Rabobank Q Kantlijn Schaaktoppers hielden stand Algemene vergadering van de Rabobank te Achterveld. Hobby instuif bij Blijhof P. v. Zomeren [donderdag 14 april 1983 jffie in club jsder Krant Gouda [ïersfoort in Lisden Omwonenden Kreyns Kinderen te klein op Palet? Knikarm-zonwering type 65/110: Het ideale terrasscherm nu extra voordelig Normaal Pilsener: Achterhoeks lekkerr loep op Leusden Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank Achterveld W.A. haar leden op tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op dinsdag 3 mei 1983 om 20.00 uur in de Peerdenstal van Hotel-Café-Restaurant „De Roskam", Hessenweg 212, Achterveld. Verkorte agenda: Opening. Notulen vorige vergadering. Jaarrekening 1982. Verkiezing lid van de Raad van Toezicht. Voorstel wijziging statuten en huishoudelijk reglement. Het ontwerp van de statutenwijziging en wjziging huishoudelijk reglement ligt ten kantore van de bank ter inzage voor de leden. Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda alsmede de jaarrekening 1982 zullen u tijdig worden thuis gestuurd. Het bestuur. H. E. Zandbergen, voorzitter G. A. Kok, sekretaris. Gelezen in deze krant „Par- keerwomngen bij hel bejaar dentehuis 'I Hamersveld" Weer een ideelje van Wage naar? Munnikenhove wordt verkocht aan een particulierAlleen al van alle tijd en geld die er aan deze boerderij is besleed om er een kinderboerderij van te maken, zou je 'em kunnen be talen. En dat terwijl de oplossing zo kinderlijk eenvoudig is Ik maak me overigens zo lang zamerhand ernstige zorgen over de gezondheidstoestand van onze weihouder voor crosszaken 'k Was pas in Zeeland en als ik hel goed begnjp begint Leus den nu pas echt mei de aanleg van mini-Deltawerken om de geluidsgolven te keren Die affaire met de Klaveet is eigenlijk niks bijzonders. De gemeente Leusden is al jaren gewend pas achteraf maatre gelen te treffen Natuurlijk zou een verkeers drempel op de pas verbeterde Postweg ook enorm helpen te gen al die jakkerende, claxo- nerende jongeren ..Manege annex horecadoel- einden" Volgens gemeente ambtenaren voldoet de Kla veet aan deze bestemming Klaveet-bezoeker ..Natuurlijk. We moeien elke avond met z 'n allen één keer hinneken om aan die bestemming te vol doen Mensen, die via de Lockhor- slerweg naar Leusden-cen- trum willen doen ongewild mee aan een hele fijne puzzel- tocht. Ik begnjp, dat Evelien Blom in I vervolg Ie boek staat als onze enige plattelands-deskundi ge. Want anders zou er vast wet iemand zijn opgestaan, die zou hebben verklaard, dat een Bhnk in veel Nederlandse plaatsen een dorpscentrum is en géén erf rond een boerderij- Dat extra werk van de ambte naren moet straks zeker op z 'n minst met een ton zwart geld betaald worden Als het aan de heer Overmaat ligt wordt het oude gemeente huis als een Griekse Orakel tempel op de monumentenlijst gezet. En dan komen we pas hele- méél in de problemen, want op het nieuwe gemeentehuis zijn ze die lijst al jéren kwijl Een pretpark voor vrouwen Voor de redaktie van „Het Rooie Lapje" misschien een aardig grapje, maar de WD kun je niet voor hel lapje hou den wal dit serieuze onder werp betreft Je zou van at die Leusdense miskleunen ook besl een com pleet kwartetspel kunnen ma ken. „Mag ik van u de bocht in de Heiligenbergerweg?" Of„Kan ik van u de Tabaksschuur krij gen?" „En van u wil ik de re- konslruktie van de rekonslruk- tie van hel gerekonstrueerde kruispunt van de Asschatter- weg en En als u denkt, da! ik niet zo veel miskleunen kan beden ken. onderschat u de gemeen telijke overheid zwaar. Kop Engelsman met auto te- genlichlmaslZeker wat al te veel links gereden De weihouder wist wel dat het Geut-bestuur zou opstappen, maar omdat hem niets was ge zegd. wist hij hel eigenlijk niet, maar toen hij het plotseling Ie horen kreeg, was hij boos, om- dal hem niets was gezegd Dat is nou wat ye noemt politie ke logica En je vraagt je nu zeer ernstig af of al die schitterende compli menten van de raadsleden aan hetGeutbestuurnou