1983 James A. Michener: veelzijdig schrijver HET mm Woensdag en donderdag schoolvoetbaltoernooi A2 kampioen LTV Leusden opent seizoen Ons Genoegen Elseviers belasting almanak 1983 I f\ Boekennieuws Dames van Green Giants op schot DWS wisselbeker voor Joop van Laar en Piet van Uhm Goede judo resultaten De Belasting-Almanak JAMES A. MICHENER „Roda'46" KEN FOLLETT DE MAN VAN ST. PETERSBURG De bloemenkinderen van Torremolinos Vrijdag kaarten in De Hessenkar SVA JEUGDPRO GRAMMA SVA JEUGD- UITSLAGEN DONDERDAG 31 MAART 1983 boek en plaat 10 Wie In zijn brievenbus weer de be kende envelop vindt met daarin het aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting en eventueel de vermogens belasting voor het verstrekken van de gegevens over het afgelopen jaar, wordt meestal door een zekere vrees bevangen. Begrijpelijk, Immers het Invullen van het aangiftebiljet - en dan uiteraard op een zo voordelig mogelijke wijze- Is door de jaarlijkse stroom van fiscale veranderingen en toevoegingen een heel karwei. Ook dit jaar weer kan er veel verwarring zijn. Wat mag nog wel en wat mag niet meer.en met Ingang van wel ke datum? Het Is dan ook niet te verwonderen dat steeds meer Nederlanders be hoefte hebben aan een duidelijke en overzichtelijke handleiding waarin de vragen van het aangiftebiljet uit voerig worden toegelicht en die ook gegevens bevat die van groot belang kunnen zijn voor de rechtshandelin gen In de loop van het jaar 1983. Zo'n handleiding bij uitstek is De Belas ting-Almanak 1983 van Elseviers Weekblad. Deze Almanak Is in Nederland een begrip geworden en is - evenals de te lefoongids en het spoorboekje - ge woon niet meer weg te denken. Nu al 28 jaar loodsen .meesterlijke" auteurs de belastingbetaler door een steeds dich ter wordend woud van wettelijke bepa lingen. rechtspraak en ministeriële aan schrijvingen. lichten deze in een voor ieder begrijpelijke taal toe en geven daarvan steeds de meest „voordelige uitleg". In afzonderlijke hoofdstukken wordt aandacht geschonken aan de fiscale consequenties van onder andere ge boorte. overlijden, vertrek naar het bui tenland, huwelijk en echtscheiding, ge handicapten en het eigen huis alsmede het tweede huis in binnen- of buiten land. Ook wordt ingegaan op de fiscale problemen van bejaarden, militairen, andere samenlevingsvormen dan het wettelijk huwelijk, studenten (rolwisse ling) en de werkende gehuwde vrouw Uiteraard zijn weer opgenomen de nieuwe tarieven inkomstenbelasting en vermogensbelasting met de gewijzigde belastingvrije sommen, de makelaars- en notarissentarieven bij aan- en ver koop van een huis en bij het geven van hypotheek, de verschillende tarieven voorde motorrijtuigenbelasting per 1 ja nuari 1983, evenals de tabellen voor de individuele huursubsidies en de witte en blauwe (maand)tabellen voor de inhou ding van loonbelasting vanaf 1 januari 1983. Er is ook een afzonderlijk hoofdstuk opgenomen over de bepalingen van de kinderbijslag ingevolge de Algemene Kinderbijslagwet met vermelding van de kinderbijslagbedragen Tevens is uiteengezet - met bedragen - hoe deze bepalingen in 1983 gewijzigd zullen worden. Naast een opsomming van een aan tal wenken die voor een ieder tot belas tingbesparing kunnen leiden, werd aan dacht geschonken aan de op korte ter mijn te verwachten nieuwe wettelijke bepalingen, zoals die van groot onder houd, lijfrentetermijnen, beperking ren te-aftrek. dubbele inkomens, uitbrei ding buitengewone-lastenaftrek