SB Voorlichtingsavond alternatieve voeding estuur „De Geut" stapt op Bejaarden woningen opgeleverd Muziekweekend voor jong en oud Honderdste opleiding De Boskamp Huurders vergadering van WSL j Leusder Krant Vergadering Jeugdraad Engelsman met auto tegen een lichtmast gebrek aan medewerking gemeente Bezichtiging gemeentehuis Kampioenen zijn shirtjes en broekjes kwijt Vandaag in de Leusder Krant BDU FOTO-KOPIE NODIG? Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 15,35 per kwartaal Ifttgave B.D.U. B.V. De Lockhorsterweg is deze week afgesloten in verband met werkzaamheden aan het bruggetje. De foto maakt duidelijk dat de weg inderdaad onbenaanbaar is. Wethouder G. van Woudenberg toonde zich gisteravond, toen hij hoorde over het opstappen van het Geut-bestuur lichtelijk verontwaar digd .,Als ik dat geweten had. had ik het hele agendapunt terugge trokken". zo liet hij de medewerker van de Leusder Krant weten Dat er iets gaande was rond het Geut-be stuur was bij insiders genoegzaam bekend Gistermorgen heeft een ambtenaar van de gemeente ge controleerd of het bericht over het opstappen van het Dagelijks Be stuur van de Geut op waarheid be rustte. Het antwoord was toen be vestigend. Om vijf uur kreeg de wethouder te horen dat het D.B. zou opstappen. Vlak voor de vergadering van de commissie welzijn kwam Evelien Blom (CDA) echter met een ander bericht. Zij had begrepen dat als de vergadering positief zou reageren op de ..Geutvoorstellen" het be stuur zou blijven zitten. Toen Ed ten Voorde vlak na de opening van de commissievergadering binnen stapte en verder zijn mond hield, ging voorzitter Van Woudenberg en met hem de fractie-voorzitter van het CDA, mevrouw Blom, er van uit dat alles ten goede was ge keerd. Andere raadsleden, die van het standpunt van de heer Ten Voorde op de hoogte waren, voelde zich niet geroepen om namens het Geut-bestuur uitspraken te doen. Udl te ei ziui bpueuiy muis zuu- den voelen. Jammer is wel dat de bestrating nog niet klaar is. doch men zal er hard voor wer ken dit zo spoedig mogelijk te realiseren. Ook de aanleg van de tuin voor de woningen is in volle gang De benedenverdieping be staat uit een woonkamer, keu ken, bergruimte en een douche met wasgelegenheid en toilet Er is tevens een grote open zolder. Achter de woningen beschikt men over een mooi zitje en een tuintje. De officiële opening van het gehele complex zal plaats vinden op 19 mei. Inez Bakker uit Amersfoort en Peter van Dijk uit Leusden. De aanvangstijden zijn: zaterdag om 13.30 uur en zondag om 9.30 uur. Deelname kost 5 gulden; voor kinderen 2.50 per ochtend - of middagprogramma (Zonder maaltijd) Voor nadere inlichtin gen en opgave kan men bellen naar Ria Trinks, Fahrenheit- straat 10 in Amersfoort. Tele foon 033-16932. De Korf heeft de krachtproef doorstaan. Meer dan tweeduizend jongeren kwamen zaterdag kijken naar de uitzending van ,,Los Vast". Janus Visser schoot deze plaat van fans in extase. Het verslag staat op pagina 3 LEUSDEN De patiënten be langenvereniging Leusden heeft de afgelopen zes maanden nogal wat tijd moeten besteden om tot een echte vereniglngsvorm te komen. Nu is het dan zover en worden de meer naar buiten ge richte aktlvlteiten, waaronder voorlichtingsavonden, hervat. Op dinsdag 19 april om 20.00 uur zal in De Hakhorst een voorlich- tings- en diskussieavond worden gehouden over alternatieve voe ding, met als uitgangspunt de ecologische schijf van vier. Mevrouw Truus Reuser, do cente aan de Volksuniversiteit Eemland en medeoprichtster van de Mos-winkel voor vol waardige voeding in Amersfoort, zal aan deze avond meewerken Er zal o.a. kritisch gekeken wor den naar de huidige gangbare wijze van voedselverbouwing verpakking enzovoort. Tevens is er gelegenheid om kennis te ma