Acht bomen uit Bilthoven doen „Los Vast" uitwijken naar Korf Echtpaar Van de Burgwal vierde in Wiekent Kwis enniscompetitie egint 17 april VERBAZING EN VERBIJSTERING BIJ LEZERS LEUSDER KRANT lensden krant NCRV-RADIOPROGRAMMA ZATERDAG VANUIT LEUSDEN Voormalig gemeentehuis gaat toch onder de slopershamer NA PUBLIKATIE „I APRIL-PAGINA": Als u gaat trouwen, wilt u dat natuurlijk weten ook. Leusder Krant Drie nieuwe wachtmeesters Hilversum Expohal Haltergewichten ontvreemd c 111 Kleuren van gemeentehuis aanpassen aan Hamershof TROUWKAARTEN Gratis fotoboekje FOTO-KOPIE NODIG? Collectes in april JilWl (X'! fyul) 8 9 10 WOENSDAG 6 APRIL 1983 plaatselijk nieuws (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Acht Bilt- hovense bomen zijn er de hoofdoorzaak van dat het NCR V-radioprogramma „Los Vast" aanstaande za terdag wordt uitgezonden vanuit het Leusdense akti- viteitencentrum „De Korf'. Eigenlijk zou het programma namelijk van uit een tent bij het Biltho- vense winkelcentrum „De Kwinkelier" worden uitge zonden. Daartoe zou een grote tent nabij het win kelcentrum worden opge zet. Een tent die ook acht bomen zou overspannen, want die stonden op de plaats waar het gebeuren had moeten plaatsgrijpen. „En dat", zegt Los Vast- presentator Jan Reitman, „werd ons te gek. Moet je voorstellen dat in zo'n tent een paar duizend jonge mensen staan. Gaan er natuurlijk altijd een aantal in die bomen klimmen en dat is vragen om ongeluk ken. Daar konden we echt niet aan beginnen en an dere mogelijkheden wa ren er volgens het ge meentebestuur niet. Dus moesten we wel ergens anders naar toe." Het was donderdag 24 maart iets meer dan twee weken voor de uitzending dus dat besloten moest worden om naar een andere uitzendlokatie uit te zien. On middellijk dook Rietman in zijn ordner met aanvragen van sporthallen en dergelijke, die hadden verzocht eens een uitzending van ,,Los Vast" in hun accommodatie te mogen hebben. Zijn keus ['viel op ,,De Korf" en hij nam I contact op met exploitant I j John Visser en manager Ger- rit van Tiel. Rietman ..Binnen Ome Joop (links) en Jan Rietman 24 uur was het voor elkaar. Dankzij de medewerking van de badmintonclub, die wilde wijken; dankzij de medewer king van de politie en de ge meente; en dankzij alle men sen van De Korf De facilitei ten, die we in Bilthoven niet konden krijgen, waren hier in no time voor elkaar." De verdere voorbereidin gen tot nog toe behelsden onder meer het praten met politie en gemeente en het inlichten van alle betrokke nen, dat van lokatie veran derd was Het echte werk be gint vrijdagavond om twaalf uur, wanneer de laatste zaal voetballers het pand verlaten hebben Dan wordt eerst een vloerbedekking op de grond van de sporthal gelegd en een podium gebouwd. Ver volgens wordt de hele mik mak van geluids- en andere apparatuur opgebouwd. Ook de installatie van de groep Normaal", die zaterdag in Los Vast een lang live optre den zal verzorgen, zal in de loop van de nacht worden opgebouwd. Om acht uur za terdagmorgen moet alles uit getest worden. Vervolgens heeft .Normaal" van negen tot half elf de gelegenheid om te repeteren. Daarna is er nog een uur de tijd voor de andere artiesten om met hun orkest band te repeteren. En om half twaalf zaterdagmorgen gaan dan eindelijkde deuren open. Jan Rietman ,,Op dat mo ment hebben er waarschijn