verlast Klaveet wordt aangepakt Culdoto speelt stuk van Agatha Christie Paasconcert trok belangstelling Ie—s«ler k IAATREGELEN IN VOORBEREIDING inenkort rapport er geluidsmetingen; enaar zal overlast an verminderen rant Dansavond voor tieners in De Til Kosten KP0 zomerreis Jeugddienst Marcuskerk Lockhorsterweg tijdelijk afgesloten KPJ aktiviteiten Fancy Fair bij Klimp-0p en De Rakkertjes Verkoop- ochtend Tessel- schade- Arbeid Adelt Zaalvoetbal programma Schrijfavond Amnesty International Ill II Blijhof Kledingbeurs in 't Trefpunt A Wonen in eigen stijl achterbergh wanen Hoe u bij Groeneveld op zachte lenzen harde guldens kunt besparen. Illl 1111 llllllllllllll 111 lllllllllll Houdt Groeneveld voor ogen VRIJDAG 8 APRIL 1983 plaatselijk nieuws GESPREK (Van één onzer verslaggevers) k*USDEN/ACHTERVELD - Binnenkort zal een ambtelijk I ortje naar buiten worden gebracht over de resultaten van A eluidsmetingen die het afgelopen weekeinde zijn verricht jiverse plaatsen in de buurt van de horecalokaliteit De eet in Achterveld. Het rapportje zal naar verwachting ijzen dat de geluidsproduktie vanuit de voormalige mane- kjBoms onaanvaardbaar is. Een woordvoerder van café res- l| snt De Donderberg in Leersum. exploitant van het horeca- I' turen in De Klaveet, verklaarde eerder desgevraad dat er F\ iregelen genomen zullen worden om de geluidsoverlast de omgeving te beperken. iwonenden, hoofdzakelijk lêrs. van de voormalige ma an de Postweg klagen al e maanden over de geluid- last op zaterdagavond en igmiddag vanuit De Kla- Op die tijdstippen zijn er disco-shows en horen de omwo nenden, naar hun zeggen, tot in de wijde omtrek de dreunende tonen van de bassen. Soms schijnt de geluidsoverlast zo erg te zijn, dat de spelende TV er door wordt overstemd. De direct De voormalige manege De Klaveet aan de Postweg in Achterveld De geluidsoverlast in het weekeinde is de omwonenden een doorn in het oog. omwonenden geven toe dat het gelukkig niet elk weekend raak is. Behalve onder dreunende bassen hebben zij vaak ook nog te lijden onder het verkeer dat De Klaveet aantrekt. Auto's met jon gelui jakkeren vanaf of naar De Glind in Barneveld via de Post weg, volgens de klagende om wonenden vaak met de vingers op de claxon. Klachten zijn niet alleen veelvul dig doorgegeven aan de rijkspolitie ook hebben acht buren van De Kla veet een brief gestuurd naar de ge meente Leusden waarin de over last van de vroegere manege aan de orde wordt gesteld. De brief is gedateerd op 15 februari 1983. De schrijvers maken melding van het feit dat de huidige bestemming van De Klaveet naar hun mening in strijd is met het bestemmingsplan Buitengebied oost. Verder merken ze op dat het management van de horecalokaliteit de sluitingstijden aan de laars lapt, omdat een keer om vier uur 's nachts nog twintig auto's op het parkeerterrein voor De Klaveet werden waargenomen BESTEMMING Een woordvoerder van de ge meente laat desgevraagd weten dat de verbouwde Achterveldse manege de bestemming „manege annex horecadoeleinden" heeft volgens het bestemmingplan Bui tengebied oost dat op 25 augustus 1979 werd vastgesteld. De Klaveet huidige stijl voldoet aan deze be stemming, aldus de gemeentelijke woordvoerder. De brief van de acht omwonenden, die aan de raad zou zijn gericht, is hem bekend maar hij weet niks over de verdere afhande ling daarvan. Als het schrijven aan de gemeenteraad gericht is had het zeker op de lijst van ingekomen stukken moeten staan voor de raadsvergadering van maart, maar dat was niet het geval. Inafhankelijk Nieuws- d voor de gemeente isden. schijnt elke dinsdag donderdag. antwoordelijk ikteur: Ttix Kreyns laktie: tien Engelkens ipar van Loo vering kopij en adver- lies: ir het dinsdagnummer uiterlijk maandagmid- 12 00 uur, voor het derdagnummer tot ui- Pk woensdagmiddag 0 uur laktie en administra- Kantoor Leusder Krant, endaallaan 9. Leus- Centrum Op werkda- geopend van 09 00 tot )0 uur en van 13.30 tot 10 uur. Telefoon 033- 495 innementsgeld: >,40 per jaar; ,20 per half jaar, ,35 per kwartaal. chten bezorging: abonnee dient u de •■t voor dinsdag- of don- jBlagavond 18 00 uur te sljben ontvangen. Is dat ;Bhet geval, neem