)ok Geut-medewerkers reigen te vertrekken Twee omwonenden niet akkoord met plannen rond oude gemeentehuis j ENZIJ GEMEENTE OVER DE BRUG KOMT Bredero gaat woningen verkopen in Claeverenblad Veertien huizen bij boerderij Claeverenblad Illllllllllllülllllll llll II Groeneveld heeft ook een bril voor Produktschap voor Pluimvee te gast bij KP0 Zomenegels weer te koop rant: Houdt Groeneveld voor ogen ■x,ÜM mmm. amm jr* Tweede toneel avond Culdoto Geen lampion optocht en reveille op 30 april jONDERDAG 14 APRIL 1983 plaatselijk nieuws één onzer medewer- USDEN - Nadat het elijks bestuur van het n jeugd- en jongeren- trum bij monde van zijn rzitter heeft aangekon- i dat het op zal stap- heeft ook de mede- kersraad zich in die it uitgelaten, medewerkersraad, be- snde uit jongeren die aktief bezighouden het reilen en zeilen van Geut, willen alleen Irgaan als de gemeente tegemoet komt aan aantal eisen. Ie naar aanleiding van een lew dat de Leusder Krant in •I had met de 19-jarige Dick Is er In De Geut sinds begin iri het één en ander ten Ie gekeerd. In het betreffen- itervlew lieten we Dick Smit ibreid aan het woord over deeen betreffende de sltua- m de jeugd In Leusden. aantal jongeren heeft con- opgenomen met Dick Smit ,a Jnafhankelijk Nieuws- id voor de gemeente isden. rschijnt elke dinsdag donderdag. antwoordelijk jtteur: hix Kreyns faaktie: Jtien Engelkens Ipar van Loo (vering kopij en adver- ities: 3r het dinsdagnummer uiterlijk maandagmid- I 12 00 uur, voor het iderdagnummer tot ui- ijk woensdagmiddag 00 uur daktie en administra- Kantoor Leusder Krant, lendaallaan 9. Leus- Centrum Op werkda- geopend van 09 00 tot 30 uur en van 13.30 tot 30 uur Telefoon 033- 495 onnementsgeld: 9.40 per jaar; 9.20 per half jaar; 5.35 per kwartaal. chten bezorging: abonnee dient u de itvoor dinsdag- of don- Jagavond 18.00 uur te len ontvangen Is dat het geval, neem dan aki op met onze hoofd- nt bezorging (dinsdag kinderdag tussen 18.30 1930 uur), tel 033- "91 Bij geen gehoor u kontakt opnemen onze inspekteur bezor- overdag 03420- 41. toestel 44 f M y-1? mi de or en acht lurv oeft e zi|r 1 rEB! 03«i (Stellen foto's: ieeste in de Leusder it gepubliceerde foto's u nabestellen (met uit tering van archief- en insche foto's), bij voor- daling van 5,-per ex- laar (formaat 13 x 18 op giro: 871441 t.n.v tb v te Barneveld, met eltjke vermelding van snste foto, aantal, mer van krant, pagina 'op de foto werd ge- ist U kunt ook kontant len op ons kantoor. Ro- laallaan 9, Leusden tom. sveer drie tot vier we- "a betaling ontvangt u ewenste foto's thuis EUSDER KRANT is uitgave van de BDU- lenkombinatie te éveld. met als resultaat dat een stel en thousiaste jongelui In De Geut aan de slag ging. Nu, ruim twee maanden later, op het moment dat het met De Geut steeds beter gaat, moet de sinds februari functionerende medewerkers- raad bekennen dat het allemaal voor niets Is geweest. „Het lijkt wel of de gemeente tégen de jeugd is", meent Dick Smit, „als de wethouder van goede wil Is, zijn de ambtenaren weer tegen". Dat het in feite met De Geut de goede kant op gaat, werd ook maandagavond tijdens de verga dering van de commissie welzijn van alle kanten toegegeven. Sinds kort zijn de jongeren zelf erg actief bezig met hun jongerencentrum. Verdeeld over een aantal werk groepen zijn er in totaal 35 jonge ren te beschouwen als medewer ker. De voorzitters van de werk groepen zoals soos. disco, activi teiten, publiciteit, schoonmaken en onderhoud vormen samen met Dick Smit (als vertegenwoordiger van de bezoekers) een medewer kersraad. Voorzitter van deze me