Procedures te verwachten egen besluit crossbaan Zes premie-B-woningen bij boerderij Munnikhove JIT BIJEENKOMST GISTERAVOND BLIJKT: oorstel geluidwering langs de Middenweg n i Werkgroep Milieu- Educatie bijeen Commissie OWRO vergadert dinsdag Bijeenkomst NCV B-zuid BDU i i si uu STEN RUIM 168-DUIZEND GULDEN SB j Leusder Krant! Bingospel Vandaag in de Leusder Krant HAMERSVELDSEWEG 5 VERKOCHT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? INSTALLATIE BEDRIJF WEVA p krant VRIJDAG 8 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 100 Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. eén onzer verslaggevers) LEUSDEN/AMERSFOORT Het is nog lang niet zeker Ier gedurende een jaar met doren gecrosst kan wor- op een baan op de Leus- rheide. De kans is groot een aantal omwonenden de Kroon zal stappen schorsing te vragen van besluit een regionale isslokatie op de hei in te hten. Als dat niets uithaalt staat er voor de bezwaar- nog de mogelijkheid be- aan te tekenen tegen het sntueel verlenen van een uidshindervergunning, armee een spaak in het il van de crossaktiviteiten worden gestoken, en ander bleek gister- ind tijdens een bijeenkomst iet stadhuis van Amersfoort, belegd was door de gemeen- Amersfoort, Leusden, Soest Zeist, het ministerie van De- sie en de provincie. Doel van avond was tekst en uitleg te en aan omwonenden van de gewezen crossbaan en mo- rossers zelf over de te vol- wettelijke procedure in ver- id met de geluidhinder van de toren Op de bijeenkomst was groot aantal mensen (hoofd elijk uit Leusden) aanwezig bezwaar heeft tegen de els van de regionale cross- De afgelopen week werd in persbericht bekendgemaakt de gemeente Amersfoort, isden. Soest, Zeist en Bun- oten overeenstemming met ministerie van Defensie had- bereikt over het inrichten een stukje militair oefenter- In de buurt van de Kol. van yenweg als regionale cross- Dit bij wijze van proef ge ïnde een jaar. heer Bonnike uit Leusden Archieffoto crossaktiviteiten op Leusderheide. sprak zijn afkeuring uit over het aangewezen terrein Hij noemde de lokatie nog slechter dan de vori ge, omdat de nieuwe hoger ligt en de geluidsoverlast van de moloren nog groter zal zijn Bonnike sprak zijn verbazing uit over het feit dat in het persbericht gesproken wordt over ingebruikname van de baan op zaterdag 9 april. „Dus dan heb ben we nog een dag om officieel bezwaar te maken", aldus de Leus- denaar Hij vroeg zich hardop af waarom die crossers niet naar de Flevopolder gaan waar niemand last van ze heeft Het Soester CDA-raadslid Blom liet weten dat het kwaad van de geluidsoverlast bij de bron moet worden aangepakt, dus bij de mo toren zeil Hij pleitte voor een bete re geluiddemping Blom noemde de aangekondigde geluidsmetin gen onzin, „omdat er zat gegevens over het motorlawaai voorhanden zijn." Hij vond de metingen trou wens erg academisch omdat het geluid misschien voor de wet aan vaardbaar is, maar niet voor omwo nenden als zij daar hinder van heb ben „Een mug die's nachts boven uw hoofd zoemt produceert weinig decibels maar is erg hinderlijk", al dus deze vergelijking van de CDA'er. TECHNISCH Amersfoorts wethouder van on der meer sportzaken, Albert van der Wij, die de bijeenkomst qider- avond leidde, zei dat er een oplos sing wordt gezocht die binnen aan vaardbare grenzen zal blijven Over de geluidsmetingen zei de wethouder, dat die genomen moe ten worden in het kader van het verlenen van een geluidhinderver- gunning voor de crossbaan. „Als uit de metingen blijkt dat de wettelij ke normen worden overschreden wordt de proef met het crossen on middellijk stopgezet", verklaarde Van der Wetj Een deskundige van de provincie was wat genuanceer der en zei dat bij een te hoge gè- luidsproduktie de crossers ge vraagd wordt maatregelen aan de motor te treffen om het lawaai uil de uitlaat te beperken, zodanig dat aan de wettelijke normen wordt vol daan Van der Weij zei nog dat aan staande zaterdag niet gecrosst wordt, maar slechts een parcours wordt uitgezet. Voorlopgi zonder een boom om te hakken. De des kundige op het gebied van de ge- luidsproefnemingen