ommissie heeft moeite met anleg parkeerplaatsen ieperking maximum snelheid il geen effekt sorteren leusder hrant j Toermalijn en Lepelaar lergiebesparende maatregelen scholen en gymnastieklokalen Feestavond BV0'79 ivincie over ventweg Doornseweg: Natuuravond vogelvrienden Postduivenvereniging krijgt clubgebouw op ijsbaanterrein Informatiebijeenkomst over energiebeleid Koninginnedag aktiviteiten Vergaderschema 1983 gratis verkrijgbaar Vergadering ABZ vervalt Comité Milieuzorg vergadert Unicef collecte Stoplichten werken niet: aanrijding ia 9000 m2 spouwmuren worden geïsoleerd Bijeenkomsten a.s. ouders Lezing Geref. Bond In kader Brede Maatschappelijke Discussie Oppascentrale gesloten DONDERDAG 14 APRIL 1983 plaatselijk nieuws één onzer verslaggevers) U -IJSDEN - Een deel van de ^scommlssle OWRO, dat een fderheld uit de raadsverga- ng vertegenwoordigt, heeft Ilemen met de voorgestelde eg van tien parkeerplaatsen ~t Toermalijn en Lepelaar. De t, les van CDA, PvdA en GPV/ f twijfelen ernstig aan de Izaak van de aanleg van de- parkeerplaatsen, waarmee bedrag van 75.000,- ge ld. Ondanks de tegenstand, Jus tegen dit voorstel ver kan worden, kondigde uder Wagenaar dinsdag- d In de vergadering van de [commissie aan dat hij het stel toch eind deze maand In emeenteraad wil behande- college Is dat tegenover de bewoners daar verplicht", aldus de wethouder van onder meer Ruimtelijke Ordening. De aanleg van een tiental par keerplaatsen maakt onderdeel uit van een collegevoorstel om langs de woningen aan Toermalijn en Le pelaar een geluidswal aan te leg gen om het geluid van de Midden weg te weren Met name dankzij een wat ongelukkige formulering van het voorstel werd door CDA, PvdA en GPV/SGP van de aanleg van de tien parkeerplaatsen een punt gemaakt. Er staat in het raads voorstel. „In verband met een te kort aan openbare parkeerplaatsen bij de Toermalijn en de Lepelaar dienen zowel bij de Toermalijn als de Lepelaar nog vijf parkeerplaat sen te worden aangelegd". Die for mulering gaf de raadsleden Offe reins, De Weerdt en Van der Sloot aanleiding om te informeren naar de oorzaak van dat tekort, de raadsleden waren er namelijk niet erg van overtuigd, dat er echt spra ke is van een tekort aan parkeer plaatsen bij deze woningen. Eerder zouden de straten vol auto's staan, omdat niemand van de bewoners zijn garage gebruikt voor het parke ren van de auto. Offereins (GPV/ SGP). „In feite komt het er dus op neer, dal het niet gebruiken van de garage door die mensen daar de gemeente nu 75 000,- kost." Wethouder Jan Wagenaar (VVD) bestreed dat ten stelligste. Hij wees er op, dat de tien parkeer plaatsen gewoon onderdeel vor men van het plannetje aldaar Ze moesten alleen nog aangelegd worden Om die bewering te staven kwam Wagenaar met cijfers: voor het gebiedje geldt een parkeer- norm van 1,55 per woning, hetgeen is vastgelegd in de voorschriften van het bestemmingsplan Nu is er op de Lepelaar 1,31 parkeerplaats per woning en op de Toermalijn 1,35 per woning Om de norm Ie halen moeten er dus gewoon nog een aantal parkeerplaatsen aange legd worden De woordvoerders van CDA, PvdA en GPV/SGP leken door het verhaal van Wagenaar nauwelijks overtuigd. Offereins merkte op, het een en ander dan wel merkwaardig geformuleerd was in het raads voorstel De aankondiging van Wa genaar, dat hij het voorstel on danks de tegenstand toch in de raad zal brengen, werd door het GPV/SGP-raadslid ook tamelijk koel ontvangen Of de wethouder dan wel voor duidelijke tekst en uit leg zou willen zorgen, aldus Offe reins Met de aanleg van de geluidswal had niemand problemen één onzer medewerkers) ISDEN - De gemeente in gaat op alle scholen en gymnastieklokalen ener- iparende maatregelen tref- ils de gemeenteraad