lijk al honderden jongens en meisjes uren buiten staan wachten. ,,Los Vast" heeft al tijd een enorme toeloop van het publiek. Er kunnen in de sporthal van ,,De Korf" zo'n drieduizend man en die zul len er ook zeker komen. Overal waar we komen moe ten er altijd mensen teleurge steld worden; altijd is de zaal vol. Dat zal hier ook het geval zijn." GEDISCIPLINEERD Rietman, die na een con servatoriumopleiding bij de radio terecht kwam, is bij zo'n massa jonge mensen niet bang voor problemen ,,De ervaring heeft ons geleerd, dat de jeugd zich heel gedis ciplineerd gedraagd. Het zijn vooral mensen tussen twaalf en achttien jaar en tot nog toe hebben zich echt nergens problemen voorgedaan. Hoe dat komt9 Nou, in de eerste plaats bieden wij altijd kwali teit, zodat het publiek zich niet verveelt. Ook door de hoge snelheid van het pro gramma er gebeurt twee uur lang geen minuut niks blijft de zaal de hele tijd ge boeid. En wij weten natuurlijk ook zo ongeveer wel, wat we al en niet moeten doen Het is allemaal goed georganiseerd en er gaat zelden iets fout. Om een voorbeeld te noe men we hebben een speciale security-groep bij de in- en uitgangen. Als ik een paar duizend man ergens binnen zou moeten laten, dan zou ik na tien seconden al met mijn handen in het haar zitten Maar als je ziet, hoe die jon gens dat doen. Perfekt Ook Ad Everaars, voorlich ter van de NCRV. benadrukt de succesformule van het programma. Het bestaat al tien jaar. maar leed aanvan kelijk onder veteranen als Annie de Reuver en Eddy Becker een enigszins kwij nend bestaan. Onder leiding van Rietman is het meer en meer een specifiek jongeren programma geworden. Aan vankelijk vanuit een Hilver- sumse studio met vijftig man publiek en sedert mei vorig jaar in steeds groter worden de zalen Everaars ,,Het is wel een kostbare zaak, ja. Zaal afhuren, veel artiesten en gratis toegang. Maarhet is ondertussen een razend po pulair programma geworden. Wat ik een leuke indikatie vindt: de Hitkrant houdt on der zijn lezers ieder jaar een poll met onder meer de vraag naar het meest gewaardeer de radioprogramma. Jaren lang kwamen we bij de eerste tien niet voor, vorig jaar ston den we ineens op de vierde plaats Na tweede hitparades en de Avondspits. Leuk toch?" ARTIESTEN Hoe leuk het allemaal Is, kunnen drieduizend belang stellenden zaterdag in De Korf komen bekijken. Behal ve „Normaal" staan de vol gende artiesten op de bühne van de sporthal: Johnny Lion, Gemma, Bonny St. Claire, Benny Nijman, de Dutch Boys, Margriet Eshysband, John Spencer, Guys en Dolls, ballet Penney de Ja ger, Music Hall, Het Goede Doel en Peter Schilling. Dat allemaal tussen twaalf en twee uur zaterdagmiddag en de vaste luisteraars weten dat ook nog de Dik voor Mekaar show onderdeel van Los Vast vormt. ACHTERVELD - Het echt paar Reiner van de Burgwal en Mien van Hamersveld heeft een aantal spannende dagen achter de rug. Het echtpaar, dat op 29 april 25 laar gehuwd is, was door een van de dochters opgegeven voor de Wiekent Kwis. Na een voorselectie tussen 20 paren werden de heer en mevrouw Van de Burgwal uitverkoren mee te doen. Grote vreugde toen het positieve bericht binnen kwam. ,,We mochten ook een bus met supporters meebrengen. Veel moeite om deze bus vol te krijgen had den we niet", aldus het echt paar. Ze hebben een grote familie en veel vrienden