oenemende verkeersdruk op S9 lidt tot initiatief-voorstel VVD almpasenoptocht De Korf strikt NCRV voor radioprogramma ,Geen sprake van rechtsongelijkheid Iffil 53' ollege geeft eindelijk antwoord aan mevrouw Van de Biezenbos Kroonberoep tegen bestemmings plan Achterveld" Raad vergadert donderdag OTIE RICHTEN AAN MINISTER EN RAAD UTRECHT RECHTSTREEKSE UITZENDING „LOS VAST" Leusder Krant Vandaag in de Leusder Krant Film bij Blijhof Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden 55 Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40281 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. krant DINSDAG 29 MAART 1983 14e JAARGANG NO. 97 Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De minister Verkeer en Waterstaat, levrouw Smit-Kroes, en de meenteraad van Utrecht orden dringend verzocht iun beleid af te stemmen op ioedige realisering respec- ivelijk openstelling voor het rkeer van het verlengde van jksweg 28 richting Utrecht van het wegvak van rijks- g 27 door Amelisweerd. Dit destrekking van het besluit een initiatief-voorstel dat VVD-fractie donderdag in gemeenteraad lanceert, eden voor deze motie is de enemende verkeersdruk op provinciale weg S9 tussen nersfoort en Maarn, waar van de Doornseweg in Leus den deel uitmaakt. Volgens de VVD-fractie neemt de verkeersintensiteit op de S9 alsmaar toe, terwijl deze weg op het groeiend aanbod van auto's niet berekend is Als gevolg van deze ondercapaciteit, zo stellen de Leusdense liberalen, is het gevaar voor de weggebruikers onaanvaardbaar hoog gewor den Het feit dat de druk op de provinciale weg groter is gewor den de laatste jaren wordt in het initiatiefvoorstel onderbouwd met cijfers Per etmaal op werk dagen reden in 1979 gemiddeld 24 180 auto's over de S9. in 1980 24 940 en in 1981 waren dat 25.450 auto's. Daar tegenover staat dat de verkeersintensiteit op de S7 tus sen Amersfoort via Soesterberg naar Utrecht afneemt. Om dat aan te tonen geeft ook hier de VVD cijfers per etmaal op werk dagen in 1979 gemiddeld 26.700 auto's, in 1980 26 540 en in 1981 werd een gemiddeld aantal van 25 970 voertuigen geregistreerd De VVD-fractie stelt vast, dat het verkeer op de A28 en de A1 ten oosten van Hoevelaken met be stemming Utrecht of omgeving in toenemende mate de S9 kiest. Al deze feiten in ogenschouw genomen concludeert de VVD- raadsfractie dat zeer snel de ver lenging van de A28 richting Utrecht (gereed in 1986) en het gerealiseerd moeten worden, zo dat het verkeer de S9 niet meer nodig heeft. VVD-fractievoorzitter Sjef ten Berge geconfronteerd met het feit dat aan belde bedoelde we gen wordt gewerkt zegt: ,,Wat voor de A28 betreft is dat juist, maar uit publikaties heb ik be grepen dat de aanleg van de weg door Amelisweerd opnieuw stag neert vanwege een bepaalde be stemmingsplanprocedure. Van daar dat wij de motie ook richten aan de gemeenteraad van UtrechtVraag blijft, als de mo tie wordt aangenomen, of die enige zin heeft. De wegenbou wers zullen er niet een schepje bovenop doen. Ten Berge ant woordt: „Wij vinden dat Leusden iets van zich moet laten horen. De verkeersdruk op de S9 is bij zonder groot. Als je niet aan de bel trekt, denken ze in Den Haag dat het hier nog meevalt". ADHESIE Desgevraagd zegt de fractie voorzitter van de VVD dat de Volgens de VVD moet zo snel mogelijk de S9. waarvan de Doornseweg een deel vormt, ontlast worden. Vorig jaar zomer ontstonden trouwens lange files op de Doornseweg in verband met de aanleg van een viadukt dat onderdeel uitmaakt van de verlenging van de A28, die in de toekomst de S9 van veel verkeer zal ontdoen mening van het CDA is gepeild voordat het initiatief-voorstel werd opgesteld. Als de christen democraten donderdagavond voor de motie stemmen is er een meerderheid voorhanden. Als de Leusdense gemeente raad de motie overneemt wordt B&W verzocht die ter kennis te brengen van de minister van Ver keer en Waterstaat en de raad van de gemeente Utrecht. Verder moet een afschrift van de motie gezonden