Leden wijzen verlaging van kontributie af ipgewekte muziekavond van het 5-jarige Lisiduna was van niveau DHV-dependance weg uit Leusden Overtuigend toneel van jeugdtheater Eendracht PNEMACLUB DE KORF HAD REDELIJK GOED JAAR Orkest en tamboers op dreef Begroting Blijhof wekte ongerustheid krant PROGRAMMA NIEUW SEIZOEN VASTGESTELD Carnavals foto's te bezichtigen AFDELINGEN TERUG NAAR A'-FOORT DINSDAG 29 MAART 1983 plaatselijk nieuws Van de fllmredaktle) LEUSDEN De Cinemaclub Korf met sinds vandaag notarlëel verleden statuten ieeft in het afgelopen boekjaar edelijk gedraaid. Dat werd dui- lelljk tijdens de eerste jaarverga- lering van de vereniging op don- Ierdag 24 maart in de Korfzaal, vaar voorzitter Piet Rijswijk een betrekkelijk klein aantal leden welkom kon heten. Deze leden raren echter van mening, dat het belangrijkste voorstel van het be tuur, om de kontributie te verla ten, de financiële positie van de erenlging wellicht geen goed ou doen, omdat daardoor de ans wordt gelopen, dat geen Inanclële reserves opgebouwd lunnen worden. Reserves, die lodig kunnen zijn voor onver dachte tegenvallers. De kontributie blijft daarom nu ehandhaafd op f 25.— per jaar. ;ik lid mag dan per voorstelling vêl vier kaartjes reserveren in ilaats van twee. zoals tot nu toe tebruikelijk was 65 plussers en )jP-ers genoten een korting van 5.-- In totaal hebben 1239 leden en 06 tijdelijke leden de negen, oor de Cinemaclub De Korf ge- irganiseerde filmvoorstellingen lezocht. Drie van die negen oorstellingen eindigden met en voordelig saldo, zodat voor Ie overige voorstellingen uit de lidmaatschapsgelden geput moest worden De best bezochte en gewaardeerde filmvoorstel ling was Kramer versus Kra mer". 67 procent van de leden bezochten deze voorstelling. LEDENWERVING Werd vorig jaar min of meer een ledenstop afgekondigd, om dat het bestuur bang was, dat anders leden teleurgesteld zou den moeten worden, de praktijk heeft uitgewezen, dat de onge veer 140 leden niet massaal ge bruik hebben gemaakt van de mogelijkheid een plaats te reser veren, zodat er méér ruimte is voor het werven van nieuwe le den. Daar zal dan ook hard aan worden gewerkt. Op zaterdag 28 mei a.s. zal dan ook een feestdag worden georganiseerd, waarbij de ledenwerving voorop zal staan. Tijdens deze feestelijke filmdag in de Korf zullen gratis filmvoorstellingen worden gege ven, een filmmarkt worden ge houden en zal een loterij worden georganiseerd om de vereni gingskas wat meer ruimte te bie den. Op het programma staan o m. doorlopende voorstellingen met een reeks tekenfilms ('s mid dags), terwijl daarna de bekende regisseur van jeugdfilms, Karst van der Meulen, een voorstelling zal geven met één van zijn films, 's Avonds wordt een voorpro gramma getoond met stomme films, kompleet met pianist. In het hoofdprogramma zal men kunnen kijken naar de Ameri kaanse slapstickkomedie van re gisseur Hal Needham: ..Smokey and the Bandits" met Burt Rey nolds en Sally Fields in de hoofd rollen Alle voorstellingen zijn gratis, maar leden zullen bij de voorstellingen van Karst van der Meulen en Smokey and the Ban dits voorrang krijgen en vooraf kaarten kunnen reserveren. Eén en anderzal worden gelar deerd met een filmmarkt. o.m. met kramen met filmplaten (soundtracks), boeken die naar een film werden geschreven of boeken, die zijn verfilmd. Een filmverhuurmaatschappij zal ac te de presense geven, terwijl ook de filmamateurclub ..Cine Leus den" met