„Biljarten is niet zo vreselijk gemakkelijk" SPINST 5 JAAR KONINKLIJKE NEDERLANDSE VOOR UCHAMELIJKE OPVOEDING Veel deelnemers aan open badmintontoernooi Nieuwe banen Lockhorst Voetbal programma 2 en 4 april Cortffef I >op Kramer, voorzitter BV'75 Mensen iri de sport I APRIL NATIONALE WANDELDAG BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ BV SPORT- MEDEWERKER (m/v) Bureaucratie iUSDEN - „Toen mijn oud- in begon met biljarten zei i, het Is beter dat jij ook lid anders zie ik, dat het over ar weken gedaan is met de ilglng." pa is Joop Kramer. Vanaf wedstrijdleider en sinds É4aar voorzitter van blljartver- ^Jing BV'75. Het jaartal in de Hzegt het al. In 1975 werd de TVtvereniing opgericht. In JlBlpe als jeugdbiljartclub. In iïEllle aanvang heeft de Leus- Hke jeugd nog even in Amers- S™ moeten spelen maar op 26 HRl975 werd het eerste eigen Cal van de vereniging officieel Eend met een eerste stoot ^Burgemeester Van der Post. vertrokken diverse men- I uit het bestuur en even LuJjde het een rommeltje te worden. „Nadat de vereniging over dat dooie punt heengeko- men was, is zij gaan bloeien zo als het hoort" aldus Joop Kra mer. Aan de hand van een uitgebreid plakboek laat Joop onder andere het vorige lokaal zien. In de oude boerderij „Rosmolen" waarvan de deel door de vereniging zelf was opgeknapt werden de eerste jaren gebiljart. De grote deuren werden op een gegeven moment dichtge metseld zodat het er ook nog lekker warm kon worden. Joop: „Een paar weken geleden is ons nieuwe onderkomen officieel geopend in een van de schuren van meneer Vrijhoef aan de Hamers- veldseweg. Wij kregen een tip dat die schuur verhuurd werd en heb ben alles zelf verbouwd. Ik heb door de week wat tijd over en in grote lijnen heb ik samen met de heer Hofman, die het toezicht en de leiding had. deze ruimte ver bouwd." B V.'75 telt momenteel 35 leden van wie acht leden jonger zijn dan 15 en de rest zo n beetje rond de twintig is. In de ruimte staan twee normale bil|arttafels en een groot biljart. Officieel mogen drie leden van de vereniging op de gro te tafel spelen Het mogen spelen op de grote tafel is afhankelijk van het gemiddelde aantal punten dat een biljarter maakt. Biljarten is een vaardigheids- sport, die je door veel te oefenen op een bepaald niveau kan bedrijven. Joop. „Wanneer hier nieuwe leden komen merken zij dat biljarten niet zo vreselijk gemakkelijk is. Kunnen zij dat accepteren dan blijven zij lid. Door maar te oefenen en te oefe nen gaat het steeds beter en dan, meestal na een jaar of vijf, komt er een stilstand in de prestaties. Vaak gaan de prestaties zelfs achteruit. Ben je na zo n inzinking weer aan je zelfde gemiddelde als voorheen dan heb je kans dat het steeds be ter gaat. Je moet wel konstant blij ven oefenen. Daarbij is een goede begeleiding heel belangrijk. VieA' jongens van ons hebben les gekre gen op Papendal. Ik kan wel zeg gen dat daar topbegeleiding is en dat stimuleert de anderen ook." De teams van B V.'75 spelen in zeer uiteenlopende klassen. Af hankelijk van de klasse waarin ge speeld wordt bestaat een team uit drie of vier mensen. Vier teams spelen mee in de distriktscompeti- tie. Verder is er een seniorenteam dat in de nationale kadercompetitie speelt en een topteam van uitslui tend jeugd die boven een gemid delde van vier zit, wat heel hoog is. JEUGD Het jeugdbiljarten wordt, zeker in deze omgeving, niet veel gedaan. Van