dan Saki op met onze hoofd- ïljnt bezorging (dinsdag anderdag tussen 18 30 9 30 uur) tel. 033- 1B691 Bij geen gehoor |ht u kontakt opnemen [onze inspekteur bezor- overdag 03420- f||41. toestel 44 Ijestellen foto's: ieeste in de Leusder it gepubliceerde foto's Hu nabestellen (met uit tering van archief- en rische foto's), bij voor- italing van 5,-per ex- laar (formaat 13 x 18 op giro. 871441 t n.v b v. te Barneveld, met ilijke vermelding van nste foto, aantal. |mer van krant, pagina op de foto werd ge- Ist. U kunt ook kontant ten op ons kantoor, Ro- teallaan 9, Leusden Irum iveer drie tot vier we- ia betaling ontvangt u wenste foto's thuis f-EUSDER KRANT is U|tgave van de BDU- fenkombinatie te 'eveld. LEUSDEN - Medewerkers van het jongerencentrum de Til heb ben voor vanavond, vrijdag avond 8 april, weer een tiener avond georganiseerd. De avond is bedoeld voor jongens en meisjes in de leeftijdsgroep van zo'n tien tot veertien jaar. De tij den zijn aan de leeftijd van de bezoekers aangepast. De Til organiseert elke maand een tieneravond voor de jongere leugd van Leusden. Men is er van afgestapt om elke keer weer iets nieuws te bedenken om de jeugd bezig te houden Hel blijkt dat ook de jongelui van tien tot veertien graag dansen, tijdens de tiener avonden kan deze activiteit dan ook volop bedreven worden Vanal zeven uur tot half negen kunnen de tieners vanavond terecht in het jon gerencentrum aan de Hamersveld- seweg op de hoek van de Bavoort- seweg De platenkeus in de Til is erg gevarieerd. De bi|na professionele disc-jockey zal graag aan de pla tenkeus van de bezoekers tege moetkomen Het is vanzelfspre kend ook mogelijk om de favoriete schijf van huis mee te nemen om te laten draaien De entréeprijs voor de tieneravonden kan nog altijd erg laag genoemd worden. Voor één gulden kan men het jongerencen trum in. Ook de consumptieprijzen worden aangepast aan de kleine beurs van de gemiddelde bezoe ker. De tieneravond in mei zal weer een wat apart karakter krijgen. Na dere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt ACHTERVELD - In het bericht in de Leusder Krant van woensdag betreffende het K P.O. zomerreisje is abusievelijk vermeld dat deze reis 65,- zou gaan kosten. Dit is niet juist Het bedrag dat door de deelneemsters moet worden be taald is 56,-. LEUSDEN - Zondag 10 april om 18.30 uur is er weer een jeugddienst In de Dorpskerk in Leusden-zuld. Ds. J. H. Smit uit Hilversum spreekt over „Gelo ven In mensenrechten". De mu ziekgroep Roelofs zorgt voor muziek en zang. Na de dienst is er gelegenheid tot koffiedrinken. LEUSDEN - De Lock horsterweg zal van maan dag 11 april tot en met 15 april afgesloten zijn voor het autoverkeer. Dit in verband met onderzoeks werkzaamheden naar de draagkracht van de uit 1920 daterende brug in de Lockhorsterweg. Ook zullen de landhoofden (die delen van de brug die op het land rusten) aan een inspectie worden on derworpen. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek zal worden be keken of het oude brug getje al dan niet gerestau reerd moet worden. ACHTERVELD - Zaterdag avond zal door de toneelvereni ging Culdoto een toneeluitvoe ring worden gegeven. De titel van het op te voeren stuk is „Moord en de Pastorie", een stuk In twee bedrijven van Aga tha Christie. In het huis van een dominee wordt een moord ge pleegd. Het valt niet mee om de ze zaak op te lossen daar er een aantal mensen voor in aanmer king komen. ACHTERVELD- Door de stich ting De Moespot werd zondag, 1e Paasdag een eierzoek actie georganiseerd voor de jeugd. Ongeveer 25 kinderen namen aan deze actie deel. Eerst wer den de eieren door de kinderen zelf geschilderd waarna ze wer den verstopt. Nadat alle eieren weer waren gevonden, verza melden de kinderen zich weer in de Moespot waar zij zich nog ge ruime tijd konden bezighouden met schilderen en kleuren. Ondanks de geringe deelname toch een zeer geslaagde actie. Ter wijl de kinderen bezig waren kon den de ouders genieten van een koffieconcert. Dit concert werd de ze morgen verzorgd door het Knab bel en Snabbelorkest De Rondo's uil Amersfoort. Het ensemble be stond uit een dame en vier heren. Het ensemble speelde deze morgen