een kraam aanwezig zal zijn. Uiteraard zal de Cinemaclub De Korf zelf een grote ledenwerfac tie houden. Omdat het programma nog niet helemaal definitief is. zullen er regelmatig via de plaatselijke pers verdere mededelingen wor den gedaan. Ook zal via aanplak biljetten aandacht voor het film feest worden gevraagd. Het programma voor het sei zoen 1983/1984 is nu definitief vastgesteld. Mede naar aanlei ding van de gehouden enquête onder de leden (waaraan meer dan vijftig procent meededen) en op grond van de beschikbare films, werden de volgende films gekozen: 28 april: James Bond contra dr No. 26 mei: Sabine 16 juni: Ten 25 aug.: Missing 8 sept.: Being There 20 okt.: Stripes 17 nov.: The Shining 15 dec.: 1941 19 jan.: Close encounters of the third kind 16 febr.: The Godfather deel I 1 maart: The Godfather deel II 22 maart: The postman always rings twice 19 april: Flic Ou Voyou ('n Moordbandiet) (Franse avond) Een tamelijk sterk programma, waarin naast de komedie en de thriller ruime aandacht is be steed aan de meer psychologi LEUSDEN - Lisiduna heeft de Ting van haar 75-jarlg bestaan *et met een vrolijk, geva- rd concert op vrijdag 25 rt In de Ponzaal te Leusden- Id. De stemming zat er van het be- n al aan in. Orftèsl ert lamboers aren goed op dreef, en .kwamen it respektabele resultaten. Beide Idelingen blijken door continuïteit, nor een basiskern van vaste muzi- inten en door nieuwe verfrissen- s aanwas over een homogeen ankgebeuren te kunnen beschik- in. Hun discipline, het orkest on- ir leiding van Rien Timmer, de tmboers onder Geert Striesenau, goed te noemen. Het ritmegroepje van het orkest vert prima slagwerk. De inbreng in deze muzikanten geeft het or is! een gedegen body. Nog beter il de algehele klankkleur worden s het aantal klarinetten kan wor- m uitgebreid, zodat deze in een Here verhouding tot het goed be- Hte koper komen. Nu klonk de ko- irgroep onder het lage plafond (e<je( in het Pontoneel vaak nog wat te lens" I Merk' vaar Dat viel vooral op in Den awed enc)s volksliedjesselectie, de ')ld Englandsuite", waar het ko- irte hard, en in de zachte delen te rfmig genuanceerd, partij gaf. Dal effekt wordt uiteraard ver- erkt, doordat het geluidsvolume een zaal onder zo'n laag plafond slweg kan. Van der Berkts aardi- idekor suggereerde op aangena- wijze de achterzijde van een uziektent. open naar het liefelijk iluurlijke lover. Visueel was dat Stekend, maar voor het geluid tod het geen soelaas helaas. Uitstekend kwam het orkest over de marsen. De strakke twee- (Ch\\\<#arts mars van Tschuor, Gruss o Hausenmarsch" was voortref- ijk. Maar ook in Willy Hautvasts irludium, een kort stuk van 52 Hen in gedragen tempo, en zeer vallend in Randy Becks slowrock dichterbij", leverde het or eert prima stuk muziek, i lyra's bij de tamboers zijn be iteen aanwinst. Hun klank verin nigt het timbre van het slagwerk Twee lyraleerlingen deden voor het eerst mee in de Dessauermarsch van K. Smits. Uitstekend was het samenspel in Van Campens ,,Ade- lita" tussen lyraspelers en tam boers, die ook beatringen en mara- kassen hanteerden. Muziek, die er zijn mag' Over de majoretten kan ik wat minder positief melding maken Ik denk, dat er de laatste tijd wat veel doorstroming is geweest, dat er te veel nieuwe meisjes meededen. Het was wel aardig wat zij deden maar 't was verre van optimaal en homogeen. Te vaak werden vóór de pauze de batons verloren. De afwerking was grotendeels slordig. De