de 30 biljartverenigingen in ons distrikt hebben er twee een jeugdafdeling. In een café spelen is voor jongeren tot een bepaalde leeftijd niet zo aantrekkelijk en in jeugdcentra ontbreekt het meestal aan goede begeleiding. De jeugd afdeling van B.V.'75 speelt nu met het distrikt Eemland mee. Joop „Wanneer je het geen goede zaak vindt dat er zo weinig jeugdafdelin gen zijn kun je of niets doen of je kunt mee gaan werken in het dis trikt. Sinds twee jaar ben ik dan ook distriktsjeugdconsul geworden." biljartjeugd van BV'75 De Leusder Krant besteedt wekeli|ks veel aandacht aan sport. Gezien het groeiend aantal sportevenementen in deze gemeente heeft de redaktie van de Leusder Krant plaats voor een tor assistentie van onze huidige sportmedewerker. Wij zoeken Iemand, die op free-lance basis mee wil werken aan de sportverslaggeving voor deze krant. De werkzaamheden zullen met name in de avonduren en in het weekend J verricht moeten worden. Betaling geschiedt op basis van het aantal geplaatste regels. Onze medewerkers moeten de beschikking hebben over een telefoon. Tevens moeten zij in staat zijn om hun verslagen getypt en in foutloos Nederlands In te leveren. Voor iemand, die in sport is geïnteresseerd en over wat vrije tijd beschikt, kan deze funktie een aardige bijverdienste opleveren. Nadere inlichtingen verstrekt Bertien Engelkens, buroredaktrice van de Leusder Krant, telefoon 941495. bonicitatles kunnen worden gericht aan: Redaktie Leusder Krant, Postbus 11 - 3800 AA Leusden. DONDERDAG 31 MAART 1983 7 LEUSDEN - De opening van het nieuwe tennlsselzoen op maandag 4 april (tweede Paas dag) heeft bij de LTV Leusden een extra feestelijk tintje. De re den hiervoor is te vinden in de completering van het park. Van af 4 april hebben de leden de be schikking over een park met acht grevelbanen met automatische sproeiïnstallatle en twee verhar de banen. Na het spelen zal het goed toeven zijn In het gezellige clubhuls. De feestelijke opening zal om 10.00 uur verricht worden door de wethouder van sportzaken, de heer G. van Woudenberg, die vervol gens de eerste partij zal scoren tus sen het jongste en oudste spelend lid van de vereniging. Om praktische redenen is de feestavond, die zoals gebruikelijk aansluit op het openingstoernooi, dit jaar verschoven naar vrijdag 8 april om 20 30 uur. Hieraan vooraf gaand is om 19 30 uur een korte informatieve bijeenkomst voor de deelnemers aan de komende com petitie Zaterdag 2 april (1A) SEC-Hees SVM Boys-Roda TOV-Lelystad Horst-Barneveld Sperwer-Naarden Maandag 4 april (1A) Z vogels-Hoogl'veen Odijk-Achterveld Barneveld-SDO Nederhorst-Actif Maandag 4 april (2B) Maluka Muda-Kockengen VSK-WZA Riv'wijkers-SVMM Handballers van Impala opgelet! Voor je weet wordt degradatie een feit. Wie gedacht mocht hebben, dat bureaucratie - het onvoorwaar delijk vasthouden aan bepaalde voorschriften - alleen maar in over heidskringen gedijt, heeft het mis. Ook het Nederlands Handbal Ver bond weet van wanten Van be stuursleden daar mag ik. dacht ik, toch wel wat meer nuchter denken en handelen verwachten, dan on langs is gebleken Ik zal u zeggen, wat gebeurd is. Voor de tweede divisie B werd de wedstrijd Posterholt-BVH ge speeld. Op het wedstrijdformuher liet scheidsrechter Van Bedaf per abuis Posterholt met 12-10 win nen, maar het resultaat had net an dersom moeten zijn. Met 15 punten uit 18 wedstrijden heeft de Lim burgse