lichte en gezellige luis ter muziek waarvan door de aan wezigen wel werd genoten. Ook speelden zij voor de kinderen nog een aantal kinderliedjes. Juffrouw Mapple heeft haar ei gen ideeën over deze moord en zoekt de sporen in de menselijke natuur. De inspecteur met het on derzoek belast zoekt ze in concrete dingen Gezien de namen van de spelers en speelsters belooft het wel een goed gespeeld en span nend stuk te worden. De regisseur is Wout Bakkenes, souffleur Henk Smit en gnmeuse Marijke Hulshof. De aanvang is om 20.00 uur in Ons Gebouw Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. De twee de opvoering zal plaats vinden op zondag 17 april ACHTERVELD - Door de K.P.J. afdeling werd deelgeno men aan de Provinciale Kreatie- ve dag welke werd gehouden te Maarssen. Er werden deze dag door de deelnemende afdelin gen een toneelstuk opgevoerd of er werd deelgenomen aan de im provisatie. Achterveld nam deel aan de Improvisatie. Zij kregen het woord „Jungle". Tarzan werd aangevallen door een leeuw. Daar hij het niet alleen kon redden riep hij de hulp van de apen in. Met behulp van de apen wordt Tarzan overwinnaar en legt de leeuw hei loodje. Of de Achter- velders in de prijzen zijn gevallen is niet bekend daar men niet naar de prijsuitreiking is geweest Aan de improvisatie werd deelgenomen door Margriet Hak, Bert van den Hengel, Johan van Druten, Ida Os sendrijver, Maurits Herder en Ger- da Jonkman. De volgende activiteiten zijn: Isi- dorusfeest op 15 april samen met de A.B.T.B in Ons Gebouw, 16 april: disco in de Moespot, 23 april: oud ijzeractie Chauffeurs moeten zich zo spoedig mogelijk opgeven bij Peter van Middelaar, tel. 1416, 24 april: kringvolleybaltoernooi te Eemnes, 6 mei improvisatie avond in Ons Gebouw waarop ook met-leden welkom zijn. De entree bedraagt vier gulden 12 mei: dauwtrappen, 12 mei: Kringvoet baltoernooi te Achterveld, 14 mei voorjaarsinstuif in de Moespot en 25 juni: sluiting van het seizoen LEUSDEN - Op zaterdag 16 april zal er op het terrein van het katholieke scholenkoppel Klim-Op/ De Rakkertjes een fancy fair wor den georganiseerd De baten van dit evenement zullen ten goede ko men aan het te organiseren ope ningsfeest medio mei. Naast diver se kraampjes met allerlei artikelen is er een rad van avontuur, bakfes- tijn en een voetbalwedstrijd tussen vaders, moeders en leerlingen van deze scholen Om twaalf uur begint de dag en die zal om vier uur wor den afgesloten met de voetbalwed strijd. Sinds eind vorig jaar wordt De Klaveet verhuurd aan de Donder berg in Leersum waarvan de ei genaar de manege liet ombou wen tot een restaurant met een aktiviteitenruimte. Een woord voerder van de Donderberg laat weten, dat de klachten over de geluidsoverlast serieus worden genomen. „We zijn van plan maatregelen te nemen. We den ken er aan de volumeknop van de geluidsinstallatie minder open te zetten en ook aan het toepassen van Isolatie hier en daar in het gebouw. Volgende week hebben we trouwens een afspraak met de burgemeester met wie gepraat zal worden over de klachten", al dus de zegsman van De Klaveet In Achterveld. Dit bedrijf is overigens niet Hlnderwetpllchtig, maar heeft wel een drank- en horecavergun- ning moeten aanvragen (en ge kregen) alsmede een geluldshln- dervergunning. Welke bepalin gen voor De Klaveet in deze ver gunning zijn opgenomen is niet bekend. De gemeente kon deze informatie niet verstrekken. LEUSDEN - Zoals reeds vele jaren houdt de Algemene Neder landse Vrouwen Vereniging Tes- selschade - Arbeid Adelt, afde ling Amersfoort, een verkoop ochtend in Leusden, Deze vindt plaats op woensdag 13 april a.s. in de Sint Jozefparochie, Ha- mersveldseweg 53, van 9 tot 12.30 uur. Men vindt er een ruime keus aan fraai borduurwerk, baby- en kin derkleren, beschilderde voorwer pen en andere vormen van han denarbeid De opbrengst is deels om de handwerksters van nieuwe opdrachten te kunnen voorzien, deels om de door de meer dan 110 jaar oude vereniging beheerde speciale fondsen aan te vullen De fondsen verstrekken giften aan zie ken en ouderen die niet meer tol werken in staat zijn en geven jonge vrouwen financiële steun bij het volgen van een opleiding in die ge