ken met enige produkten en re cepten van het vegetarisch res taurant ..De Gang" in Amers foort LEUSDEN - Op de oplei dingsschool voor gemeente politie „De Boskamp" in Leusden is maandag de 100ste opleiding tot agent van politie gestart sinds de oprichting van de school in 1955. Ter gelegenheid hier van werden de nieuwe cur sisten wat officiëler ontvan gen dan te doen gebruikelijk. De voorzitter van het dage lijks bestuur van de school, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, voerde onder andere het woord. De Boskamp, die tol 1968 in Wassenaar was gevestigd, leidt adspiranten op tot agent van ge meentepolitie Deze opleiding duurt een |aar. De school in Leus den voorziet ongeveer veertig poli tiekorpsen van nieuwe agenten Tot 1 april van dit jaar verlieten 3479 gediplomeerde cursisten De Boskamp LEUSDEN - De Woningstich ting Leusden heeft voor woens dag 13 april de vijfde algemene huurdersvergadering uitge schreven. Die wordt gehouden in 't Ros Beyaart aan de Hamers- veldseweg en begint om 20.00 uur. Tijdens de vergadering zal een uiteenzetting worden gegeven over het funktioneren en de werkwijze van een woningbouw corporatie. Zaken die aan de or de komen zijn onder meer finan ciering, wat gebeurt er met de huurpenningen enzovoorts. Ver der zal die avond de verkiezing van huurcommissieleden plaatsvinden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN De Stichting Jeugdraad Leusden komt don derdag 14 april voor een verga dering bijeen In het jongeren centrum De Geut aan de Zwarte- weg 29. De agenda voor de ver gadering, die om 20.00 uur be gint, luidt als volgt: 1. Opening en notulen 2 Mededelingen, ingekomen en uitgegane post 3. Initiatieven m.b.t. vertrek am bulant funktionaris 4 Informatie vanuit het jeugd- en jongerenwerk 5. Rondvraag en sluiting (22.15) LEUSDEN - Op zaterdag 16 april wordt voor de laatste maal de gelegenheid geboden het ge meentehuis te bezichtigen. Rondleidingen zullen worden gehouden om 10.30 en om 11.30 uur. In verband met de toeloop op voorgaande bezichtigingsda ta Is het gewenst tijdig aanwezig te zijn. LEUSDEN - De voetbal kampioenen van lagere school De Heerd zijn hun shirtjes en broekjes kwijt. Na afloop van het school- voetbaltoernooi vorige week werd aan twee leer lingen gevraagd de te nues in de rode Renault 5 van „de juf" te leggen. Dat deden ze, maar achteraf bleek dat de voetbalkleding in de ver keerde rode Renault was gelegd. Onderwijzend perso neel en leerlingen van De Heerd verzoeken de eige naar van deze wagen, waarin de shirtjes en broekjes verzeild zijn ge raakt, contact op te ne men met de school, tele foon 943262. - Miniatuurtje 3 - Operatie „Los Vast" geslaagd 3 - Vlot spel „Culdoto"3 - Roda zondag promoveert 5 - Heerd werd kampioen 7 LEUSDEN - De Engelsman M. D., tijdelijk verblijvend in Zeist, werd zondagnacht ernstig gewond, nadat hij met zijn auto tegen een lichtmast op de middengeleider van de Groene Zoom was gereden De man moest met een schedelba- sisfractuur en oogverwondingen worden opgenomen in het zieken huis. De oorzaak van dit ongeluk is niet precies bekend, maar de rijks politie denkt aan oververmoeidheid van de automobilist. SINGER SPECIAALZAAK Ruime sortering fournituren o.a. knopen, ritsen, garens. Ook aanwezig de nieuwe koliektie kraagjes, etc. Ook REPARATIES alle merken. Van tevoren prijsopgaaf. NAAIMACHINES Utrechtsestraat 7 Amersfoort 033-17583 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. i* krant DINSDAG 12 APRIL 1983 - 14e JAARGANG NO. 101 één onzer medewerkers) USDEN - Het dagelijks bestuur en mogelijk ook de overi- jstuursleden van het open jeugd- en jongerencentrum Seut" heeft er genoeg van. Tijdens de vergadering van de dense jeugdraad, welke a.s. donderdag plaats vindt, zal nd worden