vdA steunt als enige actie VVD-motie niet Drie ei is een Paasei Ensemble „Joosken" 80 deelnemers aan fietstochten Concert Amsterdams P kPKUlt Gemeenten bereikten akkoord over crossterrein j Leusder Krant KPO zomer reis op 14 juni Collecte kinder bescherming ZATERDAG 9 APRIL VOOR HET EERST IN GEBRUIK AAK VAN BOVENGEMEENTELIJK BELANG" Geluidsmetingen bij De Klaveet Inbraak zorgde voor paniek Insluiper aan de haal met sigaretten Vandaag in de Leusder Krant Bezichtiging gemeentehuis Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden MARNIX KREIJNS Redaktle on «dmlnlstratle: Postbus 11 Tslsfoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Ttlsx B.D.U. 40261 Giro 871441 één onzer verslaggevers) USDEN Als enige Isfractie is de Partij van de id niet akkoord gegaan en motie van de VVD om lut van spoedige realise- van het nieuwe tracé van veg 28 en het wegvak van veg 27 door Amelis- d onder de neus te wrij- an de verantwoordelijke ster én de gemeenteraad Itrecht. Volgens de PvdA het om een zaak van engemeentelijk belang" odoende bestemd voor re overheden. /VD-motie is op tafel geko- taar aanleiding van devtoe- nde verkeersdrukte op de iciale weg S9 tussen ifoort en Maarn. De libera- iden dat deze weg daar niet op is berekend en het daarom zaak is dat de verlenging van de A28 richting Utrecht en de reali sering van de weg door Amelis- weerd spoedig gereed zijn. Wat dat laatste betreft zijn de Leus- dense VVD'ers hevig aan het twij felen gebracht door een artikel in het huis-aan-huisblad Het Dins dagblad waarin staat dat de ge meente Utrecht het stuk omstre den weg door het bos van Ame- lisweerd eigenlijk overbodig vindt. ,,Een van de belangrijkste argumenten die B&W nog eens aanhaalden, was het feit dat het verkeersaanbod ver achterblijft bij de prognoses In 1982 voor spelde Rijkswaterstaat dat er dagelijks op de oude rijksweg 222 (de snelweg van Laaggraven naar de Berenkuil) een file zou staan met een lengte van twaalf- eneenhalve kilometer in 1985, als de snelweg door Amelisweerd niet zou zijn aangelegd", aldus een citaat uit het artikel dat tij dens de raadsvergadering vorige week in kopievorm door de VVD aan deoverigefractiesendepers werd uitgedeeld Gebleken is echter uit tellingen dat het ver keersaanbod op rijksweg 222 in de afgelopen jaren iets minder is geworden Een nieuwe weg door Amelisweerd wordt daarom door Utrecht overbodig gevonden. De VVD-motie is daar sterk tegen, omdat alleen het nieuwe tracé van de A28 en het nieuwe wegvak van de A27 de provinciale weg S9 voldoende kunnen ontlasten van het verkeer dat richting Utrecht of naar het zuiden dan wel wes ten wil. Harm Offereins (GPV/SGP) ving met de motie akkoord of schoon hij benadrukte dat deze wegenkwestie een zaak is voor hogere overheden ..Maar onder het motto baat het niet, schaadt het niet, ben ik voor de motie", v-QMa vond op de Doornseweg nog een kettingbotsing plaats BOU Onafhankelijk nieuwsblad zït voor óe gemeente Leusden LJLJI Ijnt dintdog en donderdag in de gemeente Leusden Ifmllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. I kontrakten belangrijke korting. kontrakten belangrijke korting. nderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). «e nummers: 75 cent per stuk. [ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOON: kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum Is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur d. Zaterdags gesloten. LEUSDEN Op vrijdag 8 april bestaat voor belangstellenden de gelegenheid het gemeente huis te bezichtigen. Rondleidin gen zullen gehouden worden om 19.30, 20.30 en 21.30 uur. In ver band met de grote toeloop op voorgaande bezichtigingsdata is het gewenst tijdig aanwezig te zijn. liet Offereins de raad weten PvdA-fractievoorzitter Corri Ver duin merkte fijntjes op, dat de VVD kennelijk weinig vertrou wen heeft in het beleid van de minister van Verkeer en Water staat mevrouw Smit-Kroes. „No ta bene een minister van eigen kleur", aldus Verduin wier fractie vindt dat het meer voor de hand ligt dat de VVD de minister via de voor hen bekende kanalen zou benaderen. Verder stelde Ver duin dat haar partij het be vreemdt dat de liberalen met bp- vengemeentelijke motie zijn 'ge-" komen, omdat zij in principe te- qen dergelijke voorstellen zijn Ze doelde daarbij op de kernwa penmotie die vorig jaar om rede nen van bovengemeentelijk be lang niet aanvaard werd Ep Oostra (D'66) als