bewegingen gingen niet soepel en grotendeels ongelijk. Eén meis je viel op door haar soeplesse. en bevrijdende glimlach. De andere meisjes zouden zich op héér moe ten oriënteren Glimlachen, omdat je het fijn vindt wat je doet. is een eerste vereiste om het publiek te overtuigen! Er moet echter beslist meer dis cipline worden opgebracht! Het nummer Tee-Dee van Randy Beek, dat de maioretten na de pauze brachten, was beter ingestudeerd. Het best waren Francis. Linda, Elite en Astrid in een vrij bewegings nummer, dat zij zelf bleken te heb ben geregisseerd Hans van den Brink en de heer Aanstoot lieten horen wat hun klari net- en kopergroepleerlingen pres teerden, na een opleiding van één tot anderhalf jaar Zij speelden voor de derde maal samen, en het resul taat was veelbelovend Ik zei al: het programma was zéér gevarièerd. Het bleef déér- door, én door het toegepaste tem po snel en gedisciplineerd afmar cheren, en een snel volgende vlotte aankondiging van de nummers door ladyspeaker Marjan Vaar kamp, boeiend tot het einde Er werd door de tamboers een leuke, door Geert Striesenau gecompo neerde, mars met Amerikaanse liedjes ten gehore gebracht. Het or kest speelde een aardige Spaanse ouverture, waarbij de ritmegroep de castagnetten hanteerde Er was afwisseling door het opgewekt be werken van de. woodblocks en de solo van de lyra's die in het rustige nummer Zilverklanken" de klok ken van de Big Ben imiteerden Rest mij nog iets te zeggen over de enscenering, die uit de kunst was Het orkest op het toneel, afge schermd door een laag hekwerk, dat een minder prettig zich op beenpartijen voorkwam Als in een tuin omkaderd door bloemversie- ring. Aangenaam om naarte kijken Tamboers en majoretten opere rend op een podium vóór het to neel. Beide groepen zéér gedisci plineerd bij het afmarcheren. Dit deden ook de majoretten goed Lisiduna zorgde voor een op gewekte muziekavond van goed niveau. Burgemeester Radema ker en zijn echtgenote, de wet houders Ummels en Wouden berg, mevrouw Buinlng en oud dirigent Verhoef met echtgenote konden met trots naar het jubile rende Lisiduna luisteren en kij ken! Anco Mali (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT De dependance van het raadgevend ingenieursbu reau DHV in werkgelegen- heidsgebied De Princenhof in Leusden gaat weg. In oktober van dit jaar zullen de afdelin gen gebouwen en constructie geotechniek verhuizen naar het hootdkantoor aan de Laan 1914 in Amersfoort. In totaal gaat het om ruim 160 mensen. Het opheffen van de depen dance van Dwars, Hederik en Verheij in Leusden hangt sa men met de reeds begonnen inkrimping van het bedrijf. Dit jaar moeten 200 DHV-perso- neelsleden afvloeien door het teruglopend aantal opdrach ten. Het raadgevend inge nieursbureau heeft het kan toorpand in De Princenhof gehuurd van de PGGM, een pensioenfonds in Zeist. Des gevraagd is er bij het pensi oenfonds nog niets bekend van een nieuwe huurder voor het pand. Op dit moment Is In werk- gelegenheidsgebied De Prin cenhof kantoorruimte (voor malig gebouw van Van Heug- ten) te huur. Ook worden er bedrijven gezocht die zich kleinschalig willen vestigen in het voormalige gemeentehuis aan de Hamersveldseweg. ACHTERVELD Tijdens de gehouden carnavalsfeesten zijn er vele foto's gemaakt. De betref fende foto's zijn momenteel te bezichtigen en tevens te bestel len bij de firma Van Bekkum aan de Jan van Arkelweg te Achter veld. sche films, zoals Missing", ..Beining