - De meente mag tussen Leus- n-centrum en Achterveld igs de Asschatterweg een Ispad aanleggen met een iximale breedte van drie iter. De rijbaan zelf mag it verbreed worden. Even- In mag er in het verlengde jan de Noorderinslag een uwe brug over het Val- kanaal worden gebouwd, lldus blijkt uil een Koninklijk Be- I van 8 februari jongstleden, jrin de Kroon beschikt op de be- pen. die werden ingediend te- i het besluit van Gedeputeerde len van Utrecht inzake het be- nmingsplan Buitengebied- st Dat bestemmingsplan werd 25 augustus 1977 vastgesteld ir de gemeenteraad en op 27 itember 1978 gedeeltelijk goed- :eurd door Gedeputeerde Sta in Het provinciaal bestuur ont- d goedkeuring aan de in het be- nmingsplan neergelegde ge- mtelijke voornemens om de As- atterweg te verbreden en van fietspad te voorzien Boven- izag het college van G S. geen leiding tot de bouw van een j over het Valleikanaal in het engde van de Noorderinslag en de onthouding van goed- ring op die punten tekende het leentebestuur destijds be ar aan bij de Kroon. Hetzellde dde werkgroep Ruimtelijke Or dening van het CML, terwijl de ak- tiegroep „Veilig Over" en de ENFB (Eerste Nederlandse Fietsers Bond) alleen beroep aantekenden tegen de onthouding van de goed keuring aan de aanleg van hel fiets pad. NIET NODIG De Kroon beschikt nu gedeelte lijk anders dan de provincie inder tijd deed De nieuwe brug over het Valleikanaal - door de gemeente met name wenselijk geacht vanwe ge de in de toekomst te hoog geachte verkeersdruk op het stuk Asschatterweg tussen de wijken De Wetering en Alandsbeek - mag ook van de Kroon niet Uit het Ko ninklijk Besluit blijkt, dat de ge meente onvoldoende de noodza kelijkheid van die verbinding heeft aangetoond. Overigens was al eer der - namelijk bij de behandeling van het bestemmingsplan Alands beek - gebleken, dat de Kroon een nieuwe brug over het Valleikanaal niet nodig vindt. De Kroon is het ook met de pro vincie eens, dat er geen aanleiding bestaat om de Asschatterweg tus sen Achterveld en Leusden te ver breden met een halve meter Ook die mogelijkheid had de gemeente in het bestemmingsplan vastge legd willen hebben De kroon is echter van mening, dat een verbre ding van de weg te zeer het land schappelijk karakter er van zou aantasten, terwijl het autoverkeer in de Hessenweg en de Horster- weg'Zwarteweg een goede alter natieve verbinding heeft tussen beide kernen. Dat geldt echter niet voor het fietsverkeer, zo meent de Kroon. De provincie was destijds van me ning, dat de aanleg van een fiets pad langs de Asschatterweg niet nodig was De Kroon is echter van mening, dat de route langs Hes senweg en Horsterweg'Zwarteweq voor fietsers geen reëel alternatief biedt, omdat deze route ongeveer anderhalve kilometer langer is. In het Koninklijk Besluit wordt voorts overwogen, dat er over de Asschat terweg, ook al zou doorgaand ver keer meer gebruik gaan maken van de genoemde alternatieve route, vrij veel gemotoriseerd bestem mingsverkeer zal blijven gaan. Dit bestemmingsverkeer "zal gevaar blijven opleveren voor het verhou dingsgewijs grote aantal fietsers, waaronder schoolkinderen, dal van de weg gebruikt maakt". De Kroon zegt daarom als vaststaand aan te nemen, dat de verkeersveiligheid in hoge mate is gediend met de aanleg van een fietspad. De Kroon erkent, dat de aanleg van een fiets pad "enig nadeel meebrengt voor het direct omringende landschap", maar zegt tevens daar „geen door slaggevende betekenis aan te wil len toekennen", gezien de voor noemde omstandigheden De noodzaak van aanleg van een fietspad is voor