welof niet gemeend waren Cynische Leusdenaar: „Com plimenten zijn in Leusden loch ook gratis Voor hel goede doel zou de NCRV normaal gesproken dal los-vasle lapijl besl in De Korf kunnen hebben laten lig gen Kop Kampioenen legden shir tjes en broekjes in verkeerde auto. Beide wagens waren dus niel afgesloten „De boer is troef", zong Nor maal zaterdag, maar had Bu reau Arnhem nog niet kortgele den vastgesteld, dal de mees- Ie troefkaarten al lang waren getrokken? Is die Griekse tempel aan de Hamersveldseweg overigens niel iels voor de Michelingids Ambtenaar legen collega „Pssf Wegwezen'Daar kom! Zwart die informatie van ons moet hebben over een raad- stuk, maar we zijn nog harder aan het werk en hebben geen tijd voor hem1" Collega-ambtenaar „Maak ye niel druk joh! Die man koml al leen onze phkklok-kaarten controleren" Zeer verheugde burgers „Worden nu eindelijk al onze brieven naar behoren beant woord?" Sombere ambtenaar „En ik dacht nog wel dal die Zwarte Maagd" ons legen dal soort raadsleden zou bescher men LEUSDEN/CENTRUM - Hierbij de resultaten van afgelopen dinsdag In de onderlinge compe titie van de schaakvereniging Leusden. waarbij Leo de Rijke en Harry Vossebeld een zware aan val op hun kampioenskandida tuur kregen te verwerken. Pas In de laatste fase van hun partij moesten H. Kroes en J. v.d. Tang alsnog capituleren. T. v Elschot - D v. Ooik 0-1 L. de Rijke - H. Kroes 1-0 LEUSDEN - Zaterdag 16 april wordt de laatste knutselochtend gehouden van dit seizoen, daar om kunnen de kinderen fijn aan J van Santen-E Halkes 1-0 C. Kerkhof-Tj.Zii'stra 1-0 K Linse-A van Kuipers 0-1 C. Veenendaal - Th Arts 1-0 L Boogaard - A Valkenburg 1-0 W.v d Harst-R. Berg 0-1 G Fröberg - J. Grevengoed 0-1 W. Schouten - J Agterberg Vfe-Vè J. Gerrits-H Mus 0-1 H. Struiwig - J. Wuts 1-0 L Buurlage-H.v Dalen 0-1 J. Snijder-P de Jong 0-1 A Aldenzee-N. v.d Meel 1-0 J. v d. Tang - H Vossebeld 0-1 R den Hertog - A. Tolboom 0-1 uo ya..y inet verl en penselen en er kan naar hartelust getimmerd worden bij Blijhof aan de Ansfrl- duslaan. Voor degenen die iets rustiger aan willen doen, ligt er materiaal klaar voor het maken van een vlin der en een bloem De instuif begint om half 11 en is om half 1 afgelo pen, kosten 1,50 voor leden en 2,50 voor niet-leden aktie: Casper van Loo ige: Frits van Breda pffie drinken is een van de lieren om de sociale i op peil te houden. In >n bestaat al enige tijd een ;lubje dat op initiatief van i Branderhorst van de lis gekomen. Vrouwen die aandagochtend, met of er kinderen, gezellig een lie leut willen drinken zijn i op het koff ieclubje. De ikomsten zijn telkens bij vrouwen. Voor meer natie kan er gebeld worden aria Renooy, telefoon 47 of met Marian ierhorst telefoon 945306. sag van een huisman: mag i komen? ide week kregen we post _juda. Van de 6-jarige Maria -Kuilen. Zij stuurde ons een ntig ingekleurde kleurplaat lln de krant van 31 maart llleden stond. Maria deed er aartje bij waarop stond: „Ik ileusden gewoond. En ilees Ik de leusderkrand lama, als mijn tante hem teemt". ria.we vonden jouw plaat erg mooi en chlen dat jouw tante uit len volgend jaar met Pasen ir eentje meeneemt, die je ikleuren. afdeling van de sfoortse padvlndsters" il weer twee jaar lang haar |i|kse clubbijeenkomst op van de bibliotheek aan aarshorsterweg In Zuid. Dit stukje loorts verenigingsleven len blijkt veel (Stellenden te trekken uit isdense contreien. Er werd iden begonnen met een ouderemelsjes.de 5 Ipadvlndsters zullen we leggen. Onlangs kregen de flense „Amerstoortse psters" er nog twee in bij. reft hier een groep ijiters, voor meisjes vanaf ft of zeven en een groep leja's" voor meisjes vanaf i, vijftien jaar. groep heeft momenteel .eenderde gedeelte Is afkomstig uit de ite Leusden. De meisjes elke zaterdag bijeen in de twee onderkomens groep. Behalve de ruimte Je kan in Leusden nog niet van plan zijn om een wind te laten of er is wel iemand, die meldt dat de geur er van hem onaangenaam zal treffen en hij dus