en kennissen, dus dat was geen probleem. ,,We kregen een lijst thuis gestuurd waarop een groot aantal woorden stonden. Heel wat uurtjes hebben we geoefend. Meestal waren we klaar voor de tijd verstreken was". Vol goede moed werd er dan ook met een volle bus naar de studio vertrokken, het was verzamelen in café Buitenlust waar allen door Rien Coenders een kop koffie kregen aangeboden. Anneke Oudshoorn bood allen een mooie bloemcorsage aan. Al direct bij het vertrek zat er een geweldige stemming in. Bij aankomst in de studio werden de deelnemers met koffie ontvangen. ,,We wer den daar ook op ons gemak gesteld Het is voor ons een geweldige ervaring geweest dit te kunnen meemaken. We zullen deze dag niet gauw vergeten. Dat ik niet veel haar meer heb op mijn hoofd heb ik wel verschillende malen moeten aanhoren. Vooral bij het schminken want mijn hoofd moest ook helemaal gedaan worden. We zi/n als vierde geëindigd. Doch hierbij hebben diverse factoren een rol gespeeld. Men wist in de studio dat we een echtpaar waren dat met nog drie echtparen uit twee gezinnen kwam. De families Van de Burgwal en Van Ha mersveld. Afgesproken was dat ik een foto zou meebren gen tijdens de opnamen. Toen Fred Oster mij er naar vroeg bleek dat ik die niet in mijn zak had. Mien had de foto in haar tas gestoken, maar daar konden we niet meer bij. Bij het raadsel nam ik", aldus Reiner, ,,de monitor voor mij. Bij het woordje „kaars" ging ik de boot in. In paats van „kaars" las ik „kaas". Toen Mien daar ant woord op had gegeven zat ik te wachten op het volgende woord. Achteraf bleek dat ik het woord verkeerd gelezen had. Dat hierdoor de zenu wen een rol gingen spelen is natuurlijk niet verwonderlijk. Omdat ik bleef wachten op een ander woord ging de tijd door. Het was wel jammer, maar het is toch een spel. Het is geweldig op ons overgekomen. Het spreek woord dat bij het spel voorde derde en vierde plaats gera den moest worden hadden we nog nooit gehoord. Ook het andere paar dat met ons meedeed had dit nog nooit gehoord. Na afloop werd in een hele vrolijke stemming de terug reis aanvaard.Het heeft ook veel stof tot praten gegeven aldus beiden. Aan de benzi nepomp waar ik werk heb ik heel wat moeten vertellen evenals Mien, die veel is aan gesproken door de dorpsbe woners", aldus Reiner. LTV de Eemelaar, in het vorige seizoen gedegradeerd naar de 5e klasse, heeft een goede kans op de terugkeer naar het vroegere niveau. Marian Witsenburg, Pau line en Henk Eek en Jan van Ooyen ontmoeten Lelystad 4, Dronten 4 en Eemslag 2 EUSDEN/CENTRUM Voor Irie oudste Leusdense tennis es begint de competitie op 17 I TV de Inslag is nog niet er. LTV Lockhorst speelt met standaardteam Saskla Rle- k Margitte Bloemendal, Art- [Scherpenzeel en Rolf Hoving de 2e klasse. Tegenstanders zijn Soest, Bosheim 2 en Rhij- nauwen 2. LTV Leusden, vorig jaar net niet gepromoveerd, komt met Constance Ploeg, Betty Klave, Rien van Blerk en Paul Wesseling uit in de 4e klasse, waarin verder Ronde Venen, 't Sticht en Naar- den 3. LEUSDEN - De heer F. uit Leusden heeft bij de rijkspolitie aangifte gedaan van diefstal van zeventien haltergewichten uit de sportzaal aan de Margrietlaan. Een bewoner van Marterhoeve kwam de politie melden dat van hem een krat bier is ontvreemd. In het clubgebouw van de Leusdense hockeyclub aan 't Sluisje werd