de Kroon aanne melijk gemaakt en daarom wordt alsnog aan de gemeente goedkeu ring verleend voor de aanleg van een lietspad van drie meter breed te. VERKEERSPLAN Nu die toestemming er is, staat overigens nog niet vast. dat er ook een fietspad langs de As schatterweg zal komen. Volgens gemeentewoordvoerder Hans Hermans vormt een dergelijk fietspad inderdaad nog steeds onderdeel van gemeentelijke plannen. Zo staat het fietspad ook vermeld in het gemeentelijk verkeersplan. Dat verkeersplan, dat in eerste instantie door de gemeenteraad behandeld is, wordt momenteel nader uitge werkt. Hermans: „Bij die uitwer king komt de vraag naar voren, of het gemeentebestuur nog steeds van de noodzaak van zo n fietspad overtuigd is. Als dat zo Is, zullen ook nog steeds de mid delen voor de aanleg er van ge vonden moeten worden". Als de gemeenteraad nog steeds vindt, dat het fietspad er moet komen en er ook de finan ciële middelen voor weet te vin den, dan nog zal het geruime tijd duren alvorens tot daadwerkelij ke aanleg kan worden overge gaan. Er zal dan immers toch nog tot aankoop van de benodig de gronden moeten worden overgegaan. Daarbij zal de ge meente zich dan sinds kort ge sterkt weten door een onherroe pelijk goedgekeurd bestem mingsplan. Mei name ter bescherming van fietsende schoolkinderen vindt de Kroon hel fietspad nodig bruikt. Voorts wordt in de Gerefor meerde/Hervormde gemeente ge studeerd op de mogelijkheed om een werklozenproject te starten in het toekomstige jeugdhonk. Behal ve repetitieruimte voor het koor Re formation zal het nieuwe gebouw ook plaats moeten bieden - de plannen liggen klaar - aan een jeugdkapel waar jongeren terecht kunnen die de kerk niet meer zien zitten en daarover willen praten. In het jeugdhonk zal verder uiteraard het clubwerk (handenarbeid voor kinderen) gecontinueerd worden. Met dit scala van aktiviteiten zal volgens Bert van Loenen naar schatting een aantal van ongeveer 200 jongeren bereikt kunnen worden, met name in Leusden-centrum. „In het Tref punt in Leusden-Zuid worden door onze gemeente ook aktivi teiten op touw gezet", aldus Van Loenen. Hij denkt dat het nieuwe jeugdhonk een rol kan spelen in de strijd tegen de ontkerkelijking van de jeugd. „Jongeren hebben de toekomst dus moet je die aan je binden. Het is de bedoeling dat zij contact met de kerk houden", meent Van Loenen. GELEEND Op de vraag of vierhonderddui zend gulden voor een jeugdhonk in deze tijd niet een beetje veel geld is, antwoordt hij: „Het lijkt veelgeld, maar je moet niet vergeten dat dit bedrag door twee kerken, de Gere formeerde en de Hervormde, wordt opgebracht. Het merendeel van dat geld moet worden geleend en dan praat je over ongeveer 20.000 gul den op laarbasis Dan klinkt het al weer heel anders." De kerkgenoot schappen klopten trouwens tever geefs aan bij de gemeente voor een subsidie als zijnde een bijdra ge in de bouwkosten van het jeugd honk De Planadviesgroep, die het college van B en W. adviseert over subsidie-aanvragen op sociaal-cul tureel gebied, liet weten dat Leus den geen subsidies verleent aan kerkgenootschappen Bert van Loenen kan het advies niet hele maal begrijpen, omdat de kerk naar zijn mening niks heeft te maken met de bouw van het jeugdhonk „Het gebouw gaat onderdak bie den aan het jeugdwerk", aldus Van Loenen Een klein gedeelte van de bouw kosten zal bij elkaar worden ge sprokkeld door diverse akties. Zo is er op 14 mei een grote rommel markt naast de Dorpskerk in Leus- den-Zuid. Komende zaterdag zul len leden van de rommelmarktcom missie en anderen door Leusden