worden aan de ge meenteraden van Amersfoort, Maarn en Woudenberg met het verzoek adhesie te betuigen. CHTERVELD - Vrijdagmorgen trokken de 56 kleuters van Hummeltjeshonk vergezeld van twee Isters door het dorp. Alle kinderen waren in het bezit van een mooi versierde palmpaasstok Vanaf de vterschool trok men in een lange stoet naar de bakkerij van Schouten. Daar lagen 56 haantjes pik klaar door Henry Schouten en zijn echtgenote op de stok werden geprikt. Het was voor de kleuters lang niet nvoudig om van de lekkemiaf te blijven. Sommigen konden de verleiding dan ook niet weerstaan en men al direct een flinke hap van hun haant/e pik. ma bezochten de kleuters vier be/aarde dames in het dorp. Onder het zingen van het palmpasen lied tddeze dames een fruitmandje aangeboden. Een geste die zeer op pri/s werd gesteld. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN In de sporthal van aktiviteiten- centrum De Korf zal zater dag 9 april het bekende NCR V-radioprogramma „Los Vast" worden uitge zonden. Aanvankelijk zou het rechtstreekse muziek programma te beluisteren zijn vanuit Bilthoven, maar de organisatie kon daar niet rond worden ge maakt. De Korf kan onge twijfeld rekenen op een grote groep bezoekers, omdat in „Los Vast" onder andere zullen optreden de Achterhoekse formatie Normaal en de popgroep van Henk&Henk, Het Goe de Doel. Volgens de manager van het Leusdense aktiviteiten- centrum, Gerrit van Tiel, is de organisatie van het radiopro gramma in De Korf bijzonder snel geregeld. ..Eind vorige week werden we door de NCRV benaderd en vrijdag middag was de zaak rond Zaterdagmiddag werd er in Los Vast al melding van ge maakt". aldus Van Tiel. Om dat iedereen de uitzending gratis mag bijwonen (vol is vol) wordt er door de NCRV en De Korf op ongeveer drie duizend mensen gerekend ,,Over het precieze aantal heb ik op dit moment nog geen zekerheid", zegt Korf- manager Van Tiel Om de vloer van de sporthal te be schermen tegen de horde be zoekers zal ze tijdelijk wor den bekleed met vloerbedek king Van Tiel: ..Dit alsmede het oprichten van een podi um zal worden geregeld door de NCRV" Het enige wat hij tot nu toe heeft moeten doen, wat de badmintonclub vra gen de zaterdagtraining in de sporthal te verplaatsen De badmintonners honoreerden zonder meer dat verzoek AFBREKEN Op de vraag of Van Tiel niet bang is dat de vele verwachte bezoekers. hoofdzakelijk jeugd, de tent zullen afbre ken, antwoord hij: ..Ik ben daar niet zo benauwd voor. In de eerste plaats neemt de NCRV een ordedienst mee en in de tweede plaats zal het non-stopprogramma de be zoekers weinig tijd gunning de tent af te breken. Mocht er toch iets gebeuren, de NCRV heeft mij toegezegd dat alles tot op het laatste dubbeltje is verzekerd". De manager is erg blij dat „Los Vast" vanuit De Korf" vanuit De Korf de ether In gaat, omdat de uitzending een stuk promotion is voor het aktiviteitencentrum en ook voor Leusden. Het pro gramma wordt zaterdag 9 april van 12.00 tot 14.00 uur via Hilversum 3 uitgezonden. Het laatste half uur zal wor den gevuld door de Dikvoor- mekaarshow van André van Duin en Ferry de Groot. Pre sentator en producer van „Los Vast" is Jan Rietman. ■EUSDEN „Naar onze inlng kan er geen vergelij- '9 worden gemaakt tussen n manege, zijnde een voor ging meer ten algemene '"e, en een woning, zijnde ver een particulier belang, ar onze mening is er dan geen sprake van rechts- Jelijkheid". at schrijven burgemeester en houders in een op 9 maart gstleden gedateerde brief aan 'rouw A C. van de Biezenbos- Brok In die brief Krijgt mevrouw Van de Biezenbos eindelijk een reaktie van het college op haar begin 1982 ingediende be zwaarschriften tegen de vesti ging van een manege aan de Buurtweg 6a. Mevrouw Van de Biezenbos. die aan dezelfde weg op nummer 4a woont, maakt be zwaar tegen de realisering van die manege in strijd met het gel dend bestemmingsplan én tegen het feit dat het college via artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening medewerking