meent bezwaar te moeten aantekenen. Zulke fijnneuzige lieden treft men in deze gemeente op vele plaatsen aan. Ze wonen in de buurt van mogelijke plaatsen voor een centrale antenne mast, van aktiviteitencentra, van voormalige gemeentehui zen, van woelige hoeken. Omwonenden Hoe lang zijn we nu bezig voor de jeugd in Leusden- ZuidDe eert se voorman van de jongeren in Zuid, die zich inzette voor een jeugdcentrum in zijn woonplaats, heeft on langs een aanleunwoning bij 't Hamersveld toegewezen ge kregen. Leen Boogaard heeft per soonlijke iedere vierkante me ter tussen Den Treek en Den Pan bekeken en vastgesteld dat het nergens anders kon dan in De Woelige Hoek. Daar zou je tussen bejaarden en bi bliotheekboeken misschien nog wel een paar jongelingen kunnen verstoppen Maar nee: omwonenden Beetje dreigen met be zwaarschriften En wat doet het college Het college van een burgemeester en drie wet houders capituleert, om het heldhaftige woord van een der leden te gebruiken. Alsof er fors geknokt was tussen een manmoedig college, dat op kwam voorde belangen van zijn jeugdige en zich niet min der heroïsch verzettende om wonenden, die een poging de den huis en haard te redden Kom nou. Als jij een wind laat, dan zeg ik 't tegen de meester Meer in die sfeer moet men het nivo van de discussie zoe ken. Neem ik dat het college vanB. en W kwalijk? Welnee Die moeten hun aandacht ook maar verdelen over de plaat sing van een clubhuis voorde duivenmelkers en 3 parkeer plaatsen welles-nietes bij de Toermalijn Je kan je nu een maal niet overal even sterk voor maken Neem ik het die omwonen den dan soms kwalijk Ja. Terdege En ernstig. Als je in Leusden-Zuid gaat vragen, of er een jeugdhuis moet komen, kan je van ieder een een handtekening krijgen. Maar als je vervolgens vraagt, waar het ding dan zou moeten komen, kijken ze je aan alsofje vroeg of er nog belangstelling voorDe Wachttorenwas. Nou maken ze ten zuiden van de Ponlijn bij gelegenheid al ruzie over de vraag, waar gesnoeide takken verzameld zouden kunnen worden. Dus misschien moet je daar met andere maten meten. Maar be grijpen doe ik het niet. Tenzij jeomwonenden" dient te beschouwen als een fenomeen, dat noch zelf jong is geweest, noch zelf kinderen heeft gehad. In de bibliotheek heeft men een eigen gebouw in de Amerfoortse Bokkeduinen. Het onderkomen aan de Ooiervaarshorsterweg moet binnenkort weer verlaten worden. Toch Is dit niet het grootste probleem waar de groep mee te maken heeft. Veel nijpender is het tekort aan- leiding dat men heeft. Voor de onlangs gestarte kaboutergroep heeft men dringend leiding nodig, maar ook de padvlndsters kunnen best aanvulling van hun leidsterskorps best gebruiken. Zij die een handje willen helpen en er niet voor terugschrikken om elke zaterdag met een stel leuke „melden" op te trekken worden verzocht even kontakt op te nemen met Loes van Oort (tel. 17476) of mevrouw P. van Dijk (tel. 940062). Regelmatig krijgen de raadsleden die zitting hebben in de raadscommissie welzijn en onderwijs voorstellen te behandelen die betrekking hebben op aanvragen van scholem Dergelijke aanvragen worden vaak kritisch bekeken. Staat men namelijk één school Iets toe dan is de kans levensgroot aanwezig dat alle Leusdense scholen in een mum van tijd met dezelfde aanvraag komen. Nee zeggen Is er dan niet meer bij. Maandagavond was het weer eens zo ver. De openbare lagere school 't Palet uit Leusden-Zuid heeft behoefte aan vier „bordtrapjes" en enkele groepstafels. Het schoolhoofd had becijferd dat met het één en ander een bedrag was gemoeid van 2600,-. De „bordtrapjes" moesten 600,- kosten en de zes „groepstafels" die werden aangevraagd samen 2000,-. Iemand had al uitgevonden dat een bedrag van 1200,-ook wel genoeg was voor de tafels, dat bedrag staat dan ook in het raadsvoorstel. Waarom de „bordtrapjes" werden gevraagd was een aantal raadsleden niet duidelijk. Een trapje om bij het schoolbord te klimmen is toch niet nodig omdat de borden omhoog en omlaag