in ver band met het vervallen van de arbeids ongeschiktheidsaftrek en de bejaarden aftrek enz., alsmede die betreffende de vnjstelling motorrijtuigenbelasting in verband met invaliditeit. In het register is op uitgebreide wijze naar de inhoud verwezen, waardoor men snel de weg in de Almanak kan vinden. Het bijgevoegde Specificatie- Memo zal bij het invullen van een biljet maar ook indien men bij de inspecteur moet verschijnen, een (geheugen) steun zijn. Over de betrouwbaarheid behoeven geen opmerkingen te worden gemaakt: die zal inmiddels genoegzaam bekend zijn. Een aangiftebiljet inkomenstenbelas- ting (A) werd ingesloten. Komt men voor een aangiftebiljet vermogensbe lasting (B) in aanmerking, dan wordt dit aangiftebiljet op aanvraag gratis toege zonden In een achttal inspecties werd dit jaar als proef een afwijkend aangiftebiljet uitgereikt. Dit biljet werd afgedrukt en door te verwijzen werden ook de vragen van dit biljet toegelicht. Indien men on der één van deze acht inspecties res sorteert is in De Belasting-Almanak bo vendien een kopie van dit afwijkende biljet bijgevoegd in plaats van een kopie van het gewone A-biljet. (Uitgave Uitgeversmaatschappij Anno- ventura (Elsevier), Amsterdam. Prijs. 18,90 (inclusief BTW). De vierde roman van bestseller-thril ler-auteur Ken Follett kreeg de titel „De man van St. Petersburg" mee en speelt zich af vlak voor het begin van de Eerste Wereldoorlog (1914) Politieke intriges en romantiek in een mengeling van spanning en avontuur, maar toch niet van hetzelfde niveau als de vorige thrillers van Follett. (Gebonden, uitgave Van Holkema Warendorf, prijs 27.50). Bij uitgeverij Loeb verscheen in de serie „Crime International" Paul Cain's „Sneller dan de dood", (Fast One) een klassieker uit de dertiger jaren, ge schreven door een nogal mysterieus fi guur, van wie nooit duidelijk is gewor den wie hij was en waar hij is gebleven. Feit Is, dat „Sneller dan de dood" een hard-boiled misdaadroman is van het gedegen soort, waarin gangsters elkaar op leven en dood bestrijden. Voor de liefhebbers een must! (paperback, prijs 22.50). Liefhebbers van onvervalste detecti ve-verhalen moeten niet verzuimen de klassieke avonturen van detective Nero Wolfe tot zich te nemen. „Gouden spinnen" en „Gif als getuige" van Rex Stout, verschenen als dubbelpoc- ket bij Van Holkema Warendorf te Bussum. De twee detective's, die uit 1948 dateren, zijn nog steeds het lezen ten volle waard, (pocket, prijs 9,50). N. Richard Nash is een bekend schrij ver van toneelstukken, filmscripts en ro mans. Van zijn hand verscheen in Ne derlandse vertaling kortgeleden de ro man „Afrodltes Eiland", een roman die zich afspeelt op Cyprus, waar drie mensen met elkaar in aanraking ko men, die elk bezig zijn met een per soonlijke speurtocht, ieder met een ei- aULJj* V*L James A. Michener werd In 1907 geboren; wie zijn ouders waren Is niet bekend. Het grootste deel van zijn jeugd bracht hij door bij Mabel Michener, een hartelijke vrouw in Doylston, Bucks County, Pennsylva- nlë, die hem In huls nam als vonde ling, zoals zij ook andere kinderen In huls nam die In de steek waren gela ten. Voor korte perloden werd zij bij gebrek aan financiële middelen ech ter gedwongen deze kinderen In het plaatselijke armenhuis onder te brengen. Mrs. Michener las ze vaak Dickens voor, wat later van grote waarde voor de toekomstige roman schrijver zou blijken te zijn. Naar el- gen zeggen leerde hij daardoor dat er bepaalde