maandag een in braak ontdekt. Er was een ruitje vernield waardoor de dader bin nen is geklommen. Hij moet zich daarbij hebben verwond, omdat er bloedsporen werden aange troffen. Er werd niets gestolen. leusder kr«iC IN GEHEIMGEHOUDEN AMBTELIJKE NOTITIE STAAT: LEUSOEN - HM voormal^» ill da Hwrivrtion, (al toen <r»d«n goiioopt al In aan gahaWngehovden ambtaoika not/W vww. Ga hal gaboua naaft gaaocht. dal Ij» gaeo arkafa kana hal voormaoga ga-waan f, VotgantoagthaVna Jongedame liet LL7—.CTL: vs bejaarde schrikken WEL VERLAGING HONDENBELASTING Milieuvriend verplicht voor hondenbezitters GEMEENTEBESTUUR GAAT NA KRITIEK OVERSTAG B. en W. van Juinen bij De Eemelaar (Van de redaktie) LEUSDEN Bent u er ook in gestonken? De complete pagina 3 in de Leusder Krant van afgelo pen donderdag 31 maart was een grote grap, een 1 april-grap dus! De fans van het voormalige ge meentehuis kunnen dus weer gerust ademhalen, iedereen die de kleuren van het nieuwe gemeente huis afschuwelijk vindt zal dat moeten blijven doen, degenen die de honden belasting niet betalen kunnen zonder enig risico weer met hun viervoeter gaan wandelen en wie ver heugd was over het ver schijnen van een nieuwe plattegrond van Leusden zal nog even geduld moe ten hebben. En bij de poli tie heeft men nog geen spoor van de vrouw die slechts een regenjas draagt en oude mannen aan het schrikken maakt. Verheugend was het aantal lezers dat de be richten geloofde. Een en ander werd duidelijk uit de reacties van mensen, als mede uit de elf briefkaar ten die wij mochten ont vangen van mensen die zich lieten inschrijven voor een exemplaar van de nieuwe plattegrond! Wij bedanken deze men sen voor hef laten slagen van onze 1 april-grap Ze zijn gewaarschuwd voor volgend jaar. Anders zou u wel een andere samenlevingsvorm hebben gekozen. Ja toch? Al uw familieleden, vrienden en kennissen kunnen snel op de hoogte zijn van het heuglijke feit met één van de fraaie uit de selectie 1983 van de LEUSDER KRANT Kantoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-centrum. Kantoor geopend, op werkdagen van 9 tot 12 en van 13.30 tot 17.00 uur. Desgewenst kunt u de modellenboeken thuis bekijken als u ons even van tevoren een seintje geeft. Dan reserveren we de boeken voor u. LEUSDEN - Ter gelegenheid van de officiële opening van het gemeentehuls Is een fotoboekje verschenen. Dit boekje geeft In 24 bladzijden een beeld van de nieuwe gemeentelijke behuizing van 't Erf. Voor Leusdenaren is het drukwerkje Iedere werkdag van 8.30 tot 12.30 uur gratis ver krijgbaar bij de receptie In het gemeentehuls. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Burgemeester en wethouder hebben voor de maand april vergunning ver leend voor het houden van de volgende collectes: 11 toten met 17 april Sakor en 18 tot en met 24 april Hartstichting. LEUSDEN - Met ingang van 1 april is het korps van de rijkspoli tie groep Leusden uitgebreid met drie wachtmeesters. Het zijn T. Hoekstra, E. Pieters en W. Foppen. Het korps telt nu 45 poli tiemensen en 3 administratieve medewerkers. Onder auspiciën van het Nederlands Antiquairs Gilde Ink: 076-611680 Toegangsprijs f6.- CJP en 65+ paspoort f3.- Kinderen onder geleide gratis I Vrijdag april 19.00-22.00 u. Zaterdag april 11.00-18.00 uj Zondag april 11.00-18.00 u.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5