hield vervol genseen technisch verhaal over de wijze waarop het geluid van de mo toren wordt gemeten. Uit zijn woor den bleek dat de metingen op korte afstand van de crossapparaten ge beuren en dat daarna via ingewik kelde berekeningen bepaald wordt hoeveel decibels in de wijde omge ving doordringen. DeheerTerwindt van de buurtschap Waterloo vroeg zich af waarom dit onderzoek nu pas gedaan wordt „Die metingen hadden toch al eerder uitgevoerd kunnen worden waarna aanslui tend de berekeningen gemaakt konden worden. Daar hoeft toch niet eerst een crossbaan voor op de Leusderheide te worden aange legd?". meende de heer Terwindt. De deskundige van de provincie beaamde dat De heer Verduin van de Hoge Kleiweg wees op de wildgroei, het illegaal crossen op de baan dat vol gens hem onherroepelijk zal ge beuren Dan zal de overlast naar zijn mening zich niet beperken tot aleen zaterdags. „Maak aan alles een eind door een gat te graven met daaromheem geluidswallen. Het afgegraven zand kun je verko pen Op deze wijze heeft niemand meer last van de motoren", was Verduins simpele redenering. Wet houder Van der Wij wees hem er op dat Defenaie niet genegen is het aangewezen terrein op de hei af te graven. SCHRIK De heer Stoorvogel, voorzitter van de motorcrossvereniging Leusderheide, verklaarde dat ie dereen er aan zal meewerken de geluidsproduktle van de moto ren binnen de perken te houden. „Maar ik moet u er op wijzen yVi het technisch moeilijk Is uit laten te fabriceren die en weinig lawaai en niet afbreken In het hobbelig terrein", aldus Stoor vogel. Tot grote schrik waarschijnlijk van sommigen vroeg gister avond een woordvoerder van een autocrossvereniging uit Soest of het niet mogelijk is de regionale motorcrossbaan te combineren met een dito auto crossbaan. Wethouder Van der Weij hielp hem meteen uit de droom, omdat met Defensie is af gesproken dat het oefenterrein slechts voor motorcross ge bruikt zal worden. RIOLERING één onzer verslaggevers) EUSDEN - In het kader van Wet geluidshinder moeten jsde Middenweg, ter hoogte Toermalijn, Lepelaar en igewijk, geluidwerende maat- Elen getroffen worden. De ge- ïnleraad zal gevraagd wor- voor deze werkzaamheden krediet van 168.500 gulden Je trekken. lel is de bedoeling langs Toer ijn een geluidswal met een gte van 2.20 meter op te wer- Langd Lepelaar moet een hal- geluidwerende wal gecombi- 'd met een muur van 3 00 me- lemizen, terwijl langs Donge- een geluidwerende wand met hoogte van 2.25 meter zal ko- verband met een tekort aan tbare parkeerplaatsen bij Mijn en Lepelaar moeten bij estraten in totaal nog eens tien (eerplaatsen worden aange- Hiermee is een bedrag ge- id van 75 duizend gulden. Er liggen plannen klaar om de woningen langs de Kerkdijk in Ach terveld aan te sluiten op de riolering en de Kerkdijk te verbeteren, de kosten voor het uitvoeren van deze werkzaamheden worden geraamd op 450-duizend gulden. De ge meenteraad zal gevraagd worden een krediet beschikbaar te stellen Geluidswal in aanleg. On*fhankeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Vtrtchljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Fsmllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. »lj kontrakten belangrijke korting. Leusderheltjes 1,20 per regel (40 cent per mm). t-o«8e nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 'jks vsn 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur l*opertd. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - De werkgroep Mi lieu Educatie van het CML komt maandag 11 april voor een verga dering bijeen De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in kamer 17 (plantsoenendienst) van het ge meentehuis De agenda is als volgt samengesteld 1 Opening 2. Notulen 3. Ingekomen stukken en mede delingen 4. Schoolprogramma,s a aktivi- teiten tot juli 1983; b. program ma cursusjaar 1983/1984 5. Straatnamenboekje Groen houten 6 Herdruk boekjes Park Princen- hof 7. Vogelexcursie 8. Wat verder ter tafel komt 9. Rondvraag 10. Sluiting. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het gezellige voor een nieuwe abonnee I (Zie elders in dit blad) I L.I Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De leden van de raadscommissie Openba re Werken en Ruimtelijke Or dening (OWRO) komen aan staande dinsdag bijeen voor een waarschijnlijk lange ver gadering. De agenda, die on der voorzitterschap van wet houder Jan Wagenaar (VVD) wordt afgewerkt, omvat niet minder dan zeventien pun ten. De bijeenkomst begint dinsdagavond om 20.00 uur en wordt gehouden in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf. De agenda ziet er als volgt uit; 1. Opening. 2 Inventarisatie vragenstellers woordvoerders 3. Verslag van 1 maart 1983. 4. Mededelingen - bouw clubhuis ijsclub en postduivenvereniging - gebruik ijsbaan/vijver Burg Buiningpark - motorcrossaktiviteiten op Leusderhei - voortgang onderkeldering gemeentehuis 10 - wjzigen aantal woningen bij boerderij 't Claeverenblad - KB Buitengebied-Oost' 5 Stand van zaken Claeveren- blad-Wildenburg - koop-reahsatieovereen- komst Uribouw Bredero vlek C 6 Verrekening kavels Langen- beek. 7 Aanleg geluidswal in plan Claeverenblad-Wildenburg en nabij de Middenweg (krediet) 8. Riolering Paradijsweg 9. Bouwrijpmaken; - terrein nabij de Biezenkamp - Hamershof-noord gedeelte lijk - aanleg riolering en verbete ring wegdijk Kerkdijk Verkopen: - Hamersveldseweg 2, voor malige gemeentehuis (on der voorbehoud) - grond aan de Asschatter- weg aan de St. Bejaarden zorg Leusden - grond nabij boerderij Mun nikhove aan T. v d. Beltb.v (St Bouwteam Leusden) - grond nabij de Torenakker- weg aan van Ruitenbeek b.v - boerderij Munnikhove (on der voorbehoud) 11. Ontpachting grond van Laar aan de Hamersvelseweg. 12 Voorbereidingsbesluiten - 't Ruige Veld, centraal bui tengebied, Leusderheide, Bavoort Waterloo - gedeelte Groenhouten-zuid 13. Woonruimteverdedelingsver- ordening 14 Energiebesparende maatre gelen scholen en gymlokalen 15 Aanpassing Woelige Hoek t.b.v. soc. culturele aktivitei- ten 16 Rondvraag. 17. Sluiting. Geluidsoverlast De Klaveet wordt aangepakt pag. 3 Belangstelling voor Paasconcertpag. 3 Zanger Henk Westbroek: „Liedjes schrijven leuker dan zingen"pag. 5 Sportpag. 7 Autonieuwspag. 8 Kreyns pag. 9 Loep op Leusden... pag. 9 Servicepagina pag. 13 DOKTERSDIENST: zaterdag: 944541 zondag: 944223 LEUSDEN - De NCVB-afdeling zuid komt dinsdag 12 april bijeen in 't Trefpunt. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Ds C. Lang broek uit Veenendaal zal spre ken over „Christenjongeren en de moderne tijd". (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente heeft het bouwonderneming T. J. van de Belt uit Leusden overeenstemming bereikt over de verkoop van onge veer 1800 vierkante meters grond nabij boerderij Mun nikhove. Van de Belt wil op deze grond zes geschakelde premie-B-woningen bouwen. Overigens zal de boerderij binnenkort ook worden ver kocht. Een Leusdenaar wil „Munnikhove" kopen en er een kantoor plus woning ves tigen. Met Van Ruitenbeek's bouwbe drijf uit Achterveld heefl de ge meente een akkoord bereikt over de verkoop van ruim 1900 vierkan te meters grond aan de Torenak- kerweg Hierop zullen vier gescha kelde vrije sectorwoningen worden gebouwd Verder zal aan de Stich ting Bejaardenzorg Leusden circa 2400 vierkante meiers grond wor den verkocht voor de realisatie 24 aanleunwoningen bij het bejaar dencentrum 't Hamersveld De par- keerwoningen bij het bejaarden centrum t Hamersveld De par keerplaatsen die zich op deze grond bevinden, worden verplaats naar de overzijde van de Aschatter- weg nabij De Biezenkamp. De gemeente heeft voorts met de heer A C Tolboom uit Leusden overeenstemming bereikt over de verkoop van het boerderijtje aan de Hamersveldseweg 5. Dit pand was vroeger in gebruik bij de schoolarlsendienst, die nu een on derkomen heef! in het nieuwe ge meentehuis Momenteel zit de stichting SOHA tijdelijk in de boer derij. Boerderij ..De Munnikhove is verkocht. Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42 Stoutenburg Tel. 033-941162 Met ingang van donderdag 31 maart 1983 is Amersfoort ook weer geopend op de koopavond, van 19.00-21.00 uur.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1