There" en ,.The Post man always rings twice". De Ne derlandse film wordt vertegen woordigd met ..Sabine", een goede speelfilm van René van Nie Extra is de film ,,The Godfather" (in twee delen) Deze wordt in een tijdsbestek van twee weken vertoond. NIEUWE BONBOEKJES De nieuwe lidmaatschaps kaarten en de daarbij behorende bonboekjes zullen eind april, be gin mei beschikbaar komen. De leden ontvangen hierover nog bericht. In tegenstelling tot het afgelopen seizoen zal het ook voor leden mogelijk zijn om een i half uur voor aanvang kaartjes te kopen aan de zaal. hoewel de leden daarbij misschien wel het j risico lopen, dat er geen plaats meer zal zijn Van deze mogelijkheid werd in het afgelopen seizoen al in sterk toenemende mate gebruik ge maakt De overige voorverkoopadres sen, kantoor Leusder Krant en Activiteitencentrum De Korf. blij ven gehandhaafd. Belangstellenden kunnen ten aanzien van lidmaatshap e.d. te recht bij het secretariaat, Rita van Rijk, Leeuwenburg 36, Leus den-centrum, telefoon 947270. De heks en de kat tijdens de uitvoering van het jeugdtheater LEUSDEN De begroting voor het komende seizoen, die het bestuur van speel- en rekre- atievereniging Blijhof haarleden tijdens de jaarvergadering van afgelopen donderdag voorlegde, wekte bij diverse leden enige on gerustheid. De begroting kwam uit op een nadelig exploitatiesal do waardoor het eigen vermogen aangesproken zou moeten wor den. De oorzaak van deze nadelige begroting ligt op diverse terrei nen. De economische teruggang heeft waarschijnlijk het aantal leden doen verminderen. Verder worden allerlei kosten hoger en tenslotte zijn er twee cursussen het afgelopen jaar niet van start gegaan. Om de leden meer aan te kun nen bieden wordt op de volgende vergadering gepraat over even tuele nieuwe aktiviteiten. Deakti- viteitenkommissie deed een dringend beroep op nieuwe vrij willigers om de werkzaamheden van deze commissie niet te ver zwaren PEUTERSPEELZALEN Het voorstel van een penning meester van de Leusdense peu terspeelzalen om bij iedere peu terspeelzaal de inventaris jaar lijks af te schrijven kon geen goedkeuring van de leden weg dragen. De penningmeesteresse van Blij hof, Elly van de Pijll, had, met name wat de aanschaf van duur dere zaken zoals tafeltjes en stoeltjes betreft, moeite met afschrijven in één jaar Zij vond het gezamenlijk standpunt van de S.K.L (Stichting Kindercen tra Leusden) echterzo belangrijk dat zij het voorstel deed eerst meer informatie te vragen en de motivatie te horen zodat de leden van Blijhof voor het volgend jaar hun goed- of afkeuring kunnen geven. Anna van Helvert werd tijdens de bestuurswisseling gekozen als nieuw bestuurslid Een groot deel van de avond werd verder besteed aan de sta tutenwijziging en de wijziging van het huishoudelijk reglement Op de volgende vergadering die maandag 25 april gehouden wordt zal onder andere gepraat worden over de aktiviteiten van het nieuwe seizoen. teel bijzonder druk. Een maand gelederv T gmg het tonft^lspel ..Wat doen wê~Tfiêt Tantër voor het eerst^n De Korf. mejt een aantal heropvoeringen daarvan is men nu nog bezig Nu dan de uitvoering van het jeugdtheater helaas eenmalig terwijl er momenteel al hard wordt gewerkt aan de voorberei dingen van het feest rond het 50-jarig bestaan in september en oktober. Het jeugdtoneel is bo vendien een activiteit die veel aanpassingsvermogen en ge duld vereist. Dicky Rep en Mia Ummels. twee speelsters van