conventies zijn om dingen te laten gebeuren, en hoe vertel structuren zich ontwikkelen. Zijn hartstocht voor reizen ontwikkel de zich ook vroeg. Tegen de lijd dat hij zijn eindexamen deed. was hij in 56 van de 48 staten van Amerika geweest. Al op de middelbare school was hij een briljante student, en hij kreeg als eerste een beurs voor vier jaar Swarthmore College Nadat hij in 1929 summa cum laude afstudeerde, bracht hij meer dan 10 jaar door met reizen en lesgeven. gen geheim. Een redelijk goed geschre ven roman voor de liefhebbers van ge romantiseerde spanning en avontuur. Uitgegeven door De Kern te Baarn, ge bonden 42,50. Van de befaamde schrijver Morris West verscheen bij Van Holkema Wa rendorf te Bussum een pocket-uitgave van diens beroemde roman „De vrucht van de stilte", eerder in gebonden uit voering verschenen bij uitgeverij Gott- mer. Het boeiende verhaal van een vendetta in een klein dorpje in het Tos- caanse heuvelland. Kenners van Morris West zullen ongetwijfeld blij zijn met de ze goedkope herdruk 9,50). Liefhebbers van de „kleine" detecti ve zouden zich de politieroman van Wim Kleine „De Baron" kunnen aan schaffen, als pocket in de Zwarte Beer tjes van Bruna verschenen. Een redelijk geschreven detective voor hen, die geen al te grote eisen stellen aan intrige en uitwerking. Martine Carton heeft zich helemaal op de avonturen van de ondernemende journaliste Tonia gestort, want kortgele den verscheen alweer de vijfde roman met deze ondernemende vrouw in de hoofdrol „Martina en de medelan ders". Hoewel ik zo langzamerhand niet meer onder de indruk raak van de maniertjes en het soort humor, waar mee Martine Carton haar ruime opvat tingen over de dingen des levens eta leert, zullen er ongetwijfeld velen zijn, die deze nieuwe Tonia-roman met veel plezier zullen lezen. Uitgegeven door De Kern te Baarn (paperback, f 17,50). „Zeven stille getuigen" is de titel van een ietwat merkwaardige thriller van de Nederlandse auteur Rico Bult huis. Merkwaardig, niet alleen door de stijl, die soms wat houterig en te ge maakt overkomt, maar ook merkwaar dig ten aanzien van de intrige. Het ver haal van Paul Picket, die tijdens de tweede wereldoorlog deels doorbrengt in Boedapest, daar allerlei avonturen beleeft om na de oorlog in diezelfde stad terug te keren met een merkwaar dige missie de uitlevering van een mis dadiger aan Hongarije, genaamd de Klokkenmaker. De intrige kwam op mij als te ingewikkeld en soms zelfs onlo gisch over Op de één of andere manier ontbreekt er iets aan het verhaal om het totaal geloofwaardiger te maken Of ligt dat echt aan mij? (Uitgave. Sijthoff, Al phen aan den Rijn, paperback, prijs 18,50). JAAR TE KIJK. Evenals vorig jaar geeft Elsevier deze keer „Jaar te kijk" uit Dat is een selectie uit de 2227 foto's die voor de jaarlijkse wedstrijd om de Zilveren Camera 1982 werden ingezon den door 186 Nederlandse persfotogra fen. In kleur en zwart/wit zijn in ieder geval alle winnende foto's opgenomen plus nog een aantal andere. Te zien is onder meer werk van de streekgenoten Brand Overeem (Amersfoortse Cou rant) en Ton Kastermans (free lance, onder meer voor de BDU-krantenkom- binatie). „Jaar te kijk"; 96 bladzijden; uitgave Elsevier; prijs 14,90. James Michener mag zich in Neder land op een redelijke populariteit ver heugen en dat is wellicht ok de reden, dat uitgeverij Van Holkema Waren dorf te Bussum een pil van een paper back-uitgave uit heeft gebracht van Mi- chener's „Bloemenkinderen van Tor- remollnos" uit 1971. Maar liefst 692 bladzijden dik en dat is niet niks voor de prijs van 24.50 Het is het verhaal van Joe, Britta, Cato, Monica, Yigal en Gret- chen. Zes jonge mensen, die elkaar in Torremolinos toevallig ontmoeten en bij elkaar blijven, door het alter ego van Michener, de financier Fairbanks geob serveerd en beschreven. Je moet van dit soort dikke pillen houden en Miche ner doet niet voor minder, maar dan heb je ook een boeiend verhaal in handen. Ook al is Torremolinos natuurlijk al lang niet meer het beschreven paradijs voor weggelopen jongeren als het in de ze ventiger. eind zestiger jaren was. V. Zijn opleiding zette hij voort aan negen universiteiten in de Verenigde Staten en Europa (hoofdzakelijk aan de St. An drews universiteit in Schotland) en gaf les in Pennsylvanié, Colorado en aan de Harvard School of Education. In N.Y werkte hij als uitgever van studieboeken bij Macmillan. Geduren de een tussenliggende periode ging hij als dienstplichtige bij de Amerikaanse marine, waarbij hij het bracht tot lieute nant commander, en gestationneerd was op 49 verschillende eilanden van de Stille Zuidzee gedurende de tweede wereldoorlog. Wonende op het eiland Espirito San to in de Nieuwe Hebriden schreef Mi chener als resultaat van zijn liefde voor en zijn grondige kennis van dat gebied een boek met onderlinge samenhan gende verhalen Tales of the South Pacific (verhalen van de Zuidzee), het werd in 1947 uitgegeven, en won de Pulitzer prijs van dat jaar. Richard Ro gers en Oscar Hammerstein maakten er eén van de populairste Broadway musicals van, die op zichzelf ook een Pulitzer prijs won. Dit eerste boek is tekenend voor de loop van Micheners carrière en het the ma van al zijn komende boeken: hij zou over verschillende culturen, religies en levenswijzen gaan schrijven. Hij zou gaan uitmunten in beschrijvingen van vreemde landen, zich daarbij inlevend in hun culturen en aspiraties. Als een toegewijd Quaker zou Michener gedu rende zijn hele leven harmonieuze ver houdingen tussen volkeren benadruk ken, en de voortdurende noodzaak om onwetendheid en vooroordelen te over winnen. In opeenvolgende jaren schreef Mi chener over Japan (Sayonara), Hawaii ((Hawaii), het Midden Oosten (The Source), Spanje (Iberia), Afrika (The Drifters), Zuidoost Azié (Voices of Asia) en, natuurlijk, over zijn eigen va derland (The Fires of Spring). In deze boeken en in de vele artikelen die Mi chener publiceerde domineert altijd één thema' broederschap. Alhoewel hij veertig was voordat hij besloot schrijven als zijn carrière te be schouwen, heeft Michener in de daar opvolgende jaren 27 boeken geschre ven, uitgegeven in 52 verschillende ta len, met verkoopcijfers die in de miljoe nen lopen Voor veel van zijn romans deed hij uitvoerig onderzoek, zowel ter plaatse als literatuuronderzoek. Michener heeft ook veel tijd gewijd aan openbare func ties Zo was hij onder andere in 1968 secretaris van de Pennsylvania Consti tutional Convention en was hij cultureel attaché in Venezuela en Roemenië. Micheners vier meest recente boe ken illustreren de onderwerpen van zijn voortdurende interessen. Centennial (1974) gaat over de westelijke staten van Amerika (er werd een 25 uur duren de televisieserie van gemaakt NBC); Sports In America (1975). in pleit Michener voor het wai van de gezondheid van sportmi boven competitiezucht In De O peake-baal (1978) geeft hij een rischë uiteenzetting van de