dewerkersraad is Erik van Platerin gen. De 20-jarige Van Plateringen heeft tot voor kort zijn stage-perio- de als student aan de sociale aca demie in De Geut doorgebracht. Na zijn stage-periode is hij echter als vrijwilliger in De Geut gebleven. Twee leden uit de medewerkers- raad en de vertegenwoordiger van de bezoekers hebben statutair zit ting in het bestuur van De Geut ONMOGELIJK De medewerkersraad van De Geut heeft maandagavond verga derd. Duidelijk werd dat ook de me dewerkers nauwelijks kans zien om door te gaan met De Geut zolang de gemeente niet ten volle mede werkt. Zoals het nu gaat is het on mogelijk om financieel kiet te draai en, zo concludeerde de medewer kersraad. Toch zijn er mensen die willen doorgaan. In totaal zijn er zeven jongeren uit de medewerkersraad, waarvan er drie in het huidige Geut- bestuur zitten, die bereid zijn een nieuw bestuur te vormen. Ook twee „ouderen" zijn eventueel bereid in een nieuw te vormen bestuur zitting te nemen. Of dit ook allemaal ge beurt is nog maar zeer de vraag. De medewerkersraad heeft namelijk een aantal voorwaarden gesteld, waaraan eerst voldaan moet wor den. Dit eisenpakket is precies het zelfde als het dagelijks bestuur had dat nu opstapt. De medewerkers raad zegt in een verklaring die van avond, tijdens de vergadering van de Leusdense jeugdraad zal wor den uitgesproken, dat zij door wil gaan mits er per 1 mei een beheer der komt in De Geut, er subsidie wordt verstrekt in de kosten van huisvesting en tekorten op activitei ten, er meubilair beschikbaar komt en het jongerencentrum ge ïsoleerd wordt. Pas als aan deze vier voor waarden wordt voldaan en het da gelijks bestuur definitief zou ver trekken willen de medewerkers zelf een bestuur vormen Komt de gemeente niet tegemoet aan de wensen van de medewer kersraad dan stappen ook de me dewerkers op. hetgeen betekent dat De Geut zonder bestuur is. BEGELEIDING De jongeren zeggen met hun ei sen niet meer te vragen dan waar om altijd al is gevraagd. De nood zaak van een beheerder wordt door de medewerkers van De Geut sterk gevoeld. „We hebben in feite een echte welzijnswerker nodig die kan functioneren als een baken, een praatpaal, toezichthouder en als initiatiefnemer voor aktiviteiten", al dus de voorzitter van de medewer kersraad Erik van Plateringen De gemeente heeft de (tijdelijke) aan stelling van een beroepskracht in het kader van de Werkverruimende Maatregelen (WVM) al geruime tijd in het vooruitzicht gesteld Tot op heden is zo n kracht er niet geko men. Erik zegt te weten dat er wel vier kandidaten zijn voor de job en dat ze per 1 mei al zouden kunnen beginnen. Hij begrijpt dan ook niet goed waar het probleem zit. Met de subsidie die de gemeente geeft kan De Geut inde praktijk ook niel goed uit de voeten. Het be schikbaar gestelde geld is juist vol doende om de huisvestingskosten te betalen. Omdat De Geut geen achterban heeft en er geen finan ciële reserves zijn is het onmogelijk om financiële tegenvallers op te vangen. Educatieve programma's, zoals de raadsleden graag zouden zien in De Geut, zijn onmogelijk omdat dergelijke avonden geen geld in het laatje brengen SOLIDAIR De groep jongeren die eventueel door willen gaan met De Geut wil niet de indruk vestigen dat zij het niet eens zijn met het dagelijks be stuur dat aangekondigd heeft haar Dick Smit .,Het lijkt wel ol de ge meente tégen de jeugd is". functies neer te leggen. De mede werkersraad verklaart het „com pleet eens" te zijn met het D B „Ze hebben gevochten tegen de bier kaai, we zijn 100% solidair met de mensen die nu opstappen", aldus een