bewoner van de buurtschap Waterloo per soonlijk betrokken bij de drukte op het stuk Doornseweg van de S9 pleitte voor een maximum snelheid van 50 kilometer per uur op de ventweg langs de Doorn seweg. „Eerst als de gemeente iets doet aan de automobilisten die de file willen ontwijken, dan pas kan een beroep worden ge daan op het Rijk of andere ge meenten", meende Oostra. Hij ging wel akkoord met de VVD- motie. Het CDA deed dat even eens en kondigde aan via partij politieke kanalen aandacht te vragen voor de toenemende ver- j keersdrukte op de S9. ,,lk heb al drie eieren gevonden'' LEUSDEN Op diverse plaatsen in Leusden en Ach terveld werd het afgelopen weekeinde, zoals gebruikelijk met Pasen, door de jeugd naar eieren gezocht. Vanal „Blijhof" aan de Anslridus- laan startte zaterdagmorgen een groep van 110 kinderen met hun ouders voor het jaar lijkse Paasevenement in het Lockhorsterbos. Door het r ~orme speurenthousiasme de kinderen was het zoe ken binnen drie kwartier ge klaard. Bij de 4- en 5-jarigen won na loting Chantal Visser (vijf eieren) een prijs. Susan- ne Appels was bij de 6- en 7-jarigen na loting de gelukki ge; zij had negen eieren ge vonden. Marinka van Dijk (acht eieren) won in de cate gorie 8- en 9-jarigen en Eve lien Zwart (negen eieren) deed dat bij de 10- tot en met 12-jarigen. Kinderen en ouders op zoek naar eieren in het Lockhorsterbos Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Met ingang van donderdag 31 maart 1983 is Amersfoort ook weer geopend op de koopavond, van 19.00-21.00 uur. LEUSDEN Het Amsterdams Ensemble „Joosken" geeft zater dag 16 april een concert In het internaat Don Bosco, Dodeweg 6. Het ensemble brengt een ge heel Nederlands programma uit de Renaissance en vroeg-Barok. Het muziekgezelschap bestaat uit Joke Leenderts, sopraan, Hannie Broggel, blokfluit, gam ba, kromhoorn; Dieuwke Berke laar, gamba, blokfluit, krom hoorn, Ton Perra. luit, brokgitaar en Paul Smit, renaissance trom bone. Het concert wordt georga niseerd door Joannes Tollius d'Amorforte. werkgroep voorou de muziek, in samenwerking met de Vereniging voor Huismuziek De avond begint om 20.15 uuren de toegang is 5 gulden. ACHTERVELD Door het K.P.O. bestuur wordt er voor de leden weer een zomerrelsje ge organiseerd. De bus zal op 14 juni 's-morgens vanaf het Coöperatieplein vertrekken. Via Scherpenzeel en Amerongen gaat het naar Tiel. Daar wordt een bezoek gebracht aan de tin- waren fabriek Metawa. Voor de j liefhebbers betaat de mogelijk- I heid hier wat inkopen te doen. Vervolgens gaat het richting Zaltbommel waar een vestings maaltijd zal worden gebruikt. Na de maaltijd word de reis j voortgezet naar Drimmelen van waaruit een boottocht zal wor den gemaakt door de Biesbosch Om ongeveer 17.00 uur vertrekt i de bus naar Hoevelaken waar het diner zal worden gebruikt. Het ligt in de bedoeling om rond 21.00 uur weer in Achterveld te arriveren De onkosten voor deze dag bedragen f65,—. Opgave voor deelname zo spoedig mo gelijk bij mevrouw Van den Berg, tel. 2007 Degenen die in het bezit zijn van een 65-+- pasje wordt aangeraden deze zeker niet te vergeten LEUSDEN - De familie S. uit Leusden-Zuid raakte lichtelijk in paniek toen zij zondagavond thuiskwam en een enorme rot zooi In de woning aantrof en bo vendien meende dat de inbreker zich nog in huis bevond. De gea larmeerde rijkspolitie doorzocht de woning en trof de deur van de ouderlijke slaapkamer op slot. Met toestemming werd die inge trapt. maar van de inbreker geen spoor. Hoewel er veel rotzooi was gemaakt, werd er uit de wo ning van de familie S. niets ver mist. ACHTERVELD - In overleg met de gemeente zijn door de rijkspolitie de afgelopen dagen geluidsmetingen verricht in de buurt van de voormalige manege De Klaveet in Achterveld. Het pand is in gebruik als een soort aktiviteitencentrum. Omwonen den klagen al geruime tijd over de overlast vanuit De Klaveet. Via meetapparatuur registreerde de politie op diverse plaatsen in de omgeving van de vroegere manege 34 tot en met 40 deci bels, volgens Hinderwetbepalin gen te veel. Als de overlast niet afneemt zal de rijkspolitie verba liserend gaan optreden. LEUSDEN - Uit de woning van de familie V. aan Duinroos heeft een onbekend persoon vrijdag vijf pakjes sigaretten gestolen. De insluiper deed dat terwijl de vrouw des huizes in de woonka mer zat. De heer V. had die dag In de buurt van zijn huis een voor hem