At sche kust vanaf het eind van eeuw, zich concentrerend op hi bied in en om Chesapeake Ba, Marylands oostkust. In zijn laats man Het Verbond (1980) is het c werp Zuid-Afrika en de fascine mengeling van rassen, nations en culturele achtergronden die daar aantreft, afgeschilderd tege achtergrond van een eeuwenlano bulent geschiedenis. Michener, nu 75, spreekt nog s openlijk zijn persoonlijke overtuig uit - onder andere ten aanzien v plaats van de kunst in het leve alledag, en de rol van Amerika in ic uitwisselingen. In 1977 begon hij te werken aa serie van 9 televisieprogramma's zenden in uiteenlopende landen, in aspecten van het bewaren v; wereldvrede worden belicht Sinds 1979 is Michener lid v, adviesraad van de NASA, waa' onder andere de wetenschappeli] eenzettingen van het ruimteprogr; in voor de leek begrijpelijke taal o Tegen 1980 was Michener in h zit van 20 eredoctoraten in versci de disciplines; in 1977 gaven de enigde Staten hem de hoogste c onderscheiding: de Medal of Free Michener Is getrouwd met Ma rlko Sabusawa, een tweede ge tie Japans-Amerikaanse. ZIJ_he hulzen in Plpersvllle, Penrisyl en In St. Michaels, langs de oos van Maryland. James A. Michener LEUSDEN - Het alweer elfde schoolvoetbaltoernooi zal dit jaar op woensdag 6 en donder dag 7 april plaatsvinden. Dit keer hebben de organisatoren beslo ten het toernooi beide dagen op het Burgemeester Buiningpark te organiseren. Volgend jaar zal dit evenement dan twee dagen in Achterveld worden gehouden. Vierenzestig teams hebben zich ingeschreven. Tien teams min der dan tijdens het tweede lus trum toen een record aantal in schrijvers zich had aangemeld. Op de woensdag van de paas vakantie beginnen om 9.00 uur de wedstrijden van drie groepen A- jongens van 8 en 9 jaar; D-meisjes 8. 9 en 10 jaar en groep E-meisjes van 1112 en 13 jaar De prijsuitrei king, die om ongeveer half vijf plaatsvindt, zal door Ria Bremer gedaan worden. Geen onbekende bij de jeugd, ondermeer door haar presentatie van het televisiepro gramma ,,Stuif-es-in". Op donderdag beginnen de wed strijden om half tien en is de prijsuit reiking om ongeveer kwart over vier. Wie de prijzen zal overhandi gen. is nog een verrassing. Te zien valt wedstrijden van jongens in de leeftijd van 10 en 11 jaar en jon gens van 12 en 13 jaar De organisatoren Koen Bijkerk, Rikus Wesseling, Jos v.d Ploeg, Diane Zoetmulder, Constance Lo- huis, Hanneke Huyg en Jan Lohuis, hebben de beschikking over vier velden van het Buiningpark met eventuele uitwijkmogelijkheden Zij worden bijgestaan door een tiental scheidsrechters, onderwijskrach ten, ouders en genieten de volledi ge medewerking van Roda'46 ACHTERVELD - Vrijdagavond om 20.00 uur zal de zevend laatste ronde worden gespeelt het Hessenkar-kaarttoernooi aanvang is om 20.00 uur. Er z deze avond weer een aantal n prijzen te winnen zijn. Teven: len de winnaars van het gt toernooi bekend worden gem Uitslagen Roda"46 Jeugd. HVCB1 -RodaBI 2-2 WZ "49 D3- Roda D4 2-0 Programma Roda "46 Senioren: SVM Boys-Roda 1 14 00 Roda 4-Roda 5 14.00 Roda6-Hierden4 12.00 Roda 2, 3 en 7 vrij Maandag 4 april Hoogland 5-Roda 4 11.00 Veensche Boys 6- Roda 7 12.00 Overige elftallen van Roda-zondag vrij. Zondag 10 april. Voorwaarts-Roda 14.30 Roda 2-KW A 2 11.30 Soesterberg2-Roda2 11.30 KWA 5 - Roda 4 11.00 Roda 5, 6 en 7 vrij. Jeugd: Zaterdag 2 april. APWC A1 - Roda A2 v.14.15 Roda A3-KWA A3- a 15.00 TOVB1 -RodaB2 v. 14.00 BaarnC1-RodaC1 v.12.45 WZAC4-Roda C5 