dat in ieder geval het Dagelijks Bestuur van :ut opstapt. ï/l houder G. van Wouden- oonde zich gisteravond, na van de vergadering van nmissie welzijn erg verrast de mededeling die Geut- itter Ed ten Voorde aan een '"Aerker van de Leusder had gedaan. Alle leden van Ihmissie welzijn wisten wel het een en ander gaande 'ond het bestuur van De Men had echter toch uitge- gesproken over de gang iken in De Geut, omdat het im op zo kort mogelijke ter- 10.000,-- moet hebben wil lopende rekeningen kun- Ijven betalen. Over het al- in stonden de raadsleden ivond erg positief over de Ie ontwikkelingen in „De voor enkele leden kwam in ook als een volslagen slng dat het bestuur zal ipen. De verrassing was groter omdat de commls- gaderlng werd bljge- door de voorzitter van de die over zijn op handen aftreden niets gezegd Ie agenda van de vergade- n de commissie welzijn en ijs, welke gisteravond vond stond als punt 11 ,,Ge- nwisseling omtrent de voorl- vereenkomstig de uitgangs- gesteld door de raad bij zijn van 27 januari 1983" Het irbij om de subsidiëring van en jongerencentrum „De Vrij vertaald kwam het ipunt hier op neer dat de actie wel eens wilde weten zoal in de Geut gebeurt, everlening zou men laten van de gang van zaken in jerencentrum. Gisteravond al hel bestuur van de Geut lerste best had gedaan de jde informatie Ie verstrek- raadslid had dan ook een lier met inlormatie over be- amenstelling. begroting, lie, programma tot en met 3 en verslagen van een ge- él wethouder Van Wouden- ad gevoerd met een be- elegatie van De Geul. HDE WOORDEN alle raadsleden zeiden 'ond erg positief te staan recente ontwikkelingen in Van alle kanten klonken woorden. „Wat het be eft klaargespeeld verdient lering. De jongeren zijn dui- lacliveerd en er ligt een pro- op talel voor de komende aldus hel PvdA-raadslid »bs Een zeilde geluid liet Blom (CDA) horen: „Ik heb ering voor het bestuur. De 1 duidelijk in de lift. Het is s we hel bestuur ons ver- l geven. Ik hoop dat het be- moed kan vinden om door mevrouw Bosma (WD) liet lal haar fractie „erg geluk- lel het positieve geluid dal klinkt". alle aanwezigen was het lelijke zaak: Het gaal beter (Geul en er moet zo snel f 10 000.- overgemaakt flop de rekening van het jon- inlrum opdat men daar de kaanden weer vooruit kan. beleid Geut denkt duidelijk minder positief over de hele gang van zaken. Na afloop van het openbare gedeelte van de vergadering van de com missie welzijn deelde de heer Ten Voorde aan één van de persverte genwoordigers mee dat hij zou op stappen. Met hem leggen nog een drietal andere bestuursleden hun functie neer De Geutvoorzitter deed de mededeling omdat „toch al was uitgelekt dat hel dagelijks bestuur van De Geut zou opstap pen" De bedoeling was om de mede deling pas donderdagavond, tij dens de vergadering van de jeug draad te doen B. en W. kunnen, aldus Ed ten Voorde, een briel te gemoet zien waarin hel bestuur van De Geut zijn aftreden bekend maakt. Het dagelijks bestuur van de Geut ziet er geen gat in om nog langer door te gaan. De vier be stuursleden waar het om gaat trek ken de konsekwentie uit het teit dat de gemeente nauwelijsk ol geen uitvoering geeft aan het beleid dat uitgestippeld is STOP ER MAAR MEE Het bestuur van de Geut staat niet alleen in haar standputn met betrekking tot haar verwijten in de richting van de gemeente Volgens de heer Ten Voorde heeft hij ook van een lid van het provinciale ser vicebureau. een instelling van de provinciale jeugdraad, het advies gekregen om er maar mee op te houden. De betreffende functiona ris zou gezegd hebben: „Stop er maar mee in Leusden. Jullie krijgen onvoldoende medewerking van de gemeente. De Geut komt zo nooit van de grond." Na maanden van praten is er van de kant van de gemeente nog