woordvoerder van de mede werkersraad. Het bestuur van De Geut staat be slist niet alleen in haar grieven te gen de gemeente. Anderhalf jaar lang is hel open jeugd- en jonge rencentrum begeleid door Bart Keus. lid van het provinciale servi cebureau. Dit servicebureau is een instelling van de Provinciale Jeugd raad. Het servicebureau springt overal in de provincie bij waar pro blemen zijn met jeugdcentra. Ook Bart Keus vertrekt uit De Geut om dat ook hij het in Leusden „vechten legen de bierkaai vindt". De medewerkersraad vindt het erg jammer dat het allemaal zo ge lopen is. Jammer, omdat men de indruk had dat het de laatste maan den juist zo lekker ging in De Geut. Van tijd tot tijd waren er problemen, die konden steeds opgelost wor den Dat De Geut vorige week za terdagavond gesloten was kwam niet door het gedrag van Leusden se jongeren. Een groepje jongens van buiten het dorp had het vrijdag avond nodig gevonden wat „veran deringen" aan te brengen in het toi let. De hele zaterdag zijn medewer kers van De Geut druk geweest met het repareren van de schade. Men had toen geen zin meer om 's avonds De Geut open te stellen voor het publiek. Met nadruk verklaren de Geut medewerkers dat de Leusdense jeugd vrijwel nooit problemen meer veroorzaakt in het jonge rencentrum. „Alleen lui van bul ten willen de boel nog wel eens verpesten. We waren daarom al bezig een soort toegangspasje te maken zodat er toch een se lectie van het publiek kan plaats vinden". Of de pasjes er ooit zullen komen Is nog maar zeer de vraag. Als de gemeente niet snel reageert zit De Geut volgende maand zonder bestuur en zonder medewerkers die nog iets doen voor het voort bestaan van De Geut. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Urblbouw Bredero gaat op zeer korte termijn van start met de verkoop van wonin gen in het derde kwart van het deelplan Claeverenblad/Wilden- burg van de Tweede Fase. Het gaat om gesubsidieerde en vrij sector-woningen in de zogehe ten vlek „C", die het noordooste lijke deel van het plan vormt. De raadscommissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel om voor de wo ningbouw benodigde grond aan de Utrechtse bouwonderneming te verkopen. In de raadsvergadering aan het eind van deze maand zal dan ook besloten worden om iets meer dan vier hectare grond te verkopen aan Urbibouw Bredero voor een bedrag van iets meer dan 7,5 miljoen gul den. In totaal moeten er op dat stuk grond 322 woningen gerealiseerd worden Voorlopig is het plan om de verdeling als volgt te laten zijn: 128 premie-A-woningen, 59 pre- mie-B-woningen. 40 ongesubsi- deerde woningen en 95 gestapelde premiehuurwoningen. Die gesta pelde woningen komen overigens niet in vlek C, maar in vlek B te staan aan de kop van de Kupers- gracht. Of het plan ook geheel vol gens deze verdeling kan worden uitgevoerd afhankelijk van de vraag, of voldoende contingenten voor de gesubsidieerde bouw van de Rijksoverheid verkregen kun nen worden In de vergadering van de raads commissie werd dinsdagavond aangekondigd, dat Urbibouw Bre dero op zeer korte terimijn met de verkoop van de huizen wil starten. Nog voor het formele besluit in de raadsvergadering is gevallen zal op 19 april aanstaande gestart wor den met het aanschrijven van ge gadigden, die eerder teleurgesteld moesten worden Begin mei zullen de woningen via advertenties on der de aandacht van mogelijke an dere belangstellenden worden ge bracht. Zijn de laatste twee maanden straks voor niets geweest (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er komen geen twaalf, maar veertien woningen te staan rond