v.09.15 baarn C4-Roda C6 v.12.45 Op zaterdag 2 april is er alleen een inhaalDroqramma voor A-. B-. en C-elf- tallen, zie wedstrijdprogramma hier boven. D-, E-, en F-elftallen zijn vrij. Op zaterdag 9 april is er weer een volledig programma. TOERNOOI UNICUM Op 2e Paasdag nemen A1-B1-C1- D1 -E1 -elftallen deel aan het toernooi in Leleystad. De vertrektijden in de Roda- kantine zijn A1 en B1: 09.00 uur; C1: 08.30 uur en D1 en E109.30 uur. Het toernooi duurt tot ongeveer 16.00 uur. LEUSDEN - De dames van Green-Glants moesten het afge lopen weekeinde zowel op zater dagavond als op zondagavond aantreden. In belde gevallen werd de volle winst meegeno men naar Leusden. Zaterdag avond werd Dunckers uit Hilver sum met 36-40 geklopt en zon dagavond onderging Quidam 3 In Odfjk hetzelfde lot. De wedstrijd van de dames van Green-Giants tegen Dunckers was een geli|kopgaande strijd met bei de ploegen afwisselend aan de lei ding. Een kleine terugval van de Leusdense dames, vlak voor rust, maakte dat de eerste speetfielft met een kleine achterstand werd afgesloten. De strijd was nog niet gestreden, want een succesvolle inhaalrace van de dames resulteer de in een positieve eindscore, alle Dunckers-aanvallen ten spijt. Top- scores werden er behaald door Jo ke de Goede (14 pnten Marga Mathey (10 pnt.) Aan de wedstrijd van de zondagavond viel weinig eer voor de Leusdense dames te behalen. Quidam uit Odijk was als was in de handen van de Giants Een ruststand van 30-8 getuigt de onmacht van Quidam die alleen van wat afstandschoten kon profi teren. In de tweede hetfi was de vechtlust en concentratie ianende, waarschijnlijk door gebrek aan te genstand. Een korte opleving vlak voor het eindsignaal, waarbij de punten vielen als appels van de boom, maakte dat de terechte eind- score 66-20 voor de Green Giants was geworden Beste schutters waren Marga Mathey (24 pnt.) en Gerke Hofstra (20 pnt.). ACHTERVELD - Door de mu ziekvereniging DWS werd de tweede kaartavond van het sei zoen gehouden. Er waren 44 deelnemers waarvan 32 klaver jassers en 12 schutjassers. Deze avond werden ook de winnaars van de wisselbeker bekend. De Individuele winnaars van deze avond waren: Klaverjassen: 1 P van Uhm 6145, 2 Mevr. v. d. Burgwal-Smit 5554, 3. Mevr. v. Ruitenbeek- Zandbergen 5072, 4. Theo van Uhm 4987, 5. Truus Boersen 4940, 6 H. van Ruitenbeek 4931 7. Rinus Eggenkamp 4868, 8. - Mevr. Voskuilen 4811, 9. Mevr Janssen 4795 en 10 H Winnubst 4719 punten De poedelprijs was voor E Heili gers met 3553 punten. Schutjassen: 1. Mevr. v. d Be- dum71,2. Joop van Laar 70, 3. - Mevr. Smit 69, 4 Mevr. Voorburg 68 en 5. Mevr. Ossendrijver 67 punten. De poedelprijs was voor Kees Voorburg met 43 punten. In het algemeen klassement over deze twee avonden bleek bij het klaverjassen dat Piet van Uhm de winnaar was met 11442 punten en bij het schutjassen Joop van Laar met 164 punten. Beide heren mochten de wisselbekers in ont vangst nemen die door hotel De Roskam waren geschonken. ACHTERVELD - Onder hagel en sneeuwbuien begon het A2 team van SVA zaterdag zijn be langrijke wedstrijd tegen SEC, onder goede leiding van scheidsrechter M. de Jong en sportief toezicht van A. Lier en J. v. d. Pljll, vertegenwoordigers van de KNVB. Het werd een spor tieve maar matige strijd. Nadat Ton Uroenestein twee Achterveldse doelpunten had ge scoord kwam zo af en toe het zon netje de wedstrijd veraangenamen Achterveld was inderdaad heel wat sterker dan SEC, maar door de