ploeg zich aan degradatie weten te onttrekken. OWB (Zeve naar) en WWV (Winterswijk) drei gen nu het kind van de rekening te worden Deze clubs kwamen met 14 uit 18 samen op de laatste plaats en moeten nu onderling uit vechten, wie in de volgende com petitie met een klasse lager genoe gen dient te nemen. Posterholt had natuurlijk eerder kunnen reageren, maar dat is niet gebeurd. Toch strekt het de Lim burgers tot eer, dat zij samen met BHV de bond van de fout in kennis hebben gesteld. De scheidsrechter heeft dat schrijven bekrachtigd, maar dat was niet nodig geweest De commissie van beroep blijft achter de eerder opgegeven uit slag staan. OBW en WWV hebben inmiddels bericht gekregen, dat protesteren geen zin heeft, omdat de protestperiode voorbij is. Die clubs leggen zich daar niet bij neer Het zou toch te gek zijn, dat zij de dupe moeten worden van een (toe gegeven) scheidsrechterlijke dwa ling, waaraan zij pari noch deel hebben. Het muisje krijgt nog wel een staartje, maar onderlussen zit ten de Achterhoekse clubs in de problemen. Nauwkeurig invullèn van het wedstrijdformulier is een eerste vereiste. (375) - Joop Kramer met twee van zijn pupi Belangrijk vindt Joop het dat de leden van de vereniging korrekt ge kleed aan officiële wedstrijden meedoen. Aan de hand van het plakboek laat Joop dan ook diverse foto's zien waarop de leden goed verzorgd, in de officiële kleding met embleem, voor de fotograaf pose ren. Na ons gesprek rijden we nog even naar het nieuwe onderkomen. Een ingang binnendoor (de vorige was via een buitentrapje en fun geert nu als nooduitgang) bengt ons naar de eerste verdieping van de schuur, naar een ruimte die heel gezellig is ingericht. Zoals gezegd staan er drie biljarts maar verder is er een leuke bar met een hele apar te prijzenkast. Diverse tafeltjes en stoeltjes vullen de verdere ruimte op. Alles wat de club heeft moeten aanschaffen, heeft zij tweede hands op de kop kunnen tikken. Er ontbreken alleen nog wat aanrecht kastjes. Te zijner tijd zou Joop nog een grote ovale stamtafel willen zien in plaats van de tafels en stoel tjes. De biljarts zijn toegedekt met een groot zeil en Joop haalt een van de zeilen eraf om te laten zien wat voor spelen er mogelijk zijn met biljarten Ik mag het ook een paar keer proberen en met diverse aan wijzingen lukt het me zelfs de eer ste keer om de ballen te raken Joop: „Wanneer er een nieuw jochie komt, zeggen we tegen hem: ga maar spelen. Dan staat er wel een oudere bij die hem vast de eerste beginselen bij brengt. De houding bij het biljar ten is erg belangrijk maar dat le ren wij de kinderen meteen aan.'' Joop heeft erg veel plezier in de biljartvereniging en steekt er dan ook heel veel vrije tijd in. Vooral het bezig zijn met de jeugd, waar hli overiaens al veel eerder mee bezig was, is voor hem de belang rijkste reden zoveel vrije tijd hier aan te besteden. Tea Middelkoop - De korf was afgelopen weekend een en al badminton-aktiviteiten. het afgelopen weekend een open C/CX-toernool. Het werd een ge slaagd evenement. Het aantal In schrijvingen was maximaal: 275 partijen met 190 deelnemers. De organisatie verliep vlekkeloos, waardoor voorzitter Ruud Zuer om 17.00 uur met de prijsuitrei king kon starten. In de C-klasse was ABCA uit Amersfoort met drie eerste prijzen erg succesvol. Met name Bas v.d. Hoven en Jeroen Velthoven waren dit weekend goed op dreef. Beide ABCA-spelers sleepten twee eer ste prijzen in de wacht. In de CX- klasse behaalde BC Leusden twee eerste en twee tweede prijzen. Vooral de heren enkel finale en de - Spelmomf it van een damesdubbeI partij lom; hem loet Ne rijst Foto uit het boekje ..Wandelsport". De auteur (rechts) is een verstokte tippelaar. LEUSDEN - Voor de eerste maal in zijn bestaan organiseer de de Badmintonclub Leusden damesdubbel finale waren buiten- werden in de derde set met 18-17 gewoon spannend Beide partiien beslist. 