trekken om tussen 9 00 en 14 00 uur de op straat gezette spullen op te halen De opbrengsten uit de rommelmarkt komen ten goede van het jeugdhonk Verder is er tweede Paasdag, maandag 4 april, een sponsortietsenrally. Deelne mers moeten een „sponsor" vin den die hun rit per kilometer wil be talen. Om aan geld te komen wordt ook de oud papieraktie weer nieuw leven ingeblazen Oude kranten, tijdschriften en dergelijke kunnen in een container bij de boerderij van de familie Reemst aan de Ursuline- weg worden gedeponeerd. Er is trouwens al een paar honderd gul den in het „bouwpotje" door de op brengst van een bonte avond met bingo afgelopen vrijdag in De Krak- horst Met de diverse akties hoopt men zo n 25 000 gulden bij elkaar te krijgen. Daarnaast zijn er nog subsidie-aanvragen de deur uit naar diverse nationale fondsen zo als hel Koningin Julianafonds. Rozendaallaan 9 Leusden-C. On«fhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag an dondardag In da gamaanta Lausdan. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor. Rozandaallaan 9 ta Lausdan-Centrum is dege lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opand. Zaterdags gaslotsn. (Van een onzer verslaggevers) EUSDEN - Aan het eind van dit jaar, op zijn vroegst oktober, hoopt de Gereformeerde Hervormde ge- ente in Leusden een nieuw jeugdhonk op de hoek mersveldseweg/Oude Centrumweg te openen. Het louw, dat inclusief de grond vierhonderdduizend gul- kost, zal het huidige, armoedige jeugdhonk naast rderij 't Claeverenblad vervangen. Met de opening het nieuwe jeugdonderkomen zullen diverse slui- ende aktiviteiten weer leven in worden geblazen. leeds acht jaar wordt er uit de Gereformeerde en vormde gemeente zoge- en soos- en clubwerk ge- den in de schuur van rderij 't Claeverenblad, momenteel wordt geres- eerd. In de zomer zal het numentale pand worden eleverd, waarna de uur wordt gesloopt ten oeve van woningbouw itti de boerderij. Volgens It van Loenen, lid van de Uwcommissie jeugdge- uw, is het daarom zaak zo el mogelijk te beginnen de realisatie van het nieuwe jeugdhonk. Het mo ment van de start van de werkzaamheden zal echter afhangen van de snelheid waarmee de bouwaanvraag wordt afgehandeld. „Als we weten dat we pas in decem ber kunnen beginnen, zal er voor het soos- en clubwerk vervangende ruimte gehuurd moeten worden," aldus Van Loenen. Het nieuwe jeugdhonk aan de Hamersveldseweg zal in de eerste plaats een ontmoetingscentrum voor jongeren moeten worden. „Weliswaar in een andere stijl dan De Geut of De Til", zegt Bert van Loenen. „We staan open voor alle jongeren, mits zij zich aan de regels houden. Er zullen wel eens disco's worden georganiseerd, maar de ruimte moet veel meer een plaats zijn waar de jeugd in het weekend en 's avonds door de week kunnen aanwippen voor een praatje, een pilsje ot een kop koffie Er zal daar om in het jeugdhonk een sfeer ge schapen moeten worden die aan slaat bij de jongeren. Ofschoon wij werken vanuit een Gereformeerd' Hervormde grondslag zal niet con stant met de Bijbel op tafel het leugdwerk worden bedreven.' WERKLOZENPROJECT In het nieuwe jeugdhonk zal ook het jeugd- en jongerenpastoraat te recht kunnen. Dat wil zeggen dat diverse gespreksgroepen (kamer- bewoongroep, jeugdgroothuisbe- zoek) daar hun bijeenkomsten kun nen beleggen. Verder kan vanuit het honk gewerkt worden aan de katechese, de kindernevendien- sten en de jeugddienstencommis- sie-aktiviteiten. Nu worden hier voor meestentijds de Marcuskerk en ruimten bij kerkleden thuis ge-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1