se- nuwen was het spel niet bepaald sterk te noemen. Rob de Vette zorgde voor goede doorgeefballen en moedig was de strijd van doel man Elbert Tolboom, Ben Steen beek en Anton van Daatselaar De ploeg van de actieve leiders Klaas van den Heuvel en Kees Voorburg won tenslotte, zeker verdiend, met 3-2. JeugdvoorzitterJ P Schouten deelde de bloemen uit, P H M van den Hengel schonk een wedstrijd bal en de kampioenen kregen ook nog een feestavond aangeboden door een ,,Langs-de-li|n-loper" Het kampioenselftal zal deelnemen aan diverse toernooien waaronder het internationaal toernooi in Dene marken tegen ploegen uit Duits land, Denemarken en Noorwegen LEUSDEN - Zaterdag 26 maart werden er in Doorn judowedstrij den gehouden georganiseerd door Herman Boersma. Voor de ze wedstrijden waren diverse scholen en verenigingen uit de omtrek uitgenodigd. Ook Ju Sei Do was met een aantal deelne mers aanwezig. De Leusdense judoka's hebben zich van hun beste kant laten zien. Ze sleepten drie eerste en twee tweede prijzen in de wacht. Die werden gehaald door: Paul Cirkel, 1e prijs, 60 pnt: 2. Arjen v.d Belt, 1e prijs, 55 pnt; 3 Wouterv. Deele, 1e prijs. 60 pnt; 4. Wouter Jonkman. 2e prijs, 38 pnt en Gordon Messen, 2e prijs, 30 pnt. Paaszaterdag: IJsselmeervogels B3-Achterveld B2 v 14 00 CJVVC2-AchterveldC2 v 12.45 Mede vanwege schoolvoetbal en de vakanties zijn de overige jeugd- elftallen vrij van competitievoet bal Maandag (2de Paasdag) 4 april Achterveld A1 neemt deel aan het NKS-toemooi om de Bisschopsbe ker. Achterveld A2-SEC A2 3-2 Achterveld B2-KWA B3 0-4 Hoevelaken E3-Achterveld E2 1-1 LEUSDEN - Op en rond de ba nen van LTV Lockhorst op het Burgemeester Buiningpark gonst het van de aktiviteiten die vooralsnog niets met tennissen zelf te maken hebben. De aanne mer Is afgelopen maandag ge start met de renovatie van baan 12 en 3. Deze banen zullen in de week van 12 april klaar zijn. Ook aan de voorjaarsbeurt van baan 4, 5 en 6 wordt hard gewerkt; re gen en nachtvorst vormen ech ter een handicap. De nieuwe banen 7,8 en gen er echter prima bij et vanaf zaterdag 2 april 10.0 bespeelbaar. Verder zijn leden aktiet doende het clubhuis en de ti sen gezellig aan te kleden D belooft een jaar vol evenem te worden gezien het feit dat horst haar vijfde lustrum viel 18 juni vindt de officiële op van het park plaats met fees ACHTERVELD - Ditmaal werd door niet minder dan 21 leden deelgenomen aan de onderlinge schietwedstrijd. De heren waren deze avond aardig op schot het geen bleek uit de uitkomsten. Het was Ben Voskuilen die eer ste werd met 97 punten gevolgd door W. J. Lagerweij met 96 pun ten. De overige uitslagen waren: 3. A. van Daatselaar 95, 4. P. van Nimwegen 94,5. J. van Nimwegen 91, 6. P Smink 88, 6. W Wittebrood 88. 6. J. Voskuilen 88, 9. J. E. van Ha- mersveld 85, 9. A. Vlug 85, 11. J. Blom 83,11. J. van Rossum 83,13. J Voorburg Gz. 82, 14. G. Tolboom 81, 14. W. v. d. Kletersteeg 81, Wittbrood 81. 17. W. Luttikhuizi 18. G. van Hamersveld Jz 77. van Hamersveld Jz 76.19 L. V< 76 en 21. T. Bokma 74 punten. Bij de dames waren 10 aanwezig om de onderlinge strijd tegen elkaar aan te bi< Ook zij waren deze avond go dreef. Het was Anneke Ouds' die eerste werd met 85 punte; volgd door Iny Kok met 78 pu De overige uitslagen waren Voskuilen 73. 4. Ria Vos 72. 4 lies Huurdeman 72, 4. Tiny To 72, 7. Nel Tijmensen 71, 8 Ne nissen 70, 9. Thea van Ruitenbe en 10. Liesbeth Suermondt 67 pi

Leusder Krant | 1983 | | pagina 10