de gerestaureerde boerderij 't Claeverenblad. Vol gens de eigenaar van de grond rondom de boerderij, de stich ting Bouwteam Leusden, is het alleen met veertien woningen mogelijk het plannetje financieel sluitend te krijgen. De gemeente heeft er geen bezwaar tegen, dat er twee huizen meer gebouwd gaan worden. Zoals bekend is de stichting Bouwteam vorig jaar begonnen met de restauratie van de histori sche boerderij op de hoek va de Hamersveldseweg en Burgemees ter Van der Postweg. Even tevoren had men met de gemeente over eenstemming bereikt over de invul ling van het terrein rondom de boer derij. Uitgangspunt was daarbij de bouw van, twaalf woningen, uit de gedeeltelijke opbrehgst waarvan een bijdrage geleverd zou kunnen worden aan de restauratie van de boerderij Het plan van het Bouwteam werd uit meerdere ingediende plannen gekozen, onder meer omdat de an dere gegadigden zich niet hadden gehouden aan de opdracht om twaalf woningen te bouwen Wet houder Jan Wagenaar kwam daar als voorzitter van de raadscommis sie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening dinsdagavond even op terug. De wethouder zei name lijk, dat het tegenover de andere mededingers wellicht wat vreemd overkomt, dat de stichting Bouw team nu toch meer dan twaalf wo ningen mag bouwen Wagenaar: ,,Het is inderdaad niet conform de afspraak. Maar men heeft ons dui delijk gemaakt, dat het met twaalf woningen echt geen haalbare zaak is. Het college wil dan ook wel mee gaan met het plan van het Bouw team om er veertien huizen te bou wen", aldus Wagenaar. Ook de overige commissieleden konden daar mee instemmen. ACHTERVELD - Zondag avond om 20.00 uur zal de to neelvereniging Culdoto voor de tweede maal het toneelstuk „Moord In de pastorie" opvoe ren. Een zeer spannend stuk ge schreven door de bekende schrijfster Agatha Christie. Kaarten zijn aan de zaal verkrijg baar. In het verslag van de opvoering van zaterdagavond in de krant van dinsdag is abusievelijk een naam van de speelsters niet genoemd. De rol van de echtgenote van de vermoorde persoon werd gespeeld door Betty van Ruitenbeek. Een bril van een tijdloos ontwerp. Modieus en opvallend in zijn eenvoud. Uitstekend gekozen. Na een uitvoerig gesprek met de Groeneveld-opticien. De Groeneveld-opticien is in het bezit van de modernste oog meetapparatuur. Correcte bediening en oprechte interesse voor het vak, zijn kenmerken van de Groeneveld-opticien. De grootste trots is het enorme assortiment Van prettig voordelig tot hoogst exclusief Modebnllen voor jong en oud. Op alle correctiebrillen 1 jaar gratis garantie! Welkom. Bij de Groeneveld-opticien. Aangesloten H| bö Leusden, Winkelc. Hamershof, Grutterij 3, tel. 033-944242 LEUSDEN - Het Produktschap voor Pluimvee en Eieren geeft op dinsdag 19 april een voorlich tingsavond voor de leden van de Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur en wordt ge houden in De Til aan de Hamers veldseweg. Deze avond is erop gericht de huisvrouw nadere informatie te ge ven over ..Kip en Ei" en om aan te tonen hoe men met weinig moeite en voor weinig geld iedere dag op nieuw een smakelijk en voedzaam gerecht op tafel kan brengen Er worden diverse hapjes aangebo den en onder de aanwezigen zal een gebraden kip worden verloot. Op woensdag 11 mei vindt de laatste bijeenkomst van het sei zoen plaats. Met geïnteresseerde leden wordt de sluitingsavond in De Stuw in Hoevelaken gevierd. Om 19.30 uur wordt er verzameld op de parkeerplaats Biezenkamp-Zwar- teweg van waaruit men met eigen vervoer naar Hoevelaken vertrekt. Daar kan men de avond doorbren gen met