aan ioject haar goedkeuring betekent dit dat straks vlerkante meter spouw- wordt volgespoten met I. Alleen op de openbare en gymlokalen wordt r al naar schatting 31000 ie meter aardgas minder kt. aanbieding van de begro- or 1983 hadden burgemees- wethouders van Leusden al aangekondigd dat ze iets zouden gaan doen op het gebied van ener giebesparing Voor boerderij „Groot-Krakhorst" en de biblio theek heeft de raad al eerder haar goedkeuring gegeven om Ie gaan isoleren. Een zelfde voorstel komt binnenkort in de raad met betrek king tot de scholen in Leusden. De gemeente heeft als bestuur van het openbaar onderwijs rechtstreeks te maken met de openbare scholen en de gemeentelijke sportzalen Door voor een bedrag van zeven tigduizend gulden te investeren in spouwmuurisolatie, zo hebben deskundigen uitgerekend, wordt straks ruim vijfduizend gulden op de begroting uitgespaard. Een veel groter voordeel is het behalen uit de installatie van zoge naamde optimaliseringsappara- tuur in scholen en gymzalen. Op de openbare scholen zou door instal latie van deze apparatuur jaarlijks 22 500,- bespaard kunnen wor den Het principe van de bedoelde apparatuur berust op het automa tisch uitschakelen van verwar mingsketels. ventilatoren, pom pen enzovoort als een gebouw niet in gebruik is. Verder kan met be hulp van de apparatuur de klimaat regeling in de gebouwen automa tisch ingeschakeld worden Door optimaliseringsapparatuur te in stalleren kan 20 tot 40% op de stookkosten uitgespaard worden. Wel is het in de praktijk wenselijk gebleken dat er een deskundige begeleiding plaats vindt op de scholen om de apparatuur goed te leren bedienen. BIJZONDER ONDERWIJS Als het openbaaronderwijs dras tisch gaat bezuinigen op de stook kosten heeft dit automatisch gevol gen voor het bijzonder onderwijs. De uitkering die het bijzonder on derwijs jaarlijks ontvangt hangt na melijk rechtstreeks af van de kos ten die in het openbaar onderwijs gemaakt worden De gemeente Leusden is bereid om medewer king te verlenen aan de bijzondere scholen die ook om energiebespa rende maatregelen vragen. De bij zondere scholen hebben inmiddels al om medewerking gevraagd, zo dat te verwachten is dat straks alle scholen in Leusden goed geïso leerd zijn Voorde gemeente bete kent één en ander een totale jaar lijkse besparing van 84 400opde gemeentebegroting. OREN/WEGGELOPEN: irte kater (3 jaar); Dalma- wart leren portemonnee; Jn armband met Inscriptie sleutelbos met tien lis; hanger met sleutel; Iroen suede portemonnee; ■portefeuille met vijf biljet ten van 100 gulden, drie van 25 en vier briefjes van 10 guldne; bril met metalen montuur. gevonden Vlaamse reus (konijn), sleutelbos met drie sleutels. Bij de politie te Achterveld, tel. 1607 zijn als gevonden en verloren opgegeven: GEVONDEN: Verguld armbandje schakkeltjes en bolletjes; sleutelbos waaraan flesopener zit VERLOREN: Cuperse kater, kleur grijs, witte pootjes, rood bandje met belletje, duikershorloge met geel-zwart bandje, bril met zomeropzet in bruin plastic etui LEUSDEN - Zaterdag 16 april houdt BVO'79 haar jaarlijkse feest avond in Blijhof, Ansfriduslaan 49. De avond begint om 20.00 uur en de muzikale omlijsting Is In handen van drive-ln-show „Meteor" uit Leusden. leen onzer verslaggevers) ISDEN - Het heeft geen zin de ventweg langs de seweg ter hoogte van de ichap Waterloo aan te mer- s bebouwde kom. Ook het en van borden ter beper- nan de maximumsnelheid In effect sorteren. Eerst Is een aanpassing van het wegpro- flel ter plaatse nodig. Dat heeft het college van Gede puteerde Staten aan het gemeen tebestuur onlangs laten weten. Vanuit de buurtschap Waterloo wordt al geruime tijd op maatrege len aangedrongen Het ter plaatse wonende raadslid Ep Oostra heeft