onbekende man gezien. Hij deed pas maandag bij de politie aangifte van de vermissing van zijn sigaretten, omdat hij aan vankelijk aan een 1 aprilgrap dacht. Maar toen de vijf pakjes niet meer terugkwamen liet V. dat vermoeden varen. LEUSDEN - De fietstocht die de hervormd/gereformeerde jeugdraad ten behoeve van het nieuwe jeugdhonk op tweede Paasdag organiseerde is, de weersomstandigheden in acht genomen, een groot succes ge worden. Tachtig fietsers die waren ge sponsord door familie, buren of kennissen gingen die dag op pad voor een fraaie rit van 10,20 of 30 kilometer. Elke afgelegde kilometer bracht een bepaald bedrag op; de totale opbrengst bedroeg ruim 500 gul den. De uitzetters van deze tochten bezinnen zich nu of het mogelijk is om op Hemelvaartsdag of met Pinksteren nog een keer een der gelijke fietsenralley te organiseren in de hoop meer deelnemers te trekken Op bijgaande foto enkele fietsers bij het startpunt bij 't Tref punt. LEUSDEN Ook dit jaar doet de stichting Sakor, organisator van de nationale collecte kinder bescherming, een beroep op le dereen die de kinderbescher ming een warm hart toedraagt. De nationale collecte 1983 zal van 11 tot 17 april worden gehou den. In deze periode gaan vele vrij willigers van deur tot deur om voor ruim 30.000 kinderen, die veelal de huiselijke georgenheid moeten missen een financiële bijdrage te vragen Want deze kinderen hebben meer nodig dan opvang alleen Helaas zijn de subsidies van de overheid niet toereikend voor die broodnodige aandacht. Daarom missen deze kinderen vaak de persoonlijke aandacht en kleine attenties of extraatjes die in een „normaal" gezin zo gewoon zijn, zoals - JUID biedt burgemeester handtekeningen aan3 - Stil protest In Hamershof3 - Miniatuurtje3 - Bilthovense bomen doen Los Vast uitwijken naar De Korf5 zwemles, een muziekinstrument of een lidmaatschap van een voetbalclub. Dit zijn zo van die dingen die voor opgroeiend kind buitengewoon belangrijk zijn en daarwil Sakor bij helpen Finan ciële hulp aan kinderen die in een toch al moeilijke periode in hun leven ook recht hebben op een beetje extra geluk WOENSDAG 6 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 99 m één onzer verslaggevers) EUSDEN De gemeen- j Amersfoort, Leusden, 1 est en Zeist hebben met ministerie van Defensie het provinciaal bestuur reenstemming bereikt r de plaats, inrichting en ipeningstijden van een re- laal motorcrossterrein op Leusderheide. Het is de oeling dit terrein op zater- 9 april voor de eerste keer jebruik te nemen. Twee en eerder, op donderdag )ril, zullen de betrokken eenten en de provincie hun besluit toelichten tijdens een bijeenkomst in het stad huis van Amersfoort. Ook het ministerie van Defensie en de motorcrossverenigingen zul len op deze avond vertegen woordigd zijn. Het aangewezen motorcross terrein ligt op grondgebied van de gemeente Amersfoort, ten zuiden van de Kolonel van Rooyenweg en ten noorden van het nieuwe tracé van rijksweg 28 De grond is eigendom van het ministerie van Defensie en wordt voor de periode van één jaar vrijgegeven voor motorcrossak- tiviteiten. De Leusder Krant meldde dit reeds in haar editie van 22 maart jongstleden Tijdens de periode van een jaar mag er slechts in de weekeinden worden gecrosst Zaterdags kunnen verenigingen uit Amers foort. Leusden. Soest. Zeist en Bunschoten er terecht voor trai ningen. Zondags is er in principe alleen de mogelijkheid voor on derlinge wedstrijden. Alle be trokkenen zien dit jaar als een proefperiode Het ministerie om dat de mogelijkheid moet wor den opengelaten, dat het terrein later weer volledig kan worden gebruikt als oefenterrein. Ge meenten en provincie spreken van een proefperiode, omdat er uitgebreid onderzoek zal worden verricht naar met name de ge luidsoverlast voor omwonenden Dit onderzoek zal worden ver richt door provinciale waterstaat. 1 De provincie heeft laten weten binnenkort te starten met de door de Wet Geluidhinder voor- j geschreven procedure De motorcrossverenigingen gaan akkoord met het aangewe zen terrein op de Leusderheide. Onlangs keurden zij een ander stuk grond op de hei af voor de inrichting van een motorcross baan. Vorig seizoen werd er ge- crosst op weer ander terrein. Ook destijds gold een proefperi ode van een jaar. Door de vele i klachten over geluidsoverlast is het niet opnieuw in gebruik ge- nomen.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1