kegelen, sjoelen, kaarten enzovoort Voor de diverse con sumpties wordt een bijdrage van tien gulden gevraagd LEUSDEN - Vanaf dinsdag 19 april zijn de Zomerpostzegels 1983 verkrijgbaar. De jubileumserie van vier zegels is ontworpen door Wal ter Nikkels en gewijd aan de Neder landse cultuur en geschiedenis uit de 17e eeuw De bijslag op de tota le serie bedraagt één gulden. Hel gehele bedrag aan bijslag wordt na aftrek van onkosten voor de PTT afgedragen aan het Comité Zomer postzegels dat op zijn beurt dit geld georuikt om talrijke Nederlandse instellingen te steunen bij de reali sering van projecten op sociaal en cultureel gebied. De opbrengst van de Zomerpostzegels vorig jaar be droeg ruim 3'/2 miljoen gulden In deze omgeving werden drie Amersfoorlse instellingen begun stigd. te weten de Marokkaanse Jongeren Vereniging Rammana, Stichting Museum Flehite en Stich ting Blijt van Mijn Lijf. De uitgave van de zomerzegels is een initiatief van Stichting Comité voor de Zo merpostzegels. De stichting be staat 30 jaar. Mevrouw E van 8o- degom-Van Lieshout. Travertijn 12, 3831 VN Leusden is de Leus dense vertegenwoordigster van het Comité. ACHTERVELD - Het feestco mité heeft besloten dit jaar In verband met de viering van Ko ninginnedag geen lampionop tocht en geen reveille te organi seren. In plaats daarvan wordt nu een kinderoptocht gehouden waar aan alle kinderen van Achterveld en Stoutenburg gratis kunnen deelnemen. De kinderen kunnen verkleed meedoen ook met versierde fiet sen, versierde wagentjes, als groepen, paren en enkelingen. De optocht zal worden begeleid door de muziekvereniging DWS. De start is om 8.00 uur vanaf het Coöperatieplein, waarna de vol gende route zal worden gevolgd: Jan van Arkelweg. Pater Storm- slraaf, van Oldenbameveltsfraaf, Verjaagde Ruiterweg, W van Amersfoortstraat, Pater Storm- straal, Hessenweg, via Huize St. Joseph naar Ons Gebouw. In Ons Gebouw krijgt elk kind na afloop van de optocht een verrassing. Vrij wel direct na afloop van de optocht zullen de kinderspelen in Ons Ge bouw een aanvang nemen. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - „We hebben het maximale gedaan; we zijn zo ver gegaan als we konden. En toch zijn twee aanwonenden niet ak koord met het plan, zoals dat er nu ligt. We moeten nu maar zien wat er verder gebeurt". Dat zei wethouder Jan Wage naar (VVD) dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken en Ruim telijke Ordening. De wethouder had het daarbij over de plannen rond hel voormalige gemeentehuis, Ha mersveldseweg 2. Zoals bekend hebben de architect Bram Roos en de aannemer Van Buuren een plan ontwikkeld, waarbij het voormalige gemeentehuis kan blijven bestaan, terwijl er om heen 15 woningen ko men te staan. Dit plan is aan de omwonenden voorgelegd en dal heeft geleid tot enkele wijzigingen in hel oorspronkelijke plan Voor de bewoners van de Ansfriduslaan zijn de aangebrachte wijzigingen voldoende. Zij krijgen de mogelijk heid om een hun achtertuin een stukje grond van drie meter lengte te kopen waardoor zij minder over last van de nieuwe woningen zullen ondervinden Maar aan de dichtst weg heeft het college ook in het bij wonenden aan de Burg. de gewijzigde plan geen genoegdoe- Beaufortweg en de Hamersveldse- ning kunnen geven. Te verwachten valt dat deze belanghebbenden te- zijnertijd tegen het plan bezwaar aan zullen tekenen. Vermoedelijk nog deze maand zal het plan aan de orde komen in de gemeente raad tL i—r— - M: r De maquette van het plan voor 15 woningen rond voormalig gemeentehuis.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 3