steeds geen uitvoering gegeven aan het scheppen van voorwaar den om de Geut werkelijk te doen slagen, zo meent het Geut-bestuur FINANCIËLE PERIKELEN Op papier lijkt het alsof de Geut zoveel geld krijgt dat je er haast alles mee kunt doen. De praktijk ligt iets anders. In november 1982 heeft De Geut 15.000,- van de gemeente gekregen. Dit geld ging direkt op omdat oude rekeningen betaald moesten worden. Met het geld werd de zogenaamde „valse start" van de Geut in teite gesa neerd. In deceber 1982 was de Geut eigenlijk failliet Rekeningen konden op dat moment niet meer betaald worden. „In een gesprek met de gemeen te zijn toen verwachtingen ge wekt", aldus Ed ten Voorde. De Raad besloot, mede naar aanlei ding van dat gesprek, om voor de eerste maanden van 1983 10 000,- ter beschikking te stel len. Voro heel 1983 zou 40 000,- nodig zijn. De raadsleden wilden echter eerst wel eens zien hoe het met de Geut verder zou gaan. Over de rest van het bedrag wilde men pas gaan beslissen als meer duide lijkheid was verkregen over de gang van zaken in De Geut. De tienduizend gulden die men hard nodig had om de lopende re keningen te betalen kreeg De Geut pas in maart uitgekeerd. Men kon met het geld niet veel méér doen dan de schuldeisers betalen Geld voor aktiviteiten bleef er niet over OP EEN RIJTJE Het bestuur van De Geut heeft het voor het college van B. en W. allemaal nog eens op een rijtje ge zet in een brief - subsidie ten behoeve van de huisvestingslasten is te laat ver strekt. - subsidie ten behoeve van tekor ten op de aktiviteiten is te laat ver strekt. ACHTERVELD De bejaar denwoningen gebouwd In plan Wagenberg bij Huize St. Joseph zijn opgeleverd. Dank zij het voor de bouw gunstige winter weer heeft men de bouw van deze woningen vrijwel geheel volgens het gemaakte schema kunnen uitvoeren. Ongeveer een week geleden werden aan 13 bewoners de sleutel van de hen toegewezen woningen uitgereikt Vrijdag wa ren de andere negen bewoners aan de beurt De sleutels werden door de directeur van het huis, de heer Hilhorst aan de bewo ners uitgereikt Hij wenste de toekomstige bewoners veel ge luk met hun woning en hoopte 'tter Ed ten Voorde van de LEUSDEN - Zaterdag 16 en zon dag 17 april organiseert de Ver eniging voor Huismuziek een muziekweekend In het internaat Don Bosco, Dodeweg 6 in Leus den-zuid. Volwassenen en kin deren zijn die dagen welkom. Zaterdagmiddag wordt er sa mengespeeld onder leiding van Wim Deutekom uit Doorn. Zon dagochtend wordt er gemusi ceerd onder leiding van Els Schreuder uit Zeist. Op zondag middag gebeurt dit onder lei ding van Henk Waardenburg. Gevorderde en nog niet zo ge vorderde zangers en instrumen talisten kunnen komen mee doen. Voor kinderen vanaf 5 jaar is er een speciaal programma met muziek en toneel Dit kinderpro gramma staat onder leiding van - er is niet voorzien in een tijdelijke beheerder - er is niet voorzien in aanvulling op het meubilair. - er is niet voorzien in aanpassing van het gebouw ,,Door het ontbreken van deze voorwaarden stagneert de ontwik keling van De Geut wezenlijk", al dus de Geut in haar brief In dezelf de brief kondigt het bestuur van het jongerencentrum al aan dat men ook in 1984 geen kans zal zien een sluitende begroting te maken zon der financiële steun van de ge meente. VERONTWAARDIGD Onaftiankeh|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden rtchljnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leueden. nllleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. Werheitjes 1,20 per regel (40 cent per mm), nummers: 75 cent per stuk. ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Humoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur d. Zaterdags gesloten. t

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1