Brut ggetj lietn ri te lebn uikei aad wil toch jeugd- en jongeren- entrum in „Woelige Hoek" r Bejaarden moeten wijken voor kleuters Tuinvuil aktie Eindelijk zoekroute in De Biezenkamp (S in Lockhorsterweg blijft voorlopig dicht jen CD CD sn Berge vraagt om onderzoek naar mogelijke geluidsisolatie „De Woelige Hoek SB BELANGRIJK Balk op voet Wip-Wap kan geen soos worden Leusder Krant BINGOSPEL B&W VRAGEN KREDIET Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE NODIG? INST ALLATIE- BEDRIJF WEVA DOKTERSDIENST: Verantwoordelijk redakteur: MARNIX KREIJNS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cent rum Telefoon (033) 941495 b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 071441 Abonnement 15.35 per kwartaal Uitgave B.D.U. B.V. O O O krant DONDERDAG 14 APRIL 1983 14e JAARGANG NO. 102 (Van één onzer verslaggevers) fUSDEN - Het bruggetje in de Lockhorsterweg is absoluut niet meer te gebruiken. De ite resultaten van het onderzoek, dat deze week begonnen is naar de staat van het ngetje, geven aan, dat de kwaliteit uitermate slecht is. „Met berekeningen kunnen we niet tonen, dat dat ding nog overeind staat", aldus gemeentwerkendirekteur Marius Pais idagavond In een vergadering van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke ening". Voorlopig blijft de Lockhorsterweg gesloten voor autoverkeer, oals iedere Leusdenaar weet is de Lockhorsterweg - bij ontstentenis van een direkte sluiting van de gemeente Leusden op de Rijksweg 28 - een zeer belangrijke ontsluitings- le voor het dorp. Met name verkeer in de richting Utrecht maakt van de weg door het bos ruik. Voorlopig zal dat echter, gezien de bouwvallige staat van het bruggetje, niet meer nen. Momenteel wordt er bij de gemeente zeer hard gewerkt aan een plan om de brug te stellen of te vervangen, zodat de weg zo spoedig mogelijk weer open kan. Het is de oeling om het plan nog in de raadsvergadering van deze maand aan de raad te presente- een onzer verslaggevers) USDEN - Een deel van de gemeenteraad voelt er weinig om aan de verbouwing van „De Woelige Hoek" in Leus- Zuid te beginnen, wanneer daarin geen mogelijkheid zou loor jeugd- en jongerenwerk. Van de VVD-fractie is het stel afkomstig om te onderzoeken of het gebouw niet inig akoestisch geïsoleerd zou kunnen worden, dat voor lonenden geen overlast te verwachten valt. Maar wethou- an Wagenaar (ook VVD) twijfelt er sterk aan of via ge- Isolerende maatregelen problemen met de omwonenden izeilen zijn. Volgens de wethouder betekent vasthouden iet plan om nu meteen jeugd- en jongerenwerk in „De ige Hoek" te laten plaatsvinden, dat er uit de buurt be- rschrlften te verwachten zijn, die zullen leiden tot een lange procedure. lis bekend wil het gemeente- jrde voormalige school ,,De Hoek" verbouwen tot een il-culturele accommodatie, an was om daarin ook ruimte irveren voor jeugd- en jonge- rk. In Zuid is dringend be- aan een accommodatie voor en jongeren. Omwonenden )e Woelige Hoek" lieten ech- spoedig na openbaarmaking 62e plannen weten, dat zi] roeien voor jeugd- en jonge- rk m hun nabijheid. Men Idaar van geluids- en andere ■st Het college besloot daar- de omwonenden enigszins te zijn en niet meteen en jongerenwerk in het ge- edoen plaatsvinden. Wel wil «ege op langere termijn de ige Hoek" ook voor jeugd- en enwerk kunnen gebruiken. HPITULEERD ipstelling van het college lijkt antal raadsleden weinig te ligen. Gertde Weerdt (PvdA) it het college, dat men de eel te veel laat hangen naar 'enden. Sjef ten Berge merkte op, dat door deze 9 van het college de belan- n de jongeren volledig wor- Wergesneeuwd. Ook Henk 'Sloot (CDA) liet blijken, dat n beter leek om nu wel dui- i besluiten, dat er jeugd- en inwerk in ,,De Woelige zal komen. Wethouder Wagenaar gaf toe dat het college „gecapituleerd" was voor de omwonenden van het gebouw, maar in feite geen andere keus had dan het doen van ge noemde concessie Het college, al dus Wagenaar, kampt met hel vol gende dilemma: nu besluiten om „De Woelige Hoek" voorlopig niet voor jeugd en jongeren te gebrui ken. betekent inderdaad dat er nog altijd geen accommodatie voor de jonge inwoners van Leusden-Zuid is Maar als het gebouw nu wel be stemd wordt voor het jeugdwerk, dan zullen de omwonenden onge twijfeld bezwaren aantekenen. Dat leidt dan tot een procedure, die ja ren kan duren en die het gebruik van het gebouw ook voor andere doeleinden onmogelijk maakt. Met het compromis heeft het college dus gekozen voor een half ei, er van uitgaande dat beter is dan een lege dop. Daarbij liet Wagenaar doorschemeren, dat hi| hoopt, dat het gebruik van het gebouw als so ciaal-culturele accommodatie de omwonenden zo weinig o( geen overlast zal geven, dat zij tezijner- tijd ook wel akkoord willen gaan met jeugd- en jongerenwerk. Daar nu hadden de gespreks partners van Wagenaar in de com missievergadering van dinsdag avond weinig vertrouwen in Sjef ten Berge kwam met het voorstel te onderzoeken of afdoende geluidsi solatie van het gebouw mogelijk is Hij gaf er blijk van weinig te voelen voor verbouw van het gebouw voor een zo bescheiden gebruik als nu wordt voorgesteld Ook De Weerdt (PvdA) en Van der Sloot (CDA) stonden niet te trappelen van en thousiasme Maar de wethouder op zijn beurt wees er op dat een gede gen onderzoek naar geluidsisolatie wel tien- tot vijftienduizend gulden zou kosten. En dat kon hij niet zo maar gaan toezeggen. Hij besloot de discussie over dit onderwerp met de mededeling, dat hij zou gaan terugkoppelen naar het colle ge. Dat kan er toe leiden, dat het voorstel niet meer deze maand in de raadsvergadering aan de orde zal kunnen komen. ONZORGVULDIG Een avond eerder hadden ook de leden van de raadscommissie „Welzijn en Onderwijs uiterst kri tisch gekeken naar het voorstel van het college. De kosten van deze aanpassing vallen nogal tegen, zo meent de commissie welzijn en on derwijs B. en W. ramen de kosten op 65 000.-. In de begroting voor 1983 was voor dit doel 50.000,- opgenomen, „Ik heb de indruk dat er onzorgvuldig te werk is gegaan", aldus mevrouw P. Bosma (VVD) maandagavond tijdens de commis sievergadering. Evelien Blom (CDA) uitte haar te leurstelling: „De hoofdgroep waar we altijd op gedoeld hebben - de jeugd - mag nu geen gebruik ma ken van hel centrum." Zij voegde er aan toe de indruk te hebben dat de ouderen niet zo n behoefte hebben aan een accom modatie in Leusden-Zuid omdat deze groep naar Amersfoort of Leusden-centrum gaat als daar iets te doen is. Mevrouw Blom betreurt het dat de jeugd zelfs geen kans krijgt om te bewijzen dat zij best geduld kan worden in het centrum. Een proef die een paar maal per jaar plaats kan vinden is zeker op zijn plaats, zo meent mevrouw Blom. De kosten die de gemeente moet maken om „De Woelige Hoek" aan te passen worden thans begroot op 65.000,- Dit bedrag is wat aan de hoge kant, omdat in de aanvankelij ke begroting geen rekening was gehouden met het aanbrengen van dubbele beglazing en spouwmuuri- solatie „Over geluidsisolatie wordt niet gesproken, terwijl daarjuist af spraken over zijn gemaakt", aldus mevrouw Bosma maandagavond rschljnt dinsdag an donderdag in da gemeente Leuaden. On«fhanKeli|k nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Mleberlchten en losse advertenties 37 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. u«derhelt|es 1,20 per regel (40 cent fier mm). *«e nummers: 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJOEN VAN ONS KANTOOR: kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- van 9.00 tot 12.00 uur an van 14.00 tot 17.00 uur >Pand. Zaterdags