vallen waarin door de overheid niet kan worden voorzien. Achterbergh toont u te kust en te keur 'n gezellige oplossing voor uwmteneur Achterbergh adviseert graag om uw eigen stijl te perfectioneren Grote keuze in gordijnen en vloerbedekking (gratis gelegd). Kom maar kijken om uw woning te verrijken Amersfoort .Westsingel [I Tel 033-13048 LEUSDEN - Maandag 25 april houdt speel- en recreatievereni ging Blijhof haar tweede buiten gewone ledenvergadering aan de Ansfriduslaan 49. Aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt: Opening, Ingekomen stukken; Sta tuutwijziging; Huishoudelijk regle mentwijziging n.a.v statuutwijzi ging; Sluiting. Na afloop Is er een praatavond over het beleid van het jeugd- en jongerenwerk In Leusden. Zaalvoetbalprogramma voor zaterdag 8 april in De Korf 18.30 uur Reserve 3e klasse D Wilco Rustenburg 1 - De Minne Breurs 5 19.25 uur Reserve 3e klasse C Falmer Fliers 2 - De Minne Breurs 4 20.20 uur Reserve 3e klasse A Ons Belang 2 - Sparta 2 21.15 uur Reserve 4e klasse A GS'76 3 - Sparta 3 22.10 uur Reserve 4e klasse B DkRV/De Groene Pnaters 2 - Speedo 9 23.05 uur 1e klasse B Pon Voorwaarts - Princesse. LEUSDEN - Iedere tweede maandag van de maand wordt er door de plaatselijke schrijfgroep van Amnesty International een schrijfavond georganiseerd. Op zo'n schrijfavond worden be langstellenden In de gelegen heid gesteld brieven te schrijven naar autoriteiten van diverse lan den waar de mensenrechten worden geschonden. Het gaat In alle gevallen om mensen, die on rechtmatig worden gevangen gehouden en/of gemarteld. Deze maand wordt geschreven naar Polen, Pakistan en Kenia. De schrijfgroep Leusden hoopt vele (nieuwe belangstellenden te mogen begroeten op maandag, 11 april van 19 30 tot 21.30 uur in de Hamersveldschool, Lijsterbeslaan 54 in Leusden-Centrum. Naast voorbeelden van brieven zijn brief papier, enveloppen en postzegels aanwezig. Rond 20.15 uur zal een korl informatief praatje worden ge houden Voor nadere informatie over het werk van Amnesty en de schrijfavond. telefoon 943887. LEUSDEN - Op zaterdag 16 april wordt er In 't Trefpunt, Arn- hemseweg 75 in Leusden-Zuid, een kledingbeurs gehouden. De ze beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Goede en bruikbare kleding kan men op donderdag 14 april brengen tus sen 14.00 en 15.00 uur en op vrij dag 15 april tussen 10.00 en 11.00 uur en tussen 19.00 en 20.00 uur In 't Trefpunt. Ook oude brillen zijn welkom. Te vens zijn vodden ook welkom, maar men wordt gevraagd deze apart te bundelen en bij afgifte te vermelden dal het om vodden gaat. De opbrengst zal besteed worden aan: verzenden van kleding naar Zuid-Afrika, stichting Mensen in Nood en hulp aan mensen in Cana da. Het contactlenssysteem van Groeneveld maakt dat mogelijk (J bespaart al f 130 - bij aanschaf van originele Bausch Lomb con tactlenzen. Bovendien zijn alle controles gratis Bij nabestelling bespaart u nóg eens f 120 (J ziet meer dan 250 harde Nederlandse guldens totaal. Zachte lenzen/veilige lenzen. Daar zijn intussen alle lensdragers van over tuigd. Ze blijven goed op hun plaats en de irri tatie die bij harde lenzen vaak optreedt blijft achterwege Bovendien went men gemakkelijk aan zachte lenzen zodat ze meestal binnen l week de gehele dag gedragen kunnen worden Maar omdat zachte lenzen door de inwerking van het traanvocht op den duur minder helder worden is vervanging na Ijaar meestal noodzakelijk Daarom nef>en de Gilde opticiens (33 over Nederland verspreid) het abonnements systeem in leven En Groeneveld is een Gilde Opticien Prijsgarantie staat zwart op wit. (Jw recht op deze hoge korting en op gratis controle knjgt u zwart op wit op het Optiek Gilde Garantie Certificaat. Dat certificaat is geldig bij alle 33 Gilde Opticiens Veilig en voordelig lenzen kopen plus: de zekerheid dat u altijd heldere lenzen hebt op de juiste sterkte. Dat biedt u het contactlens- Aangestoten bij het systeem van Groeneveld. Leusden, Winkelc. Hamershof. Grutterij 3. tel. 033-944242 Voor zekerheid en service, de Gilde-Opticien. - Het gelegenheidsensemble tijdens het koffieconcert in De Moespot.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3