Eendracht, zijn maanden in de weer geweest met het instuderen van ..Stel je eens voor dat Eigenlijk jammer dat de prestatie dan maar op één avond geleverd hoeft te worden, maar dat hoort nu eenmaal bij amateurtoneel. In ieder geval hebben zij met hun jeugdige ploeg spelers een pres tatie van formaat geleverd. De meer dan 160 aanwezigen zagen een leuk stuk, dat spannend was, nergens haperde en helemaal was toegespitst op de fantasie wereld van het kind. Dat gebeur de in een prachtig decor, op nieuw ontworpen door Victor Visser die met zijn vakwerk een extra dimensie verleent aan de uitvoeringen van Eendracht. En als we het toch over vakwerk hebben: het grimewerk van Alie Tijmensen en Gerda van de Hen gel. Vooral hun creaties van de heks. de zwarte kat en de toneel knecht dwongen respect af. Evenals de prestaties van de ..echte" toneelknecht van deze avond, Wim Bor. Al met al een geweldig leuke avond de laatste in de Korf- zaak-oude stijl, want maandag zijn de verbouwingswerkzaam heden om de zaal geluiddicht te maken, begonnen. Jammer dat we deze onderhoudende groep junior-tonelisten maar één keer per jaar aan het werk kunnen zienl - De brigadier en de agentes moesten de toneelknecht helpen LEUSDEN Alle jeugdige to neelspelers die zaterdagavond in De Korf hadden meegespeeld in het kinderstuk „Stel je eens voor datwerden na afloop ont haald op een stormachtig ap plaus van het al even jonge pu bliek. Maar toen de heks en haar trouwe helpster, de zwarte kat Miggel, opkwamen, klonk er luid boegeroep. Dat bewees pas echt hoe goed ze hun rol wel vervuld hadden, want het publiek had zich zo in het spel ingeleegd dat het geen onderscheid meer kon maken tussen spel en werkelijk heid. En dat terwijl het in dit énige stuk. opgevoerd door het jeugd theater Eendracht (een activiteit van de dit jaar 50 jaar bestaande Leusdense toneelvereniging Eendracht), eigenlijk juist ging om die grens tussen wat echt is en wat niet meer Het begint als een meisje. Janneke (Barbara Rep) met haar vriendje Wim (Ru dy Hoefakker) het toneel op komt, Janneke verbeeldt zich dat ze in een echt bos loopt, dat ze een echte prinses wordt. Ze wordt daarbij geassisteerd door een wijze toneelknecht (Corsti- aan Klijn), die er naar eigen zeg gen alleen maar is om er voor te zorgen dat alles op het toneel goed verloopt Toch grijpt hij op een gegeven moment in, name lijk als Janneke in haar fantasie te ver gaat en een echte, gevaar lijke heks (heks Kippevel, ge speeld door Angela Meeuwesen) met bijbehorende zwarte kat (Frederiek Demmer) oproept. De heks betovert de ook al door Janneke of is ze toch een echte prinses? opgeroepen - Een volle korfzaal hofdame en lakei (heel leuke rol len van Linda Pfaff en Erwm Her mans). De toneelknecht roept dan hulp in uit de,.echte" wereld, in de vorm van de politie briga dier Robert de Vries en de agen tes Van Voren (Linda Wilgen burg) en Van Agteren (Michèle Ummels, de enige ..volwassen" rol). Maar daar krijgt hij snel spijt van, want ze horen in de toneel wereld niet thuis. Nee, dan heeft hij nog meer aan de stoere heli- copterpiloot Claudia Bor, maar zelfs die kan niet verhinderen dat alle kinderen op het laatst vast- getoverd staan aan de planken terwijl de heks en haar kat in stoelen zijn veranderd Maar ge lukkig wil de toneelknecht wel een van de spelers even het red dende toverdrankje aanreiken. Eendracht heeft het momen-

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5