kunnen, zo meenden de raadsleden, In het geval van het Palet bleek dit niet het geval te zijn. „Hangt het bord nu te hoog of zijn de kinderen op 't Palet te klein", zo vroeg Harm Offereins zich af. Op deze vraag werd door de voorzitter overigens geen antwoord gegeven. POSTERS OF DIAS Moet de gemeente nu posters, foldermateriaal of een diaserie aanschaffen om de jeugd van Leusden te wijzen op de noodzaak van een goede gebitsverzorging? Voor dit dilemma ziet wethouder Gijs van Woudenberg zich geplaatst nu gewoon In de supermarkt te koop is, te bemachtigen. We durven 'm alleen niet open te trekken. or stabiele knikarmen geheel vrije doorloop ider het scherm. Dus geen hinderlijke zijgeleiders er links en rechts op de muur. Itvalshoek in iedere gewenste schuinte verstel- par. (Belangrijk i.v.m. openslaande ramen en puren). phermbreedte oplopend met 50 cm van 250- tot ix. 600 cm. orzien van speciale voorbuis met gleuf waarin gewenst een volant ingeschoven kan worden, igewerkt met brede afdekkap waaronder het doek lopgerolde toestand veilig zit opgeborgen, pnke zijsteunen zijn voorzien van slobgaten iardoor montage nog sneller en eenvoudiger bfdt. «ïdaard geleverd met ca. 300 grams rot- en Nmmelvrij Dralon-doek. diening d.m.v. oogwindwerk aan de rechterzijde 't afneembare slingerstand. ltVW \V^ 'oft voor al uw andere formering het adres. Enkele maten en prijzen, b.v. geldig tot eind april: 400 br. x 2 m uitvalf 735,- 450 br. x 2 m uitvalf 775.- 500 br. x 2 m uitval7 815.- 550 br. x 2 m uitvalf 855.- Uw zonweringsvakman: Wierickewijk 15 3831 MA Leusden-C. Tel. 033-941750 of 945103 ervan gemeentewege geen schooltandverzorging meer plaats vindt in Leusden. Enkele raadsleden hebben er bij de wethouder op aangedrongen om toch iets te doen met betrekking tot de verzorging van het gebit van de schoolgaande kinderen. Maandagavond lanceerde de wethouder het voorstel om een aantal posters aan te schaffen. In elk schoollokaal in Leusden zou dan een poster kunnen hangen die de jeugd er op wijst dat ze hun gebit goed moeten verzorgen. Een poster zou ruim een gulden kosten, exclusief verzendkosten en het briefje van de gemeente dat meegestuurd zou moeten worden ter introductie van de poster. Mevrouw Van Amerom van de VVD bleek maandagavond een beter idee te hebben. Zij zag meer in de aanschaf van een diaserie die dan op de scholen zou kunnen rouleren. Een diaserie zou meer indruk maken dan een poster die in de klas hangt, zo meende het liberale raadslid. Ook maandagavond kwam men er niet uit. Al suggereerde iemand heel diplomatiek dat de diaserie wellicht gebruikt zou kunnen worden om de poster op de school te introduceren. Wij zagen kans een ongeopend flesje van deze uitzonderlijke pilsener, dat in het oosten des lands „Het Normaal Drinkersgilde -Buizen Beerend, Wimken, Brekken Jan en de Gaspiepe- hebt noa joarenlang pruuben dit gerstenat als enige echte edelnormaal pilsener bestempeld. Gebrouwen in de Gulpener Bierbrouwerij noar smaak van het Normaalgilde en uut suuber bronwater met gerstenmout en natuurhop bereid. Loat ut ow smaken". Deze fraaie tekst staat op de wikkel van flesjes enige echte Normaal Pilsener, u begrijpt het al vernoemd naar de Achterhoekse popformatie. Afgelopen zaterdag was dit muzikale zootje ongeregeld in Leusden voor een optreden in het NCRV-radioprogramma „Lost Vast". Entoen meteen duidelijk waarom de Limburgse bierbrouwerij wel brood ziet in de exploitatie van het Normaal Pilsener -bovendien is het alom bekend-züüpen dat die gasten kunnen! Buizen Beerend en consorten zaterdagochtend net bijgekomen van een concert in Limburg streken om half elf neer in de Korfbar waar hun favoriete gerstennat, dat nog belangrijker lijkt dan de apparatuur, reeds rijkelijk vloeide evenals de koffie met cognac. Tijdens het optreden in De Korf voor de radio maakten de Achterhoekse heren een krat Normaal Pilsener, op twee flesjes na volgens onze waarneming, soldaat.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 13