8B Isolatiewerkzaamheden in Korfzaal begonnen Kaalslag langs Dodeweg ver twee maanden meer oncreets over warenhuis 9e Zonnebloem is weer open Leusder Krant op woensdag en vrijdag j Leusder Krant Eieren zoeken bij De Til Paaseieren zoeken met Blijhof Paaseieren zoeken en koffieconcert in Moespot Paasvuur op Biekerij De Til tijdens paas vakantie Zaterdag in Hamershof stil protest tegen kern bewapening LN0N-F00DPARTNER ZAL GEVONDEN WORDEN Vandaag in de Leusder Krant BDU Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Ophalen huisvuil Auto's opengebroken Gratis fotoboekje Bibliotheek gesloten Collectes in april ffil Geen krant ontvangen? BINGOSPEL INSTALLATIE BEDRIJF WEVA I FOTO-KOPIE NODIG? KARWEI OVER DRIE WEKEN GEREED Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B V. r krant DONDERDAG 31 MAART 1983 14e JAARGANG NO. 98 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Begin deze week is een begin gemaakt met de isolatiewerkzaamhe den In de Korfzaal van Leus- dens aktiviteitencentrum De Korf. Het karwei moet op 20 •pril gereed zijn. In januari vanditjaartrok de gemeenteraad een krediet van 409 duizend gulden uit voor geluiddempende maat regelen in de Korfzaal. Die bleken nodig na geluidsme tingen door een adviesbu reau voor bouwfysika, lawaai- beheersing en akoestiek. Geadviseerd werd geluidwe- rende voorzieningen te tref fen aan de buitenpui, het hel lend dakvlak van het gebouw en het dak boven de Korfzaal. De metingen waren verricht na aanhoudende klachten van omwonenden over de ge luidsoverlast vanuit het akti viteitencentrum. Ze kwamen sterk te staan toen bleek dat het geproduceerde geluid tij dens feestavonden en andere evenementen in de Korfzaal de Hinderwetgrenzen over schreden. De werkzaamheden aan de zaal zullen hoofdzakelijk be staan uit het isoleren van het dak en het plaatsen van een tweede buitenwand van hout- wolcementplaten die naar binnen toe worden afgewerkt met steen. (Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN -Een gedeelte van de Dodeweg in Leusden heeft een heel andere aanblik gekregen. In verband met de werkzaamheden voor het verleggen van een stuk van de Dodeweg (vanaf de Paradijswegzijn bomen en struiken langs de weg gerooid. De verlegging heeft te maken met de aanleg van een nieuw gedeelte van de rijksweg 28 richting Utrecht De A28 zal zoals bekend achter restaurant Oud-Leusden langs over de Doornseweg en Kolonel van Rooyenweg worden verlengd richting Zeist waar reeds een aantal jaren nieuwe wegvakken van de rijksweg naar Utrecht liggen. Het ligt in de bedoeling het nieuwe tracé in 1986 voor het verkeer open te stellen. In een verklaring zegt het Vredesplatform voor deze vorm van aktie gekozen te hebben, omdat de bewapeningswedloop („deze dwaze, krankzinnige be dreiging en verspilling") de le den van het Vredesplatform stil en sprakeloos maakt. Aan het winkelend publiek in de Hamers- hof zullen stencils ter toelichting van de aktle worden uitgereikt. LEUSDEN - In verband met de Paasdagen wordt op maandag 4 april geen huisvuil opgehaald. Dit zal gabeuren op dinsdag 5 april. Er moet rekening worden gehouden met gewijzigde op- haaltijden. Het is daarom raad zaam het huisvuil om 7.30 uur aan de straat te hebben staan. LEUSDEN - Drie geparkeerde auto's op de Appelweg werden dinsdag opengebroken. Uit de wagens verdwenen rijbewijzen, kentekenbewijzen, paspoorten en een tas met boeken. Van de dader s) geen spoor. Voormalig gemeentehuls toch onder slopershamer3 Interview op donderdag met de voorzitter en secretaris van de bedrijvenkring Leusden 5 Sport7 Loep op Leusden met: Men schrikt hier zo gauw11 Kijk op de film13 Paaspuzzel15 Servicepagina 17 DOKTERSDIENST: Vrij. tot zo., 18.00 uur 03425-1222. Tot di., 8.00 uur. 945735 In verband met de Paasda gen zal de Leusder Krant volgende week op woens dag en vrijdag verschijnen. Kopij en advertenties voor de uitgave van woensdag dienen uiterlijk dinsdagmor gen 12.00 uur in ons bezit te zijn. Voor de editie van vrij dag is dit donderdagmorgen 12.00 