75 JAAR De op 3 april 75 jaar geworden KNBLO heeft inmiddels zaterdag 23 april tot Nationale Wandeldaq uitgeroepen. Vanuit de Houtrust- hallen in Den Haag worden afstan den van 5,10,15,25 en 40 km in de omgeving van de Hofstad gewan deld. Elke deelnemer krijgt na het volbrengen van de tocht een spe ciaal voor deze aangelegenheid ontworpen jubileummedaille. Bij voorinschrijving tot 9 april op giro 1312582 ten name van Wandeldag KNBLO bedragen de deelname kosten 3,- en aan de start f 1,50 meer In het maandblad van Neder lands oudste en grootste wandel- bond wordt in tien afleveringen de geschiedenis van de KNBLO uit de doeken gedaan. Op 15 juli - vlak voor de komende Vierdaagse - wordt in Nijmegen een 75 hectome- termars voor prominenten georga niseerd (maximaal 75 burgemees ters. politici, bestuurders van lan delijke sportbonden en vertegen woordigers van de media) LEUSDENAAR Mede ter gelegenheid van het 15e lustrum van de KNBLO schreef de Leusdenaar Wim van der Laa- ken in de serie „Ken uw sport" een handzaam boekje over de wandel sport. De superwandelaar (tevens KNBLO-bestuurslid) geeft een ie der. die meer wil weten over deze gezonde wijze van vnjetijdsbeste- ding, waardevolle adviezen over de juiste wandelbewegingen, kleding, schoeisel, eten en drinken onder weg. voorkomen en behandelen van blessures, training en voorbe reiding tot evenementen enz. Het boekje komt deze week in de han del en is onder meer ook op de Nationale Wandeldaq verkrijgbaar. vla de (K) NBLO verbetering in brengen. Onder auspiciën van deze organisatie werden in 1909 de eerste officiële Vierdaagse Afstandsmarsen georganiseerd. Van 19 tot en met 22 juli a.s. vindt In Nijmegen en omgeving de 67e editie van dit evenement plaats. De wandelvierdaagse is een uit vloeisel van de in het begin van deze eeuw reeds te Breda gehou den Landelijke sportdagen van het Nederlandse leger. Dat was een uitsluitend militaire aangelegen heid, die per onderdeel later door de desbetreffende bonden is over genomen Alleen het wandelen is tot nu toe op de sportkalender ge bleven. Het was (en is) geen wed strijd, maar een presentatieve on derneming zonder snelheidsmotie- ven. Vanaf 1916 liepen er meer en meer burgers mee. Het bekende Vierdaagse Kruis is, naast de spor tieve voldoening, de tastbare herin nering aan de geleverde prestatie. Vier dagen achtereen 30, 40 of 50 km lopen is zeker niet niks! Vanaf 1928 is de Vierdaagse internatio naal geworden. In dat jaar kwam het aantal deelnemers voor het eerst boven de duizend. Thans ligt het gemiddelde twintigmaal zo hoog en in totaal hebben tot en met 1982 circa een half miljoen wande laars de tochten volbracht - Op 3 1908 werd in het Zuid-Hol- Koffiehuls aan de te 's Gravenhage de Koninklijke) Nederlandse voor Lichamelijke Opvoe- I. De algemene zoals wij die stond in die tijd nog een laag pitje. Een aan- en heren wilden daar

Leusder Krant | 1983 | | pagina 7