de kwestie meerdere malen in ge meentelijke vergaderingen aan de orde gesteld. Wethouder Wage naar las de brief dinsdagavond voor tijdens de vergadering van de raadscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". De provinciale brief citerend zei de wethouder onder meer, „dat het eventueel opnemen van een deel van de parallelweg in de bebouwde fllelweg langs de Doornseweg. kom pas in beeld kan komen indien dat wegvak qua weg- en omge vingskenmerken duidelijk de sfeer van de „bebouwde kom" ademt en als zodanig op de weggebruikers ook overkomt. In de huidige situatie is dat geenszins het geval. Door gaande wegverlichting. voetpaden en verhoogde banden ontbreken De weggebruikers ervaren het rij den in dit gebied bepaald niet als „rijden in de bebouwde kom" Het simpelweg plaatsen van een bord „bebouwde kom" zou het rijgedrag dan ook nauwelijks beïnvloeden. In dit verband speelt tevens mee het feit dat het slechts gaat om een gebied met zeer beperkte omvang, zodat het alleen daarom al niet eenvoudig is dit wegvak „om te bouwen" tot bebouwde kom Om dezelfde redenen zou ook plaatsing van borden die een lage re maximumsnelheid aanduiden in de praktijk geen positief effect op de verkeersveiligheid ter plaatse sorteren. Gezien deze omstandigheden zou naar onze mening in het belang van de verkeersveiligheid op de pa rallelweg het meest te zeggen zijn voor een aanpassing van het weg- profiel (wegversmallingen) ter plaatse, al dan niet in samenhang met aanleg van een voetpad en verhoogde banden. Realisering van deze voorzienin gen) zou dan wellicht tegelijkertijd met de door uw gemeente geplan de rioleringswerken in dit gebied 'kunnen plaatsvinden". De wethouder zegde toe daar binnenkort op terug te zullen ko men. ~"y'i i „De Vogelliefhebbers" organiseren een informatie-avond over de Oostvaardersplassen. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense vereniging van vo gelliefhebbers organiseert op maandag 18 april a.s. een „na tuuravond" in de Til aan de Ha- mersveldseweg. Deze avond staat geheel in het teken van de Oostvaardersplassen, ruim veertien jaar geleden ontstaan in de polder Zuidelijk Flevoland en op het ogenblik een van de be langrijkste zoetwatermoerassen van Europa. Speciaal voor deze avond is de heer F. Vera (Wijk bij Duurstede) door de Vogelvrien den uitgenodigd. De heer Vera, bioloog bij het Staatsbosbeheer, zal aan de hand van een unieke diaserie vooral de aandacht richten op de vele vogel soorten, die dit gebied nu bevolken. Daaronder een aantal zeldzame soorten als de blauwborst en het baardmannetje De Oostvaarders plassen zijn in vele opzichten uniek. Zo is er in noord Europa geen enkel gebied, waar zoveel rei gers broeden; o.a. de purperreiger, de kleine- en grote zilverreiger Verder grauwe ganzen, lepelaars en aalscholvers. De heer Vera is nauw betrokken bij het beheer van ons nieuwste natuurgebied en zal daar van alles over vertellen. De voor iedereen toegankelijke avond begint om 20.00 uur (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De postduiven vereniging „Leusden" en de Ijs- club „Zwanenburg" gaan samen een clubgebouw neerzetten op het terrein van de ijsbaan aan de Noorderinslag, hoek Bavoortse- weg. Subsidie komt er nauwe lijks aan te pas. Het enige waar de postduivenvereniging om vraagt is een subsidie in de kos ten van een waterleidingtoevoer. De commissie welzijn en onder wijs is van mening dat de ge vraagde subsidie gegeven moet worden. Ook de commissie OW/ RO heeft dinsdagavond met het voorstel ingestemd. Dat de postduivenvereniging en de ijsbaanclub samen iets op gaan zetten lijkt geen slecht idee De postduivenvereniging ontplooit al leen activiteiten in de zomermaan den, terwijl de ijsclub uiteraard al