uur. Redaktle en advertentie-af deling LEUSDEN - Ter gelegenheid van de officiële opening van het gemeentehuis is een fotoboekje verschenen. Dit boekje geeft in 24 bladzijden een beeld van de nieuwe gemeentelijke behuizing van 't Erf. Voor Leusdenaren is het drukwerkje Iedere werkdag van 8.30 tot 12.30 uur gratis ver krijgbaar bij de receptie in het gemeentehuis. LEUSDEN - Op Goede Vrij dag (morgen) en zaterdag 2 april zullen de bibliotheken in Leusden gesloten zijn. LEUSDEN - Burgemeester en wethouder hebben voor de maand april vergunning ver leend voor het houden van de volgende collectes: 11 tot en met 17 april Sakor en 18 tot en met 24 april Hartstichting. On«fh«nke<i|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden ouu Verichllnt dinsdag en donderdag in da gamaente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 37 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Het gezellige voor een nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). Met ingang van donderdag 31 maart 1983 is Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42 - Stoutenburg Tel 033-941162 ook weer geopend op de koopavond, van 19.00-21.00 uur. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - De stichting Jeugd- en Jongerenwerk or ganiseert woensdag 6 april een wedstrijd eierzoeken voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 8 jaar. De kinderen worden om halt twee in De Til verwacht waar na zij In groepjes zullen wor den ingedeeld om in de om geving de eieren te gaan zoeken. Mochten de weers omstandigheden het bulten zoeken niet toelaten dan wordt er in De Til een spelse- rle opgezet. De kosten voor deelname zijn eén gulden per persoon. Er worden prijs jes uitgedeeld en alle kinde ren wacht een traktatie. LEUSDEN - Op Paaszater dag, 2 april, kunnen alle kin deren van 4 t/m 12 jaar gratis deelnemen aan de eierzoek- wedstrijd, die gehouden wordt in het Lockhorster- bos. De kinderen moeten met hun fiets om 10.30 uur bij Blijhof aan de Ansfridus- laan zijn, waar men geza menlijk vertrekt. De eieren liggen In het bos verstopt, In per leeftijds groep uitgezette vakken. Per groep is er een prijsje te ver dienen. Na afloop, ongeveer om 12 uur, wordt er op Blij hof limonade gedronken en de gevonden eieren worden Ingeruild voor échte eieren. Het wordt zeer op prijs ge steld als er ook enkele ou ders meefietsen, zij kunnen dan In het bos hun zoekende kroost aanmoedigenl ACHTERVELD - Op de eerste Paasdag zondag 3 april organiseert de stich ting Moespot weer het tradi tionele paas-koftleconcert. Het concert wordt verzorgd door een speciaal voor deze gelegenheid samengestelde groep. In deze groep spelen mensen die eens eerder In de Moespot te horen waren. Zij zullen wat rustige Jazz spelen en enkele Latijns- Amerikaans luister liedjes. Ook het Nederlandstalige lied zal niet ontbreken. Een gevarieerd programma om deze eerste paasdag op ont spannen wijze te beginnen. Het concert begint om half twaalf en de toegang be draagt 2,50 voor volwasse nen. Kinderen kunnen gratis binnen en voor hen wordt een leuke paaseieren- zoekaktle verzorgd, met aan sluitend een schilder- en te kenwedstrijd. LEUSDEN - Zoals reeds vele jaren zal de stichting Jeugd- en Jongerenwerk op eerste Paasdag, zondag 3 april, een groot paasvuur aanleggen op de hoek van de burgemeester Van der Post- laan en Biekerij. Omstreeks half negen zal de stapel In brand worden gestoken. Ook nu weer zal op symboli sche wijze Judas worden verbrand. Het is een folklore die vooral In de Achterhoek nog zeer In gebruik is, maar vroeger ook in deze streek veel voorkwam. LEUSDEN - Het jongeren centrum De Til Is op vrijdag 1 april normaal geopend vanaf half acht. Zaterdag 2 april is De Til de gehele dag geslo ten. Op eerste Paasdag Is le dereen van 10.00 tot 13.00 uur voor een gezellig samen zijn welkom. De Til Is de ver dere dag dicht. Op maandag, tweede paas dag is de Til open van 10.00 tot 13.00 uur, van 14 00 tot 1700 is er discodansen. Dinsdag 5 april zat De Til zijn deuren van af half