wilde Onjfhank*li|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag an donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Uusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur 9*opend. Zaterdags gesloten. verlenen aan het legaliseren van de manege De bezwaren van mevrouw Van de Biezenbos wor den ongegrond verklaard. Zowel uit de bezwaarschriften van mevrouw Van de Biezenbos als uit de door haar tijdens hoor zittingen gegeven toelichtingen bleek, dat zij vooral bezwaar maakte tegen een door haar ver meende rechtsongelijkheid. De gemeente wilde namelijk wel me dewerking verlenen aan de reali sering van de manege, maarniet aan de bouw van een woning door mevrouw Van de Biezen bos. Zij heeft daar indertijd een principeverzoek toe gedaan, maar zij kreeg daar op te horen, dat geen medewerking zou wor den verleend. Mevrouw Van de Biezenbos vond dat meten met twee maten en reageerde daar om tegen de realisering van de manege, waar tegen zij op zich niet zo veel bezwaar heeft Juist om die reden worden de bezwaren van mevrouw Van de Biezenbos niet gegrond ver klaard. Het college is bovendien van mening, dat van rechtsonge lijkheid geen sprake is. Wel laat het college weten, nog eens te willen bezien of toch geen mede werking aan de bouw van een huis door mevrouw Van de Bie zenbos medewerking kan wor den verleend. In de brief aan mevrouw Van de Biezenbos gaan B en W ook in op de vestiging van de manege in strijd met het bestemmings plan als zodanig en de manier waarop dat gebeurd is. Daarover schrijft het college „Ten aanzien van de manege als zodanig merken wij op, dat een dergelijke voorziening op deze lokatie door ons uit planologi sche oogpunten aanvaardbaar wordt geacht, daarbij o m gelet op de aanwezigheid van een aan tal opstallen, de omgeving, de nabijheid van uitrijmogelijkhe- den in de vorm van ruiterpaden. Met het oog op de vestiging van de manege hebben wij in de in voorbereiding zijnde tweede her ziening van het bestemmings plan ,,den Treek" de bestemming ..Ruitersportdoeleinden" opge nomen. De onderhavige ontwerp-herzie- ning in inmiddels behandeld door de Provinciale Planologi sche Commissie Wij betreuren het, dat vooruit lopend op de wijziging van het bestemmingsplan, i.e. de besluit vorming rondom de manege, een aanvang is gemaakt met de ver bouwingen etc. ten behoeve van de manege c a Wij kunnen ons voorstellen dat hierdoor bij u de indruk is ontstaan, dat op gener lei wijze met uw bezwaren reke ning is of wordt gehouden. Dit was en is echter uitdrukkelijk niet onze opzet. Wij hebben geen aanleiding gezien om tegen de premature realisering van de manege op te treden, omdat de manege naar onze mening geen planologi sche bezwaren oproept. In een zeer vroeg stadium heb ben wij de heer van Heugten er al op gewezen, dat vestiging van een manege in strijd met het bestemmingsplan is, en dat voor de realisering daarvan een artikel 19-procedure diende te worden gevolgd Wij hebben er toen op ver trouwd, dat aanvrager met de realisering zou wachten totdat de vereiste procedure zou zijn afgerond. Het spijt ons, dat dit vertrouwen is beschaamd Desalniettemin hebben wij, om de hiervoor genoemde reden, gemeend niet tegen de voortijdi ge realisering op te moeten tre den". Mevrouw Van de Biezenbos heeft in haar bezwaren ook nog gewezen op de overlast, die de manege haar veroorzaakt Ook dat is echter voor het college geen grond om de bezwaren ge rond te achten B en W. over dit punt Voorzover uw bezwaren betrek king hebben op overlast ten ge volge van het feitelijke gebruik van de manege, merken wij op. dat aan dergelijke bezwaren pri mair op andere gronden dient te worden tegemoetgekomen, i.e. dat overlast, indien daar werke lijk sprake van is. primair op an dere gronden dient te worden tegengegaan. Wij achten het niet juist om mo gelijke overlast of hinder van een bepaalde voorziening te voorko men door het niet toestaan van of geen medewerking te verlenen aan de vestiging van zo'n voor ziening. Alhoewel de vestiging op zich naar onze mening op deze plaats aanvaardbaar is, zijn wij met u van mening, dat van een dergelij ke voorziening geen overlast mag worden ondervonden SINGER SPECIAALZAAK Ruime sortering fournituren o.a. knopen, ritsen, garens. Ook aanwezig de nieuwe kollektie kraagjes, etc. Ook REPARATIES alle merken. Van tevoren prijsopgaaf. NAAIMACHINES |l Utrechtsestraat 7 I" Amersfoort 033-17583 Met ingang van donderdag 31 maart 1983 is ook weer geopend op de koopavond, van 19.00-21.