leen hartje winter een gebouw no dig heeft Aanvankelijk gingen de gedachten uit naar het neerzetten van een noodlokaal De postdui venvereniging is echter is het bezit gekomen van een schaftlokaal, dat beter voor het beoogde doel ge schikt lijkt B en W. van Leusden zijn bereid de postduivenvereniging een bouwvergunning en „recht van op stal" te verlenen Maandagavond werd over de gevraagde subsidie in de kosten van een waterleiding ge sproken in de vergadering van de commissie welzijn Tijdens het de bat over deze zaak werd duidelijk dat niet het gehele college van B W achter het voorstel staat. Een minderheid, wie dat is werd niet duidelijk, meent dat op een ijsbaan- terrein alleen een gebouw moet ko men van de ijsclub De meerder heid van het college vindt het ech ter prima als twee verenigingen sa menwerken. Wel is het de postduivenver eniging duidelijk gemaakt dat het gebouwtje komt te staan op een terrein dat in principe voor ledereen toegankelijk is. De ver eniging zal derhalve zelf moeten zorgen voor een behoorlijke om heining of iets dergelijks. LEUSDEN - De Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid organiseert op woensdag 11 mei een informa tiebijeenkomst over energie en energiebeleid. De avond wordt gehouden in de schuur van De Hakhorst en begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt een nadere toelichting gegeven op het door de Stuurgroep van gedachten wisselen over de in dit rapport neergelegde informa tie. Aan het einde van de bijeen komst ontvangen alle deelne mers een uitgebreid, persoonlijk vragenformulier dat zij mee naar huis kunnen nemen om het op hun gemak door te nemen en het desgewenst met anderen te be spreken. De informatiebijeenkomst wordt op donderdag 18 mei gevolgd door een discussiebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst staat het vormen en uiten van meningen centraal. Voor- en tegenstanders van de ver schillende richtingen die met het energiebeleid kunnen worden in geslagen, kunnen deze avond met elkaar in discussie gaan en de ar gumenten voor hun standpunten op tafel leggen. De voorzitter van deze beide avonden is de heer W G.J. Rietman, discussieleider is de heer H Blaas. Het Tussenrapport van de Stuur groep is te verkrijgen bij de biblio theek en bij de afdeling voorlichting van de gemeente Leusden LEUSDEN - De Oranjevereni ging Leusden heeft haar pro gramma voor Koninginnedag en Bevrijdingsdag gereed. De eer ste aktiviteit is de lampionop tocht op woensdag 27 april in Leusden centrum. Op vrijdag 29 april om 19.00 uur vindt er een lampionoptocht plaats in Leus den zuid. Die dag zal de school jeugd ook een attentie krijgen aangeboden. Het programma voor Koninginnedag, zaterdag 30 april, ziet er als volgt uit: 07 00 uur: reveille in centrum en zuid 09 30 uur: optocht met muziek naar het gemeentehuis 10 30 uur aubade bij het ge meentehuis 11.00 uur: opening van de Volks spelen op het terrein ten zuiden van De Korf 11 00 uur stari open-fietscross- wedstrijden op fietscrossbaan Groene Zoom 11 15 uur: begin vertonen kinder films in De Korf 13 00 uur kinderspelen voor kleuters in de sportzaal van de Korf. Hierop aansluitend volks- dansdemonstraties en gelegen heid tot deelname 15.00 uur. finale touwtrekken op feestterrein 20 30 uur: Oranje avond in de Korf met medewerking van de Despora- do's Op maandag 2 mei speelt de to neelgroep van de Haaien twee eenakters in De Korf Aanvang 20.00 uur. Opgevoerd worden „Zeg het met bloemen" en „Rustig denken aan m'n zenuwen". Er zal dit jaar weer kermis in Leusden zijn en wel op dinsdag 3 mei en op donderdag tot en met zaterdag 7 mei. 5 MEI Op donderdag 5 mei. Bevrij dingsdag, kan iedereen van 9.30 uur tot en met 12 30 uur spelletjes komen doen in De Korf