acht weer open. Op woensdag 6 april kunnen kin deren die mee willen doen aan de eierzoekwedstrijd zich om 13 30 uur verzamelen. Jonge renvereniging Virus houdt op donderdag 7 april haar jaarver gadering in De Til. Vrijdag 8 april is er vanal 19 00 uur tie nerdisco. Daarna is het jonge rencentrum vanaf half negen voor iedereen toegankelijk I yan één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Naar verwach- ng zal over een maand of wee meer bekend worden iver de exploitant die het zo- eheten non-foodgedeelte in et toekomstige Leusdense varenhuis zal gaan runnen. )p dit moment is projectont- vikkelaar Urbibouw/Bredero samenwerking met Boni- narkten BV, die het foodge- leelte voor haar rekening leemt, druk doende een kan- lidaat te strikken. De project- intwikkelaar uit Nieuwegein inmiddels gestart met de echnische en planologische oorbereiding van het pro- ect, dat voorzien in een ge- iouw waarin een warenhuis, ien nieuw PTT-geldkantoor en woningen worden onder gebracht. Zodra de plannen voor het warenhuis definitief zijn ingevuld kan de bouw bij wijze van spreken meteen be ginnen. Een maand geleden leek de komst van een warenhuis on der de naam Ter Meulen defi nitief. Wethouder Jan Wage naar meldde dat de zaak be klonken was. derhand bleek dat de wethou der wat te voorbarig van de toren had geblazen, omdat de directie van Ter Meulen nog niets besloten had en nog overleggen moest met onder meer de ondernemingsraad. Later kwam het bericht dat de exploitant van het Rotter dams warenhuis en postor derbedrijf zo goed als zeker niet naar Leusden kwam. Een ding bleef overeind staan en dat was de deelname van Bo- nimakrten BV in het waren huis, die haar vestiging in De Hamershof wil opheffen en onderbrengen in het toekom stige warenhuis. BUITENLAND Volgens een woordvoerder van Urbibouw/Bredero heeft Ter Meulen nog niet voor hon derd procent afgehaakt. ..Ik moet erg voorzichtig zijn met wat ik zeg, maar een dezer da gen zal Ter Meulen laten weten of ze nog geïnteresseerd is in een vestiging in Leusden", al dus de woordvoerder van de projectontwikkelaar. Hij zei ver der, dat het tot de mogelijkhe den behoort dat een warenhuis concern de goederen gaat leve ren, maar de exploitatie over laat aan een ondernemer die zijn naam aan het warenhuis mag geven. „Maar een andere mogelijkheid is om in het bui tenland te zoeken naar kandi daten, omdat de spoeling in Ne derland natuurlijk erg dun is ge worden", aldus de zegsman van Urbibouw/Bredero, het be drijf dat momenteel de ontwik keling op zich heeft genomen van de twee nieuwe Leusdense wijken Claeverenblad en Wil denburg. Volgens hem staat het vast dat er een non-food- partner gevonden wordt voor het warenhuis in Leusden. „Ik kan echt niet meer vertel len, omdat de zaak in Leusden erg gevoelig ligt", zo verklaarde de woordvoerder gistermiddag. LEUSDEN-Gistermiddag (woensdag) ging om twee uur speeltuinvereniging De Zonnebloem weer open voor 'jeugd in Leusden-Zuid. Het werd een feestelijk gebeuren en daar was ook alle reden voor. De Zonnebloem •ett namelijk diverse nieuwe toestellen kunnen plaatsen dankzij de medewerking van de gemeente en hel ondwerkersbedrijf van Schoonhoven Ook Leusdenaren die de speeltuinvereniging een warm hart toedragen bben op hun wijze een steentje bijgedragen aan de realisering In De Zonnebloem kunnende kinderen een fijn izoen tegemoet gaan mei een nieuwe glijbaantwee nieuwe schommels en nieuwe ringen (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Aanstaande zater dag (de stille zaterdag vóór Pa sen) zullen leden van het Vredes platform Leusden en sympathi santen op het winkelcentrum „De Hamershof" een stil en zwij gend protest tegen de kernbewa pening laten zien. Zij doen dat door middel van sandwichbor- den, die door het winkelcentrum rondgedragen zullen worden. Op de borden Is een selektie af gedrukt van de teksten, die vorig jaar als Leusder Heitjes In een antl-kernwapenaktle in de Leus der Krant verschenen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1