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. jj (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De Stichtse Milieufederatie heeft zich tot de Kroon gewend met zijn bezwaren tegen het bestem mingsplan „Achterveld". Dat bestemmingplan, dat onder meer voorziet in de bouw van ruim 200 woningen in een periode van tien jaar in Ach terveld, werd eind vorig jaar grotendeels door de provin cie goedgekeurd. De Milieu federatie heeft bezwaar tegen het aantal woningen, dat het plan omvat. Ook vindt men het in het plan opgenomen werkgelegenheidsterrein te ruim van opzet. Deze bezwaren had de Sticht se Milieufederatie ook al naar voren gebracht bij gemeente raad en provincie. Even leek het er op, dat men bij de provincie gehoor zou vinden, want slechts na grote aarze ling ging het provinciaal col lege grotendeels akkoord met het bestemmingsplan. Daar op stapte de Milieufederatie naar de Kroon. „Onderlinge" heeft na 87 jaai eigen onderkomen pag. 3 Prima concert jubilerend Llsldunapafl-ï Geslaagd jeugdtoneel „Eendracht"pag. Linledijk dreigt te verloederenpag. Sportnieuwspag. Autonieuwspag. LEUSDEN Woensdag 30 maart is er weer fllmmiddag bij Blijhof aan de Ansfriduslaan 49. Vertoond wordt „Kuifje en het haalenmeer", een spannende film voorkinderen vanaf 8 jaar. Er zijn twee voorstellingen: van 13.30 tot 15.00 uur en van 15.30 tot 17.00 uur. Een kaartje kost voor leden f 1,50; niet-leden be talen een gulden meer. LEUSDEN De gemeente raad van Leusden komt donder dag 31 maart in vergadering bij een. Twee belangrijke punten op de agenda zijn het voorstel om het bezwaarschrift van de Stich ting Jeugdraad Leusden tegen het stopzetten van de subsidie voor de jeugd- en jongerenwerk functionaris ongegrond te ver klaren en het initiatief-voorstel van de VVD-fractie om de S9, de weg tussen Amersfoort en Maarn, te ontlasten. De raadsver gadering begint om 19.30 uur. De volledige agenda ziet er als volgt uit 10. 15. 16 17 20. Opening Mededelingen Notulen Ingekomen stukken Benoeming bestuursleden Stichting Soccle Aanvrage ex artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de Gerefor meerde lagere school te Leusden (uitbreiding aantal fietsenstaanders) Aanvrage ex artikel 72 van de Lageronderwijswet 1920 ten behoeve van de Gerefor meerde lagere school te Leusden. (uitbreiding meu bilair en leerlingensets) Wijziging statuten regionale OBD-Eemland Beroepschrift tegen het niet toekennen van een subsidie voor het gedeeltelijk her stellen van een rieten dak Verkoop van grond in het werkgelegenheidsgebied ..De Fliert" te Achterveld Goedkeuring jaarrekening- 1981 en vaststelling kosten vergoeding 1981 Stichting Federatieve Bibliotheek voorziening Leusden Begroting-1983 Groen- stichting Rozendaal Raming personeelslasten en overige materiële uitga ven 1980 Vaststelling 78e begrotings- wijziging-1980 van de alge mene dienst Vaststelling 79 begrotings- wijziging-1980 (slotwijzi- ging) van de algemene dienst Vaststelling 99e begrotings- wijziging-1981 van de alge mene dienst Financierings- en garantie regeling eigen wonmgbezit ambtenaren Naamgeving wegen Bezwaarschrift van de Stichting Jeugdraad Leus den inzake het stopzetten van de subsidie ten behoeve van de ambulant functiona ris Initiatief voorstel van de VVD-fractie inzake de aan leg van rijkswegen A28 van de rotonde Hoevelaken tot Utrecht en van het wegvak van de A27 door Amelis weerd tot de A12 Rondvraag Sluiting

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1