In De Til wordt die ochtend een be jaardensamenkomst gehouden die om half tien begint Peter Valh- kamp draagt voor en J. Wantenaar zorgt voor muziek, 's Middags om 13.30 uur wordt er in De Korf een grote kaartmiddag gehouden waar iedere belangstellende kan komen schut-of klaverjassen In zuid en in centrum kunnen kinderen van 5 tot en met 10 jaar vanaf 14.00 uur gaan straattekenen. De Zeskamp begint om 18 30 uur op het feestter rein bij de Korf De prijsuitreiking vindt dan om 21.00 uur plaats in De Korf De muziek wordt verzorgd door het Trio Fremouw. Vrijdag 6 mei is er vanaf 20.00 uur een discoavond in de Korf met medewerking drive-inn discotheek „De Dom". Op zaterdag 7 mei organiseer! de Oranjevereniging een wandel- puzzeltocht in Den Treek. De start is om 13 30 uur op „Ooievaarshor- sterweg" LEUSDEN - Van het vergader schema 1983 is een uittreksel ge maakt hierop kan men aflezen welke openbare vergadering In een bepaalde maand zullen plaatsvinden. Voor belangstel lenden Is dit uittreksel gratis ver- krljgbaar bij de afdeling voorlich ting van de gemeente Leusden, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116. Het vergaderschema kan worden afgehaald tijdens kan tooruren van 8.30 uur tot 12.30 uur. LEUSDEN - De geplande verga dering van de commissie Alge mene Bestuurszaken op donder dag 14 april, komt in verband met het ontbreken van agendapun ten te vervallen. De volgende bij eenkomst zal op woensdag 11 mei worden gehouden. LEUSDEN - Dinsdag 3 mei starten de wijkverpleegkundi gen Greet van Oosterom en Han- nie van Voorst weer met een aan tal informatie avonden voor aan staande ouders. Op ongeveer vijf avonden zullen zij voorlich ting geven over bijvoorbeeld ba- byuitzet; het baden; fles- en borstvoeding en huilgedrag. Ook kunnen de deelnemers zelf onderwerpen aandragen. Te vens is het mogelijk dat er een film over een bevalling wordt vertoond. De avonden worden gegeven in het wijkgebouw aan de Rozengaar- de 33 van 20 00 uur tot 21 30 uur De kosten bedragen 15 gulden per echtpaar en 10 gulden voor men sen alleen Opgave vóór 28 april bij de eigen wijkverpleegkundige of tij dens het spreekuur van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 9 00 uur, telefoon 941218 LEUSDEN- Het Comité Milieu zorg Leusden komt maandag 18 april voor een vergadering bij een in de huiskamer van Groot Krakhorst. Aanvang 20.00 uur. De agenda is als volgt samenge steld: 1 Opening 2 Vaststelling verslag 21 maart 1983 3 Ingekomen stukken en me dedelingen 4 Verslagen en mededelingen werkgroepen en commissies 5 Agenda deelnemersraad Hakhorst op 28 april a.s. 6 Jaarplan 1984 7 Discussiebijeenkomst over energie In gemeente 8 Wat verder ter tafel komt 9 Rondvraag en sluiting. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben vergunning verleend voor de collecte van Unicef in de week van 25 tot en met 29 april. LEUSDEN - De Oppascentrale is van 15 tot en met 22 april ge sloten. LEUSDEN - Op donderdag 21 april spreekt ds. G. S. A. de Knegt uit Huizen voor de Gere formeerde Bond. In het jeugdge- bouw aan de Ooievaarshorster- weg houdt hij een lezing over „Gods openbaringen zijn onbe- driegelijk". naar aanleiding van Openbaringen 22:6-21Aanvang 20.00 uur. LEUSDEN - Vanmorgen even voor negen uur heeft er een aan rijding plaatsgevonden op de kruising Hamersveldseweg/ Noorderinslag. Vermoedelijk verleende een van de Hamers veldseweg afkomstige automo bilist geen voorrang aan een over de Noorderinslag rijdende weggebruiker, op het moment van de aanrijding waren de ver keerslichten op het kruispunt weer eens buiten werking. De beide bij de aanrijding be trokken auto's liepen aanzienlij ke schade op. Niemand van de Inzittenden raakte gewond.

Leusder Krant | 1983 | | pagina 5