gesloten. (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Tot grote teleur stelling van de stichting WOL, de stichting die zich bezig houdt met het welzijn van de bejaarden in Leusden, kan de kleuter school Wip-Wap niet in gebruik worden genomen als bejaarden- soos. De even verderop gelegen gereformeerde basisschool heeft naar alle waarschijnlijk heid met ingang van het nieuwe schooljaar een lokaal nodig om een nieuwe klas te starten. Wet telijke voorschriften dwingen de gemeente er toe om, zolang er nog vrijstaande lokalen in de buurt van de school zijn, deze toe te wijzen aan de school die daar om vraagt. De openbare kleuterschool de Wip-Wap, gelegen aan de Rozen- gaarde komt binnen niet al te lange tijd vrij. De kleuters trekken dan in bij de openbare school „Wegwij zer" waarmee men nu al een zoge naamd scholenkoppel vormt. Er was al min of meer besloten dat de vrijkomende kleuterschool be stemd zou worden als bejaarden- soos De stichting WOL zou in het gebouwtje een kantoortje kunnen vestigen Zolang het schooltje nog gebruikt wordt als kleuterschool is het de gemeente niet mogelijk een Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het gezellige vooreen nieuwe abonnee. (Zie elders in dit blad). procedure te starten om het ge bouw een andere bestemming Ie geven Het ziet er niet naar uit dat de procedure in gang gezet kan worden nu de gereformeerde school aanspraak maakt op een lo kaal van de Wip-Wap. De gereformeerde basisschool breidt zich voor wat betreft het leer lingental nog steeds uit De school heeft dan ook toestemming ge vraagd om twee lokalen bij de school aan le bouwen Men heeft echterslechts ministeriele toestem ming gekregen om één lokaal aan te bouwen. Het schoolbestuur is het niet eens met de beschikking van de minister en is een AROB- procedure gestart om alsnog ook een goedkeuring te krijgen voor het tweede lokaal dat nodig is. Zolang geen toestemming wordt verkre gen om twee lokalen bij de school aan te bouwen rekent het gerefor meerd schoolbestuur er op dat men straks één lokaal tekort komt voor een derde kleuterklas. Om er zeker van te zijn dat men straks niet in de problemen komt heeft men alvast aanspraak gemaakt op de lokalen van de Wip-Wap Het plaatsen van een noodlo- kaal bij de gereformeerde school is uiteraard wel mogelijk, voor schriften verbieden dit echter zolang er nog lokalen leeg staan. De WOL zal nu noodgedwongen uit moeten kijken naar een ande- Voor al uw nieuwbouw, verbouw en onderhoud aan elektra, gas, water, dakbedekkingen en C.V.-installaties. Hessenweg 42 - Stoutenburg Tel. 033-941162 LET BIJ AANKOOP VAN BRIL OF KONTAKTLENZEN ALTIJD OP DIT VIGNET Sjef ten Berge in de commissie welzijn De dubbe le beglazing mag voor wat haar be treft voor een deel achterwege blij ven, omdat voor de bovenruiten „ook wel planken gespijkerd kun nen worden" Verder vond me vrouw Bosma het onnodig een dure vloerbedekking neer te leggen ter wijl ze alleen nodig is voor de parti culiere yogalessen die in het ge bouw gegeven worden re lokaliteit waar bejaarden el kaar kunnen ontmoeten. Ook de gemeente zit met de hele situatie in haar maag omdat de Wip-Wap eigenlijk al toegezegd was aan de WOL. „Het zou me spijten als er niet snel een ruimte voor de WOL wordt gevonden", aldus wethouder Van Woudenberg maandagavond in de commissie welzijn. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij een bedrijfson geval tijdens de aanleg van het viadukt over de Doornseweg is dinsdag een werknemer vna de aannemingsmaatschappij ern stig aan zijn voet gewond ge- raak.t De man, een inwoner van Delden, kreeg een veertien meter lange en duizend kilo wegende stalen balk op zijn voet. De balk was uit de takels geschoten tij dens het hijsen ervan. Volgens de rijkspolitie en arbeidsinspek- tle is er geen sprake geweest van een technisch mankement aan de takelapparatuur. Vermoede lijk heeft de man de stalen balk zelf niet goed in de takels gehan gen. LEUSDEN - Sedert een aantal jaren biedt de gemeente haar In woners de gelegenheid om op een eenvoudige manier af te ko men van het tuinvuil dat hij het opknappen van de tuin in voor- en najaar vrijkomt. Dit jaar vindt de voorjaars-tuinvuilaktie plaats van 8 april tot en met 8 mei. Ge durende deze periode kan op 49 plaatsen verspreid over de gehe le gemeente tuinvuil worden ge deponeerd. De stortplaatsen worden door middel van bordjes met het opschrift „tuinvuil'' aan gegeven. De stortplaatsen zijn uitsluitend voor tuinvuil bedoeld snoeihout, plantenresten, blad, gras- en gras zoden. Helaas komt het in de prak tijk nogal eens voor, dat op deze plaatsen ook huishoudelijk afval en ander afval zoals puin en oud-ijzer wordt gestort Dit werkt sterk kos tenverhogend. terwijl het doel van de tuinvuilaktie nu juist is de kosten van afvoer en verwerking binnen de perken te houden en daarmee ook de hoogte van de reinigings rechten, de belasting die betaald moet worden voor het ophalen, af voeren en verwerken van huis- en tuinvuil. Het is dan ook in ieders belang ervoor te zorgen dat op de tuinvuilstortplaatsen alléén tuinvuil terecht komt Ook Geut-medewerkers dreigen op te stappen3 Twee omwonenden niet akkoord met plannen rond oude gemeentehuis3 Beperking maximumsnelheid op ventweg Doornseweg zal volgens provincie geen effekt sorteren5 Interview op donderdag: Raadslid en Rooie Vrouw Ans van Kemenade7 Mr. Wage over exploitatie tennlshal: „Niemand kan het op deze basis opbrengen" ..10 Sport 11 Loep op Leusden13 Servicepagina15 Tel. 943300. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Winkelcen trum De Biezenkamp zal ein delijk zijn lang verwachte zoekroute voor auto's krij gen. Deze of volgende maand zal de gemeenteraad ge vraagd worden (formeel) zijn goedkeuring te geven aan dit plan, waarvan al enkele jaren sprake is. Samen met hef rea liseren van de zoekroute zal een parkeerplaats worden aangelegd in een gedeelte van de boomgaard aan de As- schatterweg en zal de daar naast gelegen grond bouw rijp worden gemaakt voor de realisatie van enkele bedrijfs- units. Ook zal worden begon nen met de aanleg van een nieuwe oversteekplaats voor fietsers in de Asschatterweg, in het verlengde van het fiets pad door De Biezenkamp. Voor al deze werkzaamheden vraagt het college van B&W een krediet van 183.500 gul den. De zoekroute in het winkelcen trum zal de diverse parkeerterrei nen onderling verbinden Voorlopig is er sprake van twee-richtingsver- keer op deze route De bedoeling is dat bezoekers van De Biezenkamp die mei de auto komen op hun ge mak een geschikte parkeerplaats kunnen uitzoeken, zonder steeds weer te moeten omrijden. Op vier plaatsen zullen in- en uitgangen van de zoekroute worden gemaakt één op de Zwarteweg. één op de Hamersveldseweg en twee op de Asschatterweg. waarvan er één nieuw zal worden. Het nieuwe parkeerterrein (voor circa 40 auto's) in De Biezenkamp wordt ter vervanging van de par keerplaatsen bij bejaardentehuis 't Hamersveld aangelegd. Die ver dwijnen namelijk in verband met de bouw van 24 aanleunwoningen bij het bejaardentehuis. Naar ver wachting zal binnenkort met de bouw worden begonnen van de be- drijfsunits annex woningen in het winkelcentrum. Een en ander zal alhangen van het verloop van ver schillende procedures en hel ver krijgen van de nodige goedkeurin gen Met de genoemde werkzaam heden in De Biezenkamp zal na het fiat van de raad aan het kre diet nog voor de zomer begon nen kunnen worden. Overzichtstekening van de geplande nieuwe situatie in De Biezenkamp.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 1